Mamy LIPCOWE 2019 cz.2 - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-25, 12:23   #361
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Ja w Tesco widzialam tez te Kit&Kin.
Kurcze kuszą mnie te wielopupki. Tę część do prania się kupuje i to oczywiście jest wielorazowego uzytku, a wkłady jak? Też jakieś materiałowe do prania czy jednorazowe?
Jest to z pewnościa wydatek na początek, ale pewnie w skali kilkudziesięciu miesięcy wychodzi o niebo taniej. Mój 3 lata a do dziś pampki w użyciu więc nie chce pomyśleć, ile $$ poszło do kosza, że o środowisku nie wspomnę :P

Mnie zapach pampków nie przeszkadza akurat, na szczęście. Raczej zawartość
Wklady sie pierze. Zaleznie od pieluch sa to albo takie duze kwadraty jak tetra i sie je sklada wedle uznania (prefoldy) albo podluzne wklady w ksztalcie podpaski, tyle, ze wieksze, np z mikrofibry albo bambusa. Prefoldy wklada sie normalnie w pokrowiec, ktory mozna przetrzec i uzyc kilka razy bez prania a te podluzne wklady uzywa sie w kieszonkach. Pokrowiec a wlasciwie "otulacz" od kieszonki trzeba prac po kazdym uzyciu bo jest w srodku podszyty polarem.
Mozna uzywac bibulki, zostaje na nich kupa wiec nie wciera sie w pieluche. Te sa jednorazowe, ale mozna kupic rowniez materialowe i prac.
Ja na ebayu nakupowalam prefoldow za sporo nizsza cene (nowe ale od osob prywatnych) a pokrowce do kieszonek mam po corce chociaz osobiscie kieszonek nie lubie bo przeciekaly przy starszym dziecku, ale mialam chinszczyzne, zapewne firmowe kieszonki sa lepsze.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-25, 12:39   #362
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Wklady sie pierze. Zaleznie od pieluch sa to albo takie duze kwadraty jak tetra i sie je sklada wedle uznania (prefoldy) albo podluzne wklady w ksztalcie podpaski, tyle, ze wieksze, np z mikrofibry albo bambusa. Prefoldy wklada sie normalnie w pokrowiec, ktory mozna przetrzec i uzyc kilka razy bez prania a te podluzne wklady uzywa sie w kieszonkach. Pokrowiec a wlasciwie "otulacz" od kieszonki trzeba prac po kazdym uzyciu bo jest w srodku podszyty polarem.
Mozna uzywac bibulki, zostaje na nich kupa wiec nie wciera sie w pieluche. Te sa jednorazowe, ale mozna kupic rowniez materialowe i prac.
Ja na ebayu nakupowalam prefoldow za sporo nizsza cene (nowe ale od osob prywatnych) a pokrowce do kieszonek mam po corce chociaz osobiscie kieszonek nie lubie bo przeciekaly przy starszym dziecku, ale mialam chinszczyzne, zapewne firmowe kieszonki sa lepsze.
Widzę, że jesteś skarbnicą wiedzy
Jakbyś miała ochotę i chwile czasu to mogłabyś skrobnąć jednego posta takiego w miarę kompleksowego w tym temacie? Podlinkowałabym w 1. poście.
Chyba, że znasz jakiegoś bloga czy coś, gdzie jest fajnie opisane (nie będę ukrywać, jeszcz enie googlałam tematu).

Ew. mogłabyś mi podesłać przykładowe aukcje na ebay ?
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-25, 12:50   #363
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja też będę wielopieluchować, jestem na etapie uczenia się na temat wszystkich rodzajów pieluch, wkładów itd.
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-25, 12:55   #364
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Widzę, że jesteś skarbnicą wiedzy
Jakbyś miała ochotę i chwile czasu to mogłabyś skrobnąć jednego posta takiego w miarę kompleksowego w tym temacie? Podlinkowałabym w 1. poście.
Chyba, że znasz jakiegoś bloga czy coś, gdzie jest fajnie opisane (nie będę ukrywać, jeszcz enie googlałam tematu).

Ew. mogłabyś mi podesłać przykładowe aukcje na ebay ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=432012
Tu jest caly watek o pieluszkach wielorazowych.
Nie znam wszystkich rodzajow pieluszek bo np nie mialam do czynienia z formowankami czy otulaczami z welny itd a tam dziewczyny wszystkie rodzaje opisuja. Przy corce mialam tylko chinskie kieszonki, ktore ciekly przy kilkumiesiecznym dziecku i musialam je mocno wypychac. Przy malym, bede ich uzywac awaryjnie jak mi braknie tych, co kupilam. Teraz bede uzywac prefoldy z bambino mio bo maja dobre opinie i sa chyba najtansze z tych porzadnych pieluch. Czytalam sporo opinii i wiekszosc ludzi je chwali. Nowy otulacz to jakies 12f a z kazdego rozmiaru wystarcza 3-4. Rozmiary moga wystarczyc tylko dwa, ale ja kupilam tez "newborn". Gorzej z pieluchami- wkladami bo to juz drozej wychodzi, ale ja odkupilam tanio nowe i mam kolo 20 sztuk.
Przesle Ci pozniej przykladowe linki na priv zeby tez zbytnio watku nie zasmiecac
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-25, 13:21   #365
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=432012
Tu jest caly watek o pieluszkach wielorazowych.
Nie znam wszystkich rodzajow pieluszek bo np nie mialam do czynienia z formowankami czy otulaczami z welny itd a tam dziewczyny wszystkie rodzaje opisuja. Przy corce mialam tylko chinskie kieszonki, ktore ciekly przy kilkumiesiecznym dziecku i musialam je mocno wypychac. Przy malym, bede ich uzywac awaryjnie jak mi braknie tych, co kupilam. Teraz bede uzywac prefoldy z bambino mio bo maja dobre opinie i sa chyba najtansze z tych porzadnych pieluch. Czytalam sporo opinii i wiekszosc ludzi je chwali. Nowy otulacz to jakies 12f a z kazdego rozmiaru wystarcza 3-4. Rozmiary moga wystarczyc tylko dwa, ale ja kupilam tez "newborn". Gorzej z pieluchami- wkladami bo to juz drozej wychodzi, ale ja odkupilam tanio nowe i mam kolo 20 sztuk.
Przesle Ci pozniej przykladowe linki na priv zeby tez zbytnio watku nie zasmiecac
Kisiel ciążowy! Dopiero co sama wrzucałam link do tego wątku antoninie
A że właśnie i ona pytała, to wrzuć tu, myslę, że nikt się nie obrazi
Chybsa, że bardzo chcesz, to na priv
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-25, 13:26   #366
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Kisiel ciążowy! Dopiero co sama wrzucałam link do tego wątku antoninie
A że właśnie i ona pytała, to wrzuć tu, myslę, że nikt się nie obrazi
Chybsa, że bardzo chcesz, to na priv
Juz wyslalam
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-25, 13:38   #367
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Juz wyslalam
Zauważyłam po tym, jak odpisałąm tu Dziekuję
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-25, 13:45   #368
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Dziewczyny, piszecie o pieluszkach wielorazowych, ale co w przypadku, gdy dziecko idzie do żłobka? Tam jednak chcą mieć podpisane pampersy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-25, 14:05   #369
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Dziewczyny, piszecie o pieluszkach wielorazowych, ale co w przypadku, gdy dziecko idzie do żłobka? Tam jednak chcą mieć podpisane pampersy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podejrzewam, że wtedy można używac tych jednorazowych wkladow - teraz własnie czytam, że istnieją takie jednorazowe biodegradowalne wkładki.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-25, 14:08   #370
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Są też, w razie potrzeby, pieluchy jednorazowe bambusowe, które też są eko
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-25, 14:53   #371
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Czytam to wszystko z nudów w pracy teraz i zaczynam żałować, że przy młodym tego nie stosowałam.
Wprawdzie nigdy nie mielismy odparzen - poza biegunkami. Ogólnie moj syn nie ma zadnych alergii i ciezko, zeby mu cos zaszkodzilo i wyszlo na skorze - chociaz tu jestesmy poblogoslawieni - ale szkoda.
Nawet jakbym teraz miala wydac 150f na taki nowy zestaw startowy - jak ten, ktory mi podeslalas martynka89 - to to i tak wychodzi o wiele taniej i oczywiscie bardziej eko. A i dla skory dziecka lepiej.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-25, 17:10   #372
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;8663497 8]Dobrze że z mężem wszystko ok. Miał dużo szczęścia.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Sovianka, jaki wózek wybraliście?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Mutsy Evo używany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-25, 17:31   #373
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Gratuluję zakupu wózków!

co do wielorazowego pieluchowania, nie wgłębiałam się w temat, ale to chyba nie byłoby dla mnie.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-25, 21:40   #374
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Gratuluję zakupu wózków!

co do wielorazowego pieluchowania, nie wgłębiałam się w temat, ale to chyba nie byłoby dla mnie.
Ja raczej też się na to nie piszę, nie przy pierwszym dziecku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 06:39   #375
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja przy pierwszym dziecku planowałam tetrowe pieluchy ale szybko mi przeszlo😂



Przyszedł mi wczoraj ten pessar! Jakie to ku*** wielkie!😁
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 06:57   #376
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez ewka1368 Pokaż wiadomość
Ja przy pierwszym dziecku planowałam tetrowe pieluchy ale szybko mi przeszlo



Przyszedł mi wczoraj ten pessar! Jakie to ku*** wielkie!
To ambitnie do tematu podeszłaś
Dziewczyny gratuluję zakupu wózków, ja to pewnie na ostatnią chwilę coś kupię

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 07:02   #377
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Ja raczej też się na to nie piszę, nie przy pierwszym dziecku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesli ktos planuje wielorazowki, to wlasnie najlepiej zaczac przy pierwszym. Mega oszczednosc bo przy drugim wszystko masz i placisz jedynie za prad, wode i proszek, zuzyte do prania oraz bibulki jesli ktos uzywa. Ja zaluje, ze przy mlodej nie kupilam porzadnych pieluch i ze zaczelam uzywac dopiero w pozniejszym czasie bo jak sie urodzila, to o nich nie wiedzialam.

---------- Dopisano o 07:02 ---------- Poprzedni post napisano o 07:00 ----------

Cytat:
Napisane przez ewka1368 Pokaż wiadomość
Ja przy pierwszym dziecku planowałam tetrowe pieluchy ale szybko mi przeszlo😂



Przyszedł mi wczoraj ten pessar! Jakie to ku*** wielkie!😁
W tetre w ogole bym sie nie bawila. Raz, ze nie ma takiej chlonnosci jak wspolczesne pieluchy a dwa, to utrudnianie sobie zycia w czasach zaawansowanych wielorazowek.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 07:23   #378
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Wielorazowki to też nie dla mnie, nie będę sobie prania dokładać, a w rodzinie raczej nie było przypadków, żeby pampersy uczulaly. Owszem, jak ktoś trzyma tego pampersa Bóg wie ile, to odparzenia będą, ale wystarczy odpowiednia higiena, takie jest moje zdanie, każdy postępuje jak uważa. Zresztą, trzeba patrzeć na skład wszystkiego, a jak koleżanka mi mówiła, to wbrew pozorom najtańsze kosmetyki mogą mieć bardzo dobry skład.

Z innej beczki, wczoraj na FB trafiłam przez przypadek na wątek "ile miałaś lat, jak urodziłaś pierwsze dziecko". Przeraziła mnie ilość nastoletnich dziewczyn, które się wręcz tym szczycą, a jedyny argument to był "jestem dojrzalsza niż niejedna 30-stka". A już gadanie o tym, że to była ciąża planowana to już w ogóle abstrakcja jest. Chyba, że po prostu głupio im się przyznać, że to była wpadka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 07:37   #379
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Mutsy Evo używany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witam w klubie Też go mam

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Wielorazowki to też nie dla mnie, nie będę sobie prania dokładać, a w rodzinie raczej nie było przypadków, żeby pampersy uczulaly. Owszem, jak ktoś trzyma tego pampersa Bóg wie ile, to odparzenia będą, ale wystarczy odpowiednia higiena, takie jest moje zdanie, każdy postępuje jak uważa. Zresztą, trzeba patrzeć na skład wszystkiego, a jak koleżanka mi mówiła, to wbrew pozorom najtańsze kosmetyki mogą mieć bardzo dobry skład.

Z innej beczki, wczoraj na FB trafiłam przez przypadek na wątek "ile miałaś lat, jak urodziłaś pierwsze dziecko". Przeraziła mnie ilość nastoletnich dziewczyn, które się wręcz tym szczycą, a jedyny argument to był "jestem dojrzalsza niż niejedna 30-stka". A już gadanie o tym, że to była ciąża planowana to już w ogóle abstrakcja jest. Chyba, że po prostu głupio im się przyznać, że to była wpadka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pogrubione świadczy właśnie o braku dojrzałości :P Sama będąc nastolatką i jeszcze z 10 lat temu uważałam, jaka to ja nie jestem dojrząła, dorosła już i ile to ja w życiu nie przeżyłam :P
Dzis uważam, że ciągle wszystko jeszcze przede mną, choć tyle już za mną
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-26, 07:48   #380
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

szybko odchowałam i znowu mogę żyć, bawić się
Generalnie nie krytykuje, życie toczy się różnie, na pewno gdzieś jest wiele nastoletnich mam które stanęły na wysokości zadania, a nawet dają radę lepiej niż 40- stki.
Mnie najbardziej dziwi fakt że teraz mamy taki dostęp do wiedzy w kwestii wychowania dzieci, noszenie, żywienie, foteliki itp. A 99% osób które ma dzieci i je znam kompletnie sie tym nie interesuje i robi wszystko z dziada pradziada. Rozumiem niewiedze, nierozumiem braku chęci do poznawania tego wszystkiego, jeśli tym bardziej ktoś Ci zasugeruje delikatnie że czasy się zmieniły.
Znam mnostwo osób ktore kupia wozek za 2tys, ale fotelik najtańszy, przodem.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 07:53   #381
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Wielorazowki to też nie dla mnie, nie będę sobie prania dokładać, a w rodzinie raczej nie było przypadków, żeby pampersy uczulaly. Owszem, jak ktoś trzyma tego pampersa Bóg wie ile, to odparzenia będą, ale wystarczy odpowiednia higiena, takie jest moje zdanie, każdy postępuje jak uważa. Zresztą, trzeba patrzeć na skład wszystkiego, a jak koleżanka mi mówiła, to wbrew pozorom najtańsze kosmetyki mogą mieć bardzo dobry skład.
Oczywiscie, ze kazdemu pasuje co innego, ale jesli chodzi o odparzenia, to niestety sie nie zgodze. Nie jest prawda, ze czesta zmiana pampersa zapobiega odparzeniom bo jesli skora dziecka nie toleruje pieluchy, to bedzie je mialo i koniec. Nigdy nie trzymalam dziecka w mokrym pampersie (pomijajac przypadki, gdy nie zauwazylam np podczas spaceru, ze dziecko ma mokro bo nie oszukujmy sie, nikt co 5 minut nie sprawdza pieluchy, badz nie bylo gdzie tej pieluchy zmienic i musialam poszukac ustronnego miejsca. Odparzen nie uniknelismy, niestety. Nie kazdy organizm toleruje sztuczne tworzywa.

Co do kosmetykow... jeszcze nie znalazlam takiego plynu do kapieli w ktory odwazylabym sie wlozyc noworodka. Ani taniego ani drogiego. Nie wiem jak w Polsce, ale w UK dla mojej kilkulatki znalazlam zaledwie jeden tani plyn do kapieli, ktory mial dobry sklad. W reszcie moznabylo znalezc pol tablicy Mendelejewa. Najlepszy jaki znalazlam (bez zapachu po ktorym az mdli i innych zbednych dodatkow) to 7- krotny kosz taniego plynu.

Ekoswirem nie jestem. Bardziej chodzi mi o zdrowie bo producentow szczerze nie obchodzi co nosi/ je badz w czym sie kapie cudze dziecko a w ostatnich czasach mamy wrecz wysyp nowotworow i dziwnych chorob. Wiem, ze kiedys tez ludzie chorowali, ale nie na taka skale.
Po latach okazalo sie, ze szampon pewnej znanej marki (szampon dla dzieci) zawieral rakotworcza substancje. Przez lata ludzie uzywali wygodnych, plastikowych butelek dla niemowlat az sie okazalo, ze BPA, ktore zawieraly, jest szkodliwe. Jeszcze wiele rzeczy ujrzy swiatlo dzienne.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 08:19   #382
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

https://dziecisawazne.pl/krotka-hist...-jednorazowej/

To jest fajny zbior faktow o pieluchach. Mnie oczywiscie zelektryzowal fakt z 1999 roku i 2007. Niestety - biznes górą.


Co do wiedzy-niewiedzy - marttb - zgadzam się z Tobą - zwłaszcza w kwestii fotelików

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Co do kosmetykow... jeszcze nie znalazlam takiego plynu do kapieli w ktory odwazylabym sie wlozyc noworodka. Ani taniego ani drogiego. Nie wiem jak w Polsce, ale w UK dla mojej kilkulatki znalazlam zaledwie jeden tani plyn do kapieli, ktory mial dobry sklad. W reszcie moznabylo znalezc pol tablicy Mendelejewa. Najlepszy jaki znalazlam (bez zapachu po ktorym az mdli i innych zbednych dodatkow) to 7- krotny kosz taniego plynu.
To jest prawda - znaleźć tutaj przyzwoite kosmetyki dla dzieci na półkach sklepowych graniczy z cudem. Wszystkie te super, darmowe paczki, któe dostają kobiety ciężarne maja próbki z J&J i innych g.ównianych firm, które ja bałabym się na swoja skóre nałożyć.
Mój starszak od urodzenia kąpany w rossmanowskim BabyDream i nigdy nic mu nie było, mała tak samo będzie, bo już paczka będzie na dniach wysyłana. Ogólnie temat kosmetyków w UK jest beznadziejny.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 08:29   #383
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

moja córa tez używa babydream
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 08:32   #384
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Witam w klubie Też go mam



Pogrubione świadczy właśnie o braku dojrzałości Sama będąc nastolatką i jeszcze z 10 lat temu uważałam, jaka to ja nie jestem dojrząła, dorosła już i ile to ja w życiu nie przeżyłam
Dzis uważam, że ciągle wszystko jeszcze przede mną, choć tyle już za mną
O to to. Też już miałam ochotę to napisać, ale się powstrzymałam. Dojrzałość to gotowość przyznania się do błędu, że nie wiem wszystkiego, cały czas się uczę, a nie głupie porównywanie się z kimś starszym.

Co do pieluch, to sama powiem, że nie wiem, przyznaję rację, że każde dziecko może inaczej reagować. Po prostu u mnie w rodzinie nie spotkałam się z alergią akurat na pieluchy (na proszek czy inne rzeczy owszem).

Miała któraś z was szczawiany wapnia w moczu? Bo odebrałam wyniki i tylko to mnie niepokoi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
szybko odchowałam i znowu mogę żyć, bawić się
Generalnie nie krytykuje, życie toczy się różnie, na pewno gdzieś jest wiele nastoletnich mam które stanęły na wysokości zadania, a nawet dają radę lepiej niż 40- stki.
Mnie najbardziej dziwi fakt że teraz mamy taki dostęp do wiedzy w kwestii wychowania dzieci, noszenie, żywienie, foteliki itp. A 99% osób które ma dzieci i je znam kompletnie sie tym nie interesuje i robi wszystko z dziada pradziada. Rozumiem niewiedze, nierozumiem braku chęci do poznawania tego wszystkiego, jeśli tym bardziej ktoś Ci zasugeruje delikatnie że czasy się zmieniły.
Znam mnostwo osób ktore kupia wozek za 2tys, ale fotelik najtańszy, przodem.
Tak jest najczęściej z osobami, co nie umieją wycenić pewnych priorytetów i budżetu. Na wózek się napala, bo marka, to, tamto, jakaś celebrytka ma, a potem ups - brak kasy na inne rzeczy. Nie mówię, że wszystko ma być z najwyższej półki, ale przyznaję, że też mnie to bawi, wydawać miliony monet na wózek, a wszystko inne po taniości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
moja córa tez używa babydream
Właśnie koleżanka mi mówiła o babydream, że wbrew pozorom najlepsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 08:43   #385
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

ja chyba raz mialam, w ogole mialam tragiczny wynik moczu, na drugi dzien powtórzyłam i już wszystko w normie

Co do pieluch, spotkalam sie a uczulenoem na konkretną markę. Moja córka miala odparzenie killa razy, za kazdym razem gdy chcialam uzywac innego kremu do pupy niz bapanthen. Smaruje jej raz na wieczor po kąpieli bepanthenem i nic nie ma. Jedynie ja lubię wietrzenie pupy, jak byla niemowlakiem to często spala na podkladach bez pampersa, czasem jak w tym czasie przyszla pora na kupe to strzały można było na metry liczyć teraz często lata w samych majtkach po domu, pomimo ze jeszcze nie odpieluchowuje jej, jak nasika to wytre, umyje, taki problem to nie problem
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 08:47   #386
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja kosmetyki dla starszaka kompletowałam na blogu SrokaO - polecam, bo są bardzo wyczerpujące analizy składów. Wszystko mi sie sprawdziło, nigdy żadnych uczulen nie mieliśmy
Teraz w ciemno idę w to samo - tzn czasem zerkam, bo producenci lubia zmieniać składy, a BabyDream miał zmiane szaty graficznej i sprawdzałam, czy i składów nie poprawili :P
Ogólnie ja ide w kosmetyczny minimalizm - mamy:
-BabyDream płyn ten z pompką do całego ciała - sama go używam nieraz,
-Bepanthen,
-BabyDream krem na odparzenia - jest lepszy niż sudocrem moim zdaniem, bo nie wysusza,
-BabyDream oliwka,
-Linomag z różową zakrętką, ale to częsciej ja używam jest na bazie oleju lnianego i jest rewelacyjny - u nas przy młodym sie sprawdzal głownie pod gipsy na przesuszona skore - fizjo zawsze sie dziwila, ze inne dzieci takie przesuszone, a on miał zawsze taka miekka ta skore i nawilzona i zadbana mimo, ze tylko 2h tygodniowo gispu nie mial przez pierwsze 4 miesiace zycia prawie

I tyle, jesli chodzi o kosmetyki u nas.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019

Edytowane przez mala_biegaczka
Czas edycji: 2019-03-26 o 08:49
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 08:48   #387
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
https://dziecisawazne.pl/krotka-hist...-jednorazowej/

To jest fajny zbior faktow o pieluchach. Mnie oczywiscie zelektryzowal fakt z 1999 roku i 2007. Niestety - biznes górą.


Co do wiedzy-niewiedzy - marttb - zgadzam się z Tobą - zwłaszcza w kwestii fotelików

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------



To jest prawda - znaleźć tutaj przyzwoite kosmetyki dla dzieci na półkach sklepowych graniczy z cudem. Wszystkie te super, darmowe paczki, któe dostają kobiety ciężarne maja próbki z J&J i innych g.ównianych firm, które ja bałabym się na swoja skóre nałożyć.
Mój starszak od urodzenia kąpany w rossmanowskim BabyDream i nigdy nic mu nie było, mała tak samo będzie, bo już paczka będzie na dniach wysyłana. Ogólnie temat kosmetyków w UK jest beznadziejny.
Ja noworodka bede myc w samej wodzie. Jak juz bedzie starszy, to bede uzywac sanex zero kids, corka tez go uzywa. Tam chyba nawet 10 skladnikow nie ma. Sama tez uzywam sanexa do kapieli i pod prysznic. Maz tez juz zaczyna sie przestawiac ze swoich smierdzacych na kilometr plynow.
J&J zawsze omijalam szerokim lukiem. Nie sa tani a strach sie bac co jest w srodku.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 08:55   #388
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Też pewnie będe małą tylko w wodzie myć (w mojej okolicy jest bardzo fajna woda), a po porodzie też nie będe jej myła przynajmniej przez te 48h.

W ogóle zaczynam rozmyślać o planie porodu, bo opcji mam sporo. Choc nadal czekam na wyrok cukrzycowy.. plus zobaczymy, jak mała rosnie.

Dzis mierzylam cukier na czczo i po sniadaniu i 80 i 120 wiec ideolo, ale to dopiero 1. dzien. Musze juz do krzywej badac. Nawet zalozylam arkusz excela zeby spisywac pomiary, o :P
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 09:01   #389
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Też pewnie będe małą tylko w wodzie myć (w mojej okolicy jest bardzo fajna woda), a po porodzie też nie będe jej myła przynajmniej przez te 48h.

W ogóle zaczynam rozmyślać o planie porodu, bo opcji mam sporo. Choc nadal czekam na wyrok cukrzycowy.. plus zobaczymy, jak mała rosnie.

Dzis mierzylam cukier na czczo i po sniadaniu i 80 i 120 wiec ideolo, ale to dopiero 1. dzien. Musze juz do krzywej badac. Nawet zalozylam arkusz excela zeby spisywac pomiary, o :P
Mogło to być jednorazowo tak, a może zmiana nawyków żywieniowych coś dała i się wyniki poprawiają ale to wszystko i tak rozstrzygnie badanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-26, 09:02   #390
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

dzis 24+3

Pokażcie swoje brzuszki!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190326_100107.jpg (38,7 KB, 64 załadowań)
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-15 20:17:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.