Upał a rozmowa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-14, 10:19   #31
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez Krakau Pokaż wiadomość
Teraz są upały po 25 stopni, mi jest gorąco w krótkich spodenkach i bluzce na szelkach - JAK wyobrażasz sobie chodzenie w takim upale w długich spodniach? Jeszcze jeśli autorka jest z większego miasta, to dochodzi do tego jazda przegrzanymi MPKami... nie lepiej, by autorka poszła w spódnicy? Zawsze to przewiewniej. Bo nie sadzę, by zrobiła dobre wrażenie na pracodawcy, gdyby PRZEMĘCZYŁA i przyszła cała spocona, w długich spodniach. ^^
Przecież może ubrać spódniczkę do kolan i do tego jakąś elegancką bluzkę i będzie ubrana adekwatnie nie tylko do sytuacji, ale i do pogody...
po pierwsze - 25 stopni to nie upał
po drugie - jest coś takiego jak spodnie z materiału, nie muszą być od razu z dżinsu, a są bardzo przewiewne.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 10:49   #32
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Upał a rozmowa

Rozmowe mam za jakiś czas, przewidują wówczas upały, więc myślę na 'zaś'. Muszę jechać na drugi koniec miasta tramwajami. Może źle sformułowałam te spodenki, bo chodzi o eleganckie spodnie kończące się nad kolanem. Jednak wybrałam jasne długie spodnie, rzeczywiście tak teraz myślę, że nie wiem co mi do głowy strzeliło z tym strojem . Na samej rozmowie czułabym się jak idiotka.
__________________

Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 10:51   #33
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Upał a rozmowa

w razie W możesz się przebrać gdzieś w pobliżu.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 11:09   #34
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Ale przecież nie zawsze krótsze = odpowiedniejsze na upały. Warto chronić ciało przed słońcem, przewiewne długie spodnie w jasnych kolorach i takie same koszule są na upały odpowiedniejsze od np. czarnych obcisłych spodenek i czarnej podkoszulki. Turyści w cholernie gorących miejscach też noszą przewiewne, ale długie rzeczy, a nie zakładają stanik i gacie, bo by się piekielnie spalili w tym słońcu i natychmiast zialiby ogniem. Luźne, jasne spodnie będą super - elegancko, z klasą i odpowiednio na lato. Rozumiem, że są ludzie którzy bardzo źle znoszą wysokie temperatury, ale... no bez jaj, to rozmowa o pracę.
Tu się zgodzę mam tylko jedną rzecz na którą nikt w świecie mnie nie namówi: rajstopy/pończochy. Jak włożę eleganckie buty (np. czółenka) na zadbane i wydepilowane gołe nogi to nie powinno być problemu.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 13:09   #35
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Upał a rozmowa

Ze trzy lata temu, w sierpniu miałam rozmowę o pracę, termometry pokazywały 38st C
Praca bardziej formalna, "biurowa". Poszłam w sukience z krótkimi rękawami zakrywającymi ramiona, kończącej się 5 cm przed kolanem i rajstopach 8 DEN. Oświadczam, że nie umarłam, nie śmierdziałam, pracę dostałam

Serio, rajstopy 8 to nie taka masakra, jak się niektórym wydaje, chodziłam też w takich w sesji letniej i do pracy

Chociaż, jak parę lat temu szukałam praktyk studenckich w kancelarii w moim mieście rodzinnym, to postanowiłam najpierw przejść się z CV. Ubrałam się w te nieszczęsne, eleganckie czarne spodenki za kolano, bardziej eleganckie buty, białą koszulę i czarną skórzaną kurtkę (było ciepło, ale wietrznie). Myślałam, że tylko zostawię CV sekretarce, a na rozmowę przyjdę później. Zaproszono mnie do gabinetu mecenasa od razu i dostałam się Najlepsze praktyki ever!
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 13:57   #36
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez Krakau Pokaż wiadomość
Teraz są upały po 25 stopni, mi jest gorąco w krótkich spodenkach i bluzce na szelkach - JAK wyobrażasz sobie chodzenie w takim upale w długich spodniach? Jeszcze jeśli autorka jest z większego miasta, to dochodzi do tego jazda przegrzanymi MPKami... nie lepiej, by autorka poszła w spódnicy? Zawsze to przewiewniej. Bo nie sadzę, by zrobiła dobre wrażenie na pracodawcy, gdyby PRZEMĘCZYŁA i przyszła cała spocona, w długich spodniach. ^^
Przecież może ubrać spódniczkę do kolan i do tego jakąś elegancką bluzkę i będzie ubrana adekwatnie nie tylko do sytuacji, ale i do pogody...
Wiesz ja całe lato ze wzgledu na pracę w której nie mogę pokazywać ciała chodze w długich cienkich spodniach i nie jestem zapocona czy przegrzana. 25 stopni to nie upał.
A nie napisałam o spódnicy bo ja zwyczajnie spódnic nie noszę i np żadnej nie mam, autorka być moze też nie ma spódnicy za to spodnie założyłam że ma.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 14:10   #37
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Upał a rozmowa

autorko, pogody długoterminowe rzadko się sprawdzają, więc miej przygotowaną jakąś alternatywę ubraniową.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 15:29   #38
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Upał a rozmowa

Bez przesady. Jak Ty sobie wyobrażasz jak sobie normalnie ludzie w pracy dają radę?Masz to szczęście,że w pracy w barze będziesz mogła chodzić luźniej,ale na rozmowę kwalifikacyjną się wysil i już nie idź w krótkich spodenkach.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 16:13   #39
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Upał a rozmowa

czerwona koszula?
nieeee
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 16:18   #40
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Serio, rajstopy 8 to nie taka masakra, jak się niektórym wydaje, chodziłam też w takich w sesji letniej i do pracy
Sądzę, że rajstopy nie są obowiązkowe, jeżeli tylko reszta stroju jest OK.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 16:21   #41
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Sądzę, że rajstopy nie są obowiązkowe, jeżeli tylko reszta stroju jest OK.
Widzisz, a ja sądzę, że na niektórych stanowiskach i w niektórych zawodach są Ale chyba nie będziemy się spierać o to co sądzimy, bo i tak się nie przekonamy
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 16:27   #42
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Widzisz, a ja sądzę, że na niektórych stanowiskach i w niektórych zawodach są Ale chyba nie będziemy się spierać o to co sądzimy, bo i tak się nie przekonamy
Pamiętam jakiś odcinek serialu telewizyjnego (czy to było CSI Miami?) w którym ofiarą była kobieta ubrana bardzo formalnie (prawniczka czy cuś) i miała na sobie rajstopy. Od razu śledczy stwierdzili, że musiała być przyjezdna, bo na południu nikt, nawet wkładając formalny strój nie nosi rajstop.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 16:27   #43
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Upał a rozmowa

w temacie rajstop ...
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 19:59   #44
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Upał a rozmowa

mnie by to nie przeszkadzało, ani czerwona koszula, ani szorty.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 21:38   #45
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
Mówicie o tej 'męce', jakby autorka co najmniej miała gruz przewalać w 40- stopniowym upale.
Jeśli naprawdę potrzebuje tej pracy to się ubierze adekwatnie do sytuacji, a nie jak do pubu na drinka ze znajomymi. Nie rozumiem tych wątków na wizażu: w shortach na rozmowę kwalifikacyjną- spoko, w trampkach na egzamin- też spoko.
Są sytuacje, które wymagają odpowiedniego ubioru i szczerze mówiąc ja bym nie zatrudniła osoby, która by przyszła do mnie na rozmowę ubrana, jak na plażę, bo taki ubiór to jednak w jakimś stopniu świadczy o człowieku.
Zasada eleganckiego stroju na egzaminy uczelnianego umarła już dawno śmiercią naturalną Jeszcze na jakiś ważniejszy ustny to pewnie tak, ale na taki pisemny jakbym poszła wystrojona to bym się czuła jak ostatnia idiotka Pomijam fakt, że ogólnie lubię nosić koszule, więc siłą rzeczy i tak jestem w nich na egzaminach czy w innych miejscach.

Natomiast inną sprawą jest to, że nie rozumiem problemu ,,jest za ciepło, nie mogę ubrać długich spodni". To nie praca w kamieniołamach, jak zostało już zauważone, nawet jak się trochę zgrzeje, to jest to raczej do przeżycia? No bo jak ktoś nie chce się ubrać elegancko ,,bo nie", to jego wybór, ale dlatego że ,,jest za ciepło"? Nie ogarniam

Ja nie chodzę na rozmowy kwalifikacyjne też jakoś sztywnie ubrana, koszule mam wyłącznie kolorowe (ale też w stonowanych kolorach), często dla ozdoby zakładam kolorowy szal, bo uważam, że elegancko nie oznacza sztywno i tylko czarno-biało.

Niemniej też nie założyłam krótkich szortów, zazwyczaj zakładam czarne długie spodnie i nie wyobrażam sobie innej opcji (za spódnicami średnio przepadam).
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 22:24   #46
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez Gwen_ Pokaż wiadomość
Witajcie!

Co sądzicie o takim zestawie: baleriny czarne, jasne krotkie spodenki, koszula czerwona na rozmowe w sprawie pracy w malym pubie? Koszule przeboleje, ale nie dam rady w upale w dlugich spodniach czy rajstopach...
fajnie kapelusz słomkowy i lezak wez pod pachę
Upały sa w koncu
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 07:50   #47
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez Carmela_ Pokaż wiadomość
Pracowałam w pubie gdzie wymagano od kelnerek konkretnego stroju-spódniczki lub szortów czarnych i białej koszulki/koszuli firmowej.Gdyby ktoś na rozmowę przyszedł tam ubrany w kelnerzy strój,albo ubrał jakieś mega eleganckie garsonki,to by go chyba wyśmiali Kelnerki mają często szorty które zakrywają tylko pupę albo krótkie spódnice i nikt się nie czepia,zwłaszcza że to podnosi atrakcyjność miejsca...
zalezy dla kogo.

prowadzilam kilka razy rozmowy kwalif. I jakby mi ktos przyszedl w szortach, w czerwonej bluzce to od razu bym skreslila taka osobe. Niewazne na jakie stanowisko ktos sie stara, tutaj nalezy byc ubranym stosownie.

Co do upalow,nie przesadzajmy. Sa stanowiska gdzie osoby musza miec garnitury, garsonki, rajtki, pelne buty itp i zyja.

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
mnie by to nie przeszkadzało, ani czerwona koszula, ani szorty.
gorzej z osoba rekrutujaca

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-06-18 o 07:49
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 11:55   #48
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Upał a rozmowa

mnie by to nie przeszkadzało, bo staram się patrzeć troszkę dalej ;-) niż ograniczać się do stereotypów czy oceniania po pozorach. Stąd na mnie wrażenia ołówkowe spódnice żakiety i dobrane oprawki okularów czy przebojowość np. za bardzo nie robią.
Swoją drogą co za czasy, na rozmowę kwalifikacyjną do baru aligancko jak do banku, ''ha ha ha''. Normalnie jak dla mnie casus ;-) jak potencjalne wymaganie języków od sprzątaczek.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 12:34   #49
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Swoją drogą co za czasy, na rozmowę kwalifikacyjną do baru aligancko jak do banku, ''ha ha ha''. Normalnie jak dla mnie casus ;-) jak potencjalne wymaganie języków od sprzątaczek.
Przeciętny bar/kawiarnia to nie melina, żeby ubiór i inne aspekty wynikające z savoir-vivre nie miały żadnego znaczenia Nawet jeśli zrzesza ludzi, którzy przyszli sobie chlapnąć w trampach i dżinsach, to mimo wszystko z perspektywy potencjalnego pracownika jest to firma chcąca go zatrudnić, a rozmowa kwalifikacyjna to nie spotkanie przy kawce. W każdym miejscu w pewnych okolicznościach wypada ubrać się elegancko - niekoniecznie w garsonkę, po prostu elegancko i formalnie. Wyśmiewając elegancki ubiór na rozmowie w sprawie pracy kelnerki sama jedziesz stereotypami.

A porównanie do sprzątaczki z językami z dupy wzięte, aspirując do zawodu sprzątaczki też bym się ubrała elegancko na rozmowę co nie znaczy, że popieram wymagania rzędu "trzy języki obce biegle". Nawet sprzątaczka, nawet kelnerka i nawet śmieciarz w pewnych okolicznościach mogą/powinni wyglądać elegancko, to nie podludzie.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2013-06-18 o 12:37
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 12:44   #50
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Upał a rozmowa

od razu melina, i ''podludzie'',
po prostu dla mnie schludnie wyglądająca dziewczyna w szortach i kolorowej bluzce (o ile nie jest jakaś mega licha sprana pstrokata itp) i starająca się o pracę w barze nie jest wyzywająco czy lekceważąco ubrana.
Zdaję sobie sprawę z tego, że i osoba aspirująca o posadę sprzątaczki przyjdzie ubrana w garsonkę pantofle czy szpilki tylko, że jak dla mnie to nijak nie determinuje tego, że taka osoba będzie sprzątać bardziej dokładnie.

Jak czytam, że ktoś po prostu skreśla czerwoną koszulę to mi się słabo robi, rzeczywiście, lepiej zatrudnić tego co ma w małym palcu porady jak sie prawidłowo ubrać ale skreślić od razu kogoś, kto ma w 4 literach kolor koszuli za to być może ma większą wiedzę. Jak dla mnie magia ;-) HR normalnie.

Po 2 akurat w przypadku pubu pomyślałabym że dziewczyna, która w upały ubiera się w szorty, bez większego problemu założy krótką spódniczkę czy szorty do pracy, a co tu dużo mówić, uważam, że ładna zgrabna dziewczyna niekoniecznie zapięta pod szyję czy wciśnięta w firmowy uniformik może tak samo przyciągać klientelę przez walor estetyczny.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 12:54   #51
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Upał a rozmowa

Wydawało mi się, że wiedzę i doświadczenie sprawdza się już na etapie czytania cv Przecież nikt z rozmowy osoby w szortach nie wywali, żeby jej wiedzy nie sprawdzić. Po prostu gdybym miała wybierać spośród dwóch osób o tych samych kwalifikacjach, z pewnością wybrałabym tę, która zrobiła na mnie lepsze wrażenie - czyli tej, która m.in. wie, jak się zachować w określonych sytuacjach, co ma związek również z ubiorem.

Co do odniesienia do ubioru "pracowniczego" - dla mnie to oczywiste, że idąc na rozmowę do lokalu widzę, jak są ubrane pracownice. Elegancki ubiór na rozmowie to jedno, ubiór w pracy to drugie. Nie przyszłoby mi do głowy, że osoba, która na formalne spotkanie ubierze się jak na kawę z koleżanką, może mieć mniejszy problem z "mundurkiem" pracowniczym. Chyba każdy wie gdzie idzie na rozmowę. To, że na egzamin albo rozmowę założę długie spodnie i koszulę nie znaczy, że w nieformalnych sytuacjach albo przy takim a nie innym dress code w pracy nie wskoczę w spódniczkę/bluzkę z dekoltem. Wprost przeciwnie - to znaczy, że w jakiś sposób jestem elastyczna i potrafię dostosować strój do wymogów sytuacji i miejsca.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2013-06-18 o 12:55
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 13:18   #52
mesta93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 682
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Po prostu gdybym miała wybierać spośród dwóch osób o tych samych kwalifikacjach, z pewnością wybrałabym tę, która zrobiła na mnie lepsze wrażenie - czyli tej, która m.in. wie, jak się zachować w określonych sytuacjach, co ma związek również z ubiorem.
zgadzam się z Tobą trzeba się ubrać odpowiednio do miejsca/sytuacji, a nie jak na plażę. Nie mówię żeby na rozmowę kwalifikacyjną od razu ubierać się na czarno-biało ale eleganckie spodnie lub spódnica i do tego stonowana koszula to podstawa. Wiele z was pisze tutaj że nie ocenia się człowieka po pozorach, ale powiedzcie mi gdybyście miały zatrudnić pracownika. I na rozmowę jeden przyszedłby w dresach i adidasach a drugi w garniturze/koszuli itp. to kogo byście wybrały? Bo jestem niemal pewna że tego drugiego
__________________
Cytat:
Napisane przez wampir Pokaż wiadomość
Na dobre traktowanie trzeba sobie zasłużyć.
mesta93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 13:23   #53
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
mnie by to nie przeszkadzało, bo staram się patrzeć troszkę dalej ;-) niż ograniczać się do stereotypów czy oceniania po pozorach. Stąd na mnie wrażenia ołówkowe spódnice żakiety i dobrane oprawki okularów czy przebojowość np. za bardzo nie robią.
Swoją drogą co za czasy, na rozmowę kwalifikacyjną do baru aligancko jak do banku, ''ha ha ha''. Normalnie jak dla mnie casus ;-) jak potencjalne wymaganie języków od sprzątaczek.
Może na Tobie to nie robi wrażenia, ale obecnie masa firm do rekruatacji zatrudnia firmę zewnętrzną. A taki rekruter z zewnątrz zamiast sprawdzać kwalifikacje człowieka, bierze pod uwagę właśnie taką przebojowość, charakter, zachowanie, może i wygląd. Znam osobiście świeżutki przykład, że z firmy wyleciało kilkoro pracowników z wieloletnim stażem, a na ich miejsce z nowej rekrutacji przyszli 20-latkowie, piękni, przebojowi, jak z TVNowskiego serialu. A że z najprostszą rzeczą sobie nie radzą... Cóż, wyglądem i pewnością siebie nadrabiają

Oczywiście wiadomo, że właściciel baru nie ściągnie specjalnej firmy do przeprowadzenia rozmowy na kelnerkę. Ale idąc na taką rozmowę nie wiadomo, na kogo się trafi. Dla jednych liczy się to, co człowiek ma w głowie, a dla innych najważniejszy jest wygląd i przebojowość. Dlatego lepiej przed rozmową zadbać o każdy szczegół
Nikt nie każe ubierać się na rozmowę do baru w ołówkową spódnicę i szpilki. Ale przynajmniej ubrać się w miarę neutralnie, prosto, żeby ewentualnie nie wywrzeć strojem złego wrażenia.
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 13:56   #54
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
od razu melina, i ''podludzie'',
po prostu dla mnie schludnie wyglądająca dziewczyna w szortach i kolorowej bluzce (o ile nie jest jakaś mega licha sprana pstrokata itp) i starająca się o pracę w barze nie jest wyzywająco czy lekceważąco ubrana.
Zdaję sobie sprawę z tego, że i osoba aspirująca o posadę sprzątaczki przyjdzie ubrana w garsonkę pantofle czy szpilki tylko, że jak dla mnie to nijak nie determinuje tego, że taka osoba będzie sprzątać bardziej dokładnie.

Jak czytam, że ktoś po prostu skreśla czerwoną koszulę to mi się słabo robi, rzeczywiście, lepiej zatrudnić tego co ma w małym palcu porady jak sie prawidłowo ubrać ale skreślić od razu kogoś, kto ma w 4 literach kolor koszuli za to być może ma większą wiedzę. Jak dla mnie magia ;-) HR normalnie.

Po 2 akurat w przypadku pubu pomyślałabym że dziewczyna, która w upały ubiera się w szorty, bez większego problemu założy krótką spódniczkę czy szorty do pracy, a co tu dużo mówić, uważam, że ładna zgrabna dziewczyna niekoniecznie zapięta pod szyję czy wciśnięta w firmowy uniformik może tak samo przyciągać klientelę przez walor estetyczny.
Zgadzam się z Tobą, znam zresztą sporo przykładów, gdy ludzie dostali pracę, nie strojąc się przy okazji jak akwizytor.
Dużo w tej kwestii zależy od branży i tego, kto konkretnie rekrutuje i na jakie stanowisko. Nie wyobrażam sobie, żeby np.robotnik drogowy na rozmowę o pracę leciał w garniturze, litości..
Są stanowiska i stanowiska, na wielu liczą się bardziej konkretne umiejętności niż kolor koszuli kandydata.
Ach, gdybym miała przyjmować kogokolwiek do pracy, to wolałabym oprzeć się na sprawdzeniu umiejętności aplikującego
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 14:02   #55
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie, żeby np.robotnik drogowy na rozmowę o pracę leciał w garniturze, litości..
Czemu nie? Przy drodze te rozmowy mają, czy jak? Czy robotnik będąc robotnikiem w każdej sytuacji powinien wyglądać jakby właśnie szedł rowy kopać?
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 14:11   #56
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Wydawało mi się, że wiedzę i doświadczenie sprawdza się już na etapie czytania cv
niekoniecznie, chyba, że wg Ciebie wszyscy w tym kraju pracują na umowach (czytałam ostatnio jakiś artykuł troszkę na ten temat); co do wiedzy to przecież jak 2 osoby wpiszą w cv znajomość języka na jakimś poziomie to jedna może mówić łamanym a druga w poprawnym stopniu. Na przykład.
Cytat:
Może na Tobie to nie robi wrażenia, ale obecnie masa firm do rekruatacji zatrudnia firmę zewnętrzną. A taki rekruter z zewnątrz zamiast sprawdzać kwalifikacje człowieka, bierze pod uwagę właśnie taką przebojowość, charakter, zachowanie, może i wygląd. Znam osobiście świeżutki przykład, że z firmy wyleciało kilkoro pracowników z wieloletnim stażem, a na ich miejsce z nowej rekrutacji przyszli 20-latkowie, piękni, przebojowi, jak z TVNowskiego serialu. A że z najprostszą rzeczą sobie nie radzą... Cóż, wyglądem i pewnością siebie nadrabiają
no i wlaśnie o to chodzi, to zależy, kogo się szuka, czy pięknisia do zadań czysto wiedzowych-rozumowych czy fachowca. Moim zdaniem mądrzy ludzie szukają fachowców.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-06-18 o 14:21
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 14:11   #57
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Czemu nie? Przy drodze te rozmowy mają, czy jak? Czy robotnik będąc robotnikiem w każdej sytuacji powinien wyglądać jakby właśnie szedł rowy kopać?
Prawie
A tak serio to bardzo często w biurze budowy, które jest barakiem, ustawionym na środku placu budowy, gdzie dotrzeć można jedynie w kaloszach.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 14:14   #58
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Dlatego lepiej przed rozmową zadbać o każdy szczegół
pewnie masz rację, dlatego też uważam, że lepiej dziewczyna zrobi ubierając się bardziej formalnie niż tak na luzie (no chyba, że idzie do pracy z polecenia albo np. do znajomego mamy ), jedynie tylko odpowiedziałam, że mnie by to było bez różnicy. Tak samo jak niby fajnie i ładnie, jak student przychodzi na egzamin w garniturze, z 2 str, to nie oznacza, że przychodzi na pewno naumiany więc jednego profesora to obchodzi, czy koszulę ma w paski czy kropki a drugiego niezbyt.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-06-18 o 14:15
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 14:23   #59
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Upał a rozmowa

Ja bym widziała jasne, długie, przewiewne, materiałowe spodnie. Mogą być bardzo eleganckie. Do tego biała koszula i balerinki. Letnio, przyjemnie, każdy wygląda w tym dobrze.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 14:39   #60
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Upał a rozmowa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
niekoniecznie, chyba, że wg Ciebie wszyscy w tym kraju pracują na umowach (czytałam ostatnio jakiś artykuł troszkę na ten temat); co do wiedzy to przecież jak 2 osoby wpiszą w cv znajomość języka na jakimś poziomie to jedna może mówić łamanym a druga w poprawnym stopniu. Na przykład.
No i właśnie to się sprawdza na rozmowie, w czym problem? Przecież nie piszę o wypraszaniu z rozmowy nieodpowiednio ubranej osoby, tylko o wzięciu jej wizerunku pod uwagę.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.