krem z kwasem ascorbinowym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-29, 12:32   #1
pauliszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 77

krem z kwasem ascorbinowym


Hej dziewczyny,
odrazu powiem że nie mam doświadczenia w robieniu samemu kosmetyków i chciałabym żebyście mi coś poradziły. Dostałam od koleżanki witaminę c w proszku i chciałabym ja dodać do mojego kremu który używam na noc. Czytałam kiedyś ze wit c ma super działanie w kosmetykach i chciałabym to sprawdzić na własnej skórze. Czy mogły byście mi doradzić ile tego proszku powinnam dodać do kremu żebym nie dostała podrażnień?
pauliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 12:43   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: krem z kwasem ascorbinowym

Cytat:
Napisane przez pauliszka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
odrazu powiem że nie mam doświadczenia w robieniu samemu kosmetyków i chciałabym żebyście mi coś poradziły. Dostałam od koleżanki witaminę c w proszku i chciałabym ja dodać do mojego kremu który używam na noc. Czytałam kiedyś ze wit c ma super działanie w kosmetykach i chciałabym to sprawdzić na własnej skórze. Czy mogły byście mi doradzić ile tego proszku powinnam dodać do kremu żebym nie dostała podrażnień?
Witamina C jest bardzo niestabilna i do kremu bym jej nie dodawała. Jeśli już to można zrobić z nią serum o trwałości około tydzień, trzymane w lodówce. Do tego potrzebna jest woda demineralizowana (nie kranówka, nie mineralna) oraz parę kropel gliceryny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 13:01   #3
pauliszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 77
Dot.: krem z kwasem ascorbinowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Witamina C jest bardzo niestabilna i do kremu bym jej nie dodawała. Jeśli już to można zrobić z nią serum o trwałości około tydzień, trzymane w lodówce. Do tego potrzebna jest woda demineralizowana (nie kranówka, nie mineralna) oraz parę kropel gliceryny.
bardzo dziękuje Chimay. szczerze mówiąc zawsze byłam noga z chemii i bardziej myślałam ze mogę dodać trochę tej wit do już istniejącego kosmetyku;/
mogłabyś mi w takim razie jeszcze powiedzieć gdzie mogę dostać taka wodę? w jakim sklepie stacjonarnym czy np będzie w aptece?
pauliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 14:06   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: krem z kwasem ascorbinowym

Cytat:
Napisane przez pauliszka Pokaż wiadomość
bardzo dziękuje Chimay. szczerze mówiąc zawsze byłam noga z chemii i bardziej myślałam ze mogę dodać trochę tej wit do już istniejącego kosmetyku;/
mogłabyś mi w takim razie jeszcze powiedzieć gdzie mogę dostać taka wodę? w jakim sklepie stacjonarnym czy np będzie w aptece?
prawie wszedzie na stacji benzynowej, w Rossmannie ,w Realu itp. przydaje sie tez do zelazka i oczywiscie do auta
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 13:08   #5
markd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: krem z kwasem ascorbinowym

bardzo dziękuje !
__________________
african mango odchudzanie
markd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 13:34   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: krem z kwasem ascorbinowym

Tutaj masz przepis na takie serum KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 16:00   #7
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: krem z kwasem ascorbinowym

a ta pierwsza podstawowa wersja 10ml produktu wedlug Basi K. ?

- woda destylowana
- wit c
- wit e w kapsulkach
- i jak sie chce zeby to bylo zemulgowane to lecytyna, ja robilam bez i wstrzasalam za kazdym razem

Robilam 20% zaczynalam oczywiscie od 10% wit. c

chyba prosciej tutaj sie nie da
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-01, 16:04   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: krem z kwasem ascorbinowym

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a ta pierwsza podstawowa wersja 10ml produktu wedlug Basi K. ?

- woda destylowana
- wit c
- wit e w kapsulkach
- i jak sie chce zeby to bylo zemulgowane to lecytyna, ja robilam bez i wstrzasalam za kazdym razem

Robilam 20% zaczynalam oczywiscie od 10% wit. c

chyba prosciej tutaj sie nie da
W wersji z tego bloga jest tylko woda destylowana i wit C, więc to już naprawdę przepis prosty jak budowa cepa. Do tego serum z BU to pamiętam, że brało się witaminę w kroplach dla dzieci. Jakie toto lepkie było, brr
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 08:21   #9
pauliszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 77
Dot.: krem z kwasem ascorbinowym

Dzięki za te przepisy, jednak poproszę koleżankę po kosmetologii żeby mi pomogła to wszystko zdobyć i zmieszać, bo mi to nawet gotowanie kiepsko wychodzi:P
pauliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 09:37   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: krem z kwasem ascorbinowym

Cytat:
Napisane przez pauliszka Pokaż wiadomość
Dzięki za te przepisy, jednak poproszę koleżankę po kosmetologii żeby mi pomogła to wszystko zdobyć i zmieszać, bo mi to nawet gotowanie kiepsko wychodzi:P
Ale co tu jest do zdobywania i mieszania? Baniak wody destylowanej z Carrefoura czy Auchan za 5 złotych i proszek. Wyjdzie z tego porcja na krótki czas. Będziesz za każdym razem prosić koleżankę, żeby zmieszała proszek z wodą? Skoro Ci ewidentnie nie leżą samorobne kosmetyki, to ja bym już lepiej tę witaminę zjadła i kupiła sobie jakieś gotowe serum, trochę tego jest na rynku, to już nie te czasy, że trzeba się było smarować rozcieńczonymi kroplami dla dzieci.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 10:34   #11
pauliszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 77
Dot.: krem z kwasem ascorbinowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale co tu jest do zdobywania i mieszania? Baniak wody destylowanej z Carrefoura czy Auchan za 5 złotych i proszek. Wyjdzie z tego porcja na krótki czas. Będziesz za każdym razem prosić koleżankę, żeby zmieszała proszek z wodą? Skoro Ci ewidentnie nie leżą samorobne kosmetyki, to ja bym już lepiej tę witaminę zjadła i kupiła sobie jakieś gotowe serum, trochę tego jest na rynku, to już nie te czasy, że trzeba się było smarować rozcieńczonymi kroplami dla dzieci.
Dobra masz racje, sama to zrobię na ma co sie cackać.Na początek zrobię to najłatwiejsze. Jeszcze raz dzięki Chimay
pauliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-02 11:34:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.