Bezdzietne z wyboru - część VI :) - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-09, 05:44   #1741
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Ja często odwracam wzrok gdy pojawiają się jakieś wydzieliny. A gdy rozmowa schodzi na takie tematy, to wprost mówię "Wolałabym tego nie wiedzieć/Możemy o tym nie mówić?". Na szczęście to wystarcza, bo jedyni dzietni, z którymi spędzam czas dłuższy niż przymusowe 5 minut w sklepie doskonale wiedzą, że mi z dziećmi nie po drodze.

Pani_Robot gdzie była ta rozmowa Mołek-Bezdzietnik, podeslesz?

Co do presji społecznej - ja bardzo dobrze zdaję sobie sprawę, że żyję w bańce otoczona osobami o progresywnych poglądach, z możliwościami wyboru i samostanowienia o sobie, gdzie kobieta świetnie radzi sobie sama i nikt nie wciska jej na siłę w ramy umęczonej matki. Ale setki tysięcy kobiet nie mają tej swobody, tych możliwości, tak otwartego umysłu na inny model życia. To jest tak bardzo straszne i przykre, gdy się o tym pomyśli w szerszej perspektywie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 07:01   #1742
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Dokładnie. Większość z nas żyje w bance osób o progresywnych poglądach i to jest fart/ lut szczęścia, a nie typowy obrazek.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 07:06   #1743
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Bo będą się razem bawić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo dziecko koniecznie MUSI mieć rodzeństwo

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 07:11   #1744
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Finlora myślę, że presja społeczna jest ogromna - najpierw kiedy ślub, później kiedy pierwsze, a później kiedy będzie miało rodzeństwo.
Z tą presją to prawda. Nawet ja po ślubie miałam taki okres, że odstawiłam tabletki, bo "wypadałoby" pomyśleć o dziecku. Zwłaszcza, że w rodzinie już coś tam wspominali. Na szczęście nic z tego nie wyszło (nie robiliśmy nigdy żadnych badań, co znowu świadczy o naszym podejściu, że nam nie zależało), co mnie bardzo ucieszyło i tylko mnie utwierdziło w tym, że nie chcę mieć dzieci.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 13:13   #1745
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Siedzę sobie sama w pokoju, popijam kawkę popołudniową już drugą, pies śpi pod biurkiem, kot na drapaku i podczytuje Was i się uśmiecham szeroko od ucha do ucha dobre jesteście, ale macie w 100% rację co do tych wszystkich bzdetów związanych z macierzyństwem.

Ogólnie mam koleżankę, chyba rok temu wspominałam o niej tutaj, bardzo namawiana przez swojego faceta na dziecko, zawsze nie lubiła dzieci i nie chciała. Wpadła 3 miesiące temu, myślała, że bezpłodna. Nie czuje żadnego instynktu, nic w niej się nie budzi nawet na usg gdzie było widać zarys. Czuje się fatalnie i psychicznie i fizycznie bo rzyga i ją mdli jak na kacu.
Miesiąc po urodzeniu planuje wrócić do roboty, nie ma takiej nawet opcji by zostawić tak małe dziecko z ojcem i karmić butelką, a tym bardziej iść wyspanym do roboty.
Jak mówiłam, że jest opcja...to mama ją nastraszyła, że już więcej nie będzie mogła mieć dzieci zrezygnowała a jej facet chodzi wniebowzięty bo zostanie tatusiem a ona kula u nogi w postaci dziecka przynajmniej do 20 roku życia.
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 13:17   #1746
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Squirellqa to podcast Reserved prowadzony przez Magdę Mołek. Odcinek nie jest jakiś wybitny moim zdaniem, ale można go posłuchać.

IMG_7817.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 13:44   #1747
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Squirellqa to podcast Reserved prowadzony przez Magdę Mołek. Odcinek nie jest jakiś wybitny moim zdaniem, ale można go posłuchać.

Załącznik 7777284


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki!
Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Siedzę sobie sama w pokoju, popijam kawkę popołudniową już drugą, pies śpi pod biurkiem, kot na drapaku i podczytuje Was i się uśmiecham szeroko od ucha do ucha dobre jesteście, ale macie w 100% rację co do tych wszystkich bzdetów związanych z macierzyństwem.

Ogólnie mam koleżankę, chyba rok temu wspominałam o niej tutaj, bardzo namawiana przez swojego faceta na dziecko, zawsze nie lubiła dzieci i nie chciała. Wpadła 3 miesiące temu, myślała, że bezpłodna. Nie czuje żadnego instynktu, nic w niej się nie budzi nawet na usg gdzie było widać zarys. Czuje się fatalnie i psychicznie i fizycznie bo rzyga i ją mdli jak na kacu.
Miesiąc po urodzeniu planuje wrócić do roboty, nie ma takiej nawet opcji by zostawić tak małe dziecko z ojcem i karmić butelką, a tym bardziej iść wyspanym do roboty.
Jak mówiłam, że jest opcja...to mama ją nastraszyła, że już więcej nie będzie mogła mieć dzieci zrezygnowała a jej facet chodzi wniebowzięty bo zostanie tatusiem a ona kula u nogi w postaci dziecka przynajmniej do 20 roku życia.
Straszne są takie historie... Gdy pomyślę o tym, że byłabym na miejscu tej kobiety, to mam skurcz żołądka ze strachu. Takie uwięzienie, takie zamknięcie możliwości i samostanowienia. I w takim przypadku żaden uśmiech bombelka (znajomi świadomi rodzice mówią, że czują coś takiego) tego nie zrekompensuje, bo się TEGO NIE CZUJE.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-09, 13:59   #1748
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dzięki!Straszne są takie historie... Gdy pomyślę o tym, że byłabym na miejscu tej kobiety, to mam skurcz żołądka ze strachu. Takie uwięzienie, takie zamknięcie możliwości i samostanowienia. I w takim przypadku żaden uśmiech bombelka (znajomi świadomi rodzice mówią, że czują coś takiego) tego nie zrekompensuje, bo się TEGO NIE CZUJE.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A bycie na miejscu tego z gory niechcianego dziecka? Nie wiem co gorsze. Ona jest dorosla, jak jest ogarnieta, to bedzie musiala to sobie poukladac, ale male dziecko juz nie ma takiej mozliwosci. Nowy czlowiek ze zryta psycha niefrasobliwej madki, bo co to znaczy “myslala, ze jest bezplodna”? Potwierdzila to badaniami?? Cos mysle, ze nie. Szkoda dziecka, jej mi nie szkoda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 14:05   #1749
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;89312589]A bycie na miejscu tego z gory niechcianego dziecka? Nie wiem co gorsze. Ona jest dorosla, jak jest ogarnieta, to bedzie musiala to sobie poukladac, ale male dziecko juz nie ma takiej mozliwosci. Nowy czlowiek ze zryta psycha niefrasobliwej madki, bo co to znaczy “myslala, ze jest bezplodna”? Potwierdzila to badaniami?? Cos mysle, ze nie. Szkoda dziecka, jej mi nie szkoda.


Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]No tak, o dziecku nawet nie pisałam, bo to osobna tragedia.
Gdy choć trochę liźnie się tematów psychologicznych i terapeutycznych, to zaczyna przerażać skala ranienia psychicznego przez rodziców, którzy rodzicami nigdy być nie powinni. Wydaje mi się, że nawet więcej jest osób przeczołganych psychicznie w domu rodzinnym, niż tych, którzy są zadowoleni ze swojego dzieciństwa i wieku nastoletniego.
Ktoś mądry powinien się wziąć za ten temat... Są szkoły dla psów, a gdzie są szkoły dla świadomych i mądrych rodziców?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 14:23   #1750
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Dołączam do wątku - 30 lat w tym roku, mężatka, 2 psy na stanie i zerowa chęć na dzieci od kiedy pamiętam.

Jak braliśmy z TŻ ślub te 3 lata temu to byłam na 100% pewna, że do mitycznej trzydziestki poczuję ten magiczny zew natury zwany "instynkt macierzyński". Stało się coś odwrotnego - utwierdziłam się w tym, że nigdy nie chcę być matką, życie we dwoje jest dla mnie maksymalnym szczęściem.

Co ciekawe - ja bardzo lubię (cudze) dzieci Obie moje przyjaciółki mają malutkie córeczki, czasami im pomagam w opiece i to jest podwójna radocha, bo z jednej strony mam z młodymi kontakt, a z drugiej mogę je "zwrócić"

No i też mam ten komfort, że moje otoczenie jest mocno progresywne, mam wokół siebie sporo singli 30+ i kilka bezdzietnych małżeństw. Najgorsza jest oczywiście najbliższa rodzina, ale odkąd zmniejszyłam kontakt jest dużo lepiej.
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 15:19   #1751
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Jak mówiłam, że jest opcja...to mama ją nastraszyła, że już więcej nie będzie mogła mieć dzieci zrezygnowała a jej facet chodzi wniebowzięty bo zostanie tatusiem a ona kula u nogi w postaci dziecka przynajmniej do 20 roku życia.

To jest dla mnie najsmutniejsze. Nie wyobrażam sobie mieć partnera, który ma kompletnie inne zdanie w kwestii posiadania dzieci. I że potrafi być wniebowzięty kiedy widzi, że ja przez to coś cierpię.
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-09, 16:37   #1752
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Dołączam do wątku - 30 lat w tym roku, mężatka, 2 psy na stanie i zerowa chęć na dzieci od kiedy pamiętam.

Jak braliśmy z TŻ ślub te 3 lata temu to byłam na 100% pewna, że do mitycznej trzydziestki poczuję ten magiczny zew natury zwany "instynkt macierzyński". Stało się coś odwrotnego - utwierdziłam się w tym, że nigdy nie chcę być matką, życie we dwoje jest dla mnie maksymalnym szczęściem.

Co ciekawe - ja bardzo lubię (cudze) dzieci Obie moje przyjaciółki mają malutkie córeczki, czasami im pomagam w opiece i to jest podwójna radocha, bo z jednej strony mam z młodymi kontakt, a z drugiej mogę je "zwrócić"

No i też mam ten komfort, że moje otoczenie jest mocno progresywne, mam wokół siebie sporo singli 30+ i kilka bezdzietnych małżeństw. Najgorsza jest oczywiście najbliższa rodzina, ale odkąd zmniejszyłam kontakt jest dużo lepiej.
Ja widziałam, że nie chce mieć dzieci od zawsze. W wieku 20 lat pokłóciłam się o to z ex chłopakiem, bo on mówił, że to niemozliwe, żeby być pewnym w tym wieku. CHciałabym go spotkać za 10 lat i powiedzieć: a nie mówiłam??
Rodziców mam akurat spoko. Nigdy nikt mnie nie zapytał o dzieci. Tak samo jak o ślub, mimo że od 10 lat jestem z TŻ.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 17:11   #1753
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dzięki!Straszne są takie historie... Gdy pomyślę o tym, że byłabym na miejscu tej kobiety, to mam skurcz żołądka ze strachu. Takie uwięzienie, takie zamknięcie możliwości i samostanowienia. I w takim przypadku żaden uśmiech bombelka (znajomi świadomi rodzice mówią, że czują coś takiego) tego nie zrekompensuje, bo się TEGO NIE CZUJE.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a co bardzo przerażające- na wlasne zyczenie
jako osoba nie chcaca miec dzieci, nigdy nie zwiazalabym sie z osoba o innym pogladzie. W zwiazku mozna isc na wiele kompromisow, ale posiadanie dzieci jest albo na tak albo na nie, nie ma nic pomiedzy.
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 17:39   #1754
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89312696]Ja widziałam, że nie chce mieć dzieci od zawsze. W wieku 20 lat pokłóciłam się o to z ex chłopakiem, bo on mówił, że to niemozliwe, żeby być pewnym w tym wieku. CHciałabym go spotkać za 10 lat i powiedzieć: a nie mówiłam??
Rodziców mam akurat spoko. Nigdy nikt mnie nie zapytał o dzieci. Tak samo jak o ślub, mimo że od 10 lat jestem z TŻ.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Zazdroszczę, u nas była presja ślubu (po 11 latach związku, sami chcieliśmy, ale w zupełnie innej formie niż rodzice ), teraz jest presja na dzieci.

Fascynujące, że w ich głowach ja jestem "ta zła" co nie chce potomstwa, a mój mąż jest przeze mnie do całego tematu specjalnie zniechęcany Nie przyjmują do wiadomości, że on podziela moje przekonania.

A niby wykształceni i nowocześni ludzie.
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 19:54   #1755
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89312715]a co bardzo przerażające- na wlasne zyczenie
jako osoba nie chcaca miec dzieci, nigdy nie zwiazalabym sie z osoba o innym pogladzie. W zwiazku mozna isc na wiele kompromisow, ale posiadanie dzieci jest albo na tak albo na nie, nie ma nic pomiedzy.[/QUOTE]

Dokładnie, czego by człowiek nie zrobil po, to już się nie wymiksuje, matka/ojcem (choćby padalcowatymi) jest się dożywotnio. Nawet jak się progeniture, nie wiem, odda albo porzuci (bardzo różnie w życiu bywa, prawda?). A żadne dziecko nie prosi się na ten świat, szczególnie do roli "kuli u nogi".

Ja nie mam w sobie dzikiej niechęci do dzieci, traktuje dzieci tak samo jak dorosłych i podobnie o nich myślę - niektóre są fajne i lubię je a inne niekoniecznie. Ale własnych nie chciałam mieć nigdy.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 20:10   #1756
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość

Ogólnie mam koleżankę, chyba rok temu wspominałam o niej tutaj, bardzo namawiana przez swojego faceta na dziecko, zawsze nie lubiła dzieci i nie chciała. Wpadła 3 miesiące temu, myślała, że bezpłodna. Nie czuje żadnego instynktu, nic w niej się nie budzi nawet na usg gdzie było widać zarys. Czuje się fatalnie i psychicznie i fizycznie bo rzyga i ją mdli jak na kacu.
Miesiąc po urodzeniu planuje wrócić do roboty, nie ma takiej nawet opcji by zostawić tak małe dziecko z ojcem i karmić butelką, a tym bardziej iść wyspanym do roboty.
Jak mówiłam, że jest opcja...to mama ją nastraszyła, że już więcej nie będzie mogła mieć dzieci zrezygnowała a jej facet chodzi wniebowzięty bo zostanie tatusiem a ona kula u nogi w postaci dziecka przynajmniej do 20 roku życia.
Dziwię sie że w ogóle rozmawiała z mamą na temat potencjalnej aborcji,po co? Poza tym skoro nigdy nie chciała mieć dzieci to potencjalne zagrożenie w postaci braku potomstwa potem wg mamy (też dziwna teoria ) powinno tym bardziej przemawiać na plus.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo


Edytowane przez Milennka03
Czas edycji: 2022-08-09 o 20:13
Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-10, 07:09   #1757
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Moja mama zna moje plany "rozrodcze", czyli że nie chce mieć dzieci, i wie, że bym usunęła. Ale to po prostu przyszło naturalnie.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:09 ---------- Poprzedni post napisano o 05:26 ----------

W ogóle wam powiem, że w moim życiu wszystko się układa. Odkąd moja matka zerwała kontakt z moją siostrą to jest między nami 10 razy lepiej.
W końcu, po tylu latach przejrzała na oczy. Nie ma między nami jakiejś olbrzymiej więzi, ale zdecydowanie jest najlepiej odkąd pamiętam.


Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-10, 15:08   #1758
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Też jej to mówiłam, że dziecko najbardziej na tym wszystkim ucierpi, będzie czuć, że matka odrzuca, nie kocha. Musi być matczyna miłość inaczej dziecko w przyszłości będzie miało uszczerbek na zdrowiu psychicznym i to od małej rozumującej istoty. Tłumaczyłam, żeby myślała pozytywnie nawet wmawiała sobie, że dziecko będzie spokojne itd. bo niepotrzebnie się nakręca myślami co będzie.
Z matką po co gadała? też zapytałam o to, tym bardziej, że zna stanowisko matki, i namawiała ją, że już pora chociaż jedno sobie zrobić bo później będzie za późno.
Od początku u niej w związku jej facet chciał, ona nie, rozchodzili się o to, aż w końcu zeszli i tak o to będzie cud nad wisłą

Ogólnie Kobietki jak poradzicie rozmawiać z facetem o tym czy aby na pewno nie chce mieć dzieci? Jestem w nowym związku, on 4lata młodszy nie lubi dzieci i nie chce ich mieć. Walić prosto z mostu, że jak się mu zachce to kop w dupę? czy jakoś łagodniej?
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-10, 16:07   #1759
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Ogólnie Kobietki jak poradzicie rozmawiać z facetem o tym czy aby na pewno nie chce mieć dzieci? Jestem w nowym związku, on 4lata młodszy nie lubi dzieci i nie chce ich mieć. Walić prosto z mostu, że jak się mu zachce to kop w dupę? czy jakoś łagodniej?
Skoro Ci powiedział, że obecnie nie chce, to obecnie nie chce. Nikt nie może zagwarantować, że kiedyś nie zachce, bo nikt nie wie, jakim sam będzie człowiekiem za 10 lat. Składanie takich obietnic jest bez sensu, zakłada, że jak człowiek jednak się zmieni (w jakimś aspekcie), to powinien zdusić w sobie tę zmianę, bo obiecał.

Jedyne co moim zdaniem ma sens, to powiedzenie wprost, że jeśli kiedyś by zmienił zdanie, to Ty nie widzisz możliwości innej niż rozstanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-16, 15:39   #1760
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Mi w tym roku stuknęło 45 lat, a rok wcześniej ginekolog stwierdził, że ciążę po 40-tce to teraz normalka. Na to ja, że jakbym chciała się rozmnażać to na pewno zrobiłabym to wcześniej a pan doktor, że w tych czasach nawet kobiety grubo po 50 rodzą i jest to całkiem realne to mu powiedziałam, że realne może i tak, ale normalne to niekoniecznie. Od tej pory dał sobie i mi spokój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha, to ciekawe, bo czytałam niedawno statystyki i po 40-tce rodzi tylko jakieś 3% Polek.
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-08, 11:55   #1761
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Interesują Was socjologiczne aspekty bezdzietności? Mnie tak i widzę, że szykuje się panel dyskusyjny na ten temat w galerii sztuki Zachęta w Warszawie. Może któraś z Was też się wybierze Screenshot_2022-10-08-11-51-22-197_com.facebook.katana.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-09, 12:09   #1762
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Brzmi fajnie. Szkoda, ze nie online. Tzn ja temat trochę znam, ale chętnie bym posłuchała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-09, 13:02   #1763
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Brzmi fajnie. Szkoda, ze nie online. Tzn ja temat trochę znam, ale chętnie bym posłuchała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W komentarzach dotyczącego tego posta było pytanie o transmisję online i być może będzie dostępna jeśli tak, to najpewniej pojawi się link do oglądania na FB Bezdzietnika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-09, 13:06   #1764
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Dzięki!

Ło matko... i oczywiscie urażone męskie ego w komentarzch
Kobiety będą mówić o nierodzeniu dzieci, no dysryminacja...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2022-10-09 o 13:12
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-09, 13:52   #1765
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Ja tam podziwiam Edytę z bezdzietnika, ze ma tyle siły i cierpliwości...
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-09, 14:16   #1766
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Ja tam podziwiam Edytę z bezdzietnika, ze ma tyle siły i cierpliwości...
Ja też. W bardzo zrównoważony sposób podchodzi do tematu, a przecież budzi on w całym społeczeństwie tak różne reakcje, co widać zawsze w komentarzach. Każdy ma swoją opinię i mocno ją forsuje, bo tak trudno zrozumieć drugą stronę, a przede wszystkim - przejść do porządku dziennego z innym postrzeganiem (nie)rodzicielstwa niż nasze własne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-09, 15:08   #1767
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Mnie wkurzają niesamowicie małe dzieci w komunikacji miejskiej, bo są zwyczajnie bardzo głośne. Takie szkolne to już nie, ale takie maluchy które krzyczą czy płaczą szósty przystanek mnie niesamowicie irytują.
No, ale to małe purchlaczki, więc ciężko je za to winić, chyba że jakiś dzieciak robi to ewidentnie specjalnie (mówię tu o takim ok 4-5 lat, a nie niemowlaku).
Chociaż i tak nic mnie nie wku*wia bardziej, niż żule. Ostatnio musiałam wysiąść z tramwaju, bo jeden pasażer tak śmierdział, a pod nim kałuża...
Ugh

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-20, 15:18   #1768
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Ostatnio znowu miałam sen na temat bycia w ciąży. Robiłam test i gdy widziałam bardzo wyraźne dwie kreski czułam, że zmarnowałam sobie życie. To było tak samo beznadziejne i obezwładniające uczucie jak wtedy, gdy miało się 18-20 lat i bało się wpadki, bo studia, bo całe życie przede mną, bo co rodzice powiedzą. Ekonomicznie sytuacja jest już kompletnie inna, ale mentalnie dalej byłaby to najwieksza tragedia, największe poświęcenie, coś, czego żałuje się najbardziej.
Tak szczerze to... boję się aborcji. Boję się tej otoczki przed (szukanie kliniki i terminu na gwałt, nagły urlop w pracy, wyjazd za granicę, konsultacja w obcym języku (?), czekanie, sam zabieg) i samopoczucia po. Zażycia tabletek samej w domu też bym się obawiała i wkrecala sobie, że będą skutki uboczne, albo nie zadziałają.

Dziwne to wszystko. Dlaczego tą głupia reprodukcja aż tak determinuje nasze życie? Beznadzieja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-20, 15:28   #1769
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ostatnio znowu miałam sen na temat bycia w ciąży. Robiłam test i gdy widziałam bardzo wyraźne dwie kreski czułam, że zmarnowałam sobie życie. To było tak samo beznadziejne i obezwładniające uczucie jak wtedy, gdy miało się 18-20 lat i bało się wpadki, bo studia, bo całe życie przede mną, bo co rodzice powiedzą. Ekonomicznie sytuacja jest już kompletnie inna, ale mentalnie dalej byłaby to najwieksza tragedia, największe poświęcenie, coś, czego żałuje się najbardziej.
Tak szczerze to... boję się aborcji. Boję się tej otoczki przed (szukanie kliniki i terminu na gwałt, nagły urlop w pracy, wyjazd za granicę, konsultacja w obcym języku (?), czekanie, sam zabieg) i samopoczucia po. Zażycia tabletek samej w domu też bym się obawiała i wkrecala sobie, że będą skutki uboczne, albo nie zadziałają.

Dziwne to wszystko. Dlaczego tą głupia reprodukcja aż tak determinuje nasze życie? Beznadzieja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jednak milion razy bardziej bym się bała powodu niż aborcji, więc w sumie nie mam jakichś wielkich obaw przed ciążą, ale też ufam metodzie antykoncepcyjnej. Nie chce jednak brać tabsów całe życie, więc za 2-3 lata chciałabym się poddac zabiegowi (oczywiście też nie we własnym kraju, bo tu nie wolno mi o sobie decydować). Gdybym miała zażywać tabletki, to pewnie odezwalabym się do jakiejś organizacji, czy mam w otoczeniu jakąś doulę aborcyjną czułabym się dużo bezpieczniej.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-20, 16:37   #1770
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Powikłania po domowej aborcji są rzadsze niż spotkanie mądrego polityka w polskim Sejmie.

Ale ciekawe jest to co piszesz o stygmie i obawach, squirrelqa - to jest imho duży gorszy skutek braku rzetelnej edukacji i ciągłego młocenia antyczojsowych bzdur i ich przełożenia na politykę. Wiecie, ze tu u mnie robią wielkie liczy jak słyszą o syndromie postaborcyjnym, w ogóle o ocenianiu kobiet przez pryzmat rozrodczości? Nie wątpię, ze są i tu osoby bardzo religijne, ze każdy swoje myśli, ale posiadanie dzieci to bardzo indywidualna sprawa. Działa to zreszta w druga stronę i nikt nie jeździ z pogarda po rodzinach wielodzietnych, a takich tu jest trochę - i surprise, surprise - głównie etnicznie norweskich.

Osobiście polecam salpingotomie, to jest niesamowity spokój w głowie i ciele. I nie, tu nie jest gratis, kosztuje tyle samo co w prywatnej klinice w Niemczech czy Czechach, ale to jest warte każdych pieniędzy.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-02 17:12:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.