Czy jest witamina (jaka?) która może wpływać na powstawanie przebarwień? POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-26, 07:32   #1
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821

Czy jest witamina (jaka?) która może wpływać na powstawanie przebarwień? POMOCY


Witam..,


Gdzieś na forum wizażu czytałam o witaminie (witaminach), która zawarta w kremach po ich aplikacji i następnym wystawieniu na słońce może powodować przebarwienia na skórze. Możliwe, że to A, a może coś zupełnie innego, poprostu za nic nie mogę sobie przypomnieć. Nie mam zielonego pojęcia w jakim temacie to przeczytałam i nijak nie mogę teraz tego znaleźć. Aż się zastanawiałam czy mi się to nie przyśniło, ale jednak nie, dokładnie kojarzę post z wizażu, w którym ktoś o tym pisał. Czy macie jakieś informacje na ten temat? Może coś o tym wiecie lub chociaż kojarzycie?

Nurtuje mnie to teraz niesamowicie. Będę wdzięczna za jakiekolwiek próby nakierowania.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 08:18   #2
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Czy jest witamina (jaka?) która może wpływać na powstawanie przebarwień? POMOCY

Chodzi o witaminę C, która jest fotouczulająca. Dlatego po aplikacji kremu z takową na dzień konieczne jest stosowanie fotostabilnych filtrów.
Sporo informacji jest na Biochemii.

Natomiast kremy z witaminą A aplikujemy na noc, ponieważ rozkłada się ona pod wpływem światła.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 08:23   #3
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Czy jest witamina (jaka?) która może wpływać na powstawanie przebarwień? POMOCY

przebarwienia sa od soku marchwiowego,poniewaz posiada duzo karotenu i wit.A-małe dzieci czesto od soczków maja delikatnie pomarańczowe buzki,ale to znika jak sie odstawi soki
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 08:25   #4
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Czy jest witamina (jaka?) która może wpływać na powstawanie przebarwień? POMOCY

Dzięki wielkie za odp. Nie dawało mi to spokoju
vLain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 08:32   #5
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Czy jest witamina (jaka?) która może wpływać na powstawanie przebarwień? POMOCY

Beta-karoten w zbyt dużej ilości może spowodować lekko żółtawe zabarwienie cery, ale nie powoduje powstawania przebarwień. Bynajmniej tak mi się wydaje.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 08:39   #6
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Czy jest witamina (jaka?) która może wpływać na powstawanie przebarwień? POMOCY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Sporo informacji jest na Biochemii.
Właśnie na biochemii o tym przeczytałam, ale nie udało mi się znaleźć nic przez wyszukiwarkę, która nie czyta nawet takiego wyrażenia jak "witamina c", bo "c" to zbyt krótkie słowo
vLain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 10:44   #7
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Czy jest witamina (jaka?) która może wpływać na powstawanie przebarwień? POMOCY

Cytat:
Napisane przez vLain Pokaż wiadomość
Beta-karoten w zbyt dużej ilości może spowodować lekko żółtawe zabarwienie cery, ale nie powoduje powstawania przebarwień. Bynajmniej tak mi się wydaje.
dobrze Ci się wydaje

Cytat:
Napisane przez vLain Pokaż wiadomość
Właśnie na biochemii o tym przeczytałam, ale nie udało mi się znaleźć nic przez wyszukiwarkę, która nie czyta nawet takiego wyrażenia jak "witamina c", bo "c" to zbyt krótkie słowo
np.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=witamina+c
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=witamina+c
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=witamina+c
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.