Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3. - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-01, 13:51   #1471
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Nie, jedynie jakąś esencję nawilżającą.



Tak!



Jakiego serum z witaminą C używasz? Szukam czegoś godnego polecenia.



To ten. Kupiłam na Douglasie 5 opakowań, bo się opłaca. Poleciłam go też mojej przyjaciółce, jest akurat nad morzem w Polsce i hmm sama nie wiem co o tym myśleć. Do tej pory stosowała LRP i było ok, ona na pewno nie stosuje przepisowej ilości, ale po LRP nie była ani spalona ani opalona. Po jednym dniu z Lirene na twarzy cała czerwona... sama już nie wiem czy można mieć jakiekolwiek zaufanie do filtrów poza markami takimi jak LRP, Avene itp.
Hmm to dziwne. Może nie dokładała w ciągu dnia? Byłam we Włoszech pod koniec maja, smarowałam się svr (jeśli dobrze pamiętam) rano i prawie nic się nie opaliłam. Fakt, że nie leżałam na plaży tylko zwiedziałam, ale nie dokładałam w ciągu dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 14:28   #1472
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
To ten. Kupiłam na Douglasie 5 opakowań, bo się opłaca. Poleciłam go też mojej przyjaciółce, jest akurat nad morzem w Polsce i hmm sama nie wiem co o tym myśleć. Do tej pory stosowała LRP i było ok, ona na pewno nie stosuje przepisowej ilości, ale po LRP nie była ani spalona ani opalona. Po jednym dniu z Lirene na twarzy cała czerwona... sama już nie wiem czy można mieć jakiekolwiek zaufanie do filtrów poza markami takimi jak LRP, Avene itp.
Ja tak zawsze miałam po filtrach Lirene, w tym tej popularnej emulsji produkowanej już od lat. Moim zdaniem te kremy nie są zbyt trwałe i szybko się ścierają, przynajmniej ja potrzebowałam ich dużo częściej używać niż filtrów innych marek. Po jakiejś godzinie spaceru czy w upały nawet krócej zaczynało się takie wrażenie, jakbym w ogóle nie była filtrem posmarowana, zaczynało mnie spiekać.

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Hmm to dziwne. Może nie dokładała w ciągu dnia? Byłam we Włoszech pod koniec maja, smarowałam się svr (jeśli dobrze pamiętam) rano i prawie nic się nie opaliłam. Fakt, że nie leżałam na plaży tylko zwiedziałam, ale nie dokładałam w ciągu dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też wolę SVR od Lirene
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 16:08   #1473
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

A który od SVR? Ciagle szukam swojego świetego graala.
Wypróbowałam ten z Bielendy, o którym pisałam wyżej. Fajny pod tym względem, że mnie nie podrażnił, co często się zdarza, ale za ciężki jak dla mojej skóry. Czułam go cały dzień. Nie wyrzucam, będę używała na szyję i dekolt. Na twarz muszę mieć coś lżejszego.
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 18:11   #1474
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Ja lubię SVR Fluide i SVR Extreme. Ten Extreme bardzo dobrze wygląda z makijażem
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 19:35   #1475
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
A który od SVR? Ciagle szukam swojego świetego graala.
Wypróbowałam ten z Bielendy, o którym pisałam wyżej. Fajny pod tym względem, że mnie nie podrażnił, co często się zdarza, ale za ciężki jak dla mojej skóry. Czułam go cały dzień. Nie wyrzucam, będę używała na szyję i dekolt. Na twarz muszę mieć coś lżejszego.
Ja mam fluide

Polecam profil interendo na insta, w tamtym roku robiła porównanie 4 wersji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-08, 10:39   #1476
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

A ja z innej beczki- czym pierzecie ślady z filtra na ubraniach? Ja wszystkie białe tshirty mam żółte przy szyi/ na dekolcie i nie idzie tego usunąć
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-08, 10:41   #1477
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
A ja z innej beczki- czym pierzecie ślady z filtra na ubraniach? Ja wszystkie białe tshirty mam żółte przy szyi/ na dekolcie i nie idzie tego usunąć
ja przez plamy unikam bieli latem. Gdy mam filtr na twrazy i ciele, to nie założe nic białego, a białe zakładam tylko wtedy kiedy się nie posmaruję.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-08, 13:19   #1478
wasylisa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 533
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
A ja z innej beczki- czym pierzecie ślady z filtra na ubraniach? Ja wszystkie białe tshirty mam żółte przy szyi/ na dekolcie i nie idzie tego usunąć
Ja mam mydełko galasowe denkmit. Jakoś spiera. I ponoć dr Beckman z ross do odplamiania też ok

Jeśli któraś używa, w ross ponownie jest sun ozon spf 50 do twarzy. Droższy, ale jest

Edytowane przez wasylisa123
Czas edycji: 2023-08-08 o 13:21
wasylisa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-08, 14:09   #1479
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
A ja z innej beczki- czym pierzecie ślady z filtra na ubraniach? Ja wszystkie białe tshirty mam żółte przy szyi/ na dekolcie i nie idzie tego usunąć
Wybielacz Vanish Gold jak coś miejscowo zaprać. Albo jak robię większe pranie białych rzeczy to kupuję w Rossmannie taką jednorazową saszetkę wybielacza w proszku, marka własna. Doprał mi sukienkę plażową, która oprócz śladów filtrów miała ślady po czerwonym piachu/pyle z Grecji, nie schodziło w poprzednich praniach a po praniu z wybielaczem zeszło wszystko a nawet razem z pierwotnym kolorem sukienki Z mlecznej bieli zrobiła mi się śnieżna biel, taki minus.
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 07:55   #1480
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
A ja z innej beczki- czym pierzecie ślady z filtra na ubraniach? Ja wszystkie białe tshirty mam żółte przy szyi/ na dekolcie i nie idzie tego usunąć
Tak, to fatalne skutki stosowania spf ....Nivea ma serię NIVEA Sun Protect & Moisture, ale tylko chyba do faktora 30...Można poczytać o tym skąd sie biorą plamy, ciekawe zjawisko (plamy pojawiają się właśnie po praniu).
https://www.wiadomoscikosmetyczne.pl...lamami-2358096
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 08:31   #1481
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Nivea już od dobrych paru lat ma kremy, co teoretycznie miały nie zostawiać plam na ubraniach. Nie pamiętam kiedy używałam, rok 2015 czy może nawet wcześniej. W praktyce zauważyłam, że z tymi plamami to wręcz przeciwnie, po mało którym kremie miałam tak żółte brzegi koszulek jak po tych "nieplamiących" Nivea
Ciekawe czy to coś nowego czy coś zmienili
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-09, 08:39   #1482
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez hasta_la_vista Pokaż wiadomość
Nivea już od dobrych paru lat ma kremy, co teoretycznie miały nie zostawiać plam na ubraniach. Nie pamiętam kiedy używałam, rok 2015 czy może nawet wcześniej. W praktyce zauważyłam, że z tymi plamami to wręcz przeciwnie, po mało którym kremie miałam tak żółte brzegi koszulek jak po tych "nieplamiących" Nivea
Ciekawe czy to coś nowego czy coś zmienili
Ta seria "Ochrona ubrań " pojawiła się w 2017 roku i dzisiaj właśnie z ciekawości chciałam znaleźć i chyba juz nie produkują, więc może to jakaś kicha wyszła ....
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 09:09   #1483
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
A ja z innej beczki- czym pierzecie ślady z filtra na ubraniach? Ja wszystkie białe tshirty mam żółte przy szyi/ na dekolcie i nie idzie tego usunąć
Świeże papką z sody. Polecono mi na Plotkowym, gdzie żaliłam się właśnie na plamiące filtry. Wcześniej próbowałam Vanisha w saszetce - nic nie dało.
Na starsze, już zaprane plamy nic nie działa, a testowałam odplamiacze Dr Beckmann do plam z makijażu i tłuszczu, mydło galasowe, a w akcie desperacji także roztwór chloru (bardzo nie polecam, wybarwia plamę na różowo).

Bardzo nad tym ubolewam, bo jestem jasnym typem kolorystycznym i najlepiej mi właśnie w jasnych kolorach, a wanilia/ecru to w ogóle mój idealny kolor.



Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Ta seria "Ochrona ubrań " pojawiła się w 2017 roku i dzisiaj właśnie z ciekawości chciałam znaleźć i chyba juz nie produkują, więc może to jakaś kicha wyszła ....
No kicha, dlatego już tego nie obiecują (przynajmniej na rynku w DE tych oznaczeń już nie ma na filtrach).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 09:17   #1484
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Świeże papką z sody. Polecono mi na Plotkowym, gdzie żaliłam się właśnie na plamiące filtry. Wcześniej próbowałam Vanisha w saszetce - nic nie dało.
Na starsze, już zaprane plamy nic nie działa, a testowałam odplamiacze Dr Beckmann do plam z makijażu i tłuszczu, mydło galasowe, a w akcie desperacji także roztwór chloru (bardzo nie polecam, wybarwia plamę na różowo).

Bardzo nad tym ubolewam, bo jestem jasnym typem kolorystycznym i najlepiej mi właśnie w jasnych kolorach, a wanilia/ecru to w ogóle mój idealny kolor.





No kicha, dlatego już tego nie obiecują (przynajmniej na rynku w DE tych oznaczeń już nie ma na filtrach).
wanilia to chyba nie tak źle. W końcu to taka żółta biel, gorzej chyba mają ci z ubraniami w odcieniach "chłodnej", śnieżnej bieli.

Edytowane przez olabambola
Czas edycji: 2023-08-09 o 09:22
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 09:58   #1485
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
wanilia to chyba nie tak źle. W końcu to taka żółta biel, gorzej chyba mają ci z ubraniami w odcieniach "chłodnej", śnieżnej bieli.
I tak jest widoczna plama, bo to ciągle biel, tylko lekko ocieplona.
Muszę po prostu każdą jasną górę po zdjęciu od razu obejrzeć i jak jest odbarwienie, to nałożyć sodę. Im dłużej się czeka, tym gorzej.
Najgorsze że te plamy uwidaczniają się już podczas noszenia ciucha, więc bywa, że łazi się ze świeżą plamą.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 10:11   #1486
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Ta seria "Ochrona ubrań " pojawiła się w 2017 roku i dzisiaj właśnie z ciekawości chciałam znaleźć i chyba juz nie produkują, więc może to jakaś kicha wyszła ....
Kicha kicha Patrzę na zdjęcia z wyjazdów i faktycznie na tych z 2015 inne opakowania były, musiały mi się wyjazdy pomylić

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
wanilia to chyba nie tak źle. W końcu to taka żółta biel, gorzej chyba mają ci z ubraniami w odcieniach "chłodnej", śnieżnej bieli.
No właśnie niekoniecznie z tą śnieżną bielą. Ja miałam sukienkę w kolorze ciepłej, mlecznej bieli i w takiej bieli mi się najbardziej podobała. A po usuwaniu plam cała sukienka zmieniła kolor na śnieżną biel. Takie 100% białe rzeczy jestem w stanie odplamić, gorzej z innymi jasnymi kolorami.
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 10:26   #1487
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez hasta_la_vista Pokaż wiadomość
Kicha kicha Patrzę na zdjęcia z wyjazdów i faktycznie na tych z 2015 inne opakowania były, musiały mi się wyjazdy pomylić

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------


No właśnie niekoniecznie z tą śnieżną bielą. Ja miałam sukienkę w kolorze ciepłej, mlecznej bieli i w takiej bieli mi się najbardziej podobała. A po usuwaniu plam cała sukienka zmieniła kolor na śnieżną biel. Takie 100% białe rzeczy jestem w stanie odplamić, gorzej z innymi jasnymi kolorami.
nie chodziło mi o wybawianie plam, a o samą widoczność plam z filtrów.

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
I tak jest widoczna plama, bo to ciągle biel, tylko lekko ocieplona.
Muszę po prostu każdą jasną górę po zdjęciu od razu obejrzeć i jak jest odbarwienie, to nałożyć sodę. Im dłużej się czeka, tym gorzej.
Najgorsze że te plamy uwidaczniają się już podczas noszenia ciucha, więc bywa, że łazi się ze świeżą plamą.
to o jakim waniliowym kolorze mówimy?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 11:45   #1488
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
to o jakim waniliowym kolorze mówimy?
O złamanym, ciepłym odcieniu bieli, nie o żółci.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 12:57   #1489
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

kupiłam sobie w biedronce oba filtry Holify. Jeszcze nieużyte, bo nie chcę otwierać nowych, dopóki stare otwarte
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-17, 10:45   #1490
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Macie jakies sprawdzone olejki do zmywania spf?Ja skończyłam trzecią litrową butlę Atoderm Biodermy i kusi mnie zmienić na coś innego. Oczywiście cenowo Biodermy nie uda się pokonać(wychodzi na prawdę tanio), ale chciałam coś zmienić (no cóż , tak mam)
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-17, 12:29   #1491
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Macie jakies sprawdzone olejki do zmywania spf?Ja skończyłam trzecią litrową butlę Atoderm Biodermy i kusi mnie zmienić na coś innego. Oczywiście cenowo Biodermy nie uda się pokonać(wychodzi na prawdę tanio), ale chciałam coś zmienić (no cóż , tak mam)
Zauważyłaś może zmianę konsystencji tego olejku?
Używam go już długo i parę miesięcy temu kupiłam nowa butle, ale był rzadszy i zaczął mnie szczypać w oczy... Do tego odnoszę wrażenie, że nie domywa już tak dobrze spf, bo zaczęło mnie wysypywać - o ile pryszcze na brodzie zwale na hormony i stres, o tyle zapchane policzki czy czoło to klasyka słabego oczyszczenia... A ono się nie zmieniło. Już więcej tej Biodermy nie kupię, a byłam jej ogromną fanką
Próbowałaś może olejku Isana albo z Balea?
Obecnie testuje masełko Miya oraz balsam z AA z jakiejś nowej serii, w zapasie mam też pastę z Fresh&Naturals.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-17, 13:21   #1492
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Macie jakies sprawdzone olejki do zmywania spf?Ja skończyłam trzecią litrową butlę Atoderm Biodermy i kusi mnie zmienić na coś innego. Oczywiście cenowo Biodermy nie uda się pokonać(wychodzi na prawdę tanio), ale chciałam coś zmienić (no cóż , tak mam)
Tylko azjatyckie. Moim zdaniem na naszym rynku nie ma tak dobrych olejków (i mleczek) do demakijażu. Nawet jeśli w miarę dobrze emulgują, to zostawiają "mgłę" na oczach.
Koreańskie są mieszankami z olejami naturalnymi, japońskie często bazują na ciekłej parafinie, co dla mnie akurat jest zaletą (argument o powszechnym zapychaniu przez ten składnik już dawno obalono, były też badania wskazujące na dużą skuteczność parafiny w produktach do demakijażu).

Z tym że to nie będą raczej budżetowe opcje, w tej cenie co jest litr Atodermu będzie z 250 ml olejku marek japońskich czy koreańskich.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-17, 22:49   #1493
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Zapomnialam kremu jak jechałam na działkę i na szybko kupiłam w biedrze lirene
Nie wiem czy to stara szata graficzna, bo w google ciężko go znaleźć, ale bardzo fajny, nawilżający, nic się nie klei za cale 20 zł

20230817_234454.jpg20230817_234501_copy_1131x1993.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-18, 07:17   #1494
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Zauważyłaś może zmianę konsystencji tego olejku?
Używam go już długo i parę miesięcy temu kupiłam nowa butle, ale był rzadszy i zaczął mnie szczypać w oczy... Do tego odnoszę wrażenie, że nie domywa już tak dobrze spf, bo zaczęło mnie wysypywać - o ile pryszcze na brodzie zwale na hormony i stres, o tyle zapchane policzki czy czoło to klasyka słabego oczyszczenia... A ono się nie zmieniło. Już więcej tej Biodermy nie kupię, a byłam jej ogromną fanką
Próbowałaś może olejku Isana albo z Balea?
Obecnie testuje masełko Miya oraz balsam z AA z jakiejś nowej serii, w zapasie mam też pastę z Fresh&Naturals.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
A, no właśnie, wydawało mi się że ta druga butelka była rzadsza (czasem przed nałożeniem na twarz olejek splywał mi z dłoni). Nie mam skłonności do zapychania,dlatego nic nie zauważyłam. Wczoraj szukałam innego olejku,ale nic w tak dobrej cenie nie znalazłam. No i kupiłam ponownie, ale najwyżej zużyję do ciała. Fajnie wygląda olejek Veoli,ale sorry cena beznadziejna...Nic innego nie testowałam.Kiedyś spf zmywałam zwykłym żelem, ale trwało to długo i katowałam niepotrzebnie skórę.Muszę zerknąć na olejek z Isana
Chimay, no właśnie ta cena...ale poczytam...Masz jakiś sprawdzony koreański?
Mi jeszcze gdzieś obiło sie o uszy że Palmers Cleansing Oil dobrze zmywa spf, ale też nie testowałam.

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2023-08-18 o 07:19
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-20, 10:08   #1495
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Chimay, no właśnie ta cena...ale poczytam...Masz jakiś sprawdzony koreański?
Mi jeszcze gdzieś obiło sie o uszy że Palmers Cleansing Oil dobrze zmywa spf, ale też nie testowałam.
Od jakichś 7 lat używam tylko azjatyckich produktów do demakijażu i właściwie z wszystkich byłam bardzo zadowolona, więc trudno mi coś polecić. Od dłuższego czasu wolę mleczka od olejków, ale mleczka są niestety droższe.
Najtańsze olejki na promocjach są gdzieś w okolicach 10 Euro za 200 ml w dużych sklepach typu yesstyle.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 11:27   #1496
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Macie jakies sprawdzone olejki do zmywania spf?Ja skończyłam trzecią litrową butlę Atoderm Biodermy i kusi mnie zmienić na coś innego. Oczywiście cenowo Biodermy nie uda się pokonać(wychodzi na prawdę tanio), ale chciałam coś zmienić (no cóż , tak mam)
Ja bardzo lubię dwa - Faceboom olejek i AA LAAB balsam, z tym, że ja jeszcze posiłkuję się gąbeczką konjac.
Zgadzam się z Chimay, że koreańskie najlepsze ale jak nie ma pod ręką to te dwa powyższe polskie są też skuteczne, nie szczypią i nie robią mgły, przynajmniej u mnie

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Dziewczyny, z racji tego, że zachorowałam i przyjmuję chemię, potrzebuję zmienić spf chemiczny na mineralny (50, 30 może też być). Nie mam kompletnie doświadczenia z filtrami mineralnymi, miałam kiedyś tte -Benton, Yadah i Australian Gold tint i tylko z Australiana byłam zadowolona, nawet wiele lat, ale potem skóra mi się zmieniła, oni też coś pozmieniali w formule i zaczął mnie bardzo ściągać i wysuszać. Potrzebuję Waszej rady co kupić, najlepiej coś co nada się na całą twarz łącznie z okolicą oczu oraz na szyję (no ewentualnie sama twarz i szyja). Na co dzień już się nie maluję podkładami ale mogę jakieś bb użyć, gdyby bielił zbytnio (mam średnią karnację).
Na YT wychwalają nowy koreański Haruharu, ale u nas w polskich internetach nie mogę go dostać. Jeżeli macie jakieś swoje polecajki to napiszcie, bardzo proszę
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 15:43   #1497
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Oby choróbsko szybko sobie poszło
Dla mamy na chemi też szukałam filtra, bo pierwszy jaki sobie zakupiła (Alphanova) był tłusty i jej spływał białymi strużkami. Heliocare Mineral Fluid był najfajniejszy w konsystencji na lato, ale bieli. Niby zabarwiony na beż, ale ma bardzo mało tego barwnika. SVR Ecran Mineral wersja do skóry mieszanej i normalnej ma lepszy odcień, bo mama latem i tak się opaliła używając tego Alphanova i nie ma tak jasnej skóry. On jest mocniej zabarwiony, więc może lepiej sprawdzić, bo ma tylko jeden kolor. Dla mocno opalonej skóry za jasny, ale dla nieopalonej za ciemny. Jest gdzieś tak po środku. Matowe to oba nie były do końca, ale SVR był mniej matowy niż Heliocare - ale zdecydowanie nie aż tak tłusty jak filtry mineralne być potrafią.
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 20:21   #1498
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez hasta_la_vista Pokaż wiadomość
Oby choróbsko szybko sobie poszło
Dla mamy na chemi też szukałam filtra, bo pierwszy jaki sobie zakupiła (Alphanova) był tłusty i jej spływał białymi strużkami. Heliocare Mineral Fluid był najfajniejszy w konsystencji na lato, ale bieli. Niby zabarwiony na beż, ale ma bardzo mało tego barwnika. SVR Ecran Mineral wersja do skóry mieszanej i normalnej ma lepszy odcień, bo mama latem i tak się opaliła używając tego Alphanova i nie ma tak jasnej skóry. On jest mocniej zabarwiony, więc może lepiej sprawdzić, bo ma tylko jeden kolor. Dla mocno opalonej skóry za jasny, ale dla nieopalonej za ciemny. Jest gdzieś tak po środku. Matowe to oba nie były do końca, ale SVR był mniej matowy niż Heliocare - ale zdecydowanie nie aż tak tłusty jak filtry mineralne być potrafią.
Dziękuję
Heliocare brzmi dobrze, sprawdzę go. Chciałabym też coś na szyję, bez koloru, żeby nie brudzić aż tak ubrań. Łatwo nie jest z tymi mineralnymi, wiadomo. Mam i chemię i hormony więc skóra za chwilę pewnie zrobi się wrażliwa, skłonna do przebarwień. Niektórzy radzą zminimalizować maksymalnie używanie kosmetyków, dla mnie właśnie na dzień takim minimum to nawilżenie i ochrona przed słońcem.

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Jeszcze chcę zapytać o nano formuły, w Heliocare właśnie i cynk i dwutlenek tytanu są w wersji nano. Jest czego się bać, czy nie? Ja jednak trochę się obawiam tego przenikania przez skórę...

Edytowane przez Desigual
Czas edycji: 2023-09-02 o 20:14
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 07:28   #1499
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

A to nie znam się. Mamie jej onkolog zalecił używanie filtra i żeby wybrała mineralny, ale nic nie wspominał o nano. Myślę, że filtry sporo pomagały, bo nawet wiosną szybko ją słońce brało, miała wydelikaconą skórę. Po każdej chemii łuszczyła się że hej, jak jaszczurka
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 12:39   #1500
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Dziękuję
Heliocare brzmi dobrze, sprawdzę go. Chciałabym też coś na szyję, bez koloru, żeby nie brudzić aż tak ubrań. Łatwo nie jest z tymi mineralnymi, wiadomo. Mam i chemię i hormony więc skóra za chwilę pewnie zrobi się wrażliwa, skłonna do przebarwień. Niektórzy radzą zminimalizować maksymalnie używanie kosmetyków, dla mnie właśnie na dzień takim minimum to nawilżenie i ochrona przed słońcem.

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Jeszcze chcę zapytać o nano formuły, w Heliocare właśnie i cynk i dwutlenek tytanu są w wersji nano. Jest czego się bać, czy nie? Ja jednak trochę się obawiam tego przenikania przez skórę...
może coś z certyfikatem cosmos natural będzie najlepsze?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-27 17:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:26.