Rodzice nie chcą przyjść na mój ślub jeśli nie zaproszę brata - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-04, 21:54   #1
cocacolalight
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 565

Rodzice nie chcą przyjść na mój ślub jeśli nie zaproszę brata


Jak w temacie
Niedlugo biore slub, lista gosci ustalona
Dzisiaj pokazalam ja mamie i ona do mnie czemu nie ma mojego brata tam
A ja go nie chce na weselu
Nigdy sie nie lubilismy zawsze miedzy nami były klotnie wyzwiska rywalizacja
Zawsze byl przez rodzixow faworyzowany bo jedyny syn i pierworodny
Zawsze najlepszy najzdolniejszy
Co chcial to dostawal ja musialam sobie zapracowac
Do tego ciagle go usprawiedliwiali np. Jak miał zle oceny to wtedy że chlopiec może a jak my z siostra dostawalysmy trojki czy uwage w szkole to kara
On miał pojedynczy pokoj a ja przez caly czas z siostra (mamy 2 pokoje + salon z aneksem i jak on byl to rodzice byli w tym salonie)
Jak wracal pijany to mama go rozbierala i kladla do lozka i wstawala w nocy pilnowac
Jak ja raz tak wrocilam po swojej 18 to mialam wyzywiska
On wykorzystywal to zachowanie rodzicow np. Dostal od nich na prawo jazdy , dolozyli sie do auta teraz mu nawet kredyt wzieli na mieszkanie chociaz nie chcieli bo sami nie maja duzo ale nachodzil ich , ciagle prosil niby mial splacac a teraz raz im da rate a raz nie, i ciagle slysze jak im ciezko po co ten kredyt brali
W dodatku jak mieszkalam w domu a on przyjezdzal to slyszalam np ,, jeszcze jesteś na tych studiach,, jak doatalam prace to mowil że daje mi mieaiac i mnie wyj***bia jak się zaczelam spotykac z narzeczonym to za kazdym razem mowil ,, ten twoj to cie w dupe kopnie szybciej niz muslisz i do mnie przyjdziesz,, jak sie zareczylam to zaczal mowic ze ten mój facet to debil i ze on by nie chcial takiej zony
Moi rodzice mowia tylko ,, juz przestan,, a jak ja czy siostra sie odezwiemy to pretensje
Niby mialo byc lepiej jak brat sie wyniosl ale wcale tak nie bylo ja jak on przyjezdzal to wyxhodzilam z domu
Z moim bratem nic mnie nie laczy jest mi zupelnie obcy nie mamy kontaktu oprócz wyzwisk i obelg od 3 lat
Po jego wyprowadzce bardzo poprawily sie mi i siostrze kontakty z rodzicami , wszystko było dobrze nie było zadnych problemow
No i mama dzisiaj zrobila awanture ze ona nie przyjdzie , to moj brat rodzina i trzeba go zaprosic
Ja jej tlumacze ze nie chce bo...... I tu historia powyzej a ona z ojcem ze niewszne to moj brat i jak go nie zaprosze to ani oni ani dziadkowie nie przyjda bo jak to tak kto to widzial
ze on moze najwyzej nie przyjsc ale zaproszony ma byc
I co robic
Zapraszac go czy nie
Zalezy mi na rodzicach i dziadkach ale tej kanali nie chce w najważniejszym dniu


25 05 2019 <3333
cocacolalight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-04, 22:03   #2
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaprosze brata

Brata masz zaprosić, bo rodzina, ale jak nie to rodzice nie przyjdą -> rodzice nie rodzina?
Ja bym go nie zapraszała.
Może oni tak tylko gadają, bo chcą wymusić.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-04, 22:13   #3
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaprosze brata

Gdybym postanowiła kogoś nie zaprosić, to w życiu takie pieprzenie by mnie nie skłoniło do zmiany zdania. To brat jest ważniejszy od Ciebie na Twoim własnym weselu, że jak jego nie będzie to i mamusi z rodziną? Ładnie, w nosie bym ich miała bez żalu.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-04, 23:28   #4
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Mnie życie nauczyło, żeby nie przejmować się ludźmi którzy robią mi krzywdę. Nie poddałabym się rodzinie i nie zaprosiłabym brata w takiej sytuacji jaką opisujesz. Dorośli ludzie (rodzice) nie powinni Cię szantażować. I przykro mi, ale muszą zrozumieć, że nie da się na siłę kogoś lubić i więzy krwi nic tutaj do rzeczy nie mają. Ja bym powiedziała stanowczo, że go nie zapraszam, a jeśli nie przyjdą oni to będzie tylko świadczyć o tym jak Ciebie szanują i kochają - to bym im powiedziała i ucieła temat. Żadnych tłumaczeń.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-04, 23:28   #5
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaprosze brata

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Gdybym postanowiła kogoś nie zaprosić, to w życiu takie pieprzenie by mnie nie skłoniło do zmiany zdania. To brat jest ważniejszy od Ciebie na Twoim własnym weselu, że jak jego nie będzie to i mamusi z rodziną? Ładnie, w nosie bym ich miała bez żalu.

Zgadzam się.

To jest Twój dzień. Twoje wesele, Twoja decyzja i Ty jesteś najważniejsza, a jak nie chcą się cieszyc z Tobą Twoim szczesciem to niech nie przychodzą. To bym im powiedziała. Zresztą to po części ich wina, że masz z bratem takie relacje. Nie dość, że faworyzowali to wychodowali sobie zmije na własnej piersi, która potrafi głównie brac i gnoic własną rodzinę. Jakiś wplyw na jego zachowanie musiało mieć wychowanie. Rodzice traktowali lepiej, to Ciebie i siostry ma za gorsze, dodatkowo pewnie od zawsze ignorowali to poniżanie. Jak tak dalej będą za nim obstawać to w koncu dostrzega swój błąd, bo synalek narobi długów i nie będą mieli na chleb, tylko pytanie czy wtedy wybaczysz.
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."

Edytowane przez stitches
Czas edycji: 2018-05-04 o 23:38
stitches jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-04, 23:34   #6
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaprosze brata

dziwi mnie ze winisz tylko brata gdzie glownie to twoi rodzice ponosza wine za to ze wasze stosunki sa jakie sa(oni go faforyzowanli i pozwalali mu na takie ciebie traktowanie),dla mnie to oni sa wiekszymi kanaliami niz twoj brat

w kazdym razie ja bym sie nie ugiela,jak nie chca to niech nie przychodza pewnie on i tak by nie przyszedl jakbys go zaprosila a oni tylko znowu postawia na swoim

ja np ,nie zaposilam mojego szwagra na moj slub mimo ze moi rodzice nalegali,
moja siostra sie obrazila i nie przyszla a oni mimo ze probowali mnie szantazowac przyszli
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-04, 23:38   #7
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Widocznie ta wasza poprawa stosunków z rodzicami to tylko taka pozorna, a ich serduszko ciągle dla synusia bije goręcej niż dla córek
Ja to bym w ogóle nikogo z nich nie chciała na ślubie. I jeszcze dziadków próbują w to wciągać ? Strasznie łajzowate postępowanie. No ale dla ciebie to nie powinna być nowość.
Jak jednak chcesz ich zaprosić to obstawaj przy swoim, zrób jak mówi I ona. Albo - albo. Jak nie przyjdą, to będziesz miała totalnie jasną sytuacje co do waszych faktycznych relacji.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-05, 06:50   #8
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Ja sie wylamie i bym zaprosila.Moze to dobry moment na pogodzenie sie?A po drugie i tak nie bedziesz miec czasu sie nim zajmowac, czy z nim rozmawiac.
Ale to Twoj dzien,rob jak dla Ciebie najlepiej.Masz do wyboru rodzicow w pakiecie z bratem, lub brak rodziny na slubie i musisz sie zdecydowac na jakas opcje.Byc moze nawet jesli nie zaprosisz brata, rodzice tak czy inaczej przyjda, a byc moze sie obraza rzeczywiscie i ochlodza sie wasze relacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 07:05   #9
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Ja bym nie zaprosiła. Moje wesele, moje prawo. I uważam, że rodziców powinnaś obwinić za swój stosunek z bratem równie bardzo co jego, bo oni maczali palce w jego wychowaniu. Z opisu wychodzą niedopuszczalne podwójne standardy jakie serwowali jemu i Tobie oraz siostrze. Czytając myślałam że to głównie rodziców nie powinno być na Twoim weselu.
Nie daj sobie wejść na głowę, bo próbując wymusić na Tobie zaproszenie brata, zachowują się dokładnie jak przed laty.
Nie wierzę że nie przyjdą jak go nie zaprosisz. A nawet jak nie przyjdą, to tylko o nich świadczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 07:43   #10
cocacolalight
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 565
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Jesli nie przyjda to i z nimi zerwe kontakt
Wiecie ja i siostra wiele razy podejmowalysmy probe napraw kontaktu z bratem
On nigdy na to nie przystal i zawsze prowokuje klotnie
A rodzice zawsze po jego stronie

Poza tym co mam do niego pojechac powiedzieć mu masz zaproszenie na ślub bo jak nie dam ci to rodzice nie przyjda
W dodatku wiem ze jakby dostal to by przyszedl

25 05 2019 <3333
cocacolalight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 07:55   #11
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

I dobrze, nie daj się szantażować. Kiedy ślub?
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-05, 07:57   #12
cocacolalight
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 565
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Praktycznie za rok, 25 maja 2019

25 05 2019 <3333
cocacolalight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 08:11   #13
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

To jeszcze kawałek czasu. Jak myślisz, jak zareaguje Twój brat na wiadomość, że własna siostra go nie zaprasza na wesele? On już wie? Może jednak będzie mu wstyd i będzie starał się poprawić Wasze relacje? Ile on w ogóle ma lat? Bo zachowuje się jak gówniarz.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 08:13   #14
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Moje wesele, moja lista gości. Zapraszam kogo chcę i koniec kropka.

Skoro masz tak złe relacje z bratem to bym sobie odpuściła. A rodzice są dorośli. Nie przyszliby z takiego powodu? Przykro by mi nie było/
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 08:20   #15
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Cytat:
Napisane przez cocacolalight Pokaż wiadomość
Jesli nie przyjda to i z nimi zerwe kontakt
Wiecie ja i siostra wiele razy podejmowalysmy probe napraw kontaktu z bratem
On nigdy na to nie przystal i zawsze prowokuje klotnie
A rodzice zawsze po jego stronie

Poza tym co mam do niego pojechac powiedzieć mu masz zaproszenie na ślub bo jak nie dam ci to rodzice nie przyjda
W dodatku wiem ze jakby dostal to by przyszedl

25 05 2019 <3333
Wez pod uwage, ze to, ze ciebie i siostre tak traktuje jest wina rodzicow, sami wychowali takiego kretyna, mowiac bez ogrodek. Oni faworyzowali i faworyzuja jego, kosztem was, wiec to jest ich wina, oni robia wam krzywde, w dodatku szantazuja w taki obrzydliwy sposob.
Na twoim miejscy nie zaprosilabym brata, szantazowi sie nie poddala, a im powiedziala, ze jak nie chca to niech nie przychodza, to bedzie o nich swiadczyc jako rodzicach.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 08:31   #16
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Przecież to wina rodziców, że bratu życie szło gładko jak po maśle.

Myślę, że prawdziwe jest powiedzenie, spieszymy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. U mnie w rodzinie co rok, dwa ktoś umiera, na raka lub inne choroby. Potem, nawet głupot się żałuje, bo mogłam częściej dzwonić, mogłam zrobić to, tamto... Jeśli nie zaprosisz brata, w tym wyjątkowym dniu, podświadomie będziesz czuła, że go nie ma, i na jego braku skupiała uwagę zamiast się bawić. Często przez takie weselne zaproszenia, rujnuje się stosunki w rodzinie, u mnie wujek nie zaprosił drugiego wujka z rodzina na ślub syna i chyba już 20 lat jak ich kontakty są praktycznie zerowe. Zaproś brata, zobaczysz, że będziesz spokojniejsza
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 08:55   #17
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Nie zapraszaj. Powiedz wprost mamie, że będzie Ci bardzo przykro, jak zdecydują się nie przyjść z tego powodu - ale to Twoje wesele i Twoje kontakty z bratem są takie, że zdecydowałaś się go nie zapraszać. I tyle, jak nie przyjdą, to trudno, spróbuj to przeboleć - ale nie naginaj się, zapraszając osobę, z którą czujesz się niekomfortowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 08:55   #18
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 1 354
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

To niech nie przychodzą. Zresztą z opisu wynika, że rodzice nie lepsi od brata, pomiatali Tobą i siostrą w podobny sposób.
Miluchova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 08:55   #19
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Cytat:
Napisane przez peopeo Pokaż wiadomość
Przecież to wina rodziców, że bratu życie szło gładko jak po maśle.

Myślę, że prawdziwe jest powiedzenie, spieszymy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. U mnie w rodzinie co rok, dwa ktoś umiera, na raka lub inne choroby. Potem, nawet głupot się żałuje, bo mogłam częściej dzwonić, mogłam zrobić to, tamto... Jeśli nie zaprosisz brata, w tym wyjątkowym dniu, podświadomie będziesz czuła, że go nie ma, i na jego braku skupiała uwagę zamiast się bawić. Często przez takie weselne zaproszenia, rujnuje się stosunki w rodzinie, u mnie wujek nie zaprosił drugiego wujka z rodzina na ślub syna i chyba już 20 lat jak ich kontakty są praktycznie zerowe. Zaproś brata, zobaczysz, że będziesz spokojniejsza
Jak ona go nie chce na weselu, nawet go nie lubi, nie ma miedzy nimi wiezi to jak ma niby zabolec jego brak na weselu?
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-05, 09:08   #20
julka_25
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 927
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Takie zachowanie rodziców jest bardzo nie w porządku. Wywierają na Tobie psychiczną presję, a tak naprawdę chodzi im o to, żeby przepchnąć własne widzimisię.
Braciszek też cudowny! Kawał gnojka i tyle.

Nie zapraszałabym; nie dlatego, aby zrobić rodzicom na złość, ale dlatego, aby sobie samej dać poczucie, że to ja jestem panią sytuacji i to moje dobro jest najważniejsze...

I jeszcze jedno: rozumiałabym chęć naprawy stosunków, gdyby kiedyś było dobrze i nagle się popsuło, ale skoro przez cały czas jest źle, to o co tutaj walczyć i zabiegać?
O fikcję? O iluzję braterskiej miłości? Nie ma sensu.
Gdyby brat tego chciał i sam się postarał, to byłabym w stanie się ugiąć, ale przecież on nic nie robi, aby było lepiej, a Ty nie będziesz na kolanach żebrać, żeby się zmienił...

Edytowane przez julka_25
Czas edycji: 2018-05-05 o 09:10
julka_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 09:22   #21
Andziullka666
Zadomowienie
 
Avatar Andziullka666
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 271
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Doskonałe Cię rozumiem, w rodzinie mojego męża było podobnie, całe życie faworyzowali najmłodszego syna. Tyle że mój mąż to facet, traktuje swoich rodziców odpowiednio do tego jak sam był traktowany. Kobiety są jednak wrazliwsze i bardziej skłonne do ustępstw. Absolutnie nie powinnaś się ugiąć, zepsujesz sobie tylko jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu. A odnośnie rodziców, w Polsce niestety wpajany jest pogląd że rodzina jest najważniejsza i trzeba się trzymać razem mimo wszystko. To nie jest tak, na rodzinę pierwotną nie ma się wpływu i można mieć pecha. Najważniejsza jest rodzina którą sama założysz i tego się powinnaś trzymać.
__________________
01.02.2016 66kg






13.08.2016
Andziullka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 09:31   #22
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Nie zaprosiłabym.

Ale skoro rodzicom tak zależy, to dlaczego nie porozmawiają z bratem żeby postarał się naprawić Wasze relacje? Na tyle, żebyście się tolerowali, nie musi to być wielka przyjaźń ale w razie jakochś rodzinnych spotkań żeby nie było problemów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 09:35   #23
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Nie zaprosiłabym, koniec kropka.
Moja babcia też tatę szantażowała przed ślubem, że nie przyjdzie, bo coś tam. I tata jej odp. że trudno, grunt, żeby panna młoda się zjawiła, a bez babci ślub i tak się odbędzie ps. oczywiście się zjawiła.

Rodzicom przy okazji rozmowy powiedziałabym, że jest mi bardzo przykro, bo właśnie pokazują jak mało zależy im na Tobie, a jak bardzo na bracie. I tyle.
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 10:03   #24
drasunia
Raczkowanie
 
Avatar drasunia
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 97
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Ja bym im powiedziała, że skoro nie przyjdą to nie, ich sprawa i skoro mają gdzieś mnie (swoją córkę) to droga wolna. Gdyby nie przyszli urwałabym kontakt. Nie dostrzegasz autorko tego, że brat nie jest jedynie winny, ale głównie Twoi rodzice. Oni go traktowali wyżej niż Ciebie i to oni są odpowiedzialni za jego wychowanie. Po temacie wątku wnioskuję, że nadal synuś jest dla nich bóstwem skoro jest ważniejszy na tym ślubie wg. nich od córki, której jest właściwie te wesele.
__________________
My life is brilliant
My love is pure
I saw an angel
Of that I'm sure


https://www.youtube.com/watch?v=RtcOLN6Ley4
drasunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 10:13   #25
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Nie zapraszalabym brata, a rodzice jeśli nie chcą przyjść to trudno. Nie masz na to wpływu.

Natomiast wg mnie masz poważniejszy problem, zastanowiłabym się na twoim miejscu czy rzeczywiście warto brać ślub z tym chłopakiem o którym pisałaś w poprzednim wątku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 10:15   #26
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Ja jestem tak mało rodzinna, że w ogóle nie planuję nikogo zapraszać Twój ślub, Twoje zasady.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 10:25   #27
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Ja też bym nie zaprosiła. Rodzice pewnie Cię szantażują, a i tak przyjdą.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 11:47   #28
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

A ja nadal twierdzę, że lepiej zaprosić.

Nie wiem jakie masz naprawdę te relacje z bratem, na pewno nie są fajne, ale to zawsze twój brat. Pokaż właśnie, że jesteś madrzejsza i dojrzalsza, powiedz, że chcesz polepszyć wasze stosunki. Czasem tak mało potrzeba, żeby coś się zmieniło.

Po drugie, trochę to dziwnie wygląda, zaprosić wujkow których widzisz raz na kilka lat pewnie, a brata nie. Wszyscy będą pytać, dlaczego go nie ma, a to może już być niesmaczne. I tak wszyscy będą o tym mówić i już na zawsze będziesz tą, która własnego brata na wesele nie zaprosiła. Przecież ty nawet nie musisz z nim rozmawiać, a kto wie, może nawet z nim potanczysz i będzie fajnie.

W ogóle to mnie strasznie smiesza takie dziewczyny, co właśnie przy organizowaniu wesela pokazują pazury, tego nie zaprosze, tamtego też, jakby to komuś naprawdę miało życie odmienić... rozumiem jeszcze jakieś poważne problemy z konkretną osobą, ale kurcze, robić takie cuda, i deklarować światu, ja z Tobą do obiadu na weselu nie usiade, nie zaslugujesz! To jest śmieszne. A życie potem weryfikuje i szybko korona z głowy spada.

Jeszcze rozumiem, jak ktoś jest alkoholikiem, nie potrafi się pohamowac, jest agresywny, wtedy ok, nie zapraszam...
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 11:52   #29
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Cytat:
Napisane przez peopeo Pokaż wiadomość
A ja nadal twierdzę, że lepiej zaprosić.

Nie wiem jakie masz naprawdę te relacje z bratem, na pewno nie są fajne, ale to zawsze twój brat. Pokaż właśnie, że jesteś madrzejsza i dojrzalsza, powiedz, że chcesz polepszyć wasze stosunki. Czasem tak mało potrzeba, żeby coś się zmieniło.

Po drugie, trochę to dziwnie wygląda, zaprosić wujkow których widzisz raz na kilka lat pewnie, a brata nie. Wszyscy będą pytać, dlaczego go nie ma, a to może już być niesmaczne. I tak wszyscy będą o tym mówić i już na zawsze będziesz tą, która własnego brata na wesele nie zaprosiła. Przecież ty nawet nie musisz z nim rozmawiać, a kto wie, może nawet z nim potanczysz i będzie fajnie.

W ogóle to mnie strasznie smiesza takie dziewczyny, co właśnie przy organizowaniu wesela pokazują pazury, tego nie zaprosze, tamtego też, jakby to komuś naprawdę miało życie odmienić... rozumiem jeszcze jakieś poważne problemy z konkretną osobą, ale kurcze, robić takie cuda, i deklarować światu, ja z Tobą do obiadu na weselu nie usiade, nie zaslugujesz! To jest śmieszne. A życie potem weryfikuje i szybko korona z głowy spada.

Jeszcze rozumiem, jak ktoś jest alkoholikiem, nie potrafi się pohamowac, jest agresywny, wtedy ok, nie zapraszam...
Opisujesz typowy obraz pokazówki, zapraszania (robienia czegoś) na siłę, bo co ludzie powiedzą.
"Pokaż, że jesteś mądrzejsza" - kolejne mądrości. Ślub to jej dzień, z bratem całe życie ma problemy, ale ma zaprosić w imię dziwnych idei. No nie, bo siebie też trzeba szanować, a nie robić z siebie człowieka bez własnego zdania i własnych zasad.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 11:56   #30
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Rodzice nie chcą przyjść na moj ślub jesli nie zaproszę brata

Rodzice Ci ślub finansują że pokazałaś im listę zaproszonych? Przecież oni są nie lepsi niż cham - braciszek.
Niech nie przychodzą jaki to problem.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-12 09:04:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.