Mamy wrześniowe 2020 - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-23, 06:39   #2881
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Witaj
Kochana jakie zaspy... widziałaś tegoroczną zime? Bo ja nie ale wiadomo, zobaczymy co bedzie za rok lub 2, moze nas zasypie
W temacie "obsługi" noworodków to ja nie wiem nic. Nawet na ręce w rodzinie maluszki brałam na ręcę jak już było sztywne, bo się bałam... o dzieciach nie wiem nic a nic. Nigdy nawet nie przebieralam pieluszki
Może któraś poleci fajną książkę? Czytam aktualnie Ciężarówką przez 9 miesiecy, aczkolwiek dotyczy ona samej ciąży.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Ja w pierwszej ciąży czytałam książkę o pielęgnacji niemowlat w muszę poszukać bo nie pamiętam jak się nazywała. Ale fajnie tam było wszystko opisane. Można na YT popatrzyć, niby to proste jest ale wiadomo nie chce się zrobić takiej małej istocie krzywy. W szkole rodzenia też się uczy takich rzeczy.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 07:31   #2882
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Dzojsticzek witaj!

Riellee humorki czasami mam

Baambi powodzenia na egzaminach!

Katarznaka piona! Też nic nie wiem o noworodkach tak samo jak Tobie temat pieluch czy trzymania maluszka na rękach jest mi obcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 07:52   #2883
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Ja w pierwszej ciąży czytałam książkę o pielęgnacji niemowlat w muszę poszukać bo nie pamiętam jak się nazywała. Ale fajnie tam było wszystko opisane. Można na YT popatrzyć, niby to proste jest ale wiadomo nie chce się zrobić takiej małej istocie krzywy. W szkole rodzenia też się uczy takich rzeczy.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Niestety w moim miasteczku szkoła rodzenia jest jedynie w szpitalu, ktory omijam szerokim łukiem jak tylko mogę. Ma bardzo złą renomę, a najgorszą w wojewodzwie jezeli chodzi o położniczy oddział, więc jakoś nie mam zaufania, żeby się tam zapisać. W ogóle należe pod ośrodek zdrowia, gdzie jest tylko jedna położna i ona jest też w ciąży i jak dzwoniłam to Panie nie wiedzą gdzie mam się zapisać do położnej
Wiem, że pewnie instykt zadziala, ale tez chce wiedziec jakies podstawowe rzezczy, żeby w szpitalu za wszystkim nie wołać pielengniarki. Poza tym trzeba to jakoś logistycznie ogarnąć przy dwójce... ciezko chyba trzymac na rękach jednocześnie dwa noworodki jak sobie o tym pomyśle, to jestem delikatnie mówiąc... PRZERAŻONA

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Katarznaka
Czas edycji: 2020-02-23 o 07:54
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 08:35   #2884
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Niestety w moim miasteczku szkoła rodzenia jest jedynie w szpitalu, ktory omijam szerokim łukiem jak tylko mogę. Ma bardzo złą renomę, a najgorszą w wojewodzwie jezeli chodzi o położniczy oddział, więc jakoś nie mam zaufania, żeby się tam zapisać. W ogóle należe pod ośrodek zdrowia, gdzie jest tylko jedna położna i ona jest też w ciąży i jak dzwoniłam to Panie nie wiedzą gdzie mam się zapisać do położnej
Wiem, że pewnie instykt zadziala, ale tez chce wiedziec jakies podstawowe rzezczy, żeby w szpitalu za wszystkim nie wołać pielengniarki. Poza tym trzeba to jakoś logistycznie ogarnąć przy dwójce... ciezko chyba trzymac na rękach jednocześnie dwa noworodki jak sobie o tym pomyśle, to jestem delikatnie mówiąc... PRZERAŻONA

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Przy dwójce na pewno jest ciężej, ale dasz radę, tak naprawdę jest, że wszystko z instynktem przychodzi a położne Ci pokażą i pomogą
Mnie przeraża poród, ostatnio miałam cc, ale chcę rodzic naturalnie, choć wiem, że jest większe wtedy ryzyko... Jeszcze tyle miesięcy przede mną, a mi to sen z powiek spędza i boję się, że zanim urodzę to zwariuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 08:44   #2885
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Ja dzisiaj jestem totalnie nie do życia... a cały dzień jestem sama z synem, całe szczęście, że bajki ogląda, bo bym chyba padła. Niedziela to zdecydowanie najgorszy dzień w moim tygodniu... Rano zrobiłam sobie inkę, bo uznałam, że nie chcę zwykłej kawy i teraz spijam zwykłą, bo po ince tylko spać mi się chciało...

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 08:47   #2886
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Przy dwójce na pewno jest ciężej, ale dasz radę, tak naprawdę jest, że wszystko z instynktem przychodzi a położne Ci pokażą i pomogą
Mnie przeraża poród, ostatnio miałam cc, ale chcę rodzic naturalnie, choć wiem, że jest większe wtedy ryzyko... Jeszcze tyle miesięcy przede mną, a mi to sen z powiek spędza i boję się, że zanim urodzę to zwariuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiem szczerze, ze ja zawsze powtarzalam ze bede rodzic tylko przez cc, teraz kiedy nie mam wyboru, bardzo bym chciała sn zaczynam sie bać znieczulenia i całego bolu po porodzie, jednak po naturalnym sie dochodzi szybciej do siebie, choć i tak to zależy...
Ja mam tylko nadzieje, że się uda mieć prywatną sale, żeby mąż ze mną był cały czas. To by nam dużo dało. Moja koleżanka tak miała, ale to jej znajoma położna załatwiła.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 09:08   #2887
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, ze ja zawsze powtarzalam ze bede rodzic tylko przez cc, teraz kiedy nie mam wyboru, bardzo bym chciała sn zaczynam sie bać znieczulenia i całego bolu po porodzie, jednak po naturalnym sie dochodzi szybciej do siebie, choć i tak to zależy...
Ja mam tylko nadzieje, że się uda mieć prywatną sale, żeby mąż ze mną był cały czas. To by nam dużo dało. Moja koleżanka tak miała, ale to jej znajoma położna załatwiła.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Kochana jak tylko możesz to SN, ja rodziłam dwa razy normalnie i to nie ma porównania do cc. Cc to okropne wyjście, miesiąc wyjęty z kalendarza, ahh w ogóle nie chce nawet wspominać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-23, 10:30   #2888
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Witam się z łóżka. Okropnie się czuje dziś, obudziłam się z bólem głowy i jakaś taka słaba jestem. Tz zmierzył mi ciśnienie i mam niskie więc może mała kawa będzie wskazana Zazylam póki co apap, pierwszy raz w ciąży. I leżę... Pogoda też kiepska, mamy niby jechać do teściów ale tak mi się nie chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, ze ja zawsze powtarzalam ze bede rodzic tylko przez cc, teraz kiedy nie mam wyboru, bardzo bym chciała sn zaczynam sie bać znieczulenia i całego bolu po porodzie, jednak po naturalnym sie dochodzi szybciej do siebie, choć i tak to zależy...
Ja mam tylko nadzieje, że się uda mieć prywatną sale, żeby mąż ze mną był cały czas. To by nam dużo dało. Moja koleżanka tak miała, ale to jej znajoma położna załatwiła.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
A przy blizniakach zawsze jest wskazanie do cc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 10:50   #2889
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Witam się z łóżka. Okropnie się czuje dziś, obudziłam się z bólem głowy i jakaś taka słaba jestem. Tz zmierzył mi ciśnienie i mam niskie więc może mała kawa będzie wskazana Zazylam póki co apap, pierwszy raz w ciąży. I leżę... Pogoda też kiepska, mamy niby jechać do teściów ale tak mi się nie chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

A przy blizniakach zawsze jest wskazanie do cc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie fajny początek dnia, mam nadzieję, że poczujesz się lepiej choć dziś ogólnie chyba taki dzień, przez te wiatry jestem śpiąca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 10:55   #2890
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Witam się z łóżka. Okropnie się czuje dziś, obudziłam się z bólem głowy i jakaś taka słaba jestem. Tz zmierzył mi ciśnienie i mam niskie więc może mała kawa będzie wskazana Zazylam póki co apap, pierwszy raz w ciąży. I leżę... Pogoda też kiepska, mamy niby jechać do teściów ale tak mi się nie chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

A przy blizniakach zawsze jest wskazanie do cc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W większosci przypadków jest, a w moim na pewno. Poza tym do szpitala w ktorym mam rodzic musze jechac o wiele wczesniej bo mam ponad 2h drogi, a nie jak zacznie się akcja porodowa. Ciaze bliznacza rozwiazuje sie najczesciej w 36 tc wiec koniecznie w szpitalu II lub III referencyjności. Nie wspominając ile ryzyka niesie za sobą poród w ciąży mnogiej.
Ale jezeli ciaza przebiega prawidłowo, ciężarna zdrowa to lekarze zwykle nie widzą przeciwskazań, ale to bardzo rzadko...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 11:44   #2891
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez dzojsticzek Pokaż wiadomość
Hej! Mogę dołączyć? termin mam na 17.09 więc już mi słabo na myśl o brzuszku przez całe lato! Oczywiście cieszę się baaardzo <3


Witaj, ja mam na 18.09

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Kochana jak tylko możesz to SN, ja rodziłam dwa razy normalnie i to nie ma porównania do cc. Cc to okropne wyjście, miesiąc wyjęty z kalendarza, ahh w ogóle nie chce nawet wspominać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja myśle ze nie można generalizować. Moja siostra miała jeden SN i jedno CC. Lepiej wspomina CC. Następnego dnia normalnie poszła do ubikacji. Ja myśle ze to zależy od organizmu. Nie ma co straszyć innych

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Witaj!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Tak swoją droga macie też takie humorki? Dzisiaj płaczę o byle co... Stwierdziłam, że jutro jadę się zrelaksować na kilka dni do rodziców bo mnie ten remont wykończy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja mam straszne humorki Tż twierdzi że to gorsze od PMSa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-23, 11:52   #2892
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
Witaj, ja mam na 18.09




Ja myśle ze nie można generalizować. Moja siostra miała jeden SN i jedno CC. Lepiej wspomina CC. Następnego dnia normalnie poszła do ubikacji. Ja myśle ze to zależy od organizmu. Nie ma co straszyć innych





Ja mam straszne humorki Tż twierdzi że to gorsze od PMSa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie jest to kwestia straszenia, a faktów, że nie odrazu można zająć się dzieckiem chociażby, a ja mam ciągle z tym problem, że mnie przy synku nie było. Cc to jednak poważna operacja i nie ma co traktować tego jako lepsze wyjście. Po prostu jeśli można urodzić SN to warto, a jeśli są przeciwskazania to oczywiste, że lepsze cc, tylko, żeby nie było to tak, że strach przed porodem naturalnym powoduje, że wolimy mieć CC...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 11:58   #2893
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Nie jest to kwestia straszenia, a faktów, że nie odrazu można zająć się dzieckiem chociażby, a ja mam ciągle z tym problem, że mnie przy synku nie było. Cc to jednak poważna operacja i nie ma co traktować tego jako lepsze wyjście. Po prostu jeśli można urodzić SN to warto, a jeśli są przeciwskazania to oczywiste, że lepsze cc, tylko, żeby nie było to tak, że strach przed porodem naturalnym powoduje, że wolimy mieć CC...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja już od jakiegoś czasu nie planowałam dziecka, pogodziłam się z tym, że go nie będę mieć. Więc od lat już o tym nie myślałam. Ale teraz poród naturalny mnie przeraża, i mam nadzieje ze będę miała CC. Oczywiście zdaje sobie sprawę że to operacja, ale wole to niż rozerwanie i szycie krocza ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie również wole mieć umówiony poród na konkretny dzien, niż czekanie na wody, na skurcze itp. Jeszcze szczególnie jak się nie ma szpitala pod nosem. A Mąż nie zawsze jest w domu (pracuje prawie 100km od domu) wiec nie przyjedzie po mnie w kilka minut.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012

Edytowane przez pysia1987
Czas edycji: 2020-02-23 o 12:02
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 12:07   #2894
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Nie ma co demonizować CC... Ja całą ciążę nastawiałam się na SN, po czym w 32tc usłyszałam od swojego prowadzącego, że mi nie pozwoli nawet spróbować SN, bo nie wiadomo jak się zachowa wszystko po 2 łyżeczkowaniach. I ostatecznie miałam CC o 14, o 22 wstałam i na następny dzień normalnie zajmowałam się synem. Także serio nie ma reguły. Dziewczyna, która w ten sam dzień co ja rodziła SN cały pobyt w szpitalu spędziła w łóżku, bo nie miała siły wstać.

Poza tym Dziewczyny mamy jeszcze tyle czasu do porodów, po co się nakręcać już teraz?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 12:14   #2895
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87610499]Nie ma co demonizować CC... Ja całą ciążę nastawiałam się na SN, po czym w 32tc usłyszałam od swojego prowadzącego, że mi nie pozwoli nawet spróbować SN, bo nie wiadomo jak się zachowa wszystko po 2 łyżeczkowaniach. I ostatecznie miałam CC o 14, o 22 wstałam i na następny dzień normalnie zajmowałam się synem. Także serio nie ma reguły. Dziewczyna, która w ten sam dzień co ja rodziła SN cały pobyt w szpitalu spędziła w łóżku, bo nie miała siły wstać.

Poza tym Dziewczyny mamy jeszcze tyle czasu do porodów, po co się nakręcać już teraz?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Mnie takie mysli nachodzą, bo kilka dni temu urodziła moja bliska koleżanka i caly czas jestem z nią w kontakcie i normalne, że chciała mi się wygadać ze wszystkich niedogodności. Zaczęło do mnie docierać, że mnie też to będzie dotyczyć, bo te dzieci muszą się jakoś wydostać na zewnątrz

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 12:17   #2896
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Mnie takie mysli nachodzą, bo kilka dni temu urodziła moja bliska koleżanka i caly czas jestem z nią w kontakcie i normalne, że chciała mi się wygadać ze wszystkich niedogodności. Zaczęło do mnie docierać, że mnie też to będzie dotyczyć, bo te dzieci muszą się jakoś wydostać na zewnątrz

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
No nie da się tego uniknąć ale nie ma co się nastawiać źle, bo to że jedna kobieta miała większe dolegliwości a inna mniejsze znaczy że u każdej z nas jest inaczej.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 12:39   #2897
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Wszystko jest do przeżycia chociaż sama jestem wycykana wizja SN bo miałam cc że względu na odejście wód rano a po oxy nic się nie ruszyło a tętno Młodego zaczęło drastycznie spadać więc w ciągu 15min od decyzji o cc było po wszystkim więc nie miałam czasu aby się przestraszyć. Nie miałam wyjścia i po 12h (albo i szybciej) przenieśli mnie na normalna salę i musiałam sama ogarniac bo nikt mi nie pwiiedzual że mogę prosić o pomoc :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 12:59   #2898
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Ja nie myślę o porodzie. Znam różne przypadki samopoczucia przy cc (I jego komplikacji, które miała moja koleżanka). Ja jestem jednak za SN.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 13:17   #2899
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Każdy poród jest inny. Ja po pierwszym porodzie nie byłam w stanie wstać bo robiło mi się ciemno przed oczami, miałam kołatania serca i silną anemię. A popękałam tak, że jeszcze 2 miesiące po porodzie ciągły mnie szwy.
Po drugim porodzie już po 3 godzinach śmigałam.

Nie ma co się dręczyć i już teraz stresować.

Pysia A mnie dzisiaj tak dzieci wkurzają, że uciekłam do sypialni, żeby mieć chwilę ciszy i spokoju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-23, 13:50   #2900
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Ja jeszcze jak zaczęliśmy starania to mówiłam dla męża, że w życiu nie urodzę sn i koniecznie musi być cesarka. Teraz już mnie to tak nie przeraża, poczytałam o możliwościach w moim szpitalu i na spotkaniu z położną pogadam o porodzie w wodzie. Ale jak to się zakończy szczerze mało mnie obchodzi, nie jestem jakoś mocno team rodzenia siłami natury i jeśli wyjdzie CC to też będzie fajnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 16:00   #2901
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Ja na razie nie myślę o porodzie ale oczywiście przeraża mnie to wszystko. Zarówno SN, jak i cc

Ale mam lenia, masakra! obiadu się najadłam i leżę już z godzinę

Pogoda paskudna, cały dzień pada

W środę wizyta, nie mogę się doczekać!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 16:38   #2902
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Ja polecam od siebie cykl "szkoła rodzenia" z bebiprogramu na Youtube. Bardzo fajnie i prosto pokazane są te podstawowe czynności pielęgnacyjne przy noworodku. Przewijanie, kąpiel, ubieranie, jak podnosić dziecko. Trafiłam na te filmiki parę lat temu gdy zaczęliśmy starania i niedawno obejrzeliśmy sobie znowu z mężem. Hej ;-) Ja chyba wolę nie działać tu na własną rękę, skonsultuję się z lekarzem ale dzięki za radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takim zwykłym rozciąganiem, typu w siadzie przyciągnąć nogi zgięte w kolanach do brzucha albo, rozciągnąć pośladki poprzez przełozenia w siadzie zgiętej nogi w kolanie na drugą stronę drugiej nogi i przytrzymać - krzywdy sobie nie można zrobić Ale jasne, jak nie masz doświadczenia w rozciąganiu czy kogoś dobrego kto by pokazał co i jak to rozumiem jak najbardziej

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Dzojsticzek witaj!

Riellee humorki czasami mam

Baambi powodzenia na egzaminach!

Katarznaka piona! Też nic nie wiem o noworodkach tak samo jak Tobie temat pieluch czy trzymania maluszka na rękach jest mi obcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzięki ) Jestem już po. Mam mieszane odczucia, trochę pokręciłam :P zobaczymy jak to będzie Ale oczywiście tuż po miałam dobre wrażenia a potem zaczęłam wątpić czy zdam Zawsze tak mam :P

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Ja urodziłam sn, poród wywoływany bo wody odeszły a nic się nie ruszało. Miałam ciężki poród. I pękłam też.
Ale wolę sn. Pęknięcia się nie czuje, szycia się nie czuje. Wszystko tam na dole mi wróciło do normy. Dziecko dostało moją florę bakteryjną podczas porodu, laktacja szybciej przychodzi po sn. Było ciężko ale nie żałuję. Mam tylko nadzieję że drugi poród będzie w 100 proc naturalny - nie wywoływany
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 17:33   #2903
Klusia91
Zakochana bez pamięci
 
Avatar Klusia91
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Z Kątowni
Wiadomości: 955
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Od południa męczą mnie bóle podbrzusza takie intensywne chwilowe ukłucia jak na samym początku 🤦 już nie wtem co mam ze sobą zrobić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
Klusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 18:36   #2904
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Klusia91 Pokaż wiadomość
Od południa męczą mnie bóle podbrzusza takie intensywne chwilowe ukłucia jak na samym początku 🤦 już nie wtem co mam ze sobą zrobić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli bardzo Ci dokuczają, może skontaktuj się ze swoim lekarzem? Może doradzi czy masz np jechać na IP?
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 18:40   #2905
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

A ja dziś zobaczyłam w necie moje wyniki cytlogii i jestem w grupie 3 choć w opisie jest napisane, że nie stwierdza się komórek rakowych, ale to już jednak trójka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 18:54   #2906
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Baambi a co studiujesz? trzymam kciuki za wyniki!

Klusia91 może faktycznie najlepiej skonsultować to z lekarzem? Chociaż mnie też nieraz zakłuje, ale nie mocno

Mamaporazczwarty a kiedy wizyta u gin? Nie stresuj się, zobaczysz co lekarz na ten wynik powie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 19:02   #2907
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Baambi a co studiujesz? trzymam kciuki za wyniki!

Klusia91 może faktycznie najlepiej skonsultować to z lekarzem? Chociaż mnie też nieraz zakłuje, ale nie mocno

Mamaporazczwarty a kiedy wizyta u gin? Nie stresuj się, zobaczysz co lekarz na ten wynik powie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sobotę, więc jeszcze kilka dni muszę poczekać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 19:14   #2908
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
A ja dziś zobaczyłam w necie moje wyniki cytlogii i jestem w grupie 3 choć w opisie jest napisane, że nie stwierdza się komórek rakowych, ale to już jednak trójka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po tylu ciazach to chyba normalne. Ja od zawsze byłam w II i lekarz mowił ze ok

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 19:25   #2909
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Baambi a co studiujesz? trzymam kciuki za wyniki!

Klusia91 może faktycznie najlepiej skonsultować to z lekarzem? Chociaż mnie też nieraz zakłuje, ale nie mocno

Mamaporazczwarty a kiedy wizyta u gin? Nie stresuj się, zobaczysz co lekarz na ten wynik powie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Logopedię

Pamiętam, że moja koleżanka też miała trójkę i nic złego z tego nie wynikło
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 19:31   #2910
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
A ja dziś zobaczyłam w necie moje wyniki cytlogii i jestem w grupie 3 choć w opisie jest napisane, że nie stwierdza się komórek rakowych, ale to już jednak trójka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie denerwuj się na zapas. Dobrze, że niedługo masz wizyte

U mnie zawsze wychodzi 2 a teraz w ciąży mam 1 pierwszy raz w zyciu

Cytat:
Napisane przez Klusia91 Pokaż wiadomość
Od południa męczą mnie bóle podbrzusza takie intensywne chwilowe ukłucia jak na samym początku 🤦 już nie wtem co mam ze sobą zrobić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak nie są to intensywne bóle okresowe to chyba wszytsko ok.
Mnie od dawna nie bolał brzuch a dziś też mnie kłuje ale to nie są jakieś intensywne dolegliwości.
Jak coś to skonsultuj z lekarzem

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Ja urodziłam sn, poród wywoływany bo wody odeszły a nic się nie ruszało. Miałam ciężki poród. I pękłam też.
Ale wolę sn. Pęknięcia się nie czuje, szycia się nie czuje. Wszystko tam na dole mi wróciło do normy. Dziecko dostało moją florę bakteryjną podczas porodu, laktacja szybciej przychodzi po sn. Było ciężko ale nie żałuję. Mam tylko nadzieję że drugi poród będzie w 100 proc naturalny - nie wywoływany
U mnie było to samo. Wody odeszły wieczorem i zero postępu porodu. Dopiero w południe podali mi oksytocynę i się zaczęło. Ból był okropny ale nie pękłam i mnie nie nacinali, miałam dużo jakichś mikro otarć i trochę mnie tam zszywali. A córka ważyła ponad 4 kg.
Też mam nadzieję, że drugi poród będzie naturalny bez żadnych wspomagaczy. Chętnie też przyjmę znieczulenie w razie potrzeby, za pierwszym razem się nie udało.
Mnie to jednak bardziej przeraża cc niż kolejny sn.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-23 13:36:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.