Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3. - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-24, 19:30   #1261
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze widzę to ten filtr jest oparty na filtrach mineralnych, a one raczej chyba nie są gorzkie w smaku i też chyba tak nie migrują. Bieli?

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Ja mam opakowanie z takim składem. Nie wiem skąd takie róznice w skladzie. Ja mineralnych juz dawno nie kupuję bo bielenia nie znoszę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230224_185801.jpg (80,0 KB, 32 załadowań)
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-24, 19:42   #1262
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
Ja mam opakowanie z takim składem. Nie wiem skąd takie róznice w skladzie. Ja mineralnych juz dawno nie kupuję bo bielenia nie znoszę
Ciekawe, przecież to jakby zupełnie inny produkt, a na wizażu dodany dosyć świeżo. To już nie wiem.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-24, 20:41   #1263
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ciekawe, przecież to jakby zupełnie inny produkt, a na wizażu dodany dosyć świeżo. To już nie wiem.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Ja nawet nie patrzylam na sklad na wizazu, gdy kupowalam, tylko na stronie hebe
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-25, 07:11   #1264
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj pierwszy raz użyłam Nivea Cellular Luminous spf 50, przeciw przebarwieniom. No dla mnie super. Mam cerę dojrzałą i bardzo suchą. Na twarz i szyję użyłam trzy pompki, na palcach wydawało mi się, że wzięłam za dużo. Ale pięknie się wkremował, nie bieli, nie szczypie w oczy, zostawił na twarzy leciutki glow. Wygląda to świetnie. Może zostać moim ulubieńcem
Nadaje się do suchej zwłaszcza teraz zimą? Slyszałam, że właśnie średnio i w ogóle go odpuściłam. Kończę cerave i svr i muszę się rozejrzeć za czymś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-25, 08:10   #1265
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Właśnie teraz wydał mi się bardzo ok, bo jest taki treściwy, dla mojej suchej cery, w suchym powietrzu, miałam wrażenie dobrze odżywionej skóry. Może na lato rzeczywiście będzie za ciężki, ale przezornie już kupiłam sobie spf holika holika, bo była promocja w Hebe
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-25, 08:14   #1266
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Właśnie teraz wydał mi się bardzo ok, bo jest taki treściwy, dla mojej suchej cery, w suchym powietrzu, miałam wrażenie dobrze odżywionej skóry. Może na lato rzeczywiście będzie za ciężki, ale przezornie już kupiłam sobie spf holika holika, bo była promocja w Hebe
Dzięki za info w takim razie, w holika jakoś przestałam wierzyć po kamerkach uv.
A ktoś próbował nivea alpin? Teraz jest w Rossmannie za 4 dyszki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-25, 08:51   #1267
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Ja chcę właśnie wykończyć Holike, póki jeszcze nie ma takiego słońca i w dni, gdy nie jestem za dużo na zenwtarz. Szkoda mi, że taka lipna jest, bo jeśli chodzi o użytkowość to byłam bardzo zadowolona.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-25, 11:33   #1268
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Kasia myskinstoryy publikowała na swoim Stories wczoraj lub dziś, że ten płynny Vichy UV Daily będzie w marcu miał premierę nowej wersji - lżejszej, dla cer tłustych
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-25, 12:12   #1269
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Przetestowałam wreszcie sławny Beauty of Joseon i jest świetny. Bardzo lekki, zostawia dość mokrą ale nie "grubą" warstwę, dzięki temu jak ktoś nosi makijaż to nie wygląda on nic a nic ciężko. Jest bardzo lekki w konsystencji. Dla przykładu Nivea cellular wygląda przy nim ciężko. Filtry chemiczne nowoczesne. Jedynie co mnie wkurza to niacynamid wysoko, jednak chciałabym używać pod filtry kwas askorbinowy no i tutaj trochę się obawiam. Poza tym nie bieli ani trochę wchłania się dobrze, po 10 min można nakładać podkład, czy krem bb, jak ktoś lubi. Bez zapachu, świetny pod oczy (nie podrażnia, nie wysusza. Naprawdę jest godny polecenia i rozumiem już tę modę na niego. Dla cer od mieszanych po suche, bardzo tłuste mogą się troszkę szybciej wyświecać.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-01, 14:30   #1270
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Mój ukochany filtr z Pharmaceris nie bedzie juz produkowany.... szybko obskoczylam cale miasto i zrobilam zapas. Bardzo wzrosly ceny moich ulubionych składników spf Uvunilu A Plus i Tinosorbu M
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-01, 16:27   #1271
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
Mój ukochany filtr z Pharmaceris nie bedzie juz produkowany.... szybko obskoczylam cale miasto i zrobilam zapas. Bardzo wzrosly ceny moich ulubionych składników spf Uvunilu A Plus i Tinosorbu M
Który to ten Pharmaceris?
Na Notino można dorwać fluid Garniera za 36 zł

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-01, 17:22   #1272
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

wycofany Sensi protect i ten do skory tradzikowej na pewno, prawdopodobnie Capillary protect też.
To fajna cena Garniera, mam go jeszcze w zapasie, a jak mi się skonczy kupie ten nowy Revitalift, ma 50ml. Wkurzaja mnie te filtry 40 i 30ml - tyle ma nowy Garnier serum
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-02, 12:18   #1273
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
wycofany Sensi protect i ten do skory tradzikowej na pewno, prawdopodobnie Capillary protect też.
To fajna cena Garniera, mam go jeszcze w zapasie, a jak mi się skonczy kupie ten nowy Revitalift, ma 50ml. Wkurzaja mnie te filtry 40 i 30ml - tyle ma nowy Garnier serum
Ale szkoda, ten niebieski był naprawdę dobry
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-05, 21:48   #1274
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Uzywalam kremów z filtrem po laserze i w lecie ,niestety przyplatalo sie chorobsko i trzeba 50 - tka cały czas. Pod makijaz stosowalam COSRX aloe Soothing Sun Cream i byl spoko ,nie swieci sie ,nie zatyka porow ale no własnie jest tak leciutki ,ze sama nie wiem czy daje az tak wysoką ochrone. Obecnie mam juz drugie opakowanie pharmacerisa capilar protect i ten znow zacząl mnie piec przy czestszym stosowaniu i buzia jest jakby tłusta ,wysypuje mnie .
Zastanawiam sie nad La roche posay anthelios 50 + thp anti brillans. Czy któraś stosowala ? Czy do skory mieszanej bedzie ok . W ogóle stosujecie ten sam krem z filtrem pod oczy czy kypujecie dodatkowo kismetyk przeznaczony specjalnie do tego celu?Dermatolozka polecila mi serie Biodermy ale opinie o kremie do twarzy sa takie sobie.
Przepraszam ,jesli to juz sie gdzies pojawilo ale jestem totalnie skołowana .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2023-03-05 o 22:33
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 07:04   #1275
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Który to ten Pharmaceris?
Na Notino można dorwać fluid Garniera za 36 zł

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Jak się nazywa?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 08:43   #1276
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Uzywalam kremów z filtrem po laserze i w lecie ,niestety przyplatalo sie chorobsko i trzeba 50 - tka cały czas. Pod makijaz stosowalam COSRX aloe Soothing Sun Cream i byl spoko ,nie swieci sie ,nie zatyka porow ale no własnie jest tak leciutki ,ze sama nie wiem czy daje az tak wysoką ochrone. Obecnie mam juz drugie opakowanie pharmacerisa capilar protect i ten znow zacząl mnie piec przy czestszym stosowaniu i buzia jest jakby tłusta ,wysypuje mnie .
Zastanawiam sie nad La roche posay anthelios 50 + thp anti brillans. Czy któraś stosowala ? Czy do skory mieszanej bedzie ok . W ogóle stosujecie ten sam krem z filtrem pod oczy czy kypujecie dodatkowo kismetyk przeznaczony specjalnie do tego celu?Dermatolozka polecila mi serie Biodermy ale opinie o kremie do twarzy sa takie sobie.
Przepraszam ,jesli to juz sie gdzies pojawilo ale jestem totalnie skołowana .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do mieszanej jak najbardziej Używałam chyba wszystkich z tej serii, te anti brillance są najbardziej "suche", zarówno te z kolorem (są mocno pomarańczowe) jak i bezbarwne. Ciężko je zmyć ,wymagają jakiegoś olejku do mycia.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 08:59   #1277
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Do mieszanej jak najbardziej Używałam chyba wszystkich z tej serii, te anti brillance są najbardziej "suche", zarówno te z kolorem (są mocno pomarańczowe) jak i bezbarwne. Ciężko je zmyć ,wymagają jakiegoś olejku do mycia.
Dzięki , ta seria jakos najbardziej do mnie przemowila na ten moment.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 09:13   #1278
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Jak się nazywa?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Garnier Ambre Solaire mleczko do opalania twarzy SPF50 - https://www.notino.pl/garnier/ambre-...50/p-16021889/
Ale już wykupiony

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 14:54   #1279
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Garnier Ambre Solaire mleczko do opalania twarzy SPF50 - https://www.notino.pl/garnier/ambre-...50/p-16021889/
Ale już wykupiony

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Aa ten Anti Dars spot! Znam, bardzo fajny

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-06, 19:03   #1280
xmdln
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 617
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Przetestowałam wreszcie sławny Beauty of Joseon i jest świetny. Bardzo lekki, zostawia dość mokrą ale nie "grubą" warstwę, dzięki temu jak ktoś nosi makijaż to nie wygląda on nic a nic ciężko. Jest bardzo lekki w konsystencji. Dla przykładu Nivea cellular wygląda przy nim ciężko. Filtry chemiczne nowoczesne. Jedynie co mnie wkurza to niacynamid wysoko, jednak chciałabym używać pod filtry kwas askorbinowy no i tutaj trochę się obawiam. Poza tym nie bieli ani trochę wchłania się dobrze, po 10 min można nakładać podkład, czy krem bb, jak ktoś lubi. Bez zapachu, świetny pod oczy (nie podrażnia, nie wysusza. Naprawdę jest godny polecenia i rozumiem już tę modę na niego. Dla cer od mieszanych po suche, bardzo tłuste mogą się troszkę szybciej wyświecać.
W pełni się zgadzam, ten filtr stał się moim ulubionym
xmdln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-07, 20:03   #1281
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Przetestowałam wreszcie sławny Beauty of Joseon i jest świetny. Bardzo lekki, zostawia dość mokrą ale nie "grubą" warstwę, dzięki temu jak ktoś nosi makijaż to nie wygląda on nic a nic ciężko. Jest bardzo lekki w konsystencji. Dla przykładu Nivea cellular wygląda przy nim ciężko. Filtry chemiczne nowoczesne. Jedynie co mnie wkurza to niacynamid wysoko, jednak chciałabym używać pod filtry kwas askorbinowy no i tutaj trochę się obawiam. Poza tym nie bieli ani trochę wchłania się dobrze, po 10 min można nakładać podkład, czy krem bb, jak ktoś lubi. Bez zapachu, świetny pod oczy (nie podrażnia, nie wysusza. Naprawdę jest godny polecenia i rozumiem już tę modę na niego. Dla cer od mieszanych po suche, bardzo tłuste mogą się troszkę szybciej wyświecać.
Poczytałam trochę opinii na jego temat i pogrubione wydaje się potwierdzać, dlatego ja go nawet nie mam co próbować.



Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
W ogóle stosujecie ten sam krem z filtrem pod oczy czy kypujecie dodatkowo kismetyk przeznaczony specjalnie do tego celu?Dermatolozka polecila mi serie Biodermy ale opinie o kremie do twarzy sa takie sobie.
Przepraszam ,jesli to juz sie gdzies pojawilo ale jestem totalnie skołowana .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Uchowaj boże, filtry które toleruje moja tłusta cera pod oczami robią mi pustynię. Jedyny filtr, który nie podrażnia mi oczu, nie wysusza skory wokół nich i jako tako współpracuje z korektorem to emulsja Lirene. Obecnie już mi się skończyła tubka, a kupić się nie da, bo przecież na co komu filtry zimą
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-07, 21:12   #1282
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Poczytałam trochę opinii na jego temat i pogrubione wydaje się potwierdzać, dlatego ja go nawet nie mam co próbować.






Uchowaj boże, filtry które toleruje moja tłusta cera pod oczami robią mi pustynię. Jedyny filtr, który nie podrażnia mi oczu, nie wysusza skory wokół nich i jako tako współpracuje z korektorem to emulsja Lirene. Obecnie już mi się skończyła tubka, a kupić się nie da, bo przecież na co komu filtry zimą
Robie testy na sobie i obecnie daje moj ulubiony zel pod oczy AA i na to krem z filtrem . Na razie jest ok. I zdecydowanie na twarz musze wklepac swoj zwykly krem ,lece robic kawe i dopiero, kiedy porzadnie sie wchlonie filtr . Matko bosko zaczełam wstawać wcześniej ale musze sobie wypracować jakąś rutyne zeby sie nie swiecić jak prosie i nie dorobić pryszczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-28, 07:52   #1283
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Spf50 ze Skin79 jest fajny? Teraz jest w promce za 50 zł i myślę nad kupnem będę dzisiaj testować Iwostin Solecrin Purritin, na dłoni wczoraj zachowywał się bardzo matowo, ciekawe jak na twarzy. I czy mnie nie zapcha

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-28, 18:10   #1284
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

[QUOTE=stotek;89542006]Spf50 ze Skin79 jest fajny? Teraz jest w promce za 50 zł i myślę nad kupnem będę dzisiaj testować Iwostin Solecrin Purritin, na dłoni wczoraj zachowywał się bardzo matowo, ciekawe jak na twarzy. I czy mnie nie zapcha

Kiedyś Skin79 był bardzo do cer nawet bym powiedziała bardzo tłustych, utrzymujący mat, używałam go lata temu więc niestety nie wiem, czy nie zmienili formuły. Jeżeli wciąż jest taki sam to do cery tłustej bym go mogła polecić.

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Cały czas teraz używam Beauty of Joseon i jestem bardzo, bardzo zadowolona. Znalazłam też coś wysoce nawilżającego do okolicy pod oczami. Jest to Purito Daily go-to. Można dostać miniaturkę, starcza na długo jak się tylko używa wokół oczu. Mogę polecić, pierwszy raz od wielu miesięcy nie robi mi się siateczka zmarszczek z postępującej suchości pod okiem w ciągu dnia.

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

[QUOTE=chimay;89523534]Poczytałam trochę opinii na jego temat i pogrubione wydaje się potwierdzać, dlatego ja go nawet nie mam co próbować.


Chimay, rozumiem doskonale, kiedyś miałam bardzo tłustą skórę i znalezienie filtra było dużym wyzwaniem. Ten z Beauty of joseon jest bezproblemowy dla suchych ewentualnie mieszanych. Mi akurat zmieniła się cera z bardzo tłustej w mieszaną a nawet w stronę suchej ale ja już wiekowa się mocno zrobiłam. Nawet nie sądziłam, że tak mocno może się to zmienić u mnie.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-29, 07:19   #1285
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Ja już od jakiegos czasu znowu regularnie się filtruje(wiosna), ale zaczęłam zauważać jak brzydko wygląda podkład na spf...Oczywiście zależy to i od spf i od podkładu,ale ostatnio zrobiłam dziesiątki kombinacji(inne kremy, sera pod spf, pudry wykończeniowe itd) i nie jestem zadowolona. Przez ostatnie lata używałam MAC Pro Longwear (stara wycofana wersja) i jakoś nie kłócił mi się z spf, teraz mam EL Double Wear Nude Water Fresh
i wygląda źle, tak jakby nie chciał sie wtopić w skórę...A to jest podkład , który generalnie jest prawie niewidoczny, subtelny, nie kryje..Mam zapas dwóch flaszek, bo tez wycofany a tu taki klops...Zrobiłam sobie chwilowy odpoczynek od filtrów w tygodniu, tylko na weekend wracam...Nie chcę otwierać wszystkich kosmetyków na raz , te co mam otwarte nie wygladają dobrze..Sam podkład ma niby w sobie spf 30 , ale ja w takie filtry patrzę z przymrużeniem oka. Czy też macie problemy ze współpracą na linii spf-podkład?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-29, 10:40   #1286
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Ja już od jakiegos czasu znowu regularnie się filtruje(wiosna), ale zaczęłam zauważać jak brzydko wygląda podkład na spf...Oczywiście zależy to i od spf i od podkładu,ale ostatnio zrobiłam dziesiątki kombinacji(inne kremy, sera pod spf, pudry wykończeniowe itd) i nie jestem zadowolona. Przez ostatnie lata używałam MAC Pro Longwear (stara wycofana wersja) i jakoś nie kłócił mi się z spf, teraz mam EL Double Wear Nude Water Fresh
i wygląda źle, tak jakby nie chciał sie wtopić w skórę...A to jest podkład , który generalnie jest prawie niewidoczny, subtelny, nie kryje..Mam zapas dwóch flaszek, bo tez wycofany a tu taki klops...Zrobiłam sobie chwilowy odpoczynek od filtrów w tygodniu, tylko na weekend wracam...Nie chcę otwierać wszystkich kosmetyków na raz , te co mam otwarte nie wygladają dobrze..Sam podkład ma niby w sobie spf 30 , ale ja w takie filtry patrzę z przymrużeniem oka. Czy też macie problemy ze współpracą na linii spf-podkład?
A jak rozprowadzasz ten podkład ? Pędzel, gąbeczka czy palce ?

Jeśli fluid to raczej u mnie z tych płynnych i nie wygląda to źle. Od razu po nałożeniu kremu nie nakładam po prostu podkładu. Stemplowanie u mnie daje najlepsze efekty.
Na lato tylko minerały, a tu żadnych problemów nie ma, przyklejają się do kremu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-29, 11:25   #1287
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A jak rozprowadzasz ten podkład ? Pędzel, gąbeczka czy palce ?

Jeśli fluid to raczej u mnie z tych płynnych i nie wygląda to źle. Od razu po nałożeniu kremu nie nakładam po prostu podkładu. Stemplowanie u mnie daje najlepsze efekty.
Na lato tylko minerały, a tu żadnych problemów nie ma, przyklejają się do kremu.
Tylko gąbeczka, Water Fresh jest bardzo płynny-jak woda i sprawia wrażenie że spf utrudnia mu wtapianie się w skórę.Używam niewielkiej ilości, nie lubię jak podkład mocno widać- a mam wrażenie że przy spf widzę go-czyli nie wtapia się jak powinien... Kiedyś przez kilka lat używałam tylko minerałów, może czas powrócić
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-29, 17:37   #1288
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Ja już od jakiegos czasu znowu regularnie się filtruje(wiosna), ale zaczęłam zauważać jak brzydko wygląda podkład na spf...Oczywiście zależy to i od spf i od podkładu,ale ostatnio zrobiłam dziesiątki kombinacji(inne kremy, sera pod spf, pudry wykończeniowe itd) i nie jestem zadowolona. Przez ostatnie lata używałam MAC Pro Longwear (stara wycofana wersja) i jakoś nie kłócił mi się z spf, teraz mam EL Double Wear Nude Water Fresh
i wygląda źle, tak jakby nie chciał sie wtopić w skórę...A to jest podkład , który generalnie jest prawie niewidoczny, subtelny, nie kryje..Mam zapas dwóch flaszek, bo tez wycofany a tu taki klops...Zrobiłam sobie chwilowy odpoczynek od filtrów w tygodniu, tylko na weekend wracam...Nie chcę otwierać wszystkich kosmetyków na raz , te co mam otwarte nie wygladają dobrze..Sam podkład ma niby w sobie spf 30 , ale ja w takie filtry patrzę z przymrużeniem oka. Czy też macie problemy ze współpracą na linii spf-podkład?
U mnie dużą rolę odgrywa czas między nałożeniem spfu a podkładu - te 10-15 minut to jest minimum, najlepiej 20. Gdybym miała totalnego tłuściocha to po 20 minutach pozwoliłabym sobie na delikatne odciśnięcie warstwy w chusteczkę (przy koreańskich lekkich spfach nigdy tego nie robię). U mnie sprawdza się dalej wklepywanie gąbką bardzo cienkiej warstwy płynnego podkładu (lekkiego). Najgorzej u mnie wypadały dotychczas wszelkie polskie spfy niestety i większość z nich albo mocno się rolowała albo wybijała spod makijażu w postaci drobnych białych kropek.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 07:01   #1289
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
U mnie dużą rolę odgrywa czas między nałożeniem spfu a podkładu - te 10-15 minut to jest minimum, najlepiej 20. Gdybym miała totalnego tłuściocha to po 20 minutach pozwoliłabym sobie na delikatne odciśnięcie warstwy w chusteczkę (przy koreańskich lekkich spfach nigdy tego nie robię). U mnie sprawdza się dalej wklepywanie gąbką bardzo cienkiej warstwy płynnego podkładu (lekkiego). Najgorzej u mnie wypadały dotychczas wszelkie polskie spfy niestety i większość z nich albo mocno się rolowała albo wybijała spod makijażu w postaci drobnych białych kropek.
No właśnie nie mam rano tyle czasu, wszystko w biegu
Kaledonia, dziś użyłam podkładu mineralnego Clare Blanc i najbardziej problemowy spf (Vichy Capital Soleil Anti-Age) wygląda pięknie, czyli nie widać go, podkład pięknie się przykleił. Dzięki za radę
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 08:59   #1290
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

stotek pisałaś o Iwostinie i mi się przypomniało, że dawno temu miałam filtr z tej serii i mnie po nim mega wypryszczyło.
Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
No właśnie nie mam rano tyle czasu, wszystko w biegu
Kaledonia, dziś użyłam podkładu mineralnego Clare Blanc i najbardziej problemowy spf (Vichy Capital Soleil Anti-Age) wygląda pięknie, czyli nie widać go, podkład pięknie się przykleił. Dzięki za radę
Super, że się udało dobrać zestaw idealny

Vichy Capital Soleil Anti-Age ciekawe, miałam kiedyś wersję matującą i na niej się wszystko trzymało. Jednak ja jestem oszczędna w nakładanej ilości podkładu.
Shiseido za to jest takim filtrem, na który nałoży się fluid bez problemu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-27 17:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.