Mamy LIPCOWE 2019 cz.2 - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-12, 10:56   #4951
ewela2612
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 298
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Nie istnieje DIETA matki karmiącej. Kobieta karmiąca może jeść wszystko*, na co ma ochotę, dopóki nie ma objawów alergii pokarmowej u dziecka - za którą najczesciej odpowiedzialny jest jakiś JEDEN produkt, rzadko więcej.

*co zdrowe

Niemowlaki mają KOLKI niezależnie od tego, co je mama. NATOMIAST Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ kolki są częstsze wtedy, kiedy mama karmi dziecko "NA ZDENERWOWANIU" - bo jej mleko wowczas tez zawiera hormony stresu. Moja Nieżona często mawia, że nasze dzieci mają kolki od jej "zdenerwowanego mleka" kiedy ją bardzo wkurzam - i niestety to ma biologiczny SENS!

Zatem jeśli RODZINA zamiast pomagać, wspierać, podtrzymywać na duchu (pardon my french) ☠☠☠☠☠☠☠I GLUPOTY i powiela mity i nieaktualne, szkodliwe informacje na temat karmienia - to staje się głównym źródłem problemu. Mama się DENERWUJE, że jest złą matką i dlatego dziecko ma kolki, a nie dlatego, że zjadła pizze!

Zdrowy niemowlak ma kolki z 4 głównych powodów:

1) z powodu neurologicznej NIEDOJRZALOSCI ukladu pokarmowego (sploty Meisnera i Auerbacha sa pod kontrola nerwu X "blednego' ktory zaczyna sie w mózgu) ,

2) niedoborow DOBREJ FLORY BAKTERYJNEJ (probiotyki dla niemowląt są dostępne w aptekach)

3) niedoboru LAKTAZY - enzymu mlecznego (laktaza w kroplach jest dostepna w aptekach)

4) z powodu zlej techniki odbijania dziecka, prowadzacej do przedostawania sie BANIEK powietrza za żoladek, do jelita cienkiego i dalej - skad droga jest juz tylko w dol i to za pare godzin. (na to tez sa leki)

DOJRZALOŚĆ JELIT DZIECKA polega na

1) uzyskaniu PELNEJ KONTROLI NAD MIESNIAMI GLADKIMI JELIT PRZEZ NEURONY ukladu nerwowego (nerw bledny, nervus vaguus)

2) na WYPELNIENIU UKLADU POKARMOWEGO PRAWIDLOWA FLORA BAKTERYJNA ORAZ

3) na uzyskaniu pelnej wydajnosci w produkcji LAKTAZY przez jelito cienkie.

ZAPAMIETAJ : Jesli mama wypije wode gazowaną to mleko z cala pewnością NIE bedzie gazowane )) BO mleko bierze sie z KRWI obwodowej a nie z jelit matki.

ZAPAMIETAJ: Piersi to NIE SA KARTONIKI Z MLEKIEM ani cysterny do przechowywania mleka.

Mleko produkowane jest TAK JAK SLINA - na bieżąco i NIE JEST MAGAZYNOWANE W PIERSIACH i piersi to GRUCZOLY podobne do ŚLINIANEK i podobnie reagujące na stres i odwodnienie ("suchość w ustach - suchość w piersiach")

Dlatego
ZAPAMIETAJ! MLEKO NIGDY SIE NIE KONCZY POKI W NACZYNIACH KRAZY KREW.

ZAPAMIETAJ! ZE NIE MA takiego pojecia jak SLABE MLEKO. To KOMPLETNA BZDURA ktora zdolowala setki tysięcy matek, ktore stracily wiare w siebie.

SLOWA NAJBLIŻSZYCH NIEDOUCZONYCH KRZYWDZA NAJBARDZIEJ. Wiec MĘŻU, BABCIU, DZIADKU, TESCIOWO - lek o nazwie "NiE☠☠☠☠☠☠☠" i SIE DOUCZ zanim dasz ZŁOTĄ RADĘ matce karmiacej.

A Wy Mamusie Karmiace przestancie tez sluchac głupot od niedouczonych ludzi z wiedzą sprzed 40 lat - i same tez sie tez zdobywajcie wiedze na temat laktacji. TO WAS OCHRONI przed głupotą otoczenia.

Dopoki matka (przy założeniu, ze nie ma niedoborow pokarmowych) - posiada KREW , ktora rozprowadza WSZYSTKIE SUBSTANCJE POTRZEBNE DO ZYCIA i dopoki ta krew PRZEPLYWA PRZEZ GRUCZOLY PIERSIOWE (jak jest zestresowana to m.in. adrenalina sprawia że naczynia w gruczolach sie obkurczaja) dopóty mleko ma IDEALNY SKLAD - taki jak trzeba.

KOMPLETNĄ BZDURĄ jest opowiadanie ze mleko matki po 6 miesiącach juz nie ma zadnych wartosci dla dziecka... WIERUTNA BZDURA bo przeciez z krwi matki nagle nie znikają przeciwciala, bialka, hormony, ani przeciwciała!!! One tam byly przed dzieckiem i beda po dziecku...Mleko ma taki sklad jakiego dziecko potrzebuje.

Istnieje ciekawa (nie udowodniona ale prawdopodobna) hipoteza ze w czestotliwosciach i amplitudzie dzwiekow wydawanych przez noworodka ZAKODOWANE SA PRECYZYJNE INFORMACJE nt skladu pokarmu, który mozg matki miałby - za pomoca hormonow i neuronow - kazać wyprodukować gruczolom piersiowym. Gdyby to sie okazalo prawdą, to znaczy, ze mleko matki jest większym cudem niz sie w tej chwili wydaje, bo jego sklad DYNAMICZNIE zmienialby sie w zaleznosci od potrzeb dziecka. Sprawa do zbadania.

Czynnikami hamujacymi laktacje sa :

1) BRAK WODY W ORGANIZMIE (ODWODNIENIE)

2) STRES , NAPIECIE EMOCJONALNE, DEPRESJA POPORODOWA czyli efekt nadmiaru/lub niedoboru pewnych hormonow (ADRENALINA, NORADRENALINA, Serotonina, Kortyzol)

3) STANY ZAPALNE GRUCZOLU sutkowego

4) BRAK STYMULACJI gruczołów sutkowych w formie SSANIA (nie prozniowego oddciagania laktatowem tylko ssania/dojenia ustami dziecka) oraz BRAK SYGNALOW istnienia dziecka : brak płaczu dziecka hamuje laktacje. Płacz ją uruchamia.

Nie ma ZADNYCH POWODOW zeby zabraniac matce karmienia kiedy ma gorączkę, ropien piersi czy zapalenie piersi i bierze antybiotyki lub zdecydowana wiekszosc typowych lekow.

Nalezy tylko pamietac zeby leki brac NATYCHMIAST PO NAKARMIENIU DZIECKA. Dziecko mozna zabezpieczyć przez efektami niekorzystnymi stosujac leki oslonowe - np probiotyki, leki hamujace wydzielanie kwasu solnego w zoladku itd.

Kobiety karmiace, u których planowana jest operacja, powinny mieć stworzone WARUNKI do bycia z dzieckiem i karmienia go, aż do momentu wyjazdu na blok operacyjny a potem natychmiast po dojsciu do siebie (pełnym "wytrzeźwieniu" po narkozie) - móc natychmiast wracac do karmienia.

Ale do tego trzeba NOWOCZESNIE MYŚLĄCYCH, EMPATYCZNYCH ORDYNATORÓW i przeszkolonego personelu medycznego.

Można. Tylko trzeba chcieć. A trzeba chcieć, bo nie ma dla dziecka NIC LEPSZEGO na świecie nic mleko matki.

Ciężko chore dzieci w szczególności powinny mieć możliwość karmienia mlekiem matki.

Kolejnym mitem jest zabranianie karmienia podczas drugiej ciąży. Straszenie matki, że poroni z powodu karmienia "BO SIE WYDZIELA OKSYTOCYNA" ... jest dowodem SKANDALICZNEGO braku elementarnej wiedzy. W komorka miesnia macicy do ok 16 tygodnia ciąży praktycznie nie ma receptorow dla Oxytocyny. Jesli do poronienia dojdzie podczas karmienia, to z całą pewnością nie karmienie bylo tego powodem, tylko najpewniej wada genetyczna, niedoczynność tarczycy albo torbiel ciałka żółtego ciążowego (lub 50 innych powodów poczawszy od bakterii atypowych a skończywszy na trombofiliach i nowotworach)

Jedyna sytuacja, w której karmienie zagraża ciąży jest powazne NIEDOŻYWIENIE matki - bo produkcja mleka wymaga duzo energii i substancji odżywczych, więc jeśli matka tak zle sie odżywia, że brakuje energii i substratow dla niej, to JEJ organizm może uznać, że to zly czas na kolejną ciążę (ktora kosztuje okolo 16mln Dzuli energii) i wówczas moze doprowadzic do poronienia w mechanizmie OBRONNYM zeby nie umrzec. Ale to sa skrajne przypadki.

Wiec szanowni koledzy Lekarze, czas najwyższy przestać mówić MATKOM, że nie wolno im karmić tylko dlatego, ze musicie im usunąć wyrostek, pęcherzyk, żylaki czy torbiel jajnika. Nie zabraniajcie karmienia tylko dlatego, że trzeba włączyć antybiotyki i NLPZty.

Kobieta nie moze sobie ot tak po prostu przerwać karmienia i do niego od tak wrócić - proces relaktacji jest możliwy ale trudny. Zlecajac przerwanie laktacji bierzecie na siebie GIGANTYCZNA odpowiedzialność za pogorszenie stanu psychicznego kobiet karmiacych oraz dostępu do NAJLEPSZEGO POKARMU dla niemowlaka.

Problemem rzadkim, ale ważnym są niektóre leki przeciwpadaczkowe, niektóre psychotropowe ale tylko te ktore maja potencjal uzalezniajacy (np anksjolityki z grupy benzodiazepin), I-ACE i NIEKTORE leki stosowane w chemioterapiach. W razie watpliwosci mozna to zawsze sprawdzic na stronie www.e-lactancia.org.

Jako lekarze mamy OBOWIĄZEK doksztalcania się, a to oznacza że mamy OBOWIĄZEK stworzyć matkom karmiącym, wymagającym hospitalizacji - WARUNKI do realizacji KARMIENIA PIERSIA. TA MOŻLIWOŚĆ KARMIENIA JEST DLA NICH BARDZO WAŻNA.

I jeszcze jedno :
NIE ISTNIEJA ZADNE DOWODY NAUKOWE na to żeby dzieci długo karmione piersia, miały nizsze IQ lub zaburzenia psychiczne z tego powodu.

Natomiast ZDARZA SIE że są matki które z powodu swoich zaburzen emocjonalnych nie są w stanie w ogole zakończyc karmienia. Zdarzają się matki chorobliwie nadopiekuncze i te mogą doprowadzać swoje dzieci do rozmaitych zaburzeń ale to RZADKOSC.

Dlatego karmienie 2-3 a nawet 4 lata to nie jest powód do wysmiewania czy krytykowania pacjentek.

Karmienie piersią jest TRUDNE, I BYWA BARDZO NIEWDZIĘCZNE. Zdecydowana większość matek - mimo wielu starań oraz z powodu BRAKU WSPARCIA PERSONELU MEDYCZNEGO - poddaje sie i nie daje rady karmic dluzej niz 3-6 miesiecy.

DLATEGO CALE spoleczenstwo powinno z szacunkiem odnosić sie do kobiet, ktore zdecydowaly się na TRUDY karmienia piersią, na rezygnację z wielu swoich przyjemności dla dobra dziecka.

Ogromny SZACUNEK dla wszystkim Mam i tych ktorym się nie udalo - choć walczyly oraz dla tych ktorym się udało - oby Wasza Mleczna Droga trwala tak długo jak Wasze dziecko chce a Wy dajecie rade.

Dla Mam, które musiały przerwac karmienie ważna informacja :
Istnieje coś takiego jak RE-laktacja czyli POWROT DO LAKTACJI. TAK! Mozna wrócić do karmienia nawet po kilkunastu tygodniach bez karmienia. Nie jest to łatwe ale mozliwe.

Zainteresowanym (szczegolnie MĘŻOM I BABCIOM, ORAZ PERSONELOWI MEDYCZNYMU) polecam strony

www.hafija.pl
www.mamaginekolog.pl

Niestety zdecydowana lekarzy niestety ma bardzo skromną wiedzę na temat laktacji.

W czasie studiów temat laktacji praktycznie NIE ISTNIEJE.

Nie-ginekolodzy uważają, że to domena ginekologow a ginekolodzy uważają, że to domena położnych a położne z kolei uważają, że to sprawa wyspecjalizowanych doradców laktacyjnych...gdy tymczasem UDANA LAKTACJA MATEK to sprawa WSZYSTKICH.

Ilość mitów na temat laktacji mnie przeraża. Negatywne i nie oparte na EBM komunikaty przekazywane pacjentkom przez lekarzy ŚWIADCZĄ O PORAŻAJĄCYM BRAKU WIEDZY zarówno pacjentek i ich rodzin jak i niestety... personelu medycznego na temat laktacji.

np na pytanie CZY WOLNO PIC ALKOHOL W OKRESIE LAKTACJI? 99% lekarzy odpowiada ze ABSOLUTNIE NIE... a to jest dokładnie taka sama sytuacja jak to CZY KIEROWCA MOZE PIC ALKOHOL. Moze?

TAK MOZE tylko nie może potem prowadzic ... przez OKRESLONA (możliwą do wyliczenia) ILOSC GODZIN zaleznie od przyjetej DAWKI alkoholu - az we krwi bedzie mial ponizej 0,0001% wtedy moze prowadzic a matka karmić.

Tak tak. Matka karmiąca to nie kobieta ciężarna - której faktycznie NIE WOLNO wypic ani nawet lyczka alkoholu ze wzgledu na ryzyko zespolu FAS.

Kobieta karmiaca moze napic sie lampke wina tuz po nakarmieniu a przed najdluzsza przerwa w karmieniu trwająca conajmniej 3-4godziny - czyli gdzies po 2-3 miesiącach laktacji kiedy pokarm jest już ustabilizowany.

ZAPAMIETAJ zdrowy noworodek/niemowlak przez pierwszych 6 miesiecy życia powinien byc karmiony TYLKO I WYLACZNIE MLEKIEM MATKI. Od 6go miesiaca rozpoczyna sie Rozszerzanie diety.

DO 6 MIESIACA ŻYCIA NIE WOLNO PODAWAĆ DZIECKU KASZEK, MLEKA KROWIEGO, DOPAJAĆ WODĄ czy nie daj borze iglasty WODĄ Z CUKREM! Zadnych SŁOICZKÓW OWOCOWYCH czy ZUPEK do 6go miesiaca - co czesto zalecają babcie.... Do paszczy dziecka do 6mca życia ma trafiać TYLKO I WYLACZNIE MLEKO MAMY. Nic wiecej.

Jeszcze jedno zdanie na temat mleka modyfikowanego (MM) . Mleko modyfikowane mimo ciągłego doskonalenia NADAL NIE UMYWA SIE NAWET składem do mleka matki ALE i tak jest GENIALNYM WYNALAZKIEM LUDZKIEJ NAUKI i kazdego roku RATUJE życie setek tysięcy niemowlakow, które nie mogą być karmione piersią (KP). Stosujemy MM jednak tylko i wylacznie wtedy kiedy KP jest niemożliwe oraz przestajemy nim karmic natychmiast gdy KP staje się możliwe

Pozdrawiam serdecznie
dr n. med. Maciej Jędrzejko
Specjalista Ginekolog-Poloznik

#tataginekolog

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
ewela2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:04   #4952
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

mi post sie wyswietlil i może go wydrukowac i isc walnąć lelarce na biurko? 😜
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:22   #4953
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Aurora ja na początku zmieniałam, ale to się wiązało właśnie z przebudzeniem i trzeba było poświęcić 1,5 h żeby znowu uspać małego, teraz nie zmieniam, dopiero jakoś o 6 rano, a na noc smaruję grubą warstwę kremu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Cytat:
Napisane przez Patti_1 Pokaż wiadomość
Ja zmieniam przed karmieniem ale pewnie gdyby młody nie budził sie na jedzonko nie budziłabym go specjalnie na zmiane pieluszki. Przemyj pupe wodą i nałóż mąkę ziemniaczaną. Nam pomaga na lekkie zaczerwienienia.
Nam też po odpadnięciu kikuta lekko ropka się sączyła. Psikałam octaniseptem, położna mi tak zaleciła, zrobił się strupek i reszta sama odpadła. Jak nie śmierdzi to nie powonno się nic dziać. Psiknij i wytrzyj do sucha
Jak się "bawicie" ze swoimi maluchami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

to ile godzin Wam jest w pieluszce wtedy?
Kurcze i jak przemywacie pupe woda dzieciakom? Ja uzywam wacikow ale pediatra radzila,zeby zabrac mala pod kran...tylko nie wiem jak ja trzymac wtedy ?


Ja troche tancze jak nosze, mala tez lubi sluchac piosenek na pleckach i jak spiewam i ruszam jej raczkami/nozkami do taktu.


Uwielbia jak jej robie minki i udaje zwierzatka-na muuu ostatnio guga i sie usmiecha, lubi tez jak ja laskotam wlsami albo robie pierdzioszki pod szyja


a tak poza tym to dajemy zabawki do tracania -takie dzieci kapuja wiecej niz sie wydaje,serio... dostalam ostatnio osmiorniczke pirata i pokazuje malej ze jest oczko/nie ma oczka (opaska). Zrobilam tak z 5 razy, ona patrzyla a potem sama probowaa to odsunac do gory


Jak lezy na brzuszku to czasem tez jej rysuje bo szkoda mi kasy na ksiazeczki kontrastowe


Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
mi post sie wyswietlil i może go wydrukowac i isc walnąć lelarce na biurko? 😜

dawaj tylko anonimowo najlepiej
Post fajny. Ja duzo czytalam hafiji wiec sie nie martwilam za bardzo laktacja i karmienie idzie nam super. Jedyne nad czym sie zastanawiam to czy malej nie przekarmiam bo daje cyca jak mi sie wydaje ze jest glodna ale nie sa to dla mnie do konca jednoznaczne sygnaly.


Za to moja matka,ktora wpadla do nas po wyjsciu ze szpitala zaczela wizyte wlasnie od " ale wiesz,ze karmiaca nie moze jesc brokolow i kalafiorow?". Po czym ja zbijam,ze of course ,ze moze, mama sie poddala, a za pare godzin TATA -kurcze najwiekszy specjalista swiata co nic nie wie o dzieciach"ale wiesz,ze karmiaca NAPRADWE nie moze jesc kiszonek"
hahaha
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:48   #4954
ewela2612
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 298
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

No pasowałoby tak właśnie zrobić

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Aurora u mnie w szpitalu po cc jako pierwsze danie które mogłam zjeść to były brokuły
Ja pampersy w nocy zmieniam przed karmieniem zazwyczaj 2 razy... przed dlatego żeby mi potem przy cycu zasnął. Na szczęście kupy w nocy rzadko robi ;-)
Co do do zabaw mamy trójnóg z zabawkami-bardzo go lubi (zabawki uniwersalne, używamy ich też na pałąku przy nosidle i wózku) i szczniaczek uczniaczek-tez go bardzo lubi,ma fajne piosenki ;-)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
ewela2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:53   #4955
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Świetny artykuł, trafia w samo sedno!
Aurora, 3-4h, ale bywają dłuższe przerwy, nawet 6h, jak pośpi dłużej w nocy. Ja używam płatków kosmetycznych, zwykłych dady albo innych bawełnianych. Pod kran nie daję, bo zanim mi zleci zimna woda to minie pół wieku poza tym jedną ręką ciężko trzymać drugą myć.
Nie da się przekarmić dziecka karmiąc piersią, jeśli chce to niech je, przecież jej nie zabierzesz? A gdyby nie chciała to by Ci dała sygnał, że ma pod korek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 12:19   #4956
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Słyszałam właśnie że skład mleka dopasowuje się do tego co dziecko akurat potrzebuje!

Co dla mnie jest kosmosem -pozytywnie!



Ja zmieniam w nocy lampka bo inaczej się przesika
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 12:59   #4957
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja zmieniam w nocy pieluchy, bo to jest sztuczne. Dopoki suche, to pol biedy, ale z takiej rozgrzanej pod wplywem ciala pieluchy, zapewne paruje mocz, ktory wszedl w reakcje z chemia. Skora chlonie. Nie wiadomo czy za kolejnych 10-20 lat nie okaze sie, ze to szkodliwe, tak jak bylo z BPA w plastiku.

W temacie zabawek. Moj lubi jak mu sie grzechocze albo czyms halasuje. Ma wiszace, grzechoczace zabawki przy hustawce, gondoli od wozka i macie edukacyjnej, ale jeszcze do nich nie siega. Mamy tez grzechotki i zabawki wydajace dzwieki. Corka go nimi zabawia a on obserwuje.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 13:28   #4958
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

My po szczepieniu, zdecydowaliśmy się na 5 w 1, mały bardzo grzeczny, chwilę popłakał podczas wkłucia, a po wszystkim wzięłam go na ręce i się uspokoił

Z ropiejącym pępkiem dostaliśmy skierowanie do chirurga dziecięcego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:10   #4959
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

O matko, to aż tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:36   #4960
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Zaszczepili z infekcja pepka?
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 17:18   #4961
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez ewela2612 Pokaż wiadomość
Ja pampersy w nocy zmieniam przed karmieniem zazwyczaj 2 razy... przed dlatego żeby mi potem przy cycu zasnął. Na szczęście kupy w nocy rzadko robi ;-)

a marudzi dziecko czy zbyt zaspane ,zeby zauwazyc?


Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja zmieniam w nocy pieluchy, bo to jest sztuczne. Dopoki suche, to pol biedy, ale z takiej rozgrzanej pod wplywem ciala pieluchy, zapewne paruje mocz, ktory wszedl w reakcje z chemia. Skora chlonie. Nie wiadomo czy za kolejnych 10-20 lat nie okaze sie, ze to szkodliwe, tak jak bylo z BPA w plastiku.

Szczerze plecam pieluchy bambusowe z rosmanna - bambiboo - sa zarabiste i ekologiczne. 1 i 2 wychodza cenowo jak lepsze pampki, trojki bez promocji niestety drozej .
Maz mi sie nie chcial dac namowic a teraz sam przyzznaje,ze to najlepsze pieluszki-zero chemii (ja czuje taki chemiczny zapach od pampersow i innych) i o dziwo sa bardziej chlonne, mniej tez sie w nich pupcia odparza a moja to jakas wayjatkowo wrazliwa.
No i biodegradowalne, wiec na plus poczucie,ze sie nie zasmieca swiata


Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
My po szczepieniu, zdecydowaliśmy się na 5 w 1, mały bardzo grzeczny, chwilę popłakał podczas wkłucia, a po wszystkim wzięłam go na ręce i się uspokoił

Z ropiejącym pępkiem dostaliśmy skierowanie do chirurga dziecięcego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ojej, moze bardziej na ogledziny a kiedy idziesz?
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 17:42   #4962
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Mi te bambiboo nie podpasowały, owszem są biodegradowalne i te inne bio - super, szacun za to - ale są strasznie sztywne i wolę jednak pampersa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 17:48   #4963
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

W następnym tygodniu w środę mamy wizytę u tego chirurga. Mówiła, że może wszystkie warstwy się nie zrosły i trzeba zajrzeć głębiej, plus przepisała antybiotyk do psikania, ale kazała szczepić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 19:44   #4964
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość

Szczerze plecam pieluchy bambusowe z rosmanna - bambiboo - sa zarabiste i ekologiczne. 1 i 2 wychodza cenowo jak lepsze pampki, trojki bez promocji niestety drozej .
Maz mi sie nie chcial dac namowic a teraz sam przyzznaje,ze to najlepsze pieluszki-zero chemii (ja czuje taki chemiczny zapach od pampersow i innych) i o dziwo sa bardziej chlonne, mniej tez sie w nich pupcia odparza a moja to jakas wayjatkowo wrazliwa.
No i biodegradowalne, wiec na plus poczucie,ze sie nie zasmieca swiata
Moj jest na wielorazowkach, jednorazowek zuzywamy max 3 na dobe a raczej uzywa maz, bo to on przebiera malego w nocy. Ja tylko na dluzsze wyjscia malemu zakladam jednorazowke.
Pampersy smierdza okrutnie jak dziecko sie zesika. Nie rozumiem fenomenu tych pieluch, bo dla mnie ten smrod jest nie do zniesienia. Niektore marki wlasne z marketow sa o niebo lepsze.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 20:10   #4965
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Patti_1 Pokaż wiadomość
Mi te bambiboo nie podpasowały, owszem są biodegradowalne i te inne bio - super, szacun za to - ale są strasznie sztywne i wolę jednak pampersa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

tez na poczatku mialam takie wrazenie, ale albo sie przywyczailam albo jak dziecko juz wieksze to sie tak nie zauwaza


Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Moj jest na wielorazowkach, jednorazowek zuzywamy max 3 na dobe a raczej uzywa maz, bo to on przebiera malego w nocy. Ja tylko na dluzsze wyjscia malemu zakladam jednorazowke.
Pampersy smierdza okrutnie jak dziecko sie zesika. Nie rozumiem fenomenu tych pieluch, bo dla mnie ten smrod jest nie do zniesienia. Niektore marki wlasne z marketow sa o niebo lepsze.

tez mam takie wrazenie, ale dostalam sporo pampkow w prezencie to uzywam. Maz tez postanowil kupic po paczce wszystkich pieluch i wyprobowac ale jakos bez szalu.
Nie wiem po co oni tyle chemii laduja w te pieluchy...i te wszystkie nadruki i obrazki tez nie sa nikomu potrzebne
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 21:34   #4966
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość

tez mam takie wrazenie, ale dostalam sporo pampkow w prezencie to uzywam. Maz tez postanowil kupic po paczce wszystkich pieluch i wyprobowac ale jakos bez szalu.
Nie wiem po co oni tyle chemii laduja w te pieluchy...i te wszystkie nadruki i obrazki tez nie sa nikomu potrzebne
Laduja chemie, bo tak jest taniej. Gdyby chcieli, to bez problemu mogliby produkowac tylko pieluchy ekologiczne, ale to sa koszta. Zarowno corka jak i syn, po niektorych pieluchach momentalnie mieli czerwone tylki. Przy wielorazowkach nie stosujemy zadnych kremow ochronnych. Kilka dni w jednorazowkach i sudocrem szedl w ruch, bo robily sie odparzenia.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 01:21   #4967
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Hej dziewczyny ja tylko na moment i to o jakiej porze heh...

W Polsce mam urwanie tylka wiec ciężko znaleźć czas żeby się odezwać.
Lot minął nam super i szybko. Mała głównie spała wiec super. Mam nadzieje ze powrót będzie rownie przyjemny. Cieszymy się pogoda
Wczoraj podpisałam umowę przedwstępna a wiec mamy mieszkanie!

Doczytam Was po powrocie do UK już. Trzeba tez założyć nowy wątek na odchowalni już bo mamy prawie 5 tys postów tu. Ogarnąć to?

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:16 ----------

O a ja nie zauważyłam ze nas przeniesiono już na odchowalnie i zrobiłam nowy wątek haha ale to moderator pewnie odrzuci. Kolejna cześć zatem trzeba założyć
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 18:52   #4968
monika1304
Raczkowanie
 
Avatar monika1304
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 342
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Moja mała dziś cały dzień śpiąca i ma jakieś szkliste, chore oczka... Już się martwię.
__________________
03. 01. 2010r.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 20:27   #4969
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Aurora ja używam tylko waciki i wody do mycia pupki☺

Na wyjścia chusteczki☺
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 22:17   #4970
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja tylko na moment i to o jakiej porze heh...

W Polsce mam urwanie tylka wiec ciężko znaleźć czas żeby się odezwać.
Lot minął nam super i szybko. Mała głównie spała wiec super. Mam nadzieje ze powrót będzie rownie przyjemny. Cieszymy się pogoda
Wczoraj podpisałam umowę przedwstępna a wiec mamy mieszkanie!

Doczytam Was po powrocie do UK już. Trzeba tez założyć nowy wątek na odchowalni już bo mamy prawie 5 tys postów tu. Ogarnąć to?

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:16 ----------

O a ja nie zauważyłam ze nas przeniesiono już na odchowalnie i zrobiłam nowy wątek haha ale to moderator pewnie odrzuci. Kolejna cześć zatem trzeba założyć

gratulacje!


Cytat:
Napisane przez monika1304 Pokaż wiadomość
Moja mała dziś cały dzień śpiąca i ma jakieś szkliste, chore oczka... Już się martwię.

cos lepiej ?


Moja kilka razy byla tak jakby chora-albo wlasnie jakis dzien apatyczny co caly przesypiala albo duzo wymiotowala. I za kazdym razem mialam wrazenie,ze to bylo dzien po wizycie gosci..


Btw nosicie dzieciaczki tez inaczej niz na kolyske?
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 05:53   #4971
Kasia32j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 234
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Witam

U nas szczepienie we wtorek wybraliśmy 6w1 ..szczepicie na meningokoki lub pneumokoki?

Klara dalej pięknie śpi i przesypia noce....u nas odpujac jeszcze bez chorób...nie licząc kataru...choć teraz słyszę sporo o grypie żołądkowej...w naszej okolicy.Pozdrawiamy mamusie i maluszki 😘😘
Kasia32j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 06:40   #4972
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Pneumatyki sa teraz obowiązkowe

---------- Dopisano o 06:40 ---------- Poprzedni post napisano o 06:40 ----------

Ja szczepienie tymi na NFZ i są refundowane

---------- Dopisano o 06:40 ---------- Poprzedni post napisano o 06:40 ----------

Pneumokoki
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 07:46   #4973
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Mała, gratulacje! Teraz już z górki będzie
Aurora, mój na fosolke nie lubi, chwile tylko i zaraz marudzi. Staram się go zbyt długo nie nosić, szczególnie na pionowo. I też robię tak żeby plecków nie przeciążać. Jak już mu się znudzi leżenie na brzuszku i pleckach i patrzenie na wszystkie zabawki biorę go na swoją klatę (siedząc) i tak sobie rozmawiamy.
A osoby z Waszej rodziny biorą na ręce maluszki i robią to prawidłowo?
Ja się zastanawiam coraz bardziej nad meningkokami.. ale przeraża mnie cena, którą trzeba zapłacić..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 08:14   #4974
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Pati u mnie biorą i niestety nieprawidłowo, swojej rodzinie zwracam uwagę, ale i taka słyszę "mądre" teksty w stylu "wychowałam trójkę itd" teściowa też czasami bierze na ręce i robi to tragicznie, nie dość że pionowo, to mały cały odgięty do tyłu, a ta jeszcze się cieszy, że taki silny, że tak główkę mocno pcha.....na szczęście robi to bardzo rzadko, dlatego jeszcze się powstrzymuję ze zwróceniem uwagi

Ja na razie nie szczepie zalecanymi, właśnie ta cena mnie przeraża, ale jakbym miała wybierać czy rotwairusy czy meningo, to zdecydowanie meningokoki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 09:04   #4975
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

w tym kontekscie ciesze sie ze mamy taki slaby kontakt z rodzina meza, bo dzieci traktują jak lalki, w zyciu nie widzialam zeby ktos tak nosil dzieci i jeszcze w kolko zmienial im pozycje, robiac dziecku zawirowania.
U mnie w rodzinie raczej malo kto nosi, wiekszosc woli jak lezy i rozmawiac, na rece wezma dopiero jak placze i to na dzidziusia.
Ja noszę roznie, nie znam juz tych opisow, ale jesli juz pionowo to z podwinietą miednica i staram się naprawdę jak najmniej.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 10:18   #4976
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Moj byl szczepiony na pneumokoki i meningokoki, ale u nas sa za darmo. Nie wiem natomiast na ile te szczepionki sa skuteczne, wiec nie czuje sie przez to jakos bezpieczniej.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 10:29   #4977
monika1304
Raczkowanie
 
Avatar monika1304
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 342
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Aurora dzięki już lepiej. Dzisiaj jest jakaś bardziej żwawa

Co do noszenia, hmmm ja noszę w zasadzie ciągle pionowo, to źle?
__________________
03. 01. 2010r.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 11:13   #4978
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez monika1304 Pokaż wiadomość
Aurora dzięki już lepiej. Dzisiaj jest jakaś bardziej żwawa

Co do noszenia, hmmm ja noszę w zasadzie ciągle pionowo, to źle?
Dziecko mozna nosic pionowo praktycznie od urodzenia, tylko nalezy podtrzymywac glowke dopoki dziecko samo jej nie trzyma stabilnie.
Ja nosze malego w pionie, bo inaczej mu sie nie odbija a po jednym karmieniu czasem musze go odbic 2-3 razy, bo inaczej z niego chlusta mleko.
Czasem tez zmieniam mu pozycje kilka razy, bo inaczej nie chce mu sie odbic i zwyczajnie nie mam wyjscia.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 12:45   #4979
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Jak byłam w szpitalu z F to lekarka ochrzaniła mnie abym go na pionowo nie nosiła
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 12:50   #4980
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Dziecko mozna nosic pionowo praktycznie od urodzenia, tylko nalezy podtrzymywac glowke dopoki dziecko samo jej nie trzyma stabilnie.
Ja nosze malego w pionie, bo inaczej mu sie nie odbija a po jednym karmieniu czasem musze go odbic 2-3 razy, bo inaczej z niego chlusta mleko.
Czasem tez zmieniam mu pozycje kilka razy, bo inaczej nie chce mu sie odbic i zwyczajnie nie mam wyjscia.
To nie o głowę chodzi a o przeprost kręgosłupa który się robi jak nosimy dziecko pionowo. Nie powinno się do ok 4 miesiąca życia. Stad tak ważna tzw dupowpadka przy chustowaniu. Kręgosłup ma być w kształt litery C i przylegać do rodzica - dziecko nie ma wisieć, bo wtedy jest obciążenie na miednice i dolne partie kręgosłupa.

Byłam we wtorek na usg bioder z mała i mi ortopedka mówiła żeby właśnie w pionie nie nosić i ze plaga z tym noszeniem. Jedyna pozycja ok jest taka jak przerzucimy dziecko przez ramie - ręce ma z tylu i sobie leży na ramieniu bo wtedy kręgosłup jest odciążony.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-15 20:17:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.