skreślenie z listy studentów/ wznowienie studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-01, 14:48   #1
BlueSun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 40

skreślenie z listy studentów/ wznowienie studiów


Hej, mam takie pytanie odnośnie tematu w tytule. Zastanawiam się, jaka osoba na uczelni mogłaby mnie oświecić w tym temacie, do kogo konkretnego się zwrócić, żeby dowiedzieć się jak wygląda procedura skreślenia z listy i ewentualnego wznowienia studiów. Podejrzewam, że nie pani z dziekanatu? Domyślam się, że na każdej uczelni wygląda to troszkę inaczej, ale może któraś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Co można zrobić w wypadku niezaliczenia semestru i wizji rychłego skreślenia? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź
BlueSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 14:54   #2
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: skreślenie z listy studentów/ wznowienie studiów

Namawiałabym jednak zasięgnąć języka u pań z dziekanatu. Może poczytaj statut uczelni? Może umów się z prodziekanem ds. studenckich?
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 15:11   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: skreślenie z listy studentów/ wznowienie studiów

Zdecydowanie pani z dziekanatu lub sekretariatu danego instytutu albo prodziekan ds. studenckich.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 19:53   #4
BlueSun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 40
Dot.: skreślenie z listy studentów/ wznowienie studiów

Dziękuję za odpowiedzi i podbijam - może ktoś jeszcze był w takiej sytuacji lub orientuje się jak wygląda procedura skreślenia i co ewentualnie robić by dalej studiować?
BlueSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 21:38   #5
MaLibu 2o
Raczkowanie
 
Avatar MaLibu 2o
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: czajna tałn
Wiadomości: 187
Dot.: skreślenie z listy studentów/ wznowienie studiów

U mnie trzeba bylo po prostu sprawdzic czy sa jakies roznice programowe, ktore trzeba uzupelnic, a nastepnie wniesc odpowiednia oplate i voila, bylo sie ponownie studentem. Niepamietam nawet czy pisalam w tej sprawie jakies podanie

Aczkolwiek jak znam zycie wszedzie to wyglada inaczej, co uczelnia (ba, nawet co wydzial) to obyczaj, wiec najlepiej udac sie do wszechwiedzacych babeczek z dziekanatu.
MaLibu 2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 01:14   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: skreślenie z listy studentów/ wznowienie studiów

Najczęściej trzeba przejść ponownie proces rekrutacji, potem przepisać już zaliczone przedmioty, ewentualnie uzupełnić różnice programowe.
W wyjątkowych wypadkach (np. przerwanie studiów z przyczyn zdrowotnych, które wystąpiły nagle) można pisać podanie o zgodę na wznowienie- to już w gestii decyzji dyskrecjonalnej dziekana danego wydziału.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 07:07   #7
BlueSun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 40
Dot.: skreślenie z listy studentów/ wznowienie studiów

Dzięki za odpowiedzi. MissChevious, czy w wypadku gdy już jeden rok mam zaliczony, oznacza to, że wskoczę na II rok i z tego roku będę przepisywać oceny?
BlueSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-03, 22:24   #8
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: skreślenie z listy studentów/ wznowienie studiów

u mnie jest tak że jak kilka semestrów jest zaliczone a potem się odpadnie albo zrezygnuje to można się reaktywować i kontynuować dalej naukę

*znam też przypadek że gość napisał podanie o skreślenie z listy skreślonych nie podając żadnego uzasadnienia tej prośby i podanie zostało rozpatrzone pozytywnie
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 08:36   #9
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: skreślenie z listy studentów/ wznowienie studiów

Cytat:
Napisane przez BlueSun Pokaż wiadomość
Hej, mam takie pytanie odnośnie tematu w tytule. Zastanawiam się, jaka osoba na uczelni mogłaby mnie oświecić w tym temacie, do kogo konkretnego się zwrócić, żeby dowiedzieć się jak wygląda procedura skreślenia z listy i ewentualnego wznowienia studiów. Podejrzewam, że nie pani z dziekanatu? Domyślam się, że na każdej uczelni wygląda to troszkę inaczej, ale może któraś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Co można zrobić w wypadku niezaliczenia semestru i wizji rychłego skreślenia? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź
Zapytaj w Dziekanacie .....
mnie skreślili i złożyłam podanie którego wzór znalazłam na stronie uczelni , zaniosłam je do Dziekanatu i dzwoniłam w sprawie odpowiedzi po 2 tygodniach.
done
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-11, 22:11   #10
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: skreślenie z listy studentów/ wznowienie studiów

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Zapytaj w Dziekanacie .....
mnie skreślili i złożyłam podanie którego wzór znalazłam na stronie uczelni , zaniosłam je do Dziekanatu i dzwoniłam w sprawie odpowiedzi po 2 tygodniach.
done

Dziewczyny, a czy wiecie jak to obecnie wygląda czasowo? Czyli ile maksymalnie lat przerwy może być, żeby można było wznowić studia, a nie zaczynać od nowa?
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-13, 01:41   #11
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 143
Dot.: skreślenie z listy studentów/ wznowienie studiów

Jeśli chodzi o uczelnie prywatna, to nie ma limitu. Zawsze cie przyjmą z otwartymi ramionami. Jedyne, co musisz zrobić, to napisać podanie, uiścić opłatę "przywroceniowa" i wyrównać różnice programowe.

---------- Dopisano o 01:41 ---------- Poprzedni post napisano o 01:40 ----------

Za które też musisz zapłacić notabene.
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-13 02:41:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.