Nocne drętwienie nogi-czy ma zwiażek z ćwiczeniami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-21, 13:39   #1
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386

Nocne drętwienie nogi-czy ma zwiażek z ćwiczeniami?


Założyłam ten wątek ponieważ nie wiem co mam o tym myśleć...NIe prowadzę aktywnego trybu życia , raczej siedzący a od wakacji siedzę w domu od pn-pt , w weekendy jeżdżę do szkoły.4 dni temu zaczęłam ćwiczyć-wymachy nogami w bok na stojąco , w kleku podpartym wymachy prostych i zgiętych nóg , wymachy w leżeniu bokiem ,pajacyki itp.Ćwiczyłam 30-45 minut dziennie wiec bez przesady no i dziś w nocy 3 dzien zdrętwiałą mi noga , była rano twarda jak kamień musiałam ją rozmasować , wczoraj w nocy również a przed wczoraj obudziła mnie w nocy lewa a potem prawa również zdrętwiałą.Czy możliwe jest że spowodował to nagły wysiłek fizyczny? Od tygodnia biorę tabletki antykoncepcyjne moje pierwsze w zyciu i zastanawiam sie czy one są winowajca i czy grozi mi jakiś zakrzep itp.Do lekarza oczywiści sie wybiorę tylko nie wiem czy czekać na termin wyznaczony u ginekologa czy lecieć do ogólnego.Być moze ktoraś z Was miałą takie doświadczenie z ćwiczeniami? MOze taki nagły szok dla mięsni to spowodował? Zakwasy równiez mam lekkie
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 14:15   #2
nuala
Raczkowanie
 
Avatar nuala
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 90
Dot.: Nocne drętwienie nogi-czy ma zwiażek z ćwiczeniami?

Pierwsze, co mnie się nasuneło to niedobór magnezu i potasu - on powoduje takie objawy, jak pisałaś. Ale przy pigułkach to moze być niepokojacy objaw i niektórzy lekarze każą w takim wypadku od razu odstawić. Ja bym nie odstawiała bez konsultacji z lekarzem. Nie masz mozliwości jakoś sie skontaktowac ze swoim gin. np telefonicznie? Osobiście wątpię, zeby ogólny Ci pomógł, prawdopodobnie powie, ze to niedobór magnezu i każe brac suplementy (możliwe, że to faktycznie jest przyczyna - nie zaszkodzi jak ograniczysz kawę i zadbasz o te składniki w diecie), ale na początku brania tabsów powinnaś zwracac uwage na wszystko, co się dzieje niepokojacego.

Edytowane przez nuala
Czas edycji: 2011-10-21 o 14:24
nuala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 14:21   #3
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Nocne drętwienie nogi-czy ma zwiażek z ćwiczeniami?

to nie jest taki skurcz który mam czasem w stopie tylko mam calą nogę twardą jak kamień a po kilku sekundach masazu puszcza nie wiem czy to to samo? kiedys miałam takie coś kilka lat temu ze wstałam z łóżka i sie przewróciłam bo noga była jak skała.Też wydaje mi się ze niemożliwe jest zebym dostała zakrzepicy w tydzień tym bardziej ze raczej cięzko mi zatamowac krew jak cos rozdrapie.Ale mimo wszytsko martwie się .Kawy za bardzo nie pije , rozpuszczalną jedynie czasem,spróbuje z dietą
Dzieki za odpowiedź
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 14:30   #4
nuala
Raczkowanie
 
Avatar nuala
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 90
Dot.: Nocne drętwienie nogi-czy ma zwiażek z ćwiczeniami?

u mnie to jest tak, ze mięśnie twardnieją i boli jak cholera, a po kilku sekundach masażu schodzi.
widzisz, zaczelam Ci odpisywac ale zmieniłam posta, bo jednak zaczełam sie zastanawiać, czy to nie tabsy - a czytałas co piszą o takich objawach na ulotce?
Dieta i suplementacja na szczescie powinna przynieśc efekty bardzo szybko, wiec jesli w ciagu kilku dni nie pomoze, to na serio bym sie zastanowiła, czy nie zmienić pigułek. A jak w rodzinie ze skłonnością do zakrzepicy? Wiesz, właściwie takie pytania to powinien Ci zadać gin przy przepisywaniu pigułek; niestety zwykle zapisują wszystkim pierwsze z brzegu, a dopiero jak sa problemy to dopasowują metoda prób i błedów. Ja dopiero za trzecim razem trafilam na dobre
nuala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 14:55   #5
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Nocne drętwienie nogi-czy ma zwiażek z ćwiczeniami?

Cytat:
Napisane przez nuala Pokaż wiadomość
u mnie to jest tak, ze mięśnie twardnieją i boli jak cholera, a po kilku sekundach masażu schodzi.
widzisz, zaczelam Ci odpisywac ale zmieniłam posta, bo jednak zaczełam sie zastanawiać, czy to nie tabsy - a czytałas co piszą o takich objawach na ulotce?
Dieta i suplementacja na szczescie powinna przynieśc efekty bardzo szybko, wiec jesli w ciagu kilku dni nie pomoze, to na serio bym sie zastanowiła, czy nie zmienić pigułek. A jak w rodzinie ze skłonnością do zakrzepicy? Wiesz, właściwie takie pytania to powinien Ci zadać gin przy przepisywaniu pigułek; niestety zwykle zapisują wszystkim pierwsze z brzegu, a dopiero jak sa problemy to dopasowują metoda prób i błedów. Ja dopiero za trzecim razem trafilam na dobre
takie twardnienie i ból czasem mam w stopie i to faktycznie chodzi o magnez lub potas chyba ale to zupełnie coś innego to nie boli tylko noga jest drętwa i twarda tak jakbym podczas snu ja uciskała , zdaza sie cos takiego jak sie leży na jednej ręce długo w nocy to tez tak moze zdrętwieć. Mama miałą zakrzepicę w nodze , lekarzowi o tym mówiłam przed przepisaniem od razu a on na to ze to nie szkodzi bo nie ja miałam tylko mama i moge brac a w razie niepokojacych objawów moze zlecić badania , w ulotce napisane jest ze osoby u których w bliskiej rodzinie wystepowała zakrzepica są bardziej narażone.Jeśli sie okaże że nie moge brac to przestanę,zdrowie ważniejsze.Chociaż lekarz zrobił mi wykład że mozna leczyc zakrzepicę i tabletki brać nie jest ta choroba powodem z którego trzeba zrezygnowac z antykoncepcji...

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

na ulotce w działaniach niepozadanych pisze cos o mrowieniu i drętwieniu
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 15:59   #6
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Nocne drętwienie nogi-czy ma zwiażek z ćwiczeniami?

Skurcze związane w niedoborem magnezu i potasu to nie tylko nocne bóle stopy. Jeszcze częsciej takie silne skurcze lokalizowane są w łydce, w zasadzie we wszystkich mięśniach mogą się pojawić. U mnie niedobory magnezu objawiały się drganiem powieki co było bardzo uciążliwe, bo trwało po kilka godzin poza tym było widoczne dla obserwatora z zewnątrz.

napewno nie upatrywałabym powodów takiego stanu rzeczy w ćwiczeniach (bardzo lekkich zresztą)-zastanowiłabym się mocniej nad kwestią przyjmowania pigułek i szybko skonsultowała się z dobrym lekarzem. Takie objawy równoczesne z przyjmowaniem tak silnie ingerujących w organizm leków jest zawsze niepokojące.
Tak czy siak-przyjmowanie jakiegoś magnezu Ci nie zaszkodzi a może w tym właśnie tkwi przyczyna dolegliwości.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 18:05   #7
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Nocne drętwienie nogi-czy ma zwiażek z ćwiczeniami?

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
Skurcze związane w niedoborem magnezu i potasu to nie tylko nocne bóle stopy. Jeszcze częsciej takie silne skurcze lokalizowane są w łydce, w zasadzie we wszystkich mięśniach mogą się pojawić. U mnie niedobory magnezu objawiały się drganiem powieki co było bardzo uciążliwe, bo trwało po kilka godzin poza tym było widoczne dla obserwatora z zewnątrz.

napewno nie upatrywałabym powodów takiego stanu rzeczy w ćwiczeniach (bardzo lekkich zresztą)-zastanowiłabym się mocniej nad kwestią przyjmowania pigułek i szybko skonsultowała się z dobrym lekarzem. Takie objawy równoczesne z przyjmowaniem tak silnie ingerujących w organizm leków jest zawsze niepokojące.
Tak czy siak-przyjmowanie jakiegoś magnezu Ci nie zaszkodzi a może w tym właśnie tkwi przyczyna dolegliwości.
powieka mi drga ostatnio strasznie ale tylko prawego oka ,szczegolnie jak ziewnę albo kichnę sobie to zaczyna i est to bardzo uciążliwe
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-21, 22:24   #8
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Nocne drętwienie nogi-czy ma zwiażek z ćwiczeniami?

No to niedobory magnezu i potasu w takim razie
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 08:04   #9
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Nocne drętwienie nogi-czy ma zwiażek z ćwiczeniami?

aaaania198 jw kup sobie magnez i potas : ehem: a pijesz dużo kawy ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 09:22   #10
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Nocne drętwienie nogi-czy ma zwiażek z ćwiczeniami?

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
aaaania198 jw kup sobie magnez i potas : ehem: a pijesz dużo kawy ?
pije tylko czasem taka 3w1 co z kawa nie ma wiele wspolnego tak raz na tydzien wczoraj nie cwiczylam i nie zdretwiala mi noga w nocy.czytałam że tabletki anty moga przyczyniac sie do nioedoborów magnezu i wit C
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 16:22   #11
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Nocne drętwienie nogi-czy ma zwiażek z ćwiczeniami?

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
powieka mi drga ostatnio strasznie ale tylko prawego oka ,szczegolnie jak ziewnę albo kichnę sobie to zaczyna i est to bardzo uciążliwe

Ja też niedobory magnezu i potasu obstawiam.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.