Mój trądzik- foto - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-27, 16:53   #1
viollets
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3

Mój trądzik- foto


Witajcie walcze z trądzikiem juz bardzo długo stosowałam juz wiele kremow,masci, tabletek i nic nie pomogło, bądź pomogło na chwile. Byłam tez u kilu dermatologów i tez efekt był małe i krótkotrwałe. Nie mam juz siły co robic. Przez moja twarz prawie w ogole nie wychodzę z domu popadłam w depresjie nie daje sobie juz rady
moze jest tu ktos kto miał podobny tradzik i wyleczył sie z niego? prosze pomożcie bo juz rece mi opadajaa aaa
i chyba zdecyduje sie na izotek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tradzik.jpg (37,8 KB, 698 załadowań)

Edytowane przez viollets
Czas edycji: 2012-03-27 o 16:59
viollets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 17:41   #2
ssquirrel
Przyczajenie
 
Avatar ssquirrel
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: Mój trądzik- foto

Nie zastanawiaj się dłużej i idź do dermatologa aby zaordynował Ci kurację Izotekiem / Acnenorminem.
Od okresu dojrzewania walczyłam z trądzikiem (a mam już 32) - na twarzy, dekolcie ramionach, plecach - dramat! Przypadkiem trafiłam do dermatolog, która poleciła mi kurację retinoidami. Po 6-7 miesiącach przyjmowania tabletek zapomniałam co to jest trądzik Ostatnio napytałam sobie trochę biedy, ponieważ zastosowałam krem na parafinie, który totalnie pozapychał mi pory - jednak już jest powrót do stanu po kuracji - gładka cera bez wyprysków. Nie zwlekaj i idź do dermatologa. Wiem z własnego doświadczenia jak trądzik potrafi zdołować. Trzymam kciuki za leczenie.
PS. Pamiętaj tylko, ze stosując retinoidy nie wolno się opalać (bardzo łatwo o ostre poparzenia, bo skóra opala się w expresowym tempie) i aby systematycznie badać enzymy wątrobowe (ale to zaleci Ci już lekarz prowadzący).
ssquirrel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 18:15   #3
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Mój trądzik- foto

Zanim zaczniesz brać Izotek koniecznie zrób sobie najpierw wymaz skórny aby wykluczyć, bądź potwierdzić gronkowca ! Bo jeśli to on jest przyczyną Twojego trądziku to żadne retinoidy nie pomogą. Powodzenia
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 18:41   #4
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Mój trądzik- foto

Ja nie potrafię Ci pomóc ale z całego serca życzę Ci powodzenia i oby się udało!!!!
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 19:00   #5
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: Mój trądzik- foto

Też uważam, że powinnaś wybrać się do dermatologa i dokładnie zapytać o isotretinoine doustnie. Ja też w okresie "wysypu" mam tragiczną cerę i nie pokazuje się ludziom... stosuje olej z ogórecznika i olej lniany polecony przez wizazankę i już widzę małą poprawę, nie namawiam ale może warto spróbować...w internecie jest sporo informacji na temat ogórecznika...chociaż wiadomo retinoidy są naprawdę bardzo skuteczne ale mają też sporo skutków ubocznych!Pozdrawiam Cię Kochana, bo wiem jak ciężko żyć z trądzikiem>>>

Edytowane przez saoriQ
Czas edycji: 2012-03-27 o 19:08
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 21:00   #6
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Mój trądzik- foto

Wykluczone problemy hormonalne, migdałki, gronkowiec? Jesli nie to najpierw badania pod tym kątem. Jeśli wszystko będzie z tym w porządku to tylko lek z pochodną wit A - izotek, bo masz maksymalnie zaognione stany zapalne.

ps. jak dbasz o skórę, co stosujesz aktualnie?
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2012-03-28 o 12:28
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 22:05   #7
ladydove
Przyczajenie
 
Avatar ladydove
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9
Dot.: Mój trądzik- foto

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Wykluczone problemy hormonalne, migdałki, gronkowiec? Jesli nie to najpierw badania pod tym kątem. Jeśli wszystko będzie z tym w porządku to tylko antybiotyk z pochodną wit A - izotek, bo masz maksymalnie zaognione stany zapalne.

ps. jak dbasz o skórę, co stosujesz aktualnie?

święta racja, zrób najpierw podstawowe badania, a jak wszystko będzie jasne to lekarz dobierze Ci odpowiednie leczenie, pocieszę Cię tylko, że Twój trądzik w porównaniu z moim to pikuś,
(a kiedyś wyglądałam jak człowiek...)
ja miałam badane hormony,dwa razy usg, i wszelakiego rodzaju badania krwi, badania przez sanepid itp itd, przeszłam dwie kuracje antybiotykami i przeróżne inne specyfiki, maści, płyny, suplementy, maseczki, parówki, żele raz było lepiej raz gorzej, a parę miesięcy temu miałam taki straszny nawrót, ze nie mogłam ruszać czołem, tak mnie bolało...
obecnie kończę 2 miesiąc kuracji aknenorminem (to samo co izotek) widzę minimalną poprawę jeśli chodzi o zaskórniki na nosie (hura) a tak poza tym, to tragedia, jeden wielki syf na twarzy popękane usta (a pomadki zjadam nałogowo) czerwona twarz i w ogóle katastrofa totalna, w tym tygodniu idę na kolejne badania czy mogę ta kurację stosować nadal,
to podobno ma mi pomóc
mam nadzieję, bo mam już dość litościwych komentarzy od obcych na ulicy i mam dość straszenia dzieci (komentarze w stylu "co ta pani ma na twarzy" mnie nie omijają)
życzę wytrwałości wiem z własnego doświadczenia, że można niezłej depresji się nabawić przez odbicie w lustrze, i pamiętaj zgłoś się do dobrego dermatologa
ladydove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 08:26   #8
Clandestina
Przyczajenie
 
Avatar Clandestina
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Mój trądzik- foto

Niczko87, chciałam tylko zauważyć, że Izotek to nie jest antybiotyk. To izotretinoina - pochodna wit. A.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Izotretynoina
Clandestina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 12:27   #9
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Mój trądzik- foto

Cytat:
Napisane przez Clandestina Pokaż wiadomość
Niczko87, chciałam tylko zauważyć, że Izotek to nie jest antybiotyk. To izotretinoina - pochodna wit. A.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Izotretynoina
Zawsze myślałam, że to grubszy kaliber antybiotyku.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 13:14   #10
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Mój trądzik- foto

Hej,
nie chcę Cię załamywać ale miałam taką samą twarz, z lepszymi i gorszymi okresami, leczyłąm się u wielu dermatologów i innych szarlatanów, wniosek jest jeden- na to nic nie pomoże, musisz przeczekać, ja mam teraz 27 lat i cera już mi się uspokoiła, tak od ok 18 lat mam coraz lepiej, dalej mam zaskórniki, czasem jakiś pryszcz wyskoczy, cera nie jest piękna więc bez tapety się nie obejdzie.
Moja rada- owszem lecz cerę żeby nie miec gorzej ale to i tak musi minąc z wiekiem.

co do izotecu- ja nie brałam ale brała moje młodsza siostra, ale ona miała mało pryszczy ale grube i niestety ma trochę dziurek po krostach.
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png

Edytowane przez Beata_Batumi
Czas edycji: 2012-03-28 o 13:16
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 13:34   #11
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Mój trądzik- foto

Oj uwierz mi, że to nie mija..ja mam 30 i choć jest inaczej niż kiedyś to tylko po prostu inaczej bo na nieszczęście rodzai trądziku jest od cholerki:/ Ja aktualnie przeżywamy koszmary w połowie cyklu i także szukam na to rozwiązania. Koniecznie powinnaś szukać dalej i próbować wszystkiego
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 14:10   #12
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Mój trądzik- foto

Guzik prawda, że to MUSI MINĄC Z WIEKIEM. Trądzik nie jest zalezny od wieku. Leczyc się i szukać przyczyny trzeba, a nie czekać X lat "bo minie".
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 15:58   #13
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mój trądzik- foto

Po zdjeciach widać, że konieczna jest kuracja retinoidami, ale tak jak dziewczyny pisały - badania, badania, jeszcze raz badania.
I przede wszystkim wybierz się do DOBREGO, polecanego dermatologa (listę takich masz na Wizażu lub wielu innych stronach) i zadbaj o właściwą pielęgnację swojej twarzy...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 14:11   #14
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mój trądzik- foto

Droga Viollets,
moja twarz wygladala podobnie, leczenie to niestety dlugi proces i nie ma zlotego leku, Izotek to tez nie jest zloty lek bo ja sie nim leczylam i tradzik wrocil potem po roku od odstawienia. Postaw raczej na zdrowy styl zycia, przestan sie stresowac bo to tylko pogarsza stan cery, pij duzo wody, jedz duzo warzyw i owocow, unikaj slodyczy. Zbadaj hormony, zmien kosmetyki na bardzo delikatne i naturalne. Powinnas tez unikac noszenia make upu ale wiem, ze dla wielu z nas to zadanie nie do przejscia...
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 09:25   #15
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Mój trądzik- foto

Cytat:
Napisane przez basiek0109 Pokaż wiadomość
Zanim zaczniesz brać Izotek koniecznie zrób sobie najpierw wymaz skórny aby wykluczyć, bądź potwierdzić gronkowca ! Bo jeśli to on jest przyczyną Twojego trądziku to żadne retinoidy nie pomogą. Powodzenia
Moja derma powiedziała że jeśli są ropne wypryski to zazwyczaj jest to spowodowane gronkowcem. Nie miałam robionego wymazu tylko badania krwi i moczu, od miesiąca biorę izotek i jest o niebo lepiej. A twarz miałam 2x gorszą niż autorka zdjęcia..

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez ladydove Pokaż wiadomość
mam nadzieję, bo mam już dość litościwych komentarzy od obcych na ulicy i mam dość straszenia dzieci (komentarze w stylu "co ta pani ma na twarzy" mnie nie omijają)
Moja siostrzenica która nocowała u mnie ostatnio widziała mnie rano bez makijażu "Ciociu ty masz ospę???"


Dziewczyny a co migdałki mają do trądziku? Nic o tym nie słyszałam, mam 24 lata i 3 migdałki...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 10:07   #16
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mój trądzik- foto

Vizes,
gratuluje poprawy! Jak tam skutki uboczne? masz jakies?
Jestem bardzo ciekawa jak bedzie po kuracji.
3mam kciuki aby nie bylo nawrotu jak u mnie
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 12:43   #17
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Mój trądzik- foto

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Vizes,
gratuluje poprawy! Jak tam skutki uboczne? masz jakies?
Jestem bardzo ciekawa jak bedzie po kuracji.
3mam kciuki aby nie bylo nawrotu jak u mnie
Tylko suche usta No i po 2-3 tyg wyszły takie suche placki na rękach, ale posmarowałam 2 razy balsamem na noc i zniknęły Jeśli za jakiś czas po kuracji problem wróci to mam nadzieję że przynajmniej nie w takim stopniu jak przed kuracją
Ale i tak moja skóra wygląda dużo lepiej, zniknęły zaskórniki, nawet moja fryzjerka ostatnio powiedziała że mam ładną cerę
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 13:54   #18
airdrop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58
Dot.: Mój trądzik- foto

Polecam mój stary wątek. Inne spojrzenie na sprawę.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post21683958

A izotek to niebezpieczny lek, dlatego decyzja o jego stosowaniu powinna być bardzo dobrze przemyślana.

Polecam też książkę Antyrak.Nowy styl życia. David Servan-Schreiber. Ponieważ rak jest bardzo związany ze stanami zapalnymi, jego prewencja w znacznej mierze polega na odpowiedniej diecie, sporcie itp. w celu zmniejszenia i wyregulowania stanów zapalnych. O tym, jak stan zapalny łączy się z trądzikiem nie muszą mówić. Krótko mówiąc, rady polecane tam, mają również zastosowanie w przypadku trądziku.
airdrop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 15:32   #19
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Mój trądzik- foto

Cytat:
Napisane przez airdrop Pokaż wiadomość
A izotek to niebezpieczny lek, dlatego decyzja o jego stosowaniu powinna być bardzo dobrze przemyślana.
Ale dla wielu osób jedyny ratunek Jak ma mi zniszczyć organizm - trudno, jeśli te cholerstwo zniknie to zgadzam się na wszystko
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 15:39   #20
Honzik18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Mój trądzik- foto

Mówicie, że retinoidy są niebezpieczne, wystarczy stosować się do zaleceń lekarza i jest git.Poza tym lekarz nie daje ot tak każdemu takiej kuracji tylko w wyjątkowych przypadkach.

Też miałem ropne zmiany i to nie mało.Na początku przed braniem leków dostałem skierowanie na zbadanie skóry twarzy lecz gronkowiec to nie był.
Po badaniu zapisała mi jakieś maści i **uje muje co i tak nie pomogły, więc po ok. 2 miesiącach zaoferowała mi kuracje Aknenorminem ( retinoidy ).Jestem w połowie kuracji i muszę przyznać, że ropne zmiany są bardzo rzadko i szybko znikają, pozostają sine miejsca na skórze.Tobie też polecam kuracje retinoidami

Edytowane przez Honzik18
Czas edycji: 2012-03-31 o 15:41
Honzik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 18:00   #21
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Mój trądzik- foto

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość

Dziewczyny a co migdałki mają do trądziku? Nic o tym nie słyszałam, mam 24 lata i 3 migdałki...
Coś tam mają, dokładnie Ci tego nie wytłumaczę, ale na forum nie raz czytałam wzmiankę o tym. Chyba chodzi o jakiś stan zapalny migdałków i wtedy ropne krosty się pojawiają? Tak sądzę.

Cytat:
Napisane przez airdrop Pokaż wiadomość

A izotek to niebezpieczny lek, dlatego decyzja o jego stosowaniu powinna być bardzo dobrze przemyślana.
Gdyby był niebezpiecznym lekiem to niebyłby dopuszczony do użytku. Przed zastosowaniem robi się szereg badań [babeczki obowiązkowo biorą tabletki antykoncepcyjne], wizyty kontrolne i badania są co miesiąc i jest się pod stałym nadzorem lekarza. Wiadomo, że są skutki uboczne np. sucha skóra i inne, ale przedawkowanie zwykłej witaminy również ma jakieś uboczne skutki.

Dla sprostowania: NIE, nie porównuję kuracji retinoidami do zażywania witamin, ale zwracam uwagę na to, że większość zażywanych preparatów [ba, nawet jedzenia pełnego konserwantów] na jedno pomaga, na inne szkodzi.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 18:18   #22
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Mój trądzik- foto

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość

Gdyby był niebezpiecznym lekiem to niebyłby dopuszczony do użytku. Przed zastosowaniem robi się szereg badań [babeczki obowiązkowo biorą tabletki antykoncepcyjne], wizyty kontrolne i badania są co miesiąc i jest się pod stałym nadzorem lekarza. Wiadomo, że są skutki uboczne np. sucha skóra i inne, ale przedawkowanie zwykłej witaminy również ma jakieś uboczne skutki.
Są szkodliwe - jak się zajdzie w ciążę a tak to nie wydaje mi się żeby siały takie spustoszenie w organizmie
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 19:52   #23
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Mój trądzik- foto

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Są szkodliwe - jak się zajdzie w ciążę a tak to nie wydaje mi się żeby siały takie spustoszenie w organizmie
Dlatego kobiety/dziewczyny w trakcie kuracji są na antykoncepcyjnych. Zajście w ciążę na retinoidach powoduje uszkodzenie płodu.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 21:18   #24
airdrop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58
Dot.: Mój trądzik- foto

Radzę najpierw zrobić solidny wywiad w internecie i trzeźwo (logicznie, bez emocji w stylu: wszystko byle nie trądzik [które są normalne, wiem bo kiedyś nie było lekko])ocenić sytuację. Mówiąc "w internecie" nie mam na myśli polskiego internetu, który jest 100 lat za Murzynami z informacjami. Nie oszukujmy się też, na zachodzie lek jest dłużej i lepiej znane są jego skutki uboczne, więcej ludzi go stosowało itp. Nie należy po prostu zawierzyć, że dermatolog powie, że lek jest bezpieczny to ok.
Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Gdyby był niebezpiecznym lekiem to niebyłby dopuszczony do użytku.
Nie, bo z krzesła spadnę. Jest mnóstwo niebezpiecznych leków. Ba, skutki uboczne wielu odkrywa się po latach. Na przykład dopiero niedawno wykazano związek między izotretyoniną a IBD, a jak ktoś ma IBD to ma już przesrane i to dosłownie. Tutaj link do stronek (po angielsku) w którym można skontaktować się z adwokatami, w celu oskarżenia wytwórców izotretyoniny o poważny i nieodwracalny uszczerbek na zdrowiu : http://www.accutanelawsuitattorney.com/accutane/izotek/ http://www.avvo.com/legal-guides/ugc...ty_print=false http://www.toxicdoselaw.com/accutane...selawsuits.htm W polskim internecie takich stronek prawdopodobnie nie znajdziesz. Jeszcze nie.
airdrop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 21:41   #25
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Mój trądzik- foto

Z angielskiego jestem kiepska I tak pozostanę przy swoim że "wszystko tylko nie trądzik". Nie ma skuteczniejszego leku na ciężki trądzik. A ja właśnie taki mam, leczę się już 5 lat i moja skóra wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości, są przebarwienia, blizny, nierówności. Leki które do tej pory stosowałam też miały multum skutków ubocznych w ulotce + jeden najważniejszy NIE DZIAŁAŁY. Zresztą każdy lek niesie za sobą ryzyko. Tabletki antykoncepcyjne też są szkodliwe, prawdziwe skutki pokażą za kilkanaście lat a mimo to miliony kobiet biorą je tylko dla swojej wygody
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 22:49   #26
airdrop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58
Dot.: Mój trądzik- foto

Masz trochę racji, owszem. Choć jakoś beztrosko do tego podchodzisz. Wiele zależy też od tego, jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia danego objawu, bo co innego 1:100000, a co innego 1:100. Nie twierdzę, że na 100% nie należy tego brać, ale uważam, że każdy powinien zrobić dokładny wywiad i sam ocenić ryzyko w porównaniu do zysków. A nie bezmyślnie ufać lekarzom (którzy nawet zwykłego trądziku wyleczyć nie umieją) i FDA.
airdrop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 23:06   #27
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Mój trądzik- foto

Izotek proponowany miałam już rok temu - odmówiłam bo wcześniej naczytałam się sporo na jego temat i leczyłam się kolejnymi lekami/antybiotykami itp, było w miarę dopiero przy kolejnym gigantycznym jesiennym wysypie, kiedy wyglądałam jakbym miała jakiś trąd, poleciałam do dermatologa, zrobiłam wszystkie potrzebne badania i zaraz kończę pierwszy miesiąc kuracji. Nie mam żadnej krostki, nie mówiąc już o moim stanie psychicznym, wreszcie nie wstydzę się wysadzić nosa z domu, co więcej pokazać się rano mojemu mężczyźnie bez wcześniejszego latania do łazienki z korektorem w ręku... Uff
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 23:21   #28
fraszka105
Raczkowanie
 
Avatar fraszka105
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 276
GG do fraszka105
Dot.: Mój trądzik- foto

Ja ostatnio czytałam w artykule naukowym, że Izotek obniża IQ, co prawda zanotowano to tylko u 2 czy 4% ale bała bym się go przyjmować i tak. Na dodatek niektóre skutki uboczne, w tym ten wyżej, są niestety nieodwracalne. Teraz dziewczyny myślicie, że wszystko tylko nie trądzik, ale w przyszłości możecie żałować
__________________
Never sigh for better world, it's already composed, played and told.


fraszka105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 00:23   #29
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: Mój trądzik- foto

ja mam 26lat i mecze sie z tradzikiem od 6 klasy podstawówki.Rozni lekarze, mnostwo roznych masci, antybiotykow, kremow, zabiegow, peelingow...ogolnie to moglabym ksiazke o tym napisac.W kazdym badz razie wydaje mi sie, ze trafilam niecale 2 lata na wreszcie dobrego dermatologa, ktorej imie zaczyna sie od tytulow "dr hab. n. med."Jak opowiedzialam jej co juz zazywalam i ile lat sie lecze to tez od razu chciala zapisac mi pochodna wit.A, ale ze cierpie na depresje i lykam psychotropy moja psychiatra nie zgodzila sie na wlaczenie tego gow** do mojej kuracji.Oczywiscie wszystkie badania hormonalne, krwi, tarczycowe wykonalam i niby bylo ok.Tetralysal lykalam jakies 4miesiace i nic nie pomogl to ostatnia moja szansa byl lek Spironol 100mg i zadzialal !!Do tego aknemycin 20mg masc rano i wieczorem cala twarz i od ok.roku mam spokoj. Wiadomo, co jakis czas kilka wyskoczy, ale one mi nie przeszkadzaja, bo znikaja i nie mam juz ostrego zapalenia, wielkich bolacych podskornych ropnych pryszczy. Zycze szczescia i powodzenia, zeby udalo sie Wam tak jak mi. Szkoda, ze blizny pozostaly...ale to juz inna bajka heh :/ :-]
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 11:07   #30
viollets
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Mój trądzik- foto

Dziękuje bardzo za az tyle odpowiedzi i rad
Niestety moj tradzik znowu sie pogorszył. W przyszłym tygodniu ide do dermatologa (mam nadzieje ze trafie na dobrego ) Mysle ze od razu poprosze go izotek bo nie mam juz sił znowu brać tych masci itp które i tak nic nie dają
Mam 21 lat i mecze sie z trądzikiem juz jakieś 7-8 lat
Aktualnie stosuje tylko Borasol i maseczke z glinki. Pije co dziennie duzo ziół i staram sie jeść zdrowo.

Zobaczymy co będzie dalej bo jak na razie jestem okropnie zdołowana i mam depresji chyba oprócz wizyty u dermatologa potrzebna mi jest tez u psychologa
viollets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.