Co robicie na obiad? - część XVI - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-23, 10:40   #3601
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Kurcze, nie lubię ani patrzenia w talerz ani wchodzenia do łóżka, póki nie robi się krzywdy drugiemu człowiekowi.
Dokładnie tak

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87018782]Dla mnie to nie jest restrykcyjne. Dla przykladu: Nie lubie grzybow - ani bym ich nie zjadla na czyichs urodzinach, ani bym ich nie zaserwowala moim gosciom.
Podobnie foie gras, jestem miesozerna ale ten pozuom maltretowania zwierzat jest dla mnie o krok za daleko - nie zjadlabym tego na czyichs urodzinach i nie przygotowalabym dla moich gosci.

Nie wiem, co w tym dziwnego

[/QUOTE]

Ale ja nic nie pisałam o tym, że to dla mnie dziwne. Podałam tylko przykłady, że kiedyś były bardziej "tolerancyjne" a teraz już nie.
Przykład z nielubieniem grzybów jest nietrafiony, bo wegetarianka o której pisałam lubi mięso, nie je ze względów etycznych.
Tak samo weganka lubi jajka i nabiał i akurat ona u siebie na imprezach dla gości mięsożernych podaje mięso i nabiał.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Rozumiem... a koleżanki przeszły na weganizm ze względów etycznych czy bo "taka moda"? Ja jak już wspominałam z etycznych ale krytykować nikogo za mięso nie będę....
Weganie tak mają i takie wyznają zasady - weganizm to styl życia, podobnie jak wegetarianizm chociaż dla niektórych to może być "dieta". Ja jem wegańsko ale nie mówie o sobie weganka A też pewne "uczucia" musiałam wyłączyć bo żyje z rodzicami - muszę im pomagać jako córka... ale u siebie w domu (jak się go dorobię) w lodówce nie będzie mięsa
Z kolei moja rodzina ma odwrotnie - na wszelkich uroczystosciach domowych praktycznie nie ma nic wege... rosół, ziemniaki, schabowe lub kurczak, wędliny itp. A jak sałatki to z tuńczykiem, kurczakiem lub majonezem a majonezu nie trawię (problemy żołądkowe)
Jeśli chodzi o te dwie konkretne dziewczyny (mam więcej znajomych wege), to wegetarianka nie je mięsa ze względów etycznych. Weganka nie lubi mięsa, natomiast na weganizm przeszła, bo stało się to modne i ostatecznie przypadło jej do gustu.
To, co piszesz o braku jakichkolwiek potraw dla Ciebie, to dla mnie po prostu brak szacunku. Czułabym się jako gospodyni fatalnie, olewając gościa wegańskiego. Zawsze przekopuję internet w poszukiwaniu fajnych przepisów, jeśli goszczę moją wegankę.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 10:58   #3602
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Słuchajcie a hummus bez czosnku... kocham czosnek i hummus ale nie chce zionąć ogniem ludziom prosto w twarz wiec chce zrobic bez czosnku zeby jesc normalnie w ciagu dnia i nie krępować sie odzywać do ludzi.

Dodać w zamian cos innego???? Czy wszystko to samo jedynie bez czosnku?
Juz wiem
Upieke czosnek
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 11:53   #3603
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Oj ale klopsiki . Tata robi makaron samodzielnie??? Oj tatę masz super!!! Jeszcze kostki warzywne Ci robi nawet.

Dzis taras ma byc ukończony pozniej zabierają sie za przesadzanie roślinek. Wstawię fotkę jak skończą taras całkowicie. Na przeciwko mamy sąsiadów ktorzy maja identyczny dom jak nasz i co rusz jak zmieniamy cos w domu to przychodzą pytać co zmieniliśmy i dlaczego . Wczoraj juz sie sąsiad wprosił bo mowi ze ich taras tez jest za wąski




Oj ja kolendre kocham w każdej postaci i w roślinie i w ziarenkach i w proszku i faktycznie ma lekko cytrusowy zapach ta w proszku i w ziarenkach .
Żadne mydło
Zastanawiam się czy nie kupić sobie od razu zmielonej... jeszcze mam w ziarenkach ale tak na przyszłość

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Słuchajcie a hummus bez czosnku... kocham czosnek i hummus ale nie chce zionąć ogniem ludziom prosto w twarz wiec chce zrobic bez czosnku zeby jesc normalnie w ciagu dnia i nie krępować sie odzywać do ludzi.

Dodać w zamian cos innego???? Czy wszystko to samo jedynie bez czosnku?
Ja robiłam bez czosnku bo zapomniałam - nic nie dałam zamiast niego i wyszedł smaczny a nawet jak dawałam to nie zionęłam czosnkiem

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o te dwie konkretne dziewczyny (mam więcej znajomych wege), to wegetarianka nie je mięsa ze względów etycznych. Weganka nie lubi mięsa, natomiast na weganizm przeszła, bo stało się to modne i ostatecznie przypadło jej do gustu.
To, co piszesz o braku jakichkolwiek potraw dla Ciebie, to dla mnie po prostu brak szacunku. Czułabym się jako gospodyni fatalnie, olewając gościa wegańskiego. Zawsze przekopuję internet w poszukiwaniu fajnych przepisów, jeśli goszczę moją wegankę.
No cóż.. taka rodzina.. jeszcze dziadków, ciotki to ok bo nie widzimy się za często ale rodzeństwo w ogóle nie myśli. Nie czuje się obrażona ale jest mi... smutno?

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Juz wiem
Upieke czosnek
A pieczony nie jest tak intesywny?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 11:54   #3604
Potato_Pie
Raczkowanie
 
Avatar Potato_Pie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 64
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Devollaie z puree ziemniaczanym i mizerą plus bukietem surówek
Potato_Pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 12:11   #3605
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Tata sam zrobił makaron? Brawa dla Taty
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Oj ale klopsiki . Tata robi makaron samodzielnie??? Oj tatę masz super!!! Jeszcze kostki warzywne Ci robi nawet.
Dziękuję za pochwały dla taty
Robi też m.in. przeciery pomidorowe, buraczki i musiał też przejąć ogórki.
A do makaronu ma nie tylko dostawkę do kenwooda, ale też kupił ostatnio osobno taką prostą maszynkę w Lidlu

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Żadne mydło
Zastanawiam się czy nie kupić sobie od razu zmielonej... jeszcze mam w ziarenkach ale tak na przyszłość [COLOR=Silver]

No cóż.. taka rodzina.. jeszcze dziadków, ciotki to ok bo nie widzimy się za często ale rodzeństwo w ogóle nie myśli. Nie czuje się obrażona ale jest mi... smutno?[COLOR="Silver"]
Kolendrę ja kupuję zmieloną - z lenistwa, ale używam dość regularnie więc może nie zdąży aż tak zwietrzeć

A co do rodziny to naprawdę współczuję.
Mi TŻ czasami robi uwagi, że jak przychodzą do nas znajomi w tym tylko jedna koleżanka weganka to prawie całe menu podporządkowuję dla niej. Może i racja, ale to dla mnie trochę frajda i odmiana od codziennego gotowania.
W ogóle lubię komuś dogodzić jedzeniem i nie chodzi tu tylko o kwestie wegańskie czy wegetariańskie, ale jak wiem, że X nie znosi czosnku, a Y rodzynek to nie podam tzatzików i sernika z rodzynkami!
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 12:36   #3606
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

W planach kotlety z kapusty i ciecierzycy i pieczone ziemniaki. Jeszcze nie wiem jaka surówka.
Może taka jak TZtowi dziś do pracy: nie miałam weny więc włożyłam mu całego pomidora do pudełka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 12:47   #3607
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Dziękuję za pochwały dla taty
Robi też m.in. przeciery pomidorowe, buraczki i musiał też przejąć ogórki.
A do makaronu ma nie tylko dostawkę do kenwooda, ale też kupił ostatnio osobno taką prostą maszynkę w Lidlu


Kolendrę ja kupuję zmieloną - z lenistwa, ale używam dość regularnie więc może nie zdąży aż tak zwietrzeć

A co do rodziny to naprawdę współczuję.
Mi TŻ czasami robi uwagi, że jak przychodzą do nas znajomi w tym tylko jedna koleżanka weganka to prawie całe menu podporządkowuję dla niej. Może i racja, ale to dla mnie trochę frajda i odmiana od codziennego gotowania.
W ogóle lubię komuś dogodzić jedzeniem i nie chodzi tu tylko o kwestie wegańskie czy wegetariańskie, ale jak wiem, że X nie znosi czosnku, a Y rodzynek to nie podam tzatzików i sernika z rodzynkami!
Tata zdolny

Moja mama makaron ręcznie zawsze robuła


Jak regularnie to dlaczego ma zwietrzeć?


Ale też pomyśl.. to też odstępstwo od tego co je się na co dzień bo można przygotować coś nowego - poznać nowe smaki


JA to u Ciebie pewnie bym z głod nie padła... przygotowałabyś cos wegańskiego i bez soi.. pewnie jeszcze na wynos bym brała xD

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
W planach kotlety z kapusty i ciecierzycy i pieczone ziemniaki. Jeszcze nie wiem jaka surówka.
Może taka jak TZtowi dziś do pracy: nie miałam weny więc włożyłam mu całego pomidora do pudełka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te kotleciki brzmią ciekawie


Tylko pomidora? I to ja niby chłopa bym zagłodziła? xD
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-23, 12:52   #3608
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
No cóż.. taka rodzina.. jeszcze dziadków, ciotki to ok bo nie widzimy się za często ale rodzeństwo w ogóle nie myśli. Nie czuje się obrażona ale jest mi... smutno?
A co wtedy jesz? Czy przynosisz swoje jedzenie?
Dla mnie tacy gospodarze oblaliby na całej linii, powinno im być zwyczajnie wstyd.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:01   #3609
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
A co wtedy jesz? Czy przynosisz swoje jedzenie?
Dla mnie tacy gospodarze oblaliby na całej linii, powinno im być zwyczajnie wstyd.
Nie przynoszę swojego jedzenia... zazwyczaj jem owoce jeśli są i suchy chleb bo co mam zjeść.. a i jak pieczarki są do udek lub ziemniaki to sobie nakładam i pytam czy są jakieś pomidory czy ogórki abym mogła sobie pokroić do tego... jakieś warzywo..
ale jak np. jest kotlet, ziemniaki, surówka to tylko ziemniaki i surówka
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2019-07-23 o 13:10
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:16   #3610
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
nie miałam weny więc włożyłam mu całego pomidora do pudełka
Nie do końca w temacie, ale słyszłam kiedyś o dziewczynie, która jak miała krótkie spięcie ze swoim facetem to on następnego dnia w pracy w pudełku z kanapkami znajdował tylko suchy chleb

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
JA to u Ciebie pewnie bym z głod nie padła... przygotowałabyś cos wegańskiego i bez soi.. pewnie jeszcze na wynos bym brała xD
Zapraszam!
Chociaż aktualnie w Poznaniu trochę pochmurno
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:21   #3611
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Nie przynoszę swojego jedzenia... zazwyczaj jem owoce jeśli są i suchy chleb bo co mam zjeść.. a i jak pieczarki są do udek lub ziemniaki to sobie nakładam i pytam czy są jakieś pomidory czy ogórki abym mogła sobie pokroić do tego... jakieś warzywo..
ale jak np. jest kotlet, ziemniaki, surówka to tylko ziemniaki i surówka
Współczuję
U mnie dziś zupa jarzynowa z kaszą perłową i jaglaną
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-23, 13:22   #3612
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
W planach kotlety z kapusty i ciecierzycy i pieczone ziemniaki. Jeszcze nie wiem jaka surówka.
Może taka jak TZtowi dziś do pracy: nie miałam weny więc włożyłam mu całego pomidora do pudełka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Tata zdolny

Moja mama makaron ręcznie zawsze robuła


Jak regularnie to dlaczego ma zwietrzeć?


Ale też pomyśl.. to też odstępstwo od tego co je się na co dzień bo można przygotować coś nowego - poznać nowe smaki


JA to u Ciebie pewnie bym z głod nie padła... przygotowałabyś cos wegańskiego i bez soi.. pewnie jeszcze na wynos bym brała xD

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------


Te kotleciki brzmią ciekawie


Tylko pomidora? I to ja niby chłopa bym zagłodziła? xD

Tez mnie ten pomidor zaintrygował


Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Nie przynoszę swojego jedzenia... zazwyczaj jem owoce jeśli są i suchy chleb bo co mam zjeść.. a i jak pieczarki są do udek lub ziemniaki to sobie nakładam i pytam czy są jakieś pomidory czy ogórki abym mogła sobie pokroić do tego... jakieś warzywo..
ale jak np. jest kotlet, ziemniaki, surówka to tylko ziemniaki i surówka
To mi sie przypomniała pierwsza wigilia we Francji... Francuzi na wigilie nie maja takiej tradycji w gotowaniu jak my. Zwykle jedza owoce morza, łososia wędzonego i foie gras oczywiscie. Dla mnie to były zupełne nowości! Ja wtedy nawet wędzonego łososia nie jadłam ... wiec jadłam chleb z majonezem ktory był przeznaczony do krewetek... cała rodzina Tz patrzyła na mnie jak na kosmitka a ja autentycznie nie mogłam nic a nic znalesc co mogłabym tam przelknac... smutna to była wigilia ale dzieki temu stałam sie bardzo otwarta na nowe smaki bardziej tolerancyjna na jedzenie. Zdałam sobie sprawę ze we Francji nie mozna żyć mając jakies wymagania dietetyczne . Jest to niemożliwe... nawet znalezienie dania wegetariańskiego w knajpach graniczy z cudem... głupie kanapki na lunch Wszytskie posiadają albo mieso albo rybę...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:22   #3613
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Nie do końca w temacie, ale słyszłam kiedyś o dziewczynie, która jak miała krótkie spięcie ze swoim facetem to on następnego dnia w pracy w pudełku z kanapkami znajdował tylko suchy chleb


Zapraszam!
Chociaż aktualnie w Poznaniu trochę pochmurno
Mój mąż mnie kiedyś wkurzył, bo jak pytałam z czym chce kanapki to było: "obojętnie". Skończyło się jak dostał kromkę chleba a na niej kartkę samoprzylepną z napisem "obojętnie".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:25   #3614
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Nie do końca w temacie, ale słyszłam kiedyś o dziewczynie, która jak miała krótkie spięcie ze swoim facetem to on następnego dnia w pracy w pudełku z kanapkami znajdował tylko suchy chleb


Zapraszam!
Chociaż aktualnie w Poznaniu trochę pochmurno

Na prima aprilis koleżanka mężowi zawinęła w folie aluminiowa pare skarpetek zamiast bułkę

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Mój mąż mnie kiedyś wkurzył, bo jak pytałam z czym chce kanapki to było: "obojętnie". Skończyło się jak dostał kromkę chleba a na niej kartkę samoprzylepną z napisem "obojętnie".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobre!!!
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:27   #3615
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Nie do końca w temacie, ale słyszłam kiedyś o dziewczynie, która jak miała krótkie spięcie ze swoim facetem to on następnego dnia w pracy w pudełku z kanapkami znajdował tylko suchy chleb


Zapraszam!
Chociaż aktualnie w Poznaniu trochę pochmurno
Ale suchy chleb daje mu wiele możliwości - idzie do pracy, kupuje co chce i ma kanapki. A czerstwie pieczywo jest zdrowsze od świeżej bułeczki
Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Współczuję
U mnie dziś zupa jarzynowa z kaszą perłową i jaglaną
Dziękuję ale tak naprawdę nie ma czego... dla mnie to normalka. Zaskoczeniem będzie jak ktoś o mnie pomyśli
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:29   #3616
Ahsoka
Raczkowanie
 
Avatar Ahsoka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 51
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Wegeburgery z sałatą, pomidorem i piklami
Ahsoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:32   #3617
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Tez mnie ten pomidor zaintrygował




To mi sie przypomniała pierwsza wigilia we Francji... Francuzi na wigilie nie maja takiej tradycji w gotowaniu jak my. Zwykle jedza owoce morza, łososia wędzonego i foie gras oczywiscie. Dla mnie to były zupełne nowości! Ja wtedy nawet wędzonego łososia nie jadłam ... wiec jadłam chleb z majonezem ktory był przeznaczony do krewetek... cała rodzina Tz patrzyła na mnie jak na kosmitka a ja autentycznie nie mogłam nic a nic znalesc co mogłabym tam przelknac... smutna to była wigilia ale dzieki temu stałam sie bardzo otwarta na nowe smaki bardziej tolerancyjna na jedzenie. Zdałam sobie sprawę ze we Francji nie mozna żyć mając jakies wymagania dietetyczne . Jest to niemożliwe... nawet znalezienie dania wegetariańskiego w knajpach graniczy z cudem... głupie kanapki na lunch Wszytskie posiadają albo mieso albo rybę...
Taka kuchnia i nic nie poradzisz... widocznie weganie nie są otwarci na wegetarian i wegan Na zawsze gadają a dziadki na święta co rusz podchodzą "może szyneczka", "może kiełbaska". Mówię ze nie jem mięsa to wtedy "to serniczek" to "jajeczko" xD



PS Mieszkasz we Francji?

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Na prima aprilis koleżanka mężowi zawinęła w folie aluminiowa pare skarpetek zamiast bułkę



Dobre!!!


---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Mój mąż mnie kiedyś wkurzył, bo jak pytałam z czym chce kanapki to było: "obojętnie". Skończyło się jak dostał kromkę chleba a na niej kartkę samoprzylepną z napisem "obojętnie".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:33   #3618
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Żadne mydło
Zastanawiam się czy nie kupić sobie od razu zmielonej... jeszcze mam w ziarenkach ale tak na przyszłość
Chyba szkoda kupować mieloną jak ziarenka bez większego problemu można rozdrobnić, ale mielona pewnie szybciej wietrzeje.

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
W planach kotlety z kapusty i ciecierzycy i pieczone ziemniaki. Jeszcze nie wiem jaka surówka.
Może taka jak TZtowi dziś do pracy: nie miałam weny więc włożyłam mu całego pomidora do pudełka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też pomyślałam, że kotlety brzmią ciekawie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:37   #3619
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Ahsoka Pokaż wiadomość
Wegeburgery z sałatą, pomidorem i piklami
Z czego te burgery?

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
To się nie ma co dziwić , że taka waga
Ja swoje jwagi nie podawałam xD
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-23, 13:42   #3620
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Na prima aprilis koleżanka mężowi zawinęła w folie aluminiowa pare skarpetek zamiast bułkę
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:50   #3621
Ahsoka
Raczkowanie
 
Avatar Ahsoka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 51
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Z czego te burgery?
Kiełki, cebula i czosnek, groch, mąka amarantusowa, przyprawy

Edytowane przez Ahsoka
Czas edycji: 2019-07-23 o 13:52
Ahsoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:54   #3622
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Ahsoka Pokaż wiadomość
Kiełki, cebula i czosnek, groch, mąka amarantusowa, przyprawy
Dobra Kaloria? Powiedz czy Ci smakowały
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 15:34   #3623
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

U mnie dziś mieso z udek marynowane w jogurcie z przyprawami krotko smazone i upieczone,małe ziemniaczki gotowane w łupinkach z koperkiem posypane grana padano, ogórki z jogurtem i przyprawa tzatziki20190723_144926.jpg

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 15:46   #3624
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie dziś mieso z udek marynowane w jogurcie z przyprawami krotko smazone i upieczone,małe ziemniaczki gotowane w łupinkach z koperkiem posypane grana padano, ogórki z jogurtem i przyprawa tzatzikiZałącznik 7684493
Wreszcie porządne mięsko, wiedziałem że można na Ciebie liczyć
Tu jest jakiś nalot trawożernych
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 16:08   #3625
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Nie no nie miałam weny na surówkę, więc zamiast surówki miał pomidora do tego miał ziemniaczki i paluszki rybne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 16:14   #3626
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

U mnie losos w ziolach.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 16:18   #3627
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie dziś mieso z udek marynowane w jogurcie z przyprawami krotko smazone i upieczone,małe ziemniaczki gotowane w łupinkach z koperkiem posypane grana padano, ogórki z jogurtem i przyprawa tzatzikiZałącznik 7684493

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Czyli wróciła chęć do gotowania . Smacznie!

Ervisha mieszkałam wczesniej we Francji 4 lata .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 17:31   #3628
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Ale dobre obiady dziś 😍

Lego żeby nie było , ja Cie Lubie , mieso tez , ale dziś go u mnie iw było 😂 Obiadu nie robilam , bo nie było mnie w domu. Na kolacje zrobiłam cukinię w cieście ( niezbyt , troszkę za miękka jak dla mnie ) i swojskie pomidory z czerwoną cebulką w śmietanie 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 17:35   #3629
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ale dobre obiady dziś

Lego żeby nie było , ja Cie Lubie , mieso tez , ale dziś go u mnie iw było Obiadu nie robilam , bo nie było mnie w domu. Na kolacje zrobiłam cukinię w cieście ( niezbyt , troszkę za miękka jak dla mnie ) i swojskie pomidory z czerwoną cebulką w śmietanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ach, pomidory z cebulką w śmietanie, pychota, jadłabym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 17:42   #3630
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie dziś mieso z udek marynowane w jogurcie z przyprawami krotko smazone i upieczone,małe ziemniaczki gotowane w łupinkach z koperkiem posypane grana padano, ogórki z jogurtem i przyprawa tzatzikiZałącznik 7684493

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Ładne talerze ale mizeria to bardziej taka zupa/chłodnik xD

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Wreszcie porządne mięsko, wiedziałem że można na Ciebie liczyć
Tu jest jakiś nalot trawożernych
Gorąco i tak nie chce się mięsa

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ach, pomidory z cebulką w śmietanie, pychota, jadłabym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W dzieciństwie jadłam na obiad z jajecznicą
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-04 09:31:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.