Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-07, 17:16   #631
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Netya, jeśli nie musisz to nie idź do gastronomii. Jeśli ugrzęźniesz to trzeba będzie wspinać się na wyżyny, aby to wytłumaczyć takiej hm HR swoją motywację na dane stanowisko. Z drugiej strony to zawsze się chwali, nie lubisz nieróbstwa i chwyciłaś byle co, byle było na rachunki. A możesz być z czasem też coraz wyżej...

Zastanów się może, tak jak się radzi ludziom na rozdrożu, co lubisz robić i czego nie znosisz a już wypróbowałaś. Praca w biurze czy nie, fizyczna a może z klientem? Jeśli pierwsze to w księgowości, kadrach, zakupach, analityce, marketingu czy techniczne? IT? Na dokumentach w języku obcym czy raczej nie? (sama mam takie jedno doświadczenie że do dziś pamiętam je negatywnie)
Może gdzieś są psychotesty predyspozycji zawodowych?
Piszesz że ludzie tu umieją lub wiedzą, ale nie jest tak że każdy ma spójną ścieżkę kariery. Każdemu zdarza się wtopa, choć lepiej brzmi: przygoda (wyzwanie )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Nie wiem co dokładnie robiłaś i umiesz, ale logistyka, magazyn i handel nie są takie od sasa do lasa Można je umiejętnie połączyć, i szukać takiej pracy.
Może przejrzyj wszystko co mają na pracuju a co ci się spodoba, to idź w tę stronę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-08, 20:02   #632
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Miałam tel w sprawie pracy . Pani chciała przez tel wstepną rozmowę przeprowadzić ze mną a ja byłam w pracy i nie mogłam rozmawiać. Jak odbierać w pracy tel od innych osób w sprawie pracy i rozmawiać aby nikt nie słyszał o czym gadamy. Niby ugdalam sie z nią że do niej oddzwonię ale kiedy oddzwonią jak cały czas pracuje w tych samych godzinach co ona.
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-08, 20:08   #633
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladka2020 Pokaż wiadomość
Miałam tel w sprawie pracy . Pani chciała przez tel wstepną rozmowę przeprowadzić ze mną a ja byłam w pracy i nie mogłam rozmawiać. Jak odbierać w pracy tel od innych osób w sprawie pracy i rozmawiać aby nikt nie słyszał o czym gadamy. Niby ugdalam sie z nią że do niej oddzwonię ale kiedy oddzwonią jak cały czas pracuje w tych samych godzinach co ona.

Nie mozesz wyjsc na pare minut? Współpracownikom/szefowi powiedz, ze pilna sprawa i musisz odebrać. Takie rozmowy trwają max 15-20 minut zwykle.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-08, 20:15   #634
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Nie mozesz wyjsc na pare minut? Współpracownikom/szefowi powiedz, ze pilna sprawa i musisz odebrać. Takie rozmowy trwają max 15-20 minut zwykle.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie da się wyjść nie ma gdzie nawet. Na zewnątrz budynku nie wyjdę a w łazience 20 minut siedzieć nie będę bo by pomyśleli że zemdlałam i by przylecieli do łazienki mnie ratować. Jeden Pan raz rozmawiał z kimś tak długo w łazience to wszystko było słychać mogłam słuchać przed komp o czym on tam gada w łazience.
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-08, 20:24   #635
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladka2020 Pokaż wiadomość
Nie da się wyjść nie ma gdzie nawet. Na zewnątrz budynku nie wyjdę a w łazience 20 minut siedzieć nie będę bo by pomyśleli że zemdlałam i by przylecieli do łazienki mnie ratować. Jeden Pan raz rozmawiał z kimś tak długo w łazience to wszystko było słychać mogłam słuchać przed komp o czym on tam gada w łazience.
w obecnej pracy mam identyczną sytuację. Na podwórko nawet nie ma jak wyjść, bo tam remont, a z drugiej strony jedna z głównych ulic miasta. Łazienka jedna na 20 osób, a na korytarzu zawsze ktoś chodzi.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-08, 20:34   #636
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88749471]w obecnej pracy mam identyczną sytuację. Na podwórko nawet nie ma jak wyjść, bo tam remont, a z drugiej strony jedna z głównych ulic miasta. Łazienka jedna na 20 osób, a na korytarzu zawsze ktoś chodzi.[/QUOTE]
Dokładnie na korytarzu zawsze ktoś chodzi.
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-08, 21:26   #637
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Wyjdź do tej łazienki czy na inne piętro (a najlepiej poza budynek) - powiedz, że ma teleporadę może?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-09, 16:16   #638
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88749471]w obecnej pracy mam identyczną sytuację. Na podwórko nawet nie ma jak wyjść, bo tam remont, a z drugiej strony jedna z głównych ulic miasta. Łazienka jedna na 20 osób, a na korytarzu zawsze ktoś chodzi.[/QUOTE]
Wiem o co chodzi i kilka minut w WC to nie problem, ale gorzej z rozmową kwalifikacyjną. Masakra - u mnie w łazience jeden za drugim stoi w kolejce , więc pozostają tylko schody w klatce ewakuacyjnej (zapasowej, mało uczęszczanej, z drzwiami na korytarz). Też jacyś ludzie usłyszą, no ale to nie caaaała firma.
Na taką serio rozmowę przez telefon wybrałabym najpóźniejszą możliwą godzinę dla hr i wyjście prywatne z pracy (ew urlop).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 18:17   #639
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Wiem o co chodzi i kilka minut w WC to nie problem, ale gorzej z rozmową kwalifikacyjną. Masakra - u mnie w łazience jeden za drugim stoi w kolejce , więc pozostają tylko schody w klatce ewakuacyjnej (zapasowej, mało uczęszczanej, z drzwiami na korytarz). Też jacyś ludzie usłyszą, no ale to nie caaaała firma.
Na taką serio rozmowę przez telefon wybrałabym najpóźniejszą możliwą godzinę dla hr i wyjście prywatne z pracy (ew urlop).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja nie mam takiej klatki schodowej. Mamy jedno wyjście do biura. Warunki mało komfortowe do jakichś prywatnych rozmów. Gdy miałam teleporady to też nie wiedziałam gdzie się podziać, łazienka zajęta i nie chciałam żeby każda osoba z firmy wiedziała z czym mam problemy zdrowotne.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 19:04   #640
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Hej,
jak co jakiś czas wracam do Was ponieważ szykuję się na zmianę pracy Mam nagrane dwie rozmowy - jedna w piątek (na analogiczne stanowisko co obecnie), druga za 2,5 tygodnia (na stanowisko Managera - ale nieco mniej ciekawy "produkt").

Muszę sobie odświeżyć zestaw tych durnych pytań co padają na interview Może któraś z Was ostatnio miała podczas rozmowy jakieś nietypowe pytanie?

Chcę się przygotować, bo obecna praca mnie już męczy...
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 19:54   #641
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;88749535]Wyjdź do tej łazienki czy na inne piętro (a najlepiej poza budynek) - powiedz, że ma teleporadę może?[/QUOTE]

Jak siedzę w łazience to słyszę co panie w pokoju mieszczącym się pod łazienką mówią. U nas ściany mają uszy.
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-09, 22:11   #642
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Netya, jeśli nie musisz to nie idź do gastronomii. Jeśli ugrzęźniesz to trzeba będzie wspinać się na wyżyny, aby to wytłumaczyć takiej hm HR swoją motywację na dane stanowisko. Z drugiej strony to zawsze się chwali, nie lubisz nieróbstwa i chwyciłaś byle co, byle było na rachunki. A możesz być z czasem też coraz wyżej...
Dzięki za dobre słowo. Do gastro to ostateczność, chociaż pokrywało by się to w części z zainteresowaniami i pracowałabym z bliższymi znajomymi. Ale mimo wszystko ostateczność.
Podobnie myślę jak napisałas, rozkminiam za i przeciw.
Na dniach w końcu cv ogarnę i zobaczę oferty, biurowych widzę jest sporo, ale też nie na każdym stanowisku dam sobie radę, a chciałabym mieć w koncu spokojna robotę.

Cytat:
Napisane przez czekoladka2020 Pokaż wiadomość
Jak odbierać w pracy tel od innych osób w sprawie pracy i rozmawiać aby nikt nie słyszał o czym gadamy.
Miałam to samo w każdej z poprzednich prac tu gdzie teraz mieszkam. W sklepie nie miałam tel przy sobie, więc wiadomo, a w urzędzie nie mogłam odbierac i rozmawiac na takie tematy bo by sie zaraz rozniosło, szefowa łaziła często między pokojami, w wc tez odpadało bo slychać. Dlatego stwierdziłam, że trudno, będę szukać jak się zwolnie, bo wiem ze byłby problem i z telefonami i pójściem na rozmowę.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-10, 17:31   #643
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Hej,
jak co jakiś czas wracam do Was ponieważ szykuję się na zmianę pracy Mam nagrane dwie rozmowy - jedna w piątek (na analogiczne stanowisko co obecnie), druga za 2,5 tygodnia (na stanowisko Managera - ale nieco mniej ciekawy "produkt").

Muszę sobie odświeżyć zestaw tych durnych pytań co padają na interview Może któraś z Was ostatnio miała podczas rozmowy jakieś nietypowe pytanie?

Chcę się przygotować, bo obecna praca mnie już męczy...
Tak, co to jest macierz osobliwa. Taki żart jak się później dowiedziałam, sprawdzali reakcję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-10, 20:10   #644
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość

Muszę sobie odświeżyć zestaw tych durnych pytań co padają na interview Może któraś z Was ostatnio miała podczas rozmowy jakieś nietypowe pytanie?

Chcę się przygotować, bo obecna praca mnie już męczy...
Miałam niedawno pytanie - Jaka jest moja filozofia życiowa i co chciałabym przekazać kolejnym pokoleniom?
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-11, 10:28   #645
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Miałam niedawno pytanie - Jaka jest moja filozofia życiowa i co chciałabym przekazać kolejnym pokoleniom?
O Chryste

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-11, 11:07   #646
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Miałam niedawno pytanie - Jaka jest moja filozofia życiowa i co chciałabym przekazać kolejnym pokoleniom?

Brzmi jak interview na Matkę Teresę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-11, 11:16   #647
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Miałam niedawno pytanie - Jaka jest moja filozofia życiowa i co chciałabym przekazać kolejnym pokoleniom?
Aż się ciśnie odpowiedź w stylu "ludzkość zmierza ku zagładzie, nie ma sensu myśleć o spadkach dla kolejnych pokoleń, dlatego żyję tu i teraz nie szkodząc nikomu, a sobie czyniąc jak najlepiej"

Ava, jak po tej rozmowie? Odzywali się?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-11, 12:18   #648
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Brzmi jak interview na Matkę Teresę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To było stanowisko projektanta wnętrz sklepów i mebli ekspozycyjnych dla pewnej firmy z branży fashion Tak to jest gdy na stronie firmy zakładka "nasza misja" jest nieco zbyt rozbudowana

Tak mnie zmiotło to pytanie (zadane po angielsku na dodatek przez telefon) że za Chiny nie pamiętam co odpowiedziałam
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-12, 12:41   #649
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ava, jak po tej rozmowie? Odzywali się?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W koncu sie odezwali!
Trwalo to tak strasznie dlugo, poniewaz zdecydowali sie stworzyc dla mnie pozycje. To stanowisko, na ktore poczatkowo aplikowalam wymagalo konkretnego kierunkowego wyksztalcenia i doswiadczenia w branzy. Zatrudnili kogos innego, ale tak im sie spodobalam, ze jednak chcieli mnie w swoim teamie i stworzyli role asystenta. Przyjelam te role, bo finansowo mi odpowiada plus bede miec okazje sie poduczyc.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-12, 12:56   #650
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
W koncu sie odezwali!
Trwalo to tak strasznie dlugo, poniewaz zdecydowali sie stworzyc dla mnie pozycje. To stanowisko, na ktore poczatkowo aplikowalam wymagalo konkretnego kierunkowego wyksztalcenia i doswiadczenia w branzy. Zatrudnili kogos innego, ale tak im sie spodobalam, ze jednak chcieli mnie w swoim teamie i stworzyli role asystenta. Przyjelam te role, bo finansowo mi odpowiada plus bede miec okazje sie poduczyc.
Fantastycznie, gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-12, 13:25   #651
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ava, cudownie! Kiedy zaczynasz?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-12, 15:57   #652
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
W koncu sie odezwali!
Trwalo to tak strasznie dlugo, poniewaz zdecydowali sie stworzyc dla mnie pozycje. To stanowisko, na ktore poczatkowo aplikowalam wymagalo konkretnego kierunkowego wyksztalcenia i doswiadczenia w branzy. Zatrudnili kogos innego, ale tak im sie spodobalam, ze jednak chcieli mnie w swoim teamie i stworzyli role asystenta. Przyjelam te role, bo finansowo mi odpowiada plus bede miec okazje sie poduczyc.
Super, gratuluję!
Mocno Cię maglowali, więc coś było na rzeczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-12, 19:49   #653
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
W koncu sie odezwali!
Trwalo to tak strasznie dlugo, poniewaz zdecydowali sie stworzyc dla mnie pozycje. To stanowisko, na ktore poczatkowo aplikowalam wymagalo konkretnego kierunkowego wyksztalcenia i doswiadczenia w branzy. Zatrudnili kogos innego, ale tak im sie spodobalam, ze jednak chcieli mnie w swoim teamie i stworzyli role asystenta. Przyjelam te role, bo finansowo mi odpowiada plus bede miec okazje sie poduczyc.
Wielkie gratulacje! Serio bardzo się cieszę że tak długa rekrutacja doprowadziła do konkretnej oferty
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 09:45   #654
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dziękuje dziewczyny!
Moje wypowiedzenie to 2 miesiące, zobaczę czy nie uda się coś skrócić, bo tam jednak potrzebują mnie ASAP. Decyzja należy do szefa, tez musi mieć czasu, żeby znaleźć kogoś na moje miejsce.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 15:12   #655
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

W jakich rejonach Polski szukacie pracy ? Duże czy małe miasta ? Tak z ciekawości pytam. Szukacie pracy tylko u siebie czy rozważacie dojazdy autem ,autobusami czy pociągami 30 -35 km do pracy ? Wysłałam dziś CV do miejsc, gdzie chciałabym pracować. Ale miałam koszmarne sny w nocy. Przeczytałam sennik i oznacza to niepowodzenie w życiu zawodowym i prywatnym
Jedna Pani kazała mi się odezwać w piątek bo wcześniej nie mogłam w pracy rozmawiać. Zadzwoniłam w piątek to znów ona nie mogła rozmawiać.

Edytowane przez czekoladka2020
Czas edycji: 2021-06-13 o 15:16
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 17:47   #656
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Na Śląsku, 25 km od zamieszkania. Pomimo że praca jest na miejscu, nigdy nie umiałam jej dostać. Tak więc brak wyboru i jeżdżę (jeśli chciałabym coś w zawodzie czy z wymaganiami to nawet konieczne)

Dorzucam drugie pytanie.
Czy ktoś wam kiedyś zarzucił że za często zmieniacie pracę i nie umiecie zagrzać miejsca? Ile macie zmian lub krótkich doświadczeń w stosunku do stażu pracy?
Coś mnie takiego dziwnego spotkało, i nie wiem co o tym myśleć. A nie mam w CV przygód na kilka miesięcy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 20:14   #657
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Na Śląsku, 25 km od zamieszkania. Pomimo że praca jest na miejscu, nigdy nie umiałam jej dostać. Tak więc brak wyboru i jeżdżę (jeśli chciałabym coś w zawodzie czy z wymaganiami to nawet konieczne)

Dorzucam drugie pytanie.
Czy ktoś wam kiedyś zarzucił że za często zmieniacie pracę i nie umiecie zagrzać miejsca? Ile macie zmian lub krótkich doświadczeń w stosunku do stażu pracy?
Coś mnie takiego dziwnego spotkało, i nie wiem co o tym myśleć. A nie mam w CV przygód na kilka miesięcy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pracuję od 6 lat (nie liczę dorywczych prac studenckich, bo ich i tak nie mam w CV). Wszystkie moje prace to 6-12 miesięcy. Pytają o to już od 2 czy 3 lat, ale nie przeszkadza mi to w znalezieniu zatrudnienia.

Jak byłam singielką, to szukałam w całej Polsce, bo nic mnie nie trzymało (tęsknię za takim trybem życia). Odkąd jestem w związku szukam w okolicy miejsca zamieszkania - duże miasto. Długość dojazdu, która jest dla mnie akceptowalna to godzina w jedną stronę. Preferowalnie krócej. Ale najlepiej też nie tak blisko, by spotykać dużą ilość klientów np. na spacerze czy zakupach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Literówka

Edytowane przez 57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Czas edycji: 2021-06-13 o 20:16
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 20:36   #658
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Dorzucam drugie pytanie.
Czy ktoś wam kiedyś zarzucił że za często zmieniacie pracę i nie umiecie zagrzać miejsca? Ile macie zmian lub krótkich doświadczeń w stosunku do stażu pracy?
Coś mnie takiego dziwnego spotkało, i nie wiem co o tym myśleć. A nie mam w CV przygód na kilka miesięcy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj najdluzszy staz pracy w jednym miejscu to 3 lata. O rok za dlugo, ale zostalam z powodu pandemii. Wczesniej pracowalam zwykle 1.5-2 lata w jednym miejscu. Nie spotkalam sie z negatywnymi komentarzami. Po to pracodawca oglada CV, zeby moc z gory odrzucic kandydatow, ktorzy mu nie opowiadaja np przez krotki staz pracy. Jezeli zapraszaja na rozmowe to chyba jednak im nie przeszkadzaly luki albo zwyczajnie chca sie dowiedziec co bylo przyczyna czestych zmian.

Co dokladnie Ci powiedziano?

A co do poprzedniego pytania - akurat mieszkam poza Polska, w duzym miescie, pracy jest pod dostatkiem, chociaz nie wykluczam wyjazdu gdzies indziej.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 09:00   #659
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cześć dziewczyny! Nieśmiało dołączam do wątku. Mam kilka pytań i jeśli którejś z Was chciałby się na nie odpowiedzieć byłoby super.

Po krótce opiszę swoją sytuację. Ostatnio wzięłam się za szukanie pracy. Zamiar zmiany miałam już od ponad 2 lat jednak dopiero teraz przeszłam do czynów. Od 5 lat pracuję w jednej firmie. Przynajmniej o 2 lata za długo. Totalnie się nie rozwijam, zarobki stoją w miejscu. Jestem na siebie zła, bo o ile pierwsze 2-3 lata miały tutaj sens tak reszta tego czasu to czyste wygodnictwo, lenistwo i zaniedbanie sprawy z mojej strony. Niestety, zbieram teraz tego żniwo. Przez to wszystko nie mam pojęcia jak teraz wygląda sytuacja na rynku pracy.

Ja jestem gotowa działać konkretnie, uczyć się, ale często już nawet nie wiem za co się wziąć Poza tym chciałabym zmienić pracę do końca tego roku więc mam nadzieje, że to możliwe

Czy widzicie jakąś zmianę w stosunku do czasu sprzed pandemii? Jest mniej ofert, ciężej zostać zatrudnionym?

Po jakim czasie od wysłania CV pracodawca dzwoni z zaproszeniem na rozmowę? U mnie póki co telefon milczy a już kilka aplikacji złożyłam więc nie wiem czy jest sens się łudzić.

Czy wiele firm oferuje pracę zdalną czy raczej pracujecie stacjonarnie?

Jak długo zajęło Wam ewentualne szukanie nowej pracy do czasu zatrudnienia?

Czy jest możliwość dostać pracę niekoniecznie w tej samej branży w której obecnie się pracuje? Ja widzę wiele ofert w marketingu. HR, jednak tutaj moje doświadczenie jest niewielkie. Najbliżej miałabym moim doświadczeniem do stanowiska kupca, jednak tutaj często wymagają zaawansowanego Excela i języka. No ale aplikuję, kto zabroni mi próbować

Język angielski - czy mając poziom B1 jest jakaś szansa na cokolwiek? Owszem, codziennie staram się uczyć, jednak w tydzień nie przeskoczę na poziom zaawansowany, podejrzewam, że to kwestia miesięcy regularnych ćwiczeń i nauki...
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 10:18   #660
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Czy jest możliwość dostać pracę niekoniecznie w tej samej branży w której obecnie się pracuje? Ja widzę wiele ofert w marketingu. HR, jednak tutaj moje doświadczenie jest niewielkie. Najbliżej miałabym moim doświadczeniem do stanowiska kupca, jednak tutaj często wymagają zaawansowanego Excela i języka. No ale aplikuję, kto zabroni mi próbować

Język angielski - czy mając poziom B1 jest jakaś szansa na cokolwiek? Owszem, codziennie staram się uczyć, jednak w tydzień nie przeskoczę na poziom zaawansowany, podejrzewam, że to kwestia miesięcy regularnych ćwiczeń i nauki...
Polecałabym podszkolenie Excela, dzięki takim kursom https://excelszkolenie.pl/ i oglądanie seriali po angielsku na Netflixsie z napisami angielskimi. Połącz przyjemne z pożytecznym.

Edytowane przez Alekto123
Czas edycji: 2021-06-15 o 10:36
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.