artykuł w Polityce o opalaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-17, 18:01   #1
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200

artykuł w Polityce o opalaniu


czy czytałyście w ostatniej Polityce tekst pt. Ruletka z faktorem? wynika z niego, że nie warto stosować kremów o protekcji wyższej niż 15 - 20. Prof. Rudnicki mówi, że jeżeli całkowite promieniowanie podzielimy przez nr faktora to otrzymamy tą ilość promieni, która dotrze do skóry po jego zastosowaniu, np. faktor 30: 100 (całk. promieniowanie) dzielone na 30 daje 3%, nasz filtr pochłonie 97% UVA, a teraz faktor 60: 100/60=1,66%, więc różnica między 30 a 60 wynosi jedyne 1,34 na korzyść 60.
co sądzicie?
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 18:13   #2
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: artykuł w Polityce o opalaniu

To nie jest żadna sensacja: przeczytaj sobie artykuły Basi o filtrach i zobaczysz tam to samo.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 18:18   #3
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Re: artykuł w Polityce o opalaniu

ale chodzi mi o to, że do tej pory starałam się używać bardzo wysokiej protekcji jak np. SVR 100, a tutaj jest napisane, że różnice są niewielkie i nie ma sensu wyższa protekcja niż 15 - 20.
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 18:19   #4
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: artykuł w Polityce o opalaniu

Ale filtry są tłuste i często nakladamy za malo, za rzadko i wtedy ich skutecznosc zmniejsza sie o polowe, czyli jak mamy 60, to tak naprawde jest 30, oczywiscie przy za malej aplikacji, ale prawidlowa i dosc czesta jest rtudna, zwlaszcza latem w pracy...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 18:35   #5
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: artykuł w Polityce o opalaniu

Prawda ta jest znana od dawna, że różnica między stopniem protekcji przykładowo faktora SPF 30 a 60 nie jest dwukrotna jakby to się wydawało, ale wynosi kilka dziesiętnych procenta. Jednak nie zgodzę się, że czy 15 czy 30 to to samo, akurat różnica między SPF 15 a SPF 30 jest wyczuwalna, nawet przez osoby o niewrażliwej skórze. Jednak jak pisze Lejka nigdy nie nakładamy tyle kremu ile wskazuje faktor, jest to bardzo trudne nałożyć ok 2 ml kremu na twarz i szyję za jednym razem, tak więc rzeczywista wartość ochrony spada zwykle o połowę (polecam NEWS na temat Mela-D), trzeba też wziąć pod uwagę drugą kwestię, faktor SPF mówi nam tylko o ochronie UVB, nie spotkałam kremu o niskim stopniu protekcji, który by chronił skutecznie przeciw UVA, za wyjątkiem Hydraphase XL, choć posiada on tylko PPD 12, a osoby skłonne do przebarwień powinny stosować PPD wyższe, najlepiej 30, dlatego w praktyce warto stosować faktory od SPF 30 wzwyż. Nie warto przy wyborze kremu bazować tylko na wysokości faktora SPF bo to może być bardzo mylne, krem Anthelios SPF 60 chroni równie skutecznie jak krem Photoderm max SPF 100, oba posiadają PPD 30, w Japonii spotkacie kremy z filtrami o faktorach nawet SPF 130, ale to już nie ma takiego znaczenia. Faktem jest, że liczy się przede wszystkim kompozycja filtrów oraz że w praktyce krem o faktorze SPF 15 nie ochroni nas tak skutecznie jak krem o faktorze SPF 30 wzwyż. Nadal więc uważam że stosowanie wspomnianego kremu SVR 100B ma duży sens.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 18:55   #6
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: artykuł w Polityce o opalaniu

Widać zmądrzałam od przerwy w wizazu, wniosek - przbywać tu jeszcze rzadziej.

Dziewczynki, stosujcie wysokie filtry, ja dzisiaj byłam godzinkę na słońcu, na twarzy miałam 30 LRP a i tak mi skóra z noska złazi... Nastepnym razem go malnę 50 w tubce do ust.

Szkoda, że nie ma tańszego, a dobrego w ochronie UVA filterku, bo Eris nie jest w tym dobry... A Iwostin też nie do końca, prawda?
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 19:04   #7
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: artykuł w Polityce o opalaniu

lejka napisał(a):
> Widać zmądrzałam od przerwy w wizazu, wniosek - przbywać tu jeszcze rzadziej.

Ale ja nie twierdziłam, że to tylko dziś, po prostu nie czytam stale forum i tylko niektóre wypowiedzi, a dziś akurat przeczytałam Twoje trzy i stąd ten wniosek

>
>
> Szkoda, że nie ma tańszego, a dobrego w ochronie UVA filterku, bo Eris nie jest w tym dobry... A Iwostin też nie do końca, prawda?

Myślę, że niedługo będzie ich więcej, tańszy jest Solar Expertise SPF 30,40,60 mleczko lub krem, a jeśli nie musisz wyglądać reprezentacyjnie, to nos zawsze można posmarować pastą cynkową, taki biały nos wygląda śmiesznie, ale w niektórych przypadkach można skorzystać.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-17, 19:07   #8
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: artykuł w Polityce o opalaniu

Ale ta maść to na ochronę UV??? Czy na mój zmaltretowany nosek po przejściach?
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 19:10   #9
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: artykuł w Polityce o opalaniu

Na ochronę UV.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 19:11   #10
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: artykuł w Polityce o opalaniu

Ooo, a to pierwsze słyszę... Mogę poprosić o rozwinięcie tematu? Ona ma filtry? Skąd, jakie?
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 19:23   #11
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: artykuł w Polityce o opalaniu

Jak sama nazwa wskazuje zawiera tlenek cynku, w postaci niemikronizowanej tylko naturalnej, dlatego pozostawia białą warstwę, jeśli podano zawartość tlenku cynku to jeszcze lepiej, wiele kremów dla dzieci na odparzenia zawiera dużą ilość niemikronizowanego tlenku cynku, który oprócz właściwości mineralnego filtru ochronnego, posiada także właściwości gojące, przeciwzapalne. Przykładem jest Sudocrem zawiera 15,25% tlenku cynku, znany mi jest także krem firmy Pfizer Desitin, który zawiera 40% tlenku cynku. Naturalny tlenek cynku ma większy zasięg protekcji niż mikronizowany, ale ma także swoje wady, dlatego nie mógł być stosowany w produktach ochronnych do codziennego użytku, pozostawia białą warstwę na skórze, poza tym maści te są tłuste, mogą zatykać pory, cięzko je potem zmyć ze skóry, jednak mimo wszystko dobrze znać taką opcję, dawniej pasty cynkowe to były jedne z produktów ochronnych, a białe nosy na plażach były popularne, dziś już mało kto tego używa jako ochrony słonecznej.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-17, 19:29   #12
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: artykuł w Polityce o opalaniu

Aaa, dziękuje bardzo. Szkoda, ale chyba się nie bedzie nadawać, na moje zaskórniki...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.