Samotność - jak przetrwać? - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-08, 20:03   #241
CwiercMotyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 91
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez DumbBlonde Pokaż wiadomość
Trafilam dzisiaj na artykul z takim tekstem...prostym ale jak prawdziwym
Ten tekst z obrazka, to raczej o przypadkach depresji, a nie braku związku. Mnie nie brakuję mi poczucia sensu zycia. Właśnie odwrotnie we wszystkich aspektach życie układa mi się tak, jak chciałem. Poza aspektem związkowym.
CwiercMotyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 20:18   #242
DumbBlonde
Raczkowanie
 
Avatar DumbBlonde
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 81
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Tylko nie macie wrazenia, ze o ile nie otaczacie sie znajomymi, ktorzy tez sa singlami, to w pewnym momencie mozliwosc wyjsc i spotkan z innymi mocno sie zaweza?
DumbBlonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 20:24   #243
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez DumbBlonde Pokaż wiadomość
Tylko nie macie wrazenia, ze o ile nie otaczacie sie znajomymi, ktorzy tez sa singlami, to w pewnym momencie mozliwosc wyjsc i spotkan z innymi mocno sie zaweza?
Zawęża, a jak nie masz znajomych to jeszcze bardziej. To chyba oczywiste nie?
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 20:41   #244
DumbBlonde
Raczkowanie
 
Avatar DumbBlonde
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 81
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Jak nie masz znajomych, to nie ma co sie zawezac :p



Po prostu jesli wsrod znajomych masz powiedzmy 90% takich na etapie „rodzina” to wyciaganie w tygodniu lub weekend na wspolny obiad, kawe czy impreze robi sie coraz trudniejsze. I co wtedy?
DumbBlonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 20:55   #245
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez DumbBlonde Pokaż wiadomość
Jak nie masz znajomych, to nie ma co sie zawezac :p



Po prostu jesli wsrod znajomych masz powiedzmy 90% takich na etapie „rodzina” to wyciaganie w tygodniu lub weekend na wspolny obiad, kawe czy impreze robi sie coraz trudniejsze. I co wtedy?
To samo co wtedy gdy nie masz znajomych. Albo szukasz nowych, albo wychodzisz samemu w miejsca, gdzie kogoś można poznać. Tak czy siak ciężko jest.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 21:05   #246
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez DumbBlonde Pokaż wiadomość
Tylko nie macie wrazenia, ze o ile nie otaczacie sie znajomymi, ktorzy tez sa singlami, to w pewnym momencie mozliwosc wyjsc i spotkan z innymi mocno sie zaweza?

Ciebie to jakiś weltschmerz ogarnął chyba.
Wszyscy piszą, że nie, nie i nie. Bycie singlem to nie koniec świata.
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 21:11   #247
CwiercMotyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 91
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;87155377]
Ciebie to jakiś weltschmerz ogarnął chyba.
Wszyscy piszą, że nie, nie i nie. Bycie singlem to nie koniec świata.[/QUOTE]

Ja myślę, że dla zdecydowanej większości singli ich singielstwo (a może singlostwo) jest czasowe. Jednak większość prędzej czy później kogoś znajduje.
CwiercMotyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-08, 21:14   #248
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez CwiercMotyla Pokaż wiadomość
Ja myślę, że dla zdecydowanej większości singli ich singielstwo (a może singlostwo) jest czasowe. Jednak większość prędzej czy później kogoś znajduje.

No pewnie, że tak. Nie ma się co załamywać, serio. Można być samemu, a można być samotnym. To nie są dwa takie same stany. Nawet będąc w związku można być samotnym. Wszystko zależy od tego jakie masz nastawienie, ludzie to czują.
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 21:24   #249
CwiercMotyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 91
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Kto szuka znajduje, a kołaczącemu otworzą. Tak przy niedzieli
CwiercMotyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 21:44   #250
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez DumbBlonde Pokaż wiadomość
Trafilam dzisiaj na artykul z takim tekstem...prostym ale jak prawdziwym
Niepowodzeń towarzyskich mi ostatnio nie brakowało, ale rano ani jedna z moich myśli nie dotyczyła bezużyteczności mojego istnienia. Współczuję trochę.
Co robisz konkretnie, żeby znaleźć faceta? Ile facetów poznałaś, powiedzmy, w zeszłym miesiącu?
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 22:02   #251
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Niepowodzeń towarzyskich mi ostatnio nie brakowało, ale rano ani jedna z moich myśli nie dotyczyła bezużyteczności mojego istnienia. Współczuję trochę.
Co robisz konkretnie, żeby znaleźć faceta? Ile facetów poznałaś, powiedzmy, w zeszłym miesiącu?
Zawsze się zastanawiam co znaczy 'poznałaś'? -Cześć, jestem tomek, cześć jestem Agata, czy z kim się było na kawie
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-08, 22:52   #252
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;87155402]No pewnie, że tak. Nie ma się co załamywać, serio. Można być samemu, a można być samotnym. To nie są dwa takie same stany. Nawet będąc w związku można być samotnym. Wszystko zależy od tego jakie masz nastawienie, ludzie to czują.[/QUOTE]

Oj, tak! Ogólnie nie ma co się zafiksowywać, żeby koniecznie być w jakimś związku, bo wtedy życie nagle stanie się ciekawe, niezwykłe i fajne. Nie stanie się, jeśli do tej pory takie nie było.

I ja właśnie też potwierdzam, że najlepiej traktować to swoje singielstwo jak stan przejściowy. W sumie ja to się nawet cieszę, jak mam okazję pobyć sama, bo potem w związku... jest tego czasu jednak mniej dla samej siebie. Dlatego dobrze jest się rozwijać i wykorzystywać ten czas bycia samą jak najlepiej, dopóki trwa
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 22:59   #253
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

DumbBlonde - za bardzo uzależniasz poczucie bezpieczeństwa i spełnienia od drugiej osoby. Sorki za szczerość ale masz zadatki na bluszcza.

Czy cokolwiek zrobiłaś, by kogoś poznać? Od siedzenia w czterech ścianach nie przybędzie Ci znajomych.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 23:59   #254
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;87155493]Zawsze się zastanawiam co znaczy 'poznałaś'? -Cześć, jestem tomek, cześć jestem Agata, czy z kim się było na kawie [/QUOTE]
Miałam na myśli facetów, z którymi była okazja choć chwilę pogadać, poznanych w okolicznościach, które umożliwiają rozwój znajomości na płaszczyźnie prywatnej (domówki, imprezy, internet, zajęcia dodatkowe, praca, uczelnia, wydarzenia itd). W zasadzie mogłam zapytać: ilu ludzi, bo samotność to szerszy problem niż tylko brak związku. Nie chodzi o to, że trzeba poznawać co najmniej 10 osób miesięcznie, ale jeżeli ta liczba wynosi zero lub niewiele więcej, to warto się zastanowić, jak stworzyć ku temu więcej okazji. Albo podrywać kurierów i dostawców pizzy.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 07:15   #255
DumbBlonde
Raczkowanie
 
Avatar DumbBlonde
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 81
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Myślę, że trochę zagalopowaliśmy się w osądach.

Dla niektórych ludzi bycie samemu jest ok, czują sie z tym w porządku, nie przeszkadza im to. Rozumiem taki stan rzecz, znam takie osoby, sama byłam jedną z nich parę lat temu.

Na chwilę obecną jestem szczęśliwa na różnych płaszczyznach. Mam spoko pracę, jestem niezależna, trafiam na fajnych znajomych, mam zdrowie itd. ALE do pełni szczęścia brakuje mi rodziny. Mojej własnej. Brakuje mi mężczyzny, z którym mogłabym spędzać czas, kochać i planować przyszłość. Nie ma nic w tym złego. Nie zgadzam się też z osobami, które twierdzą, że singielki nie powinny ślepo patrzeć w to, że znalezienie faceta odmieni ich życie. Kurczę, właśnie odmieni! Na wielu polach Życie samemu różni się od życia w związku (oba stany mają plusy i minusy, ale różnią się!).

Zauważam też dziwny paradoks osób, które tutaj zagorzale komentują, aby dziewczyny znalazły sobie hobby, bo są desperatkami. Powiedzcie mi kochane, jak to jest, że osoby które tak piszą często mają po kilkaset / tysięcy wiadomości wrzuconych na tym forum. Nawet jeśli przez kilka lat, ale zawsze. Jakim cudem? Bo to wygląda trochę tak, jakby dużą część dnia spędzały na forum. A co z realnym życiem?
DumbBlonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 07:53   #256
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez DumbBlonde Pokaż wiadomość
Zauważam też dziwny paradoks osób, które tutaj zagorzale komentują, aby dziewczyny znalazły sobie hobby, bo są desperatkami. Powiedzcie mi kochane, jak to jest, że osoby które tak piszą często mają po kilkaset / tysięcy wiadomości wrzuconych na tym forum. Nawet jeśli przez kilka lat, ale zawsze. Jakim cudem? Bo to wygląda trochę tak, jakby dużą część dnia spędzały na forum. A co z realnym życiem?
Że tak się wtrącę, totalnie offtopem, spójrzmy np. na moje statystyki:
  • Ilość wiadomości: 46 816
  • Postów na dzień: 10,26
10-11 postów to jest przy bardzo mozolnym czytaniu, zastanawianiu się nad odpowiedzią i pisaniu jej, pół godziny roboty. Jak ktoś szybciej czyta i mniej się zastanawia, to mu nawet kwadrans wystarczy. Taki akurat czas na nudzenie się w autobusie albo na kibelku
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 08:38   #257
olennnkaaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 554
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Dla mnie przerażającą perspektywą jest samotność, ale rozumiana nie jako brak partnera, lecz samotność totalna. Moi rodzice nie żyją, nie mam też innych członków rodziny, z którymi byłabym związana, rodzeństwa, dziadków, cioć, kuzynów itp. Znajomi bardzo powierzchowni. Zawsze rozmawiałam z ludźmi z pracy czy studiów, ale nie udawało mi się nawiązać trwałych relacji. Winię za to swój stonowany styl bycia, nie jestem towarzyską, entuzjastyczną osobą, raczej dość introwertyczną. Zauważyłam, że ludzie sami rzadko nawiązują kontakt ze mną, za to potrafią mieć "pretensje", że to ja nie inicjuję rozmów, a i tak zawsze moje próby to za mało jak na społeczne standardy. Mimo że pytam często ludzi np. o to jak minął im weekend, jak potoczyły się jakieś sprawy, o których mi opowiadali, nigdy nie spotykam się ze wzajemnością, chyba że bardzo wymuszoną. Musiałabym bardzo grać i nie być sobą, by jakoś utrzymywać się na powierzchni albo być w dobrym stanie ducha, co niestety nie zawsze ma miejsce. Nie jestem też nachalna z urody, co przy moim stylu bycia odbiera mi szansę na partnera. Myślałam do niedawna, że uda mi się znaleźć bratnią duszę, kogoś, kto doceni mnie i dla kogo będę ważna i wyjątkowa, ale to były nierealistyczne, naiwne i nieprzystające do rzeczywistości wymagania.

Anyway, konkluzja jest taka, że wprawdzie dobrze mi z byciem samą, nie nudzę się, mieszkam sama i daję radę, nie chcę też zakładać rodziny, ale zwyczajnie brakuje mi "swoich" ludzi, dla większości nie jestem nikim ciekawym. Kilku udało mi się znaleźć przez internet, ale brakuje mi spędzania wspólnie czasu w taki zwykły dla bliższych znajomych sposób czy luźnego pogadania o wszystkim na żywo i podobnie jak w kwestii związku muszę się przyzwyczaić do tego, że to się nie zmieni.

Edytowane przez olennnkaaaa
Czas edycji: 2019-09-10 o 08:44
olennnkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 08:52   #258
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

To co mówisz wynika z niskiej samooceny. Sama siebie widzisz jako nieciekawa, mówisz o zaprzepaszczeniu szansy na partnera (??). W dodatku to „narzucanie”. W zyciu bym tak nie pomyślała, po prostu proponujesz wyjście, kontakt, i albo się ktoś zgodzi albo nie. Pracuj nad swoją samoocena.

Nad kontaktami z ludźmi trzeba pracowac, żeby się utrzymać. Samemu wykazywać inicjatywę, otworzyć się trochę na ludzi.
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 18:48   #259
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez DumbBlonde Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się też z osobami, które twierdzą, że singielki nie powinny ślepo patrzeć w to, że znalezienie faceta odmieni ich życie. Kurczę, właśnie odmieni! Na wielu polach Życie samemu różni się od życia w związku (oba stany mają plusy i minusy, ale różnią się!).
Odmieni - fakt - przy czym większość desperatek zakłada, że tylko wtedy ich życie nagle stanie się kolorowe i usiane gwiazdami Upatrywanie w facecie zbawiciela, który nada życiu kolor i smak jest po prostu zabawne.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-10, 19:03   #260
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez olennnkaaaa Pokaż wiadomość
. Myślałam do niedawna, że uda mi się znaleźć bratnią duszę, kogoś, kto doceni mnie i dla kogo będę ważna i wyjątkowa, ale to były nierealistyczne, naiwne i nieprzystające do rzeczywistości wymagania.

Dlaczego?



Cytat:
muszę się przyzwyczaić do tego, że to się nie zmieni.

Dlaczego (numer 2)? Wszyscy potencjalni kandydaci na partnera wymarli jak dinozaury w wyniku uderzenia planetoidy?
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 20:01   #261
DumbBlonde
Raczkowanie
 
Avatar DumbBlonde
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 81
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez olennnkaaaa Pokaż wiadomość
Dla mnie przerażającą perspektywą jest samotność, ale rozumiana nie jako brak partnera, lecz samotność totalna. Moi rodzice nie żyją, nie mam też innych członków rodziny, z którymi byłabym związana, rodzeństwa, dziadków, cioć, kuzynów itp. Znajomi bardzo powierzchowni. Zawsze rozmawiałam z ludźmi z pracy czy studiów, ale nie udawało mi się nawiązać trwałych relacji. Winię za to swój stonowany styl bycia, nie jestem towarzyską, entuzjastyczną osobą, raczej dość introwertyczną. Zauważyłam, że ludzie sami rzadko nawiązują kontakt ze mną, za to potrafią mieć "pretensje", że to ja nie inicjuję rozmów, a i tak zawsze moje próby to za mało jak na społeczne standardy. Mimo że pytam często ludzi np. o to jak minął im weekend, jak potoczyły się jakieś sprawy, o których mi opowiadali, nigdy nie spotykam się ze wzajemnością, chyba że bardzo wymuszoną. Musiałabym bardzo grać i nie być sobą, by jakoś utrzymywać się na powierzchni albo być w dobrym stanie ducha, co niestety nie zawsze ma miejsce. Nie jestem też nachalna z urody, co przy moim stylu bycia odbiera mi szansę na partnera. Myślałam do niedawna, że uda mi się znaleźć bratnią duszę, kogoś, kto doceni mnie i dla kogo będę ważna i wyjątkowa, ale to były nierealistyczne, naiwne i nieprzystające do rzeczywistości wymagania.

Anyway, konkluzja jest taka, że wprawdzie dobrze mi z byciem samą, nie nudzę się, mieszkam sama i daję radę, nie chcę też zakładać rodziny, ale zwyczajnie brakuje mi "swoich" ludzi, dla większości nie jestem nikim ciekawym. Kilku udało mi się znaleźć przez internet, ale brakuje mi spędzania wspólnie czasu w taki zwykły dla bliższych znajomych sposób czy luźnego pogadania o wszystkim na żywo i podobnie jak w kwestii związku muszę się przyzwyczaić do tego, że to się nie zmieni.

Taka samotność, o której piszesz jest według mnie jednym z gorszych stanów Mam nadzieję, że nikogo z nas nie spotka.
DumbBlonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 22:37   #262
CwiercMotyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 91
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez olennnkaaaa Pokaż wiadomość
Dla mnie przerażającą perspektywą jest samotność, ale rozumiana nie jako brak partnera, lecz samotność totalna. Moi rodzice nie żyją, nie mam też innych członków rodziny, z którymi byłabym związana, rodzeństwa, dziadków, cioć, kuzynów itp. Znajomi bardzo powierzchowni. Zawsze rozmawiałam z ludźmi z pracy czy studiów, ale nie udawało mi się nawiązać trwałych relacji. Winię za to swój stonowany styl bycia, nie jestem towarzyską, entuzjastyczną osobą, raczej dość introwertyczną. Zauważyłam, że ludzie sami rzadko nawiązują kontakt ze mną, za to potrafią mieć "pretensje", że to ja nie inicjuję rozmów, a i tak zawsze moje próby to za mało jak na społeczne standardy. Mimo że pytam często ludzi np. o to jak minął im weekend, jak potoczyły się jakieś sprawy, o których mi opowiadali, nigdy nie spotykam się ze wzajemnością, chyba że bardzo wymuszoną. Musiałabym bardzo grać i nie być sobą, by jakoś utrzymywać się na powierzchni albo być w dobrym stanie ducha, co niestety nie zawsze ma miejsce. Nie jestem też nachalna z urody, co przy moim stylu bycia odbiera mi szansę na partnera. Myślałam do niedawna, że uda mi się znaleźć bratnią duszę, kogoś, kto doceni mnie i dla kogo będę ważna i wyjątkowa, ale to były nierealistyczne, naiwne i nieprzystające do rzeczywistości wymagania.

Anyway, konkluzja jest taka, że wprawdzie dobrze mi z byciem samą, nie nudzę się, mieszkam sama i daję radę, nie chcę też zakładać rodziny, ale zwyczajnie brakuje mi "swoich" ludzi, dla większości nie jestem nikim ciekawym. Kilku udało mi się znaleźć przez internet, ale brakuje mi spędzania wspólnie czasu w taki zwykły dla bliższych znajomych sposób czy luźnego pogadania o wszystkim na żywo i podobnie jak w kwestii związku muszę się przyzwyczaić do tego, że to się nie zmieni.
Szczerze Ci współczuję braku rodziny.

Moje doświaczenie co do pracy, są takie, że większość osób, które tam spotykam jest skoncentrowana na swoich obowiązkach/karierze. Sprawy osobiste (a już na pewno problemy) współpracowników są często na drugim lub trzecim planie. Wiem, że to przykre, ale moim zdanie nie bardzo sobie można pozwalać na rozterki osobiste (w tym roztrząsanie aspektów swojej osobowości) w takich miejscach. Moich przełożonych naprawdę niewiele one obchodzą. Liczy się przede wszystkim wykonywanie powierzonych zadań. W pracy na ogół muszę myśleć o pracy, a inne sprawy zostawiać na boku. Współpracownicy dość mają trudności w swoim życiu i rodzinach.

Edytowane przez CwiercMotyla
Czas edycji: 2019-09-10 o 22:39
CwiercMotyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 07:13   #263
DumbBlonde
Raczkowanie
 
Avatar DumbBlonde
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 81
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez CwiercMotyla Pokaż wiadomość
Szczerze Ci współczuję braku rodziny.

Moje doświaczenie co do pracy, są takie, że większość osób, które tam spotykam jest skoncentrowana na swoich obowiązkach/karierze. Sprawy osobiste (a już na pewno problemy) współpracowników są często na drugim lub trzecim planie. Wiem, że to przykre, ale moim zdanie nie bardzo sobie można pozwalać na rozterki osobiste (w tym roztrząsanie aspektów swojej osobowości) w takich miejscach. Moich przełożonych naprawdę niewiele one obchodzą. Liczy się przede wszystkim wykonywanie powierzonych zadań. W pracy na ogół muszę myśleć o pracy, a inne sprawy zostawiać na boku. Współpracownicy dość mają trudności w swoim życiu i rodzinach.
Trochę tak jest. Z mojego doświadczenia wynika (ale to też zależy od rodzaju pracy), że wszystko zależy od ludzi. Miałam to szczęście, że prawie w każdej pracy trafiałam na zgrany team, więc relacje nie kończyły się o przyslowiowej godzinie 16 czy 17, przy wyjściu z pracy, ale były też poza nią. W takim przypadku można bylo czasem pogadac o problemach itd.
DumbBlonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 09:19   #264
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez CwiercMotyla Pokaż wiadomość
Wiem, że to przykre, ale moim zdanie nie bardzo sobie można pozwalać na rozterki osobiste (w tym roztrząsanie aspektów swojej osobowości) w takich miejscach.
U mnie w pracy też tak jest. W poprzedniej spotkałam koleżankę z działu, która po wymianie uprzejmości zaczęła opowiadać mi o swoim rozwodzie Teraz jest trend wywlekania problemów osobistych na światło dziennie. Żałosne. Po co ten ekshibicjonizm?
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 12:04   #265
olennnkaaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 554
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Nie chodzi mi o zwierzenia w pracy, ale zwyczajną rozmowę, którą to ja zawsze muszę inicjować, a odechciewa mi się, bo i tak mam przypiętą łatkę. Było tak, że siedząc z kobietą w jednym pomieszczeniu rozmawiałam z nią normalnie, a potem usłyszałam, że zamknięta w sobie, nietowarzyska. Mam taki rodzaj "sztywnej" energii, która pogłębia się, jak czuję się nieakceptowana albo słyszę właśnie, że coś ze mną nie tak. Za bardzo na to zwracam uwagę, wiem.

Cytat:
To co mówisz wynika z niskiej samooceny. Sama siebie widzisz jako nieciekawa, mówisz o zaprzepaszczeniu szansy na partnera (??). W dodatku to „narzucanie”. W zyciu bym tak nie pomyślała, po prostu proponujesz wyjście, kontakt, i albo się ktoś zgodzi albo nie. Pracuj nad swoją samoocena.

Nad kontaktami z ludźmi trzeba pracowac, żeby się utrzymać. Samemu wykazywać inicjatywę, otworzyć się trochę na ludzi.
Wiem, że dla innych to brzmi prosto, ale ja nie lubię się inicjować kontaktu, bo za często spotykają mnie odmowy, a to nic miłego.

Partnera można znaleźć, ale niekoniecznie miłość, a przynajmniej niekoniecznie wzajemną.

Chciałabym wzmocnić swoją samoocenę, ucząc się nowych rzeczy, rozwijając, ale za często łapię doły, zmęczenie i nic z tego nie wychodzi.

Cytat:
Napisane przez olennnkaaaa
Myślałam do niedawna, że uda mi się znaleźć bratnią duszę, kogoś, kto doceni mnie i dla kogo będę ważna i wyjątkowa, ale to były nierealistyczne, naiwne i nieprzystające do rzeczywistości wymagania.

Dlaczego?



Cytat:
muszę się przyzwyczaić do tego, że to się nie zmieni.

Dlaczego (numer 2)? Wszyscy potencjalni kandydaci na partnera wymarli jak dinozaury w wyniku uderzenia planetoidy?
Chciałam być dla partnera wyjątkowa i najlepsza, ale to nie jest możliwe. Nie mam osobowości kobiety, którą można kochać, na punkcie której można oszaleć. Wyglądu też nie.

Edytowane przez olennnkaaaa
Czas edycji: 2019-09-11 o 12:07
olennnkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 12:21   #266
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

olenka Nie odbierz mnie źle, ale czy próbowałaś kiedykolwiek terapii, by podnieść samoocenę?
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 13:02   #267
olennnkaaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 554
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Żeby to raz, byłam u kilku, brałam też leki na depresję. Doszłam do wniosku, że samoocenę podniosę tylko działając, potwierdzając swoją sprawczość w jakimś zakresie. Niestety słabo mi to idzie.
olennnkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 13:11   #268
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez olennnkaaaa Pokaż wiadomość
Żeby to raz, byłam u kilku, brałam też leki na depresję. Doszłam do wniosku, że samoocenę podniosę tylko działając, potwierdzając swoją sprawczość w jakimś zakresie. Niestety słabo mi to idzie.
Okey A w jakich obszarach chciałabyś zacząć działać?
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 16:31   #269
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez olennnkaaaa Pokaż wiadomość
Chciałam być dla partnera wyjątkowa i najlepsza, ale to nie jest możliwe. Nie mam osobowości kobiety, którą można kochać, na punkcie której można oszaleć. Wyglądu też nie.
Czuje się podobnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 16:44   #270
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez olennnkaaaa Pokaż wiadomość
Chciałam być dla partnera wyjątkowa i najlepsza, ale to nie jest możliwe. Nie mam osobowości kobiety, którą można kochać, na punkcie której można oszaleć. Wyglądu też nie.
[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87162841]Czuje się podobnie.
[/QUOTE]

Wiecie jak to mówią - Każda potwora znajdzie swego amatora
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-21 18:48:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.