Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-22, 11:45   #841
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka - super że wychodzicie, nie ma to jak w domu

Odpadły już Waszym dzieciaczkom kikuty pępowiny? Mojemu nie, dzisiaj leci mi 15 dzień, do tego ma jakoś więcej wydzieliny, jak wczoraj osuszałam to była też plamka krwi :/
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 11:54   #842
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Fubizka - super że wychodzicie, nie ma to jak w domu

Odpadły już Waszym dzieciaczkom kikuty pępowiny? Mojemu nie, dzisiaj leci mi 15 dzień, do tego ma jakoś więcej wydzieliny, jak wczoraj osuszałam to była też plamka krwi :/
My mamy 9 dni i zaraz odpadnie. A na poczatku se papral i położna kazała używać spirytusu i po tym lepiej się goi
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 12:00   #843
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Fubizka - super że wychodzicie, nie ma to jak w domu

Odpadły już Waszym dzieciaczkom kikuty pępowiny? Mojemu nie, dzisiaj leci mi 15 dzień, do tego ma jakoś więcej wydzieliny, jak wczoraj osuszałam to była też plamka krwi :/
Nam odpadł. Delikatnie podkrwawiac może jeszcze nawet po odpadnieciu. Jeżeli nie leci ta krew to jest ok
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
My mamy 9 dni i zaraz odpadnie. A na poczatku se papral i położna kazała używać spirytusu i po tym lepiej się goi
Są w aptece takie gaziki nasączone juz
Nam też położna polecala

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 12:02   #844
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Chyba odeszły mi wody tzn. jakas czesc bo na bank nie wszystkie ale podpaska plus gatki zalane. Czekać na skurcze no nie? Czy uznać to za saczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 12:10   #845
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Nawet jak jest saczenie, to bez skurczów nie ma co jechać. Na spokojnie narazie, ale trzymam kciuki, żeby się rozkrecilo. U mnie się skurcze pojawiły po 2 godzinach, odkąd tak zaczęły sobie z przerwami leciec
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 12:13   #846
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Chyba odeszły mi wody tzn. jakas czesc bo na bank nie wszystkie ale podpaska plus gatki zalane. Czekać na skurcze no nie? Czy uznać to za saczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No faktycznie rodziny parami

Jak wody czyste to czekaj na skurcze pewnie się zaczną pojawiać niedługo
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 12:14   #847
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Nawet jak jest saczenie, to bez skurczów nie ma co jechać. Na spokojnie narazie, ale trzymam kciuki, żeby się rozkrecilo. U mnie się skurcze pojawiły po 2 godzinach, odkąd tak zaczęły sobie z przerwami leciec
Taki jest plan,idę do wanny troszke polezec i czekam na skurcze, przesadzić tez nie mogę bo ten piekielny gbs mam dodatni ale maz będzie po 16 wiec wtedy to juz w ogóle luz. Ale torbę do szpitala dopakuje xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-22, 12:51   #848
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Taki jest plan,idę do wanny troszke polezec i czekam na skurcze, przesadzić tez nie mogę bo ten piekielny gbs mam dodatni ale maz będzie po 16 wiec wtedy to juz w ogóle luz. Ale torbę do szpitala dopakuje xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Powodzenia!!

Ewelina, gratki

Fubizka, super, że do domu

U nas kikut odpadł po 6 dniach.

Zbieramy się na spacer
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 13:10   #849
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Taki jest plan,idę do wanny troszke polezec i czekam na skurcze, przesadzić tez nie mogę bo ten piekielny gbs mam dodatni ale maz będzie po 16 wiec wtedy to juz w ogóle luz. Ale torbę do szpitala dopakuje xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 13:10   #850
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
Ale super

Coś Ty to już taki wiek, że nie przegadasz albo odbierze to jako że chcemy się jej pozbyć
Jakieś fatum czy co nad nami. Jak Wika miała urodziny to była w szpitalu, na Szymka urodziny w czerwcu też wylądowała w szpitalu. Teraz zbliża się tp to ma skierowanie ale nie chce iść. Gdzie może już wyszłaby jakbym urodziła.

Ale z lepszych rzeczy idę jeszcze dzisiaj na brwi Tz się śmieje, że może prosto z gabinetu na porodówke pojadę. Wcale bym się nie obraziła.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
No wlasnie zanim bys wyszla i ogarnela sie po porodziebto by mogla byc w domu. Chyba ze chce chociaz jednego wnuka odwiedzic w szpitalu
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Witam witam. Próbuje Was doczytać ale mam zaległości.
Fubizka super że już do domku nareszcie !!!
No i witamy cudowna Łucję na świecie
Za dwupaczki trzymam oczywiście ogromnie kciuki

Ja dzisiaj troszkę już siadam... Mała ma mega problem ze złapaniem cycka.. tak się biedna przy tym męczy że aż mnie to boli. Więc.z racji tego że mówiono nam w szpitalu o tym wędzidełko to mówię jeśli to pomoże to po prostu będę przeszczęśliwa i dziś idziemy na podcięcie. Wiem że to kosmetyczny zabieg ale stresuje się... Bardzo bym chciała by to pomogło bo w nocy jest mi jej tak żal jak taka głodna a nie potrafi se tego cycka przyssać....

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Powiem ci ze leze juz w tym szpitalu tyle czasu i KAZDA dziewczyna ma jakis problem z karmieniem. Doslownie kazda.

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Taki jest plan,idę do wanny troszke polezec i czekam na skurcze, przesadzić tez nie mogę bo ten piekielny gbs mam dodatni ale maz będzie po 16 wiec wtedy to juz w ogóle luz. Ale torbę do szpitala dopakuje xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki!

Czekam na meza juz wypisana i dziecko znowu non stop na cycku. Jedna polozna mi powiedziala ze ona nie chce jesc tylko sie tulic (ale normalne tulenie odpada) bierze cycka i jak sie naje to ssie i placze na zmiane wkurza sie na cos, nie wiem na co, wierzga. No zupelnie jak w brzuchu. Na szczepieniu musialam jej trzymac pupe i nogi i powiedzieli mi ze na kazdym podaniu leku musialy byc 2 osoby bo tak sie rzuca, ze nie mozna wbic igly. Co to vedzie dalej...

Dalam teraz smoka i zasnela w koncu. No niestety to chyba bedzie smoczkowe dziecko bo ja nawet wysikac sie nie moge 9
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 13:16   #851
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
Ale z lepszych rzeczy idę jeszcze dzisiaj na brwi Tz się śmieje, że może prosto z gabinetu na porodówke pojadę. Wcale bym się nie obraziła.
Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Ja tak się ekscytowalam że będę robić w poniedziałek brwi, że w niedzielę urodziłam :brzydal :
Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Chyba odeszły mi wody tzn. jakas czesc bo na bank nie wszystkie ale podpaska plus gatki zalane. Czekać na skurcze no nie? Czy uznać to za saczenie?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tymi skurczami to pilnuj zegarka, bo u mnie pojawiły się dopiero po 9 godzinach od odejścia wód, także sobie mogłam czekać i czekać i weź prysznic, ponoć już nie wolno się kąpać przy odchodzących wodach ze względu na to, że łatwo teraz złapać bakterie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-22, 13:20   #852
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Ja tak się ekscytowalam że będę robić w poniedziałek brwi, że w niedzielę urodziłam :brzydal :

Z tymi skurczami to pilnuj zegarka, bo u mnie pojawiły się dopiero po 9 godzinach od odejścia wód, także sobie mogłam czekać i czekać i weź prysznic, ponoć już nie wolno się kąpać przy odchodzących wodach ze względu na to, że łatwo teraz złapać bakterie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Za pozno, polezalam 15 minut i wyszlam, wody dalej się sacza wiec bez kolejnego juz tym razem prysznica się nie obędzie. Wody zaczęły odchodzić o 13 wiec liczę ze do tej 19-20 się pojawia regularne skurcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 13:21   #853
slasherka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 227
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Hejka dziewczyny podczytuje was na bieżąco ale jakoś trudno mi się wbić.

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Fubizka - super że wychodzicie, nie ma to jak w domu

Odpadły już Waszym dzieciaczkom kikuty pępowiny? Mojemu nie, dzisiaj leci mi 15 dzień, do tego ma jakoś więcej wydzieliny, jak wczoraj osuszałam to była też plamka krwi :/
Lence dzisiaj fika 2 tygodnie a pepowinka ani myśli odpaść. Wczoraj byłam z nią na zakupach i po powrocie z kikuta leciało trochę krwi. Przypuszczam że naderwala go sobie o pasy od fotelika bo ta klamerka dosyć duża jest, ale odpaść to nie ma zamiaru.

Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
3800g Łucja.
Zielone wody i tachykardia i młoda obwizana pepowina także skończyło się niestety cesarka. Grunt że wszystko już ok.
Ale 9 godzin skurczy wytrzymałam. 9cm było rozwarcia.
5.30 przyszła na świat.

Więcej później
Gratulacje. Super że już po

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Super
A jak u Was?



Położna ma drobniejsze palce


Wracamy tylko na karmienia
A wychodzimy około 7.30 żeby odprowadzić chłopców do przedszkola



Trzymamy mocno kciuki!

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Idę zrobić zdjęcie żeby wyrobić krakowska karte 3+, mieć pierwszeństwo w kolejce do żłobka, płacić połowę mniej za przedszkole i dostać krakowskie becikowe o!

Hahaha

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Brr nawet mi nie przypominaj o grubych palcach. W szpitalu był jeden taki lekarz który miał tak grube palce że pacjentki od niego z badania wychodzily z placzem. Ogólnie bardzo miły lekarz ale ja bym nie chciała do niego chodzić na wizyty



Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Jezu dobrze ze mowicie bo przeciez znowu bym panikowala
Widzę że Ty taka sama panikara jak ja. Chociaż muszę przyznać że z pierwszym dzieckiem było dużo gorzej. Teraz do wielu rzeczy podchodzę z wiekszym spokojem. Uważaj na siebie bo o ile to nie jest jeszcze depresja to na pewno krok do nerwicy.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
slasherka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 14:31   #854
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Martuś kciuki!

Od południa próbuje coś napisać, nadrobić, ogólnie odpisać coś na tematy, które poruszacie, ale... Mojej córce włączyl się tryb ultra cyckoholika😳 od rana wisi na cycku, nie śpi normalnie, tylko ucina krotkie drzemki u mnie na rękach, odloze ja i już oczy szeroko otwarte 😬 Wczoraj dała mi pospać w nocy, w dzień też była mega senna i miałam czas nawet ogarnąć mieszkanie, byłam z siebie taka dumna :P Jedynym pocieszeniem jest to, że była u mnie położna i powiedziała, że ładnie ja pielęgnuje i ogólnie dobrze sobie radzę, szczególnie, że to pierwsze dziecko. Przydała się taka pochwała, bo szczerze mówiąc mam dziś poważny kryzys, mam ochotę wyć razem z moją córka 😂

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Co do kikuta to mojej małej odpadł po 9 dniach
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 14:51   #855
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Boże mój chłopczyk ma już tydzień szok
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Wychodzimy do domu
No w końcu. A tymi humorami się nie przejmuj. Ja po pierwszym porodzie płakałam o wszystko z dobre 2 tygodnie
Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
Gratuluję

Byłam wczoraj u lekarza i osłuchowo czysto, jedynie syrop prawoślazowy i tyle.

Wczoraj był ciężki dzień. Moja babcia nie chce iść do szpitala, bo czeka aż urodze. Zamiast na końcówce się odprężyć to ciągle jakiś stres. Dodatkowo zmieniłam szpital, bo opowiadania o tym do którego przeszła moja gin powodowały ciarki.
Upłakałam się bo już miałam mętlik w głowie.

Już bym mogła urodzić ale coś czuję, że jeszcze pojawię się w poniedziałek na wizycie. Jeśli tak będzie to niech mi robi masaż szyjki.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Oby coś ruszyło
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Super
A jak u Was?



Położna ma drobniejsze palce




Wracamy tylko na karmienia
A wychodzimy około 7.30 żeby odprowadzić chłopców do przedszkola



Trzymamy mocno kciuki!

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Idę zrobić zdjęcie żeby wyrobić krakowska karte 3+, mieć pierwszeństwo w kolejce do żłobka, płacić połowę mniej za przedszkole i dostać krakowskie becikowe o!

Hahaha

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Przecież masz już fory w żłobku A wyprawkę już dostała? Co tam jest?
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Witam witam. Próbuje Was doczytać ale mam zaległości.
Fubizka super że już do domku nareszcie !!!
No i witamy cudowna Łucję na świecie
Za dwupaczki trzymam oczywiście ogromnie kciuki

Ja dzisiaj troszkę już siadam... Mała ma mega problem ze złapaniem cycka.. tak się biedna przy tym męczy że aż mnie to boli. Więc.z racji tego że mówiono nam w szpitalu o tym wędzidełko to mówię jeśli to pomoże to po prostu będę przeszczęśliwa i dziś idziemy na podcięcie. Wiem że to kosmetyczny zabieg ale stresuje się... Bardzo bym chciała by to pomogło bo w nocy jest mi jej tak żal jak taka głodna a nie potrafi se tego cycka przyssać....

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Lepiej podciąć teraz i nie męczyć siebie i małej.
Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Chyba odeszły mi wody tzn. jakas czesc bo na bank nie wszystkie ale podpaska plus gatki zalane. Czekać na skurcze no nie? Czy uznać to za saczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow. No rzeczywiście jak u nas się coś dzieje to hurtowo. Mocne kciuki
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
No wlasnie zanim bys wyszla i ogarnela sie po porodziebto by mogla byc w domu. Chyba ze chce chociaz jednego wnuka odwiedzic w szpitalu

Powiem ci ze leze juz w tym szpitalu tyle czasu i KAZDA dziewczyna ma jakis problem z karmieniem. Doslownie kazda.


Trzymam kciuki!

Czekam na meza juz wypisana i dziecko znowu non stop na cycku. Jedna polozna mi powiedziala ze ona nie chce jesc tylko sie tulic (ale normalne tulenie odpada) bierze cycka i jak sie naje to ssie i placze na zmiane wkurza sie na cos, nie wiem na co, wierzga. No zupelnie jak w brzuchu. Na szczepieniu musialam jej trzymac pupe i nogi i powiedzieli mi ze na kazdym podaniu leku musialy byc 2 osoby bo tak sie rzuca, ze nie mozna wbic igly. Co to vedzie dalej...

Dalam teraz smoka i zasnela w koncu. No niestety to chyba bedzie smoczkowe dziecko bo ja nawet wysikac sie nie moge 9
Czemu niestety? Ja tam uważam, że lepiej niech ma smoczka niż palca czy cyc. Z resztą taki uspokajacz baaardzo się docenia późnej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 14:59   #856
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Boże mój chłopczyk ma już tydzień szok No w końcu. A tymi humorami się nie przejmuj. Ja po pierwszym porodzie płakałam o wszystko z dobre 2 tygodnie Oby coś ruszyło Przecież masz już fory w żłobku A wyprawkę już dostała? Co tam jest? Lepiej podciąć teraz i nie męczyć siebie i małej. Wow. No rzeczywiście jak u nas się coś dzieje to hurtowo. Mocne kciukiCzemu niestety? Ja tam uważam, że lepiej niech ma smoczka niż palca czy cyc. Z resztą taki uspokajacz baaardzo się docenia późnej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze nie dostaliśmy. Ale jest kocyk, grzechotka, karta biblioteczne, body, czapeczka i informator rodzica

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 15:09   #857
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Za pozno, polezalam 15 minut i wyszlam, wody dalej się sacza wiec bez kolejnego juz tym razem prysznica się nie obędzie. Wody zaczęły odchodzić o 13 wiec liczę ze do tej 19-20 się pojawia regularne skurcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki

No i co, brwi zrobione a tu cisza.
Moja macica jest nie wzruszona. Słodkie, fast foody, kosmetyczka na nią nie działają

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 15:14   #858
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Agnieszka, to normalne, że chce nam się płakać o wszystko. To ogromne emocjonalne obciążenie, szczególnie, że każdej z nas zależy, żeby dziecko miało się jak najlepiej...inaczej równie dobrze nie interesowaloby nas jakieś forum...dajmy sobie czas, a i przyzwolenie na słabości i humory. Hormony robią swoje, szczególnie jak się karmi, a to dodatkowy stres...bo nie leci, bo leci za szybko, bo się krztusi, bo chce często, bo się wykręca i nie chce, bo zasypia, albo nie chce spać i wisi. Wszystko się unormuje. Trzeba tylko pamiętać w tym szaleństwie też o sobie, kupić czekoladę, siąść z herbatą i włączyć luz.



A no i pamiętajcie dziewczyny o jedzeniu, odpoczynku i piciu wody, bo bez tego mleka nie bedzie
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 15:59   #859
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Agnieszka, to normalne, że chce nam się płakać o wszystko. To ogromne emocjonalne obciążenie, szczególnie, że każdej z nas zależy, żeby dziecko miało się jak najlepiej...inaczej równie dobrze nie interesowaloby nas jakieś forum...dajmy sobie czas, a i przyzwolenie na słabości i humory. Hormony robią swoje, szczególnie jak się karmi, a to dodatkowy stres...bo nie leci, bo leci za szybko, bo się krztusi, bo chce często, bo się wykręca i nie chce, bo zasypia, albo nie chce spać i wisi. Wszystko się unormuje. Trzeba tylko pamiętać w tym szaleństwie też o sobie, kupić czekoladę, siąść z herbatą i włączyć luz.



A no i pamiętajcie dziewczyny o jedzeniu, odpoczynku i piciu wody, bo bez tego mleka nie bedzie
Pięknie napisane


Chudziaszek wykrakałaś dzwonił kurier ze będzie po 18 z wyprawka .

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-22, 16:50   #860
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Krzyczala ze nie moglismy jej wsadzic do fotelika. Przewijanie co 5 min cyc co 20 min lulanie bujanie smoczek i nic. Poszlam do pielegniarki zeby na odchodne zobaczyla czy jej cos nie dolega. Ona mowi ze to mojbstres pewnie i zebym dala butle na droge. Wypila cala butelke! Czyli byla glodna mimo ze mi mleko lecialo nic z tego nie kumam, gwizdnelam z oddzialu dwie butelki na noc w razie czego

Cytat:
Napisane przez slasherka Pokaż wiadomość
Hejka dziewczyny podczytuje was na bieżąco ale jakoś trudno mi się wbić.



Lence dzisiaj fika 2 tygodnie a pepowinka ani myśli odpaść. Wczoraj byłam z nią na zakupach i po powrocie z kikuta leciało trochę krwi. Przypuszczam że naderwala go sobie o pasy od fotelika bo ta klamerka dosyć duża jest, ale odpaść to nie ma zamiaru.



Gratulacje. Super że już po



Brr nawet mi nie przypominaj o grubych palcach. W szpitalu był jeden taki lekarz który miał tak grube palce że pacjentki od niego z badania wychodzily z placzem. Ogólnie bardzo miły lekarz ale ja bym nie chciała do niego chodzić na wizyty





Widzę że Ty taka sama panikara jak ja. Chociaż muszę przyznać że z pierwszym dzieckiem było dużo gorzej. Teraz do wielu rzeczy podchodzę z wiekszym spokojem. Uważaj na siebie bo o ile to nie jest jeszcze depresja to na pewno krok do nerwicy.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
No dokladnie jak sir troche niebwyluzuje w domu to poszulam pomocy. Na razie mialam naprawde duzo stresu w ostatnich tygodniach.
Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Martuś kciuki!

Od południa próbuje coś napisać, nadrobić, ogólnie odpisać coś na tematy, które poruszacie, ale... Mojej córce włączyl się tryb ultra cyckoholika😳 od rana wisi na cycku, nie śpi normalnie, tylko ucina krotkie drzemki u mnie na rękach, odloze ja i już oczy szeroko otwarte 😬 Wczoraj dała mi pospać w nocy, w dzień też była mega senna i miałam czas nawet ogarnąć mieszkanie, byłam z siebie taka dumna :P Jedynym pocieszeniem jest to, że była u mnie położna i powiedziała, że ładnie ja pielęgnuje i ogólnie dobrze sobie radzę, szczególnie, że to pierwsze dziecko. Przydała się taka pochwała, bo szczerze mówiąc mam dziś poważny kryzys, mam ochotę wyć razem z moją córka 😂

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Co do kikuta to mojej małej odpadł po 9 dniach
No to piateczka
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Boże mój chłopczyk ma już tydzień szok No w końcu. A tymi humorami się nie przejmuj. Ja po pierwszym porodzie płakałam o wszystko z dobre 2 tygodnie Oby coś ruszyło Przecież masz już fory w żłobku A wyprawkę już dostała? Co tam jest? Lepiej podciąć teraz i nie męczyć siebie i małej. Wow. No rzeczywiście jak u nas się coś dzieje to hurtowo. Mocne kciukiCzemu niestety? Ja tam uważam, że lepiej niech ma smoczka niż palca czy cyc. Z resztą taki uspokajacz baaardzo się docenia późnej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety tylko dlatego ze moj ambitny plan upadl Pewie ze bede jej dawaf jak bedzie trzeva ale musze tez ogarnaf z tym karmieniem zeby czasami nie wciskac jej smoka jak jest glodna.
Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki

No i co, brwi zrobione a tu cisza.
Moja macica jest nie wzruszona. Słodkie, fast foody, kosmetyczka na nią nie działają
D
Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Dobra metoda na szybki prorod jest uraz glowy

Sluchajcie wchodze do domu a tam armagedon. Mamy zalana sciane - rura spustowa (rynna) cieknie. Dlatego wywalilo prad i dlatego dostalam w leb i musialam lezec na pato. Niech juz to sie skonczy i zacznie swiety spokoj

Mimo to jestem mega szczesliwa ze jestem w domu mala spi

Martus - zaciskam mocno kciuki
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 18:24   #861
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Martuś powodzenia!
Fubizka jak dzidzia głodna to smoczek nie pomaga więc bez obaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 18:27   #862
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Chudziaszek. Mamy czapke dla naszych 3 latków 1571765236953.jpg

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 19:00   #863
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Krzyczala ze nie moglismy jej wsadzic do fotelika. Przewijanie co 5 min cyc co 20 min lulanie bujanie smoczek i nic. Poszlam do pielegniarki zeby na odchodne zobaczyla czy jej cos nie dolega. Ona mowi ze to mojbstres pewnie i zebym dala butle na droge. Wypila cala butelke! Czyli byla glodna mimo ze mi mleko lecialo nic z tego nie kumam, gwizdnelam z oddzialu dwie butelki na noc w razie czego


No dokladnie jak sir troche niebwyluzuje w domu to poszulam pomocy. Na razie mialam naprawde duzo stresu w ostatnich tygodniach.

No to piateczka

Niestety tylko dlatego ze moj ambitny plan upadl Pewie ze bede jej dawaf jak bedzie trzeva ale musze tez ogarnaf z tym karmieniem zeby czasami nie wciskac jej smoka jak jest glodna.


Dobra metoda na szybki prorod jest uraz glowy

Sluchajcie wchodze do domu a tam armagedon. Mamy zalana sciane - rura spustowa (rynna) cieknie. Dlatego wywalilo prad i dlatego dostalam w leb i musialam lezec na pato. Niech juz to sie skonczy i zacznie swiety spokoj

Mimo to jestem mega szczesliwa ze jestem w domu mala spi

Martus - zaciskam mocno kciuki
Ło matko. I to wszystko wina rynny? Dobrze że masz to mm. Zawsze to większy komfort i spokój, a co za tym idzie więcej mleka. Mój wczoraj miał taki dzień, że co godzinę, półtorej się upominał. A dziś luz. Co 2,5 h a raz nawet 3h wytrzymał.
Fubizku twój plan o dziecku bez smoczka, to pierwszy z wielu, który runie w najbliższych miesiącach. Z moich to mało co zostało po pierwszych 6 miesiącach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

A i spokojnie. Głodne dziecko nie da się uspokoić byle smoczkiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Chudziaszek. Mamy czapke dla naszych 3 latków Załącznik 7695486

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Jak miło, że Pan prezydent M. i o naszych starszakach pomyślał trochę im zajęło z tą wyprawką. Ponad 2 tygodnie jak dobrze liczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 19:01   #864
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Martuś powodzenia!
Fubizka jak dzidzia głodna to smoczek nie pomaga więc bez obaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No racja dzisiaj wypluwala. Tylko nie wpadlam na to ze jest glodna jak przewisiala przy cycu tyle czasu.
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Ło matko. I to wszystko wina rynny? Dobrze że masz to mm. Zawsze to większy komfort i spokój, a co za tym idzie więcej mleka. Mój wczoraj miał taki dzień, że co godzinę, półtorej się upominał. A dziś luz. Co 2,5 h a raz nawet 3h wytrzymał.
Fubizku twój plan o dziecku bez smoczka, to pierwszy z wielu, który runie w najbliższych miesiącach. Z moich to mało co zostało po pierwszych 6 miesiącach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

A i spokojnie. Głodne dziecko nie da się uspokoić byle smoczkiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak niestety nawet plan spokojnego powrotu do domu runal
No, przez rynne. Masakra. Czuje sie jak w jakims "oszukac przeznaczenie".
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 19:07   #865
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Mój plan odkładania dziecka do dostawki w nocy też runął. Reszta na razie się trzyma.

W niedzielę pierwszy raz od porodu byłam sama na mieście moje studio tańca świętowało 10lecie istnienia i z tej okazji była impreza. Zostawiłam mężowi mleko i poszłam! Nie było mnie 4 godziny, niesamowicie się bawiłam i byłam mu ogromnie wdzięczna, że mi to zaproponował. Świetnie dali sobie radę beze mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 19:12   #866
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Ło matko. I to wszystko wina rynny? Dobrze że masz to mm. Zawsze to większy komfort i spokój, a co za tym idzie więcej mleka. Mój wczoraj miał taki dzień, że co godzinę, półtorej się upominał. A dziś luz. Co 2,5 h a raz nawet 3h wytrzymał.
Fubizku twój plan o dziecku bez smoczka, to pierwszy z wielu, który runie w najbliższych miesiącach. Z moich to mało co zostało po pierwszych 6 miesiącach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

A i spokojnie. Głodne dziecko nie da się uspokoić byle smoczkiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Jak miło, że Pan prezydent M. i o naszych starszakach pomyślał trochę im zajęło z tą wyprawką. Ponad 2 tygodnie jak dobrze liczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego dali w większym rozmiarze
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Mój plan odkładania dziecka do dostawki w nocy też runął. Reszta na razie się trzyma.

W niedzielę pierwszy raz od porodu byłam sama na mieście moje studio tańca świętowało 10lecie istnienia i z tej okazji była impreza. Zostawiłam mężowi mleko i poszłam! Nie było mnie 4 godziny, niesamowicie się bawiłam i byłam mu ogromnie wdzięczna, że mi to zaproponował. Świetnie dali sobie radę beze mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawa dla Taty i miło, że odpoczęłaś

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 19:23   #867
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Jest opcja, że mam nawał w jednym cycu? Wyciągnęłam kapustę z zamrażarki ( miała być zamrażarka czy lodówka? ) i odłożyłam jednego. A teraz mnie drugi piec zaczyna i nie wiem czy też go kapustą czy czekać?

Ile tą kapustę trzymać?

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Mój plan odkładania dziecka do dostawki w nocy też runął. Reszta na razie się trzyma.

W niedzielę pierwszy raz od porodu byłam sama na mieście moje studio tańca świętowało 10lecie istnienia i z tej okazji była impreza. Zostawiłam mężowi mleko i poszłam! Nie było mnie 4 godziny, niesamowicie się bawiłam i byłam mu ogromnie wdzięczna, że mi to zaproponował. Świetnie dali sobie radę beze mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow super, że już pierwsze przewietrzenie głowy zaliczone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 19:28   #868
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Gaiete świetnie, że się wyrwalas jak wiem, że mała twardo śpi to zdarza mi się zostawić ja z tatą albo babcią i pojechać na zakupy do supermarketu, a nawet przed urodzinami skoczylam kupić sukienkę, mile chwile dla siebie
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 19:35   #869
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Mój plan odkładania dziecka do dostawki w nocy też runął. Reszta na razie się trzyma.

W niedzielę pierwszy raz od porodu byłam sama na mieście moje studio tańca świętowało 10lecie istnienia i z tej okazji była impreza. Zostawiłam mężowi mleko i poszłam! Nie było mnie 4 godziny, niesamowicie się bawiłam i byłam mu ogromnie wdzięczna, że mi to zaproponował. Świetnie dali sobie radę beze mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow jestem pod wrazeniem moze i mnie to koedys spotka
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 19:37   #870
slasherka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 227
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Krzyczala ze nie moglismy jej wsadzic do fotelika. Przewijanie co 5 min cyc co 20 min lulanie bujanie smoczek i nic. Poszlam do pielegniarki zeby na odchodne zobaczyla czy jej cos nie dolega. Ona mowi ze to mojbstres pewnie i zebym dala butle na droge. Wypila cala butelke! Czyli byla glodna mimo ze mi mleko lecialo nic z tego nie kumam, gwizdnelam z oddzialu dwie butelki na noc w razie czego





No dokladnie jak sir troche niebwyluzuje w domu to poszulam pomocy. Na razie mialam naprawde duzo stresu w ostatnich tygodniach.



No to piateczka



Niestety tylko dlatego ze moj ambitny plan upadl Pewie ze bede jej dawaf jak bedzie trzeva ale musze tez ogarnaf z tym karmieniem zeby czasami nie wciskac jej smoka jak jest glodna.





Dobra metoda na szybki prorod jest uraz glowy



Sluchajcie wchodze do domu a tam armagedon. Mamy zalana sciane - rura spustowa (rynna) cieknie. Dlatego wywalilo prad i dlatego dostalam w leb i musialam lezec na pato. Niech juz to sie skonczy i zacznie swiety spokoj



Mimo to jestem mega szczesliwa ze jestem w domu mala spi



Martus - zaciskam mocno kciuki
Moja gwiazda jak jest głodna to otwiera paszcze i zachowuje się tak jak by chciała mnie ugryźć

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
slasherka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.