Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-22, 19:52   #871
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Jest opcja, że mam nawał w jednym cycu? Wyciągnęłam kapustę z zamrażarki ( miała być zamrażarka czy lodówka? ) i odłożyłam jednego. A teraz mnie drugi piec zaczyna i nie wiem czy też go kapustą czy czekać?

Ile tą kapustę trzymać?

Wow super, że już pierwsze przewietrzenie głowy zaliczone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest opcja ze masz zastoj. Z lodówki wystarczy tylko rozbij liście tłuczkiem żeby puściły sok. A trzymasz aż będą ciepłe. .. ja trzymałam zazwyczaj 20-30minut.
Jakby Cię bardzo bolało możesz wziąć ibuprofen, żeby się zapalenie nie zrobiło. .. Bo wtedy kaplica

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 20:15   #872
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Hej.
Jestem, ale nie ogarniam rzeczywistości, nie nadążam, mam wrażenie, że od kiedy urodziłam jestem jakby w kosmosie, mam łączność z Ziemią, ale nie wszystko do mnie dociera
Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Za pozno, polezalam 15 minut i wyszlam, wody dalej się sacza wiec bez kolejnego juz tym razem prysznica się nie obędzie. Wody zaczęły odchodzić o 13 wiec liczę ze do tej 19-20 się pojawia regularne skurcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki!
Choć już może tulsz swojego dzidziusia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 20:36   #873
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Jest opcja ze masz zastoj. Z lodówki wystarczy tylko rozbij liście tłuczkiem żeby puściły sok. A trzymasz aż będą ciepłe. .. ja trzymałam zazwyczaj 20-30minut.
Jakby Cię bardzo bolało możesz wziąć ibuprofen, żeby się zapalenie nie zrobiło. .. Bo wtedy kaplica

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
No własne jak wyciągnęłam z zamrażarki zamrożone na kamień liście to się zaczęłam zastanawiać czy tak to miało być
Dzięki Ci dobra kobieto, bo już się bałam że muszę w tym spać. I na pewno nawał , bo twarde jak kamień. Tz były , bo jeden Mati wyjadł a drugi już otulony kapuchą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 20:37   #874
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Hej.
Jestem, ale nie ogarniam rzeczywistości, nie nadążam, mam wrażenie, że od kiedy urodziłam jestem jakby w kosmosie, mam łączność z Ziemią, ale nie wszystko do mnie dociera Kciuki!
Choć już może tulsz swojego dzidziusia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dochodz do siebie i wracaj tu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 05:53   #875
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Agnieszka, to normalne, że chce nam się płakać o wszystko. To ogromne emocjonalne obciążenie, szczególnie, że każdej z nas zależy, żeby dziecko miało się jak najlepiej...inaczej równie dobrze nie interesowaloby nas jakieś forum...dajmy sobie czas, a i przyzwolenie na słabości i humory. Hormony robią swoje, szczególnie jak się karmi, a to dodatkowy stres...bo nie leci, bo leci za szybko, bo się krztusi, bo chce często, bo się wykręca i nie chce, bo zasypia, albo nie chce spać i wisi. Wszystko się unormuje. Trzeba tylko pamiętać w tym szaleństwie też o sobie, kupić czekoladę, siąść z herbatą i włączyć luz. A no i pamiętajcie dziewczyny o jedzeniu, odpoczynku i piciu wody, bo bez tego mleka nie bedzie
Brawo .

Aga,
ja, standardowo w pierwszym tygodniu po porodzie, płaczę i myślę po co mi to było, i znów płaczę, bo dom nie ogarnięty doprowadza mnie do łez. A teraz jeszcze dwulatek... Boję się, żeby nie poczuł się odrzucony, albo płaczę bo on teraz coś chcę, a ja karmię i nie mam jak mu tego dać... I tych przykładów mogę podać tysiące. Bogu dziękować ten stan wreszcie minie
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
No własne jak wyciągnęłam z zamrażarki zamrożone na kamień liście to się zaczęłam zastanawiać czy tak to miało być
Dzięki Ci dobra kobieto, bo już się bałam że muszę w tym spać. I na pewno nawał , bo twarde jak kamień. Tz były , bo jeden Mati wyjadł a drugi już otulony kapuchą
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odciągnij sobie trochę pokarmu, tak do odczucia ulgi i będzie dobrze
Mój maluch wczoraj przewrócił się z pleców na bok! Z boku na plecy to wiadomo, ale żeby z pleców na bok?
Marta, jak u Ciebie?
Fubizka, moje plany z Matim runely szybciutko teraz nie mam planów
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez sharlotka87
Czas edycji: 2019-10-23 o 05:56
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 07:18   #876
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Brawo .

Aga,
ja, standardowo w pierwszym tygodniu po porodzie, płaczę i myślę po co mi to było, i znów płaczę, bo dom nie ogarnięty doprowadza mnie do łez. A teraz jeszcze dwulatek... Boję się, żeby nie poczuł się odrzucony, albo płaczę bo on teraz coś chcę, a ja karmię i nie mam jak mu tego dać... I tych przykładów mogę podać tysiące. Bogu dziękować ten stan wreszcie minie

Odciągnij sobie trochę pokarmu, tak do odczucia ulgi i będzie dobrze
Mój maluch wczoraj przewrócił się z pleców na bok! Z boku na plecy to wiadomo, ale żeby z pleców na bok?
Marta, jak u Ciebie?
Fubizka, moje plany z Matim runely szybciutko teraz nie mam planów
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja tez się przewraca i okreca o 180 stopni jak lezy na podlodze ale to nie celowe działanie tylko wynik machania kończynami

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 07:28   #877
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Moj plan zeby maz mi ja podawal co ktores karmienie w nocy przewinieta tez upadl
Takze macie racje, zaczyna sie "marzenia vs rzeczywistosc"

Ale udalo nam sie ja wykapac i w wanience i nawet nie bylo histerii, dopiero na przewijaku
Ogolnie zamierzam ja kapac w wodzie na poczatku ale teraz po szpitaly umylam w plynie. I nie mozemy ogarnac - to dziecko chyba trzeba jakos oplukac? bo jak sie tak wyjmie i wytrze to zostanie ten plyn na skorze. Oplukujecie potem dzieci? Logistycznie jest to dosc ciezkie dla jednej osoby do wykonania.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-23, 08:00   #878
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Hej
Moje maleństwo ma już 4 tygodnie


My spacerujemy koło 2h zwykle

Kąpiemy w samej wodzie, szybko zmieniać tego nie planuję.

A pierwszą część nocy ogarnia go tż Dla nas całkiem ok system, bo on woli pospać i dospać, a ja sensownie śpię tylko zaraz po położeniu się.

Mój maluch używa smoka. Nawet w ruch poszły gryzaki. Baaaaaardzo lubi ssać i ciumkać, a z tego nie cieknie jak z kranu. Gdy chce jeść, nie da robić z siebie frajera Plus je z butli nawet ze smoczkami o większym przepływie, bo madka nie wyhaczyła, że takie poszły w ruch Mimo wszystko preferuje ciepłe prosto z baru
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 08:34   #879
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka mi położna zaleciła używanie płynu do kąpieli, ponieważ mała miała strasznie sucha skórę. Nie oplukuje jej dodatkowo woda, tylko włosy 🙂

Czy wasze dzieci mają sapki? Lilka jednego dnia oddycha cichutko, następnego dnia świszxzy jej oddech. Dzisiaj w nocy to masakra, ogólnie nawilżam jej nosek solą morska, potem używam gruszki, ale nigdy nic nie ma 🤔
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 08:52   #880
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Martus, jak tam??
U mnie mleczna pogoda, znaczy się mgła. Joj wszystko kojarzy mi się już z tematami dzieciowymi. I przyznaje się jeśli będzie tak jak jest teraz to ja chcę trzecie! Ale wiem że gorsze czasy dopiero nadciągają więc carpe diem!
Agnieszka wydaje mi się to normalne że ten oddech u noworodzia nie jest taki czysty. Moja z kolei oddycha cicho ale jak je to tak głośno nabiera powietrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 09:03   #881
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ultra moja jak chce jeść i jest zła to macha głową na wszystkie strony i wydaje taki dzwiek jakby warczala, uwielbiam to! 😂 położyłam ja na naszym nowym łóżku to od razu obsikala nam pościel-jak nic mały wilk rośnie
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-23, 09:06   #882
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Ultra moja jak chce jeść i jest zła to macha głową na wszystkie strony i wydaje taki dzwiek jakby warczala, uwielbiam to! położyłam ja na naszym nowym łóżku to od razu obsikala nam pościel-jak nic mały wilk rośnie
Ej śmieszne jest to machanie głową jak szuka cyca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 09:06   #883
slasherka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 227
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka ja nie daje płynu do kąpieli do wanienki tylko na gąbkę i tym ja myje, a oplukuje woda z wanienki. Wogule to u nas mycie to trudny temat. Młoda drze się od samego wlozenia do wody aż do wyjecia

Agnieszka u nas z tą sapka podobnie jak u ciebie. Położna mi tłumaczyła że dzieje się tak gdy podczas ulewania odrobina mleka dostaje się do nosa. Ja kupiłam ten aspirator co podłącza się do odkurzacza i tym jej odciagam i jest dużo lepiej.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
slasherka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 09:09   #884
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Ultra moja jak chce jeść i jest zła to macha głową na wszystkie strony i wydaje taki dzwiek jakby warczala, uwielbiam to! 😂 położyłam ja na naszym nowym łóżku to od razu obsikala nam pościel-jak nic mały wilk rośnie


Warczenie to nic, moja prycha jak koń
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 09:15   #885
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Hej hej
Zgadnijcie kto jest w domuuuuuu???


Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 09:23   #886
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Warczenie to nic, moja prycha jak koń
Haha! Jedna ma wilkołaka, druga konia. A moja wydaje dźwięki jak jeż Nie wiem czy slyszałyście kiedyś? Jak mieszkaliśmy chwilę u męża to nocami w okresie letnim robiły sobie schadzki pod naszym oknem i tak chrumkały dziwnie

Fubizka te płyny od 1 dnia powinny być tak skonstruowane żeby nie trzebabylo tego spłukiwać. Ja po szpitalu też dałam płyn. A teraz kupiłam emolium bo troszkę ma suchą skórę a nie chce oliwkować. Z resztą u mnie woda tak twarda że to jakaś tragedia, raczej kąpiel w samej takiej wodzie odpada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

Cytat:
Napisane przez malinova_ Pokaż wiadomość
Hej hej
Zgadnijcie kto jest w domuuuuuu???


Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
Heeeej jak się macie? Opowiadaj!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 09:41   #887
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Haha 😂 wilkołak, koń, jeż, ciekawe co się jeszcse urodzi 😊

Slasherka a jakiej firmy aspirator? u nas pomaga trochę nawilżacz powietrza i wietrzenie sypialni.

Dziewczyny! Niektóre z Was kupiły te łóżeczka dostawki, jak wam się sprawdzają? Zastanawiam się czy nie oddać tego łóżeczka, które kupiłam mojej mamie, bo jak jestem u niej na dole to czasem mała śpi i wymyślamy na kanapie albo fotelu dziwne pozycje do spania w kokonie :P Lilka większość nocy chce leżeć przy cycku no i tym sposobem ładuje u nas w łóżku, potem czujnie śpię, żeby jej nie zagnieść i się kompletnie nie wysypiam. Czy taka dostawka byłaby pomocna? Niby razem, ale jednak osobno.
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 09:46   #888
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Fubizka mi położna zaleciła używanie płynu do kąpieli, ponieważ mała miała strasznie sucha skórę. Nie oplukuje jej dodatkowo woda, tylko włosy

Czy wasze dzieci mają sapki? Lilka jednego dnia oddycha cichutko, następnego dnia świszxzy jej oddech. Dzisiaj w nocy to masakra, ogólnie nawilżam jej nosek solą morska, potem używam gruszki, ale nigdy nic nie ma
Ja wkrapiam tylko sól fizjologiczna. Moja chanczy jak jej się mleko tam dostanie. Nie wyciągam czekam aż sobie wykicha co trzeba i przepcha (takie "mleczne kozy" ) wychodzą rzadko a od razu słychać różnice w oddechu
Cytat:
Napisane przez slasherka Pokaż wiadomość
Fubizka ja nie daje płynu do kąpieli do wanienki tylko na gąbkę i tym ja myje, a oplukuje woda z wanienki. Wogule to u nas mycie to trudny temat. Młoda drze się od samego wlozenia do wody aż do wyjecia

Agnieszka u nas z tą sapka podobnie jak u ciebie. Położna mi tłumaczyła że dzieje się tak gdy podczas ulewania odrobina mleka dostaje się do nosa. Ja kupiłam ten aspirator co podłącza się do odkurzacza i tym jej odciagam i jest dużo lepiej.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
A owijasz ja pieluszka żeby jej było cieplej i nie doznała takiego szoku?
Cytat:
Napisane przez malinova_ Pokaż wiadomość
Hej hej
Zgadnijcie kto jest w domuuuuuu???


Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
Ale cudnie

I jak?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 10:04   #889
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ultra, w domu nawet jak jest źle to jest dobrze Głodomorek najchętniej spał by przy piersi, budząc się co 10 minut żeby jeść minutkę
Nie wiem jak żyłam przy pierworodnym bez Rogala do karmienia.
Pierworodny jest prawdziwym Starszym Bratem.
Mały zdrowy. Czego chcieć więcej
P.S. pewnie niedługo euforia związana z powrotem do domu minie i będę smęcić. Póki co dzielę się moją radością
Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-23, 10:12   #890
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ja sobie nie wyobrażam kłaść dziecka do swojego lozka tak maleńkiego. Chyba wogole bym nie usunęła, z obawy, że ja, albo mąż coś jej zrobimy niechcący. Mamy dostawke chicco next2me i sprawdza się świetnie. Kupiliśmy używana, później mam zamiar sprzedać, a one praktycznie ciągle utrzymują się w tej samej cenie, więc pokorzystam i odsprzedam bez straty. Komfort spania dużo większy, dziec na oku, słychać, czy tam sobie oddycha, do karmienia moment. Dla mnie dostawka jest niezbędna.
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 10:48   #891
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Sylwia ja w ciąży byłam przekonana, że nigdy nie będę spała z niemowlakiem w jednym łóżku. A pierwsza noc po porodzie juz razem. Polozna przystawila mi ją do piersi, a ja po szesnastu godzinach męki po prostu odlecialam 😬 dodatkowo małą w szpitalu położyli mi przy oknie, niby zamknięte, ale nieszczelne, to położna znowu że mam wziąć do siebie i ogrzać 🙂 W nocy staram się ją odkładać do łóżeczka, ale czasami po prostu moglam próbować z 6 razy, a ona i tak chciała się tulic do mnie. Śpię czujnie i mąż też jak mała jest przy nas, to się czuje, ale mam pewne obawy, że jednak niechcący któreś z nas zrobi jej krzywdę, dlatego zdecyduje się na tą dostawke i moze jak ja będę głaskać obok siebie to będzie spokojnie zasypiala.
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 10:50   #892
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Hello
Co usiadłam, to się Maluda budzi więc mam nadzieję, że uda mi się pisać na raty
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Moj plan zeby maz mi ja podawal co ktores karmienie w nocy przewinieta tez upadl
Takze macie racje, zaczyna sie "marzenia vs rzeczywistosc"

Ale udalo nam sie ja wykapac i w wanience i nawet nie bylo histerii, dopiero na przewijaku
Ogolnie zamierzam ja kapac w wodzie na poczatku ale teraz po szpitaly umylam w plynie. I nie mozemy ogarnac - to dziecko chyba trzeba jakos oplukac? bo jak sie tak wyjmie i wytrze to zostanie ten plyn na skorze. Oplukujecie potem dzieci? Logistycznie jest to dosc ciezkie dla jednej osoby do wykonania.
Pierwsze kąpiele byly w samej wodzie, a teraz malej zrobiła się sucha skóra więc dodaję do wody trochę Ziajki natłuszczającej wyjmuję małą bez opłukania.
Cytat:
Napisane przez malinova_ Pokaż wiadomość
Hej hej
Zgadnijcie kto jest w domuuuuuu???


Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
Jupi
Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Ja sobie nie wyobrażam kłaść dziecka do swojego lozka tak maleńkiego. Chyba wogole bym nie usunęła, z obawy, że ja, albo mąż coś jej zrobimy niechcący. Mamy dostawke chicco next2me i sprawdza się świetnie. Kupiliśmy używana, później mam zamiar sprzedać, a one praktycznie ciągle utrzymują się w tej samej cenie, więc pokorzystam i odsprzedam bez straty. Komfort spania dużo większy, dziec na oku, słychać, czy tam sobie oddycha, do karmienia moment. Dla mnie dostawka jest niezbędna.
My mamy dostawę do łóżka a i tak często Mała ładuje koło mnie w łóżku i spi spokojniejsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 10:54   #893
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez malinova_ Pokaż wiadomość
Hej hej
Zgadnijcie kto jest w domuuuuuu???


Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
Wspaniale!!! Cieszcie sie soba

Moja ma niestety tez sucha skore i nie wiem czy to po tym szpitalu gdzie byla sauna czy po lampie czy po prostu tak ma. Na razie wykapalam ja w plynie i posmarowalam kremem. Najgorsze miejsca po plastrach i wenflonach sudocremem.
Polozna powiedziala ze moge tez olejem kokosowym ale lepiej dodawac emolientow do wanny.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 11:04   #894
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka mi położna już w szpitalu odradzila sudocrem, bo podobno zawiera cynk. Ja polecam bepanthen na wszystko, naprawdę bardzo ładnie nawilża i wszystko się po nim goi, moja miała takie jakby odparzenia pod paszkami i pod szyjką, bepanthen świetnie sobie poradził, tak samo z moimi brodawkami
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 11:25   #895
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Fubizka mi położna już w szpitalu odradzila sudocrem, bo podobno zawiera cynk. Ja polecam bepanthen na wszystko, naprawdę bardzo ładnie nawilża i wszystko się po nim goi, moja miała takie jakby odparzenia pod paszkami i pod szyjką, bepanthen świetnie sobie poradził, tak samo z moimi brodawkami
Sudocrem ma cynk, ale to znowu nic złego, cynk po prostu wysusza, więc jak są duże zmiany to doraźnie sudocrem działa cuda. I po to on jest. Na zdrową skórę się nie naddaje. Przy małych zmianach i dla ochrony bephanten jest ok ale znów drogi. Linomag jest podobny, a dużo tańszy, myślę że to też dobra alternatywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 11:44   #896
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Wybaczcie że się nie udzielam ale nie wiem czy przechodzę jakąś depresję czy co ale raz płacze ze szczęścia a raz z bezradności. Mała miała wczoraj podcinane te wędzidełko . Miałam nadzieję że to pomoże a ona jak na złość od wczoraj walczyła o to by w ogóle zjeść... Cycek nie butelka nie.. nie wiedziałam już co robić noc katastrofa. Jakoś udało mi się wcisnąć troszkę mm. Dziś rano kolejna próba i nakarmilam ja przez nakładkę silikonowa ale ja nie wiem czy tak się w ogóle dziecko normalnie najada ?;/ Na jutro umówiłam się z doradcą laktacyjnym. Wyc mi się chce

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 12:05   #897
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ja malego mojego pierwszego karmilam z nakladka, odkad wyszlismy ze szpitala, przez dobry miesiac, bo tak mialam poranione brodawki. Nie dostawal nic innego, a i tak byl ponad siatke centylowa. Najada sie normalnie, spokojnie tylko pozniej ciezko przejsc spowrotem na gola piers, bo nakladka jednak jest wieksza niz sutek i dziecko musi go sobie samo "wyciagnac". Moj protestowal bardzo, ale jakos po kilku probach sie udalo.
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 12:10   #898
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Ja malego mojego pierwszego karmilam z nakladka, odkad wyszlismy ze szpitala, przez dobry miesiac, bo tak mialam poranione brodawki. Nie dostawal nic innego, a i tak byl ponad siatke centylowa. Najada sie normalnie, spokojnie tylko pozniej ciezko przejsc spowrotem na gola piers, bo nakladka jednak jest wieksza niz sutek i dziecko musi go sobie samo "wyciagnac". Moj protestowal bardzo, ale jakos po kilku probach sie udalo.
To mnie pocieszyłas. Naczytałam się o nakładkach i zCzelam ryczeć że znów poległam jak przy synach. Zobaczę jak przy kolejnym karmieniu nam pójdzie bo z nakładka na początku też walczyła... A myślałam że to karmienie nie będzie takie skomplikowane

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 12:28   #899
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ultra dzięki za info 😊 może wypróbuje kiedyś linomag. Bephantem może i nie najtańszy, ale jak dla mnie mega wydajny, same próbki na troche starczyły 😊
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 12:31   #900
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Fubizka mi położna już w szpitalu odradzila sudocrem, bo podobno zawiera cynk. Ja polecam bepanthen na wszystko, naprawdę bardzo ładnie nawilża i wszystko się po nim goi, moja miała takie jakby odparzenia pod paszkami i pod szyjką, bepanthen świetnie sobie poradził, tak samo z moimi brodawkami
Wiem, że to ciężki kaliber ale ona miała rany do krwi w miejscach gdzie miała kilka dni plastrem zaklejony wenflon. Bepathen na piersi musisz chyba zmywać, a mnie przy zmywaniu też boli Więc zostaje mi lanolina na piersi. Jakoś tam działa ale i tak bolą. Szczegółnie pierwsze "ugryzienie".
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Wybaczcie że się nie udzielam ale nie wiem czy przechodzę jakąś depresję czy co ale raz płacze ze szczęścia a raz z bezradności. Mała miała wczoraj podcinane te wędzidełko . Miałam nadzieję że to pomoże a ona jak na złość od wczoraj walczyła o to by w ogóle zjeść... Cycek nie butelka nie.. nie wiedziałam już co robić noc katastrofa. Jakoś udało mi się wcisnąć troszkę mm. Dziś rano kolejna próba i nakarmilam ja przez nakładkę silikonowa ale ja nie wiem czy tak się w ogóle dziecko normalnie najada ?;/ Na jutro umówiłam się z doradcą laktacyjnym. Wyc mi się chce

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Na pewno się naje, koleżanka z sali karmiła tylko z nakładkami i maluch super przybierał.
Znam te problemy i tą załamkę. Możliwe, że one wyczuwają też nasz stres i bardziej nerwowo wtedy jedzą albo odrzucają pierś.
Jak działa z nakładką to tak karm i nawet się nie zastanawiaj
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.