Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-21, 16:06   #2911
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, mogę zacząć przerwę dzień wcześniej?

Wyjechałam i zapomniałam tabletek a została mi jedna tabletka do przerwy
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 16:17   #2912
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Możesz, pamiętaj tylko że skończy Ci się dzień wcześniej niż normalnie
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 16:18   #2913
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 095
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mogę zacząć przerwę dzień wcześniej?

Wyjechałam i zapomniałam tabletek a została mi jedna tabletka do przerwy
Tak, to jest najbardziej wskazane w tej sytuacji na ulotce.

Tylko pamiętaj, żeby przerwy nie wydłużać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 16:57   #2914
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ustawiłam sobie już powiadomienie by faktycznie przerwa trwała tyle ile powinna
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 04:19   #2915
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć. Zrobiłam 2 testy, bo to krwawienie było bardzo, ale to bardzo skąpe. Zerknijcie proszę czy tylko 1 kreska, bez cienia drugiej. Test był robiony 13. I 14. Dni od stosunku, a od poprzedni 62. I 63. Dni. Jest okej? Mogę sobie kontynuować branie tabletek? A to krwawienie mogło byc takie nijakie przez zmianę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190322_051358.jpg (36,0 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190321_063353.jpg (36,7 KB, 26 załadowań)
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 05:16   #2916
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

To jest wyraźnie JEDNA kreska. Pisalysmy Ci, że krwawienie może być bardzo skąpe albo może nie być go wcale.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 06:33   #2917
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Zagubiona, Ty chyba naprawdę masz duży problem. I nie jest nim ciąża, bo w niej nie jesteś.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 21:50   #2918
Iskierka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 49
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć, czy jeśli wzięłam tabletkę anty, popilam ja woda, a potem jakies 30 minut później wypiłam pol szklanki coli, to czy antykoncepcja jest zachowana? Bo różne rzeczy znalazłam w internecie
Iskierka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 22:13   #2919
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Iskierka23 Pokaż wiadomość
Cześć, czy jeśli wzięłam tabletkę anty, popilam ja woda, a potem jakies 30 minut później wypiłam pol szklanki coli, to czy antykoncepcja jest zachowana? Bo różne rzeczy znalazłam w internecie
Tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-23, 09:49   #2920
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, wielokrotnie tutaj pisałam z różnymi pytaniami, ale mam problem z doborem tabletek anty i teraz kolejna sprawa się pojawiła.
Generalnie wszystkie tabletki kompletnie nie zmieniają mojego bolesnego, długiego i obfitego okresu, a właśnie z tego powodu zdecydowałam się na branie tabsów. Zazdrościłam koleżankom, które przy tabletkach mają krótkie krwawienie. U mnie nic się nie zmieniło, ale minął dopiero rok, więc się nie zniechęcam.

Dwa miesiące temu zmieniłam lekarza. Babeczka jest super, trochę starsza, ale na prawdę miła i sympatyczna. Zapisała mi Vines. Jestem teraz w połowie drugiego opakowania. Krwawienie z odstawienia było obfite, ale trochę inne niż te minione. Krwawiłam w oknach czasowych - 2h był potop, 4h ani kropelki. Pierwszy dzień małe krwawienie, drugi dzień potop, trzeci dzień prawie nic, czwarty znów potop. Więc coś się zmieniło, więc trochę się ucieszyłam, że może organizm się przyzwyczai i będzie super.

Wczoraj miałam umówioną cytologię, pierwszy raz w życiu. Odkąd biorę te tabletki miałam czasami drobne, malutkie żyłki krwi w śluzie, ale nie przejmowałam się tym, bo wiedziałam, że przy zmianie tabsów różnie bywa.

Rozebrałam się do badania, Pani ledwo włożyła wziernik i zdziwiona. Zalałam go krwią. Od razu przeszłyśmy na USG dopochwowe i byłam czysta. Żadnych torbieli, stanów zapalnych, nic nie było powiększone.

Uspokoiła mnie, że to pewnie wina tabletek, że gdybym nie była na wizycie to i tak bym zaczęła krwawić. Tabletki oczywiście od razu zmieniła i będe próbować dalej. Od nowego opakowania będę brać Belara. Nie wiem co o tym myśleć, bardzo wystraszyła mnie ta krew na wzierniku, jestem w połowie drugiego opakowania, tabsy przyjmuję co do minuty, żadnych biegunek, czy wymiotów.
Dzisiaj boli mnie brzuch, ale nie krwawię. Właściwie po incydencie z wziernikiem ani razu nie krwawiłam.

Mam się czym martwić? Wgl to jest to 3 ginekolog, który miał problem ze znalezieniem mi jajników, bo niby chowają mi się w jelitach, chociaż nie mam zaparć i problemów z jelitami.

Edytowane przez blueon
Czas edycji: 2019-03-23 o 09:50
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-23, 09:53   #2921
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Połowa drugiego opakowania i ona Ci każe zmienić? Przecież wiadomo że to jest czas, kiedy jeszcze organizm się do zmiany przyzwyczaja...
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-23, 10:03   #2922
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Stwierdziła, że skoro przez półtora opakowania nic się nie działo, a tu nagle takie krwawienie. Przepisała mi jedno opakowanie Vines i Belara i powiedziała, że mam sama zadecydować. Jeśli krwawienie z odstawienia będzie nadal obfite i bolące, to mam zacząć brać Belarę, a jak podczas odstawienia znów coś się zmieni to żebym jeszcze miesiąc brała Vines i po prostu przyjdę i pogadamy znów.
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-23, 19:25   #2923
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam jeszcze jedno pytanie, bo biorąc microgynon nie robiłam 7 dniowej przerwy, tylko 5, a 6 dnia zaczynalam nowe opakowanie. Robiłam to ze względu na połapaniu się w tym wszystkim, wtedy krwawienie występowało 4 dnia, a tabletki zaczynałam 2 dni później... Czy to mogło mieć jakos wpływ na skutecznosc albo na kumulowanie sie hormonów? Wiem, ze nie wolno wydłużac.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Wydaje mi się, ze na skutecznosc nie, bo przecież przerwa nigdy nie byla dłuższa niż 7 dni. Teraz zastanawiam się czy przez to mogła wystąpić kumulacja, nie wiem
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-23, 23:46   #2924
ruda200000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 100
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, nie wiedziałam że w kroplach żołądkowych jest dziurawiec i pilam je wtedy gdy mialam doleglowości żołądkowe (średnio raz w tygodniu). Oczywiście gdy już ogarnelam ze zawieraja one dziurawiec odstawiłam je. Moje pytanie jest takie, ile czasu powinnam się zabezpieczać dodatkowo po ostatnim przyjściu kropli? 7 dni wystarczy??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ruda200000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 09:48   #2925
migota80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

do blueon : tabletki antykoncecpcyjne maja to do siebie ze organizm potrzebuje czasu by sie do nich przyzwyczaic.. kazde tabletki maja inna dawke hormonow dlatego przyjmuje sie ze jest to czas do 3 miesiecy (ale zdarza sie ze jest i wiecej np 4 czy 5). Gdy ja zaczelam brac vines po pologu to pierwszy miesiac bylo super, okres w przerwie z odstawienia skąpy ale kolejne dwa miesiace byly okresy obfite (bardzo), wystraszylam sie i poszlam do lekarza, ale ten uspokoil mnie ze to tabletki nowej generacji, maja malo hormonow i tak sie moze zdarzyc. Postanowilam poczekac. Kolejny miesiac okres juz byl skapy, kolejny takze, nastepny tez. Biore juz rok i wszystko samo sie wyregulowalo. Mysle ze powinnas zostac przy nich bo sama mowisz ze to dopiero dwa miesiace. Jesli teraz zmienisz na inne to znowu zrobisz burze hormonalna i znowui bedziesz miec problemy okresowe. Daj na wstrzymanie i daj vines szanse

do ruda200000: 7 dni wystarczy

Edytowane przez migota80
Czas edycji: 2019-03-24 o 09:49
migota80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 09:58   #2926
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez migota80 Pokaż wiadomość
do blueon : tabletki antykoncecpcyjne maja to do siebie ze organizm potrzebuje czasu by sie do nich przyzwyczaic.. kazde tabletki maja inna dawke hormonow dlatego przyjmuje sie ze jest to czas do 3 miesiecy (ale zdarza sie ze jest i wiecej np 4 czy 5). Gdy ja zaczelam brac vines po pologu to pierwszy miesiac bylo super, okres w przerwie z odstawienia skąpy ale kolejne dwa miesiace byly okresy obfite (bardzo), wystraszylam sie i poszlam do lekarza, ale ten uspokoil mnie ze to tabletki nowej generacji, maja malo hormonow i tak sie moze zdarzyc. Postanowilam poczekac. Kolejny miesiac okres juz byl skapy, kolejny takze, nastepny tez. Biore juz rok i wszystko samo sie wyregulowalo. Mysle ze powinnas zostac przy nich bo sama mowisz ze to dopiero dwa miesiace. Jesli teraz zmienisz na inne to znowu zrobisz burze hormonalna i znowui bedziesz miec problemy okresowe. Daj na wstrzymanie i daj vines szanse

do ruda200000: 7 dni wystarczy
Okej, to chyba faktycznie będę je brać nadal. Mam się nie martwić tym, że w połowie drugiego opakowania zaczęłam krwawić jak podczas okresu? Od wczoraj znów ze mnie się leje i boli mnie brzuch - więc normalnie jak przy okresie. Wiem, że przez dwa, trzy miesiące można krwawić, ale u mnie to jest bardzo obfite i bolesne krwawienie.
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 10:44   #2927
migota80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

blueon: ja bym brala dalej �� i taki okres moze sie zdarzac na poczatku przygody z antykoncepcja hormonalną.. zastanawia mnie tylko jedno... mowisz ze zaczelas brac tabletki by miec mniej obfite i bolesne krwawienia.. a czy ktorys z lekarzy sprawdzal u ciebie przed przepisaniem tabletek co moze byc powodem? Bo obfite miesiaczki moga byc spowodowane zmianami hormonalnymi ale nie tylko.. moze to byc "tyłozgięcie macicy mogące powodować zastój krwi żylnej w obrębie miednicy małej, mięśniaki macicy, zaburzające prawidłowe obkurczanie się macicy, jak również endometrioza, polipy, nowotwory i inne" cytat ze strony <wycięte>.

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2019-03-25 o 06:23
migota80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 12:56   #2928
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez migota80 Pokaż wiadomość
blueon: ja bym brala dalej �� i taki okres moze sie zdarzac na poczatku przygody z antykoncepcja hormonalną.. zastanawia mnie tylko jedno... mowisz ze zaczelas brac tabletki by miec mniej obfite i bolesne krwawienia.. a czy ktorys z lekarzy sprawdzal u ciebie przed przepisaniem tabletek co moze byc powodem? Bo obfite miesiaczki moga byc spowodowane zmianami hormonalnymi ale nie tylko.. moze to byc "tyłozgięcie macicy mogące powodować zastój krwi żylnej w obrębie miednicy małej, mięśniaki macicy, zaburzające prawidłowe obkurczanie się macicy, jak również endometrioza, polipy, nowotwory i inne" <wycięte>.
Nie wiem co masz na myśli sprawdzanie co może być powodem. Na badania hormonów nikt nigdy mnie nie wysłał. Tabletki biorę ponad rok, przez ten czas miałam 3 ginekologów -2 prywatnie i teraz chodzę na nfz (jeden był burakiem, drugiego zmieniłam ze względu na problemy z dobraniem tabletek i teraz byłam u nowej babki, którą poleciła mi koleżanka) każdy robił mi badanie USG dopochwowe. Łącznie miałam ich trzy na przestrzeni tego ponad roku. Lekarz burak stwierdził, że mam macicę dwurożną, ale następni lekarze wykluczyli to. Miałam też raz robione USG przez powłoki brzuszne. Jedynie każdy lekarz ma problem ze znalezieniem jajników (szczególnie lewego), który niby chowa się za jelitami.
Obfite i bolesne miesiączki miałam od zawsze, tabletki jedynie odrobinę zmniejszyły ból. Pierwsze usg dopochwowe miałam w dniu przepisania tabletek - przed przepisaniem ich.

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2019-03-25 o 06:23
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 07:57   #2929
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 570
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej
Mam taką małą zagwozdkę i podejrzewam, że wy tu jesteście obcykane i mi doradzicie.

Otóż: na początku czerwca, a później na początku lipca nie mogę (nie chcę) mieć miesiączki, a kalendarz pokazuje, że właśnie wtedy mieć je będę - zegarek mogę wg miesiączek regulować, więc nie ma mowy o pomyłce. Domyślam się, że rozwiązaniem są tabsy i połączenie opakowań? Wtedy biorę pierwsze opakowanie na początku maja, drugie zaraz po nim, a trzecie po przerwie w ostatni tydzień lipca.

Tylko czy można tak zrobić, żeby połączyć pierwsze i drugie opakowanie branych pierwszy raz od kilku lat tabsów? A w ogóle może jest jakiś inny patent, o którym nie wiem? Dodam, że na działaniu stricte antykoncepcyjnym mi akurat nie zależy, byle było bezpiecznie.

Do mojej ginki czekam miesiąc, zanim ona mi odpowie to mnie rozkminy zjedzą.
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-25, 08:06   #2930
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

[1=63b309f64a21e028d01c4e0 3f16459e915abac32;8663463 9]Hej
Mam taką małą zagwozdkę i podejrzewam, że wy tu jesteście obcykane i mi doradzicie.

Otóż: na początku czerwca, a później na początku lipca nie mogę (nie chcę) mieć miesiączki, a kalendarz pokazuje, że właśnie wtedy mieć je będę - zegarek mogę wg miesiączek regulować, więc nie ma mowy o pomyłce. Domyślam się, że rozwiązaniem są tabsy i połączenie opakowań? Wtedy biorę pierwsze opakowanie na początku maja, drugie zaraz po nim, a trzecie po przerwie w ostatni tydzień lipca.

Tylko czy można tak zrobić, żeby połączyć pierwsze i drugie opakowanie branych pierwszy raz od kilku lat tabsów? A w ogóle może jest jakiś inny patent, o którym nie wiem? Dodam, że na działaniu stricte antykoncepcyjnym mi akurat nie zależy, byle było bezpiecznie.

Do mojej ginki czekam miesiąc, zanim ona mi odpowie to mnie rozkminy zjedzą. [/QUOTE]

Równie dobrze może się okazać, ze będziesz miała plamienie związane z przejściem na ta formę antykoncepcji i ze spokoju na początku letnich miesięcy nici... nie wiadomo jak Twój organizm zareaguje a początki bywają różne.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 08:10   #2931
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 570
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Równie dobrze może się okazać, ze będziesz miała plamienie związane z przejściem na ta formę antykoncepcji i ze spokoju na początku letnich miesięcy nici... nie wiadomo jak Twój organizm zareaguje a początki bywają różne.
Ogólnie moje doświadczenie z tabsami (ostatnio brałam 2,5 roku temu) pokazuje, że takie plamienie było, fakt, ale malutkie i krótkie. Pozostaje mi mieć nadzieję, że i teraz będzie podobnie. Tylko nadal pozostaje kwestia, czy to bezpieczne?
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 08:17   #2932
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

[1=63b309f64a21e028d01c4e0 3f16459e915abac32;8663463 9]
Tylko czy można tak zrobić, żeby połączyć pierwsze i drugie opakowanie branych pierwszy raz od kilku lat tabsów? [/QUOTE]
Teoretycznie możesz, w praktyce pierwsze opakowania to zawsze przyzwyczajanie się organizmu do hormonów i nawet jeśli zrobisz przerwę to nie przewidzisz czy będziesz miała plamienia, jeśli tak to kiedy i jakie, tak samo nie przewidzisz tego jak organizm zareaguje na połączenie blistrów.

Zresztą nawet przy długoletnim braniu nie ma gwarancji, że połączenie opakowań będzie oznaczało brak krwawienia - u mnie to jest ruletka.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 08:22   #2933
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 570
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Teoretycznie możesz, w praktyce pierwsze opakowania to zawsze przyzwyczajanie się organizmu do hormonów i nawet jeśli zrobisz przerwę to nie przewidzisz czy będziesz miała plamienia, jeśli tak to kiedy i jakie, tak samo nie przewidzisz tego jak organizm zareaguje na połączenie blistrów.

Zresztą nawet przy długoletnim braniu nie ma gwarancji, że połączenie opakowań będzie oznaczało brak krwawienia - u mnie to jest ruletka.
Jasne, zdaję sobie z tego sprawę... Jednak gra jest warta świeczki, jak nie zrobię nic to mam pewność, że akurat wtedy mam dni wyjęte z życiorysu, a zależy mi na nich jak rzadko kiedy.

Ewentualnie myślałam jeszcze, żeby już w kwietniu zacząć łykać, ale nie wiem czy jest sens, skoro i tak może być różnie...
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 08:26   #2934
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

No właśnie miałam pytać czy możesz zacząć brać te tabsy wcześniej
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 08:37   #2935
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 570
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No właśnie miałam pytać czy możesz zacząć brać te tabsy wcześniej
Teoretycznie tak - wcześniej o miesiąc - tylko musiałabym uderzyć do jakiegoś przypadkowego lekarza po receptę. Ten miesiąc myślisz zrobi dużą różnicę?
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 08:42   #2936
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

No ja bym celowała w możliwie jak najdłuższe przyzwyczajanie organizmu przed eksperymentami. Wiadomo, nie przewidzimy czy w ogóle zareagujesz na tabsy i jeśli tak to kiedy, ale ja bym skorzystała z takiej możliwości.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 08:47   #2937
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 570
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No ja bym celowała w możliwie jak najdłuższe przyzwyczajanie organizmu przed eksperymentami. Wiadomo, nie przewidzimy czy w ogóle zareagujesz na tabsy i jeśli tak to kiedy, ale ja bym skorzystała z takiej możliwości.
Ok, stokrotne dzięki.
Już sobie wszystko poukładałam w głowie.
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 08:54   #2938
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja myślę. że im wcześniej zaczniesz brać, tym mniejsza szansa na plamienie i organizm się zdąży przyzwyczaić.

edit. kiepski zapłon mam, chyba zostawiłam nieodświeżoną kartę bez ostatnich odpowiedzi

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2019-03-25 o 08:55
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 08:58   #2939
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 570
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja myślę. że im wcześniej zaczniesz brać, tym mniejsza szansa na plamienie i organizm się zdąży przyzwyczaić.

edit. kiepski zapłon mam, chyba zostawiłam nieodświeżoną kartę bez ostatnich odpowiedzi
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 16:00   #2940
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A jak jest z chromem? Wpływa na anty w każdej dawce?

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Chodzi mi dokładnie o tabletki asystor slim, maja w składzie chrom i się zastanawiam czy mogłyby wpływać na skuteczność antykoncepcji
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.