Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-31, 09:02   #931
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Teery Pokaż wiadomość
Nie znam nikogo, kto by zmarł po szczepieniu, a znam (znałam) osoby, które zmarły po covidzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też.
A codziennie setki ludzi ginie na polskich drogach i nie ma takich hucznych protestów. A mordercy chodzą po ulicach, wyroki mają w zawieszeniu. (Znałam tylko jedna osobę, która odsiedziała wyrok ale chyba tylko dlatego, że były tam jeszcze narkotyki).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 09:34   #932
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Moja znajoma po 1 dawce 2 dni zwolnienia. Po 2 nic się nie działo. Ale ona po przechorowaniu
Cytat:
Napisane przez Miroku Pokaż wiadomość
Wprawdzie ja po Astrze, ale pracuję z pacjentami i opinia tych, którzy źle znieśli pierwszego Pfizera była taka, że druga dawka mniej dała popalić.


Ja po pierwszej dawce Astry czułam się tragicznie-gorączka, dreszcze takie, że trzęsłam się pod trzema kocami, bolało mnie wszystko, miałam mdłości i chciało mi się wymiotować, dwa dni mnie tak trzymało. Przeszłam to gorzej niż covida pod koniec października.
Po drugiej dawce tylko dwa dni okropnego bólu głowy i dreszcze przez wieczór po szczepieniu.
Dziękuję, że to napisałyście, dodaje otuchy
Oczywiście tak czy inaczej przyjęłabym drugą dawkę, ale teraz jakoś mi bardziej optymistycznie
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 12:07   #933
Teery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 294
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Ja mam sinusoidę - raz mam pewność, że przejdę szczepienie bez problemów, innym razem że będę mieć 2 dni wyjęte z życia. Zobaczymy jutro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 12:51   #934
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Jestem kilka dni po pierwszej dawce Pfizera.

Dzień 1 - lekki ból w okolicy ukłucia.

Dzień 2 - koszmarny ból ręki, najbardziej w okolicy w bicepsa. Taki okropny, rwący ból. Nie mogłam podnieść ręki, nie mogłam spać na boku. Bolały mnie też plecy i ramiona.

Kłuło mnie trochę w klatce.

Odczuwałam pulsowanie mięśni całego ciała. Takie pulsowanie jak po bieganiu / treningu. Policzki też mi pulsowały

Dzień 3 - mniejszy ból ręki. Jakby mnie ktoś z pięści w nią uderzył. Mogłam już ją podnieść do góry.

Dzień 4 i 5 - ból ręki minął. Pulsowanie ciała też. Wszystko ok.

Drugą dawkę mam za miesiąc. Podobno po drugiej bardziej boli ręka.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 14:43   #935
Martu_
Raczkowanie
 
Avatar Martu_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 480
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Moja koleżanka 1 dawkę pfizera przeszła z lekkim bólem ręki i tyle, a 2 dawkę miała w piątek 28/05 i jeszcze dzisiaj ja trzyma (gorączka, ból całego ciała, ból głowy, określiła te objawy jak grypa x10), wzięła urlop na żądanie.
Bardzo boję się 2 dawki, ale trzeba to przeżyć, kilka dni chorowania, to nieduża cena za "ochronę" przed zarazą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 15:36   #936
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Martu_ Pokaż wiadomość
Moja koleżanka 1 dawkę pfizera przeszła z lekkim bólem ręki i tyle, a 2 dawkę miała w piątek 28/05 i jeszcze dzisiaj ja trzyma (gorączka, ból całego ciała, ból głowy, określiła te objawy jak grypa x10), wzięła urlop na żądanie.
Bardzo boję się 2 dawki, ale trzeba to przeżyć, kilka dni chorowania, to nieduża cena za "ochronę" przed zarazą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 20:25   #937
Evrith
Raczkowanie
 
Avatar Evrith
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 477
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Ja się dziabnęłam J&J. Zdążyłam jeszcze wrócić pociągiem do miasta, w którym mieszkam (szczepiłam się w rodzinnym, bo tu Johnsony zeszły), rozpakować się i coś zjeść, ale pod wieczór czułam się słabo. W nocy przetrzepały mnie dreszcze i gorączka, w następny poranek też jeszcze lekko gorączkowałam, ale później został już tylko ból ręki. No i cykl mi się wysypał, tzn. przez 2 dni miałam niespodziewaną miesiączkę "poszczepienną", ale mi przeszło. Znajomy szczepił się dzień później, objawy dokładnie te same (no, minus miesiączka ), ale plus ból głowy. Nic przyjemnego, ale do przeżycia.
Evrith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-01, 07:16   #938
Teery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 294
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Nie wiecie czy można uprawiać sport po szczepieniu? Mam dzisiaj w planach bieganie. Zakładając, oczywiście, że będę się dobrze czuła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 07:57   #939
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Teery Pokaż wiadomość
Nie wiecie czy można uprawiać sport po szczepieniu? Mam dzisiaj w planach bieganie. Zakładając, oczywiście, że będę się dobrze czuła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
powinno się powstrzymać od aktywności fizycznej przez 3 dni. tak usłyszałam i ja, mąż i sporo znajomych
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 08:31   #940
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Na chwilę obecną nic jest znana pełna charakterystyka substancji czynnej i produktu końcowego (szczepionki) oraz do chwili obecnej nie zbadano jaki wpływ na zdrowie człowieka, w tym przyszłych pokoleń, będą miały organizmy genetycznie zmodyfikowanych GMO zawarte w szczepionkach przeciw COVID-19. 3. Na czas opracowania szczepionek przeciw COVID-19 oraz na czas szczepienia Parlament Europejski i Rada (UE) zawiesiły szereg przepisów regulujących badanie, stosowanie i wprowadzanie do organizmu ludzkiego organizmów genetycznie zmodyfikowanych GMO
kurczaki, nie mam żadnych fejsbukowych znajomych, którzy by glosili 'alternatywną naukę', ale to ze w szczepionkach sa organizmy GMO to jest fantastyczna idea jak one sie tam zmieściły???

naprawdę uwazam, że dzieciom w podstawowce zamiast nudnych teorii na lekcjach biologii powinni puszczać filmy animowane "Było sobie życie" (odcinek o tym jak działa szczepionka tez jest)
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 08:36   #941
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88737792]kurczaki, nie mam żadnych fejsbukowych znajomych, którzy by glosili 'alternatywną naukę', ale to ze w szczepionkach sa organizmy GMO to jest fantastyczna idea jak one sie tam zmieściły???

naprawdę uwazam, że dzieciom w podstawowce zamiast nudnych teorii na lekcjach biologii powinni puszczać filmy animowane "Było sobie życie" (odcinek o tym jak działa szczepionka tez jest)[/QUOTE]
Z fb znajomych to nie, bo prawdziwy antyszczep uważa też, że FB to inwigilacja, Wifi go usmaży jak na grillu i w swoim mieszkaniu ma internet na kablu ( a co tam, że cały blok śmiga na Wifi , ściany go chronią )
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-01, 08:42   #942
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Teery Pokaż wiadomość
Nie wiecie czy można uprawiać sport po szczepieniu? Mam dzisiaj w planach bieganie. Zakładając, oczywiście, że będę się dobrze czuła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wstrzymałabym się, organizm ma się skupić na produkcji przeciwciał, a nie na regeneracji po wysiłku
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 08:59   #943
JessiSpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 2
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Ja dopiero mogę się zarejestrować. Chorowałam w marcu i dopiero odblokowali dla ozdrowieńców.
JessiSpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 09:31   #944
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Pomylka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II

Edytowane przez Natuś-77
Czas edycji: 2021-06-01 o 16:35
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 12:27   #945
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 15:26   #946
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 15:32   #947
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Pierwsza dawka Moderna:
- ból ręki przez 2 dni od szczepienia i to dość mocny, problemy ruszaniem ramieniem
- na drugi dzień czułem się niewyraźnie ale bez gorączki i bólów mięśniowych
Druga dawka:
- ból ręki dużo mniejszy niż za pierwszym razem
- przez około 18 godzin gorączka i bóle mięśniowe, które się pojawiły po około 12 godzinach od szczepienia. Na trzeci dzień już OK. Chociaż jakby bardziej kłótliwy się zrobiłem.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 07:09   #948
Teery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 294
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;88737809]Wstrzymałabym się, organizm ma się skupić na produkcji przeciwciał, a nie na regeneracji po wysiłku [/QUOTE]Lekarka powiedziała, aby w dzień szczepienia się oszczędzać, ale w kolejne już można ćwiczyć. Myślę, że jednak dzisiaj też sobie odpuszczę.
Po wczorajszym szczepieniu czuję tylko ból ramienia, ale nie jest mocny. Jak nie ruszam ręką, to nic nie boli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 07:28   #949
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Teery Pokaż wiadomość
Lekarka powiedziała, aby w dzień szczepienia się oszczędzać, ale w kolejne już można ćwiczyć. Myślę, że jednak dzisiaj też sobie odpuszczę.
Po wczorajszym szczepieniu czuję tylko ból ramienia, ale nie jest mocny. Jak nie ruszam ręką, to nic nie boli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja po szczepieniu nie ćwiczyłam przez trzy dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-02, 08:26   #950
Sabrinasab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 345
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Jakie są w waszym otoczeniu nastroje co do szczepienia?
Powiem szczerze, że u mnie w pracy i nasi kontrahenci zaszczepili się praktycznie wszyscy. Rodzina także. I w pewnym momencie myślałam, że to takie standard i wszyscy się szczepią. Ostatnio miałam spotkanie w innym mieście z większą grupą znajomych ze studiów i reagowali bardzo alergicznie na szczepionkę i że ja już po. Nikt nie ma zamiaru się szczepić i zmienia nam to kod genetyczny. Ogólnie zauważyłam, że to baaaardzo drażliwy temat i chyba agresja większa niż podczas dyskusji o polityce.
Sabrinasab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 09:04   #951
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

U mnie wszyscy w rodzinie i wśród znajomych się zaszczepili/czekają na szczepienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 10:57   #952
Teery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 294
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

U mnie w pracy nie wszyscy, w rodzinie też nie. Staram się o tym nie rozmawiać, bo faktycznie będzie gorzej niż kłótnie na temat polityki.
Chyba nie przejdę tak łagodnie szczepienia, bo złapały mnie dreszcze, mam lodowate ręce, aż paznokcie są sine. Trochę pobolewa mnie głowa, ale niewiele. Cóż, trzeba przeżyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 11:08   #953
Martu_
Raczkowanie
 
Avatar Martu_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 480
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

U mnie w rodzinie i przyjaciele wszyscy się szczepią, w pracy, a pracuję w korpo, to różnie, z mojego zespołu ok 40% się szczepi, reszta unika tematu, lub twierdzą, że to eksperyment na ludziach, a oni nie chcą brać w tym udziału.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 12:49   #954
melisska
Rozeznanie
 
Avatar melisska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 737
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

W sobotę koło południa miałam drugą dawkę Moderny.
Po południu zaczęła boleć mnie ręka tak do łokcia. Wydaje mi się , że bardziej niż za pierwszym podaniem.
Wieczorem dołączyło osłabienie i temperatura ciała spadła do 35 stopni.
Przed zaszczepieniem gdy mi mierzono miałam 36,8 stopni.

W nocy wystąpiły silne poty pomimo niskiej temperatury, bo gorączki na bank nie miałam.

W niedzielę nadal ból ręki i duże osłabienie , temp. podniosła się do 36 stopni. Poszłam nawet na spacer z psem ale w tempie żółwia.

W poniedziałek wszystko puściło, ręka tylko lekko bolała i swędziała w miejscu szczepienia od czasu do czasu.

No i tradycyjnie 3 dni nie mogłam spać na lewym boku (co bardzo lubię )
Ogólnie nie było źle
melisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 12:53   #955
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

No dobra, to i na mnie czas na szczepienie Pfizerem za tydzień.

Moja norweska gmina była i jest na końcu w szczepieniach i w końcu szczepią 7 z 11 grup wg wymyślonego przez nich priorytetu.
Z racji wieku byłabym w 11, ale wcisnęłam się z racji chorób towarzyszących przed zdrowych 60-latków.

W Polsce już dawno 30latki zaszczepione z tego co tu czytam, nie
Cytat:
Napisane przez Sabrinasab Pokaż wiadomość
Jakie są w waszym otoczeniu nastroje co do szczepienia?
Powiem szczerze, że u mnie w pracy i nasi kontrahenci zaszczepili się praktycznie wszyscy. Rodzina także. I w pewnym momencie myślałam, że to takie standard i wszyscy się szczepią. Ostatnio miałam spotkanie w innym mieście z większą grupą znajomych ze studiów i reagowali bardzo alergicznie na szczepionkę i że ja już po. Nikt nie ma zamiaru się szczepić i zmienia nam to kod genetyczny. Ogólnie zauważyłam, że to baaaardzo drażliwy temat i chyba agresja większa niż podczas dyskusji o polityce.
Cytat:
Napisane przez Sz05 Pokaż wiadomość
U mnie wszyscy w rodzinie i wśród znajomych się zaszczepili/czekają na szczepienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja rodzina zaszczepiona lub będzie się szczepić, męża nie. Teściowa mieszka z synusiem, który jest zwolennikiem teorii spiskowych, sam się też nie będzie szczepił i jej nie pozwala. Ona mu ufa, a moich rodziców i innych zaszczepionych wyzywa od bezmózgów
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 12:54   #956
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
No dobra, to i na mnie czas na szczepienie Pfizerem za tydzień.

Moja norweska gmina była i jest na końcu w szczepieniach i w końcu szczepią 7 z 11 grup wg wymyślonego przez nich priorytetu.
Z racji wieku byłabym w 11, ale wcisnęłam się z racji chorób towarzyszących przed zdrowych 60-latków.

W Polsce już dawno 30latki zaszczepione z tego co tu czytam, nie


Moja rodzina zaszczepiona lub będzie się szczepić, męża nie. Teściowa mieszka z synusiem, który jest zwolennikiem teorii spiskowych, sam się też nie będzie szczepił i jej nie pozwala. Ona mu ufa, a moich rodziców i innych zaszczepionych wyzywa od bezmózgów
Jak jej nie pozwala? Teściowa jest chyba osobną jednostką i decyduje za siebie? Czy jest ubezwłasnowolniona? Bo jeśli nie to nie rozumiem jak jej syn może jej nie pozwalać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 13:00   #957
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Jak jej nie pozwala? Teściowa jest chyba osobną jednostką i decyduje za siebie? Czy jest ubezwłasnowolniona? Bo jeśli nie to nie rozumiem jak jej syn może jej nie pozwalać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ona bez niego z domu nie wychodzi. Osoba w stylu, jestem chora i zaraz umieram. Sęk w tym, że jedynie cierpi na cukrzycę, której się dorobiła brakiem ruchu ( bo nigdzie nie wychodzi ) i totalnym olewaniem wskazań lekarza co do diety ( bo oni się nie znają, kiedyś jadłam ziemniaczki i było ok ) . Jak nie wytrzymuję to się nie raz ode mnie i męża nasłucha, grochem o ścianę...
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 13:59   #958
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Moja teściowa się też nie szczepi, bo UWAGA! Osoby zaszczepione roznoszą COVID Ale jak się partner zapytał czy w takim razie ma nie przyjeżdżać po szczepieniu to się dowiedział, że 'może przyjechać, bo to wymyślona choroba przecież'. Także tego... niektórym ludziom nie przemówisz. Ona też konserwatywna i zwolenniczka teorii spiskowych wszelakich. Ale na szczęście moja rodzina i większość znajomych już po albo w trakcie szczepienia. Siostra miała opory, ale się zdecydowała, jak się okazało, że w pobliskiej przychodni mieli szybkie i wygodne terminy na modernę
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 15:10   #959
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Pierwsza dawka Moderna:
- ból ręki przez 2 dni od szczepienia i to dość mocny, problemy ruszaniem ramieniem
- na drugi dzień czułem się niewyraźnie ale bez gorączki i bólów mięśniowych
Druga dawka:
- ból ręki dużo mniejszy niż za pierwszym razem
- przez około 18 godzin gorączka i bóle mięśniowe, które się pojawiły po około 12 godzinach od szczepienia. Na trzeci dzień już OK. Chociaż jakby bardziej kłótliwy się zrobiłem.
U mnie w rodzinie pomalu wchodzi w faze drugiej dawki.
Jedna osoba po drugiej dawce moderny miala cos na ksztalt uczulenia/obrzeku, jedna miala tak po pierwszej a po drugiej bol reki, goraczka, bole miesniowe. Teraz na trzeci dzien juz OK.
U mnie druga dawka za tydzien, zobaczymy.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 17:46   #960
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

U mnie wszyscy się raczej szczepią, a ci co się nie szczepią starają się raczej unikać tematu z tego co widzę.
Rodzina raczej w okolicy drugich dawek powoli.

Yay, szczepienie za tydzień. Tak mi uświadomiłyście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-22 11:18:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.