Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-25, 13:41   #1
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316

Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?


Witam, jeśli dubluję wątek - przepraszam.
Jestem 6 tyg. po operacji usunięcia mięśniaków macicy (miamektomia). Mam 34 lata. Chciałabym wiedzieć, kiedy mogę powrócić do ćwiczeń. Przed operacją ćwiczyłam 1 x w tyg. fitness (power-ball), 1x w tyg indoor cycling oraz trochę biegałam (a raczej "truchtałam") w weekendy (po 60 minut). Jeden lekarz mówi, że już mogę, inny że przez pół roku nie powinnam biegać. Źle się czuję we własnym ciele, zwłaszcza, że nie ruszając się po operacji niestety w sposób widoczny przytyłam. Myślałam o tym, by powrócić do w/w zajęć, ale ćwiczyć np. na 25% czy 50% - czyli krócej, lżej, nie robić wszystkich ćwiczeń (np. "brzuszków"), na rowerze na siedząco, a nie stojąco itp. Ale może powinnam jeszcze poczekać? Zależy mi na ćwiczeniu formy również dlatego, że na październik mam zaplanowaną wyprawę górską.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 13:58   #2
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

Nie możesz od razu ruszyć z kopyta. Powoli, zacznij od małego wysiłku i stopniowo zwiększaj. Najpierw spacerki, potem trucht... to samo z innymi ćwiczeniami. Napewno nie zaszkodzi. Myślę, że powoli możesz zaczynać.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 14:53   #3
Patrycja_Jas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 76
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

Wszystko powoli pod czujnym okiem lekarza!
Patrycja_Jas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 14:36   #4
yessabell
Wtajemniczenie
 
Avatar yessabell
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

Ja po laparoskopii torbieli jajnika wróciła do ćwiczeń po 4 miesiącach. Myślę, że optymalnie będzie po 2,5-3 miesiącach.
__________________
The journey of thousand miles begins with one step.
yessabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 17:38   #5
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

cześć, mam podobny problem - jestem dwa tygodnie po laparoskopii, nie mogę już usiedzieć na miejscu, chciałabym zacząć trochę ćwiczyć ale nie wiem co...? ze spacerami jest trochę kiepsko, jak wracam z pracy to jest już ciemno i pogoda też mnie nie nastraja do łażenia
zastanawiam się nad jakimis ćwiczeniami typu pliates, czy zdrowy kręgosłup (wcześniej chodziłam na siłownię, trochę biegałam, pływałam)
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 10:58   #6
yessabell
Wtajemniczenie
 
Avatar yessabell
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
cześć, mam podobny problem - jestem dwa tygodnie po laparoskopii, nie mogę już usiedzieć na miejscu, chciałabym zacząć trochę ćwiczyć ale nie wiem co...? ze spacerami jest trochę kiepsko, jak wracam z pracy to jest już ciemno i pogoda też mnie nie nastraja do łażenia
zastanawiam się nad jakimis ćwiczeniami typu pliates, czy zdrowy kręgosłup (wcześniej chodziłam na siłownię, trochę biegałam, pływałam)
Ja po 2 tygodniach od laparoskopii to dopiero dochodziłam do siebie, poza tym miałam jeszcze szwy na brzuchu, bo wspaniała pani doktor kazała za wcześnie zdjąc i musiałam mieć jeszcze raz zakładane na żywca bez znieczulenia Także ja długo dochodziłam do siebie i wydaje mi się, że po takim zabiegu, który ingeruje w Twój organizm dość mocno powinno się zachować MINIMUM MIESIĄC odpoczynku od aktywności fizycznej, a najlpiej skonsultować to z zaufanym lekarzem
__________________
The journey of thousand miles begins with one step.
yessabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 11:40   #7
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

mam zalecenie od lekarza powstrzymać się przez miesiąc od zabiegu przed intensywnym wysiłkiem fizycznym, ale zastanawiam się czy są jakieś ćwiczenia które być może są wskazane nawet do "rozruszania" organizmu...
nie mam szwów już od tygodnia, właściwie niecały tydzień po zabiegu wychodziłam już na spacery, i wykonywałam różne domowe czynności, chodzę już do pracy
rozumiem oczywiście, że nie mogę przesadzać i się eksploatować - ale właśnie zastanawiałam się czy jest coś co wręcz mogłoby mi pomóc w rekonwalescencji, oprócz spacerków
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 17:58   #8
Kamisnk
Rozeznanie
 
Avatar Kamisnk
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 842
GG do Kamisnk
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

Co prawda nie jestem po operacji, ale kilka tygodni po poronieniu i wyłyżeczkowaniu jamy macicy. Czasami mam jeszcze bóle w podbrzuszu, ale chyba mogę zaczynać powoli wracać do formy Co prawda na brzuszki się nie odważę jeszcze, ale postanowiłam wieczorami spacerować,niedługo pewnie wyciągnę rower z piwnicy, a póki co,to rowerek stacjonarny w domu (choć szybko mnie nudzi stacjonarny)... Może do lata wytrwam oby cycki nie spadły
Kamisnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 20:29   #9
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166
Ćwiczenia po operacji

Kochane,

dzisiaj byłam u lekarza i potwierdziły się przypuszczenia - mam nowotwór. Szansa że nie jest złośliwy jest tak 3:2 więc to mnie pociesza. Niemniej we wtorek będę miała zabieg operacyjny. Będę miała wycinany płat skóry na lewym udzie (od wewnątrz) i zakładane szwy a na to jakieś stripsy które nie będą pozwalały skórze się rozłazić.

Niestety mam wielkie skłonności do tycia. Kiedyś, po innej operacji, leżałam 3 tygodnie i jedząc normalnie (może nie same sałatki,ale też nie pizze i hamburgery) przytyłam 10 kg...

Bardzo chcę tego uniknąć bo już mam za dużo kg (62 przy 164cm)....

Czy są jakieś ćwiczenia, chociaż na górną część ciała, albo jakiś sport który mogłabym wykonywać mimo szwów na lewym udzie? Basen odpada bo się nie zanurzę w wodzie, rower dopada bo skóra będzie się rozchodzić. Nawet mój partner powiedział że robienie brzuszków odpada....

POMOCY
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 20:42   #10
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Ćwiczenia po operacji

Po pierwsze , po drugie podziwiam, ze w ogole myslisz w takich chwilach o cwiczeniach.

Nie zastanawialas sie o diecie niskoweglowodanowej? Sa opinie, ze nowotwor mozna zaglodzic wlasnie przez spozywanie male ilosci wegli. Ja to bym w ogole na Twoim miejscu skupila sie na diecie, gesto odzywczo, rosol, galaretka, mieso, zrodlo energii z tluszczu.

Co do cwiczen to pewnie jakies siedzace cwiczenia silowe... no, ale i tak uwazam, ze to nie czas na cwiczenia, skoro organizm i tak ma juz tyle stresu .
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 08:40   #11
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166
Dot.: Ćwiczenia po operacji

Może ktoś jeszcze? Dzisiaj mam operację
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-23, 16:41   #12
seedofwonder
Raczkowanie
 
Avatar seedofwonder
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 492
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
cześć, mam podobny problem - jestem dwa tygodnie po laparoskopii, nie mogę już usiedzieć na miejscu, chciałabym zacząć trochę ćwiczyć ale nie wiem co...? ze spacerami jest trochę kiepsko, jak wracam z pracy to jest już ciemno i pogoda też mnie nie nastraja do łażenia
zastanawiam się nad jakimis ćwiczeniami typu pliates, czy zdrowy kręgosłup (wcześniej chodziłam na siłownię, trochę biegałam, pływałam)
Odkopuję wątek, bo mam w sumie podobne pytanie.
Jestem 10 dni po laparoskopii i czuję się naprawdę dobrze.
Pierwsze 3 dni byłam trochę skołowana i ciało bolało przez ten gaz wpuszczany pod powłoki, ale sporo się ruszałam, lekkie spacery i przeszło. Teraz się zastanawiam kiedy mogę powoli zacząć ćwiczenia. Nie mówię oczywiście jeszcze o ciężarach i siłce, ale np. joga, pilates..?
seedofwonder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-23, 17:03   #13
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

Uważam,że najlepiej zacząć od spacerów - coraz dłuższych i bardziej intensywnych,do przechodzących w bardzo energiczny marsz. Dalej to już każdy powinien skonsultować z lekarzem - czy może podjąć bardziej intensywny wysiłek,czy nie zaszkodzi to zdrowiu
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej

Edytowane przez Agafitness
Czas edycji: 2018-12-23 o 17:05
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 10:05   #14
seedofwonder
Raczkowanie
 
Avatar seedofwonder
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 492
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Uważam,że najlepiej zacząć od spacerów - coraz dłuższych i bardziej intensywnych,do przechodzących w bardzo energiczny marsz. Dalej to już każdy powinien skonsultować z lekarzem - czy może podjąć bardziej intensywny wysiłek,czy nie zaszkodzi to zdrowiu
Idę dzisiaj do lekarza, bo czuję, że znów coś mnie kuje w prawym podbrzuszu. Zobaczymy, co powie.
seedofwonder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 13:27   #15
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

Dlatego podjęcie ćwiczeń na własną rękę (tym bardziej,kiedy ból Ci dokucza) jest mocno ryzykowne
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 12:44   #16
seedofwonder
Raczkowanie
 
Avatar seedofwonder
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 492
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

27 grudnia byłam u ginekologa i okazało się, że znów mam nową torbiel, tym razem na prawym jajniku. Ale mówiła, że przy torbieli można spokojnie ćwiczyć, jeśli bardzo nie boli.
seedofwonder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 11:32   #17
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

Uważaj na siebie,bo torbiel to wcale nie taka błaha sprawa
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 13:19   #18
seedofwonder
Raczkowanie
 
Avatar seedofwonder
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 492
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Uważaj na siebie,bo torbiel to wcale nie taka błaha sprawa
Wiem, zwłaszcza, że ja mam cały czas i jeszcze boli mnie ta torbiel.
seedofwonder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 20:40   #19
mzapert92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

Moim zdaniem trzeba udać się do lekarza i skonsultować kiedy możesz zacząć i co w ogóle możesz robić. Mi po usunięciu laparoskowo torbiela rok temu lekarz zakazał zumby itd, spacery jakaś lekka jazda na rowerze i póki co mam zakaz mimo ze minął prawie rok nadal odczuwam dyskomfort. Także ja bym nie ryzykowała nic na własną rękę.
mzapert92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-25, 14:18   #20
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Ćwiczenia po operacji - kiedy zacząć?

I jak? Zaczęłaś już?
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-25 15:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.