Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-28, 09:18   #3991
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć, wczoraj wzięłam łyka energetyka, który ma w swoim składzie wyciąg z żeń - szenia co prawda 0.08%, czy to mogło wpłynąć na skuteczność tabelek antykoncepcyjnych? Łyka wzięłam z rana, a tabletki biorę wieczorem. Czy ogólnie żeń - szeń wpływa na skuteczność?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 09:21   #3992
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Cześć, wczoraj wzięłam łyka energetyka, który ma w swoim składzie wyciąg z żeń - szenia co prawda 0.08%, czy to mogło wpłynąć na skuteczność tabelek antykoncepcyjnych? Łyka wzięłam z rana, a tabletki biorę wieczorem. Czy ogólnie żeń - szeń wpływa na skuteczność?
Nie ma to wpływu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 08:31   #3993
Melissana_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam
Mam pytanie, od około 3,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne mercilon. Nie miałam żadnych problemów do teraz. Od zeszłego czwartku mam ciągle brązowe plamienia (to był trzeci tydzień). Od wtorku zaczęłam przerwę 7 dni, jutro lub piątek powinnam dostać okres. Nie było żadnych leków, wymiotów, biegunek, regularnie je brałam. Zastanawiam się, czy jest możliwe że jest to spowodowane dość mocną dietą którą zaczęłam od stycznia i codziennymi ćwiczeniami ok. 1h dziennie - jako wynik osłabienia organizmu?
----
Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy, to czy jakiś wpływ mogła mieć taka multiwitamina suplement (takie tabletki rozpuszczane w wodzie) choć wątpię, i w poprzedniej przerwie brałam urofuraginum ale to raczej też wątpię.

Edytowane przez Melissana_22
Czas edycji: 2020-01-29 o 08:34
Melissana_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 08:33   #3994
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Melissana_22 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy jest możliwe że jest to spowodowane dość mocną dietą którą zaczęłam od stycznia i codziennymi ćwiczeniami ok. 1h dziennie - jako wynik osłabienia organizmu?
Jak najbardziej.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 08:37   #3995
Melissana_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

W takim razie czy one nadal działają jak należy i jestem w pełni zabezpieczona?
Melissana_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 10:00   #3996
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Melissana_22 Pokaż wiadomość
W takim razie czy one nadal działają jak należy i jestem w pełni zabezpieczona?
Tak
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 13:35   #3997
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Melissana_22 Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie, od około 3,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne mercilon. Nie miałam żadnych problemów do teraz. Od zeszłego czwartku mam ciągle brązowe plamienia (to był trzeci tydzień). Od wtorku zaczęłam przerwę 7 dni, jutro lub piątek powinnam dostać okres. Nie było żadnych leków, wymiotów, biegunek, regularnie je brałam. Zastanawiam się, czy jest możliwe że jest to spowodowane dość mocną dietą którą zaczęłam od stycznia i codziennymi ćwiczeniami ok. 1h dziennie - jako wynik osłabienia organizmu?
----
Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy, to czy jakiś wpływ mogła mieć taka multiwitamina suplement (takie tabletki rozpuszczane w wodzie) choć wątpię, i w poprzedniej przerwie brałam urofuraginum ale to raczej też wątpię.
Pewnie dieta. Skoro tak organizm reaguje to bym się zastanowiła nad jej sensownością.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-29, 16:04   #3998
ZuziaMay24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hejka ☺️

Piszę tutaj, żeby się upewnić. Biorę tabsy już dosyć długo, nie wiem co się podziało, ale jakoś przestałam im ufać na 100%. Nigdy wcześniej nie miałam z tym problemu. A chcę się upewnić o taką sytuację: pod koniec listopada kończyłam opakowanie, wypadło mi plamienie ale już to znam. Jakoś sobie wkręciłam ze czułam na początku opakowania jakby ból jajnika na owu. Ale w sumie tez pobolewaly mnie jajniki w czasie brania tabsow. I tak - dostałam krwawienie w grudniu, przez to plamienie nieco słabsze. Czekałam z niecierpliwością na krwawienie w kolejnym cyklu - przyszło idealnie w tym czasie co zawsze i na dodatek było „piękne” obfite, czerwone, 5 dni. I się uspokoiłam na jakiś tydzień 😅 A teraz mam tydzień do krwawienia i zaczynam googlowac czy takie krwawienie na pewno wyklucza ciąże. Dodatkowo powiem ze ostatnio stosowaliśmy prezerwatywy (od grudniowego krwawienia). Czyli w sumie miałam od czasu owulacyjnej schizy już 2 krwawienia, z czego drugie dużo mocniejsze od pierwszego. Tak tylko mnie dobija ze mam ostatnio uczucie zgagi i wyczytałam oczywiście ze tak jest w ciąży. Już nawet się doszukuje innego niż mój pulsu w brzuchu. Wiem ze to głupie. Dajcie tylko znać jak z tym krwawieniem - jak miałam dwa i ostatnie mocne to chyba mogę się uspokoić, nie? Dzięki
ZuziaMay24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 16:13   #3999
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ZuziaMay24 Pokaż wiadomość
Dajcie tylko znać jak z tym krwawieniem - jak miałam dwa i ostatnie mocne to chyba mogę się uspokoić, nie?
Tak. Jak chcesz koniecznie to zrób test, może będzie Ci tak głupio jak zobaczysz jedną kreskę, że Ci schizowanie przejdzie
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 16:20   #4000
ZuziaMay24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dzięki ☺️ Czyli test to tak na odschizowanie, nie ze sytuacja nie jest pewna? Jak tak to podziękuję, bo nie pamietam kiedy ostatnio robiłam test, ale pamietam ze zawsze wtedy miałam mini-zawał 😁
ZuziaMay24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 16:22   #4001
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Na odschizowanie
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-29, 18:19   #4002
ak123457
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 3
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej mam pytanie, czy czosnek w tabletkach wpływa na antykoncepcję? W ulotce tabletek nic nie pisze, a na Internecie są różne informację, nie wiem jaka jest prawda... W poprzednim miesiącu zażywałam go, ponieważ byłam przeziębiona, zmagałam się również z zapaleniem pęcherza. Krwawienie z odstawienia wystąpiło, ale wyglądało ono bardziej jak plamienie (wcześniej nigdy mi się to nie zdarzyło, a długo już zażywać tabletki). Nie wiem czy jest to wina ich zmiany (zmieniłam 4 miesiące temu) czy jednak czosnek wpłynął na skuteczność, już sama nie wiem co o tym myśleć, zrobiłam jeden test po ustąpieniu plamienia, był negatywny, ale nadal mam jakieś schizy... pomóżcie
ak123457 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 18:32   #4003
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tak się zastanawiam, czy to, że miałam wyjątkowo delikatne krwawienie może oznaczać że jestem jakoś mniej chroniona? Czy to normalne że raz jest słabsze krwawienie z odstawienia a raz mocniejsze? Nie brałam nic co by osłabiało skuteczność i tak się zostawiam..
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 19:55   #4004
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ak123457 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie, czy czosnek w tabletkach wpływa na antykoncepcję? W ulotce tabletek nic nie pisze, a na Internecie są różne informację, nie wiem jaka jest prawda... W poprzednim miesiącu zażywałam go, ponieważ byłam przeziębiona, zmagałam się również z zapaleniem pęcherza. Krwawienie z odstawienia wystąpiło, ale wyglądało ono bardziej jak plamienie (wcześniej nigdy mi się to nie zdarzyło, a długo już zażywać tabletki). Nie wiem czy jest to wina ich zmiany (zmieniłam 4 miesiące temu) czy jednak czosnek wpłynął na skuteczność, już sama nie wiem co o tym myśleć, zrobiłam jeden test po ustąpieniu plamienia, był negatywny, ale nadal mam jakieś schizy... pomóżcie
Jakby tak pospolita rzecz jak czosnek wpływała na anty, to informacja o tym byłaby w ulotce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, czy to, że miałam wyjątkowo delikatne krwawienie może oznaczać że jestem jakoś mniej chroniona? Czy to normalne że raz jest słabsze krwawienie z odstawienia a raz mocniejsze? Nie brałam nic co by osłabiało skuteczność i tak się zostawiam..
Krwawienie może się zmieniać. Jeśli brałaś tabletki wzorowo, jesteś chroniona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-31, 12:12   #4005
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Słuchajcie mam pytanie odnośnie antykoncepcji nie dla siebie, ale dla koleżanki z pracy i teraz sprawa wygląda tak nie możemy dojść do ładu więc postanowiłam, że tutaj zapytam.

jadła ona tabletki 28 sztuk dokładnie, ale postanowiła je zmienić no i poszła do ginekologa dał jej inne i teraz pytanie brzmi kiedy ona powinna zażyć pierwszą tablete. Tych jest 21 dziś akurat ma pierwszy dzień @ i jedna tabletkę tak myślę placebo z zeszłego opakowania.
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-31, 14:15   #4006
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

O ile dobrze liczę, pierwszą tabletkę zmienionych anty powinna wziąć albo następnego dnia po ostatniej tabletce czynnej, albo licząc według starych tabsów 29 dnia, czyli następnego dnia po ostatniej tabletce placebo.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-01, 08:11   #4007
mika121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 28
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam dwa pytania.

Po pierwsze, w pierwszym tygodniu brania tabletek czynnych (Vibin) jedną zwymiotowałam po ok. 3,5h od zażycia - wg ulotki jest prawdopodobieństwo, że się nie wchłonęła, a niestety nie wzięłam kolejnej. W tym samym tygodniu byłam mega chora i brałam antybiotyk (wiadomo, zabezpieczałam się dodatkowo). Teraz jestem w trzecim tygodniu brania tabletek czynnych, 7 dni od antybiotyku już minęło - czy mogę zrezygnować już z dodatkowego zabezpieczenia? Czy lepiej wstrzymać się do następnego blistra, ze względu na wymioty i antybiotyk?

2 pytanie. Chciałabym sobie przesunąć okres, bo wypada mi na wyjazd - czy bezpiecznie mogę zrobić tak, że nie zrobię przerwy, czyli po 21 dniach brania czynnych zacznę brać kolejne opakowanie? Po prostu nie będę brać placebo i będzie ok?
mika121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-01, 08:23   #4008
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mika121 Pokaż wiadomość
Mam dwa pytania.

Po pierwsze, w pierwszym tygodniu brania tabletek czynnych (Vibin) jedną zwymiotowałam po ok. 3,5h od zażycia - wg ulotki jest prawdopodobieństwo, że się nie wchłonęła, a niestety nie wzięłam kolejnej. W tym samym tygodniu byłam mega chora i brałam antybiotyk (wiadomo, zabezpieczałam się dodatkowo). Teraz jestem w trzecim tygodniu brania tabletek czynnych, 7 dni od antybiotyku już minęło - czy mogę zrezygnować już z dodatkowego zabezpieczenia? Czy lepiej wstrzymać się do następnego blistra, ze względu na wymioty i antybiotyk?

2 pytanie. Chciałabym sobie przesunąć okres, bo wypada mi na wyjazd - czy bezpiecznie mogę zrobić tak, że nie zrobię przerwy, czyli po 21 dniach brania czynnych zacznę brać kolejne opakowanie? Po prostu nie będę brać placebo i będzie ok?
1. Ja bym liczyła, że po 3,5h tabletki nie było już w żołądku . Ale zrób jak uważasz.

2. Tak, wszystko będzie ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-01, 14:38   #4009
mil_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, dopadły mnie jakieś wątpliwości. Czy silny stres może wpłynąć na skuteczność tabletek? Miałam ostatnio naprawdę ciężką sytuację (śmierć bliskiej osoby), stany lękowe, ratowałam się hydroxyzyną, ścisk w żołądku nie pozwalał mi prawie nic jeść ale tabletki brałam regularnie. Nie doszło do wymiotów ani biegunki więc mam nadzieję, że nic się nie namieszało
mil_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-01, 15:01   #4010
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mil_ka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dopadły mnie jakieś wątpliwości. Czy silny stres może wpłynąć na skuteczność tabletek? Miałam ostatnio naprawdę ciężką sytuację (śmierć bliskiej osoby), stany lękowe, ratowałam się hydroxyzyną, ścisk w żołądku nie pozwalał mi prawie nic jeść ale tabletki brałam regularnie. Nie doszło do wymiotów ani biegunki więc mam nadzieję, że nic się nie namieszało
Nie, stres nie wpływa na tabletki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-01, 15:41   #4011
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny uspokojcie mnie bo złapałam mega schizę sama nie wiem czemu...Tabletki biorę sumiennie co do godziny (maksymalne „spoznienie” to pół godziny), nic co by wpływało na obniżenie ich skuteczności. Od czasu do czasu boli mnie podbrzusze czy jajnik, byłam dwa tygodnie temu u ginekologa który powiedział że wcześniej wygram w totka niż zajdę w ciąże a ja i tak mam tą głupia myśl z tylu głowy...
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-01, 15:47   #4012
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mil_ka Pokaż wiadomość
Czy silny stres może wpłynąć na skuteczność tabletek?
Na skuteczność nie, natomiast krwawienie możesz mieć inne niż zwykle, skuteczność nie spadła, ale organizm jednak na taki stres może zareagować.



Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny uspokojcie mnie(...)
Już próbowałyśmy jakiś pierdylion razy
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-02, 22:02   #4013
ZuziaMay24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, mam jeszcze jedno pytanie. Znów mi się przytrafiło plamienie przed przerwą (już tak miałam, idę do gina bo już wyglada na to, ze pora zmienić tabsy). Plamienie jest prawie czarne. Poczytałam trochę w necie i piszą o nadmiarze estrogenu. W sumie brzmi logicznie, objawy tez mi się pokrywają. Myślicie, ze to możliwe? Jeśli tak, to będę mogła nadal brać tabletki? Pasuje mi ta metoda, ale czytałam, ze za dużo estrogenu może być niebezpieczne. Dajcie znać 😊
ZuziaMay24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-03, 08:04   #4014
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Są tabletki ze zmniejszoną zawartością estrogenu albo bez niego, także może nie będziesz musiała zmieniać metody
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-03, 08:47   #4015
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A bóle podbrzusza, jajników (kłócie) są normalne przy antykoncepcji czy już tez sobie wznawiam te objawy i na sile doszukuje się ciąży?
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-03, 17:33   #4016
mil_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Na skuteczność nie, natomiast krwawienie możesz mieć inne niż zwykle, skuteczność nie spadła, ale organizm jednak na taki stres może zareagować.
Dziękuję za odpowiedź. A czy mogło to wpłynąć na intensywność plamień i krwawień po połączeniu dwóch opakowań?
Pierwszy raz łącze (5 i 6 opakowanie) i w połowie zaczęłam plamić i krwawić na zmianę. Wczoraj trochę tej krwi było, wkładka to by było za mało. Dziś z rana też krew, teraz bardziej plamienia. Zostało mi jeszcze 5 tabletek do końca. Wmawiam sobie plamienia implatacyjne bo mnie piersi bolą bardziej niż zwykle

Edytowane przez mil_ka
Czas edycji: 2020-02-03 o 17:34
mil_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-03, 19:14   #4017
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
A bóle podbrzusza, jajników (kłócie) są normalne przy antykoncepcji czy już tez sobie wznawiam te objawy i na sile doszukuje się ciąży?
Już chyba kiedyś o to pytałaś Tak, nawet w ulotkach są takie informacje, przeczytaj sobie.

Z drugiej strony według mnie denerwowanie się co rusz czy jest się w ciąży nie jest normalne, czasem lepiej poczekać z seksem aż będzie się gotowym psychicznie zarówno do zrozumienia pewnych mechanizmów organizmu jak i ewentualnych następstw współżycia (choć tabletki to bardzo skuteczna metoda). Pytać oczywiście każdy może, po to jest forum, ale takie wpadanie w panikę co rusz nie jest normalne.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-04, 08:37   #4018
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
A bóle podbrzusza, jajników (kłócie) są normalne przy antykoncepcji czy już tez sobie wznawiam te objawy i na sile doszukuje się ciąży?
Tak, na siłę doszukujesz się ciąży.

Cytat:
Napisane przez mil_ka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. A czy mogło to wpłynąć na intensywność plamień i krwawień po połączeniu dwóch opakowań?
Oczywiście że tak. Organizm to nie maszyna, jeśli jest narażony na duże zmiany, to musi jakoś zareagować, odreagować. I bardzo często właśnie odreagowuje w cyklu. Tabletki regulują wiele spraw, ale nie są w stanie zapanować nad wszystkim.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-04, 16:00   #4019
ZuziaMay24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, wracam właśnie od ginekolog.

W związku z tymi plamieniami zmieniła mi tabletki na Microrygon 21. Stwierdziła, że w Vibin Mini, które do tej pory brałam, jest za mało estrogenu. Ale czytam właśnie i te nowe nie mają za dobrych opinii :/ Mają podobno dużo hormonów i są przestarzałe, a jednak po Vibinie oprócz tych plamien było naprawdę spoko. Czy któraś z Was bierze te tabletki? Jakie macie odczucia? Nie wiem w sumie co zrobić, czy skonsultować jeszcze z inną ginekolog.. Jak zwykle trochę zawaliłam, bo nie zapytałam o badanie hormonów ani nic. Nie wspominając o tym, że nie miałam na tej wizycie USG (a szczerze mówiąc liczyłam na to, żeby się uwolnić od tej mojej poprzedniej schizy). Dajcie znać dziewczyny, ja mam mieszane uczucia.
ZuziaMay24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-04, 19:33   #4020
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.