Mamusie sierpniowe 2020 [emoji7] - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-31, 09:38   #3211
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Ohh co do prezentu dla meza tez mam problem. Za niecaly miesiac jego 30stka. Mial zaplanowana impreza urodzinowa w Francji z wszystkkmi znajomymi , a teraz pewnie spedzimy je sami tutaj

Wymyslilam ,ze poprosze wszystkie bliskie mu osoby by nagraly filmiki z krotkimi zyczeniami i zloze to w jeden urodzinowy film
Dodatkowo zastanawiam sie miedzy zegarkiem ,a bonem na tatuaz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 09:51   #3212
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ohh co do prezentu dla meza tez mam problem. Za niecaly miesiac jego 30stka. Mial zaplanowana impreza urodzinowa w Francji z wszystkkmi znajomymi , a teraz pewnie spedzimy je sami tutaj

Wymyslilam ,ze poprosze wszystkie bliskie mu osoby by nagraly filmiki z krotkimi zyczeniami i zloze to w jeden urodzinowy film
Dodatkowo zastanawiam sie miedzy zegarkiem ,a bonem na tatuaz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój na trzydzieste nie bardzo chciał prezent bo stwierdził że sama ciąża jest dla niego prezentem po długich staraniach (miał w styczniu więc nie długo po tym jak się dowiedzieliśmy że będzie Bobas) ale w ten dzień byliśmy na prenatalnych i zażyczył sobie od Pani doktor że chce na urodziny wiedzieć płeć dziecka. Miała być jeszcze restauracja i jakieś kino ale mój żołądek nie chciał współpracować z ten dzień

Mieliśmy jeszcze lecieć na wypad niespodziankę do Pragi na te urodziny ale początkowe problemy z ciąża to uniemożliwily. A szkoda bo to było takie nasze małe marzenie i mini podróż poślubna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Enilis
Czas edycji: 2020-03-31 o 09:58
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 09:54   #3213
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Dziewczyny A mam pytanie czy na badania połowkowe dostalyscie drugie skierowanie czy to jedno jest ważne na 1 i 2 prenatalne ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 10:23   #3214
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 692
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Dziewczyny A mam pytanie czy na badania połowkowe dostalyscie drugie skierowanie czy to jedno jest ważne na 1 i 2 prenatalne ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skierowanie jest ważne na 1 i połówkowe
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 11:37   #3215
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Dziewczyny A mam pytanie czy na badania połowkowe dostalyscie drugie skierowanie czy to jedno jest ważne na 1 i 2 prenatalne ?
Dostawałam osobne, ale wydaje mi się, że to na NFZ powinno być ważne na oba. Jak robiłam połówkowe, to pytali czy mam nowe skierowanie, czy to samo. Ale to było z luxmedu do NFZ, które miało wyraźnie zaznaczone na które badania kieruje (zawsze tylko jedne).
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 12:14   #3216
Kate94mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 242
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Witam nowe dziewczyny, gratulacje udanych wizyt i pięknych zakupów wyprawkowych ☺ ja czekam na połówkowe i powoli chyba zacznę się zaopatrywać chociaż w te najpotrzebniejsze rzeczy na początek.

Koszule nocne skąd polecacie ? Kupiłam dwie u mamyginekolog i jedna jest okej ale jak mi biust jeszcze urośnie to może być problem a druga ledwo przez cycki przechodzi, no masakra... Przed ciążą pewnie nie miałabym problemu mój błąd bo mogłam wziąć rozmiar większe no i nadal muszę się zaopatrzyć w jakieś koszule ktore pomieszczą biust i umożliwią swobodne karmienie piersią. A do porodu to nie wiem co założę.
Kate94mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 12:17   #3217
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Kate94mouse Pokaż wiadomość
Witam nowe dziewczyny, gratulacje udanych wizyt i pięknych zakupów wyprawkowych ☺ ja czekam na połówkowe i powoli chyba zacznę się zaopatrywać chociaż w te najpotrzebniejsze rzeczy na początek.

Koszule nocne skąd polecacie ? Kupiłam dwie u mamyginekolog i jedna jest okej ale jak mi biust jeszcze urośnie to może być problem a druga ledwo przez cycki przechodzi, no masakra... Przed ciążą pewnie nie miałabym problemu mój błąd bo mogłam wziąć rozmiar większe no i nadal muszę się zaopatrzyć w jakieś koszule ktore pomieszczą biust i umożliwią swobodne karmienie piersią. A do porodu to nie wiem co założę.
Ja kupię z dolce sonno. Są i na allegro i mają własną stronę. Czytałam na grupach fb że są bardzo polecane, podobnie jak ciuszki od nich dla dzieci. I ceny są całkiem spoko. Zamówię pewnie w następnym tygodniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-31, 13:36   #3218
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Hej.
Ja do poprzedniego porodu kupiłam sobie taką fajną koszulkę na suwak po całej długości, dzięki czemu dzieciątko bez problemu zmieściło się do kangurowania.

Byłam dziś na badaniach, na szczęście nikogo nie było w laboratorium. Pani kazała mi standardowo chwilę poczekać na korytarzu i potrzymać gazik po pobieraniu ale ja się szybko ubrałam, zgięłam rękę w łokciu i stamtąd uciekłam żeby nic nie złapać .

Co do prezentu to ja mam zawsze problem. W tym roku pewnie będzie to portfel, bo mąż ma już zniszczony ten co dostał 2 lata temu ode mnie na urodziny. No i to będzie praktycznie wtedy co mój termin porodu, więc raczej nie będę miała głowy do wymyślania nie wiadomo czego

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 14:17   #3219
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Ja czekam na milion paczek (głównie paczkomat) bo obkupiłam starszą córcię, większość już wysłali to może na dniach dojdą Udało mi się też znaleźć używany ale w idealnym stanie wiklinowy kosz Mojżesza taki jak chciałam i tż właśnie po niego pojechał Ale chyba odmaluję go na biało bo wiklina jest ciemna chociaż i tak wygląda ładnie. Kupię tylko nowy materacyk i całą resztę do środka do spania i gotowe, a że mam już to upatrzone to problem z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pochwalisz się co kupiłaś córce ? Ja wczoraj zamówiłam trochę nowych „gier”, potrzebujemy nowości;-) mam nadzieje, że do świąt dojdzie

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Dzień dobry.
Ja już po badaniach. Brr, zimno na zewnątrz. Odwiedziłam osiedlową piekarnię, u nas pełna kultura, bez kolejki, pleksi, 1 klient może wejść do środka, rękawiczki, maski.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem, że wszystko dobrze to chyba z Tobą pisałam o cukrzycy, mierzysz po każdym posiłku ? Mnie już każdy palec boli :-(
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 14:53   #3220
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Dziękuję za odpowiedź w sprawie skierowania, tak mi się wydawało że wystarczy 1 skierowanie, nie umiałam się dodzwonić żeby zapytać o to, ale mam już wkoncu potwierdzone że jutro badania połówkowe aktualne tylko muszę przyjść w maseczce albo mogę ja kupić na miejscu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 15:11   #3221
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź w sprawie skierowania, tak mi się wydawało że wystarczy 1 skierowanie, nie umiałam się dodzwonić żeby zapytać o to, ale mam już wkoncu potwierdzone że jutro badania połówkowe aktualne tylko muszę przyjść w maseczce albo mogę ja kupić na miejscu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam drugie, ale duża szansa, że drugie prenatalne będę robić w innym miejscu.
akada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-31, 15:34   #3222
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Kate94mouse Pokaż wiadomość
Witam nowe dziewczyny, gratulacje udanych wizyt i pięknych zakupów wyprawkowych ☺ ja czekam na połówkowe i powoli chyba zacznę się zaopatrywać chociaż w te najpotrzebniejsze rzeczy na początek.

Koszule nocne skąd polecacie ? Kupiłam dwie u mamyginekolog i jedna jest okej ale jak mi biust jeszcze urośnie to może być problem a druga ledwo przez cycki przechodzi, no masakra... Przed ciążą pewnie nie miałabym problemu mój błąd bo mogłam wziąć rozmiar większe no i nadal muszę się zaopatrzyć w jakieś koszule ktore pomieszczą biust i umożliwią swobodne karmienie piersią. A do porodu to nie wiem co założę.
Ja mam właśnie też dwie od mamyginekolog Anielę i Hannę, obie brałam rozmiar większe niż normalnie i będzie ok to może spróbuj sobie wymienić rozmiar u nich? Poza tym mam jedną koszulę ze szlafrokiem z allegro i dwie 8letnie koszule jeszcze po porodzie z córką, ale dobrze zachowane, więc będę używać w domu
Moja zmora to biustonosze - już praktycznie w nic swojego się nie mieszcze. Zostal mi jeden z h&m kupiony w styczniu i jeden sportowy z KiKa. Muszę coś koniecznie kupić, a boję się przez Internet. Kupiłam ostatnio kurtkę, potem spodnie i jedno i drugie musiałam odesłać, bo zły rozmiar choć dobrze się pomierzyłam, ale to też zależy od kroju...

Ja dziś miałam wizytę dzidzia prawidłowo się rozwija, waży już 586g! Ja przytylam przez miesiąc 2kg. Jedyne co to dostałam dopegyt i mam kontrolować ciśnienie jeśli górne przekroczy 155 a dolne 95 to mam zacząć go brać. Na razie waha mi się między 140-150/80-90 Sam przebieg wizyty ze wszelkimi środkami ostrożności - sama miałam się zwazyc i zmierzyć sobie ciśnienie, potem z zabiegowego zadzwonić do swojej gin do gabinetu, ona zrobiła ze mną cały wywiad co tam u mnie, wszystko zapisała, wystawiła zwolnienie do 31maja i stwierdziła, że musi zrobić mi usg, więc musiałam zdezynfekowac rece i założyć maseczke jednorazowa. Przeszłam do gabinetu gdzie była tylko leżanka i parawan, a za parawanem moja gin cała w kombinezonie i tak przez ten parawan tylko rękę wystawiła i robiła mi usg. Trochę to śmieszne, ale co zrobić. Lepiej żeby jej nikt nie zaraził...
Ale się rozpisalam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 15:46   #3223
Nikaa1987
Raczkowanie
 
Avatar Nikaa1987
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 448
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Hej, ja niestety nie mam się czym pochwalić po polowkowych dzidziuś o 2 tygodnie jest w rozwoju do tyłu dostałam skierowanie na amniopunkcje. W sumie to bardziej boję się tego ze przez moje zle przepływy jest niedozywiony niż że jest chory ale zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikaa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 15:49   #3224
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Nikaa1987 Pokaż wiadomość
Hej, ja niestety nie mam się czym pochwalić po polowkowych dzidziuś o 2 tygodnie jest w rozwoju do tyłu dostałam skierowanie na amniopunkcje. W sumie to bardziej boję się tego ze przez moje zle przepływy jest niedozywiony niż że jest chory ale zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikaa przykro mi ze dostalas zle wiesci, ale zastanawiam sie na jakiej zasadzie ocenia sie wiek dziecka na tym etapie. Bo przeciez moze byc tak, ze dzidzia jest poprstu mala ? Czy sie myle ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 15:59   #3225
Nikaa1987
Raczkowanie
 
Avatar Nikaa1987
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 448
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Nikaa przykro mi ze dostalas zle wiesci, ale zastanawiam sie na jakiej zasadzie ocenia sie wiek dziecka na tym etapie. Bo przeciez moze byc tak, ze dzidzia jest poprstu mala ? Czy sie myle ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystkie kości, obwody główki i brzuszka ma za małe jak na swój wiek. Rozmiar mozdzka po którym teraz najlepiej ocenia się wiek ciąży jest odpowiedni do 20tc a reszta jak w 18tc. Może się okazać że jest po prostu mały, ale wagę ma teraz 240g, i w tej siatce centylowej wypada poniżej 1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikaa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 16:36   #3226
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Nikaa - współczuję. Trzymam kciuki, żeby jednak wszystko było dobrze.

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Moja zmora to biustonosze - już praktycznie w nic swojego się nie mieszcze. Zostal mi jeden z h&m kupiony w styczniu i jeden sportowy z KiKa. Muszę coś koniecznie kupić, a boję się przez Internet. Kupiłam ostatnio kurtkę, potem spodnie i jedno i drugie musiałam odesłać, bo zły rozmiar choć dobrze się pomierzyłam, ale to też zależy od kroju...
Ja już dwa razy musiałam zmieniać, na szczęście mi się udało jeszcze w ostatnich dniach przed zamknięciem galerii pomierzyć i kupić. Jak następne też będą normalne, to kupię tej samej firmy te same modele albo jakieś bardzo podobne. Niestety jakieś 3/4 modeli źle leży na mnie, więc muszę mierzyć. W ostateczności kupię do karmienia w ciemno, bo tych jest i tak kilka modeli, ale mam nadzieję, że w lipcu już będzie można kupić stacjonarnie.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 17:10   #3227
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Kate94mouse Pokaż wiadomość
Koszule nocne skąd polecacie ?
Dolce Sonno, Italian Fashion, Doctor Nap. Ogólnie polecam stronę "szykowna mama", tam jest duży wybór różnych firm


Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Pochwalisz się co kupiłaś córce ? Ja wczoraj zamówiłam trochę nowych „gier”, potrzebujemy nowości;-) mam nadzieje, że do świąt dojdzie
Obkupiłam ją w ubranka, bo ze wszystkiego powoli wyrasta więc już ma garderobę na wiosnę i lato uzupełnioną I pierwsze buciki jej zamówiłam, zobaczymy czy trafiłam z rozmiarem Ale jako że wykazuje powoli coraz większe zainteresowanie książeczkami (do tej pory od razu je wyrzucała jak chciałam jej pokazać) chcę jej kilka zamówić, zwłaszcza słynnego Pucia, zobaczymy czy nam też się spodoba


Cytat:
Napisane przez Nikaa1987 Pokaż wiadomość
Hej, ja niestety nie mam się czym pochwalić po polowkowych dzidziuś o 2 tygodnie jest w rozwoju do tyłu dostałam skierowanie na amniopunkcje. W sumie to bardziej boję się tego ze przez moje zle przepływy jest niedozywiony niż że jest chory ale zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze i maluch okazał się po prostu mniejszy niż inne w jego wieku A jeśli nie palisz, nie pijesz ani nic to nie masz Kochana wpływu na złe przepływy, czasem to się dzieje niezależnie od nas, problemy z łożyskiem i inne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 17:20   #3228
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Nikaa1987 Pokaż wiadomość
Hej, ja niestety nie mam się czym pochwalić po polowkowych dzidziuś o 2 tygodnie jest w rozwoju do tyłu dostałam skierowanie na amniopunkcje. W sumie to bardziej boję się tego ze przez moje zle przepływy jest niedozywiony niż że jest chory ale zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję stresu ️ Trzymam mocne kciuki żeby było wszytsko dobrze!

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Dolce Sonno, Italian Fashion, Doctor Nap. Ogólnie polecam stronę "szykowna mama", tam jest duży wybór różnych firm
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wczoraj zamawiałam właśnie z tej strony koszule doctor nap

Mnie nadal wszytsko swędzi... No może dziś w ciągu dnia jest to trochę mniej natężone ale mimo wszytsko co jakiś czas czuję jakby mi ktoś igły wbijał w skórę w różnych częściach i swędzi. Biorę wapno na alergię i jak jutro będzie nadal swędzieć to polecę na badania dla świętego spokoju.

Nie mogę się już doczekać połówkowych. Ostatnie USG miałam 2 miesiące temu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 18:16   #3229
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Pochwalisz się co kupiłaś córce ? Ja wczoraj zamówiłam trochę nowych „gier”, potrzebujemy nowości;-) mam nadzieje, że do świąt dojdzie



Rozumiem, że wszystko dobrze to chyba z Tobą pisałam o cukrzycy, mierzysz po każdym posiłku ? Mnie już każdy palec boli :-(
Tak, ja cukrzycowa. Mierzę po każdym posiłku, a przynajmniej się staram, bo czasem mi z głowy wypadnie żeby ustawić budzik. Badałam TSH i FT4 żeby zrobić ewentualną korektę letroxu. Jutro wynik będę odbierać. U mnie też każdy palec pokaleczony...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Nikaa1987 Pokaż wiadomość
Hej, ja niestety nie mam się czym pochwalić po polowkowych dzidziuś o 2 tygodnie jest w rozwoju do tyłu dostałam skierowanie na amniopunkcje. W sumie to bardziej boję się tego ze przez moje zle przepływy jest niedozywiony niż że jest chory ale zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymaj się, kciuki właśnie, po czym stwierdzić, że dziecko jest w tyle z wagą? przecież te pomiary są orientacyjne, wagę ustala aparat usg na podstawie pomiarów, a wiadomo też, że są odchylenia. Poza tym, może ciąża jest po prostu młodsza niż to wynika z OM.
U mnie teraz na połówkowych wyszło, że Maluch jest młodszy o 4 dni, czyli zmienił się termin porodu. Mój gin twierdzi, że należy trzymać się daty porodu z pierwszego usg, bo później te pomiary mają prawo wahać się do 2-3 tygodniu w jedną lub drugą stronę. Zresztą w poprzedniej ciąży dzień przed porodem na usg lekarzom w szpitalu wyszło, że dziecko waży 4kg, a synek urodził się z wagą 3250g, więc to duża różnica względem pomiarów, o wiele przewyższająca granicę błędu.
Może uda Ci się skonsultować z innym lekarzem zanim amnio?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-31, 18:22   #3230
Nikaa1987
Raczkowanie
 
Avatar Nikaa1987
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 448
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Dolce Sonno, Italian Fashion, Doctor Nap. Ogólnie polecam stronę "szykowna mama", tam jest duży wybór różnych firm


Obkupiłam ją w ubranka, bo ze wszystkiego powoli wyrasta więc już ma garderobę na wiosnę i lato uzupełnioną I pierwsze buciki jej zamówiłam, zobaczymy czy trafiłam z rozmiarem Ale jako że wykazuje powoli coraz większe zainteresowanie książeczkami (do tej pory od razu je wyrzucała jak chciałam jej pokazać) chcę jej kilka zamówić, zwłaszcza słynnego Pucia, zobaczymy czy nam też się spodoba


Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze i maluch okazał się po prostu mniejszy niż inne w jego wieku A jeśli nie palisz, nie pijesz ani nic to nie masz Kochana wpływu na złe przepływy, czasem to się dzieje niezależnie od nas, problemy z łożyskiem i inne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki dziewczyny. mam nadzieję że jakoś to się wszystko ułoży
Nigdy nie palilam, za alkoholem też nie przepadałam a teraz od samego początku nic, nawet kawy nie piję więc ręce opadają
Trzymam ogromne kciuki za wszystkie polowkowe żeby nikt nie musiał tego przechodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikaa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 18:27   #3231
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Nikaa1987 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. mam nadzieję że jakoś to się wszystko ułoży
Nigdy nie palilam, za alkoholem też nie przepadałam a teraz od samego początku nic, nawet kawy nie piję więc ręce opadają
Trzymam ogromne kciuki za wszystkie polowkowe żeby nikt nie musiał tego przechodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikaa, trzymaj się, bądź dobrej myśli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 18:31   #3232
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Nikaa1987 Pokaż wiadomość
Hej, ja niestety nie mam się czym pochwalić po polowkowych dzidziuś o 2 tygodnie jest w rozwoju do tyłu dostałam skierowanie na amniopunkcje. W sumie to bardziej boję się tego ze przez moje zle przepływy jest niedozywiony niż że jest chory ale zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przykro mi, ale nie trać nadziei jeszcze :-*

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Tak, ja cukrzycowa. Mierzę po każdym posiłku, a przynajmniej się staram, bo czasem mi z głowy wypadnie żeby ustawić budzik. Badałam TSH i FT4 żeby zrobić ewentualną korektę letroxu. Jutro wynik będę odbierać. U mnie też każdy palec pokaleczony...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mogę spytać jakie masz mniej więcej wyniki ? Rano u mnie nie jest tak źle, ale raz na jakiś czas mam bliżej 100, ale po obiedzie to już dramat 150 nawet 160, oczywiście zdarza się też poniżej 140, ale to zazwyczaj jem mniej niż bym chciała. Chyba za mało jem między głównymi posiłkami a potem jem sporo ... Jedna ginekolog mówi, że to jeszcze nie dramat tylko bardziej pilnować diety, a jak wyślę wyniki tej co byłam ostatnio prywatnie to na bank napisze, że insulina ....


Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość

Obkupiłam ją w ubranka, bo ze wszystkiego powoli wyrasta więc już ma garderobę na wiosnę i lato uzupełnioną I pierwsze buciki jej zamówiłam, zobaczymy czy trafiłam z rozmiarem Ale jako że wykazuje powoli coraz większe zainteresowanie książeczkami (do tej pory od razu je wyrzucała jak chciałam jej pokazać) chcę jej kilka zamówić, zwłaszcza słynnego Pucia, zobaczymy czy nam też się spodoba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też zaczynam szukać on line butów, ale w smyku nic nie widzę, lasocki też nic nie ma. Strasznie nie lubię się potem bujać ze zwrotami. Dzisiaj się dowiedziałam, że pepco, które nie są w centrach handlowych są otwarte ... Gdzie ją obkupiłaś ? Na Pucio poluje Umie opowiadać bo tam jest temat mamy w ciąży, na razie zamówiłam nowe Czuczu, kapitana naukę, domino i jakąś prostą planszówke, zobaczymy czy ogarnie ;-) Dla Hani polecam książeczkę Śpij króliczki i puzzle z dziurką przyjaciele, to były nasze hity koło roku

Dziewczyny tych koszul do karmienia takich wielkich nie kupujcie potem brzucha nie będzie ;-)

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-03-31 o 18:39
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 18:58   #3233
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Nikaa1987 Pokaż wiadomość
Hej, ja niestety nie mam się czym pochwalić po polowkowych dzidziuś o 2 tygodnie jest w rozwoju do tyłu dostałam skierowanie na amniopunkcje. W sumie to bardziej boję się tego ze przez moje zle przepływy jest niedozywiony niż że jest chory ale zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki 🤞wiem jakie to ciężkie teraz. My po prenatalnych mieliśmy też stres - fatalne wyniki jeśli chodzi o serduszko. W rozpoznaniu była nieproporcjonalność komór i jeszcze jakieś medyczne zagadnienia których nie umiem wytłumaczyć. Ale jesteśmy już po echo serca plodu i okazało się że to nie prawda. Także trzymam kciuki żeby okazało się i u Ciebie że to nie prawda. Ale moim zdaniem warto jeszcze przejść się do innego lekarza. U mnie po jakimś czasie też inny oglądał to serce i stwierdził że jak dla niego jest prawidłowe co pokazało też późniejsze echo serca. Ja wiem ze łatwo się mówi ale musisz podejść do tego że spokojem, ja odpuściłam, nie denerwowałam się bo i tak nie miałam wpływu na to co wyjdzie w moich badaniach i cieszę się bardzo że tak zdobiłam bo nigdy nie wiadomo jak stres wpływa na nasze bobasy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 19:03   #3234
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Też zaczynam szukać on line butów, ale w smyku nic nie widzę, lasocki też nic nie ma. Strasznie nie lubię się potem bujać ze zwrotami. Dzisiaj się dowiedziałam, że pepco, które nie są w centrach handlowych są otwarte ... Gdzie ją obkupiłaś ? Na Pucio poluje Umie opowiadać bo tam jest temat mamy w ciąży, na razie zamówiłam nowe Czuczu, kapitana naukę, domino i jakąś prostą planszówke, zobaczymy czy ogarnie ;-) Dla Hani polecam książeczkę Śpij króliczki i puzzle z dziurką przyjaciele, to były nasze hity koło roku
Zamówiłam na eobuwie bo po pierwsze były bardzo duże promocje a po drugie podobno łatwo ze zwrotami. Zamówiłam z firmy Geox, podobno fajne, oddychające, zobaczymy A ubranka standardowo H&M i kilka w 5.10.15 i pierwszy raz Reserved i Sinsay, właśnie doszły te dwie paczki dziś i bluza z Reserved super, bodziaki z Sisnay myślę że jak za taką cenę też bardzo fajne Reszta oby jutro doszła bo się nie mogę doczekać Swoją drogą w H&M do 2.04. jest -15% na dziecięcą a w 5.10.15 dziś do północy wielkie wyprzedaże, zamówiłam dla drugiej córci dwa pajacyki za 27 zł i dwie pary spodenek po 10 zł
Oo poszukam tych puzzli i książeczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 19:29   #3235
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Zamówiłam na eobuwie bo po pierwsze były bardzo duże promocje a po drugie podobno łatwo ze zwrotami. Zamówiłam z firmy Geox, podobno fajne, oddychające, zobaczymy A ubranka standardowo H&M i kilka w 5.10.15 i pierwszy raz Reserved i Sinsay, właśnie doszły te dwie paczki dziś i bluza z Reserved super, bodziaki z Sisnay myślę że jak za taką cenę też bardzo fajne Reszta oby jutro doszła bo się nie mogę doczekać Swoją drogą w H&M do 2.04. jest -15% na dziecięcą a w 5.10.15 dziś do północy wielkie wyprzedaże, zamówiłam dla drugiej córci dwa pajacyki za 27 zł i dwie pary spodenek po 10 zł
Oo poszukam tych puzzli i książeczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może faktycznie po świętach zamówię coś na eobuwiu.... też myślałam, że jak bez mierzenia to geox najlepszy wybór bo w smyku i lasockim to różnie... trzeba każdą podeszwę, but pomacać. Moje dziecko chodzi do przedszkola, zazwyczaj kupuje w pepco czasem coś super na Olx upoluje, na tzw „wyjścia” kupuje w smyku w outlecie, na naszym ślubie miała piękną sukienkę za połowę ceny.
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 19:34   #3236
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 692
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Nikaa tulę! oby wszystko było dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 19:35   #3237
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Może faktycznie po świętach zamówię coś na eobuwiu.... też myślałam, że jak bez mierzenia to geox najlepszy wybór bo w smyku i lasockim to różnie... trzeba każdą podeszwę, but pomacać. Moje dziecko chodzi do przedszkola, zazwyczaj kupuje w pepco czasem coś super na Olx upoluje, na tzw „wyjścia” kupuje w smyku w outlecie, na naszym ślubie miała piękną sukienkę za połowę ceny.
Z Pepco też mamy dużo ubranek, ze Smyka mniej a w sumie nie wiem czemu. Z H&M zamawiam często bo mąż dostaje takie punkty w systemie mybenefit i tam sobie za to kupuję bony do sklepu właśnie. Reserved zamówiłam pierwszy raz bo szukałam bluzy na zasuwak ale bez kaptura i tam znalazłam idealną i Sinsay też pierwszy raz, ceny naprawdę mega niskie a jakość wydaje się być w porządku, zobaczymy po praniu. A w ogóle najwięcej ubranek to mam z Lidla, kocham ich bodziaki i inne

A na naszym ślubie połączonym z chrztem Hania miała sukieneczkę z allegro za całe 20 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2020-03-31 o 19:37
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 20:26   #3238
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Zamówiłam na eobuwie bo po pierwsze były bardzo duże promocje a po drugie podobno łatwo ze zwrotami. Zamówiłam z firmy Geox, podobno fajne, oddychające, zobaczymy A ubranka standardowo H&M i kilka w 5.10.15 i pierwszy raz Reserved i Sinsay, właśnie doszły te dwie paczki dziś i bluza z Reserved super, bodziaki z Sisnay myślę że jak za taką cenę też bardzo fajne Reszta oby jutro doszła bo się nie mogę doczekać Swoją drogą w H&M do 2.04. jest -15% na dziecięcą a w 5.10.15 dziś do północy wielkie wyprzedaże, zamówiłam dla drugiej córci dwa pajacyki za 27 zł i dwie pary spodenek po 10 zł
Oo poszukam tych puzzli i książeczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A w H&M trzeba mieć jakiś kod na -15% ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 20:29   #3239
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
A w H&M trzeba mieć jakiś kod na -15% ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cbyba trzeba mieć konto w H&M Club, ja mam aplikację i tam mi się wyświetlają dostępne różne rabaty i promocje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 21:06   #3240
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Z Pepco też mamy dużo ubranek, ze Smyka mniej a w sumie nie wiem czemu. Z H&M zamawiam często bo mąż dostaje takie punkty w systemie mybenefit i tam sobie za to kupuję bony do sklepu właśnie. Reserved zamówiłam pierwszy raz bo szukałam bluzy na zasuwak ale bez kaptura i tam znalazłam idealną i Sinsay też pierwszy raz, ceny naprawdę mega niskie a jakość wydaje się być w porządku, zobaczymy po praniu. A w ogóle najwięcej ubranek to mam z Lidla, kocham ich bodziaki i inne

A na naszym ślubie połączonym z chrztem Hania miała sukieneczkę z allegro za całe 20 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciuszki z lidla fajne, tylko ta rozmiarówka ...nam teraz 86/92 za małe kolejny rozmiar za duży ...
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-30 07:58:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:17.