Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł... - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-05, 08:29   #121
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
a co mają mówić? wiadomo że chcą jak najszybciej sprzedać.
już bym tak nie przesadzała, gdyby to była prawda to mieszkania za 5 lat wzrosną o 100% albo więcej. czyli kawalerka kosztowałaby milion złotych? kto by wtedy kupował te mieszkania? muszą być te ceny też w jakiś sposób dostosowane do zarobków, a wątpie żeby w Polsce aż tak wzrosły przez ten czas

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------


to też prawda, z przymrożeniem oka ale jednak sporo w tym jest
Ceny mieszkań nie są regulowane tylko popytem. Nowelizacja ustawy deweloperskiej nakładająca na deweloperów obowiązek odprowadzania 1% przychodu do DFG. Szalejąca inflacja która sprawia że ceny materiałów budowlanych są niebotycznie wysokie. W miastach wojewódzkich coraz częściej na rynek nieruchomosci wchodzą fundusze inwestycyjne skupujące całe budynki na etapie dziury w ziemi. Zmiana przepisów w zakresie energochłonności budynków wymuszająca budowanie praktycznie w systemie pasywnym który jest zdecydowanie droższy. Na końcu wisienka na torcie: rząd ma zamiar ponownie dofinansować kredyty hipoteczne. Uwolni to ogromną grupę konsumentów którzy do tej pory nie byli zainteresowani zakupem nieruchomości bo nie było ich na to stać czytaj nie mieli wkładu własnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 08:40   #122
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88842332]Na końcu wisienka na torcie: rząd ma zamiar ponownie dofinansować kredyty hipoteczne. Uwolni to ogromną grupę konsumentów którzy do tej pory nie byli zainteresowani zakupem nieruchomości bo nie było ich na to stać czytaj nie mieli wkładu własnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]




Celowo to robią, jakoś trzeba na krótka metę łatać olbrzymi niedobór inwestycji publicznych i gigantyczną dziurę w budżecie, oraz wyszarpać od ludzi oszczędności w celu wtłoczenia ich w obrót bieżący.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 09:07   #123
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Autorko masz toksycznych i zaborczych rodziców, ale nawet jakbyś ich nie miała to jesteś w wieku w którym dobrze się już usamodzielnić i pójść na swoje, więc kupuj mieszkanie i się nawet nie zastanawiaj. To, że jesteś singielką nic nie znaczy. Może będzie czasem ciężej, ale to będzie tylko Twoje miejsce. Branie kredytu z kimś też wcale nie jest takie super. Ci co kredyt odradzają to nie wiem w jaki sposób nabywają nieruchomości. Nie każdy ma bogatych rodziców, dostał mieszkanie w spadku, albo dorobił się pół miliona żeby kupić za gotówkę. Mnóstwo ludzi żyje z kredytem i nie są to ludzie co zarabiają kokosy. Czasy są niestety ciężkie pod tym kątem, ale przecież gdzieś mieszkać trzeba. Lepiej raczej nie będzie. Co do tego, że prawie połowa wypłaty pójdzie na kredyt i opłaty to dodam tylko, że wynajęcie takiego mieszkania jest jeszcze droższe, więc nie wiem jakie ktoś widzi rozwiązanie w takiej sytuacji.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 09:17   #124
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:44
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 09:28   #125
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Sory, ale dwa ostatnie pomysły to są takie bzdury Mieszkania komunalnego nie dostaje się od tak, służbowe to też mało kto dostaje, więc pomysły z czapy.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 09:39   #126
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

O tbs też już było walkowane przy okazji innych wątków, dla mnie również słaby pomysł. Nie ma żadnej gwarancji, że mieszkanie faktycznie można wykupić, do tego miesięczne opłaty pewnie będą niewiele niższe niż rata kredytu.
Jak jest wkład i zdolność, to bym nie kombinowała, tylko brała kredyt.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 09:40   #127
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:44
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-05, 09:46   #128
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Gdyby to bylo takie proste, to nikt by nie bral kredytow, tylko wszyscy by czekali na komunalne
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 10:02   #129
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:43
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 10:08   #130
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Dajcie spokój, jakie komunalne, jako osoba bezdzietna, ze stałą pensją, na 99% nie spełnia żadnych wymagań na otrzymanie mieszkania komunalnego. Poza tym to też imho bez sensu, ładowanie kasę w remont jakiejś rudery, pewnie w nieciekawej okolicy.
Nie było też mowy o życiu na styk, chyba że coś przeoczyłam.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 10:09   #131
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
O tbs też już było walkowane przy okazji innych wątków, dla mnie również słaby pomysł. Nie ma żadnej gwarancji, że mieszkanie faktycznie można wykupić, do tego miesięczne opłaty pewnie będą niewiele niższe niż rata kredytu.
Jak jest wkład i zdolność, to bym nie kombinowała, tylko brała kredyt.

Dokładnie. Jednak większość ludzi bierze kredyt, a nie TBS, bo to zwyczajnie jest guano.



Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Gdyby to bylo takie proste, to nikt by nie bral kredytow, tylko wszyscy by czekali na komunalne

Właśnie ja nie wiem po co ludzie kredyty biorą jak można za darmoszkę dostać



Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Wiesz chociaż mniej więcej na jakiej zasadzie to działa?
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 10:09   #132
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
O tbs też już było walkowane przy okazji innych wątków, dla mnie również słaby pomysł. Nie ma żadnej gwarancji, że mieszkanie faktycznie można wykupić, do tego miesięczne opłaty pewnie będą niewiele niższe niż rata kredytu.
Jak jest wkład i zdolność, to bym nie kombinowała, tylko brała kredyt.
Zgadzam się, dodatkowo o mieszkaniach do remontu też na jednym wątku byla spora dyskusja i wizażanki wrzucały nawet zdjęcia niektórych mieszkań z takich projektów i to były jakieś rudery, zrujnowane albo po pożarach, gdzie remont to ogromny koszt.

Na służbowe mieszkanie w budżetówce w ogóle bym nie liczyła, zwłaszcza jak autorka mieszka w mieście, gdzie pracuje, na jakiej podstawie niby miałaby dostać? ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 10:24   #133
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Dajcie spokój, jakie komunalne, jako osoba bezdzietna, ze stałą pensją, na 99% nie spełnia żadnych wymagań na otrzymanie mieszkania komunalnego. Poza tym to też imho bez sensu, ładowanie kasę w remont jakiejś rudery, pewnie w nieciekawej okolicy.
Nie było też mowy o życiu na styk, chyba że coś przeoczyłam.
Nie spełniam kryterium dochodowego , wystarczył rzut oka, żeby to sprawdzić.



Envoyé de mon SM-A705FN en utilisant Tapatalk

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Co do tego, że prawie połowa wypłaty pójdzie na kredyt i opłaty to dodam tylko, że wynajęcie takiego mieszkania jest jeszcze droższe, więc nie wiem jakie ktoś widzi rozwiązanie w takiej sytuacji.
No właśnie. Trzeba gdzieś mieszkać. Mam 31 lat i nie będę mieszkać we współdzielonym mieszkaniu (jak niektore z Was radzą) do pięćdziesiątki, bo przede wszystkim chodzi mi o to, żeby odetchnąć, iść do kuchni kiedy chcę, robić co chcę, zapraszać kogo chcę, nie musieć się nikomu tłumaczyć i z nikim użerać. Wynajem kawalerki kosztuje miesięcznie tyle samo albo więcej. Ten budżet może mi się nie spinać i bez kredytu....


Envoyé de mon SM-A705FN en utilisant Tapatalk
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 10:29   #134
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:42
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 10:31   #135
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Nie spełniam kryterium dochodowego , wystarczył rzut oka, żeby to sprawdzić.



Envoyé de mon SM-A705FN en utilisant Tapatalk

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------


No właśnie. Trzeba gdzieś mieszkać. Mam 31 lat i nie będę mieszkać we współdzielonym mieszkaniu (jak niektore z Was radzą) do pięćdziesiątki, bo przede wszystkim chodzi mi o to, żeby odetchnąć, iść do kuchni kiedy chcę, robić co chcę, zapraszać kogo chcę, nie musieć się nikomu tłumaczyć i z nikim użerać. Wynajem kawalerki kosztuje miesięcznie tyle samo albo więcej. Ten budżet może mi się nie spinać i bez kredytu....


Envoyé de mon SM-A705FN en utilisant Tapatalk
To po co ten wątek? Ty już sama postanowiłaś i chyba chcesz jedynie od wizażanek potwierdzenia "tak tak, bierz kredyt" bo posty osób które doradzają by na hur durr nie pakować się w zobowiązanie na 30 lat, by się zastanowić na jaki wysoki kredyt możesz sobie pozwolić, policzyć swoje wydatki itp. ignorujesz.

No nie czaję
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 10:38   #136
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Sally1642 Pokaż wiadomość
To po co ten wątek? Ty już sama postanowiłaś i chyba chcesz jedynie od wizażanek potwierdzenia "tak tak, bierz kredyt" bo posty osób które doradzają by na hur durr nie pakować się w zobowiązanie na 30 lat, by się zastanowić na jaki wysoki kredyt możesz sobie pozwolić, policzyć swoje wydatki itp. ignorujesz.



No nie czaję
W którym miejscu ignoruję? Biorę pod rozwagę wszystko, co piszecie, oraz to, co wiem na temat sytuacji w moim mieście. To logiczne, że nie pozbędę się ochoczo marzeń, więc nie potakuję wszystkim, choć każdy post czytam uważnie. Wystarczy, że w domu potakuję, żeby nie prowokować nikogo. Oczywiście że kalkuluję wydatki, ale rachunkow nie upubliczniam tutaj. No i głośno myślę, czy to faktycznie nie jest ostatnia szansa przy takich wzrostach cen.

Co do mniejszych mieszkań, to może jest to sytuacja przejściowa, czasowa lub lokalna, ale oferowane są przede wszystkim w centrum miasta, więc kosztują niewiele mniej lub tyle samo ile to, w które celowałam. Na obrzeżach właściwie nie jest dostępny mniejszy metraż, najmniej to 35m, z czego takich lokali jest bardzo mało i schodzą na pniu zanim zdążę dojść do doradcy kredytowego. Tak jak mowię - może to kwestia aktualnej sytuacji w sierpniu 2021, nie wiem.
Jeśli chodzi o wtorny, to analiza ogłoszeń podpowiada, że ceny są identyczne przy tych samych założonych kryteriach wyszukiwania lub dużo droższe, nawet do 450 tys. Wyobrażam sobie, że w takie mieszkanie nie trzeba juz wkladać funduszy na remont, ale cena wyjściowa nie zachęca.

Edytowane przez uska89
Czas edycji: 2021-08-05 o 10:46
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 10:45   #137
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Ale czemu Autorka nie może zmienić pracy? Z tego co pisała to mieszkanie ma być w jakimś większym mieście, więc pewnie nie będzie problemu żeby znaleźć coś innego. No niech nawet rata z opłatami wyjdzie 2k, to jak to nie całe 50% jej wypłaty to wciąż ma ponad 2k na życie. Już bez przesady, że to całkiem mało.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 10:51   #138
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:42
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 10:57   #139
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Z takim podejściem to w ogóle nikt nie powinien brać kredytu.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 11:05   #140
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:42
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 11:09   #141
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Z takim podejściem to w ogóle nikt nie powinien brać kredytu.
Dużo to wniosło. No wiadomo. Pracowałam bardzo intensywnie na to co mam, żeby spełnić swoje marzenia. Poza tą branżą moje osiągnięcia nie liczą się wcale i będę zaczynała od zera niczym szary absolwent byle jakiego kierunku, powrotu nie będzie i będę sobie mogła to, co mam, oprawić tylko w ramki na pamiątkę. W zawodzie mogę robić to, co robię na zleceniach, etatu się za to nie dostaje. Myślę intensywnie o JDG, ale wstrzymuję się z tą decyzją, bo to komplikuje kwestie kredytowe.

Envoyé de mon SM-A705FN en utilisant Tapatalk
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 11:09   #142
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
1. Sam procent nie mówi nam nic na temat tego ile pieniędzy jej zostanie na życie.
2. To tylko podstawa pensji, autorka pisała że dorabia i raczej nie straci możliwości dorabiania.
3. Bardzo możliwe że z czasem jej pensja wzrośnie albo pojawią się nowe opcje (zmiana pracy)

Ja uważam, że powinna celować w trochę mniejsze mieszkanie, taką kawalerkę 30-35 m, może z możliwością wydzielenia pokoju. Z czasem, jak jej się warunki życiowe zmienią, może zawsze zmienić na większe.
Ogólnie, nie ma tutaj za bardzo idealnego rozwiązania, co by nie wybrała, i tak opłaty będą jej zżerać dużą część wypłaty. Nie ma wsparcia w rodzinie, nie ma za bardzo na co czekać.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 11:10   #143
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Gdyby to był kredyt na 10 lat który zjada 44% pensji to jeszcze bym to przełknęła. Ale autorka pisała o 30 latach.
30 lat, 44% stałej pensji.

Można zakładać że zarobki będą stale rosnąć w perspektywie czasu. Jednak nie wiem czy budżetówka może na to liczyć? (jak tak - to ekstra i problemu nie ma). Doliczmy do tego rosnące koszty życia plus najważniejsze - aktualnie mamy jedne z najniższych stop procentowych. Kredyt nie będzie taniał w przyszłości - ba, rata kredytu wzrośnie bo stopy kiedyś będą musiały wzrosnąć.

Mała symulacja:
W grudniu zeszłego roku rata kredytu na 30 lat na kwotę 350k zł w jednym z banków wynosiła 1333 zł. Jeszcze dwa lata wcześniej byłoby to 300 zł więcej, a jeszcze wcześniej (przy Wibor 4,6%) wynosiłaby 2235 zł.

Powiedzmy że to sytuacja autorki (nie napisała ile wynoszą jej zarobki więc być może jest w lepszej sytuacji). Jeśli rata to 44% zarobków, to mamy pensję w wysokości 3029 zł. Niby okej, bo zostaje 1700 zł na życie i opłaty.
No i teraz niech stopy procentowe wzrosną do tych 4% i bach, mamy ratę 2000 zł. Wtedy autorce zostaje na życie tysiaczek. Fajna perspektywa, co nie?

Podsumowując: ja nie mówię że ona ma kredytu nie brać, bo przecież kredyty są dla ludzi. Mało kogo stać na zakup nieruchomości bez niego. Tylko niech ona faktycznie policzy czy ją na taką ratę stać i jak to może wyglądać w dłuższej perspektywie
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 11:15   #144
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:42
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 11:19   #145
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie wiadomo jaką to budżetówka, to wcale nie musi być praca za biurkiem w zapyziałym urzędzie. Co do dorabiania, nie widzę w sumie nic w tym złego, skoro autorka pisze, że jest to zgodne z jej zainteresowaniami i chyba sprawia jej przyjemność. Natomiast ciężko prognozować co będzie za 20 czy 30 lat. Podejrzewam, że jednak do tego czasu może zmienić pracę i to nie raz. Może z kimś się zwiąże i kupią wtedy coś razem. A może w ogóle zmieni branżę albo założy własną działalność, może się zdecyduje przeprowadzić.
Dlatego ja bym zdecydowała się na kupno, ale przeliczyła to na spokojnie i zaczęła od bezpieczniejszej opcji, czyli trochę tańszego, mniejszego mieszkania. Sama mieszkam w kawalerce 30+m i dla jednej osoby, która nie pracuje z domu, to jest naprawdę sensowne mieszkanie.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 11:22   #146
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:42
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 11:22   #147
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
W którym miejscu ignoruję? Biorę pod rozwagę wszystko, co piszecie, oraz to, co wiem na temat sytuacji w moim mieście. To logiczne, że nie pozbędę się ochoczo marzeń, więc nie potakuję wszystkim, choć każdy post czytam uważnie. Wystarczy, że w domu potakuję, żeby nie prowokować nikogo. Oczywiście że kalkuluję wydatki, ale rachunkow nie upubliczniam tutaj. No i głośno myślę, czy to faktycznie nie jest ostatnia szansa przy takich wzrostach cen.

Co do mniejszych mieszkań, to może jest to sytuacja przejściowa, czasowa lub lokalna, ale oferowane są przede wszystkim w centrum miasta, więc kosztują niewiele mniej lub tyle samo ile to, w które celowałam. Na obrzeżach właściwie nie jest dostępny mniejszy metraż, najmniej to 35m, z czego takich lokali jest bardzo mało i schodzą na pniu zanim zdążę dojść do doradcy kredytowego. Tak jak mowię - może to kwestia aktualnej sytuacji w sierpniu 2021, nie wiem.
Jeśli chodzi o wtorny, to analiza ogłoszeń podpowiada, że ceny są identyczne przy tych samych założonych kryteriach wyszukiwania lub dużo droższe, nawet do 450 tys. Wyobrażam sobie, że w takie mieszkanie nie trzeba juz wkladać funduszy na remont, ale cena wyjściowa nie zachęca.
Ja tylko dodam, że spotkałam się z przypadkami, że ceny na olx czy innych portalach sa wystawiane raczej na tym wyższym pułapie, dla orientacji, czy mieszkanie za wyższą cenę zejdzie, czy ma zainteresowanie, ale przy negocjacjach spada. Warto więc szukając mieszkania z rynku wtórnego ma poważnie, skontaktować się ze sprzedającym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 11:24   #148
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Można też patrzeć po grupach na fb do sprzedaży mieszkań bez prowizji, kiedyś jedna wizażanka przesłała mi link do takiej w moim mieście i faktycznie czasem trafiają się fajne okazje, zwłaszcza mniejszych mieszkanek.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 11:35   #149
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Ale zakładając, że rata wzrośnie to trzeba też założyć, że cena wynajmu też wrośnie. Autorka musi gdzieś mieszkać.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 11:38   #150
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:42
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 16:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.