Stłuczenie, pęknięcie czy złamanie? :\ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-26, 06:11   #1
stary_zielony_trampek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tam, Gdzie Spadają Anioły
Wiadomości: 56
Wyślij wiadomość przez ICQ do stary_zielony_trampek GG do stary_zielony_trampek Send a message via Skype™ to stary_zielony_trampek

Stłuczenie, pęknięcie czy złamanie? :\


Hej. Od razu mówię, że nie wiem gdzie ten wątek wcisnąć, więc postanowiłam tu, bo ma związek ze sportem jako tako...
Mój chłopak ostatnio na treningu siatkówki trzasnął stopę w ścianę (chciał uratować piłkę i źle wymierzył). Od razu pojawił się ból w śródstopiu, ale opuchlizny nie było. Po 15 minutach zaczęło puchnąć i boleć jeszcze bardziej.
Wróciliśmy do domu i obejrzeliśmy stopę. Opuchlizna jest dziwna, bo tylko przez środek wierzchniej części stopy się pojawiła, nie wzdłuż tylko poprzecznie. Nie jest oczywiście regularna, opisuję tylko miejsce.
No i pytanie teraz co to może być? Jak ja miałam pękniętą kość śródstopia, to mi prawie cała spuchła.
Boli go tylko przy wyginaniu palców do góry (w śródstopiu, nie w palcach).
No i on oczywiście ostatnio zwolnił się z pracy i nie zdążył z ubezpieczeniem :\ I go nie ma. To co? Można na pogotowie (nawet trzeba, wiem)? Ale chodzi mi głównie o kwotę, jaką będzie musiał skombinować. Chyba że w ogóle nas nie wpuszczą.
Na razie zimne okłady z kapusty, noga w górze i zero chodzenia.
Jakby się ktoś znał na tym choć trochę, albo miał doświadczenie, to proszę o radę

---------- Dopisano o 07:11 ---------- Poprzedni post napisano o 06:53 ----------

Okłady z octu a nie z kapusty, Boże, myślę o jednym piszę o drugim.
__________________
Odcięli ANIOŁOM srzydła, bo dawały czoć trochę wolności.
Odarli z ich szat gdyż za piękne były.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały.
Teraz stoją ranne, nagie, brudne lecz nadal doskonałe...
stary_zielony_trampek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 08:50   #2
arnetka111
Raczkowanie
 
Avatar arnetka111
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 69
Dot.: Stłuczenie, pęknięcie czy złamanie? :\

Koniecznie do lekarza!!! Kiedy to się stało? Bo jak np. tydzień temu to na pogotowiu nie macie czego szukać, najlepiej od razu na izbę przyjęć do szpitala jechać, ale liczcie się z kilkugodzinnym oczekiwaniem i ochrzanem ze strony lekarzy, że tak długo twój chłopak czekał. Gdyby to było złamanie, to opuchlizna by była wielka, do tego często gorączka i bardzo silny ból. Jeśli to "tylko" pęknięcie to bez unieruchomienia może się źle zrosnąć i wtedy dopiero będzie problem. Na izbę przyjęć niech twój chłopak weźmie kartę chipową i tyle.
arnetka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 08:53   #3
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Stłuczenie, pęknięcie czy złamanie? :\

Cytat:
Napisane przez stary_zielony_trampek Pokaż wiadomość
Hej. Od razu mówię, że nie wiem gdzie ten wątek wcisnąć, więc postanowiłam tu, bo ma związek ze sportem jako tako...
Mój chłopak ostatnio na treningu siatkówki trzasnął stopę w ścianę (chciał uratować piłkę i źle wymierzył). Od razu pojawił się ból w śródstopiu, ale opuchlizny nie było. Po 15 minutach zaczęło puchnąć i boleć jeszcze bardziej.
Wróciliśmy do domu i obejrzeliśmy stopę. Opuchlizna jest dziwna, bo tylko przez środek wierzchniej części stopy się pojawiła, nie wzdłuż tylko poprzecznie. Nie jest oczywiście regularna, opisuję tylko miejsce.
No i pytanie teraz co to może być? Jak ja miałam pękniętą kość śródstopia, to mi prawie cała spuchła.
Boli go tylko przy wyginaniu palców do góry (w śródstopiu, nie w palcach).
No i on oczywiście ostatnio zwolnił się z pracy i nie zdążył z ubezpieczeniem :\ I go nie ma. To co? Można na pogotowie (nawet trzeba, wiem)? Ale chodzi mi głównie o kwotę, jaką będzie musiał skombinować. Chyba że w ogóle nas nie wpuszczą.
Na razie zimne okłady z kapusty, noga w górze i zero chodzenia.
Jakby się ktoś znał na tym choć trochę, albo miał doświadczenie, to proszę o radę

---------- Dopisano o 07:11 ---------- Poprzedni post napisano o 06:53 ----------

Okłady z octu a nie z kapusty, Boże, myślę o jednym piszę o drugim.
Przez intetnet nikt nie zdiagnozuje, co mu jest. Skoro jest opuchlizna to znaczy, że coś poważniejszego mogło się stać. Proponuję iść do szpitala i powiedzieć, że stało się np dzisiaj i że chcecie prześwietlenie. A jak nie szpital to przynajmniej do lekarza ogólnego. Takich urazów się nie lekceważy!
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 14:27   #4
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Stłuczenie, pęknięcie czy złamanie? :\

koniecznie do lekarza.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.