Mamy sierpniowe 2018 cz.III - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-06-15, 15:31   #3871
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Ja to mam przeczucie że niedługo urodzę, naprawdę... nie chce przyciągać tego myślami ale czasami czuję się tak jakby miało się wszystko zaraz zacząć. Chciałabym wytrzymać jeszcze chociaż te 4 tygodnie. Czuje się fatalnie, tak jak przed pierwszym porodem. Tylko wtedy to samopoczucie się zaczęło w 37tc a nie 33...
Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
Za mną też już chodzi takie przeczucie bo i Antek jest trochę do przodu ale ja też czuję że brzuch mi się obniża i wyraźni czuję go tuż nad spojeniem. Raczej szykuje mi się lipcowe dziecko co daje mi motywację żeby powoli kończyć wyprawkę



Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość

Tak z pozadziecięcych tematów - jaką sałatkę (bezmięsną) lubicie zjeść przy grillu? Na weekend odwiedzają nas znajomi i robię listę zakupów
Poza tym zaczęły się mistrzostwa - mój mąż jest biernym (oglądającym) i czynnym (kopiącym) fanem piłki nożnej. Ciekawe, jak ja sobie poradzę bez niego przez ten miesiąc?

Najzwyklejszą z sałaty, ogórka, pomidora, może być rzodkiewka i to do tego na leniucha sos sałatkowy z wodą i oliwą. A jak mam wenę to robię na bazie octu, oliwy i soku z cytryny takie coś jak vinegret, możesz też dodać musztardę.


Albo ryż, pomidor, ogórek, rzodkiewka i to tego sos jogurtowo-majonezowy ewentualnie dla zaostrzenia trochę czosnku albo ziół prowansalskich.


Albo pokrojone w kostkę albo w plastry pomidory i sos musztarda, oliwa, miód- pyszka!


Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Co do dzieci, to ja "lubię" tylko swoje i córki brata. Dzieci rodzeństwa tż są spoko, ale to już nie to samo uczucie co przy dzieciach z "mojej strony". Czy ma tak któraś z Was?

Akurat u nas będzie to my będziemy pierwsi jeśli chodzi o dzieci w takim pokrewieństwie i szczerze wolałabym aby przed nami był brat tż bo to co ostatnio od niego usłyszałam to tak jakby mi ktoś dał z liścia


A ogólnie to też jestem niedzieciowa, zwłaszcza jeśli chodzi o kilkulatki. Oby mi się zwiększyła ta tolerancja przy własnym


Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Ja za to niezadowolona ze swojej wizyty. Gin chyba miała słabszy dzień, wszystko musiałam z niej wyciągać,czułam się jakbym jej dupę zawracała:/
Na wszystkie moje dolegliwości jedną odpowiedź "to normalne w ciąży".
Szyjkę mam 2,3mm , wg niej dobrze na tym etapie. Co myslicie? Bo mi się wydaje mało...
Młody waży 2,200 (32+3).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo ładna waga Czy my nie chodzimy do jednego ginekologa? Bo czasem mam wrażenie że niepotrzebnie zawracam głowę a wizyta jest trochę na odwal się



Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Hej Wam

Witam się z zapaleniem krtani. :/
Ledwo gadam i mąż się śmieje że wreszcie nastała cisza w domu, tymbardziej że moja mama też owe zapalenie krtani ma i dodatkowo angine. Tylku u mnei to raczej alergiczne bo jak patrzę wstecz to zawsze na przełomie czerwca/lipca mam taki zanik głosu.
W każdym razie dostałam pilne skierowanie do laryngologa. Pojechałam do miasta, a tam tak: jedna Pani na urlopie, wraca w piątek. Druga prywatnie, ale dopiero na 20tego. A trzecia ma kontrakt do końca czerwca. Nawet się powolalam na ustawę, na pilnosc skierowania, to kazały mi pojechać do Torunia (70km) i tam mnie ktoś przyjmie.
Więc grzecznie pytam, czy mi Pani zadzwoni i zagwarantuje wizytę, że będę przyjęta itp. Bo jak narazie od drzwi do drzwi. To mi odpowiedziała że do niej to nie należy.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To niestety ale pani chyba nie ma pojęcia co należy do jej obowiązków bo jeśli przychodnia nie ma u siebie terminów to ma obowiązek ustalić wizytę u innego specjalisty. Ja bym raczej od lady w rejestracji nie odeszła gdybym nie miała potwierdzonego terminu




Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Szczerze nie wiem. Moja ginka bada mnie ginekologicznie i zawsze stwierdza, że wszystko pozamykane, ok. USG robi mi szybkie przez brzuch na każdej wizycie. Sprawdza tylko serducho. Więc ja tak naprawdę nie wiem jaką ja mam tą szyjkę i tak jakoś mi zawsze dziwnie jak Wy tu co chwila wymiary podajecie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No to u mnie podobnie. Tylko palapcyjne badanie szyjki i ponoć zawsze jest długa, twarda i zamknięta.


Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Wyszłam z usg termin mam 10sierpnia nadrobila grubo 2tyg waga 1944g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No to całkiem duża dziewczyna



Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy też odczuwacie teraz większe zmęczenie? Ja już nie wiem co się ze mną dzieje...W nocy się budzę, wcześnie rano wstaję , potem w dzień jestem jak żywy trup - nic mi się nie chce, a jak się zdrzemnę, to jeszcze gorzej się czuję ,a później zasnąć wieczorem nie mogę. Mam dość
Dzisiaj wstałam 06.30 , zrobiłam placki ziemniaczane, zupę i mnie sn zmożył , leżałam 2 godziny, ale co jakiś czas telefon dzwonił, to syn ze szkoły przyszedł także oka nie zmrużyłam. Wstałam i jestem do niczego. Nie mam energi do życia. Wyniki mam dobre, więc nie wiem o co kaman Czasem mam lepsze dni jak wczoraj, ale często właśnie takie jak dziś.
Nie mam nawet siły sprzątnąć w kuchni po obiedzie, nie mówiąc już jak wygląda mieszkanie.

Niestety tak. Nie pamiętam kiedy przespałam całą noc, budzę się po kilka razy i do tego dochodzą wizyty w toalecie. Wstaję około 9, śniadanie, podszykuję obiad i muszę chwilę odsapnąć. A po południu dokończę obiad, trochę się pokręcę po domu i zalegam z serialem albo książką Ale to już chyba taki etap bo wcześniej miałam o wiele więcej energii.
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 15:47   #3872
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy też odczuwacie teraz większe zmęczenie? Ja już nie wiem co się ze mną dzieje...W nocy się budzę, wcześnie rano wstaję , potem w dzień jestem jak żywy trup - nic mi się nie chce, a jak się zdrzemnę, to jeszcze gorzej się czuję ,a później zasnąć wieczorem nie mogę. Mam dość
Dzisiaj wstałam 06.30 , zrobiłam placki ziemniaczane, zupę i mnie sn zmożył , leżałam 2 godziny, ale co jakiś czas telefon dzwonił, to syn ze szkoły przyszedł także oka nie zmrużyłam. Wstałam i jestem do niczego. Nie mam energi do życia. Wyniki mam dobre, więc nie wiem o co kaman Czasem mam lepsze dni jak wczoraj, ale często właśnie takie jak dziś.
Nie mam nawet siły sprzątnąć w kuchni po obiedzie, nie mówiąc już jak wygląda mieszkanie.
Mam to samo,tylko bym leżała. Ztym że ja nie spie,oka zmrużyć nie moge

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Mój gin też. Bada ginekologicznie i mówi ze szyjka dluga i zamknięta, ale nie wiem ile ma. A kiedy idzie na urlop? Moze sie uda isc do niej jeszcze przed urlopem, choćby to było za 2 lub 3 tygodnie?
Moj tez idzie na urlop i kazal przyjść po niecałych 3 tygodniach przed jego urlopem
Od początku lipca ma urlop. Nie widzi potrzeby żebym przychodziła za dwa tyg bo wszystko jest niby ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 15:52   #3873
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ja po powrocie do domu jakoś nie mogę dogadać się z mężem. Poprawiła mu się relacja z córką to super. Napewno ma zupełnie inne podejście do sprzątania, robi takie rzeczy co bym się nie spodziewała po nim ale.... Właśnie jest coś nie tak. Może chciałby obniżyć napięcie ale ja teraz nie mogę. Muszę pobrać najpierw priobotyków - w sumie biore teraz w dwóch formach. Jutro jedziemy na zakupy, miałam spakować torbę bo po szpitalu pusta i domówić podkłady ale mi się nie chce. W ogóle popatrzylam się na ceny apteczne i w różnych aptekach każdy artykuł dużo taniej więc będziemy zamawiać z odbiorem w aptece bo i tak koło nich mąż chodzi.
Co konkretnie kupujecie na start do mycia? Ja używałam oilatum, można olejki różne na start już. A wy co?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 15:58   #3874
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Stella a ja tą babkę mam w nosie. Wiem, że za 3 dni mi się poprawi więc w poniedziałek nie byloby sensu już iść. W tej przychodni kiedyś miałam staż w optyku. I tam nieraz się dostać do lekarza to zależało od widzi mi się pielęgniarki...
Tymbardziej że gardło mam czyste i osluchowo też. Moja rodzinna powiedziała że ona nie widzi podstaw na leki inne niż tantum verde ale może jednak laryngolog mi coś da.
Coś tak czuje raczej że to i tak wina pylenia. Pyli brzoza, trawy i jakieś grzyby..
Dziewczyny już napisały wszystkie najlepsze przepisy. Zwłaszcza na kalafior, ja zamiast majonezu robie jogurtowy sos czosnkowy z koperkiem. moja mama jutro ma robić jakąś z kaszy gryczanej z dynią i avokado(?) w biedronce kupiła kiedyś kaszę z prażoną dynią i na niej był przepis.

Miałam nadzieję trochę odpocząć na l4. Tymczasem do południa zawsze coś robię. O 14 młodego z przedszkola i dopiero jak przyjedziemy to wyciągam nogi. Młody zawsze na bajce próbuje zasnąć więc muszę go pilnować bo potem wieczór w plecy.
Mąż mi jutro organizuje czas. Jedziemy do Torunia, na małe zakupy i tak na miasto spędzić trochę czasu razem. A w niedzielę za to do kuzynki na urodziny, ale tylko na kawę bo nikt z nas nie reflektuje na obiad.
I kolejny tydzień z głowy, w środę wkraczam w 8 miesiąc..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 16:01   #3875
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Ja po powrocie do domu jakoś nie mogę dogadać się z mężem. Poprawiła mu się relacja z córką to super. Napewno ma zupełnie inne podejście do sprzątania, robi takie rzeczy co bym się nie spodziewała po nim ale.... Właśnie jest coś nie tak. Może chciałby obniżyć napięcie ale ja teraz nie mogę. Muszę pobrać najpierw priobotyków - w sumie biore teraz w dwóch formach. Jutro jedziemy na zakupy, miałam spakować torbę bo po szpitalu pusta i domówić podkłady ale mi się nie chce. W ogóle popatrzylam się na ceny apteczne i w różnych aptekach każdy artykuł dużo taniej więc będziemy zamawiać z odbiorem w aptece bo i tak koło nich mąż chodzi.
Co konkretnie kupujecie na start do mycia? Ja używałam oilatum, można olejki różne na start już. A wy co?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jestem zwolennikiem minimalizmu. Na pewno żadnych emolientów, oliwek itd. Jedynie jakis delikatny plyn do mycia.
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 16:05   #3876
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Ja jestem zwolennikiem minimalizmu. Na pewno żadnych emolientów, oliwek itd. Jedynie jakis delikatny plyn do mycia.
To jaki płyn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 16:06   #3877
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Aach jeszcze. Niechęć dziecieca...
U mnie się przejawia do takich dzieci które nie potrafią się sobą zająć. Np. Moja kuzynka lat 13, jak przyjedzie do nas to nawet się z moim Tomkiem nie pobawi, wręcz trzeba ją zmuszać żeby się pobawila (czy popilnowala) no spojrzała chociaż. To jest 2 minuty, wola mnie bo chce do wc po czym już nie wróci na dwor tylko siedzi w komórce.
A z kolei kuzynostwa dzieci czy od męża czy moje jak przyjadą to ja nawet nie wiem że mam dziecko. Byleby brama na podwórku była zamknięta na kłódkę co nikt nie otworzy. A są w podobnym wieku jak ta 13-latka.

Choć sama po sobie zauważyłam że czasami się za dużo od dzieci wymaga.
Ostatnio widziałam sytuację jak małżeństwo w rossmanie robiło zakupy i córeczka ich się wiercila na rękach u taty, wizualnie roku nie miała: na co matka: uspokoj się wreszcie, już jesteś duża. Ojciec jej wtórował: jesteś niegrzeczna, co to ma być?

Okej, są sytuacje gdzie od 2 latka możemy wymagać chwili spokoju, ale on nie zawsze musi rozumieć dlaczego..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-15, 16:08   #3878
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
To jaki płyn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas będzie hipp. Chociaż na dobrą sprawę na początek to i sama woda wystarczy.
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 16:10   #3879
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
To jaki płyn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
https://www.ekomaluch.pl/coslys-more...eci-2w1-250-ml ten jest świetny, ma bardzo naturalny skład - minus ze musze zamawiać. Ale też swietne są z rossmanna babydream - uzywalam przy pierwszym synku.

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
U nas będzie hipp. Chociaż na dobrą sprawę na początek to i sama woda wystarczy.
O tak hipp tez ma fajny i delikatny skład
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 16:14   #3880
Melka92
Wtajemniczenie
 
Avatar Melka92
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
To jaki płyn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja kupiłam babydream z roska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Antoni
Melka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 16:15   #3881
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ja mam Derme eco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 17:09   #3882
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
I mojego lekarza też można zaliczyć do grona: "Dzisiaj nic nie powiem, bo mam zły dzień". Ostatnio było spoko więc wypada, że na tej wizycie będzie foch

Gosia musiałam pozbierać z szaf, szafek i szafeczek te maciupeńkie ciuszki bo się nie mieściłam męczył mnie sam widok tego syfu, w pudełkach wygląda ślicznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ostatnio ciaglę przegrywam na loterii humoru mojego gina wiecznie jest nie w sosie.
Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
No właśnie,moja ma 2,3 i wg mojej gin ok. Ech

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

No właśnie wychodzi,że na następnej wizycie to będzie już 38 tydzień. Kosmos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, tak naprawdę to już możesz być dawno na porodówce wtedy...
Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Wyszłam z usg termin mam 10sierpnia nadrobila grubo 2tyg waga 1944g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo ładna waga pytałaś chyba o płyn do kąpieli: babydream z pompką

Ja też nie wiem jak przetrwać najbliższe 6,5 tygodnia do terminu . Trochę mnie podniósł na duchu koniec remontu bo już nie miałam sił na więcej, no ale teraz czeka mnie pranie, prasowanie i dopinanie wyprawki, a ja się czuję dokładnie jak Aisza napisała, i o tych nocach i o tym spadku energii no wypisz wymaluj pierwszy raz rodzę latem i uważam, że to najcięższy okres :P.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 17:15   #3883
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Kurcze no nie wiem co zrobić,bo wszystko z dzieckiem ok i zapisywać się teraz do innego lekarza to tak jakoś z tyłka:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 17:28   #3884
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Kurcze no nie wiem co zrobić,bo wszystko z dzieckiem ok i zapisywać się teraz do innego lekarza to tak jakoś z tyłka:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yoona, ja bym się zapisala. Nawet dla własnego spokoju, jak stwierdzisz ze nie potrzebujesz to wizyte najwyżej odwołasz. Ale przynajmniej będziesz spokojna, że ktoś kuknal na dzidziusia
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 17:35   #3885
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Kurcze no nie wiem co zrobić,bo wszystko z dzieckiem ok i zapisywać się teraz do innego lekarza to tak jakoś z tyłka:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym się zapisała, prywatnie na jedną kontrolną wizytę. Myślałam, że u mnie te wizyty co 3 tygodnie teraz to za długo, więc tym bardziej ponad miesiąc na takim etapie średnio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 18:04   #3886
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Ja za to niezadowolona ze swojej wizyty. Gin chyba miała słabszy dzień, wszystko musiałam z niej wyciągać,czułam się jakbym jej dupę zawracała:/
Na wszystkie moje dolegliwości jedną odpowiedź "to normalne w ciąży".

Młody waży 2,200 (32+3).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj zazwyczaj też sam z siebie nie wiele powie
A waga maluszka super ja obstawiałam że moja waży ponad 2kg a tu proszę... ledwo ponad 1,5

Cytat:
Napisane przez ronja Pokaż wiadomość

Dziewczyny, a czy któraś z was rozważa ćwiczenie z balonikiem Aniball? Poczytałam sobie trochę i chyba jestem przekonana do zakupu. Mama ginekolog polecała u siebie też. Opinie w sieci mogą być oczywiście marketingowe, ale wydaje mi się, że ma to sens - po pierwsze na ćwiczenie mięśni, a po drugie na oswojenie się z całym procesem porodu.
Mama ginekolog to w sumie ani nie mówi nie, ani nie mówi tak
Ale ja bym na pewno kupiła z tym że, mieszkając z rodzicami tż musiałabym chyba nim ćwiczyć kładąc się w łazience na podłodze.... a do tej łazienki pewnie co chwile by ktoś pukał bo jest jedna i to razem z wc no ,,naszego,, pokoju ciągle ktoś włazi i puka....

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Szczerze nie wiem. Moja ginka bada mnie ginekologicznie i zawsze stwierdza, że wszystko pozamykane, ok. USG robi mi szybkie przez brzuch na każdej wizycie. Sprawdza tylko serducho. Więc ja tak naprawdę nie wiem jaką ja mam tą szyjkę i tak jakoś mi zawsze dziwnie jak Wy tu co chwila wymiary podajecie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skąd to znam, mi mierzył gin przez całą ciąze trzy razy szyjke.. dwa razy na fotelu i raz po połówkowym usg mi zrobił . Jak pytałam się położnej czy ona może wie co ile się bada szyjkę (skoro wie kiedy, na jakie i ile razy badania wysłać :P ) to powiedziała że jeśli nie ma potrzeby bo : nie boli , nie twardnieje brzuch to lekarz w ogole może nie badać na fotelu.

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy też odczuwacie teraz większe zmęczenie?
Ja dziś wysprzątałam generalnie cały pokój z myciem lamp i za meblami, jak skończyłam to padłam ... do tego strasznie boli mnie żebro po prawej stronie

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Co konkretnie kupujecie na start do mycia? Ja używałam oilatum, można olejki różne na start już. A wy co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja myślę o oilatum


Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Też bym się zapisała, prywatnie na jedną kontrolną wizytę. Myślałam, że u mnie te wizyty co 3 tygodnie teraz to za długo, więc tym bardziej ponad miesiąc na takim etapie średnio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yoona - Myslę że Gosia ma rację, ja też bym się zapisała bo ciąża już zaawansowana a długi odstęp między wizytami !

Edytowane przez angelajnaaa
Czas edycji: 2018-06-15 o 18:08
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 18:06   #3887
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Aach jeszcze. Niechęć dziecieca...
U mnie się przejawia do takich dzieci które nie potrafią się sobą zająć. Np. Moja kuzynka lat 13, jak przyjedzie do nas to nawet się z moim Tomkiem nie pobawi, wręcz trzeba ją zmuszać żeby się pobawila (czy popilnowala) no spojrzała chociaż. To jest 2 minuty, wola mnie bo chce do wc po czym już nie wróci na dwor tylko siedzi w komórce.
A z kolei kuzynostwa dzieci czy od męża czy moje jak przyjadą to ja nawet nie wiem że mam dziecko. Byleby brama na podwórku była zamknięta na kłódkę co nikt nie otworzy. A są w podobnym wieku jak ta 13-latka.

Choć sama po sobie zauważyłam że czasami się za dużo od dzieci wymaga.
Ostatnio widziałam sytuację jak małżeństwo w rossmanie robiło zakupy i córeczka ich się wiercila na rękach u taty, wizualnie roku nie miała: na co matka: uspokoj się wreszcie, już jesteś duża. Ojciec jej wtórował: jesteś niegrzeczna, co to ma być?

Okej, są sytuacje gdzie od 2 latka możemy wymagać chwili spokoju, ale on nie zawsze musi rozumieć dlaczego..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Alingles, powiem ci ,że tak jak my dorośli możemy nie lubić ,,obcych " dzieci, tak samo dzieci też nie muszą się lubić nawzajem i wcale się nie dziwię ,jak 13 latka nie chce się bawić z 4 latkiem. Nie wszystkie nastolatki lubią się zajmować maluchami. Oczywiście, są takie o których piszesz, że się bawią, ale to nie jest reguła - po prostu muszą się lubić i musi ,,zaskoczyć" ta jak najzwyczajniej w świecie z ludźmi.



Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Ja za to niezadowolona ze swojej wizyty. Gin chyba miała słabszy dzień, wszystko musiałam z niej wyciągać,czułam się jakbym jej dupę zawracała:/
Na wszystkie moje dolegliwości jedną odpowiedź "to normalne w ciąży".
Szyjkę mam 2,3mm , wg niej dobrze na tym etapie. Co myslicie? Bo mi się wydaje mało...
Młody waży 2,200 (32+3).
Na następnej wizycie będę miała ktg,ale najgorsze że ona idzie teraz na urlop,więc następną wizytę mam 20 lipca!
Kosmos jakiś,niektóre z Was już chodzą co 2 tyg,a ja mam wstępna za półtora miesiąca,zła jestem jak nie wiem,przecież oszaleje do tego czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Yonna, a w tej przychodni , do której chodzisz nie przyjmują inni ginekolodzy? Bo ja teraz jak mam wizyty co 2 tyg, a mój lekarz przyjmuje tylko w III i IV czwartek w miesiącu to po prostu jestem zapisywana do innego lekarza.

Jakbym miała chodzić prywatnie co 2 tyg to pewnie bym nie chciała, ze względu na kasę, ale na NFZ co mi szkodzi, tym bardziej ,że mam czas.

U nas w ogóle w 9 miesiącu mam mieć wizyty co tydzień Uważam ,że trochę przesada, ale może z drugiej strony lepsze do niż z byle powodu zasuwać do szpitala.


Trochę mnie pocieszyłyście tym ,że też się czujecie takie wiecznie zmęczone, bo już myślałam ,że coś jest tak ze mną. Nie pamiętam ,żebym w 1 ciąży aż tak się czuła. Może dlatego ,że wtedy ,,nic " nie musiałam i nie czułam żadnej presji ,że muszę coś zrobić.

Edytowane przez Aisza21
Czas edycji: 2018-06-15 o 18:10
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 18:10   #3888
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Według usg 32+4 położenie podłużne główkowe kolejne usg mam robić za 5-6 tyg

STELLA Tż do mnie kurde ale duże może tyle nie jedz hahaha



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

GOSIA babydream ja mam od dawna a pytałam o tantum jakie mam brać z gemini

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 18:10   #3889
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Alingles, powiem ci ,że tak jak my dorośli możemy nie lubić ,,obcych " dzieci, tak samo dzieci też nie muszą się lubić nawzajem i wcale się nie dziwię ,jak 13 latka nie chce się bawić z 4 latkiem. Nie wszystkie nastolatki lubią się zajmować maluchami. Oczywiście, są takie o których piszesz, że się bawią, ale to nie jest reguła - po prostu muszą się lubić i musi ,,zaskoczyć" ta jak najzwyczajniej w świecie z ludźmi.






Yonna, a w tej przychodni , do której chodzisz nie przyjmują inni ginekolodzy? Bo ja teraz jak mam wizyty co 2 tyg, a mój lekarz przyjmuje tylko w III i IV czwartek w miesiącu to po prostu jestem zapisywana do innego lekarza.

Jakbym miała chodzić prywatnie co 2 tyg to pewnie bym nie chciała, ze względu na kasę, ale na NFZ co mi szkodzi, tym bardziej ,że mam czas.

U nas w ogóle w 9 miesiącu mam mieć wizyty co tydzień Uważam ,że trochę przesada, ale może z drugiej strony lepsze do niż z byle powodu zasuwać do szpitala.
Aisza tak. Zdaje sobie z tego sprawę, że nie można dzieci zmuszać do zabawy.
Ale ta sama kuzynka 4 lata temu po porodzie siedziała u nas całe wakacje i nie odstepowala mnie i małego na krok. Zawsze z nim chetnie spedzala czas. Dopiero od pół roku mniej wiecej taka sytuacja jest..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 18:13   #3890
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Tyle dziś "tata" w sh kupił włącznie z wanna]20180615_191254.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20180615_191235.jpg (59,7 KB, 44 załadowań)
__________________
08.08/20.08

Edytowane przez Panterka1313
Czas edycji: 2018-06-15 o 18:14
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 18:18   #3891
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Aisza tak. Zdaje sobie z tego sprawę, że nie można dzieci zmuszać do zabawy.
Ale ta sama kuzynka 4 lata temu po porodzie siedziała u nas całe wakacje i nie odstepowala mnie i małego na krok. Zawsze z nim chetnie spedzala czas. Dopiero od pół roku mniej wiecej taka sytuacja jest..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pewnie taki dzisiuś był dla 9 latki atrakcyjny, jak laleczka, a rozbrykany 4 latek dla nastolatki już niekoniecznie
Taką samą sytuację miałam z siostrzenicą Tż. Jak miała 9 lat i się Mateusz urodził to wręcz zmuszała babcię ,żeby codziennie do nas przychodziła z nią i kąpała go, bawiła się z nim. Jak podrosła i moje dziecko też to czar prysł. Nawet nie było mowy ,żeby z nim na plac wyszła czy gdzieś indziej.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 18:21   #3892
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Torbę mam taką 20180615_191749.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 18:27   #3893
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Pytanie z serii głupich co to CRP i co oznacza jak jest za duże po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 18:29   #3894
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Alingles, powiem ci ,że tak jak my dorośli możemy nie lubić ,,obcych " dzieci, tak samo dzieci też nie muszą się lubić nawzajem i wcale się nie dziwię ,jak 13 latka nie chce się bawić z 4 latkiem. Nie wszystkie nastolatki lubią się zajmować maluchami. Oczywiście, są takie o których piszesz, że się bawią, ale to nie jest reguła - po prostu muszą się lubić i musi ,,zaskoczyć" ta jak najzwyczajniej w świecie z ludźmi.






Yonna, a w tej przychodni , do której chodzisz nie przyjmują inni ginekolodzy? Bo ja teraz jak mam wizyty co 2 tyg, a mój lekarz przyjmuje tylko w III i IV czwartek w miesiącu to po prostu jestem zapisywana do innego lekarza.

Jakbym miała chodzić prywatnie co 2 tyg to pewnie bym nie chciała, ze względu na kasę, ale na NFZ co mi szkodzi, tym bardziej ,że mam czas.

U nas w ogóle w 9 miesiącu mam mieć wizyty co tydzień Uważam ,że trochę przesada, ale może z drugiej strony lepsze do niż z byle powodu zasuwać do szpitala.


Trochę mnie pocieszyłyście tym ,że też się czujecie takie wiecznie zmęczone, bo już myślałam ,że coś jest tak ze mną. Nie pamiętam ,żebym w 1 ciąży aż tak się czuła. Może dlatego ,że wtedy ,,nic " nie musiałam i nie czułam żadnej presji ,że muszę coś zrobić.
Przyjmują inni,ale nawet sugesti nie było żeby do innego.
Zapisze się chyba prywatnie do kogoś tu w Poznaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 18:39   #3895
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Pytanie z serii głupich co to CRP i co oznacza jak jest za duże po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Podwyższone CRP wskazuje na stan zapalny organizmu. Po porodzie lubi być podwyższony ze względu na gojenie się narządów rodnych czy powłok brzusznych. Dopiero jeśli nie spada może oznaczać że wdała się jakaś poważniejsza infekcja.
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 18:58   #3896
t_89
Zakorzenienie
 
Avatar t_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 058
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Hej ja miałam dzisiaj wizytę maly waży 2600. Wszystko ok nawet mi nic nie przepisał jestem w szoku. Zawsze z receptami wychodziłam. Ja też jakoś nie mam na nic siły ani motywacji nic mi się nie chce. Jeszcze mala w domu bo miała wczoraj gorączkę i nie posxilam jej do przedszkola. Ale w domu jej się nudzi nie wiem jak to będzie w wakacje ; (
t_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 19:02   #3897
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
Hej ja miałam dzisiaj wizytę maly waży 2600. Wszystko ok nawet mi nic nie przepisał jestem w szoku. Zawsze z receptami wychodziłam. Ja też jakoś nie mam na nic siły ani motywacji nic mi się nie chce. Jeszcze mala w domu bo miała wczoraj gorączkę i nie posxilam jej do przedszkola. Ale w domu jej się nudzi nie wiem jak to będzie w wakacje ; (

Piękna waga
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 19:05   #3898
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
Hej ja miałam dzisiaj wizytę maly waży 2600. Wszystko ok nawet mi nic nie przepisał jestem w szoku. Zawsze z receptami wychodziłam. Ja też jakoś nie mam na nic siły ani motywacji nic mi się nie chce. Jeszcze mala w domu bo miała wczoraj gorączkę i nie posxilam jej do przedszkola. Ale w domu jej się nudzi nie wiem jak to będzie w wakacje ; (

To ty już rodzić możesz na spokojnie z taką wagą malucha Który tydzień?
No właśnie odwieczny problem z wakacjami co zrobić z dzieckiem W przedszkolu z tego co pamiętam tylko 1 miesiąc jest wolny, więc nie tak źle. Teraz to i tak dobrze, bo jesteśmy na l4 - pamiętam,że zawsze mialam problem jak pracowałam, bo obie babcie pracowały i na serio musieliśmy tak lawirować z urlopami, żeby tą opiekę jakoś zapewnić.


Mój syn jedzie po zakończeniu roku na spływ kajakowy, a potem też nie mam dla niego żadnych atrakcji. Na urlop w tym roku się nie wybieramy niestety, a on na kolonie nie chciał jechać, więc będzie lato w mieście. Dobrze, że mieszkamy w otoczeniu jezior, także będziemy chociaż jeździć nad wodę.

Edytowane przez Aisza21
Czas edycji: 2018-06-15 o 19:10
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 19:12   #3899
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
Hej ja miałam dzisiaj wizytę maly waży 2600. Wszystko ok nawet mi nic nie przepisał jestem w szoku. Zawsze z receptami wychodziłam. Ja też jakoś nie mam na nic siły ani motywacji nic mi się nie chce. Jeszcze mala w domu bo miała wczoraj gorączkę i nie posxilam jej do przedszkola. Ale w domu jej się nudzi nie wiem jak to będzie w wakacje ; (
Jaki duży dzidziuś! Jak dotrzymasz do terminu to będzie miał solidną wagę! Ja z taką to bym rodzić chciała (marzenie:p)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 19:14   #3900
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Według usg 32+4 położenie podłużne główkowe kolejne usg mam robić za 5-6 tyg

STELLA Tż do mnie kurde ale duże może tyle nie jedz hahaha



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

GOSIA babydream ja mam od dawna a pytałam o tantum jakie mam brać z gemini

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba Ola pytała o te płyny jednak
Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
Hej ja miałam dzisiaj wizytę maly waży 2600. Wszystko ok nawet mi nic nie przepisał jestem w szoku. Zawsze z receptami wychodziłam. Ja też jakoś nie mam na nic siły ani motywacji nic mi się nie chce. Jeszcze mala w domu bo miała wczoraj gorączkę i nie posxilam jej do przedszkola. Ale w domu jej się nudzi nie wiem jak to będzie w wakacje ; (
Wow, konkretna waga ! Ty masz termin z om na 5 sierpnia tak jak podawałaś? Szykuje się spory bobas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-23 21:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.