Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65. - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-01-29, 21:04   #1441
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Mi się zdarzyło to raz. Koordynatorka mówiła że chodzi o wygląd w trumnie, rodziny się bały ze będzie widać zapadnięte powieki w oczodole.
Po informacji że oczodoły są zaprotezowane była zgoda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za wyjaśnienie.

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

BTW W temacie transplantologii, ostatnio oglądałam fajny serial na Netflixie - Chirurgiczne cięcie, jeden z odcinków był poświęcony właśnie temu działowi medycyny. Ale największe wrażenie zrobił na mnie ten o kardiochirurgii w Indiach.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 21:25   #1442
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Otóż to. Nie mówiąc o stratach emocjonalnych, psychicznych.

Mnie szokuje jeszcze to, że dla tych ludzi, tak twardo broniących "dzieciaczków", tak proste jest ich porzucenie, czy to zdrowych czy chorych. Przecież często gęsto jest to zwichnięcie życia takiemu dziecku (mam w rodzinie adoptowaną kuzynkę, mimo że moja ciocia i wujek kochali ją normalną zdrową rodzicielską miłością i tak zderzyła się z problemem szukania korzeni i niezrozumieniem dlaczego została porzucona). Lepiej porzucić dziecko, chore dziecko, która ma mniejszą szansę na dom, niż usunąć płód we wczesnym stadium. No nigdy tego nie pojmę.





Psychologowie twierdzą, że całkiem normalne.





Widać nawet w tym wątku.





Szkoda. Może łatwiej byłoby wtedy o wzajemne zrozumienie. Ja na historii miałam psychologię. Uważam, że na wszystkich kierunkach powinny być w pewnym momencie ćwiczenia z psychologii. Nie po to, żeby zakuwać różne teorie "ojców psychologii" tylko żeby tak po ludzku nauczyć się spoglądania na jeden problem z dwóch stron.



A czemu z oczami jest taki problem? Pytam z ciekawości, bo niedawno moja rodzina była w takiej sytuacji, zgoda została wyrażona i mnie jest jakoś dobrze z tą myślą.
Tak jak pisałam, rodziny tłumaczyły koordynatorom że chodzi o wygląd. Po zaprotezowaniu naprawdę nie widać różnicy.
Ja nigdy nie rozmawiałam z rodziną, mieliśmy odgórny zakaz. Myślę że to dobrze, mniej obciążające psychicznie. 90% pobrań na których byłam odbyło się w nocy albo nad ranem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 21:34   #1443
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Jeszcze dochodzą różne zabobonne kwestie, o których pewnie ludzie wstydzą się rozmawiać z lekarzami. Gdzieś czytałam, ze grubo ponad połowa osób, które zgadzają się na pobranie organów zastrzega sobie rogówkę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 21:40   #1444
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88473691]Dzięki za wyjaśnienie.

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

BTW W temacie transplantologii, ostatnio oglądałam fajny serial na Netflixie - Chirurgiczne cięcie, jeden z odcinków był poświęcony właśnie temu działowi medycyny. Ale największe wrażenie zrobił na mnie ten o kardiochirurgii w Indiach.[/QUOTE]No, fajne jest. Ja jeszcze wciągnęłam Lenox hill i jestem pod wrażeniem medycyny.
Potrafimy jako świat tak wiele i tak mało jednocześnie.

Co do transplantologii - z rodziną sprawa jest uzgodniona od lat. Niech biorą wszystko, co się nadaje. Resztę proszę spalić i do urny.
Bardzo nieswojo czuję się z myślą o oddaniu ciała dla celów naukowych i po przemyśleniu zdecydowałam, że jedynie w przypadku jakiejś rzadkiej choroby, gdzie faktycznie badania na moim ciele będą w stanie uratować komuś życie.

Warto jakoś to rozpowszechniać, żeby człowiek się faktycznie zastanowił. Bo może akurat byłby chętny, tylko nigdy o tym nie pomyślał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 21:43   #1445
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Jeszcze dochodzą różne zabobonne kwestie, o których pewnie ludzie wstydzą się rozmawiać z lekarzami. Gdzieś czytałam, ze grubo ponad połowa osób, które zgadzają się na pobranie organów zastrzega sobie rogówkę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciekawa jestem jakie to zabobony, wiesz może?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 21:53   #1446
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem jakie to zabobony, wiesz może?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Niektórzy uważają, ze sprawne oczy będą im potrzebne w zaświatach. Inni wierzą w jakaś relacje oczy-dusza. Dla jeszcze innych przeszczep rogówki to operacja, która nie ratuje życia, wiec uważają, ze to mniej ważne niż oddanie np serca. Mnóstwo ludzi jest po prostu niedoinformowanych i myśli, ze przy wadzie wzroku ich rogowka się nikomu nie przyda. Oczywiście obawy o wygląd w trumnie tez plasują się wysoko.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 22:00   #1447
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Zdarzyło mi się kiedyś że już byłam na bloku, narządy wewnętrzne już pobierane, ja z narzędziem w dłoni i wpada pielęgniarka że rodzina jednak zmieniła w ostatnim momencie zdanie, cytuje - wszystko oprócz oczu. Wcześniej się oczywiście zgodzili, rozmyślili w ostatnim momencie.
Raz mi się to zdarzyło a naprawdę sporo pobierałam. 3 pobrania będę pamiętać do konca życia bo psychicznie było mi ciężko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam, rodziny tłumaczyły koordynatorom że chodzi o wygląd. Po zaprotezowaniu naprawdę nie widać różnicy.
Ja nigdy nie rozmawiałam z rodziną, mieliśmy odgórny zakaz. Myślę że to dobrze, mniej obciążające psychicznie. 90% pobrań na których byłam odbyło się w nocy albo nad ranem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na studiach zdarzyło mi się być przy pobraniu narządów. Było to dla mnie straszne, osoba była jakieś 2 albo 3 lata starsza ode mnie, bardzo długo to przeżywałam, na domiar złego, dwa dni później, zupełnym przypadkiem natknęłam się na klepsydrę tej osoby... Nie mogłabym tak na co dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-29, 22:09   #1448
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Na studiach zdarzyło mi się być przy pobraniu narządów. Było to dla mnie straszne, osoba była jakieś 2 albo 3 lata starsza ode mnie, bardzo długo to przeżywałam, na domiar złego, dwa dni później, zupełnym przypadkiem natknęłam się na klepsydrę tej osoby... Nie mogłabym tak na co dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem. Ja pobierałam 5 lat. Czasem 3 razy w tygodniu a czasem 3-4 tygodnie cisza. I z tych 5 lat naprawdę pamiętam tylko 3 pobrania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 22:18   #1449
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Na studiach zdarzyło mi się być przy pobraniu narządów. Było to dla mnie straszne, osoba była jakieś 2 albo 3 lata starsza ode mnie, bardzo długo to przeżywałam, na domiar złego, dwa dni później, zupełnym przypadkiem natknęłam się na klepsydrę tej osoby... Nie mogłabym tak na co dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To musi być straszne. Ale taka kolej rzeczy - umiera ktoś, a dzięki temu ktoś inny zyskuje życie.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 22:26   #1450
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
To musi być straszne. Ale taka kolej rzeczy - umiera ktoś, a dzięki temu ktoś inny zyskuje życie.
Tak było, jest i będzie, ale i tak często ciężko mi przejść nad tym do porządku dziennego. Jak szłam na studia to myślałam, że jestem twardsza, ale jednak okazało się, że nie i że muszę zmienić plany co do mojej przyszłości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 05:16   #1451
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Tak było, jest i będzie, ale i tak często ciężko mi przejść nad tym do porządku dziennego. Jak szłam na studia to myślałam, że jestem twardsza, ale jednak okazało się, że nie i że muszę zmienić plany co do mojej przyszłości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O widzisz. Ja z kolei nigdy nie poszłam na medycynę, chociaż uważam zawód lekarza za chyba najsensowniejszy na świecie, bo wiedziałam, że się nie nadam. Dla mnie samo zrobienie komuś zastrzyku było niewykonalne.

I o ile życie zweryfikowało moje poglądy o samej sobie i okazało się, że właśnie świetnie się sprawdzam w takich sytuacjach, to dżizas, cieszę się, że ominęła mnie praca przy jakiś przeszczepach organów czy sekcjach zwłok. Dostałabym w takiej sytuacji jednocześnie zawału, szoku, zapowietrzenia i nie wiem, co jeszcze. Nie, nie, nie i jeszcze raz nie.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-30, 08:24   #1452
Lipoliz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 163
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Nie zależnie czy stały czy od razu (też tak bywa, szczególnie ze strony starszych Pań). Ze strony rodziców z małymi dziećmi bywam tez ciocią
Tak, takie familijne relacje z klientami są dobre dla biznesu
Lipoliz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 09:10   #1453
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Lipoliz Pokaż wiadomość
Tak, takie familijne relacje z klientami są dobre dla biznesu

Nie robię tego dla biznesu. Nie mam nawet własnego gabinetu :P Po prostu lubię i szanuję ludzi, nie ma w tym drugiego dna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 09:46   #1454
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

dla mnie medycyna i prawo to dwa najsensowniejsze kierunki.
sama jestem po szkole medycznej, ale niestety nie pracuję w zawodzie, bo u nas ciężko z pracą bez znajomości, gdy wszyscy grzeją swoje stołki.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 09:55   #1455
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

To u mnie z kolei jest inaczej, bo jestem w ogóle mało brzydliwa i nie miałam właściwie wcale problemu z przyzwyczajeniem się do różnych widoków i zapachów. O wiele bardziej cofa mnie od smrodu niektórych alkoholi np rumu, niż od szpitalnych zapachów.
I co dziwne, nie lubiłam oglądać pewnych rzeczy w postaci filmów np choćby pobierania krwi, a jak przychodzi do tego na żywo, to nie mam oporów ani przed patrzeniem ani przed robieniem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 10:13   #1456
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;88473998]O widzisz. Ja z kolei nigdy nie poszłam na medycynę, chociaż uważam zawód lekarza za chyba najsensowniejszy na świecie, bo wiedziałam, że się nie nadam. Dla mnie samo zrobienie komuś zastrzyku było niewykonalne.

I o ile życie zweryfikowało moje poglądy o samej sobie i okazało się, że właśnie świetnie się sprawdzam w takich sytuacjach, to dżizas, cieszę się, że ominęła mnie praca przy jakiś przeszczepach organów czy sekcjach zwłok. Dostałabym w takiej sytuacji jednocześnie zawału, szoku, zapowietrzenia i nie wiem, co jeszcze. Nie, nie, nie i jeszcze raz nie.[/QUOTE]Ja myślałam nawet o takich specjalizacjach jak medycyna ratunkowa, anestezjologia, neonatologia. Jak teraz pomyślę o czym myślałam to śmiech mnie ogarnia. Nawet interna w szpitalu za bardzo mnie "boli". Nie znoszę widoku ludzi porzuconych przez rodzinę, ludzi żegnających się z życiem, rodzin po stracie bliskich. Brrrrr. Na szczęście jest sporo spokojniejszych specjalizacji i mogłam sobie wybrać tak, żeby nie zwariować przedwcześnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To u mnie z kolei jest inaczej, bo jestem w ogóle mało brzydliwa i nie miałam właściwie wcale problemu z przyzwyczajeniem się do różnych widoków i zapachów. O wiele bardziej cofa mnie od smrodu niektórych alkoholi np rumu, niż od szpitalnych zapachów.
I co dziwne, nie lubiłam oglądać pewnych rzeczy w postaci filmów np choćby pobierania krwi, a jak przychodzi do tego na żywo, to nie mam oporów ani przed patrzeniem ani przed robieniem.
Mnie niewiele rzeczy obrzydza, no ale zdarzyło się kilka, które mnie odrzuciły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 10:58   #1457
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Tak abstrahując od szpitali/medycyny/poważnych tematów: bardzo dziwi mnie ta "drama"

https://www.google.com/amp/s/amp.smh...08-p56spp.html

Po co po co po co

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 11:03   #1458
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Oj mnie też takie dziwią. Osobiście nie potrafiłabym oddać dziecka po porodzie, no nie, zeszlabym zamartwiając się na kogo trafi i w ogóle. A kurcze, dokonać aborcji do 12 tygodnia kiedy ciało kobiety jeszcze nie ma widocznych zmian, czeste są poronienia a 40 tydzień ciąży, zmiany w ciele, poród, cała rekonwalescencja po porodzie, baby blues, depresja poporodowa itd. No fakt, przecież to idealnie to samo...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja zasadniczo mam pewien wewnętrzny problem z tym
z jednej strony jako osoba, która prawdopodobnie dzieci własnych mieć nie będzie, wiem, że mnóstwo osób dałoby takiemu niechcianemu dziecku dom
a z drugiej strony nie wyobrażam sobie kogoś zmusić do donoszenia niechcianej ciąży, bo ja chcę mieć dziecko

jako że nie ma wspólnego mianownika, to jedyną sprawiedliwą opcją jest pozwolenie kobiecie zdecydować samej
Otoz to.
Nie ukrywam, ze mi sie ulalo w tamtym watku wczoraj w nocy, ale naprawde szlag mnie trafia kiedy czytam, ze mlode kobiety innym kobietom gotuja takie pieklo.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak bardzo się zgadzam.
Mnie z kolei zszokowały komentarze na fb na temat Marty Lempart. Oczywiście ze strony wyznawców pisu. 99% tych komentarzy dotyczyło jej wyglądu, maciora to było chyba jedno z delikatniejszych określeń. I pewnie ci sami ludzie krzyczeli, że kobiety na strajku używają wulgaryzmów i ogólnie "brzydkiego" języka.
No oczywiscie, podwojne standardy zawsze spoko.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
U mnie jest cała rozpiska ze wszystkimi narządami. Trzeba przy każdym zaznaczyć czy się chce oddać czy nie. Z tego co się orientuje wiele osób ma obiekcje z oddaniem rogówki oka, z reszta organów nie ma takiego problemu.

Chętnie oddałabym każda cześć, która może się komuś przydać. Chyba zaznaczyłam tez cele edukacyjne, nie pamietam już.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo Niech wezma, co sie przyda, a reszte prosze spalic i tyle, zadna filozofia

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Otóż to. Nie mówiąc o stratach emocjonalnych, psychicznych.

Mnie szokuje jeszcze to, że dla tych ludzi, tak twardo broniących "dzieciaczków", tak proste jest ich porzucenie, czy to zdrowych czy chorych. Przecież często gęsto jest to zwichnięcie życia takiemu dziecku (mam w rodzinie adoptowaną kuzynkę, mimo że moja ciocia i wujek kochali ją normalną zdrową rodzicielską miłością i tak zderzyła się z problemem szukania korzeni i niezrozumieniem dlaczego została porzucona). Lepiej porzucić dziecko, chore dziecko, która ma mniejszą szansę na dom, niż usunąć płód we wczesnym stadium. No nigdy tego nie pojmę.
Prawda?

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Niektórzy uważają, ze sprawne oczy będą im potrzebne w zaświatach. Inni wierzą w jakaś relacje oczy-dusza. Dla jeszcze innych przeszczep rogówki to operacja, która nie ratuje życia, wiec uważają, ze to mniej ważne niż oddanie np serca. Mnóstwo ludzi jest po prostu niedoinformowanych i myśli, ze przy wadzie wzroku ich rogowka się nikomu nie przyda. Oczywiście obawy o wygląd w trumnie tez plasują się wysoko.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W XXI wieku takie madrosci
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 11:06   #1459
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Ja nigdy stricte o medycynie nie myslalam czy czyms podobnym, ale tak hipotetycznie do wielu rzeczy zwiazanych z medycyna jestem jednak zbyt wrazliwa. Moze pobrac krew bym dala rade i nie byloby to jeszcze straszne, ale mysle ze jakies wieksze zabiegi to ciezko. Tylko tyle, ze kiedys chcialam byc psychologiem, ale bardziej jako nastolatka. Interesowalo mnie to. Wielu ludzi tez poznajac mnie uznawalo, ze mam duzo empatii i psychologiczne podejscie, ze moglabym sie w tym sprawdzac. Jedna przyjaciolka tez mi tak powiedziala. Jednak nie poszlam na to, bo mimo pewnych predyspozycji byc moze (no ale takie predyspozycje i empatie to przeciez troche ludzi ma i to nie oznacza ze od razu czlowiek nie nadaje sie na psychologa). Ja mimo tych cech raczej bym sie nie nadawala, bo jestem tez bardzo wrazliwa i obawiam sie, ze zylabym problemami pacjentow czego nie powinno sie robic i ciezko byloby mi samej w zyciu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-30, 11:07   #1460
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Tak abstrahując od szpitali/medycyny/poważnych tematów: bardzo dziwi mnie ta "drama"

https://www.google.com/amp/s/amp.smh...08-p56spp.html

Po co po co po co

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chce się komuś streścić? jako że sobota i dla mnie nadal jest rano to... too long to read
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 11:09   #1461
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
chce się komuś streścić? jako że sobota i dla mnie nadal jest rano to... too long to read
Przeczytalam na szybko, chodzi o to, ze udawala Hiszpanke z krwi i kosci, a nie jest Hiszpanka.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 11:12   #1462
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88474527]Przeczytalam na szybko, chodzi o to, ze udawala Hiszpanke z krwi i kosci, a nie jest Hiszpanka. [/QUOTE]

yyyyy.... powtórzę więc za Olkaaaa_s - Po co po co po co

w każdym razie jestem bardzo zaskoczona jej naiwnością. jest celebrytką, myślała, że nikt się nie dokopie do prawdy?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 11:15   #1463
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Czytam wypowiedzi z przed kilku stron w szoku jestem.
Sama miałam operację w szpitalu uniwersyteckim i wywiad zbierało odemnie 4 czy 5 studentów i chodzili ze mną na wszystkie badania no i chyba byli na operacji.
Wiem, ze kogos może to zawstydzać ale ja się cieszyłam, że tak to wyglądało bo lekarz dokładnie tłumaczył moje usg i sama mogłam posłuchać a moje badanie trwało dużo dłużej niż takie normalne.
Mimo, że ci studenci czy stażyści nie mieli doświadczenia to jednak czułam się pewniej i bezpieczniej, że zawsze jest przy mnie kilka osób bo wtedy lekarz tez pokazuje "najlepsze praktyki".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png

Edytowane przez Zorzoli
Czas edycji: 2021-01-30 o 11:18
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 11:51   #1464
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Ja kiedys bylam na badaniach hormonalnych i sama nie pamietam dokladnie, ale chyba nie wyrazilam zgody na udzial studentow. Mozna bylo odmowic. Bylam wtedy bardziej wstydliwa. Chyba nie ma sie co dziwic bo mialam z 18 lat. Wtedy nie myslalam o tym, ze przyczynie sie do rozwoju nauki. Tak mlody czlowiek nie zawsze mysli tymi kategoriami. Do tego nie mial az takiej wiedzy o tym plus to byl taki moj pierwszy pobyt w szpitalu jaki pamietam, wiec to tez wiekszy stres. Mysle, ze teraz bez problemu bym sie zgodzila. Mam juz o tym wiedze i chce, zeby nauka sie rozwijala. Wolalabym 3 niz 10 studentow, ale mysle ze tu czasem system jest taki, ze faktycznie ciezko czasem inaczej i stad te duze grupy. Jednak jestem za prawem wyboru i kulturalnym zapytaniem kobiety. Inaczej sie czuje kobieta, gdy licza sie z jej zdaniem, a inaczej, gdy ciagle ktos wchodzi i nikt nie zapyta czy to jej nie przeszkadza i traktuje sie ja wylacznie instrumentalnie. Moim zdaniem to najwazniejsza kwestia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 11:58   #1465
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
yyyyy.... powtórzę więc za Olkaaaa_s - Po co po co po co

w każdym razie jestem bardzo zaskoczona jej naiwnością. jest celebrytką, myślała, że nikt się nie dokopie do prawdy?
Nie wiem, to chyba podchodzi pod jakiś rodzaj zaburzeń osobowości Według artykułu, jej rodzice są mieszkającymi w Hiszpanii Amerykanami, a ona sama była typowa dziewczyną ze wschodniego wybrzeża, która co jakiś czas spędzała czas na Majorce. Nawet dzieciom dała hiszpańskie imiona i wychowuje je dwujęzycznie (za co propsy, dzieci jej tylko podziękują).

Drama z serii #fascynujące, ale w sam raz na sobotnie wczesne popołudnie, kiedy nie chce mi się myśleć o poważniejszych problemach naszego świata

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 12:02   #1466
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Ciekawe czy ktoś kiedyś napisał jakaś prace magisterska czy licencjacka o społeczności na wizażu i naszych ciagle tych samych powracających dramach taka mysl mnie naszła dziś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 12:02   #1467
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88474631]Ciekawe czy ktoś kiedyś napisał jakaś prace magisterska czy licencjacka o społeczności na wizażu i naszych ciagle tych samych powracających dramach taka mysl mnie naszła dziś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 12:09   #1468
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To u mnie z kolei jest inaczej, bo jestem w ogóle mało brzydliwa i nie miałam właściwie wcale problemu z przyzwyczajeniem się do różnych widoków i zapachów. O wiele bardziej cofa mnie od smrodu niektórych alkoholi np rumu, niż od szpitalnych zapachów.
I co dziwne, nie lubiłam oglądać pewnych rzeczy w postaci filmów np choćby pobierania krwi, a jak przychodzi do tego na żywo, to nie mam oporów ani przed patrzeniem ani przed robieniem.
Ja nie spotkałam się u siebie z problemem, ale skończyłam tylko jeden rok, więc może coś by mnie spotkało później, co by mnie przerosło.

Ale mnie nic nie brzydzi, tak jak oglądam w telewizji, czy mi pobierają krew, szyją. Nawet jak mi szyli rany na żywca to lubiłam patrzeć.

No ale wiele zabawy mnie na pewno ominęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 12:14   #1469
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88474631]Ciekawe czy ktoś kiedyś napisał jakaś prace magisterska czy licencjacka o społeczności na wizażu i naszych ciagle tych samych powracających dramach taka mysl mnie naszła dziś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]


Jak czytam niektóre wątki - szczególnie na Intymnym-to mam wrażenie, że to nie są realne problemy piszącej osoby, ale ktoś zbiera materiał do artykułu lub badań. Kto wie, może i praca magisterska z tego powstała
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 12:15   #1470
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Jak czytam niektóre wątki - szczególnie na Intymnym-to mam wrażenie, że to nie są realne problemy piszącej osoby, ale ktoś zbiera materiał do artykułu lub badań. Kto wie, może i praca magisterska z tego powstała
Kojarzę chyba jakieś dwa wątki, których autorka potem przyznała się, że zbierała dane do jakichś badan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 23:23:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.