Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-11, 19:14   #61
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

ooo to mnie zaskoczylas ta data waznosci
ja uzywalam raz skinoren i podklad excipial ale to polaczenie mnie uczylilo i ja glupia zamaist odlozyc podklad to odlozylam skinoren i lezal w mojej polce z jakies pol roku a moze i dluzej potem znow po niego siegnelam i pisalo ze ma termin do 2011 roku wiec sprubowalam i bardzo sie ciesze ze to zrobilam bo jest swietny
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 19:19   #62
Justynkainfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

czyli co? ;D data waznosci od otwarcia to jakies klamstwo czy co?
Nic Ci nie bylo? Zadnych dziwnych efektow? Pomagal normalnie tak jak pol roku wczesniej?

Cytat z ulotki:
"Termin ważności po pierwszym otwarciu produktu leczniczego - 28dni. ;-)

Edytowane przez Justynkainfo
Czas edycji: 2009-08-11 o 19:46
Justynkainfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 20:51   #63
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

na moim skinorenie na zgrzewie tuby byla napisana data waznosci 2011 rok a na ulotce a przestudiowalam ja wtedy wiele razy nie bylo informacji ze jest wazny 28 dni od otwarcia nie wiem dziwne ale mysle ze nic ci nie bedzie bo w 28 dni to ja bym sie nie uwinela zeby wytracic caly skinoren
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 21:43   #64
Justynkainfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Hmm. Ale Ty uzywalas kremu. Byc moze nie ma on tej 28-dniowej waznosci tak jak zel. Jest to mozliwe?
Justynkainfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 07:56   #65
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

ale jakies 2 tyg temu kupilam sobie zel i teraz sprawdzilam na zgrzewie tuby pisze data waznosci luty 2012 zobacz na swoim pewnie tez pisze data
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 13:00   #66
Justynkainfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Hmm. Rzeczywiscie mam date 02.2012.
A Ty masz w ulotce w nowym zelu napisane, ze tylko 28 dni?
Justynkainfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 16:45   #67
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Ja w ulotce żelu ważnego do sierpnia 2011r. (ulotka z 2001r.) nie mam ani słowa o tym, jak długo można go używać po otwarciu.

Swoją drogą to właśnie doczytałam, że zalecają wyciskać pasek o długości 2,5cm..
Ja wyciskam 0,5cm, tyle, żeby rozsmarować na całą twarz i jeszcze trochę zostało na lekkie wtarcie.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 17:37   #68
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

ulotke niestety wyrzucilam i juz dawno spalona no 2,5 cm to bardzo duzo ja tez uzywam tylko troche zeby pokryc twarz cienka warstwa moze napisali tak w ulotce zeby wiecej sprzedawac jak kazdemu starcza na powiedzmy 2 miesiace to teraz bedzie kupywal co miesiac ale my sie nie damy nabrac
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 17:58   #69
palermo82
Raczkowanie
 
Avatar palermo82
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 252
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez limette Pokaż wiadomość
A ja się dziwię, że lubicie przepłacać. Jest na rynku krem Acne-derm który też leczy trądzik i przebarwienia kwasem azelainowym a jest dwa razy tańszy. Sama go stosowałam systematycznie - teraz tylko od czasu do czasu jak zauważę ,że coś niepokojącego dzieje się na mojej twarzy
Z tego co wiem Skinoren kosztuje coś ok. 50 zł a ja za Acne-derm płaciłam ostatnio niecałe 22 zł - różnica szokująca. Gdzieś też czytałam ,że Skinoren ma w swoim składzie wodorotlenek sodu który może powodować dodatkowe podraznienie skóry. Jeśli kwas azelainowy jest skuteczny na wasz trądzik to chyba lepiej zaoszczędzić
Musze koniecznie sprobowac tego kremu Acne-derm wlasnie szukam czegos na przebarwienia i blizny cena rowniez zachecajaca znalazlam na KWC No-Scar, Krem z masy perłowej przeciw bliznom i rozstępom,, wedlug recenzji wizazanek, dziala cuda, ale 50 ml kosztuje 40 zl
A co do skinoren krem, to w moim przypadku nie zadzialal, tradzik mam do tej pory
__________________


Ślub w życiu nie jest, jak i w teatrze, ostatnim aktem życia dwojga zakochanych.

Alfred Aleksander Konar

kliknij na www.pajacyk.pl

palermo82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 21:07   #70
Justynkainfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Hmmm... Ja na sam nosek i wokol niego uzywam z centymetr. Troche babrania, ale wklepuje wytrzymale. ;-) Dzisiaj siostra powiedziala, ze naprawde mniej widac i to chyba zaczyna schodzic... Oj, zeby to byla prawda!
Co do Acne-dermu, to tez chyba zaczne go stosowac zamiast Skinorenu, gdy ten juz mi sie skonczy. Jesli jednak nie zauwaze efektow to wroce do drogiego, ale sprawdzonego juz leku. ;-)
Justynkainfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 17:39   #71
marcin1019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 182
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

a ja mam pytanie czy po posmarowaniu skinorenem i wchlonieciu sie masci mozna naniesc krem nawilzajacy? ja mam nivea, na stronce pisze ze tak ale wole sie upewnic
marcin1019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 21:22   #72
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez marcin1019 Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie czy po posmarowaniu skinorenem i wchlonieciu sie masci mozna naniesc krem nawilzajacy? ja mam nivea, na stronce pisze ze tak ale wole sie upewnic
tak mozna nalozyc krem nawilzajacy odczekac najlepniej z pol godzinki zeby sie dobrze wchlonal ale ja nivea odradzam co skinoren oczysci nivea zapcha poszukaj sobie jakiegos lepszego kremiku
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 06:23   #73
marcin1019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 182
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Ja stosowałem wczesniej nivea, jak jeszcze nie mialem skinorenu i sprawdzal sie swietnie, polubiłem go no ale...to jaki bedzie dobry ale nie drogi? a i jeszcze jedno zeby nie zakladac nowego watku, jaka jest rola toniku? dlaczego zaleca sie go stosowanie? czy to prawda ze bezalkoholowe sa gorsze? bo ja mam physiogel do mycia twarzy i ziajii ogorkowy tonik to wszystko bezalkoholowe

Edytowane przez marcin1019
Czas edycji: 2009-09-09 o 06:27
marcin1019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 08:30   #74
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez marcin1019 Pokaż wiadomość
Ja stosowałem wczesniej nivea, jak jeszcze nie mialem skinorenu i sprawdzal sie swietnie, polubiłem go no ale...to jaki bedzie dobry ale nie drogi? a i jeszcze jedno zeby nie zakladac nowego watku, jaka jest rola toniku? dlaczego zaleca sie go stosowanie? czy to prawda ze bezalkoholowe sa gorsze? bo ja mam physiogel do mycia twarzy i ziajii ogorkowy tonik to wszystko bezalkoholowe
moim zdaniem powinienes zrezygnowac z nivea duzo osob na forum poleca krem humektan ,nie jest jakis specjalnie drogi poszukaj sobie na necie ile kosztuje ale wydaje mi sie ze do 20 zl . Ja mam narazie krem z va'bry ale moim zdaniem slabo nawilza jak mi sie skonczy kupie sobie ten tonik przywraca prawidlowe pH skory ale ja nie uzywam nigdy nie bylam przekonana do tonikow i te z alkoholem sa gorsze bo zabardzo wysuszaja skore
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 16:24   #75
marcin1019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 182
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

ok, a powiedzcie mi jak sie wycisnie pryszcza (co nie powinno sie robic) no ale jak jest bialy i okropnie wyglada ;/ co powinno sie naniesc potem aby przez noc opuchlizna zeszla? tzn taki wzgorek po wyciskaniu?
marcin1019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 16:53   #76
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

ja jak nakladam to taki lek za 5 zl a aptece na recepte jak przejrzysz to forum to znajdziesz a tak z innym to sudocream tormentiol cos tego typu
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 21:00   #77
marcin1019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 182
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

kurcze ja podejzewam ze skinoren u mnie powoduje tworzenie sie zaskornikow co Wy na to? czy moge przerwac leczenie?
marcin1019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 21:03   #78
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez marcin1019 Pokaż wiadomość
kurcze ja podejzewam ze skinoren u mnie powoduje tworzenie sie zaskornikow co Wy na to? czy moge przerwac leczenie?
moim zdaniem to malo prawdopodobne pewnie tak ci sie wydaje na poczatku uzywania skinorenu jet pogorszenie moze na twojej cerze tak wlasnie wyglada pouzywaj jeszcze jak bedzie gorzej skontaktuj sie z dermatologiem
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 21:13   #79
marcin1019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 182
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

mam na czole dwa nie wiem jak to nazwac to nie sa pryszcze a podskorne guzki dwa, sa one widoczne, tam nie ma ropy, nic po prostu guzek, zrobilo mi sie takie i jest nie moge tego zwalczyc, co to moze byc?
marcin1019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 07:21   #80
marcin1019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 182
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

a czy skinoren nakładany w zbyt grubych iloscich moze nie dzialac prawidlowo? gdzies tutaj na forum tak przeczytalem, ze trzeba go nakladac bardzo cienko bo w grubszych ilosciach nie działa! prawda to? mi jak dermatolog zalecila to powiedziala ze mi wystarczy raz dziennie wieczorem, i nakladalem faktycznie cienko i efekt byl super! a jak poszedlem na wizyte to powiedziala zebym dwa razy dziennie bo mi nie podraznia skory, ale chyba nakladalem przez ostatni czas za duzo tego zelu (dlatego ze czas na zuzycie jest 28 dni i nie ma szans go zuzyc!) i chyba nie dzialal jak powinien, co Wy na to?
marcin1019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 15:02   #81
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

nie prawda ze jak za duzo go nalozysz to nie dziala!!! i nie prawda jest ze ma date waznosci 28 dni tak pisze ale ja uzywam o wiele dluzej
nakladaj go 2 razy dziennie cienko wystrczy jak nalozysz wiecej to tez sie nic nie stanie ale szkoda kremu
a to o czym piszesz to pewnie sa zaskorniki sa koloru skory i nie bola przy dotykaniu tak? jak bedziesz stosowal skinoren to pewnie ten problem zniknie ale z twojego pisania wynika ze nie masz duzego problemu z tradzikiem
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 22:42   #82
marcin1019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 182
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

heh tradziku nigdy nie mialem ale ja mam obsesje na punkcie wygladau, Wy wiecie dziewczyny jak to jest z facetami ;P policzki i srodek czola mam czysty, tylko skronie mam w chrostach
marcin1019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 16:38   #83
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez marcin1019 Pokaż wiadomość
heh tradziku nigdy nie mialem ale ja mam obsesje na punkcie wygladau, Wy wiecie dziewczyny jak to jest z facetami ;P policzki i srodek czola mam czysty, tylko skronie mam w chrostach
nie masz sie czym przejmowac mysle ze skinoren ci bardzo pomoze ale niestety trzeba czasu 3 miesiace i powinienes miec po klopocie dziewczyny nie zwracaja uwagi czy chlopak ma pryszcze czy nie jakbys mial taka twarz jak np ja to mialbys sie czym przejmowac oj tak ale na szczescie nie masz
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 04:12   #84
marcin1019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 182
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

a co sądzisz o toniku na wągry clean&clear? ponoć pomaga, a z tymi guzami to nie są zaskórniki, to jest cos takiego, napisze najprosciej jakby włożyć pod skórę połówkę piłeczki i nia ruszać, jest to twarde jak cholera i rusza sie pod skórą a za nic nie chce zejść, co to może być?
marcin1019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 08:29   #85
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

ja clean clear nie uzywalam ale jak poptrzalam na sklad to ma duzo ilosc alkoholu a przy stosowaniu skinoreniu nie mozesz uzywac takich mocnych wysuszaczy mowiles ze masz z ziaji ogorkowy on jest bezalkoholowy i tego uzywaj a co mowilez o tych guzkach to moze jakas pozostalosc po pryszczu napewno zniknie ale smruj jakimis masciami napewno masz w domu(np. tym sudocremem) mi tez tak sie nieraz robilo ale po jakims czasie sie ,,wchlania''
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 14:25   #86
marcin1019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 182
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

smaruje te gózki maścia ichtoliową, nie wyciąga ropy na wierzch ale jakby jakby powoli sie te gózki zmniejszały także nie wiem a tonik może powodować nasilenie tradziku czy zaskórniaków? ps. jakbys widziała mnie to bys sie uśmiała :P policzki mam jak pupa niemowlaka a dwie strony czoła w zaskórnikach i gózkach, wyglądam jak potwór
marcin1019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 16:24   #87
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez marcin1019 Pokaż wiadomość
smaruje te gózki maścia ichtoliową, nie wyciąga ropy na wierzch ale jakby jakby powoli sie te gózki zmniejszały także nie wiem a tonik może powodować nasilenie tradziku czy zaskórniaków? ps. jakbys widziała mnie to bys sie uśmiała :P policzki mam jak pupa niemowlaka a dwie strony czoła w zaskórnikach i gózkach, wyglądam jak potwór
troszke masz na czole i czym sie przejmujesz wiem ze to jest uciazliwe bez wzgledu na to czy sie ma malo czy dzuzo ale jednaj inni maja o wiele wiekszy problem i co maja powiedziec siedziec w domu caly czas czy co masc ichtiolowa nie mozna stosowac caly czas( tak gdzies wyczytalam) i wydaje mi sie ze ona ci duzo nie pomoze na takie cos co masz samo zniknie zobaczysz glowa do gorya z tym tonikiem ja nie lubie ich mam wrazienie ze mi szkodza inni chwala ale nie wiem nie uzywam
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 16:43   #88
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez gogela Pokaż wiadomość
nie prawda ze jak za duzo go nalozysz to nie dziala!!! i nie prawda jest ze ma date waznosci 28 dni tak pisze ale ja uzywam o wiele dluzej
nakladaj go 2 razy dziennie cienko wystrczy jak nalozysz wiecej to tez sie nic nie stanie ale szkoda kremu
a to o czym piszesz to pewnie sa zaskorniki sa koloru skory i nie bola przy dotykaniu tak? jak bedziesz stosowal skinoren to pewnie ten problem zniknie ale z twojego pisania wynika ze nie masz duzego problemu z tradzikiem

Co Ty za bzdury wypisujesz i wprowadzasz w błąd osoby, które stosują ten lek lub maja taki zamiar. Zapewniam, że jest to lek, a nie zwykły kremik do wklepywania w skórę. Zawiera substacje, których nieprawidłowe dawkowanie wiąże się ze skutkami ubocznymi i powikłaniami. Jeżeli producent zaznaczył w ulotce, że lek ma termin przydatności = 28 dni, to po tym okresie nie stosujemy LEKU, czyli podobnie jak w przypadku wszystkich innych medykamentów doustnych. Gratuluję pomysłowości w stosowaniu przeterminowanych leków- zapewne dlatego nie działają, a po miesiącu nastepuje znaczne pogorszenie stanu cery i wysyp krostek

Zwracam sie do was z prosbą o czytanie ulotki, korzystania z porad zawartych na stronie danego leku i stosowania do zaleceń dermatologa, bo własnie to powinno być podstawowym wiarygodnym źródłem dotyczacym wskazań i sposobu leczenia. Aż włos jeży mi się na głowie od czytania niektórych, bez skrępowania napiszę-głupich wypowiedzi osób sadzących, że sa madrzejsze od osób, które stworzyły dany lek.
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 16:49   #89
marcin1019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 182
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Czyli 28 dni trzeba tylko stosować tak? później juz po prostu nie działa? ale chciał bym konkretnej odpowiedzi, czy toniki moga powodować wiecej tego na twarzy?
marcin1019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 17:01   #90
eccentricx3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: x3
Wiadomości: 203
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Mi skinoren tylko na początku pomógł . Przez pierwsze kilka miesięcy niwelował wszystkie wypryski, zaskórniki. Teraz niestety nie jest już tak kolorowo. Moja skóra niestety przyzwyczaiła się do niego i nie pomaga tak jak wcześniej. a można raczej powiedzieć że przestał działać .
__________________


When you gonna stop breaking my heart
I don't wanna be another one
Paying for the things I never done


eccentricx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-26 12:17:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.