Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020 - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-02, 13:28   #511
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

glam_star jak Ci się podobał Dylemat Paris?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 13:38   #512
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Moje podsumowanie: 13/25 na liście nr 17
...

I wniosek mam taki, że wcześniejsze zrobienie listy z konkretnymi książkami do punktów wyzwania ułatwia sprawę

Gorzej jak ci kwarantanna popsuje plany .

U mnie w planie pozostałych książek było przeczytać kilka z biblioteczki siostry jak będę u rodziców i resztę z biblioteki na miejscu. No i pupa zbita. Zostaje mi szukać e-booków do wyzwania. Wzięłam od siostry jedną książkę do wyzwania "Lato leśnych ludzi". Ciężko mi się czyta, ale z braku laku powoli może skończę. Nie jest długa.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 15:28   #513
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Gorzej jak ci kwarantanna popsuje plany .

U mnie w planie pozostałych książek było przeczytać kilka z biblioteczki siostry jak będę u rodziców i resztę z biblioteki na miejscu. No i pupa zbita. Zostaje mi szukać e-booków do wyzwania. Wzięłam od siostry jedną książkę do wyzwania "Lato leśnych ludzi". Ciężko mi się czyta, ale z braku laku powoli może skończę. Nie jest długa.
Ja w kwestii e booków jestem zielona.
Czy można je pobierać gdzieś za darmo?
Poprosiłam Ostatnio o kod do ibuk libra ale jakoś nie widzę tam ciekawych książek

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 16:09   #514
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Ja w kwestii e booków jestem zielona.
Czy można je pobierać gdzieś za darmo?
Poprosiłam Ostatnio o kod do ibuk libra ale jakoś nie widzę tam ciekawych książek

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Ja przeważnie wpisuję tytuł w google i rozszerzenie pdf i coś tam znajdę. Lektury albo dużo innych książek są dostępne online albo do ściągnięcia za darmo. Z tego co wiem to wg prawa to prawa autorskie wygasają po 70 latach po śmierci autora (lub po śmierci tłumacza) to dużo książek starych jest udostępnianych. Jak mnie przypili a nie mogę czegoś znaleźć to mąż ma jakieś konto na legimi i mi wyszukuje. Książki online to też można czytać, bo ich nie udostępniasz.



Słyszałam też że niektórzy autorzy w obecnym czasie pandemii udostępniają ściągnięcie swoich książek za darmo ale nie wgłębiałam sie w temat.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 16:13   #515
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

I kwartał: 8/24.

3. Kontynuacja: "Małe kobietki" L.M. Alcott.

4. Autor co najmniej 20 książek: "Miasto śpiących kobiet" G. Krudy.

8. Najnowsza książka: M. Łoziński "Stramer"

16. Literatura wiktoriańska: G. Meredith "jaśnie pani i generał"

17. Z miłością w tle: S. Zweig "Niecierpliwość serca"

19. Dziecko/nastolatek jako bohater: P. Soukupova "Najlepiej dla wszystkich"

20. Akcja na wsi: B. Prus "Placówka"

24. Fabuła w XXleciu międzywojennym: S. Zweig "Dziewczyna z poczty".

Wszystkie pozycje udane. Najlepiej wspominam "Dziewczynę z poczty", "Miasto śpiących kobiet" - znakomita, oniryczna proza i "Najlepiej dla wszystkich".

Cóż, miałam listę książek do wyzwania, do każdego punktu po kilka przykładów, no ale zamknięte biblioteki wymusiły zmianę planów. Będę nadrabiać domowe książki, pewnie coś się znajdzie do wyzwania, a potem się zobaczy, zaciekawiły mnie audiobooki.
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 17:51   #516
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Ja przeważnie wpisuję tytuł w google i rozszerzenie pdf i coś tam znajdę. Lektury albo dużo innych książek są dostępne online albo do ściągnięcia za darmo. Z tego co wiem to wg prawa to prawa autorskie wygasają po 70 latach po śmierci autora (lub po śmierci tłumacza) to dużo książek starych jest udostępnianych. Jak mnie przypili a nie mogę czegoś znaleźć to mąż ma jakieś konto na legimi i mi wyszukuje. Książki online to też można czytać, bo ich nie udostępniasz.



Słyszałam też że niektórzy autorzy w obecnym czasie pandemii udostępniają ściągnięcie swoich książek za darmo ale nie wgłębiałam sie w temat.
Właśnie te lektury to wiem że są dostępne raczej bez problemu.
Miałam na myśli raczej bardziej współczesne niż klasyki.
Nieraz ktoś na wątku (niekoniecznie tym ale innym książkowym) pisał , że na czytniku ma ileś tam dziesiat ebookow. Zawsze się zastanawiałam skąd. Czy właśnie się je gdzies pobiera czy kupuje

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 18:02   #517
bedlamite
Pojawiam się i znikam >.<
 
Avatar bedlamite
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 704
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Właśnie te lektury to wiem że są dostępne raczej bez problemu.
Miałam na myśli raczej bardziej współczesne niż klasyki.
Nieraz ktoś na wątku (niekoniecznie tym ale innym książkowym) pisał , że na czytniku ma ileś tam dziesiat ebookow. Zawsze się zastanawiałam skąd. Czy właśnie się je gdzies pobiera czy kupuje

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Ja mam kilkaset Ale w domyśle nie własne tylko na Legimi

Mam z powrotem Legimi. Pakiet biblioteczny i to mnie teraz ratuje, mam też to darmowe empik go (przesłuchałam już 3 audiobooki i przeczytałam ebooka) i dzisiaj aktywowałam Storytel (30 dni za darmo). Nic tylko czytać, ale... Netflix i HBO Go nie pomagają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2020: 65
filmy: 2020/8


Miałem ochotę przestać istnieć. Nie, nie popełnić
samobójstwo, nie umrzeć ale przestać istnieć.
Zamienić się w nic.

Jarosław Borszewicz - "Mroki"
bedlamite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-02, 19:44   #518
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Właśnie te lektury to wiem że są dostępne raczej bez problemu.
Miałam na myśli raczej bardziej współczesne niż klasyki.
Nieraz ktoś na wątku (niekoniecznie tym ale innym książkowym) pisał , że na czytniku ma ileś tam dziesiat ebookow. Zawsze się zastanawiałam skąd. Czy właśnie się je gdzies pobiera czy kupuje

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

No wiesz. Można mieć z nielegalnych źródeł, ale nie twierdze że osoby które mówią że mają e-booki to takie mają. Ponoć jeśli ściągasz na własny użytek to nie jest przestępstwo ale nie jest to też zbyt uczciwe. Ja znalazłam jeszcze z czasów studiów jakąś wypaloną płytkę z e-bookami więc też mam tego sporo. Wtedy się tak nie mówiło o tej nielegalności i było tego mniej w internecie, ale było.

Powiem też, że dużo jest w internecie tzw nieoficjalnych tłumaczeń, które ich autorzy udostępniają. Sama mam różne zrobione przeze mnie tylko, że nie udostępniam, bo moje to takie pół translator z poprawkami. Czytam czasami. I tu wtedy można trafić na coś bardziej współczesnego, ale to tylko zagraniczne. Też przez google szukam i jak się uda.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 19:57   #519
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez bedlamite Pokaż wiadomość
Ja mam kilkaset Ale w domyśle nie własne tylko na Legimi

Mam z powrotem Legimi. Pakiet biblioteczny i to mnie teraz ratuje, mam też to darmowe empik go (przesłuchałam już 3 audiobooki i przeczytałam ebooka) i dzisiaj aktywowałam Storytel (30 dni za darmo). Nic tylko czytać, ale... Netflix i HBO Go nie pomagają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na szczęście nie mam Netflixa ani HBO go

A to muszę się zapoznać z ofertą empiku. Serio tam za darmo mogę słuchać i czytać? Nie ma żadnego haczyka że coś potem muszę u nich wykupić itp?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 20:08   #520
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Empik Go polecam, trzeba mieć aplikacje empik, tam "wykupić" za darmo premium, zainstalować aplikację empik go i jest bardzo dużo książek dostępnych, nowości itd. Mialam czytać kilka pozycji (jest m.in. Cisza białego miasta, jakieś książki Mroza, Bonda, jakaś książka Chmielarza mi mignela), ale jednak na telefonie nie mogę się skupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 20:17   #521
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Na szczęście nie mam Netflixa ani HBO go

A to muszę się zapoznać z ofertą empiku. Serio tam za darmo mogę słuchać i czytać? Nie ma żadnego haczyka że coś potem muszę u nich wykupić itp?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Ja też nie mam ale od miesiąca mam maraton Stargate.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-02, 20:35   #522
bedlamite
Pojawiam się i znikam >.<
 
Avatar bedlamite
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 704
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Na szczęście nie mam Netflixa ani HBO go

A to muszę się zapoznać z ofertą empiku. Serio tam za darmo mogę słuchać i czytać? Nie ma żadnego haczyka że coś potem muszę u nich wykupić itp?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Serio nie ma
Nie podpinasz żadnej karty, tylko wprowadzasz wygenerowany kod i masz dwa miesiące za darmo, oferta nie jest tak bogata, jak płatna wersja, ale ta okrojona też jest super. Mam całą kolejkę do przeczytania/przesłuchania

A co do Netfilxa i HBO Go, to kuzynka podzieliła się że mną kontami na ten trudny czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2020: 65
filmy: 2020/8


Miałem ochotę przestać istnieć. Nie, nie popełnić
samobójstwo, nie umrzeć ale przestać istnieć.
Zamienić się w nic.

Jarosław Borszewicz - "Mroki"
bedlamite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 05:46   #523
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
No wiesz. Można mieć z nielegalnych źródeł, ale nie twierdze że osoby które mówią że mają e-booki to takie mają. Ponoć jeśli ściągasz na własny użytek to nie jest przestępstwo ale nie jest to też zbyt uczciwe. Ja znalazłam jeszcze z czasów studiów jakąś wypaloną płytkę z e-bookami więc też mam tego sporo. Wtedy się tak nie mówiło o tej nielegalności i było tego mniej w internecie, ale było.

Powiem też, że dużo jest w internecie tzw nieoficjalnych tłumaczeń, które ich autorzy udostępniają. Sama mam różne zrobione przeze mnie tylko, że nie udostępniam, bo moje to takie pół translator z poprawkami. Czytam czasami. I tu wtedy można trafić na coś bardziej współczesnego, ale to tylko zagraniczne. Też przez google szukam i jak się uda.

Nie ma czegoś takiego jak ściąganie na własny użytek z nielegalnych źródeł. Ebook to normalna książka i pobieranie ich z chomików i innych takich to zwyczajna kradzież. Kwestia pożyczania jest taka, ze papierową książkę możesz pożyczać komu i ile razy chcesz, ebooka nie możesz zgrać na pendrive czy wysłać komuś mailem bo to jest zrobienie kopii, możesz pożyczyć, ale razem z czytnikiem.

Ja tu często pisałam, że nam kilkadziesiąt ebooków, każdy kupiłam w księgarni internetowej albo ściągnęłam z legalnych źródeł. Czemu ktoś kto pisze, że ma pokaźny zapas książek papierowych to nie jest posądzany o to, że znalazł w necie i wydrukował, a jak to samo napiszesz o ebookach to rodzą się pytania skąd on/ona to ma :/ no kupili.
Ja po prostu wolę książki w wersji elektronicznej niż papierowej bo czytnik jest leciutki, nie ciąży mi ani w rękach ani w torebce, wygodniej mi go trzymać niż książkę, ebooki nie zabierają miejsca, no i jak mam ochotę na nową książkę to w ciągu kilku minut mogę ją zacząć czytać.
Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Ja w kwestii e booków jestem zielona.
Czy można je pobierać gdzieś za darmo?
Poprosiłam Ostatnio o kod do ibuk libra ale jakoś nie widzę tam ciekawych książek

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
eBook to normalna książka tylko w wersji elektronicznej, za którą się płaci. Na wolnych lekturach są darmowe do pobrania, ale to takie co do których wygasły prawa autorskie.

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Gorzej jak ci kwarantanna popsuje plany .
.
Nie popsuje bo mam zapas własnych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 09:19   #524
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez bedlamite Pokaż wiadomość
Serio nie ma
Nie podpinasz żadnej karty, tylko wprowadzasz wygenerowany kod i masz dwa miesiące za darmo, oferta nie jest tak bogata, jak płatna wersja, ale ta okrojona też jest super. Mam całą kolejkę do przeczytania/przesłuchania

A co do Netfilxa i HBO Go, to kuzynka podzieliła się że mną kontami na ten trudny czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Empik Go polecam, trzeba mieć aplikacje empik, tam "wykupić" za darmo premium, zainstalować aplikację empik go i jest bardzo dużo książek dostępnych, nowości itd. Mialam czytać kilka pozycji (jest m.in. Cisza białego miasta, jakieś książki Mroza, Bonda, jakaś książka Chmielarza mi mignela), ale jednak na telefonie nie mogę się skupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za pomoc. Zarejestrowałam się. Coś tam próbuje pobrać więc może będzie ok.
Wpisałam ten darmowy kod. Coś mi tam pokazało że 9,99 zł place ale ze nie podpielam żadnej karty i książka się pobrała to chyba będzie ok.
Co prawda nie mam czytnika tylko telef ale zobaczymy jak będzie się czytało.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 09:24   #525
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak ściąganie na własny użytek z nielegalnych źródeł. Ebook to normalna książka i pobieranie ich z chomików i innych takich to zwyczajna kradzież. Kwestia pożyczania jest taka, ze papierową książkę możesz pożyczać komu i ile razy chcesz, ebooka nie możesz zgrać na pendrive czy wysłać komuś mailem bo to jest zrobienie kopii, możesz pożyczyć, ale razem z czytnikiem.

Ja tu często pisałam, że nam kilkadziesiąt ebooków, każdy kupiłam w księgarni internetowej albo ściągnęłam z legalnych źródeł. Czemu ktoś kto pisze, że ma pokaźny zapas książek papierowych to nie jest posądzany o to, że znalazł w necie i wydrukował, a jak to samo napiszesz o ebookach to rodzą się pytania skąd on/ona to ma :/ no kupili.
Ja po prostu wolę książki w wersji elektronicznej niż papierowej bo czytnik jest leciutki, nie ciąży mi ani w rękach ani w torebce, wygodniej mi go trzymać niż książkę, ebooki nie zabierają miejsca, no i jak mam ochotę na nową książkę to w ciągu kilku minut mogę ją zacząć czytać.


eBook to normalna książka tylko w wersji elektronicznej, za którą się płaci. Na wolnych lekturach są darmowe do pobrania, ale to takie co do których wygasły prawa autorskie.



Nie popsuje bo mam zapas własnych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wiem o co chodzi i przepraszam, że poczułaś się urażona. Też kupujemy z mężem e-booki. Nie chciałam napisać, że wszyscy co mają e-booki to mają z nielegalnych źródeł tylko, że mogą mieć i nie jest to uczciwe. U mnie np to mąż kupuje więcej. Ma też konta z dostępami do e-book. Siostra sporo książek kupuje ale bardziej papierowe. Ale z darmowych też korzystam.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 10:02   #526
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Tak kusiłyście, że też sobie założyłam to konto Empik i zaczęłam czytać reportaż pasujący do wyzwania Nic nie miałam do tego punktu akurat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 10:34   #527
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Tak kusiłyście, że też sobie założyłam to konto Empik i zaczęłam czytać reportaż pasujący do wyzwania Nic nie miałam do tego punktu akurat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O a co czytasz? Też nie mam tego punktu.

Ja pobralam Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów. Ale raczej tak poza wyzwaniem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 12:15   #528
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
O a co czytasz? Też nie mam tego punktu.

Ja pobralam Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów. Ale raczej tak poza wyzwaniem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Miałam na myśli pkt. 14, czytam Miasteczko zbrodni. A jakiś reportaż też chyba wybiorę z Empiku, wcześniej chciałam od taty pożyczyć, ale nie wiem ile potrwa ta izolacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 13:05   #529
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Miałam na myśli pkt. 14, czytam Miasteczko zbrodni. A jakiś reportaż też chyba wybiorę z Empiku, wcześniej chciałam od taty pożyczyć, ale nie wiem ile potrwa ta izolacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Akurat nie mam punkt 14. Daj znać czy warto przeczytać.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-03, 18:54   #530
Aporiana
Raczkowanie
 
Avatar Aporiana
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 325
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Moje podsumowanie kwartału:
4. Autor napisał minimum 20 książek.
"Autopsja" Tess Gerritsen
9. Nazwa w tytule pochodzi od zwierzęcia
"Ptasiek" William Wharton
12. Autor ma ponad 50 lat.
"Angielski pacjent" Michael Ondaatje
13. Polski reportaż.
"Zbrodnia niedoskonała" Katarzyna Bonda, Bogdan Lach
18. Książka wydana w latach 90-tych XX wieku.
"Co się wydarzyło w Madison County" Robert James Waller

Podsumowując: 5/25, mój nr na liście to 14

Edytowane przez Aporiana
Czas edycji: 2020-04-03 o 18:55
Aporiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 20:38   #531
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

U mnie (skończyłam "W złotej klatce") w trakcie czytania druga książka kwietniowa czyli do p. 17, z miłością w tle- Charlotte Bronte "Dziwne losy Jane Eyre". Świetnie się czyta i szybko (mimo 600 stron w czytniku), wnikliwie opisane charaktery bohaterów, wiarygodne psychologicznie; pasuje też do punktu 16 z literaturą wiktoriańską.


Nie mam problemu z wyborem książek dzięki legimi, od 2 lat kupuję sobie tylko około 10 papierowych rocznie i nie korzystam w ogóle z biblioteki.

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2020-04-28 o 21:29
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 12:16   #532
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Uruchomiłam dzisiaj to konto empik go ale byłam bliska pogryzienia tabletu od tego co tam musiałam zrobić.

Najpierw próbowałam na tablecie, ale coś zaczęło wyświetlać, że kod nie pasuje.

Potem spróbowałam z innego e-maila i nowe konto założyłam i niby mi opłaciło kodem ale nie mogłam zainstalować aplikacji na tablecie.

Poprosiłam o pomoc męża bo on mądrzejszy ode mnie w tych kontach na e-booki i on się głowił kolejne pół godziny czego to nie działa. Okazało się że poszło dopiero jak "z komputera zainstalowałam na tablecie" (z tabletu zainstalowanie na tablet nie działało), ale i to nie działało, wyłączało przy uruchomieniu. Nie wiem. Może system niekompatybilny mam i dlatego tyle problemów.

Ostatecznie mąż zainstalował moje konto na swoim tablecie ale też najpierw było, że kod wykorzystany został gdzie indziej , ale spróbował jeszcze raz i poszło.

Bosszsze w połowie tej instalacji szukałam instrukcji dla idiotów, i się zastanawiałam czy ja jestem już tak technologicznie ułomna czy z tą aplikacją coś nie tak. No dobra w końcu się udało.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 12:23   #533
bedlamite
Pojawiam się i znikam >.<
 
Avatar bedlamite
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 704
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Bo to chyba musi być nowszy Android lub IOS. U mnie na starym tablecie nie śmiga, na telefonie i na Ipadzie już tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2020: 65
filmy: 2020/8


Miałem ochotę przestać istnieć. Nie, nie popełnić
samobójstwo, nie umrzeć ale przestać istnieć.
Zamienić się w nic.

Jarosław Borszewicz - "Mroki"
bedlamite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 12:33   #534
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez bedlamite Pokaż wiadomość
Bo to chyba musi być nowszy Android lub IOS. U mnie na starym tablecie nie śmiga, na telefonie i na Ipadzie już tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Poszło w końcu na męża tablecie. W sumie on i tak nie używa go.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 14:36   #535
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Poszło w końcu na męża tablecie. W sumie on i tak nie używa go.
Mnie się udało na telefonie. Co prawda za drugim razem bo za pierwszym nie wiedziałam jak to opłacić kodem . Ale po waszych wyjaśnieniach się udało i działa ok

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 16:57   #536
Mattinka
Rozeznanie
 
Avatar Mattinka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 504
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Moje podsumowanie I kwartału:
2. Akcja dzieje się w wielkim mieście: Mistrz i Małgorzata – Michaił Bułhakow (Moskwa)
4. Autor napisał minimum 20 książek: Zatrute pióro – Agatha Christie
10. Główny bohater jest detektywem albo policjantem: Trzeci klucz – Jo Nesbo
12. Autor ma ponad 50 lat: Okruchy szczęścia – Claudia Pineiro
19. Bohaterem jest dziecko/nastolatek: Gwiazd naszych wina – John Green
5/24

Cieszę się, że dzięki wyzwaniu w końcu przeczytałam Gwiazd naszych wina. Kiedyś nie było jej u mnie w bibliotece, u TŻ długa kolejka i jakoś zapomniałam. Dzięki wyzwaniu przypomniałam sobie o tej książce i teraz udało mi się dostać bez problemu.

Mam jeszcze jedną książkę z biblioteki, a potem trzeba będzie korzystać z własnych zapasów. Kilka pozycji pasuje mi do wyzwania, a co potem to się zobaczy
Mattinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 19:46   #537
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Mnie się udało na telefonie. Co prawda za drugim razem bo za pierwszym nie wiedziałam jak to opłacić kodem . Ale po waszych wyjaśnieniach się udało i działa ok

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

U mnie na telefonie jest windows phone ale mąz sobie zainstalował swoje konto u siebie i też audio słucha.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-05, 15:12   #538
glam_star
Żelkożerca
 
Avatar glam_star
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 471
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
glam_star jak Ci się podobał Dylemat Paris?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Słaba według mnie, a myślałam że nic gorszego od "Pozwól mi wrócić" autorka nie napisze. Każdy normalny człowiek w takiej sytuacji, w jakiej był główny bohater, od razu dzwoni na infolinię, a nie martwi się o przyjęcie urodzinowe żony.
glam_star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 06:00   #539
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

9. Nazwa w tytule pochodzi od zwierzęcia
Czwarta małpa - J.D. Barker
Dobre to było.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 10:57   #540
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2020

Podsumowanie I kwartału:

11. Literatura faktu.
Jeannette Kalyta – Położna. 3550 cudów narodzin

22. W tytule jest nazwa zjawiska atmosferycznego.
Eowyn Ivey – Dziecko śniegu

23. Bohater z książki ma paranormalne zdolności.
Marta Kisiel – Nomen omen

Czyli 3/24, numer 22 na liście.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-01 09:44:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.