Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy) - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-31, 13:33   #2071
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Ten kryzys wieku między 23 a 25 r. życia to jakieś kuriozum. Ja notorycznie o tym słyszę i zawsze zaliczam facepalm, bo nie rozumiem z czego ten "kryzys" się bierze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na 25 to normalne, bo kończą się studia i człowiek musi zacząć być dorosły. Przynajmniej ja tak miałam. Stąd taki mały kryzys. Ja nie pracowałam w czasie studiów więc do 25 lat czułam się tak beztrosko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-31, 13:46   #2072
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Chwalę się efektami powiększania ust, bo już mi całkowicie zeszła opuchlizna zależało mi na lekkim poprawieniu kształtu górnej wargi i żeby efekt był subtelny i naturalny. Wydaje mi się, że cel osiągnięty, jestem naprawdę bardzo zadowolona i cieszę się, że się zdecydowałam.
Zdjęcia przed i po. Załącznik 7766714Załącznik 7766715

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

bardzo fajny efekt
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-31, 13:47   #2073
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Na 25 to normalne, bo kończą się studia i człowiek musi zacząć być dorosły. Przynajmniej ja tak miałam. Stąd taki mały kryzys. Ja nie pracowałam w czasie studiów więc do 25 lat czułam się tak beztrosko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja też to rozumiem, bez obaw .

Wiem, że ludzie tego doświadczają w tym wieku, ale w odniesieniu czy raczej z perspektywy czasu, kiedy doswiadczasz prawdziwych kryzysów te w wieku lat 25 wydaja się wtedy dość małe.

Ale wiadomo...Kiedy jest "tu i teraz" to nie myśli się o niczym innym, żeby nie stracić celu z pola widzenia. Rozumiem, że to jest newralgiczny moment w życiu czlowieka i jakiś błąd może już mieć konsekwencje dla naszego życia - raczej nie taki, żeby to życie "spaprac", ale już przynieść jakieś problemy, których odkręcanie może już zająć trochę czasu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-31, 13:49   #2074
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Może nieprecyzyjnie się wyraziłam z brakiem czucia. Jeśli czuje się rozluźnienie, to brzmi wspaniale i tym bardziej kusi. Chyba nawet bardziej niż wyprasowana zmarszczka. Mnie się niedawno zaczęła rysować, nie jest głęboka, dlatego liczę na efekt wow jeśli się zdecyduje. Szczerze mówiąc całkiem niedawno tu na wizażu się dowiedziałam, że efekt może być bardzo naturalny. Kiedyś mi się wydawało, że nigdy w życiu żadnego botoksu i pochodnych, bo to zniekształca twarz.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-31, 13:53   #2075
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
bardzo fajny efekt
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Może nieprecyzyjnie się wyraziłam z brakiem czucia. Jeśli czuje się rozluźnienie, to brzmi wspaniale i tym bardziej kusi. Chyba nawet bardziej niż wyprasowana zmarszczka. Mnie się niedawno zaczęła rysować, nie jest głęboka, dlatego liczę na efekt wow jeśli się zdecyduje. Szczerze mówiąc całkiem niedawno tu na wizażu się dowiedziałam, że efekt może być bardzo naturalny. Kiedyś mi się wydawało, że nigdy w życiu żadnego botoksu i pochodnych, bo to zniekształca twarz.
Wiesz, ostatecznie to nie jest permanentnie, więc jak Cię kusi, to polecałabym spróbować i zobaczyć jak się będziesz czuła, najwyżej jak zejdzie to nie powtórzysz poguglaj efekty, ja oglądałam sporo relacji na tik toku, gdzie dziewczyny pokazują mimikę przed i po, to pomogło mi się zdecydować.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-31, 13:59   #2076
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Może nieprecyzyjnie się wyraziłam z brakiem czucia. Jeśli czuje się rozluźnienie, to brzmi wspaniale i tym bardziej kusi. Chyba nawet bardziej niż wyprasowana zmarszczka. Mnie się niedawno zaczęła rysować, nie jest głęboka, dlatego liczę na efekt wow jeśli się zdecyduje. Szczerze mówiąc całkiem niedawno tu na wizażu się dowiedziałam, że efekt może być bardzo naturalny. Kiedyś mi się wydawało, że nigdy w życiu żadnego botoksu i pochodnych, bo to zniekształca twarz.
Botox nie zniekształca, to kwas może mieć taki skutek uboczny. Chyba mam gdzieś zdjęcia porównujące, jak chcesz to ci prześlę na priv.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-31, 17:09   #2077
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Ten kryzys wieku między 23 a 25 r. życia to jakieś kuriozum. Ja notorycznie o tym słyszę i zawsze zaliczam facepalm, bo nie rozumiem z czego ten "kryzys" się bierze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie silny kryzys w tym kwiecie wieku wziął się stąd, że po wyprowadzce od rodziców i ograniczeniu kontaktów z nimi wiele mechanizmów i przekonań, które z domu rodzinnego wyniosłam, stały się dla mnie po prostu toksyczne, bo przestały służyć czemukolwiek (np. unikaniu kłótni), a tylko drenowały mnie niepotrzebnie z zasobów i ograniczały.

Mam też wrażenie, że po prostu miałam przestrzeń na przejście załamania, bo dopóki byłam w trybie przetrwania i miałam poczucie, że nie mogę sobie pozwolić na słabość czy w ogóle jakieś zastanawianie się nad swoim samopoczuciem, to moja psychika trzymała się w jednym kawałku, a jak tylko mi się wszystko względnie poukładało i przestałam mieć po raz pierwszy w życiu kupę zmartwień to nagle ☠☠☠ - wypalenie i depresja... Też jest to dla mnie dziwne, ale z tego co czytam to bardzo dużo ludzi tak ma, że im trupy z szafy wypadają dopiero w takim momencie życia, gdy powinni być szczęśliwi, bo przecież wszystko jest OK... To chyba działa podobnie jak PTSD u kombatantów, które też ich dopada przecież dopiero, jak wrócą z wojny, a nie wtedy jak są na froncie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-31, 17:46   #2078
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
U mnie silny kryzys w tym kwiecie wieku wziął się stąd, że po wyprowadzce od rodziców i ograniczeniu kontaktów z nimi wiele mechanizmów i przekonań, które z domu rodzinnego wyniosłam, stały się dla mnie po prostu toksyczne, bo przestały służyć czemukolwiek (np. unikaniu kłótni), a tylko drenowały mnie niepotrzebnie z zasobów i ograniczały.

Mam też wrażenie, że po prostu miałam przestrzeń na przejście załamania, bo dopóki byłam w trybie przetrwania i miałam poczucie, że nie mogę sobie pozwolić na słabość czy w ogóle jakieś zastanawianie się nad swoim samopoczuciem, to moja psychika trzymała się w jednym kawałku, a jak tylko mi się wszystko względnie poukładało i przestałam mieć po raz pierwszy w życiu kupę zmartwień to nagle - wypalenie i depresja... Też jest to dla mnie dziwne, ale z tego co czytam to bardzo dużo ludzi tak ma, że im trupy z szafy wypadają dopiero w takim momencie życia, gdy powinni być szczęśliwi, bo przecież wszystko jest OK... To chyba działa podobnie jak PTSD u kombatantów, które też ich dopada przecież dopiero, jak wrócą z wojny, a nie wtedy jak są na froncie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
"Tryb przetrwania" to jedno, wg mnie to "trupy z szafy" pojawiły się po prostu dlatego, że się wyprowadzilas i trafiając w inne miejsce, zyskałas nowy punkt odniesienia, którego wcześniej nie było. Chyba większość ludzi po wyprowadzce z rodzinnego domu dostrzega różnice między życiem samodzielnym a życiem z rodzicami - na praktycznie każdym życiowym poziomie. Można przeżyć niezły szok...Nie tylko w kwestiach zawartości portfela, ale tych mentalnych - to zwykle są najtrudniejsze do przeskoczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-31, 18:02   #2079
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Dziękuję



Wiesz, ostatecznie to nie jest permanentnie, więc jak Cię kusi, to polecałabym spróbować i zobaczyć jak się będziesz czuła, najwyżej jak zejdzie to nie powtórzysz poguglaj efekty, ja oglądałam sporo relacji na tik toku, gdzie dziewczyny pokazują mimikę przed i po, to pomogło mi się zdecydować.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Właśnie jestem na tym etapie.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89098475]Botox nie zniekształca, to kwas może mieć taki skutek uboczny. Chyba mam gdzieś zdjęcia porównujące, jak chcesz to ci prześlę na priv.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ślij, ślij. Chętnie zobaczę. Wraz z informacją jak długo utrzymał się efekt.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-31, 18:13   #2080
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Ja sie poczulam staro jak zobaczylam syna mojej kuzynki. Pamietam jak bylam mala dziewczynka jak sie urodzil. A tu nagle jakis dorosly facet stoi. To oznacza ze 30 puka

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 03:07   #2081
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Wiem, że ludzie tego doświadczają w tym wieku, ale w odniesieniu czy raczej z perspektywy czasu, kiedy doswiadczasz prawdziwych kryzysów te w wieku lat 25 wydaja się wtedy dość małe.
A to doświadczać ,,prawdziwych kryzysów'' można tylko w określonym wieku? Co za szkodliwe, protekcjonalne podejście.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-01, 06:54   #2082
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ja sie poczulam staro jak zobaczylam syna mojej kuzynki. Pamietam jak bylam mala dziewczynka jak sie urodzil. A tu nagle jakis dorosly facet stoi. To oznacza ze 30 puka

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
A ja jak spotkałam nagle kolegę ze studiów, jakieś 25 lat po.
Siedzę sobie, jakiś stary , gruby dziad się gapi i gapi i gapi.
W końcu podlazł i się pyta czy ja to ja. A potem się przedstawia że to on.
Ale miałam zonka. A potem rozkminy, ze jak on się tak postarzał, no to ja chyba też niestety.

Ale códze dzieci tez, człowiek na rękach nosił i gile obcierał, a tu info ze wesele robią albo już własne dzieci mają.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2022-02-01 o 06:56
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 07:12   #2083
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A ja jak spotkałam nagle kolegę ze studiów, jakieś 25 lat po.
Siedzę sobie, jakiś stary , gruby dziad się gapi i gapi i gapi.
W końcu podlazł i się pyta czy ja to ja. A potem się przedstawia że to on.
Ale miałam zonka. A potem rozkminy, ze jak on się tak postarzał, no to ja chyba też niestety.

Ale códze dzieci tez, człowiek na rękach nosił i gile obcierał, a tu info ze wesele robią albo już własne dzieci mają.
Ciocia mojego męża miała takie rozkminy. Jak oni brali ślub (ciocia z wujkiem), to mój mąż miał ze 4 lata i rozdawał zaproszenia razem z nimi. A tu nagle przyjeżdżamy i wręczamy im zaproszenie na nasz ślub 20 lat później

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 08:06   #2084
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
A to doświadczać ,,prawdziwych kryzysów'' można tylko w określonym wieku? Co za szkodliwe, protekcjonalne podejście.
Ehem, już przemilczałam to, ale też mnie to uderzyło.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 09:22   #2085
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

I dlatego są samobójstwa dzieci i młodzieży - bo nikt nie traktuje ich problemów poważnie. Bo jaki dziecko może mieć problem? Żaden. A w życiu dzieciaków dzieją się prawdziwe tragedię.
Nigdy tego nie zrozumiem.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 19:01   #2086
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Psychiatria dziecięca w Polsce to jest dno i kilometry mułu. Albo dna dna. Albo nawet pukanie do dna od spodu.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 18:34   #2087
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89100360]Psychiatria dziecięca w Polsce to jest dno i kilometry mułu. Albo dna dna. Albo nawet pukanie do dna od spodu.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Słyszałam, trochę się o tym mówi. Nawet w prasie pojawiają się takie artykuly, więc musi być naprawdę źle. Nie znam zbyt wielu szczegółów - to co pamiętam to chyba, że oddziały są przepełnione, strasznie długo trzeba czekać na miejsce i karygodne jest to, że miesza się pacjentów na nich - właśnie młodzież z dorosłymi, co jest niedopuszczalne i łatwo może prowadzić do patologii. Chyba kilka lat temu był taki przypadek napaści seksualnej na nastoletnia dziewczynę, która miała pecha zostać umieszczona na odziale dla dorosłych z powodu braku miejsc i skończyło się dla niej wręcz tragicznie. Nie wiem, czy wiesz coś więcej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 18:41   #2088
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Słyszałam, trochę się o tym mówi. Nawet w prasie pojawiają się takie artykuly, więc musi być naprawdę źle. Nie znam zbyt wielu szczegółów - to co pamiętam to chyba, że oddziały są przepełnione, strasznie długo trzeba czekać na miejsce i karygodne jest to, że miesza się pacjentów na nich - właśnie młodzież z dorosłymi, co jest niedopuszczalne i łatwo może prowadzić do patologii. Chyba kilka lat temu był taki przypadek napaści seksualnej na nastoletnia dziewczynę, która miała pecha zostać umieszczona na odziale dla dorosłych z powodu braku miejsc i skończyło się dla niej wręcz tragicznie. Nie wiem, czy wiesz coś więcej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to Ty napisałaś, że w wieku 25 lat nie doświadczyło się jeszcze większych kryzysów... To tylko przykłada się do narracji, że młodzi ludzie nie mają prawa mieć problemów psychicznych, depresji itd.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 20:27   #2089
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ale to Ty napisałaś, że w wieku 25 lat nie doświadczyło się jeszcze większych kryzysów... To tylko przykłada się do narracji, że młodzi ludzie nie mają prawa mieć problemów psychicznych, depresji itd.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Ech, moze w tamtym poście nie do końca dobrze wyraziłam to, co miałam na mysli. Można doświadczyć kryzysu w wieku 25 lat, ale często (choć oczywiście nie zawsze) w skali tego czego doswiadczasz w życiu później okazuje się, że kryzysy wieku mlodzienczego nie były tak straszne, jak nam się wydawało tylko urosły do skali wielkich z powodu naszego braku doświadczenia/nieznajomości życia. Kiedy "idziesz" dalej i doswiadczasz kolejnych x rzeczy, po latach często okazuje się, że kryzysy z przeszłości nie były wcale tak straszne, ale to już kwestia innej perspektywy. Nie odbieram nikomu nazywania problemów czy wątpliwości kryzysem, bo może trzeba patrzeć na "tu i teraz", czy problem jest adekwatny do wieku, więc "typowy" (np. większość ludzi przeżywa poważne wątpliwości, kiedy musi dokonać wyboru dalszego ksztalcenia czy drogi zawodowej w wieku 23 -25 lat) albo zupełnie odwrotnie - problem
jest tak nieoczekiwany i nieadekwatny dla wieku, że przekracza on możliwości uporania się z nim, bo dana osoba zazwyczaj nie osiągnęła jeszcze takiej emocjonalnej czy psychicznej dojrzałości, żeby sobie z nim poradzić. Ale wiele, jeśli nie większość doświadcza kryzysów "typowych" dla wieku i one zwykle bledna z biegiem czasu i z perspektywy lat, a przede wszystkim nabytych doświadczeń patrzy się na nie po prostu inaczej.

Nigdy nie powiedziałam, że młodzi ludzie nie mają prawa mieć problemów psychicznych - one mogą wystąpić w każdym wieku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-02, 22:03   #2090
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Ale wiele, jeśli nie większość doświadcza kryzysów "typowych" dla wieku i one zwykle bledna z biegiem czasu i z perspektywy lat, a przede wszystkim nabytych doświadczeń patrzy się na nie po prostu inaczej.
Ale na tym właśnie polega kryzys, że masz trudną sytuację przy jednoczesnym braku zasobów, by sobie z nią poradzić. To, że zdobędziesz te zasoby później, np. w postaci tych doświadczeń, nie umniejsza bólu/cierpienia/szoku, które przeszłaś, gdy ich nie miałaś.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-03, 05:06   #2091
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Ech, moze w tamtym poście nie do końca dobrze wyraziłam to, co miałam na mysli. Można doświadczyć kryzysu w wieku 25 lat, ale często (choć oczywiście nie zawsze) w skali tego czego doswiadczasz w życiu później okazuje się, że kryzysy wieku mlodzienczego nie były tak straszne, jak nam się wydawało tylko urosły do skali wielkich z powodu naszego braku doświadczenia/nieznajomości życia. Kiedy "idziesz" dalej i doswiadczasz kolejnych x rzeczy, po latach często okazuje się, że kryzysy z przeszłości nie były wcale tak straszne, ale to już kwestia innej perspektywy. Nie odbieram nikomu nazywania problemów czy wątpliwości kryzysem, bo może trzeba patrzeć na "tu i teraz", czy problem jest adekwatny do wieku, więc "typowy" (np. większość ludzi przeżywa poważne wątpliwości, kiedy musi dokonać wyboru dalszego ksztalcenia czy drogi zawodowej w wieku 23 -25 lat) albo zupełnie odwrotnie - problem
jest tak nieoczekiwany i nieadekwatny dla wieku, że przekracza on możliwości uporania się z nim, bo dana osoba zazwyczaj nie osiągnęła jeszcze takiej emocjonalnej czy psychicznej dojrzałości, żeby sobie z nim poradzić. Ale wiele, jeśli nie większość doświadcza kryzysów "typowych" dla wieku i one zwykle bledna z biegiem czasu i z perspektywy lat, a przede wszystkim nabytych doświadczeń patrzy się na nie po prostu inaczej.

Nigdy nie powiedziałam, że młodzi ludzie nie mają prawa mieć problemów psychicznych - one mogą wystąpić w każdym wieku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No bo na tym chyba polega życie, nie? Że masz kryzys, jest ciężko, a potem z niego wychodzisz i kilka miesięcy później myślisz "e, nie było tak źle". Ale to nie oznacza, że dany kryzys nie był kryzysem XD


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-03, 07:55   #2092
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
U mnie silny kryzys w tym kwiecie wieku wziął się stąd, że po wyprowadzce od rodziców i ograniczeniu kontaktów z nimi wiele mechanizmów i przekonań, które z domu rodzinnego wyniosłam, stały się dla mnie po prostu toksyczne, bo przestały służyć czemukolwiek (np. unikaniu kłótni), a tylko drenowały mnie niepotrzebnie z zasobów i ograniczały.

Mam też wrażenie, że po prostu miałam przestrzeń na przejście załamania, bo dopóki byłam w trybie przetrwania i miałam poczucie, że nie mogę sobie pozwolić na słabość czy w ogóle jakieś zastanawianie się nad swoim samopoczuciem, to moja psychika trzymała się w jednym kawałku, a jak tylko mi się wszystko względnie poukładało i przestałam mieć po raz pierwszy w życiu kupę zmartwień to nagle â˜â˜☠â˜â˜☠â˜â˜☠ - wypalenie i depresja... Też jest to dla mnie dziwne, ale z tego co czytam to bardzo dużo ludzi tak ma, że im trupy z szafy wypadają dopiero w takim momencie życia, gdy powinni być szczęśliwi, bo przecież wszystko jest OK... To chyba działa podobnie jak PTSD u kombatantów, które też ich dopada przecież dopiero, jak wrócą z wojny, a nie wtedy jak są na froncie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dosc podobnie jest z chorobami.
Niektore uaktywniaja sie w weekend bo w tygodniu jest pelna mobilizacja organizmu i nie ma czasu na chorowanie.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2022-02-03 o 07:56
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-03, 08:24   #2093
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Ech, moze w tamtym poście nie do końca dobrze wyraziłam to, co miałam na mysli. Można doświadczyć kryzysu w wieku 25 lat, ale często (choć oczywiście nie zawsze) w skali tego czego doswiadczasz w życiu później okazuje się, że kryzysy wieku mlodzienczego nie były tak straszne, jak nam się wydawało tylko urosły do skali wielkich z powodu naszego braku doświadczenia/nieznajomości życia. Kiedy "idziesz" dalej i doswiadczasz kolejnych x rzeczy, po latach często okazuje się, że kryzysy z przeszłości nie były wcale tak straszne, ale to już kwestia innej perspektywy. Nie odbieram nikomu nazywania problemów czy wątpliwości kryzysem, bo może trzeba patrzeć na "tu i teraz", czy problem jest adekwatny do wieku, więc "typowy" (np. większość ludzi przeżywa poważne wątpliwości, kiedy musi dokonać wyboru dalszego ksztalcenia czy drogi zawodowej w wieku 23 -25 lat) albo zupełnie odwrotnie - problem
jest tak nieoczekiwany i nieadekwatny dla wieku, że przekracza on możliwości uporania się z nim, bo dana osoba zazwyczaj nie osiągnęła jeszcze takiej emocjonalnej czy psychicznej dojrzałości, żeby sobie z nim poradzić. Ale wiele, jeśli nie większość doświadcza kryzysów "typowych" dla wieku i one zwykle bledna z biegiem czasu i z perspektywy lat, a przede wszystkim nabytych doświadczeń patrzy się na nie po prostu inaczej.

Nigdy nie powiedziałam, że młodzi ludzie nie mają prawa mieć problemów psychicznych - one mogą wystąpić w każdym wieku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale na tym okresie czasu jest to kryzys, który doświadcza osoba i będzie się do tego adaptować. Co z tego, że z perspektywy czasu powie, że to było głupie, na dany moment nie jest i w taki sposób to można każda trudność wytłumaczyć szkodliwymi frazesami "inni mają gorzej" "twoje problemy to nie porblemy" itp.

No nie powiesz dwukatkowi kiedy ma kryzys dwulatka, że ma przestać bo problemy na niego dopiero czekają. Wyraźnie napisałaś, że tego się słuchać nie da.
Po prostu bagatelizujesz problemy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-03, 08:46   #2094
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Ale trochę w tym racji jest - ja mam często różnego rodzaju kryzysy, których potem żałuję- I walczę z tym, staram się nabierać dystansu do życia, to jest bardzo ważne dla higieny psychicznej - warto sobie racjonalizować różne sytuacje, tłumaczyć, sięgać po pomoc i szukać sposobu aby nie przejmować się tymi różnymi pierdołami mniejszymi lub większymi. Np. Stresujący czas w pracy - staram się wtedy myśleć o sprawach ważniejszych, o bliskich, doceniać zdrowie i to, że mam rodzinę, racjonalizuje sobie ten stres, robię różne medytacje, które pomagają oswajać i koić nerwy. Warto spojrzeć na te nasze przyziemne kryzysy z góry, z szerszej perspektywy - ale to wymaga sporego nakładu pracy jeśli jest się mocno wrażliwa i podatna na stres osoba.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-03, 11:17   #2095
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89102489]Ale trochę w tym racji jest - ja mam często różnego rodzaju kryzysy, których potem żałuję- I walczę z tym, staram się nabierać dystansu do życia, to jest bardzo ważne dla higieny psychicznej - warto sobie racjonalizować różne sytuacje, tłumaczyć, sięgać po pomoc i szukać sposobu aby nie przejmować się tymi różnymi pierdołami mniejszymi lub większymi. Np. Stresujący czas w pracy - staram się wtedy myśleć o sprawach ważniejszych, o bliskich, doceniać zdrowie i to, że mam rodzinę, racjonalizuje sobie ten stres, robię różne medytacje, które pomagają oswajać i koić nerwy. Warto spojrzeć na te nasze przyziemne kryzysy z góry, z szerszej perspektywy - ale to wymaga sporego nakładu pracy jeśli jest się mocno wrażliwa i podatna na stres osoba.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]No jasne, nie chodzi tu wcale o zamknięciu się i uzalaniu czy płaczu, ale o sam fakt, że takie występują i czasem powoduja chwile smutku czy nostalgii. Człowiek też wtedy adaptuje się do nowego czy docenia różne rzeczy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-03, 13:35   #2096
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Chwalę się, że dziś wyrzygałam "starej" dyrektorce co mi siedziało na żołądku, powiedziala mi, że jestem niekulturalna
XDDDDD

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-03, 14:09   #2097
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Chwalę się, że dziś wyrzygałam "starej" dyrektorce co mi siedziało na żołądku, powiedziala mi, że jestem niekulturalna
XDDDDD






Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka



brawo Ty! Należało się jej! Na pewno spłynie po niej jak maśle, ale przynajmniej nie siedzi Ci to na wątrobie
Ja kiedyś tak powiedziałam do pewnej męczybuły z którą współpracowałam, że nie jestem jej pacholem ani murzynem na posyłki xd 3 miesiące miałam spokój;D
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-03, 15:08   #2098
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

No ja się dziś dowiedziałam od wychowanka, że mu powiedziała (współpracownica) że cieszy się ze odchodzę 🥲 a no i że mnie pogoniła.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-03, 15:55   #2099
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No ja się dziś dowiedziałam od wychowanka, że mu powiedziała (współpracownica) że cieszy się ze odchodzę 🥲 a no i że mnie pogoniła.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Musi jakoś ratować swoje kruche ego

Ważne, że nie będziesz musiała dłużej pracować z takim toksycznym babskiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-03, 18:14   #2100
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No ja się dziś dowiedziałam od wychowanka, że mu powiedziała (współpracownica) że cieszy się ze odchodzę 🥲 a no i że mnie pogoniła.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Swoją drogą to jest straszne, że takie larwy zajmują się dziećmi, których sytuacja już jest wystarczająco ciężka. A do tego jeszcze im mówią takie rzeczy

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-17 21:47:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:35.