czy to prawda, że masaż skóry głowy dobrze wpływa na kondycje włosów??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-05, 17:05   #1
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Question

czy to prawda, że masaż skóry głowy dobrze wpływa na kondycje włosów???


Ostatnio strasznie mi wypadają włosy, po farbowaniach... Przeczytałam na jedej ze stron w internecie, ze dobrze jest delikatnie opuszkami(nie paznokciami!) masować skórę głowy. dobrze jest to robić jak najczęściej, podczas czytania albo podczas mycia włosów. Wtedy krew napływa do naczyń krwionośnych głowy, komórki są lepiej ukrwione, co za tym idzie cebulki włosa lepiej odżywione. Włosy wtedy podobno mniej wypadają, szybciej rosną. Jak myślicie czy to prawda?
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 19:37   #2
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: czy to prawda, że masaż skóry głowy dobrze wpływa na kondycje włosów???

Cytat:
Napisane przez pysiaczka Pokaż wiadomość
Ostatnio strasznie mi wypadają włosy, po farbowaniach... Przeczytałam na jedej ze stron w internecie, ze dobrze jest delikatnie opuszkami(nie paznokciami!) masować skórę głowy. dobrze jest to robić jak najczęściej, podczas czytania albo podczas mycia włosów. Wtedy krew napływa do naczyń krwionośnych głowy, komórki są lepiej ukrwione, co za tym idzie cebulki włosa lepiej odżywione. Włosy wtedy podobno mniej wypadają, szybciej rosną. Jak myślicie czy to prawda?
Sama idea jest prawdziwa, podczas masażu , jak napisałaś, zwiększamy ukrwienie, przez co cebulki są lepiej odżywione ( substancje odżywcze oczywiste dostarczane sa poprzez krew) i teoretycznie powinno to wpłynąc na wzrost włosa,opraz zmniejszyć wypadanie ( spowodowane kłopotami własnie na tym tle). Pytnie jednak jets takie jak często i jak intensywnie taki masaz wykonywac aby był efektywny , domyśleć się można , ze bardzo często , trzeba jednak przy tym uwazac, i robic jak napisałaś delikatnie, aby samemu nie powyrywać przy tym, czy nie połamac włosów.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 20:07   #3
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: czy to prawda, że masaż skóry głowy dobrze wpływa na kondycje włosów???

a też to słyszałam, ale szczerze powiedziawszy to ja u siebie nie zauważyłam jakiejś poprawy - no może taka że po prostu włosy się szybciej przetłuszczają... nic poza tym...
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 21:15   #4
dorjan28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 92
Dot.: czy to prawda, że masaż skóry głowy dobrze wpływa na kondycje włosów???

Masaż świetnie wpływa na skórę głowy.Najlepiej masować po umyciu i odsączeniu włosów ręcznikiem.Są nawet specjalne olejki do masażu głowy.
dorjan28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 21:26   #5
Dusia_01
Przyczajenie
 
Avatar Dusia_01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 12
Dot.: czy to prawda, że masaż skóry głowy dobrze wpływa na kondycje włosów???

Masaz czyni cuda!!!Ale nie pomoze jezeli przyczyny sa mechaniczne!Farbuj wlosy delikatnymi farbami,a najlepiej szamponami,stosuj maski przeciw wypadaniu wlosow,i kup sobie Skrzypovit !Zobaczysz wypadanie ustapi a ty nie bedziesz musiala poswiecac ok 25min dziennie(tyle potrzeba mniej wiecej czasu aby masaz byl skuteczny)Powodzenia i cierpliwosci!!!Nic odrazu nie ustapi!
Dusia_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.