Niemcy V - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-24, 14:24   #1771
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
No właśnie bobasa lubią, więc nie o to chodzi.

Oni uważają, że mogą nam podnieść czynsz ze względu na to, że jest jedna osoba więcej w domu i wzrastają koszty. Powiedzieli, że albo podniosą nam szynsz o kolejne 50€, albo założą licznik na prąd, ale ostatecznie stwierdzili, że licznik. Muszę zajrzeć do umowy, ale tam z tego co pamiętam jest tylko wpisane, że warm.miete wynosi 500€ i podwyzka ze względu na tz była już na gębę, niby mieli dać nową, ale. .. i tak.mijało. Muszę o nową umowę poprosić, bo podpisywalam z mężem Vermieterki a on teraz zmarł.

Poza tym był dzisiaj mechanik do pieca i to nie olej, tylko piec się zepsuł, część trzeba sprowadzić z Frankfurtu i do wtorku nie będziemy mieć ogrzewania ani ieplej wody. Jestem załamana tym wszystkim, nie dość, że kombinują z kasą, oszczędzają na czym się da (pewnie dałoby by się tą część sprowadzić szybciej, ale to by kosztowało sporo), to jeszcze mamy pod sobą mega szpiega. Echh... dzięki dziewczyny. Poproszę o nową umowę i przypilnuje, żeby była skonstuowana jak piszecie.

Nie mogą tak oO podnieć Ci CZYNSZU (KM) tylko mogą podnieść Nebenkosten, jesli chcą podnieść czynsz to muszą najpierw wystosować odpowiednie pismo. Nie wiem czy wszędzie tak jest ale u nas płaci sie stałe NK i raz do roku sie rozlicza ale wiem, ze w PL moi znajomi płaca rożnie co miesiąc w zależności od zużycia. Moim zdaniem powinniście miec wzgląd do zużycia tego wszystkiego. Skoro macie swoje liczniki na prąd teraz i płacicie go osobno to w takim razie za co płacicie reszte skoro ona ma sie jeszcze podwyższyć ? Co do awarii to nie wiem czy jest to legalne abyście tak długo byli bez prądu i cieplej wody skoro wszystkie opłaty robicie jak należy. Cos mi tu śmierdzi i powinniście sie jak najszybciej odezwać. Wywalić was tak oO z dnia na dzień też nie mają prawa jeśli jest wszystko jak należy - tym bardziej, że macie małe dziecko. Napisz jeszcze skąd jesteś bo chyba przeoczyłam informacje
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 14:40   #1772
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Niemcy V

Mam pytanie - jakich dokumentów potrzebuję, aby pracować w gastronomii (kelnerka) w Niemczech?
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 14:44   #1773
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
Nie mogą tak oO podnieć Ci CZYNSZU (KM) tylko mogą podnieść Nebenkosten, jesli chcą podnieść czynsz to muszą najpierw wystosować odpowiednie pismo. Nie wiem czy wszędzie tak jest ale u nas płaci sie stałe NK i raz do roku sie rozlicza ale wiem, ze w PL moi znajomi płaca rożnie co miesiąc w zależności od zużycia. Moim zdaniem powinniście miec wzgląd do zużycia tego wszystkiego. Skoro macie swoje liczniki na prąd teraz i płacicie go osobno to w takim razie za co płacicie reszte skoro ona ma sie jeszcze podwyższyć ? Co do awarii to nie wiem czy jest to legalne abyście tak długo byli bez prądu i cieplej wody skoro wszystkie opłaty robicie jak należy. Cos mi tu śmierdzi i powinniście sie jak najszybciej odezwać. Wywalić was tak oO z dnia na dzień też nie mają prawa jeśli jest wszystko jak należy - tym bardziej, że macie małe dziecko. Napisz jeszcze skąd jesteś bo chyba przeoczyłam informacje
Z Ulm.
Oni podnoszą całe WM niby na poczet tych opłat.
Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
Nie mogą tak oO podnieć Ci CZYNSZU (KM) tylko mogą podnieść Nebenkosten, jesli chcą podnieść czynsz to muszą najpierw wystosować odpowiednie pismo. Nie wiem czy wszędzie tak jest ale u nas płaci sie stałe NK i raz do roku sie rozlicza ale wiem, ze w PL moi znajomi płaca rożnie co miesiąc w zależności od zużycia. Moim zdaniem powinniście miec wzgląd do zużycia tego wszystkiego. Skoro macie swoje liczniki na prąd teraz i płacicie go osobno to w takim razie za co płacicie reszte skoro ona ma sie jeszcze podwyższyć ? Co do awarii to nie wiem czy jest to legalne abyście tak długo byli bez prądu i cieplej wody skoro wszystkie opłaty robicie jak należy. Cos mi tu śmierdzi i powinniście sie jak najszybciej odezwać. Wywalić was tak oO z dnia na dzień też nie mają prawa jeśli jest wszystko jak należy - tym bardziej, że macie małe dziecko. Napisz jeszcze skąd jesteś bo chyba przeoczyłam informacje
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 15:07   #1774
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy V

hortensja w Rheinland-Pfalz na pewno szkolenie z Infektionsschutz, do zrobienia w Gesundheitsamt.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 21:37   #1775
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Marei, patrząc po tym, co piszesz, to nie wygląda to, tak, jak powinno. Dla mnie jest zbyt dużo niejasności w tym, przede wszystkim w kwestii finansowej. A jestem na bieżąco, bo sami od kwietnia będziemy wynajmować wreszcie swoje mieszkanie

[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;57896911]Mam pytanie - jakich dokumentów potrzebuję, aby pracować w gastronomii (kelnerka) w Niemczech?[/QUOTE]
Gdy pracowałam w restauracji i miałam do czynienia z żywnością, to musiałam wyrobić Bescheinigung und Nachweisheft über die Belehrungen nach § 43 Infektionsschutzgesetz. Oczywiście wcześniej było szkolenie w Gesundheitsamt, zakończone testem (były również różne opcje językowe, w tym i polski język). Cena 25€.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 14:56   #1776
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 029
Dot.: Niemcy V


Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2018-01-06 o 21:27
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 18:29   #1777
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Czesc dziewczny

Wracam do starego watku Jak tu pisalam to byly jeszcze czesci I i II wiec dawno dawno temu. Niektore z Was (mniejszosc) jeszcze pamietam ze starego watku.

Niestety nie doczytalam czy wiekszosc z Was mieszka w Niemczech czy moze tylko pracuje albo podrozuje. Ja mieszkam w DE od 8 lat, w tym od 4,5 w HH. Czy jest moze ktos z HH lub okolic?
Hej. My z Ulm
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-26, 19:17   #1778
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Sa dwie z Kiel 😜
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 20:12   #1779
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Czesc MdM, ja jestem z Oberbayern od roku!
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 08:00   #1780
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Wesołych świąt !!!
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 20:06   #1781
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 029
Dot.: Niemcy V

Wesolych Swiat!
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-27, 21:02   #1782
201606242122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 622
Dot.: Niemcy V

jakie sa sieciówki z biżuteria typu apart, kruk w Niemczech? najlepiej aby też mialy sklep online .
201606242122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 21:05   #1783
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Nie znam tych polskich - ale najwieksza sieciówka to chyba Christ ...
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 21:27   #1784
madlen345
Zakorzenienie
 
Avatar madlen345
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wonderland
Wiadomości: 4 412
Dot.: Niemcy V

Puk puk można się dołączyć ? pozdrawiam i wesołych świąt z Berlina życzę
madlen345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 22:16   #1785
Blue_Turkus
Raczkowanie
 
Avatar Blue_Turkus
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 245
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez madlen345 Pokaż wiadomość
Puk puk można się dołączyć ? pozdrawiam i wesołych świąt z Berlina życzę
halo berlin skąd dokładniej?
Blue_Turkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 23:15   #1786
201606242122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 622
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Nie znam tych polskich - ale najwieksza sieciówka to chyba Christ ...
dziękuję bardzo.
201606242122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 09:06   #1787
madlen345
Zakorzenienie
 
Avatar madlen345
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wonderland
Wiadomości: 4 412
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Blue_Turkus Pokaż wiadomość
halo berlin skąd dokładniej?
Hey Kreuzberg, a Ty?
madlen345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 10:06   #1788
blueeyes1
Raczkowanie
 
Avatar blueeyes1
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 76
Dot.: Niemcy V

z biżuterią to jeszcze 123gold.de są chyba sieciówką my tam obrączki kupujemy
---
ooo Berlin ja Schoeneberg!
blueeyes1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 11:00   #1789
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Czesc dziewczny

Wracam do starego watku Jak tu pisalam to byly jeszcze czesci I i II wiec dawno dawno temu. Niektore z Was (mniejszosc) jeszcze pamietam ze starego watku.

Niestety nie doczytalam czy wiekszosc z Was mieszka w Niemczech czy moze tylko pracuje albo podrozuje. Ja mieszkam w DE od 8 lat, w tym od 4,5 w HH. Czy jest moze ktos z HH lub okolic?
Jest.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-05, 11:09   #1790
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez blueeyes1 Pokaż wiadomość
z biżuterią to jeszcze 123gold.de są chyba sieciówką my tam obrączki kupujemy
---
ooo Berlin ja Schoeneberg!
Tez kupowalismy obraczki do slubu w tym sklepie bardzo mila obsluga i maja te programy do tworzenia bizuterii wiec mozna miec ta swoja wymarzona polecam tez
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 20:20   #1791
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 029
Dot.: Niemcy V

:d

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2018-01-06 o 21:27
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 09:23   #1792
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Super a od jak dawna mieszkasz w HH? I co generalnie porabiasz? Pracujesz/studiujesz?
Od wrzesnia zeszlego roku. Jestem w trakcie kursu B2, udzielam sie tez w wolontariacie. Na razie moim celem jest kontynuowanie nauki jezyka. Chcialabym opanowac go przynajmniej na poziomie C1.

A ty co tu robisz?
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 10:13   #1793
madlen345
Zakorzenienie
 
Avatar madlen345
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wonderland
Wiadomości: 4 412
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez blueeyes1 Pokaż wiadomość
z biżuterią to jeszcze 123gold.de są chyba sieciówką my tam obrączki kupujemy
---
ooo Berlin ja Schoeneberg!
Ooo jak miło może kiedyś się zbierzemy tutaj wszystkie z Berlina na kawę
Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Od wrzesnia zeszlego roku. Jestem w trakcie kursu B2, udzielam sie tez w wolontariacie. Na razie moim celem jest kontynuowanie nauki jezyka. Chcialabym opanowac go przynajmniej na poziomie C1.

A ty co tu robisz?
O popatrz, to bardzo podobnie jak ja też najpierw robiłam kursy a potem szukałam pracy
madlen345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 12:50   #1794
Daszka_M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 6
Dot.: Niemcy V

Dziewczyny powiedzcie proszę bo ja już mam dość... Mieszkam z mężem i synem w Köln i w styczniu skladalismy wniosek o żłobek a nawet o kilka i pomimo iż jak skladalismy były miejsca to wczoraj się okazało, że do żadnego się nie dostaliśmy... syn w lipcu kończy dwa lata... Ja chciałabym uczyć się języka, iść do pracy a tu kiszka... Dziś znajoma powiedziała mi, że jestem zbyt roszczeniowa (bo chciałabym ten żłobek) co dla mnie jest szokiem. I że mieszkając tu tak krótko - 8 miesięcy - to w ogóle na co ja licze itp... no w sumie to na nic nie liczę, nie chcę żadnych socjali ani nic poza tym zlobkiem żeby móc sobie jakoś zaplanować życie. Jak to jest tutaj z tymi zlobkami? Czy kobiety w niemczech siedzą latami w domu z dziećmi? I co trzeba zrobić żeby dostać bo póki co zapowiada się kolejne 1,5 roku w domu :-(
Daszka_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 13:01   #1795
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

NO to ci kolezanka fajnie powiedziala.
Jak sie chce isc do pracy i nie ma innej mozliwosci opieki jak oddac dziecko do przedszkola/zlobka, to sie stara o miejsce w tych instytucjach. Nie wazne ile sie w DE mieszka.
Co masz zrobic? zapisac gdzie indziej, moze sie uda i plac dostaniesz. A jak ci np za daleko, to poprosic zlobek( a czemu dziecko nie moze do przedszkola, niektory przyjmuja juz od 2rz.) zeby ci dali znac , jak by sie jednak miejsce zrobilo.
Znajoma jak nie dostala miejsca w przedszkolu to zadzownila do miasta i poprosila, zeby jej wskazali przedszkola ktore maja wolne miejsca. Nie wiem czy tym sie tez Schulamt zajmuje...

A czy kobiety siedza latami w domu? Niektore siedza, a i tak dzieci chodza do przedszkoli( moj chodzil ), bo dla ich rozwoju powinny miec kontakt z rowiesnikami, a nie tylko z doroslymi.

Probuj dalej szukac miejsca. Powodzenia zycze

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2016-04-06 o 13:02
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 18:10   #1796
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 029
Dot.: Niemcy V


Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2018-01-06 o 21:28
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 18:15   #1797
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Daszka_M Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie proszę bo ja już mam dość... Mieszkam z mężem i synem w Köln i w styczniu skladalismy wniosek o żłobek a nawet o kilka i pomimo iż jak skladalismy były miejsca to wczoraj się okazało, że do żadnego się nie dostaliśmy... syn w lipcu kończy dwa lata... Ja chciałabym uczyć się języka, iść do pracy a tu kiszka... Dziś znajoma powiedziała mi, że jestem zbyt roszczeniowa (bo chciałabym ten żłobek) co dla mnie jest szokiem. I że mieszkając tu tak krótko - 8 miesięcy - to w ogóle na co ja licze itp... no w sumie to na nic nie liczę, nie chcę żadnych socjali ani nic poza tym zlobkiem żeby móc sobie jakoś zaplanować życie. Jak to jest tutaj z tymi zlobkami? Czy kobiety w niemczech siedzą latami w domu z dziećmi? I co trzeba zrobić żeby dostać bo póki co zapowiada się kolejne 1,5 roku w domu :-(
u mnie w pracy jakies 99% kobiet wraca po roku. Trik polega na tym, ze juz w czasie ciazy kobiety zapisuja na liste czekajacych swoje nienarodzone dzieci do zlobka. Zazwyczaj zapisuje sie do 3-4 zlobkow, w ktoryms sie zawsze uda

A te co wracaja pozniej - po prostu chcialy zostac dluzej w domu.
Ale oczywiscie w innych miastach moze jest inaczej...
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 18:19   #1798
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
u mnie w pracy jakies 99% kobiet wraca po roku. Trik polega na tym, ze juz w czasie ciazy kobiety zapisuja na liste czekajacych swoje nienarodzone dzieci do zlobka. Zazwyczaj zapisuje sie do 3-4 zlobkow, w ktoryms sie zawsze uda

A te co wracaja pozniej - po prostu chcialy zostac dluzej w domu.
Ale oczywiscie w innych miastach moze jest inaczej...
Ja też zapisyqalam w ciąży wrócę jak syn będzie miał 15 miesięcy.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 18:27   #1799
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Ja też zapisyqalam w ciąży wrócę jak syn będzie miał 15 miesięcy.
to tak jak rezerwaowanie lezakow recznikami dzieci przed narodzeniem trzeba juz do zlobka zapisac
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 19:03   #1800
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
to tak jak rezerwaowanie lezakow recznikami dzieci przed narodzeniem trzeba juz do zlobka zapisac
Nie musisz mnie obrażać tylko dlatego, że chcę zadbać o przyszłość mojego dziecka!
Porównanie uważam za bardzo krzywdzące, zapisywanie dziecka do żłobka nie można porównywać z wiesniackim zachowaniem urlopowiczów. Muszę wrócić do pracy, nie zamierzam być na niczyim garnuszku ani na socjalu tylko dlatego, że obudziłam się z zapisem do żłobka jak dziecko miało rok. Tutaj takie są realia.

Swoją drogą, kupowanie biletów na koncert czy operę w przedsprzedaży to też wieśniacki zwyczaj?
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.