Jak zatrzymać legitymację studencką??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-05, 10:17   #31
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Jak zatrzymać legitymację studencką???

Faktycznie, zapomniałam o ECTS
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 17:05   #32
xolaatt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10
Dot.: Jak zatrzymać legitymację studencką???

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Wprost przeciwnie - lepiej będzie jak nie podejdzie do sesji i nie pozalicza, bo wtedy nie straci punktów ECTS i przez to za drugi kierunek płacić nie będzie
Przepraszam że się wtrącę , ale czy to znaczy że jeżeli teraz studiuje jeden kierunek , ale mam zamiar z niego zrezygnować w czerwcu i zacząć inny w październiku, to będę musiała za niego zapłacić ? ;o myślałam że to się płaci tylko jeżeli bierze się drugi kierunek równolegle do pierwszego i oba się studiuje naraz ...
xolaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 17:17   #33
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jak zatrzymać legitymację studencką???

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 17:26   #34
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak zatrzymać legitymację studencką???

Cytat:
Napisane przez xolaatt Pokaż wiadomość
Przepraszam że się wtrącę , ale czy to znaczy że jeżeli teraz studiuje jeden kierunek , ale mam zamiar z niego zrezygnować w czerwcu i zacząć inny w październiku, to będę musiała za niego zapłacić ? ;o myślałam że to się płaci tylko jeżeli bierze się drugi kierunek równolegle do pierwszego i oba się studiuje naraz ...
Dostajesz liczbę bezpłatnych ECTS. Ilość ta starcza na jeden kierunek - 5 lat studiów.
Studiując drugi kierunek, potrzebujesz "innych" ECTS. Zakładając, że pierwszy kierunek zamierzasz studiować 5 lat (lic/inż+mgr lub jednolite mgr) to na drugi kierunek nic z bezpłatnej puli ECTS Ci nie zostanie*. Więc to, czy drugi kierunek studiuje się równolegle czy nie, nie robi różnicy. Teraz skończysz jeden kierunek, za 10 lat będziesz chciała zacząć drugi - zapłacisz za niego.

W twoim przypadku, jeśli zrezygnujesz to stracisz 30 lub 60 ECTSów (nie wiem czy w tym czerwcu chcesz rezygnować przed sesją czy po sesji). Oznacza to, że chcąc studiować 5 lat na drugim kierunku, za rok/semestr na nim będziesz musiała zapłacić.

*Nie jestem pewna czy nic nie zostaje, czy mamy dodatkowe 30 pkt, poprawcie mnie, jeśli wprowadzam w błąd.
**Nie wiem też, czy opłata za drugi kierunek obejmuje już studentów aktualnie będących na 1 roku swojego pierwszego kierunku.

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Tak długo pisałam swoje wypociny, że mm444 mnie ubiegłaś
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 17:32   #35
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Jak zatrzymać legitymację studencką???

A to nie jest tak że jednoczesnego studiowania kilku kierunków też dotyczy, chyba, że były one rozpoczęte w tym roku akademickim o ile rekrutacja nastąpiła do 30.09.2012 ??
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.