Humus - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-13, 09:58   #1
bozenka345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 114

Humus


Witam! Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak smakuje przeterminowany humus? Ostatnio kupiłam w sklepie gotowy i smakował trochę musztardowo, a w innym kupiłam i był bardziej kremowy i naturalny.

Dziękuje pozdrawiam
Ps. Macie może jakies ciekawe przepisy na domowy humus?
bozenka345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 14:16   #2
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Humus

Hummus, który kupiłaś nie musiał być przeterminowany. Smak zależy od tego, co się do niego doda. Np. biedronkowy wg mnie jest niejadalny, smakuje octem. Lidlowy już trochę lepszy, ale i tak wolę robić sama.
Nie mam żadnego przepisu, robię wszystko na oko. Moczę ciecierzycę przez noc, gotuję, blenduję z zimną wodą i tahini, dodaję trochę soku z cytryny i przyprawy. Jak miałam mniejsze hummusowe doświadczenia robiłam z tego przepisu: http://www.jadlonomia.com/przepisy/hummus-idealny/ i był bardzo smaczny.
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 12:49   #3
MyLastHope
Rozeznanie
 
Avatar MyLastHope
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 955
Dot.: Humus

Nigdy nie jadłam przeterminowanego humusu, ale podejrzewam, że mógłby być bardziej gorzki niż kwaśny. Kwaśność właśnie może być spowodowana dodatkiem octu lub zbyt dużej ilości cytryny. Jadłam kilka razy idealny humus i niestety te półkowe w żadnej sposób mu nie dorównują smakiem...
__________________
"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym co pozwala Ci wytrwać."

dietetyk, kucharz, nieuleczalna kociara, początkująca biegaczka, fascynatka siłowni i treningu funkcjonalnego

MyLastHope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 13:54   #4
redresss
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 48
Dot.: Humus

Też nigdy nie jadłam przeterminowanego, ale taki sklepowy mógłby być bardziej kwaśny niż gorzki. W każdym razie jeśli dominuje którys z tych smaków, to lepiej nie jeść ja hummus robię z przepisu jadłonomi, jest pycha <3
redresss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 07:31   #5
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Humus

Humus to rozkładające się szczątki organiczne w glebie, nie mogą być smaczne
Je się hummus
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 16:55   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Humus

Cytat:
Napisane przez Jakkolwiek Pokaż wiadomość
Hummus, który kupiłaś nie musiał być przeterminowany. Smak zależy od tego, co się do niego doda. Np. biedronkowy wg mnie jest niejadalny, smakuje octem. Lidlowy już trochę lepszy, ale i tak wolę robić sama.
Nie mam żadnego przepisu, robię wszystko na oko. Moczę ciecierzycę przez noc, gotuję, blenduję z zimną wodą i tahini, dodaję trochę soku z cytryny i przyprawy. Jak miałam mniejsze hummusowe doświadczenia robiłam z tego przepisu: http://www.jadlonomia.com/przepisy/hummus-idealny/ i był bardzo smaczny.
eeeee... to w hummusie z lidla masz ocet spirytusowy. w tym biedronkowym go nie ma. -_-
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 16:26   #7
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Humus

Ja robię z ciecierzycy w puszce, miksuję ją z wrzątkiem (dolewam na oko, żeby zrobiła się konsystencja pasty, inaczej wychodzi mega gęściora), odrobiną oliwy z oliwek i soli.

EDIT: Dzięki dziewczyny za info o zakwaszeniu, następnym razem dodam parę kropel soku z cytryny, powinno być pyszne
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-26 17:26:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.