Odszedłem i sam czekam aż zatęsknię... - czy coś jeszcze z tego będzie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-09-22, 08:22   #31
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Odszedłem i sam czekam aż zatęsknię... - czy coś jeszcze z tego będzie?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-09-22 o 08:49
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-22, 09:00   #32
Sok_z_buki
Rozeznanie
 
Avatar Sok_z_buki
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 507
Dot.: Odszedłem i sam czekam aż zatęsknię... - czy coś jeszcze z tego będzie?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Ja Ci szczerze współczuję, bo wiem, że OCD to piekło na ziemi i ogromne cierpienie emocjonalne i fizyczne. OCD potrafi sprawić, że zwątpisz we wszystko. To zaburzenie opiera się na niekończących się, absurdalnych wątpliwościach, które mogą dotyczyć dosłownie każdej sprawy: czy zamknęliśmy drzwi, czy kochamy swojego partnera/dziecko, czy żyjemy czy może umarliśmy i jesteśmy w piekle, ludziom wkręcają się najbardziej niedorzeczne rzeczy. Twoim priorytetem na ten moment powinno być leczenie.
Co do leków - tak to się zdarza, że na początku ich brania mogą pogarszać nasz stan, nie należy ich odstawiać, tylko poczekać na efekt minimum miesiąc, a najlepiej dwa. Jeżeli po takim czasie dalej jest źle, to można zmienić lek.
OCD można też ogarnąć bez leków, samą psychoedukacją, terapią i wdrażaniem tego, czego się tam nauczymy. To jest trudne i wymaga czasu, będą wzloty i upadki na tej drodze, ale nie ma nic na skróty. Same leki tego nie załatwią, jak się nie nauczymy innego podejścia do własnych myśli i innych reakcji to po odstawieniu leków wszystko się najprawdopodobniej zacznie od nowa.
Tak jak mówiłam, z polskich kanałów mówiących o OCD polecam Ci Człowiek czujący oraz Stowarzyszenie Psychologiczne Zaburzeni&Odburzeni. Tam jest masa przydatnych informacji na temat tego, czym jest OCD i jak sobie z nim radzić. Znajdź dobrego terapeutę poznawczo-behawioralnego, który zna się na OCD i zaburzeniach lękowych. Nie idź do byle kogo, bo nieodpowiednia terapia może pogorszyć OCD.
Też sama chętnie spojrzę na te kanały, bo chyba mi się przyda. Ważne poleconko.
Sok_z_buki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-22, 09:07   #33
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Odszedłem i sam czekam aż zatęsknię... - czy coś jeszcze z tego będzie?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Myślę, że to kwestia indywidualna i tego, ile ktoś zniesie. Czasem bywa naprawdę źle przez pierwszy miesiąc, a potem się okazuje, że lek zaczyna działać i warto było się przemęczyć. Organizm musi się przyzwyczaić i trochę to trwa. Trudno to jakkolwiek określić z góry, każdy może inaczej zareagować i często to jest dobieranie na zasadzie metody prób i błędów, ale trzeba brać pod uwagę to, że na początku może być gorzej i jeżeli jesteśmy w stanie te objawy uboczne wytrzymać, to warto spróbować i poczekać te 4-8tyg na efekty.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-22, 09:11   #34
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Odszedłem i sam czekam aż zatęsknię... - czy coś jeszcze z tego będzie?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie, no co Ty. Na luzie. Jeśli ktoś się mocno męczy i dla niego to za dużo to nie można niczego robić na siłę. Lepiej poinformować o tym swojego lekarza i spróbować innego leku. Być może pacjent lepiej zareaguje. Zresztą... wyobraź sobie mieć np straszne mdłości i zawroty głowy przez miesiąc/dwa, ale ok, jakimś cudem to wytrzymujesz, po czym okazuje się, że te skutki uboczne nie ustąpiły i jednak i tak trzeba zmienić leki... No i zaczynamy od nowa Szczerze? Na samą myśl mi się odechciewa. A jako przykład podałam 'tylko' mdłości/zawroty, a niektórym np mocniej siada stan psychiczny i wiele, wiele innych. Akurat lista uboków zawsze jest długa, więc można różnie trafić.

Najważniejsze - zawsze w każdej chwili można poprosić psychiatrę o zmianę leczenia. Nie ma żadnego minimum. Byleby nie odstawiać na własną rękę.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-22, 09:23   #35
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 422
Dot.: Odszedłem i sam czekam aż zatęsknię... - czy coś jeszcze z tego będzie?

Czyli byłeś u psychologa i psychiatry, dostałeś diagnozę i przepisane leki. Ale uznałeś, że "psycholog się nie nadawał" i odstawiłeś leki na własną rękę.

No cóż.

Naprawdę daj sobie spokój ze związkami i nie zawracaj już głowy byłej dziewczynie, dopóki nie podejmiesz leczenia i terapii. Bo możesz kogoś skrzywdzić.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-09-22 o 12:07
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-22, 21:59   #36
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 137
Dot.: Odszedłem i sam czekam aż zatęsknię... - czy coś jeszcze z tego będzie?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Znajdź dobrego terapeutę poznawczo-behawioralnego, który zna się na OCD i zaburzeniach lękowych. Nie idź do byle kogo, bo nieodpowiednia terapia może pogorszyć OCD.
Tylko uwaga z fiksacją nad nurtem. Oczywiście największą skuteczność z OCD statystycznie ma terapia poznawczo-behawioralna, ale zawsze są wyjątki. Więc nie trzymałabym się tego jak prawdy objawionej. Zaczęłabym od poznawczo-behawioralnej, ale jak nie pójdzie, to zmieniła nurt.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-23, 19:09   #37
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Odszedłem i sam czekam aż zatęsknię... - czy coś jeszcze z tego będzie?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-23 20:09:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.