PoczaTkujacy wizazysta :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-07, 00:47   #1
sOkol3k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5

PoczaTkujacy wizazysta :)


hej mam takie pytanie.. .. gdzyz jestem tu nowy i nie dawno dowiedzialem sie o Tym portalu.. interesuje sie ... robieniem Make Up'u zawodowo... dlatego chcial bym dowiedziec sie nieco wiecej o tym zawodzie.. gdyz.. niedlugo (prawdopodobnie zaczne szkole.. ksztalcaca stylistow wizazystow.. charakteryzatorow, tam napewno naucze sie i dowiem.. wiecej ale raczej wolal bym to uslyszec od doswiadczonych osob i pracujacych w tym zawodzie . Ogólnie chodzi mi o ten zawód jaki jest.. jak dlugo 3ba czasu aby stac sie profesjonalista..? wiem ze wiele rzeczy zalezy odemnie... ale czasem lubie posluchac zawsze doBrych rad.... przekonujacych do tego. z Mojego pUnktu widzenia wydaje sie to dosc ciekawy zawód.... mialem do czynienia z make up'em... robilem sobie . taki lekki makijarz.. :P czesto rozmawiam z dziewczynami i doradzam im jaki maja .. robic makijarz do swoich ubiorów..( ps. zawsze sa zadowolone :P) .. mysle ze mogl bym taka szkole zaczac.. lecz mi sie to wydaje to z byt latwe. i tego troszke sie obawiam.... Hmmm a jak to jest od profesjonalnej strony ?

z góry dziekuje :P!!i Pozrowionka
sOkol3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 01:51   #2
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: PoczaTkujacy wizazysta :)

zawód wizażysty jest na pewno bardzo ciekawy, ma się do czynienia z różnymi ludźmi, różnymi osobowowościami, mimo umiejętności zawodowych należy wykazac sie również zdolnościami psychologicznymi gdyż jak wiadomo każdy człowiek jest inny i do każdego trzeba mieć indywidualne podejście. Z drugiej strony to ciężki, wymagający wiele wysiłku i niewątpliwie wyrzeczeń zawód. Uczy się go całe życie i tak naprawde nie można po zrobieniu kursu stwierdzić: no tak teraz jestem profesjonalnym wizażystą.
Tylko ciężka praca i miłość do tego co się robi może przynieść jakiekolwiek efekty.
Nie jestem wizażystką, ale na pewno osoby parające się tym zajęciem potwierdzą to co napisałam. Przed tobą na pewno dużo dużo pracy, samozaparcia w dążeniu do celu i doskonalenia umiejętności.
Najcudowniejsze i najbardziej satysfakcjonujące w tym zawodzie jest zadowolenie klienta, jego "dziękuję". Dzięki temu ta praca ma sens i człowiek czuje że dobrze ją wykonuje. Życzę powodzenia, dużo cierpliwości i niewątpliwie szczęścia.
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 16:46   #3
sOkol3k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5
Dot.: PoczaTkujacy wizazysta :)

Wielkie dzieki za rade. bardzo fajnie jest posluchac kogos ktO mimo iz nie jest wizazysta. a potrafi dobrze sprecyzowac ten zawód. Wiem ze wiele zeczy zalezy odemnie.. od mojej osobowosci.. i podejsciu do innych ludzi. Narazie nie mialem z takimi rzeczami problemów. Hmm Mysle ze warto jednak spróbowac.. dluga droga przedemna. ;] pozdrawiam goraco i thx
sOkol3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 21:19   #4
Feluś
Raczkowanie
 
Avatar Feluś
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 129
Dot.: PoczaTkujacy wizazysta :)

Cześć Sokołek!(chyba dobrze napisałam?)
Niedawno skończyłam kurs wizażu. Zawód mi się bardzo spodobał. Ale żeby stać się profesjonalnym - w pełni - wizażystą potrzeba wiele ćwiczeń. Na kursire poznałam postawy, i chociaż całe (prawie) życie robiłam sobie make up
okzało się że jeszcze wielu rzeczy nie wiem. Kiedy zagłębisz się w temat okaże się że jest wiele dziedzin w wizażu w których możeszz stać się spechjalistą, np.kolorysta. Podobno trzeba "pomalować" ok. 1000 twarzy żeby nabrać doświadczenia. Ja wiem jedno- mało jest w tej branży specjalistów, a potrzeby są. Dobrze jest jeżeli możesz wizaż połączyć z innymi pokrewnymi dziedzinami. Daje to lepsze możliwości pracy( również własnej działalności).
Ogólnie fajnie, ale wcale nie tak prosto jak wygląda na pierwszy rzut oka.
Feluś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 21:58   #5
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: PoczaTkujacy wizazysta :)

Wcale nie jest prosto,to prawda,to wbrew pozorom ciezka fizyczna praca Ale wspaniale usłyszeć po zrobieniu makijażu i dobraniu fryzury "Boze ,to ja ?,jak pięknie!"
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.