Kwadratowa twarz . - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-21, 14:18   #91
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Kwadratowa twarz i jakie fryzury do niej pasują...

Cytat:
Napisane przez goska87 Pokaż wiadomość
ja tez mam kwadratowa twarz i robie przymiarke do takie fryzurki:
Jak myslicie dziewczyny?
Też mam kwadratową twarz, też mi się ta fryzura podoba, ale uważam, że do takich buziek jak nasze nie pasuje Włosy do linii brody poszerzają żuchwę.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 11:52   #92
Zboczuch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Kwadratowa twarz i jakie fryzury do niej pasują...

Jejku przecież Katie Holmes nie ma kwadratowej twarzy tylko pociągłą.
Tak wygląda twarz kwadratowa : http://www.wizaz.pl/images/agaz/kurs...g/kwadrat_.jpg
Żadna kobieta ze spiczastą brodą nie ma kwadratowej buzi
Zboczuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 18:36   #93
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Kwadratowa twarz i jakie fryzury do niej pasują...

Cytat:
Napisane przez Zboczuch Pokaż wiadomość
Jejku przecież Katie Holmes nie ma kwadratowej twarzy tylko pociągłą.
Tak wygląda twarz kwadratowa : http://www.wizaz.pl/images/agaz/kurs...g/kwadrat_.jpg
Żadna kobieta ze spiczastą brodą nie ma kwadratowej buzi
Zboczuch, nikt nie stwierdził, że Katie Holmes ma kwadratową twarz
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 10:46   #94
Paolinkaa
Przyczajenie
 
Avatar Paolinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ozorków k/Łodzi
Wiadomości: 2
Dot.: Kwadratowa twarz i jakie fryzury do niej pasują...

Witajcie!!
Ja tez mam kwadratowa twarz ale do tego nie za wysokie czolo .. jak zrobie sobie prostą grzywke to bede wygladac jak pulpet ;/ ... mam dluuugie wlosy tak do polowy plecy ... chcialabym sie jakas obciac tak troche ekstrawagancko ale nie mam pomyslu .. bardzo mi sie podoba fryzurka z fotki 29.jpg z postu GAGI ale tam jest wlasnie grzywka i co ja mam zrobic bo wkurzaja juz mnie te dlugie wlosy ...
Paolinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 22:50   #95
papryczka1603
Przyczajenie
 
Avatar papryczka1603
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Kwadratowa twarz i jakie fryzury do niej pasują...

żadna z przedstawionych fryzur mi nie odpowiada.wg tych zasad powinnam mieć albo długie proste włosy albo krótkie z grzywką.a mi się tak nie podoba.mam bardzo cienkie włosy do ramion,u góry sa proste i oklapnięte, a ku dołowi rozchodzą się i kręcą co przy tym typie twarzy wyglada fatalnie.zaznaczam że nieznoszę grzywek a długich włosów się nie doczekam bo bardzo wolno mi rosną. może ktoś pomóc?
papryczka1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:26   #96
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: Kwadratowa twarz i jakie fryzury do niej pasują...

Cytat:
Napisane przez gaga Pokaż wiadomość
nie wem jakaasz dlugosc wlosow...
Też mam kwadratową twarz i kilka razy wychodziłam od fryzjera z różnymi wersjami - jak na zdjęciu 3 , które wkleiła gaga...
czyli przedziałek na bok, grzywka strzępiona i też na bok, tył dłuższy lub krótszy, mniej lub bardziej pocieniowany....

a że lubię eksperymentować pokusiłam się też kilkakrotnie na prościutką grzywkę i gładką fryzurę - nie najlepiej to chyba wygladało
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 09:12   #97
loreta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: Kwadratowa twarz i jakie fryzury do niej pasują...

Cytat:
Napisane przez fructissa Pokaż wiadomość
TWARZ KWADRATOWA - szeroko ustawione oczy, uwydatniony podbródek lub żuchwa, jest to jeden z układów twarzy, do którego najlepiej pasują włosy proste, więcej długie i proste! Należy unikać tu fryzur bujnych, tzn, kręconych i tapirowanych włosów, bo one dodatkowo poszerzają i tak dużą już twarz. Fryzury z grzywką będą tu na miejscu, przy czym grzywka powinna być cieniowana.


sama mam kwadratową twarz i zgadzam się jak najbardziej z tym całym opisem

Długie oczywiście, że pasują ale z pewnością NIE PROSTE! Włosy powinny być falowane,kręcone albo po prostu rozwichrzone -takie ''lekie'' fryzury łagodzą ostrą, męską linię żuchwy.
NIE WOLNO WŁOSÓW PRZYLIZYWAĆ, ściśle przy skórze upinać - wydobywa się wtedy wszystkie mankamenty - szeroką żuchwę i niskie czoło.
Dobrze jest włosy lekko upinać - wysmukla do twarz. Przedziałek powinnien być na boku, dobrze wypuścić na jedną stonę trochę kosmyków - to odwraca uwagę od szerokiej żuchwy.
Przy kwadratowej twarzy występuje też niskie czoło, dlatego nie powinno się robić grzywki. Z grzywką (zwławszcze prostą jak od linijki) twarz wygąda jak telewizor.
Grzywkę powinno się podnosić trochę do góry - to nadrobi zbyt krótkie czoło i wysmukli twarz.

Generalnie łatwo nie jest. Dobrze że mam naturalnie falowane włosy.

Jak ktoś nie wie jaką wybrać fryzurkę to niech się przyjrzy fotkom Gwinyth Paltrow, Angeliny Jolie albo Demi Moor - te panie mają mocno zarysowaną szczękę. Wiem, trudno uwierzyć, ale to wlaśnie sekret dobrze dobranych fryzur!
loreta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-05, 17:14   #98
wiola05111991
Raczkowanie
 
Avatar wiola05111991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 96
Dot.: Kwadratowa twarz i jakie fryzury do niej pasują...

ja tez mam kwadratowa twarz do tego dosc male oczy :/ nie dosc ze mam kwadratowa twarz to jeszcze krecone cienkie wlosy i musze sie troche napracowac zeby byly puzyste;P ale z wlasnego doswiadzcenia wiem ze do takiej twarzy najbardziej pasuja dlugie wlosy ale nie idealnie proste tylko takie falowane. grzywka postopniowana na bok i stopniowanie zaczyna sie od brwi (gdy grzywka juz jest ulozona na bok), lecz troszke dluzsza. a najladniej wyglada sie w kucyku ale wlosy musza byc u gory troszke puszyste a na dole najlepiej przylizane:P ja tak robie i do tego prosta ( ale nie idealnie) grzywke na bok. chyba tak jest najlepiej mam nadzieje ze komus pomoglam choc czytajac to po raz drugi chyba troche namieszlaam:P
wiola05111991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 15:34   #99
cherry_kiss
Raczkowanie
 
Avatar cherry_kiss
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 141
Kwadratowa twarz - pomoc z fryzurą.

Hej, mam pewien spory problem z włosami.
Mam kanciastą, raczej kwadratową twarz - mocno zarysowana żuchwa, dość wysokie czoło, które zasłaniam grzywką i wycieniowane włosy do ramion (kiedyś były dłuższe, ale na skutek eksperymentu fryzjerki - zapuszczam ^^) Raczej głęboko osadzone oczy, wydatne kości policzkowe itp. Średnio się sobie podobam, mam wrażenie, że fryzura wygląda nijako - takie nie wiadomo co.
Chciałabym prosić o radę w kwestii doboru fryzury.
Jaka grzywka? (bez czegokolwiek na czole wyglądam tragicznie)
Długość włosów? Cieniowanie?
A dodam jeszcze, że mam średnio cienkie włosy, lubiące oklapywać. Są idealnie proste, nie chcą się kręcić/lokować itp. Jedyne co na nie działa, to spanie w wałkach, a i tak nie robią się loki i fale - są jedynie lekko wywinięte, uniesione.
Czytałam już mnóstwo rad w necie, wszystkie radzą fale i loki - ale moje włosy się do tego nie nadają.
Może ktoś ma podobny problem i mi doradzi co zrobić z włosami...
Niestety nie dysponuję zdjęciem.
Z góry dziękuję za pomoc.
cherry_kiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 08:00   #100
ania128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 244
Dot.: twarz kwadratowa? - fryzury

Zgadza się, najlepiej w prostych długich włoskach! Sama mam taki kształt twarzy i też noszę długą fryzurkę. Inna mi nie pasuje.
ania128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 09:31   #101
karolina_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 2
Dot.: Kwadratowa twarz i jakie fryzury do niej pasują...

Cytat:
Napisane przez loreta Pokaż wiadomość
Długie oczywiście, że pasują ale z pewnością NIE PROSTE! Włosy powinny być falowane,kręcone albo po prostu rozwichrzone -takie ''lekie'' fryzury łagodzą ostrą, męską linię żuchwy.
NIE WOLNO WŁOSÓW PRZYLIZYWAĆ, ściśle przy skórze upinać - wydobywa się wtedy wszystkie mankamenty - szeroką żuchwę i niskie czoło.
Dobrze jest włosy lekko upinać - wysmukla do twarz. Przedziałek powinnien być na boku, dobrze wypuścić na jedną stonę trochę kosmyków - to odwraca uwagę od szerokiej żuchwy.
Przy kwadratowej twarzy występuje też niskie czoło, dlatego nie powinno się robić grzywki. Z grzywką (zwławszcze prostą jak od linijki) twarz wygąda jak telewizor.
Grzywkę powinno się podnosić trochę do góry - to nadrobi zbyt krótkie czoło i wysmukli twarz.

Generalnie łatwo nie jest. Dobrze że mam naturalnie falowane włosy.

Jak ktoś nie wie jaką wybrać fryzurkę to niech się przyjrzy fotkom Gwinyth Paltrow, Angeliny Jolie albo Demi Moor - te panie mają mocno zarysowaną szczękę. Wiem, trudno uwierzyć, ale to wlaśnie sekret dobrze dobranych fryzur!
Przykro mi, ale nie zawsze przy kwadratowej twarzy wystepuje niskie czoło. Ja mam dość wysokie i tylko grzywka mnie ratuje.
karolina_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-08, 13:48   #102
karoOx3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: twarz kwadratowa? - fryzury

Mi się tam bardziej w kręconych podobasz
karoOx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 18:49   #103
agnes098
Raczkowanie
 
Avatar agnes098
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: twarz kwadratowa? - fryzury

Jesteś bardzo ładna i nic nie musisz zmieniać ,uważam że masz odpowiednio dobraną fryzurę do kształtu twarzy,naprawdę super,piękne włosy.
agnes098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 12:27   #104
Tithiel1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1
Question Fryzura kwadratowa twarz

Hej. Mam kwadratową twarz i długie, proste, ciemnobrązowe włosy.
Chciała bym sobie pocieniować, ale najlepiej bez grzywki bo do mojego kształtu twarzy nie bardzo pasuje. A i dodam, że chciałabym sporo je pocieniować a nie tylko końcówki . Macie jakieś pomysły ?
Tithiel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 12:54   #105
mamakubusia
Raczkowanie
 
Avatar mamakubusia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 345
GG do mamakubusia
Dot.: Fryzura kwadratowa twarz

a moze by tak zdjęcia??
mamakubusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 14:23   #106
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Fryzura kwadratowa twarz

do kwadratowej twarzy najlepiej pasują fryzury z włosami zawijającymi się do środka żeby zakrywały troche boki żuchwy
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 21:59   #107
zzzz55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Kwadratowa twarz i okulary.

Mam kwadratową twarz w wersji bez niskiego czoła. Główny problem: mocno zarysowana żuchwa z dołkiem w brodzie, który dodatkowo rzuca się w oczy z powodu blizny. Ogólnie, mam dość "lalczyną" urodę (typowo "blondynkowa") i ta mocna szczęka bardzo mi nie pasuje.

Próbowałam różnych fryzur:
- krótkie włosy - fatalnie poszerzały, poza tym mam odstające uszy
- fale, loki i pazurki na buzi również odpadają - mam baaaaaardzo gęste włosy i twarz w nich "tonęła"
- niekoniecznie chcę zasłaniać wydatne kości policzkowe, ponieważ one akurat mi nie przeszkadzają i odciągają uwagę od żuchwy
- musi być za to grzywka - mam wyraźne zakola; prosta wygląda jednak okropnie.

Poza tym, zanim nie ścięłam włosów, bardzo dobrze wyglądałam w takiej fryzurze jaką ma pani Kręglicka na pierwszym załączonym przeze mnie zdjęciu.

I teraz zastanawiam się nad asymetryczną grzywką. Nigdy jeszcze takiej nie miałam, a słyszałam, że pasuje osobom o moim typie twarzy. Dlatego myślę nad taką, jaką ma pani Aneta na drugim zdjęciu. Jest to mniej więcej to samo, co ma dziewczyna na trzecim (przepraszam za niewyraźne zdjęcia, ale tylko takie udało mi się znaleźć z tym typem grzywki).
Myślicie, że pasuje do kwadratowej buzi? Dodam, że zarys twarzy mam właśnie mniej więcej taki jak Aneta Kręglicka (a moim zdaniem, ona wygląda świetnie), tylko bardziej rzuca się w oczy przez zagłębienie w brodzie i bliznę.

Dodam jeszcze, że dziewczynom, które mają taką buzię jak ja, polecam grzywkę okrągłą - wygląda naprawdę dobrze, ale niestety nie pasuje do wszystkich rodzajów fryzur, no i musi być dobrze zrobiona, bo czasami, gdy trafiałam na nieudolnego fryzjera, jeszcze bardziej poszerzała buzię Poza tym, warto zabrać o odpowiedni kształt brwi - łuki ładnie korygują takie rysy twarzy. Wszelkie upięcia do góry/tapir, etc. też odciągają uwagę od żuchwy

Edytowane przez zzzz55
Czas edycji: 2010-06-27 o 22:02
zzzz55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 20:55   #108
dolypop
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Kwadratowa twarz...

dziewczyny w wcale nie macie kwadratowych twarzy!!!a nawet jezeli tak myslicie to sa odpowiednie oprawki na kazda buzie. osoba z szczupla i podluzna moze sprobowac okularow z okraglymi szklami - lata 60te. osoby z "kwadratowa" twarza powinny chodzic w okularach z plastikowymi oprawkami. Ja z swojego dosiwadczenia moge polecic marke Massada, Oliver Goldsmith oraz Ray ban
dolypop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 15:21   #109
evelayna20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 46
Dot.: Kwadratowa twarz i okulary.

Też mam kwadratową twarz i już mi sił brakuje na kombinowanie Miałam i dłuższe włoski i krótsze, z grzywką i bez.. Jak na razie to mam włosy lekko za ramiona, pocieniowane i dłuższa grzywka na bok, myślę , że tragedii nie ma, ale wiem, że mogłoby być lepiej..
Najgorzej wyglądałam mając włosy przed ramiona i grzywkę i raczej bym odradzała
__________________
od dziś dbam o to ile jem , buu
evelayna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 19:34   #110
bombonierka654
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 252
fryzurka

Dziewczyny pasuje do twarzy kwadratowej fryzurka lekko podpięta z tyłu taka troszkę 'roztrzepana' ? Znacie jakieś inne do twarzy kwadratowej wieczorowe upięcia(tylko nie koki) ? Jak możecie to wklejcie zdjęcie Dzięki
__________________
'Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne'
bombonierka654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 19:40   #111
NATALA5214
Raczkowanie
 
Avatar NATALA5214
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 101
Wink Fryzura dla kwadratowej twarzy?

mam kwadratową twarz ( jak Paris Hilton), moja fryzura , taka jak na zdjęciu, tyle że mam grzywkę na bok, bo juz urosła z 2 cm i włosy ciemny blond:

http://www.zeberka.pl/fotki_moda.php...3886&u=fryzury

Chciałabym zmienić trochę fryzurę co polecacie do kwadratowej buzi?

Ps. Prosta grzywka za bardzo mi nie pasowała, jestem umówiona do fryzjera na pon
muszę końcówki podciąć i kilka dłuższych pasemek z grzywki , bo jak mam przedziałek , to te dłuższe włosy co były po bokach grzywki 9 to się chyba pazurki nazywa) są na środku ...


Będę wdzięczna za jakies ciekawe sugestie co do tej zmiany fryzury...
NATALA5214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.