Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3. - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-04-06, 14:28   #1321
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Ooo dzięki, to ważna informacja. Chcę coś na ciężkie słońce wymyśleć, co będzie jednocześnie noszalne do biura i będzie chronić w drodze "do i z" pracy, no i w weekendy. Moi koreańscy ulubieńcy mogą być troszkę za słabi, mimo, że ich uwielbiam o każdej innej porze roku. Nie zamierzam rezygnować z retinalu więc ochronę muszę mieć jak najlepszą, przy zachowaniu ludzkiego wyglądu
Pomyśl o piance Evy spf50 - jest specjalna wersja do twarzy, jak i taka do ciała (50 jest dla dzieci). Jest bardzo stabilna i reaplikacja potrzebna dopiero po +/- 8h, ale przyznam się, że ja jej nie robiłam, a i tak twarz miałam biała (pracuje w terenie).

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Czy możecie polecić jakąś mgiełkę do twarzy z wysokim filtrem, która nie szczypie w oczy?

Kupiłam mgiełkę spf50 od Purles i dosłownie nie da się jej używać. "Zamgławiając" twarz nie sposób ominąć oczu, więc po popsikaniu twarzy dosłownie w ciągu kilkunastu sekund czuję pieczenie oczu + łzawienie. Wykorzystam na dłonie, ale nadal szukam czegoś do twarzy.
Próbowałaś Garniera? Ja osobiście nie miałam, ale słyszałam same pozytywne opinie.
https://www.notino.pl/garnier/ambre-...uv/p-16177188/

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-06, 14:43   #1322
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Otworzyłam dziś nabyty jeszcze zimą ISDIN Fusion Water SPF50 z 2022.

Plusy:
+spokojnie mogę nałożyć 1 ml
+nie bieli nic a nic
+szybko się go aplikuje

Minusy:
-jest mokro-tłusty, na mojej tłustej cerze trudno go zmatowić, nie różni się wykończeniem od innych filtrów, które nie obiecują lekkiej formuły
-zmatowiony szybko znowu się świeci - fota poniżej robiona po 4 h
-przeokropnie, wściekle się roluje. Myślałam, że Heliocare Water Gel jest w tej kwestii problematyczny, ale on rolował się tylko na żuchwie, a ISDIN farfocluje się na całej twarzy przy dotyku palca, pędzla czy bibułki.

Dla mnie porażka. Na ten rok jest chyba inna formuła, poczekam sobie na opinie, a tymczasem jedzie do mnie Martiderm.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ISDIN Fusion Water 2022.jpg (123,4 KB, 47 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-06, 16:35   #1323
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Czy możecie polecić jakąś mgiełkę do twarzy z wysokim filtrem, która nie szczypie w oczy?
Kupiłam mgiełkę spf50 od Purles i dosłownie nie da się jej używać. "Zamgławiając" twarz nie sposób ominąć oczu, więc po popsikaniu twarzy dosłownie w ciągu kilkunastu sekund czuję pieczenie oczu + łzawienie. Wykorzystam na dłonie, ale nadal szukam czegoś do twarzy.
Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Próbowałaś Garniera? Ja osobiście nie miałam, ale słyszałam same pozytywne opinie.
https://www.notino.pl/garnier/ambre-...uv/p-16177188/

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Miałam tego Garniera i polecam.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-07, 06:52   #1324
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Dzięki za polecenie Garniera. Kupię na pewno, mam nadzieję że i u mnie się sprawdzi.
Jakoś nie wyobrażam sobie dokładać kolejnej warstwy filtra w kremie na makijaż, a muszę reaplikować filtr przed wyjściem z pracy do domu.
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-09, 08:29   #1325
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

A ktoś próbował la roche anthelios do cery słuchej? Z niebieskim paskiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-09, 09:15   #1326
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Ja tez polecam te mgiełkę Garniera, u mnie sprawdzała się bardzo dobrze. "Zwykły" filtr nb tez.

Chimay, to ja moze przemyśle zakup Isdin, choć moja cera leci w kierunku suszy...
Martiderm mam i bardzo dobrze się sprawdza. Mam zarówno zwykły filtr jak i z kolorem. Nie używam niczego więcej na twarz kiedy go kładę. Która wersja leci do Ciebie? Mam nadzieje, ze będziesz zadowolona.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-09, 22:26   #1327
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Chimay, to ja moze przemyśle zakup Isdin, choć moja cera leci w kierunku suszy...
Martiderm mam i bardzo dobrze się sprawdza. Mam zarówno zwykły filtr jak i z kolorem. Nie używam niczego więcej na twarz kiedy go kładę. Która wersja leci do Ciebie? Mam nadzieje, ze będziesz zadowolona.
Ja w każdym filtrze poza Martidermem wyglądam jak połeć słoniny, więc to nie jest raczej dla innych tak miarodajne, ale opinii o rolowaniu się Fusion Water jest akurat sporo i u mnie niestety się potwierdziły.

A Martiderm zamówiłam ten zwykły, barwione filtry są u mnie koszmarkami.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2023-04-09 o 22:56
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-10, 16:04   #1328
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Dzisiaj zamówiłam kolejne dwie tubki Martiderm, więc jestem zaopatrzona do jesieni. Nie muszę już nosić maski w pracy, więc na pewno częściej będę go używać także w dni pracujące.

Mam w planach jeszcze kupić podróżną tubkę emulsji Lirene (najlepiej sprawdza mi się pod oczy), kiedy będę w Polsce.

I trochę kusi mnie ponoć matujący, bezalkoholowy SVR Sun Secure Extreme SPF50, nawet już wrzuciłam go do koszyka na promofarma, gdzie zamawiałam Martiderm, ale okazało się, że wysyłka akurat tego produktu jest z Francji a nie z Hiszpanii i musiałabym za nią zapłacić osobno 14 euro, więc zrezygowałam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-11, 17:48   #1329
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Stotek, dziękuję, pomyślę o piance Evy

Tymczasem w Rossamannach pojawiły się standy z filtrami. Są między innymi Garniery, zarówno anti dark spot z zeszłego roku jak i wersja sensitive serum. Wszystkie te Garniery z alkoholem ale jak komuś nie przeszkadza to radzę teraz się zaopatrzyć, przynajmniej u mnie w Toruniu znikają z półki jak świeże bułeczki i może tak być jak w zeszłym roku, że w lipcu nie będzie po nich stacjonarnie śladu.
Szkoda, że anti dark spot jest znowu w tak malutkiej pojemności (40 ml), pamiętam, że bardzo sobie go chwaliłam w poprzednie lato. Pod oczy to u mnie nie ale na twarzy się sprawdził i nie przesuszał.
Niestety mgiełki Garniera na półce nie było.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-11, 17:51   #1330
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam w planach jeszcze kupić podróżną tubkę emulsji Lirene (najlepiej sprawdza mi się pod oczy), kiedy będę w Polsce.
To ta wersja Lirene z aloesem, czy jakaś inna? Są już w Hebe
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 08:07   #1331
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
To ta wersja Lirene z aloesem, czy jakaś inna? Są już w Hebe
Nie, ta zwykła.
To fajnie, bo jeszcze 2 tygodnie temu były pustki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20230412_090652_Chrome.jpg (48,4 KB, 34 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-12, 08:34   #1332
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

ZMowilam ta mgielke od Garniera. Anti dark spots mam w zapasie z zeszłego roku. Mgielka ma w rossmannie dobra cenę.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 15:18   #1333
LadyPerry
Raczkowanie
 
Avatar LadyPerry
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 373
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
ZMowilam ta mgielke od Garniera. Anti dark spots mam w zapasie z zeszłego roku. Mgielka ma w rossmannie dobra cenę.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Mgiełka z garniera jest jako SPF? :O Ominęło mnie coś totalnie.
LadyPerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 18:59   #1334
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez LadyPerry Pokaż wiadomość
Mgiełka z garniera jest jako SPF? :O Ominęło mnie coś totalnie.
Ma spf50Screenshot_20230412_195855_Rossmann.jpg

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 11:10   #1335
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Prosze mnie oświecić jak uzywa sie takiej mgielki ,na makeup ? Nigdy nie uzywałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 11:56   #1336
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Prosze mnie oświecić jak uzywa sie takiej mgielki ,na makeup ? Nigdy nie uzywałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zamierzam po prostu nią sobie spryskiwac twarz przed wyjściem. Może nie będzie taka tłusta jak niektóre kremy. Makijażu raczej nie robię

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-18, 06:17   #1337
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Dziewczyny pomóżcie mi proszę, bo ja już cała głupia jestem
Kupiłam serum olejowe z witaminą C (20%) i F z The Ordinary. Planowałam je stosować wiosną i latem, rano po toniku, a na nie krem z filtrem. I wczoraj coś mnie olśniło, że jak to serum jest olejowe, to filtr spf nie da rady się przez nie "przebić" do skóry i nie zadziała? Dobrze myślę?
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-18, 07:02   #1338
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

całkiem przyjemny filtr https://www.rossmann.pl/Produkt/Prod...ml,398550,8634 nie wyświeca się za bardzo, ani nie roluje nadmiernie położony na wiele serów nie używam makeupu więc nie wiem jak zachowa się pod makijażem
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-18, 07:02   #1339
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie mi proszę, bo ja już cała głupia jestem

Kupiłam serum olejowe z witaminą C (20%) i F z The Ordinary. Planowałam je stosować wiosną i latem, rano po toniku, a na nie krem z filtrem. I wczoraj coś mnie olśniło, że jak to serum jest olejowe, to filtr spf nie da rady się przez nie "przebić" do skóry i nie zadziała? Dobrze myślę?
Według mnie filtr nie musi przebijać się do skóry, ma tworzyć barierę ochronną przed promkenipwaniem uv.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-18, 07:43   #1340
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie mi proszę, bo ja już cała głupia jestem

Kupiłam serum olejowe z witaminą C (20%) i F z The Ordinary. Planowałam je stosować wiosną i latem, rano po toniku, a na nie krem z filtrem. I wczoraj coś mnie olśniło, że jak to serum jest olejowe, to filtr spf nie da rady się przez nie "przebić" do skóry i nie zadziała? Dobrze myślę?
Filtr nie dociera do skóry, on tworzy warstwę na skórze. Jedyne czego bym się obawiała, to czy olejowe serum pod spodem nie wpłynie na trwałość filtra - że się będzie szybciej wycierał itd.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-18, 08:43   #1341
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Dziękuję za odpowiedzi.
Mam baaaardzo suchą skórę, dlatego wybrałam serum olejowe. To serum powinno mi się wchłonąć całkowicie. Czyli w takiej sytuacji filtr powinien spełnić swoją rolę. Jeszcze raz dziękuję.
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-18, 10:50   #1342
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie mi proszę, bo ja już cała głupia jestem
Kupiłam serum olejowe z witaminą C (20%) i F z The Ordinary. Planowałam je stosować wiosną i latem, rano po toniku, a na nie krem z filtrem. I wczoraj coś mnie olśniło, że jak to serum jest olejowe, to filtr spf nie da rady się przez nie "przebić" do skóry i nie zadziała? Dobrze myślę?
Zdania na temat oleju pod filtr są podzielone. Tutaj KLIK podsumowano to tak:
"Sunscreens are essentially assigned their SPF in a vacuum.” For example, sunscreens are actually tested on back skin, not notoriously sensitive and oily face skin. Plus, most people aren't using moisturizers and makeup on their backs. SPF isn't tested to account for that kind of stuff. “We simply do not know the effect that facial oils could have on the effectiveness of your sunscreen,” Dr. Kim confirms. (...)

Basically, facial oils might break down your sunscreen. Or they might not! Because of the way sunscreens are tested, it's really a big question mark.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 05:44   #1343
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

A zatem nadal wiem, że nic nie wiem
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 07:10   #1344
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
A zatem nadal wiem, że nic nie wiem
Kiedys używałam wyłącznie olejków do twarzy (czystych ). Latem stosowałam z pestek malin i na to spf i to było najlepsze połączenie przeciwsłoneczne. Tylko olej z pestek malin jest naturalnym filtrem sam w sobie(spf 20 nawet do 50- to wartości umowne), więc trudno ocenić czy inny olejek nie wpłynie na spf...Ale tak przy okazji przypomniałaś mi o olejkach i ten z pestek malin to była rewelacja jesli chodzi o ochronę, czesem nawet bez spf , po całym dniu na słońcu na morzem-mogłam cała sie opalić a twarz blada.
Oczywiście nie należy olejku traktować jako spf ,ale z doświadczenia na własnej skórze wiem że na pewno zwiększa ochronę, choć opinie na temat tego działania są podzielone...

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2023-04-19 o 07:18
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 10:58   #1345
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Kiedys używałam wyłącznie olejków do twarzy (czystych ). Latem stosowałam z pestek malin i na to spf i to było najlepsze połączenie przeciwsłoneczne. Tylko olej z pestek malin jest naturalnym filtrem sam w sobie(spf 20 nawet do 50- to wartości umowne), więc trudno ocenić czy inny olejek nie wpłynie na spf...Ale tak przy okazji przypomniałaś mi o olejkach i ten z pestek malin to była rewelacja jesli chodzi o ochronę, czesem nawet bez spf , po całym dniu na słońcu na morzem-mogłam cała sie opalić a twarz blada.
Oczywiście nie należy olejku traktować jako spf ,ale z doświadczenia na własnej skórze wiem że na pewno zwiększa ochronę, choć opinie na temat tego działania są podzielone...
Nie są podzielone, jeśli brać pod uwagę opinie naukowców a nie "dziewczyna sąsiada używa i działa ". Tutaj KLIK jest wyjaśnione, że było tylko jedno badanie, którego jakość pozostawia wiele do życzenia. A reszta to "opinie" o mniej więcej takiej wartości jak te o lewoskrętnej witaminie C, czy co tam teraz jest na czasie u altmedów.


Jeszcze co do pytania Dorasek, to skoro to serum olejowe wchłania się całkowicie, to nie przejmowałabym się aż tak tą kwestią.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20230419_115508_Instagram.jpg (94,5 KB, 31 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 11:00   #1346
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Kiedys używałam wyłącznie olejków do twarzy (czystych ). Latem stosowałam z pestek malin i na to spf i to było najlepsze połączenie przeciwsłoneczne. Tylko olej z pestek malin jest naturalnym filtrem sam w sobie(spf 20 nawet do 50- to wartości umowne), więc trudno ocenić czy inny olejek nie wpłynie na spf...Ale tak przy okazji przypomniałaś mi o olejkach i ten z pestek malin to była rewelacja jesli chodzi o ochronę, czesem nawet bez spf , po całym dniu na słońcu na morzem-mogłam cała sie opalić a twarz blada.
Oczywiście nie należy olejku traktować jako spf ,ale z doświadczenia na własnej skórze wiem że na pewno zwiększa ochronę, choć opinie na temat tego działania są podzielone...
A to nie zostało obalone? Badanie sugerujące tak wysoką ochronę tego oleju było tragicznie źle przeprowadzone, tak słyszałam.
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 11:07   #1347
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez hasta_la_vista Pokaż wiadomość
A to nie zostało obalone? Badanie sugerujące tak wysoką ochronę tego oleju było tragicznie źle przeprowadzone, tak słyszałam.
Obalone, to nie jest prawda.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 15:22   #1348
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

W końcu skorzystałam z pomocy pani kosmetolog na Cosibella.pl. Napisała mi, że pod filtr można stosować to olejowe serum, tylko żeby zachować kilkuminutowy odstęp między kosmetykami, żeby serum zdażyło się wchłonąć
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-20, 06:47   #1349
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez hasta_la_vista Pokaż wiadomość
A to nie zostało obalone? Badanie sugerujące tak wysoką ochronę tego oleju było tragicznie źle przeprowadzone, tak słyszałam.
Tak jak napisałam "olejku nie należy taktować jako spf"
Niemniej musi działać podobnie do filtra, bo używałam go przez kilka lat NIE W CELU OCHRONY SPF, to był "skutek uboczny", ale zdecydowanie zauważalny-twarz bez nawet bez filtra nie opalała się. To co podałam o tym faktorze 20-50 to są ogólnodostepne infrmacje-nie wnikałam w to bo tak jak piszę, tez nie uznaje tego olejku jako ochrony spf. Piszę z własnego doświadczenia, też nie jako"dziewczyna z sąsiedztwa" i absolutnie sama nie namawiam to stosowania oleju jako zamiennika spf. Chciałam to dodać tu jako moją uwagę i moje doświadczenie , a nie jako pewnik. Nie wiem czy któraś z Was stosowała go, ale piszę to jako osoba stosująca go również latem , przy silnym nasłonecznieniu. Były wtedy momenty że zapominałam o spf. I sama zdziwiłam się że po dniu na plaży nie wyszły mi przebarwienia i twarz była blada...Sama byłam zdziwiona... No ale wsadziłam kij w mrowisko.....Nie używam już olejku, bo zbyt dużo ciuchów przebarwiłam nim. Gdyby nie ten fakt, na pewno wróciłabym do niego. A co do deklarowanego spf w kremach, to też każda z nas wie jak to bywa...

---------- Dopisano o 07:47 ---------- Poprzedni post napisano o 07:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
W końcu skorzystałam z pomocy pani kosmetolog na Cosibella.pl. Napisała mi, że pod filtr można stosować to olejowe serum, tylko żeby zachować kilkuminutowy odstęp między kosmetykami, żeby serum zdażyło się wchłonąć
To super, ja tez często korzystam z ich rad

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2023-04-20 o 06:47
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-20, 07:05   #1350
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Tak jak napisałam "olejku nie należy taktować jako spf"
Niemniej musi działać podobnie do filtra, bo używałam go przez kilka lat NIE W CELU OCHRONY SPF, to był "skutek uboczny", ale zdecydowanie zauważalny-twarz bez nawet bez filtra nie opalała się. To co podałam o tym faktorze 20-50 to są ogólnodostepne infrmacje-nie wnikałam w to bo tak jak piszę, tez nie uznaje tego olejku jako ochrony spf. Piszę z własnego doświadczenia, też nie jako"dziewczyna z sąsiedztwa" i absolutnie sama nie namawiam to stosowania oleju jako zamiennika spf. Chciałam to dodać tu jako moją uwagę i moje doświadczenie , a nie jako pewnik. Nie wiem czy któraś z Was stosowała go, ale piszę to jako osoba stosująca go również latem , przy silnym nasłonecznieniu. Były wtedy momenty że zapominałam o spf. I sama zdziwiłam się że po dniu na plaży nie wyszły mi przebarwienia i twarz była blada...Sama byłam zdziwiona... No ale wsadziłam kij w mrowisko.....Nie używam już olejku, bo zbyt dużo ciuchów przebarwiłam nim. Gdyby nie ten fakt, na pewno wróciłabym do niego. A co do deklarowanego spf w kremach, to też każda z nas wie jak to bywa...

---------- Dopisano o 07:47 ---------- Poprzedni post napisano o 07:45 ----------



To super, ja tez często korzystam z ich rad
z ciekawości zapytam - jak ci zabarwił ciuchy? tak jak filtry zażółciły?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-27 17:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.