Cellulit - kawa??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-25, 10:48   #1
marlena028
Przyczajenie
 
Avatar marlena028
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 15
Question

Cellulit - kawa???


Wyczytałam w pewnej gazecie , że można dodać do najzwyklejszego balsamu bardzo mocnej esencji z kawy i smarować się nim 2 razy dziennie. Skóra ma stać się bardziej jędrna i cellulit mniej widoczny. Chcę to wypróbować ale może któraś z was już to zrobiła??
marlena028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 11:04   #2
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: Cellulit - kawa???

Hmmm, nigdy nie słyszałam, ale wydaje mi się to niemożliwe...

A swoją drogą, cóż za paradoks, że kawa jest w kosmetykach antycellulitisowych, a jej picie przyczynia się do jego powstawania...
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 11:10   #3
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Cellulit - kawa???

ja stosuje peeling kawowy : mieszam kawe mielona,z sola i troszke cynamonu i dodaje sobie do zelu pod prysznic. Robie to raz na tydzien i jestem z tego wysoce zadowolona
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 11:12   #4
marlena028
Przyczajenie
 
Avatar marlena028
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 15
Dot.: Cellulit - kawa???

Ja również uważam że kawa przyczynia się do powstawania cellulitu bo zatrzymuję toksyny. Ale słyszałam, ze niektórzy mówią wprost przeciwnie (kawę powinno się pić bo wcale się nie przyczynia do powstawania cellulitu) a gdy napijemy się kawy przed treningiem spalimy więcej tkanki tłuszczowej.. Ja sama nie wiem co o tym myśleć ale wydaje mi się że kawa jest jednak niezdrowa.
marlena028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 11:22   #5
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Cellulit - kawa???

Cytat:
Napisane przez marlena028 Pokaż wiadomość
Ja również uważam że kawa przyczynia się do powstawania cellulitu bo zatrzymuję toksyny. Ale słyszałam, ze niektórzy mówią wprost przeciwnie (kawę powinno się pić bo wcale się nie przyczynia do powstawania cellulitu) a gdy napijemy się kawy przed treningiem spalimy więcej tkanki tłuszczowej.. Ja sama nie wiem co o tym myśleć ale wydaje mi się że kawa jest jednak niezdrowa.
ja pije kawe, robie peeling kawowy , cwicze i cellulitu nie mam
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 11:27   #6
marlena028
Przyczajenie
 
Avatar marlena028
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 15
Dot.: Cellulit - kawa???

to może jednak to dobry sposób na cellulit. Ja też nie mam go tak dużo troszkę na udach ale i tak chciałabym go się pozbyć dopóki jescze nie jest za późno. A tak wogóle to dzisiaj zaczynam dietkę. Nie jakąś skomplikowaną . Nie będę jadła słodyczy , mniej soli , więcej wody ćwiczenia no i ostatni posiłek 3 godz. przed snem mam nadzieję ze poskutkuje =D
marlena028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 11:31   #7
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Cellulit - kawa???

Cytat:
Napisane przez marlena028 Pokaż wiadomość
Ja również uważam że kawa przyczynia się do powstawania cellulitu bo zatrzymuję toksyny. Ale słyszałam, ze niektórzy mówią wprost przeciwnie (kawę powinno się pić bo wcale się nie przyczynia do powstawania cellulitu) a gdy napijemy się kawy przed treningiem spalimy więcej tkanki tłuszczowej.. Ja sama nie wiem co o tym myśleć ale wydaje mi się że kawa jest jednak niezdrowa.
Z tym piciem kawy przed treningiem to prawda - kofeina sprawia, że tłuszcz uwalnia się z tkanki tłuszczowej do krwi, może więc być łatwiej spalony (oczywiście dotyczy to tylko treningu dłuższego niż 20 minut, gdyż w pierwszej fazie spalany jest cukier.
Coś jednak zapamiętałam z seminarek z biochemii
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-25, 11:45   #8
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: Cellulit - kawa???

To fajnie, bo ja też ćwiczę i właśnie piję kawę. Podobno L-karnityna też jest dobra przed treningiem, bo ułatwia spalanie tłuszczu (min. cellulit), ale ja mam takie tabletki Olimpu do ssania i nie wiem czy ułatwiają mi ćwiczenia, bo niby mają dawać energię..
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:00   #9
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Cellulit - kawa???

Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
To fajnie, bo ja też ćwiczę i właśnie piję kawę. Podobno L-karnityna też jest dobra przed treningiem, bo ułatwia spalanie tłuszczu (min. cellulit), ale ja mam takie tabletki Olimpu do ssania i nie wiem czy ułatwiają mi ćwiczenia, bo niby mają dawać energię..
http://www.wizaz.pl/joanna_golec_karnityna.php L-karnityna pośrednio dodaje energii, zostało to wyjaśnione w tym artykule.
Heh normalnie to ja się na fitnessie nie udzielam, ale akurat próbuję sobie powtórzyć wszystko do egzaminu i jestem w temacie
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:23   #10
dreamgirl2804
Raczkowanie
 
Avatar dreamgirl2804
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: in the sky
Wiadomości: 80
Dot.: Cellulit - kawa???

o esencji z kawy nic nie wiem stosuje pilling kawowy i pomaga zawarta w kawie kofeina przyspiesza spalanie tluszczyku nawet mam ja w składzie mojego ulubionego serum antycellulitowego wiec cos w tym jest a ja wogole nierozumiem calej tej nagonki na kawe... :P ja bym bez niej nie dala rady zwlaszcza teraz jak jest sesja, czasami wypijam nawet 4 dziennie ale cwicze itp a cellulit widocznie sie zmniejszyl wiec naprawde nie wiem czy picie kawy wplywa na jego zwiekszenie pewnie u kazdego inaczej, ostatnio gdzies czytalam ze w kawie sa tez antyutlenicze, ktore zpowalniaja procesy starzenia wiec dobra kawka (oczywiscie w rozsadnych ilosciach) nie jest zla
__________________
Tak kochamy marzenia ze boimy sie je realizowac...
dreamgirl2804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:27   #11
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: Cellulit - kawa???

Jedno jest pewne warto robić peeling 2 razy w tygodniu, masować się kremem antycellulitisowym, masaż szorstką rękawicą (2w1 - masaż i peeling), ale ćwiczenia działają cuda, już po miesiącu widać, że skóra robi się gładsza i bardziej jędrna
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-25, 13:40   #12
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Cellulit - kawa???

Kosmetyczka kiedyś podawała mi domowy przepis na krem antycellulitowy: naturalna kawa+mielony imbir+mielony cynamon (niestety proporcji dokładnie nie pamiętam), to wszystko dodać do zwykłego balsamu do ciała.Rozsmarować na ciele, poczekać aż krem się wchłonie, na koniec dokładnie zmyć.
Niestety nie mogę nic powiedzieć o jego skuteczności, użyłam go tylko kilka razy[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/tomek/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.