Studia humanistyczno ścisłe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-15, 23:37   #1
Agatawarsznowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 5

Studia humanistyczno ścisłe


Cześć,
Zna ktoś z was jakieś studia łączące kierunki ściśle (szczególnie matematykę) i humanistyczne. Niedługo trzeba wybrać, a ja jestem w proszku. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

P.S. Ekonomia i FiR odpadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agatawarsznowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 13:18   #2
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Studia humanistyczno ścisłe

Nie wydaje mi się. To nie liceum, na studiach jest raczej konkretne ukierunkowanie pod przedmiot scisly lub humanistyczny. Chyba ze uprzemy sie i nazwiemy tak jakąś kryminologie, ktora łączy zajęcia czysto matematyczno-fizyczne oraz biologiczne z np. psychologią.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 15:39   #3
Agatawarsznowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 5
Dot.: Studia humanistyczno ścisłe

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się. To nie liceum, na studiach jest raczej konkretne ukierunkowanie pod przedmiot scisly lub humanistyczny. Chyba ze uprzemy sie i nazwiemy tak jakąś kryminologie, ktora łączy zajęcia czysto matematyczno-fizyczne oraz biologiczne z np. psychologią.
W takim razie jestem w kropce :/. Z jednej, strony nie chce rezygnować z matmy, ale z drugiej przedmioty humanistyczne też bardzo mnie ciekawią. Jestem naprawdę dobra z fizyki, ale kierunek techniczny to byłaby mordęga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agatawarsznowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 17:24   #4
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia humanistyczno ścisłe

Cytat:
Napisane przez Agatawarsznowak Pokaż wiadomość
Cześć,
Zna ktoś z was jakieś studia łączące kierunki ściśle (szczególnie matematykę) i humanistyczne. Niedługo trzeba wybrać, a ja jestem w proszku. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

P.S. Ekonomia i FiR odpadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak wielu maturzystów zaczynasz z dooopy strony. Najpierw pomyśl, co chciałabyś w życiu robić, w jakich zawodach się widzisz, a potem dobieraj do tego studia. Studia to tylko kilka lat, szybko miną, a w robocie przesiedzisz większą część życia. Zrób sobie jakieś testy predyspozycji zawodowych czy coś.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 20:45   #5
Agatawarsznowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 5
Dot.: Studia humanistyczno ścisłe

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Jak wielu maturzystów zaczynasz z dooopy strony. Najpierw pomyśl, co chciałabyś w życiu robić, w jakich zawodach się widzisz, a potem dobieraj do tego studia. Studia to tylko kilka lat, szybko miną, a w robocie przesiedzisz większą część życia. Zrób sobie jakieś testy predyspozycji zawodowych czy coś.
Właśnie o to chodzi. Myślałam o kierunkach typu Air, ale nie nadaję się do tego kompletnie (nawet się tym nie interesuję). Fizykę uwielbiam, ale tylko teorytyczną- a pracować gdzieś trzeba. Kierunki humanistyczne typu polonistyka, historia itd. też odpadają, bo praca po nich mnie nie zadowala. Na ekonomii trochę za mało matematyki (a nie chcę z niej rezygnować). Kiedyś marzyłam o pracy np. jako ambasador (nawet nie warto startować), kariera na uczelni, gdyby mi się bardzoo spodobał kierunek (chce założyć rodzinę, a zarobki słabe i długo trzeba czekać na awans). Jestem zafascynowana językiem angielskim i kulturą brytyjską (ale sama filang to ciągle nie to, ewentualnie jako 2 kierunek). Lubię biologię, ale nie wiem co z tym mogłabym zrobić (żeby połączyć matmę i biologię). Kocham się uczyć i nie wyobrażam sobie zakończyć swojej edukacji na etapie liceum. Myślał nad psychologią, ale chyba nie mam do tego predyspozycji. Przeglądając kierunki szukam inspiracji, bo ciągle mało wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Jak wielu maturzystów zaczynasz z dooopy strony. Najpierw pomyśl, co chciałabyś w życiu robić, w jakich zawodach się widzisz, a potem dobieraj do tego studia. Studia to tylko kilka lat, szybko miną, a w robocie przesiedzisz większą część życia. Zrób sobie jakieś testy predyspozycji zawodowych czy coś.
Te testy mało mi dały :/. Wyszło że mogę być każdym....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agatawarsznowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 21:20   #6
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Studia humanistyczno ścisłe

Może kognitywistyka?
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 23:32   #7
Agatawarsznowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 5
Dot.: Studia humanistyczno ścisłe

Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
Może kognitywistyka?
Sprawdziłam . Bardzo interesujący kierunek. Nie znalazłam tylko informacji o umiejętnościach, które się na tych studiach zdobywa i o pracy w zawodzie po studiach. Jedna z osób , które się wypowiadały napisała cały referat, z którego nic nie wynika

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agatawarsznowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-17, 03:34   #8
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia humanistyczno ścisłe

Dobra płaca w dzisiejszych czasach przeważnie wiąże się z finansami albo IT. Jak sobie wrzucisz rankingi dobrze płatnych zawodów, to będą raczej zdominowane przez te obszary.

A może na przykład pójdziesz na matematykę? To wbrew pozorom dość szerokie kompetencje, bo można się załapać i w przemyśle i w bankowości jako jakiś analityk. Może jakieś big data sobie po tym analizować? Równocześnie możesz robić anglistykę, to się zawsze przyda i osobiście polecam.

Taka kognitywistyka to bardziej hobbystycznie, a zawód trzeba sobie wtedy samemu wymyślić. Jak się nie do końca wie, w którą stronę chce się iść, to bezpieczniej wybierać kierunki dające szerszą wiedzę.

Z połączenia matematyki i biologii to mi przychodzą do głowy tylko jakieś biotechnologie, ale to też dość wąskie i raczej na emigrację niż na pracę w Polsce.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 08:27   #9
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Studia humanistyczno ścisłe

Cytat:
Napisane przez Agatawarsznowak Pokaż wiadomość
Sprawdziłam . Bardzo interesujący kierunek. Nie znalazłam tylko informacji o umiejętnościach, które się na tych studiach zdobywa i o pracy w zawodzie po studiach. Jedna z osób , które się wypowiadały napisała cały referat, z którego nic nie wynika

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale sprawdzasz kierunek już na konkretnych uczelniach? Przecież programy mogą się różnić. Kiedyś interesowała mnie kognitywistyka i bez problemu na jednej z poznańskim uczelni znalazłam wszystkie informacji. Znam człowieka, który to skończył, teraz pracuje w IT przy sztucznej inteligencji i nie są to rzeczy bardzo dalekie od tego, co było na tych studiach.
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 13:37   #10
Agatawarsznowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 5
Dot.: Studia humanistyczno ścisłe

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Dobra płaca w dzisiejszych czasach przeważnie wiąże się z finansami albo IT. Jak sobie wrzucisz rankingi dobrze płatnych zawodów, to będą raczej zdominowane przez te obszary.

A może na przykład pójdziesz na matematykę? To wbrew pozorom dość szerokie kompetencje, bo można się załapać i w przemyśle i w bankowości jako jakiś analityk. Może jakieś big data sobie po tym analizować? Równocześnie możesz robić anglistykę, to się zawsze przyda i osobiście polecam.

Taka kognitywistyka to bardziej hobbystycznie, a zawód trzeba sobie wtedy samemu wymyślić. Jak się nie do końca wie, w którą stronę chce się iść, to bezpieczniej wybierać kierunki dające szerszą wiedzę.

Z połączenia matematyki i biologii to mi przychodzą do głowy tylko jakieś biotechnologie, ale to też dość wąskie i raczej na emigrację niż na pracę w Polsce.
Matemtyka/fizyka +anglistyka to było jedno z pierwszych marzeń . Tylko naczytałem się, że po fizyce nie ma pracy. A mnie to mega interesuje. Może właśnie tak zrobię. Na uwr są studia międzyobszarowe. Dzięki za pomoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

A co myślicie o połączeniu na UWr fizyka+anglistyka w ramach studiów międzyobszarowych? Czy jeśli na 1 stopniu wezmę specjalność: ekonofizyka, to na studiach 2 stopnia będę mogła przepisać się na specjalność z fizyki teorytycznej? Jeśli tak to problem byłby rozwiązany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

A wie ktoś czy po specjalności na fizyce (uwr) na studiach 1 stopnia: ekonofizyka będzie możliwość zmiany specjalności na fizykę teorytyczną na studiach II stopnia? Lub czy jeśli jest się na studiach, międzyobszarowych i studiuje 2 kierunki to na 1 można wybrać więcej niż 1 specjalność?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agatawarsznowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 15:53   #11
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Studia humanistyczno ścisłe

Po fizyce i matmie jest mnóstwo pracy, poza tym możesz się dalej kształcić na zagranicznej uczelni na doktoracie, a potem pracować naukowo. Pieniądze też są niczego sobie.

Idź na matmę/fizykę i dobierz do tego filozofię - niektóre uczelnie pozwalają na taki myk.

Edit: jest takie coś jeszcze http://mismap.uw.edu.pl

Edytowane przez 7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Czas edycji: 2020-04-17 o 15:58
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-19, 12:45   #12
nervusX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 73
Dot.: Studia humanistyczno ścisłe

A może inżyniera biomedyczna? Albo coś z biostatystyką, ale nie wiem, czy są konkretne studia z tego.
nervusX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-19 13:45:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.