Przyczajone Mamy Wizażowe :) - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-07, 20:57   #2461
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez koralik_1982 Pokaż wiadomość
Nikodem ma sklejkę. Przy okazji jak będzie chory i przyjedzie do nas nasz dr, to mu zreperuje siusiaka, ale ja trochę się przejmuję.....nie wiem jak on to zniesie, czy nie będzie miał jakiegoś urazu......
Niby nie będzie go bolało, bo przed umówioną wizytą ma smarować maścią Emla ( wykupiona czeka w szafie), ale on jest już dość duży......no, zobaczymy jak to będzie.....
Taki zabieg to trauma!!! koleżanka mi opowiadała: mały miał zaczerwienionego siusiaczka- pediatra kazała smarować antybiotykiem ale trafili do urologa-chirurga. podczas wizyty lekarz stwierdził: " niech pani poczeka skombinuję jakieś narzędzia" po chwili wrócił, małemu wyciągnął siusiaczka,który był fioletowy i oblepiony ropą... Przepraszam za szczegóły ale mnie to bardzo poruszyło... Podczas ostatniej wizyty u pediatry poprosiłam o skontrolowanie małego i lekarka zaleciła smarowanie przez miesiąc maścią sterydową- u części chłopców to daje efekt i pozwala na uniknięcie tego zabiegu..

[QUOTE=22Kamila22;31439306]Cześc dziewczyny .




Poza tym nareszcie mogę się wam pochwalić -dziś już oficjalnie dowiedzielismy że po 6 latach wkońcu spełniło się hmm.. marzenie TŻ'ta i od 1 lutego jest[B]/B].. Długo to trwało, kilka osób robiło pod górkę ale liczy się fakt że się udało. TŻ już nawet postanowił że jak w tym roku też go będą blokowali z przeniesieniem to będzie chciał zmienić jednostkę i wogóle..Nawet nie wiecie jak sie cieszę

karolinko WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA DZIECIACZKÓW !
GRATULACJE!!!
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 08:01   #2462
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Dzień dobry!

Dzisiaj i jutro mam wolne My już po śniadaniu, dzisiaj zamierzam iść do kościoła z dziećmi, ciekawa jestem jak się będą zachowywać.. Ostatnio jak byliśmy to było nawet ok, tylko Adaś biegał po kościele, jak po podwórku, chował się za ławkami itd No ale on jeszcze mały to można mu wybaczyć?
Ogólnie dzieci znowu zasmarkane Bartek jeszcze na dodatek kaszle.. Daję im syrop, vit c i psikam do nosa nasivinem, ale nie wiem, czy uda mi się zwalczyć znowu infekcję.. Mam nadzieję, że obejdzie się bez gorączki i jakiegoś choróbska...

A co tam u Was?? Jak samopoczucie w Nowym Roku?
Zajrzę później, mam nadzieję, że ktoś się odezwie
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:26   #2463
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

U mnie masakra: urodziny na 14 osób wyprawione w sobotę... a mały chory na całego: ma mega skurcz oskrzeli, stan zapalny w płucach i na raz idzie mu 6 zębów jest wieczny ryk: albo boli go gardło albo dząsłsa
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 19:12   #2464
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Hej



Przez parę dnie nie miałam w ogóle czasu, żeby odpalić kompa
Stęskniłam się za Wami.....



Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
A czym się różni sklejka od stulejki??? Pytam, bo my mamy ten sam problem, ale na razie nic z nim pediatra nie kazała robić, czekać, aż skończą 4 latka i próbować pomału odciągać tą skórkę.. A jak nie da rady no to chirurgicznie..
W naszym przypadku wygląda to tak, że dosłownie kilka milimetrów nie pozwala do końca odciągnąć skórki.

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
U mnie masakra: urodziny na 14 osób wyprawione w sobotę... a mały chory na całego: ma mega skurcz oskrzeli, stan zapalny w płucach i na raz idzie mu 6 zębów jest wieczny ryk: albo boli go gardło albo dząsłsa
Jesteśmy wielkie
Kto by dał radę tyle ogarnąć

W środę i w czwartek byłam w pracy na 3:30
Urodziny robiłam w piątek( 11 dorosłych osób, 5 dzieci), a w sobotę po imprezie szłam do pracy na 3:30 i tak ciągnęłam do dnia dzisiejszego.....:brzydal :
Jutro w końcu wolne

Kamiluś Dziękuję za sms z życzeniami


Idę spać, jutro zajrzę.

Pa, pa
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 21:35   #2465
22Kamila22
Rozeznanie
 
Avatar 22Kamila22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ----
Wiadomości: 544
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Sia la la, sia la la dostałam 350 zł premii w pracy .. Ahh ale jestem zadowolona mówię wam .. I na dodatek mimo że poszłam na ochotnika w Sylwestra do pracy, mimo że wiadomo było że ta noc nie jest dodatkowo płatna to szef mnie i kolege który był ze mną wtedy bardzo zaskoczył - dał nam za tą jedną noc oddatkowo 100 zł .. Normalnie szok ..

koralik nie ma za co . Co to się działo że czasu na kompa nie miałaś?? Jak tam kije?? Bardzo zaniedbane przez pracę??

Dziewczyny ratunku!!! Moja mała cierpi na chroniczny brak snu chyba kurdę... Juz było dobrzez a teraz już 2 tydzień nie chce chodzić nam spać, albo budzi sie po godzinie, półtorej i szaleje do 1.00 w nocy. Wszystko byłoby ok tylko że ostatnio TŻ robi same nocki a ja "bujam" się z małą nocami, rano do pracy (a nie daj Boże żebym się pomyliła przy takim ruchu jak jest bo strach pomyślec jakby moja wypłata wyglądała). Dzisiaj nawet połóżyła się 10 minut temu, tz. usypiałam ą 55 minuty na rękach . Teraz poprostu boję się wyjśc z pokoju żeby jej nie obudzić.. Czy któraś z was też tak miała?? Zęby nie idą kolejne, przeziębiona nie jest, temp. nie ma, łóżeczko świeżo przebrane, ciemno w pokoju jak zwykle... Brak mi pomysłu..
__________________
"Jestem z Tobą od pierwszego grama, tyś moje dziecko a ja Twoja mama "
22Kamila22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 11:21   #2466
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez 22Kamila22 Pokaż wiadomość
Sia la la, sia la la dostałam 350 zł premii w pracy .. Ahh ale jestem zadowolona mówię wam .. I na dodatek mimo że poszłam na ochotnika w Sylwestra do pracy, mimo że wiadomo było że ta noc nie jest dodatkowo płatna to szef mnie i kolege który był ze mną wtedy bardzo zaskoczył - dał nam za tą jedną noc oddatkowo 100 zł .. Normalnie szok ...
Ale Fajnie GRATULUJĘ!!!!!!!!!

Co sobie zafundujesz za dodatkową kasę?

Cytat:
Napisane przez 22Kamila22 Pokaż wiadomość
koralik nie ma za co . Co to się działo że czasu na kompa nie miałaś?? Jak tam kije?? Bardzo zaniedbane przez pracę??

No sama nie wiem co z tym czasem się działo
Imprezka urodzinowa, zakupy, przygotowania, cały czas w pracy na rano bez wolnego.....

Kije.....no niestety są dość zaniedbane
Ale w lutym mam 10 dni urlopu więc pochodzę sobie....będę się relaksować i odpoczywać

Cytat:
Napisane przez 22Kamila22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ratunku!!! Moja mała cierpi na chroniczny brak snu chyba kurdę... Juz było dobrzez a teraz już 2 tydzień nie chce chodzić nam spać, albo budzi sie po godzinie, półtorej i szaleje do 1.00 w nocy. Wszystko byłoby ok tylko że ostatnio TŻ robi same nocki a ja "bujam" się z małą nocami, rano do pracy (a nie daj Boże żebym się pomyliła przy takim ruchu jak jest bo strach pomyślec jakby moja wypłata wyglądała). Dzisiaj nawet połóżyła się 10 minut temu, tz. usypiałam ą 55 minuty na rękach . Teraz poprostu boję się wyjśc z pokoju żeby jej nie obudzić.. Czy któraś z was też tak miała?? Zęby nie idą kolejne, przeziębiona nie jest, temp. nie ma, łóżeczko świeżo przebrane, ciemno w pokoju jak zwykle... Brak mi pomysłu..
Coś pamiętam.......
Był taki czas, że każde z moich dzieci miało problem ze spaniem właśnie w nocy.
U mnie trwało to około miesiąca. Zasypiali normalnie, ale w nocy się budzili, żeby się pobawić
Ja akurat nic z tym nie robiłam. Ubierałam skarpetki, sweterek, robiłam mleko/picie, zamykałam drzwi od pokoju i kładłam się spać.
Rano oczywiście nie pozwalałam odsypiać nocnych zabaw
Nie usypiałam nosząc na rękach, na siłę, bo nie mam tyle cierpliwości a rano znajdowałam takiego "nocnego marka" słodko śpiącego koło mnie.

Bardzo mnie irytowały te nocne pobudki na zabawy
Ale pamiętaj nic nie trwa zbyt długo, pewnie niedługo Majka będzie spać jak Aniołek Tego Wam życzę


Zabieram się za porządki, bo jestem w kompletnym proszku
Do 14:30 muszę się wyrobić, bo potem po dzieci trzeba pojechać.
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 15:19   #2467
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

O 2:30 miał zadzwonić budzik......a o 2:00 obudził mnie Nikoś, że ma temperaturę

Dzielnie był prawie sam Babcia ze dwa razy do niego zajrzała, a tak do 13 grzecznie czekał w łóżku aż wrócę z pracy.
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 18:06   #2468
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Hej laseczki!

Piszę z pracy... Nie wytrzymałam i musiałam zajrzeć, choć miałam w planach nic nie mówić... Ale i tak nikt oprócz męża nie wiem, więc Wam przecież mogę powiedzieć W piątek testujemy Okres mi się spóźnia 6 dni W sumie dziwnie się czuję, mdli mnie rano, ale nie wiem, czy sobie nie wkręcam i czy moja podświadomość już nie płata mi figli.. W każdym bądź razie na okres się nie czuję, a podbrzusze mam takie jakby napompowane no i dzisiaj jeszcze jak stałam to czułam jak mnie lewy jajnik kłuje (dwie moje ciąże były z lewego jajnika) No i się tak z mężem zastanawiamy czy to możliwe Wiem na 100 % że kochaliśmy się w płodne bez zabezpieczenia Ogólnie jutro idę jeszcze do pracy, a później mam 3 dni wolne, mąż też ma piątek wolny, więc jak maluchy odwieziemy do przedszkola to jedziemy po test Normalnie mówię Wam jak się dziwnie czuję z tą świadomością, że mogę być w ciąży
Mąż się cieszy jak głupek, mówi, że ma nadzieję, że to nie fałszywy alarm Kurcze trójka dzieci, ale numer No ale ja zawsze chciałam trójeczkę Oczywiście odezwę się, jak zrobię ten test Buziaczki!!!
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 18:30   #2469
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
Hej laseczki!

Piszę z pracy... Nie wytrzymałam i musiałam zajrzeć, choć miałam w planach nic nie mówić... Ale i tak nikt oprócz męża nie wiem, więc Wam przecież mogę powiedzieć W piątek testujemy Okres mi się spóźnia 6 dni W sumie dziwnie się czuję, mdli mnie rano, ale nie wiem, czy sobie nie wkręcam i czy moja podświadomość już nie płata mi figli.. W każdym bądź razie na okres się nie czuję, a podbrzusze mam takie jakby napompowane no i dzisiaj jeszcze jak stałam to czułam jak mnie lewy jajnik kłuje (dwie moje ciąże były z lewego jajnika) No i się tak z mężem zastanawiamy czy to możliwe Wiem na 100 % że kochaliśmy się w płodne bez zabezpieczenia Ogólnie jutro idę jeszcze do pracy, a później mam 3 dni wolne, mąż też ma piątek wolny, więc jak maluchy odwieziemy do przedszkola to jedziemy po test Normalnie mówię Wam jak się dziwnie czuję z tą świadomością, że mogę być w ciąży
Mąż się cieszy jak głupek, mówi, że ma nadzieję, że to nie fałszywy alarm Kurcze trójka dzieci, ale numer No ale ja zawsze chciałam trójeczkę Oczywiście odezwę się, jak zrobię ten test Buziaczki!!!




Czekam......
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 21:06   #2470
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez koralik_1982 Pokaż wiadomość



Czekam......

Nieźle, co?! Jestem już w domu, jeszcze tylko jutro i wolne.. Jestem padnięta... A Bartek miał wieczorem gorączkę.. 37,8 nie wiem czy znowu go coś nie bierze A było tak dobrze.. Jutro mają bal przebierańców... I on tak bardzo chce iść.. Może mu przejdzie..

Kurcze z wrażenia, nie mogę spać normalnie.. Liczę dni, wyliczam termin porodu (na wrzesień znowu bym miała), ale zarazem wydaje mi się, że to niemożliwe i że na pewno dostanę okres...

No nic, pozostaje mi czekać do piątku...i się okaże.. Idę wziąć prysznic i się położę.. Do jutra, może mi się uda zajrzeć z pracy
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 21:19   #2471
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Chociaż mam doła jak stąd do Afryki przez stan mojego Adasia, to nie mogę nie napisać, że trzymam kciuki Farahh!!!!!!!!!!!!!!
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 21:21   #2472
22Kamila22
Rozeznanie
 
Avatar 22Kamila22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ----
Wiadomości: 544
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Farahh x 1000. Niecierpliwie czekam na jakąkolwiek wiadomość . Jak będziesz mogła napisz smska w piatek bo od rana do chyba niedzieli mnie nie będzie a umrę z ciekawości .. Hmm.. Jeśli to nie fałszywy alarm to ja juz obstawiam dziewczynkę .

koralik nawet nie wiesz ile takie słowa wsparcia dla mnie znaczą .. No i Kochana muszę ci powiedzieć że maja grzecznie śpi od 30 minut .. Narazie nie wierzę w swoje szczęscie .. Od rana cos robiłysmy, pojechałyśmy na kawę do cioci a później babci żeby TŻ się wyspał po nocy, spała od 13-15 i od 15.00 cały czas bawiła się a później figlowała ze mną i moją kuzynką do 21.00 i padła w 4 minuty ..

Ja ciesząc się chociaz odrobiną ciszy i spokoju zajadam pyszną sałatkę z kiełkami (miała ochotę zrobić kotlety sojowe ale boję się jej obudzic hihi) i zaraz puszczę sobie na itvn Julke. Później spać bo na 7.30 do pracy trzeba jechac..

Kolorowych snów dziewczyny
__________________
"Jestem z Tobą od pierwszego grama, tyś moje dziecko a ja Twoja mama "
22Kamila22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 06:22   #2473
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Dzięki dziewczyny za kciuki!

Dzisiaj od rana okresu brak Bartek w nocy gorączkował 37,8 nie rośnie mu więcej... dziwna taka temperatura.. niby to jeszcze nie taka wysoka.. nie wiem czy go puszczać do przedszkola, ubrałam go, niby chętnie się bawi.. sama nie wiem..

Uciekam zaraz zawieźć maluchy i jadę do pracy, postaram się coś skrobnąć po południu jak się luźniej zrobi
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 07:36   #2474
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Hej laseczki!

Sorki, że się nie odzywałam, ale coś mi net zamulał, nie mogłam dodać wiadomości..
Otóż dostałam @ w czwartek rano Także alarm fałszywy, a szkoda, bo już się zaczęliśmy z mężem cieszyć jak głupki No nic, może to i dobrze.. Ale co się odwlecze, to nie uciecze

Dzisiaj moja mama przyjeżdża, będzie cały tydzień, więc będzie mi raźniej..

Dzieci chore, dzisiaj idę do lekarza.. Bartek znowu ma temperaturę i na uszy się skarży.. Adaś nie ma gorączki, ale gile po pas...

Pozdrawiam! Zajrzę po lekarzu!
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 12:24   #2475
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cześć Dziewczyny

Jak zdrówko Waszych dzieciaczków?

Mamz, jak Twoje samopoczucie?


U mnie raczej smutno.....moja babcia odeszła.....jutro pogrzeb....
Ach....takie to życie dziwne....dziś jesteś, o czymś marzysz, coś zbierasz, o coś dbasz.....i nagle jednego dnia koniec.....nie ma nic, nic nie jest ważne, rzeczy tracą znaczenie



Z dobrych wiadomości. Odpukać- dzieciaki zdrowe, chodzą do przedszkola.
Tż ma dużo zleceń= dobra kasa
W lutym mam 10 dni urlopu i zaklepany urlop letni
Teraz musimy pomyśleć gdzie wyjechać. Podobno lato w Polsce ma być do kitu, zimne i deszczowe
Zastanawiamy się nad Chorwacją....
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 19:43   #2476
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Mam sprawę w klubie
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 15:53   #2477
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Jest tu ktoś????
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 16:02   #2478
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

No właśnie tak ostatnio myślałam, że chyba nam wątek podupada. Ja się przyznaję, że nie mam dość siły żeby się rozpisywać, zresztą nie będę zatruwać wątku swoimi problemami. Ale reszta dziewczyn gdzieś faktycznie wsiąkła.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 19:24   #2479
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez mamz Pokaż wiadomość
No właśnie tak ostatnio myślałam, że chyba nam wątek podupada. Ja się przyznaję, że nie mam dość siły żeby się rozpisywać, zresztą nie będę zatruwać wątku swoimi problemami. Ale reszta dziewczyn gdzieś faktycznie wsiąkła.

mamz Kochana, pisz co u Ciebie!!!!
Może to choć trochę pomoże....takie wygadanie....wypisanie się...

Widziałam Twój wątek o mleczku, co to za nowość i dlaczego takie to drogie?
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-19, 19:45   #2480
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Ja w związku ze sprawą opisaną w klubie jestem jak na szpilkach...
jutro w przedszkolu jest bal- mała będzie pszczołą ciekawe ile mały wytrzyma
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 20:18   #2481
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez koralik_1982 Pokaż wiadomość
mamz Kochana, pisz co u Ciebie!!!!
Może to choć trochę pomoże....takie wygadanie....wypisanie się...

Widziałam Twój wątek o mleczku, co to za nowość i dlaczego takie to drogie?
To nie żadna nowość, tylko mleko niedostępne na naszym rynku. Jest sprowadzane z USA w ramach tzw. importu docelowego. Procedura załatwienia jest kosmiczna, trzeba mieć wniosek od alergologa że takie mleko jest dziecku konieczne, potem pediatra wypisuje receptę i dawkowanie, trzeba to dalej zanieść do wojewódzkiego konsultanta od spraw żywienia, potem do Ministerstwa Zdrowia, tam zatwierdzają i na koniec do NFZ żeby przyznali refundację. Jak wszystko zatwierdzą, to na mleko czeka się ok. miesiąca. My mamy problem, bo nasza pediatra nie chciała nam wystawić recepty, bo ona o takim mleku nie słyszała i ma w doopie to, że dzieciak wygląda jak trędowaty i nie może jeść nic innego.Na dodatek nie można z tym pójść do prywatnego lekarza, bo receptę może wypisać tylko lekarz mający podpisany kontrakt z NFZ. To jest mleko dla dzieci z ciężką alergią i nasz Adaś nie może jeść niczego co jest u nas dostępne. Nutramigen jest dla niego za ciężki, wysypało go po nim, robi kupy z krwią, po moim mleku przestał przybierać na wadze, więc ja nie mam co dziecku dać jeść. Odpowiednik tego mleka dostępny w naszych aptekach kosztuje ok. 160 zł za małą puszeczkę i nie stać nas na nie, zwłaszcza że puszka wystarcza na 1,5-2 dni. No i tak to wygląda. Na razie zdobyliśmy trochę tego mleka na czarnym rynku i póki co szukamy lekarza, który nam wypisze receptę, żeby wszystko załatwić tą długaśną drogą formalną.

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Ja w związku ze sprawą opisaną w klubie jestem jak na szpilkach...
jutro w przedszkolu jest bal- mała będzie pszczołą ciekawe ile mały wytrzyma
Trzymam kciuki żeby się wszystko udało. To aż niewiarygodne, ale jak widać zdarzają się czasem takie okazje a nie skorzystać, to byłby grzech! Napisz jak już będziecie mieli zaklepane na 100%
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 18:18   #2482
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez mamz Pokaż wiadomość
To nie żadna nowość, tylko mleko niedostępne na naszym rynku. Jest sprowadzane z USA w ramach tzw. importu docelowego. Procedura załatwienia jest kosmiczna, trzeba mieć wniosek od alergologa że takie mleko jest dziecku konieczne, potem pediatra wypisuje receptę i dawkowanie, trzeba to dalej zanieść do wojewódzkiego konsultanta od spraw żywienia, potem do Ministerstwa Zdrowia, tam zatwierdzają i na koniec do NFZ żeby przyznali refundację. Jak wszystko zatwierdzą, to na mleko czeka się ok. miesiąca. My mamy problem, bo nasza pediatra nie chciała nam wystawić recepty, bo ona o takim mleku nie słyszała i ma w doopie to, że dzieciak wygląda jak trędowaty i nie może jeść nic innego.Na dodatek nie można z tym pójść do prywatnego lekarza, bo receptę może wypisać tylko lekarz mający podpisany kontrakt z NFZ. To jest mleko dla dzieci z ciężką alergią i nasz Adaś nie może jeść niczego co jest u nas dostępne. Nutramigen jest dla niego za ciężki, wysypało go po nim, robi kupy z krwią, po moim mleku przestał przybierać na wadze, więc ja nie mam co dziecku dać jeść. Odpowiednik tego mleka dostępny w naszych aptekach kosztuje ok. 160 zł za małą puszeczkę i nie stać nas na nie, zwłaszcza że puszka wystarcza na 1,5-2 dni. No i tak to wygląda. Na razie zdobyliśmy trochę tego mleka na czarnym rynku i póki co szukamy lekarza, który nam wypisze receptę, żeby wszystko załatwić tą długaśną drogą formalną.
O matko!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie wiem co powiedzieć/napisać
Jak to możliwe???? Dziecko musi mieć mleko i nie ma jak go załatwić
Nie mam słów, aż przykro
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 09:27   #2483
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Smutno się tu zrobiło

Pewnie zaglądacie ale nic nie piszecie.......


Miłej niedzieli
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 16:03   #2484
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez koralik_1982 Pokaż wiadomość
Smutno się tu zrobiło

Nadal czekam na Was
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 16:25   #2485
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cześć!

Fakt... cisza i spokój na wątku...

Ja zaglądam codziennie, ale jakoś nic się nie dzieje to nie piszę..
Dzisiaj znowu zaliczyliśmy oddział laryngologiczny w szpitalu z Bartkiem..

Rano płakał, że nie chce iść do przedszkola ( jak co dzień od 3 miesięcy) mówił, że go boli uszko, ale myślałam, że udaje, żeby nie iść do przedszkola.. A około 13.00 zadzwoniła wychowawczyni, że Bartek ma 39,5 temperatury i wysięk z uszka... No to szybko do lekarza, skierowanie do szpitala dostaliśmy, ale w szpitalu lekarka nie dała mu antybiotyku, tylko wsadziła mu coś do uszka z antybiotykiem w maści i jutro mamy iść na wyjęcie tego.. Jeszcze dostał Eurespal... No na razie śpi już 2 godzinę, chyba troszkę mu spadła gorączka, ale się martwię i tak.. Dopiero co skończył brać Zinnnat, dopiero co to ucho było chore, a teraz już ostre zapalenie... Mam dość tego chorowania, mam dość tego przedszkola, mimo tego, że wiem, że krzywda mu się tam nie dzieje, to jak widzę jak on cierpi i płacze i przeżywa, że musi tam iść to aż mi się serce ściska...Adaś chodzi chętnie.. Śpiewa, mówi, że kocha panią i dzieci... A Bartuś.. Dobrze, że mam jeszcze dzisiaj i jutro wolne, bo najchętniej to bym cały tydzień wzięła wolny, ale jak jestem jeszcze na umowie próbnej, to chyba nie bardzo mogę wziąć ze 2 dni wolne?

No i tak to wygląda.. Szkoda, że dziewczyny które zajrzały raz z pytaniem czy mogą dołączyć więcej się nie odezwały.. no i szkoda, że dziewczyny, które są od początku tak rzadko piszą... Może damy sobie jeszcze szansę?

A z dobrych wieści to to, że chcielibyśmy z mężem jeszcze w tym roku (najlepiej pod koniec) zajść w ciążę

pozdrowionka, no i wieczorem jeszcze zajrzę
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 19:00   #2486
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)


A co laryngolog mówiła o migdałach? są powiększone? trzeci jest duży? może on sieje ciągle te zapalenia w gardle i w uchu

Pocieszę cię tym,że jak mała zaczęła chodzić do żłobka to było: 2 dni w żłobku, tydzień w domu, 3 dni z żłobku , 2 tyg w domy, tydzień w żłobku, 2 tyg w szpitalu ale po takiej serii uodporniła się- teraz w przedszkolu nic ją nie rusza
A dzieci musza mieć kontakt z rówieśnikami bez tego nawet najbardziej kochająca mama nie zapewni dziecku prawidłowego rozwoju
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 08:21   #2487
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość

A co laryngolog mówiła o migdałach? są powiększone? trzeci jest duży? może on sieje ciągle te zapalenia w gardle i w uchu

Pocieszę cię tym,że jak mała zaczęła chodzić do żłobka to było: 2 dni w żłobku, tydzień w domu, 3 dni z żłobku , 2 tyg w domy, tydzień w żłobku, 2 tyg w szpitalu ale po takiej serii uodporniła się- teraz w przedszkolu nic ją nie rusza
A dzieci musza mieć kontakt z rówieśnikami bez tego nawet najbardziej kochająca mama nie zapewni dziecku prawidłowego rozwoju
Powiem Ci, że ta laryngolog w szpitalu to jakaś się wydała dziwna... w sumie nie przepisała antybiotyku, no bo mówi, że szkoda mu dawać jak dopiero co skończył jeden, tu twierdzi, że jest ostry stan zapalny z wysiękiem, nasza pediatra twierdzi, że absolutnie antybiotyk, bo przecież jest temperatura wysoka itd... No ale nie daliśmy antybiotyku, dzisiaj idziemy prywatnie do laryngologa, właśnie będziemy sprawdzać czy czasami migdał nie daje tak w kość.. więc dopiero dzisiaj się okaże.. Ale wczoraj mały spał całe popołudnie, tylko się budził na siku i picie, wieczorem też normalnie zasnął, mimo tego, że dawałam mu na zbicie to temperatura nie spadała Bałam się nocy, bo czasami aż go zatrzęsło, jakby miał drgawki... Miał 39,0.. No i tak około 21.00 się obudził, że chce kupkę i jak siedział na nocniku to zmierzyłam mu temperaturę i miał 37,6 czyli zaczęła spadać... Przespał całą noc bez gorączki, dzisiaj rano wstał, no to do tej pory nie ma, tylko mówi, że jeszcze go od czasu do czasu uszko boli... Do lekarza jedziemy na 13.00... Może da sobie radę bez antybiotyku... Dlaczego lekarze mają manię wypisywania antybiotyków, przy każdym stanie zapalnym i temp powyżej 38,0 ???

Nic idę ogarnąć siebie i mieszkanie...
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 16:29   #2488
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
Cześć!

Fakt... cisza i spokój na wątku...



Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
Rano płakał, że nie chce iść do przedszkola ( jak co dzień od 3 miesięcy) mówił, że go boli uszko, ale myślałam, że udaje, żeby nie iść do przedszkola..
Przypomnij mi, ile ma dokładnie Bartuś latek. Może on jeszcze nie jest gotowy na przedszkole? 3 m-ce płaczu to dość dużo, co?
No i pewnie serce Wam rano pęka

Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
A około 13.00 zadzwoniła wychowawczyni, że Bartek ma 39,5 temperatury i wysięk z uszka... No to szybko do lekarza, skierowanie do szpitala dostaliśmy, ale w szpitalu lekarka nie dała mu antybiotyku, tylko wsadziła mu coś do uszka z antybiotykiem w maści i jutro mamy iść na wyjęcie tego.. Jeszcze dostał Eurespal... No na razie śpi już 2 godzinę, chyba troszkę mu spadła gorączka, ale się martwię i tak.. Dopiero co skończył brać Zinnnat, dopiero co to ucho było chore, a teraz już ostre zapalenie... Mam dość tego chorowania, mam dość tego przedszkola, mimo tego, że wiem, że krzywda mu się tam nie dzieje, to jak widzę jak on cierpi i płacze i przeżywa, że musi tam iść to aż mi się serce ściska...Adaś chodzi chętnie.. Śpiewa, mówi, że kocha panią i dzieci... A Bartuś.. Dobrze, że mam jeszcze dzisiaj i jutro wolne, bo najchętniej to bym cały tydzień wzięła wolny, ale jak jestem jeszcze na umowie próbnej, to chyba nie bardzo mogę wziąć ze 2 dni wolne?

O kurcze!!!! Ale nieciekawa sytuacja
Biedny maluszek!!!!
Uroki przedszkola......


Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
A z dobrych wieści to to, że chcielibyśmy z mężem jeszcze w tym roku (najlepiej pod koniec) zajść w ciążę
Pozytywnie zakręcona
Gratuluję marzeń i odwagi

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
A dzieci musza mieć kontakt z rówieśnikami bez tego nawet najbardziej kochająca mama nie zapewni dziecku prawidłowego rozwoju
Też jestem tego samego zdania


U nas jak na razie dzieciaki zdrowe, chodzą do przedszkola, my z tż do pracy.
Czasu brakuje na relaks czekam na 8 lutego, bo mam urlop CAŁE 9 DNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!


Farahh jak Bartuś? Co po wizycie u lekarza ?

Kamilko, a co tam u Was? Jak w pracy, jak ma się Majeczka?

marejta macierzyństwo pochłonęło Cię całkowicie
Daj znać jak Wam mijają dni......
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 15:09   #2489
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Przywołuje Was do prządku!!!!!!!!!!!!!

WRACAJCIE NA FORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 06:16   #2490
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Przyczajone Mamy Wizażowe :)

Hej!

Ja wczoraj byłam w pracy i niestety nie miałam możliwości wejść na internet.. Ciągle ktoś był, a to menadżerka, a to goście przychodzili
Dzisiaj też idę, a później mam 2 dni wolne
Bartek ciągle chory, bierze antybiotyk, wczoraj wzrosła mu temperatura do 39,5 Już chciałam po lekarza dzwonić, no ale jakoś mu zbiłam i całą noc nie miał, teraz jeszcze śpi, ale też nie ma... Martwię się, czy to nie jest zły objaw, skoro do tej pory miał 38 stopni, a teraz w trakcie leczenia, tak się podniosła..
Adaś natomiast wieczorem w ciągu 10 minut zrobił kupkę 6 razy, widać było, że go boli brzuszek, chyba coś zjadł w przedszkolu No ale dobrze, że mu przeszło i przespał całą noc, bo już miałam wizję "zasranej" nocy... I tak prawie nie spałam, bo czytałam "Zmierzch" i sprawdzałam czy Bartuś gorączkuje... W efekcie czego, mam podkrążone oczy i ogólnie czuję się extra... Jeszcze pokłóciłam się z mężem, mam już dosyć jego i jego chorej zazdrości.. zatruwa mi tym życie i naprawdę nie wiem co z tym zrobić... najchętniej bym go kopnęła w dooopę

Nic laseczki, uciekam ubierać Adasia do przedszkola.. Pozdrowionka!
Jak będę mogła to zajrzę z pracy
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.