Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-01-15, 12:34   #3241
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cukierkowa1 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam pytanie Jakim t³uszczem smarujecie pieczywo?
Ja zazwyczaj do smarowania pieczywa u¿ywam albo jogurtu greckiego (czasem dosypujê do niego pieprz kajeñski), albo chrzan, awokado, musztarda... Czasami odrobina oliwy z oliwek

Nie u¿ywam mas³a, a ju¿ na pewno nie margaryny (!!), czy te¿ t³ustych serków kanapkowych

Mo¿na siê przyzwyczaiæ do kanapek bez takich smarowide³
Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 13:59   #3242
Potyczka
Raczkowanie
 
Avatar Potyczka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Super w±tek! Pomy¶la³am, ¿e te¿ powinnam wrzuciæ tu swój jad³ospis i poddaæ siê ocenie Mój problem z jedzeniem jest taki, ¿e kuchnia mojej mamy odwiecznie opiera³a siê na pierogach, nale¶nikach, plackach ziemniaczanych, kluskach ¶l±skich, t³ustych sosach, kanapkach i tym podobnych. Dodajcie do tego moje zami³owanie do pizzy, fast foodów, s³odyczy oraz skrajn± niechêæ (a wrêcz obrzydzenie) w kierunku warzyw, owoców, miêsa i ryb.
I przez lata jad³am w taki ¶mieciowy sposób, ale stwierdzi³am, ¿e muszê podj±æ próbê zmiany nawyków ¿ywieniowych. Nie za bardzo umiem gotowaæ i nie mam takiego zmys³u tworzenia w kuchni, muszê mieæ dok³adny przepis a i z nim nie zawsze mi wychodzi.

Przechodz±c do dzisiejszego jad³ospisu:
1. miska twarogu pó³t³ustego z jogurtem naturalnym, rzodkiewk± i szczypiorkiem, kefir
2. 3 pulpety z indyka (pieczone), buraczki (powinnam tu dodaæ t³uszcz?)
3. jakie¶ orzechy, albo pistacje
4. kanapki z chleba z herta (wystêpuje pod nazw± 'firmowy' i jest ciê¿ki, w przekroju widaæ pe³ne ziarna, wydaje mi siê ok) z past± z tuñczyka (sama zrobiê) i pomidorkami koktajlowymi.

Poza tym pijê herbatki, ¿urawinê i wodê mineraln±.

Na jutro zaplanowa³am:
1. kanapki z serem ¿ó³tym, sa³at± i pomidorkami
2. owoce (jeszcze nie wiem jakie uda mi siê kupiæ)
3. udko kurczaka sma¿one, buraczki albo surówka porowa (kupuje gotowe w PSS)
4. jajecznica na szynce, ze szczypiorkiem, kakao (jakie prawdziwe)

Co my¶licie?

Aha, co do sportu, planujê codziennie æwiczyæ ok godzinê zumbê, czy jakie¶ inne treningi na Kinecta. Pracê mam siedz±c±. Chcia³abym schudn±æ, ale nie wiem ile kg, po prostu ostatnio wyros³y mi do¶æ paskudne wa³y t³uszczu na boczkach, mam zamiar siê ich pozbyæ.

Edytowane przez Potyczka
Czas edycji: 2014-01-15 o 14:03
Potyczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 14:53   #3243
discorobaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Hej Kochani!
Chcia³abym do³±czyæ do waszego grona i poddaæ waszej ocenie mój jad³ospis Mam problem z wag±, którego niestety nie da siê ukryæ, postanowi³am wzi±c siê za siebie. Jestem kobiet±, mam 25 lat, 168cm wzrostu i wa¿ê 96 kg. Od pewnego czasu zwracam du¿± uwagê na to co jem ale niestety zdarza³o mi siê oszukiwaæ. Waga ani drgnê³a . Dlatego postanowi³am je¶æ zdrowo i mieæ czyste sumienie. napisze wam móje jad³ospisy z dnia wczorajszego i dziejszego

Wczoraj:
Godz. 9:00- serek wiejski, po³ bu³ki dyniowej + warzywa
Godz. 12:00- sa³atka (50g sera feta, trochê pomidora, ogórka, rucoli i kapka octu balsamicznego)
Godz. 15:00- pó³ udka z kyrczaka, gotowana marchewka, szklanka kaszy gryczanej
Godz. 18:00- pó³ kalafiora, jajka
Potem by³am 2 godziny na fitnessie skoñczy³am æwiczyæ o 22.
Godz. 22:00- 2 plasterki wêdliny, kefir.

Dzisiaj
Godz. 9:00- serek wiejski, pó³ bu³ki dyniowej, warzywa
Godz. 12:00- jogurt naturalny + pó³ szklanki mussli(mussli sama zrobi³am, zawiera miedzy innymi: p³atki owsiane, otêby, suszone owoce, warzywa)
Godz. 15:00- pó³ udka z kyrczaka, gotowana marchewka, szklanka kaszy gryczanej
Godz. 18:00- sa³atka z kalafiora(kalafior, ogórke, koperek, czosnek, trochê jogurtu natutalnego)
Godz 20:30- 100 gram twaro¿ku pó³t³ustego + warzywa

Do tego pijê du¿o wody, herbaty (bez cukru) i æwiczê 3 razy w tygodniu.

Czekam na wasze opinie, sugestie
Pozdrawiam
discorobaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 15:36   #3244
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzie¶ na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomo¶ci: 6 518
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cukierkowa1 Poka¿ wiadomo¶æ
No dobrze zauwa¿y³a¶. Mam takie ci±gotki i nie umiem sobie z tym poradziæ. Tak sobie mówiê, ¿e lepszy taki miód, czy domowy d¿em odrobinê ni¿ ciasto czy inne s³odycze

[/COLOR]Mam pytanie Jakim t³uszczem smarujecie pieczywo?
No to musisz te ci±gotki w sobie zwalczaæ. Zobaczysz, ¿e jak d³ugo nie bêdziesz jad³a takich rzeczy, to nawet ochota Ci minie, bo organizm siê odzwyczai (przynajmniej ja tak mam). Mi np. niedostarczanie cukru w postaci s³odyczy, napojów czy zaprzestanie s³odzenia herbaty, kawy bardzo s³u¿y: przede wszystkim poprawa stanu skóry. Zjedz sobie lepiej jaki¶ s³odki owoc, polecam kiwi, mango. Pyszne s±, s³odziutkie, je¶li dojrza³e.

Ja u¿ywam mas³a 82% t³uszczu.

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Potyczka Poka¿ wiadomo¶æ
Przechodz±c do dzisiejszego jad³ospisu:
1. miska twarogu pó³t³ustego z jogurtem naturalnym, rzodkiewk± i szczypiorkiem, kefir bia³ko jest, warzywa jakie¶ s±, ale nie ma wêglowodanów
2. 3 pulpety z indyka (pieczone), buraczki (powinnam tu dodaæ t³uszcz?) tak powinna¶ dodaæ t³uszcz np ³y¿kê oliwy z oliwek do polania kaszy/ry¿u itd., i znowu nie ma wêglowodanów: kasza (np. gryczana, jêczmienna)/ry¿ br±zowy/ziemniaki
3. jakie¶ orzechy, albo pistacje ok
4. kanapki z chleba z herta (wystêpuje pod nazw± 'firmowy' i jest ciê¿ki, w przekroju widaæ pe³ne ziarna, wydaje mi siê ok) z past± z tuñczyka (sama zrobiê) i pomidorkami koktajlowymi. ile tych kanapek? mo¿esz posmarowaæ chleb mas³em, ale prawdziwym, nie margaryn± czy miksem.

nie ma wcale owoców, mo¿e byæ te¿ wiêcej warzyw

Poza tym pijê herbatki, ¿urawinê i wodê mineraln±.

Na jutro zaplanowa³am:
1. kanapki z serem ¿ó³tym, sa³at± i pomidorkami , ja bym zamiast sera wziê³a jakie¶ dobre miêsko
2. owoce (jeszcze nie wiem jakie uda mi siê kupiæ) to nie jest posi³ek, dodaj jeszcze co¶ do tego, np jogurt naturalny, serek naturalny homo, albo zrób sobie z tym owocem owsiankê
3. udko kurczaka sma¿one, buraczki albo surówka porowa (kupuje gotowe w PSS) dodaj ¼ród³o wêglowodanów, udka kurczaka nie sma¿, tylko ugotuj albo upiecz plus ¼ród³o t³uszczy
4. jajecznica na szynce, ze szczypiorkiem, kakao (jakie prawdziwe) ok

Co my¶licie?
Jak wy¿ej.

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Cytat:
Napisane przez discorobaczek Poka¿ wiadomo¶æ
Hej Kochani!
Chcia³abym do³±czyæ do waszego grona i poddaæ waszej ocenie mój jad³ospis Mam problem z wag±, którego niestety nie da siê ukryæ, postanowi³am wzi±c siê za siebie. Jestem kobiet±, mam 25 lat, 168cm wzrostu i wa¿ê 96 kg. Od pewnego czasu zwracam du¿± uwagê na to co jem ale niestety zdarza³o mi siê oszukiwaæ. Waga ani drgnê³a . Dlatego postanowi³am je¶æ zdrowo i mieæ czyste sumienie. napisze wam móje jad³ospisy z dnia wczorajszego i dziejszego

Wczoraj:
Godz. 9:00- serek wiejski, po³ bu³ki dyniowej + warzywa
Godz. 12:00- sa³atka (50g sera feta, trochê pomidora, ogórka, rucoli i kapka octu balsamicznego)
Godz. 15:00- pó³ udka z kyrczaka, gotowana marchewka, szklanka kaszy gryczanej
Godz. 18:00- pó³ kalafiora, jajka
Potem by³am 2 godziny na fitnessie skoñczy³am æwiczyæ o 22.
Godz. 22:00- 2 plasterki wêdliny, kefir.

Dzisiaj
Godz. 9:00- serek wiejski, pó³ bu³ki dyniowej, warzywa
Godz. 12:00- jogurt naturalny + pó³ szklanki mussli(mussli sama zrobi³am, zawiera miedzy innymi: p³atki owsiane, otêby, suszone owoce, warzywa)
Godz. 15:00- pó³ udka z kyrczaka, gotowana marchewka, szklanka kaszy gryczanej
Godz. 18:00- sa³atka z kalafiora(kalafior, ogórke, koperek, czosnek, trochê jogurtu natutalnego)
Godz 20:30- 100 gram twaro¿ku pó³t³ustego + warzywa

Do tego pijê du¿o wody, herbaty (bez cukru) i æwiczê 3 razy w tygodniu.

Czekam na wasze opinie, sugestie
Pozdrawiam
Wed³ug mnie z³y posi³ek po treningu, bo powinna¶ zje¶æ jak±¶ porz±dn± porcjê bia³ka (w miêsku lub w rybce) i wêglowodany. Pora trochê pó¼na, to fakt, ale ja jestem po treningu w¶ciekle g³odna i jad³abym bez wzglêdu na porê.
A no i nie ma za bardzo ¼ród³a t³uszczy. Widzê, ¿e ogólnie boisz siê t³uszczu.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2014-01-15 o 17:12
syklamen jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 15:58   #3245
discorobaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

syklamen- mo¿na tak powiedzieæ, ¿e bojê siê t³uszczu ;p ale przy mojej wadze nie wiem czy jest on wskazany, chcia³abym, ¿eby waga zaczê³a i¶æ w dó³ ;p t³uszcz dostarczam w postaci orzechów, oliwy z oliwek, sery

Mam te¿ problem z tym co je¶æ w³a¶nie po treningu, bo zazwyczaj æwiczê wieczorami, pracê koñczê o 18-19, a w weekendy mam szko³ê i te¿ zazwyczaj do godzin popo³udniowych, jedynie jak mam jaki¶ dzieñ wolny to moge æwiczyæ trochê wcze¶niej. A staram siê aby kolacja by³a bia³kowa ju¿ bez wêglowodanów. A na ka¿dy posi³ek nie mogê te¿ je¶æ piersi z kurczaka czy ryby ;p dlatego kombinuje jako¶ inaczej ;p
discorobaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 16:24   #3246
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez discorobaczek Poka¿ wiadomo¶æ
Hej Kochani!
Chcia³abym do³±czyæ do waszego grona i poddaæ waszej ocenie mój jad³ospis Mam problem z wag±, którego niestety nie da siê ukryæ, postanowi³am wzi±c siê za siebie. Jestem kobiet±, mam 25 lat, 168cm wzrostu i wa¿ê 96 kg. Od pewnego czasu zwracam du¿± uwagê na to co jem ale niestety zdarza³o mi siê oszukiwaæ. Waga ani drgnê³a . Dlatego postanowi³am je¶æ zdrowo i mieæ czyste sumienie. napisze wam móje jad³ospisy z dnia wczorajszego i dziejszego

Wczoraj:
Godz. 9:00- serek wiejski, po³ bu³ki dyniowej + warzywa na ¶niadanie mo¿esz spokojnie zje¶æ ca³± bu³kê
Godz. 12:00- sa³atka (50g sera feta, trochê pomidora, ogórka, rucoli i kapka octu balsamicznego) skropi³abym delikatnie oliw± z oliwek
Godz. 15:00- pó³ udka z kyrczaka, gotowana marchewka, szklanka kaszy gryczanej pó³ udka to raczej porcja dla kota na R zjedz ca³e, byle bez skóry, i dodaj jaki¶ zdrowy t³uszcz
Godz. 18:00- pó³ kalafiora, jajka ile jajek?
Potem by³am 2 godziny na fitnessie skoñczy³am æwiczyæ o 22.
Godz. 22:00- 2 plasterki wêdliny, kefir. wg mnie s³abo, rozumiem ¿e godzina pó¼na, ale po 2 godzinach æwiczeñ powinna¶ jednak zje¶æ jakie¶ wêgle i dobre bia³ko (rybkê albo miêso, ale nie 2 plasterki szynki, tylko porz±dny kawa³ek)

Dzisiaj
Godz. 9:00- serek wiejski, pó³ bu³ki dyniowej, warzywa tak samo jak wy¿ej
Godz. 12:00- jogurt naturalny + pó³ szklanki mussli(mussli sama zrobi³am, zawiera miedzy innymi: p³atki owsiane, otêby, suszone owoce, warzywa) tu fajnie
Godz. 15:00- pó³ udka z kyrczaka, gotowana marchewka, szklanka kaszy gryczanej tak samo jak wy¿ej
Godz. 18:00- sa³atka z kalafiora(kalafior, ogórke, koperek, czosnek, trochê jogurtu natutalnego) dorzuæ tu np. jajko i bêdzie cacy
Godz 20:30- 100 gram twaro¿ku pó³t³ustego + warzywa ok

Do tego pijê du¿o wody, herbaty (bez cukru) i æwiczê 3 razy w tygodniu.

Czekam na wasze opinie, sugestie
Pozdrawiam
T³uszcze powinni spo¿ywaæ wszyscy, bez wzglêdu na wagê. Nie jedz±c t³uszczy wcale albo bardzo ma³o narobisz sobie tylko k³opotów, stracisz miesi±czkê. Jedz±c za ma³o, szczególnie w dni treningowe, spowolnisz sobie metabolizm.
Fajnie, ¿e jesz du¿o warzyw, ale warzywa to nie wszystko.

Cytat:
Napisane przez discorobaczek Poka¿ wiadomo¶æ
A na ka¿dy posi³ek nie mogê te¿ je¶æ piersi z kurczaka czy ryby ;p dlatego kombinuje jako¶ inaczej ;p
Rozumiem Ciê, na kurczaka nie mogê ju¿ powoli patrzeæ. Dobre (jak nie lepsze) chude miêso to równie¿ polêdwiczki wieprzowe i ligawa wo³owa, przy czym ligawa, przynajmniej dla mnie, jest za droga. Polêdwiczki ju¿ prêdzej.
Moim zdaniem, na kolacje w dni treningowe jednak powinna¶ zje¶æ jakie¶ miêso albo rybê, a w dni bez æwiczeñ mo¿esz je¶æ twaróg.
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-01-15 o 16:34
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 16:34   #3247
discorobaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Jad³ospis na jutro:
R
Godz. 8:00- 100g twaro¿ku pó³t³ustego, kromka chleba razowego lub pó³ bu³ki, warzywa
Mam dzieñ wolny ale bêdê lataæ za³atwiaæ sprawy na mie¶cie, wiêc musi byæ to cos co mogê chwyciæ do rêki i zje¶æ w "biegu"
Godz. 10:30- jab³ko, marchewka, jagurt naturalny
Godz. 13:30- zapiekanka (ry¿ br±zowy, szpinak, ser feta)
Potem æwiczê od 15 do 17.
Godz. 17:30- pieczona ryba, trochê kaszy gryczanej, ogórek kiszony
Godz. 20:00- 2 jajka+warzywa+ mo¿e trochê orzechów

Pi±tek
R
godz: 6:30- bu³ka lub 2 kromki chleba razowego, serek wiejski, warzywa
I tutaj jest ma³y problem, bo w pi±tek mam egzamin zawodowy, który trwa 4 godziny ;/ skoñczê najpó¼niej o godzinie 12.
Godz. 12:00- ma¶lanka, jab³ko
Godz. 14:30- zupa ogórkowa z piersi± z kurczaka i kasz± jêczmienn±
Godz. 16:45- serek homogenizowany, banan
Basen 45 min.
Godz. 20:00- ryba pieczona, trochê kaszy kus kus + warzywa

Czekam na ocenê
discorobaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 16:48   #3248
Potyczka
Raczkowanie
 
Avatar Potyczka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

syklamen - dziêkujê Wiesz co, naczyta³am siê o diecie paleo i stara³am siê ograniczyæ w diecie pieczywo, kasze i takie tam, ale mo¿e faktycznie bêdê dodawaæ kaszê gryczan± do obiadu, odpowiada mi jej smak i dziêki niej mo¿na przemyciæ trochê t³uszczu.
Kanapek na kolacje mam w planach dwie - kromki s± ma³e ale bardzo syc±ce, poza tym postawiê na du¿± ilo¶æ pasty z tuñczyka. Mas³em nie posmarujê, bo w pa¶cie jest ³y¿eczka majonezu, ale ogólnie u¿ywam mas³a, £aciate albo Kerrygold
Potyczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 16:48   #3249
discorobaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Napisane przez discorobaczek
Hej Kochani!
Chcia³abym do³±czyæ do waszego grona i poddaæ waszej ocenie mój jad³ospis Mam problem z wag±, którego niestety nie da siê ukryæ, postanowi³am wzi±c siê za siebie. Jestem kobiet±, mam 25 lat, 168cm wzrostu i wa¿ê 96 kg. Od pewnego czasu zwracam du¿± uwagê na to co jem ale niestety zdarza³o mi siê oszukiwaæ. Waga ani drgnê³a . Dlatego postanowi³am je¶æ zdrowo i mieæ czyste sumienie. napisze wam móje jad³ospisy z dnia wczorajszego i dziejszego

Wczoraj:
Godz. 9:00- serek wiejski, po³ bu³ki dyniowej + warzywa na ¶niadanie mo¿esz spokojnie zje¶æ ca³± bu³kê
Godz. 12:00- sa³atka (50g sera feta, trochê pomidora, ogórka, rucoli i kapka octu balsamicznego) skropi³abym delikatnie oliw± z oliwek
Godz. 15:00- pó³ udka z kyrczaka, gotowana marchewka, szklanka kaszy gryczanej pó³ udka to raczej porcja dla kota na R zjedz ca³e, byle bez skóry, i dodaj jaki¶ zdrowy t³uszcz
Godz. 18:00- pó³ kalafiora, jajka ile jajek?
Potem by³am 2 godziny na fitnessie skoñczy³am æwiczyæ o 22.
Godz. 22:00- 2 plasterki wêdliny, kefir. wg mnie s³abo, rozumiem ¿e godzina pó¼na, ale po 2 godzinach æwiczeñ powinna¶ jednak zje¶æ jakie¶ wêgle i dobre bia³ko (rybkê albo miêso, ale nie 2 plasterki szynki, tylko porz±dny kawa³ek)

Dzisiaj
Godz. 9:00- serek wiejski, pó³ bu³ki dyniowej, warzywa tak samo jak wy¿ej
Godz. 12:00- jogurt naturalny + pó³ szklanki mussli(mussli sama zrobi³am, zawiera miedzy innymi: p³atki owsiane, otêby, suszone owoce, warzywa) tu fajnie
Godz. 15:00- pó³ udka z kyrczaka, gotowana marchewka, szklanka kaszy gryczanej tak samo jak wy¿ej
Godz. 18:00- sa³atka z kalafiora(kalafior, ogórke, koperek, czosnek, trochê jogurtu natutalnego) dorzuæ tu np. jajko i bêdzie cacy
Godz 20:30- 100 gram twaro¿ku pó³t³ustego + warzywa ok

Do tego pijê du¿o wody, herbaty (bez cukru) i æwiczê 3 razy w tygodniu.

Czekam na wasze opinie, sugestie
Pozdrawiam


Wczoraj:
Godz. 9:00- serek wiejski, po³ bu³ki dyniowej + warzywa na ¶niadanie mo¿esz spokojnie zje¶æ ca³± bu³kê, nie czuje rano potrzeby jedzenia wiêcej, bo ju¿ jestem najedzona samym serkiem wiejskim
Godz. 12:00- sa³atka (50g sera feta, trochê pomidora, ogórka, rucoli i kapka octu balsamicznego) skropi³abym delikatnie oliw± z oliwek, normalnie doda³abym oliwy z oliwek, sle akurat mi siê skoñczy³a ;p
Godz. 15:00- pó³ udka z kyrczaka, gotowana marchewka, szklanka kaszy gryczanej pó³ udka to raczej porcja dla kota na R zjedz ca³e, byle bez skóry, i dodaj jaki¶ zdrowy t³uszcz, to udko by³o bardzo du¿o, a dodatkowo wyczyta³am, ¿e udko jest bardziej kaloryczne od piersi
Godz. 18:00- pó³ kalafiora, jajka ile jajek?1jajko
Potem by³am 2 godziny na fitnessie skoñczy³am æwiczyæ o 22.
Godz. 22:00- 2 plasterki wêdliny, kefir. wg mnie s³abo, rozumiem ¿e godzina pó¼na, ale po 2 godzinach æwiczeñ powinna¶ jednak zje¶æ jakie¶ wêgle i dobre bia³ko (rybkê albo miêso, ale nie 2 plasterki szynki, tylko porz±dny kawa³ek)
tutaj siê poprawiê
dziêki za podpowiedzi

Na razie jest to dla mnie do¶æ skompikowane, muszê codziennie my¶leæ planowaæ, i¶æ do dklepu kupiæ sk³adniki, wstawaæ du¿o wcze¶niej, ugotowaæ i zapakowaæ jedzenie na ca³y dzieñ...

Dzisiaj
Godz. 9:00- serek wiejski, pó³ bu³ki dyniowej, warzywa tak samo jak wy¿ej
Godz. 12:00- jogurt naturalny + pó³ szklanki mussli(mussli sama zrobi³am, zawiera miedzy innymi: p³atki owsiane, otêby, suszone owoce, warzywa) tu fajnie
Godz. 15:00- pó³ udka z kyrczaka, gotowana marchewka, szklanka kaszy gryczanej tak samo jak wy¿ej
Godz. 18:00- sa³atka z kalafiora(kalafior, ogórke, koperek, czosnek, trochê jogurtu natutalnego) dorzuæ tu np. jajko i bêdzie cacy
Godz 20:30- 100 gram twaro¿ku pó³t³ustego + warzywa ok
discorobaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 17:00   #3250
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez discorobaczek Poka¿ wiadomo¶æ
Napisane przez discorobaczek
Hej Kochani!
Chcia³abym do³±czyæ do waszego grona i poddaæ waszej ocenie mój jad³ospis Mam problem z wag±, którego niestety nie da siê ukryæ, postanowi³am wzi±c siê za siebie. Jestem kobiet±, mam 25 lat, 168cm wzrostu i wa¿ê 96 kg. Od pewnego czasu zwracam du¿± uwagê na to co jem ale niestety zdarza³o mi siê oszukiwaæ. Waga ani drgnê³a . Dlatego postanowi³am je¶æ zdrowo i mieæ czyste sumienie. napisze wam móje jad³ospisy z dnia wczorajszego i dziejszego

Wczoraj:
Godz. 9:00- serek wiejski, po³ bu³ki dyniowej + warzywa na ¶niadanie mo¿esz spokojnie zje¶æ ca³± bu³kê
Godz. 12:00- sa³atka (50g sera feta, trochê pomidora, ogórka, rucoli i kapka octu balsamicznego) skropi³abym delikatnie oliw± z oliwek
Godz. 15:00- pó³ udka z kyrczaka, gotowana marchewka, szklanka kaszy gryczanej pó³ udka to raczej porcja dla kota na R zjedz ca³e, byle bez skóry, i dodaj jaki¶ zdrowy t³uszcz
Godz. 18:00- pó³ kalafiora, jajka ile jajek?
Potem by³am 2 godziny na fitnessie skoñczy³am æwiczyæ o 22.
Godz. 22:00- 2 plasterki wêdliny, kefir. wg mnie s³abo, rozumiem ¿e godzina pó¼na, ale po 2 godzinach æwiczeñ powinna¶ jednak zje¶æ jakie¶ wêgle i dobre bia³ko (rybkê albo miêso, ale nie 2 plasterki szynki, tylko porz±dny kawa³ek)

Dzisiaj
Godz. 9:00- serek wiejski, pó³ bu³ki dyniowej, warzywa tak samo jak wy¿ej
Godz. 12:00- jogurt naturalny + pó³ szklanki mussli(mussli sama zrobi³am, zawiera miedzy innymi: p³atki owsiane, otêby, suszone owoce, warzywa) tu fajnie
Godz. 15:00- pó³ udka z kyrczaka, gotowana marchewka, szklanka kaszy gryczanej tak samo jak wy¿ej
Godz. 18:00- sa³atka z kalafiora(kalafior, ogórke, koperek, czosnek, trochê jogurtu natutalnego) dorzuæ tu np. jajko i bêdzie cacy
Godz 20:30- 100 gram twaro¿ku pó³t³ustego + warzywa ok

Do tego pijê du¿o wody, herbaty (bez cukru) i æwiczê 3 razy w tygodniu.

Czekam na wasze opinie, sugestie
Pozdrawiam


Wczoraj:
Godz. 9:00- serek wiejski, po³ bu³ki dyniowej + warzywa na ¶niadanie mo¿esz spokojnie zje¶æ ca³± bu³kê, nie czuje rano potrzeby jedzenia wiêcej, bo ju¿ jestem najedzona samym serkiem wiejskim
Godz. 12:00- sa³atka (50g sera feta, trochê pomidora, ogórka, rucoli i kapka octu balsamicznego) skropi³abym delikatnie oliw± z oliwek, normalnie doda³abym oliwy z oliwek, sle akurat mi siê skoñczy³a ;p
Godz. 15:00- pó³ udka z kyrczaka, gotowana marchewka, szklanka kaszy gryczanej pó³ udka to raczej porcja dla kota na R zjedz ca³e, byle bez skóry, i dodaj jaki¶ zdrowy t³uszcz, to udko by³o bardzo du¿o, a dodatkowo wyczyta³am, ¿e udko jest bardziej kaloryczne od piersi
Godz. 18:00- pó³ kalafiora, jajka ile jajek?1jajko
Potem by³am 2 godziny na fitnessie skoñczy³am æwiczyæ o 22.
Godz. 22:00- 2 plasterki wêdliny, kefir. wg mnie s³abo, rozumiem ¿e godzina pó¼na, ale po 2 godzinach æwiczeñ powinna¶ jednak zje¶æ jakie¶ wêgle i dobre bia³ko (rybkê albo miêso, ale nie 2 plasterki szynki, tylko porz±dny kawa³ek)
tutaj siê poprawiê
dziêki za podpowiedzi

Na razie jest to dla mnie do¶æ skompikowane, muszê codziennie my¶leæ planowaæ, i¶æ do dklepu kupiæ sk³adniki, wstawaæ du¿o wcze¶niej, ugotowaæ i zapakowaæ jedzenie na ca³y dzieñ...

Dzisiaj
Godz. 9:00- serek wiejski, pó³ bu³ki dyniowej, warzywa tak samo jak wy¿ej
Godz. 12:00- jogurt naturalny + pó³ szklanki mussli(mussli sama zrobi³am, zawiera miedzy innymi: p³atki owsiane, otêby, suszone owoce, warzywa) tu fajnie
Godz. 15:00- pó³ udka z kyrczaka, gotowana marchewka, szklanka kaszy gryczanej tak samo jak wy¿ej
Godz. 18:00- sa³atka z kalafiora(kalafior, ogórke, koperek, czosnek, trochê jogurtu natutalnego) dorzuæ tu np. jajko i bêdzie cacy
Godz 20:30- 100 gram twaro¿ku pó³t³ustego + warzywa ok
Jeszcze dodam od siebie - strasznie du¿o nabia³u tu widzê. Mo¿e ogranicz te twaro¿ki i jogurty do jednego razu dziennie, a resztê bia³ka czerp z jajek, miêsa, ryb, str±czków.
I pytanie nr 2: od jak dawna siê odchudzasz i jak jad³a¶ nim zaczê³a¶ odchudzanie?
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 17:06   #3251
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzie¶ na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomo¶ci: 6 518
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

discorobaczek, scandalistka ju¿ ujê³a wszystko, co chcia³am napisaæ.

Jedno jajko przed treningiem to za ma³o.

W tym jad³ospisie na jutro, który umie¶ci³a¶ ju¿ du¿o lepsze te posi³ki oko³otreningowe.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2014-01-15 o 17:09
syklamen jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 17:09   #3252
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cukierkowa1 Poka¿ wiadomo¶æ
No dobrze zauwa¿y³a¶. Mam takie ci±gotki i nie umiem sobie z tym poradziæ. Tak sobie mówiê, ¿e lepszy taki miód, czy domowy d¿em odrobinê ni¿ ciasto czy inne s³odycze

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Mam pytanie Jakim t³uszczem smarujecie pieczywo?

Mas³o jest w porz±dku u¿ywaj go
Syklamen zapewne chodzi³o o to ¿e w innych posi³kach u Ciebie ma³o t³uszczu
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 17:52   #3253
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

I. 50g chleba razowego z pestkami dyni, z roszponk± i past± z tuñczyka (tuñczyk wsw 60g, kukurydza (³y¿ka), jogurt naturalny, keczup, pieprz i sól)
II. Jab³ko, gar¶æ orzechów w³oskich, pó³litrowy kubek czystego czerwonego barszczu
III. 60g makaronu pe³noziarnistego z sosem bolognese: miêso mielone z szynki 100g, passata pomidorowa, cebula, pieczarki, czosnek, kapary, ¶wie¿a bazylia, oliwa z oliwek
IV. Placuszki warzywne: marchewka, seler, natka pietruszki, jajko, pe³noziarnista m±ka orkiszowa, otrêby owsiane; usma¿one na niewielkiej ilo¶ci oliwy z oliwek, zjedzone z sosem czosnkowym na bazie jogurtu naturalnego
__________________

scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 20:52   #3254
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 462
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Ja te¿ proszê o ocenê
R
I 2 kromki razowego z serkiem wiejskim, szczypiorkiem i ogórkiem kiszonym
II bu³ka grahamka z kotletem drobiowym (zmielone podudzia z jajkami, na jednego przypada ok 1/5 ³y¿eczki oleju rzepakowego), serkiem i ogórkiem jw
III gar¶æ orzechów w³oskich + ³y¿eczka miodu
IV dwa ma³e sznycle (wcze¶niej usma¿one na t³uszczu, u mnie podgrzane na suchej patelni- t¿ zjad³ kotlety drobiowe a mi zosta³y sznycle) + plaster sera ¿ó³tego, czerwona kiszona kapusta, pó³ papryki, serek jw
V (jeszcze bêdzie) koktajl 2 banany i jogurt naturalny
Elph jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 21:01   #3255
discorobaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Erena- æwiczê od wrzesnia ale do tej pory to bylo 1-2 razy w tyg ale kondycja troche mi sie poprawila. Zdrowo sie od¿ywiam od listopada ale i tak czesto zaliczalam wpadki, nie planowalam posilkow i na szybko cos jadlam, jakiegos fast fooda, albo pol dnia nie jadlam i wieczorem nadrabialam, jakis ciezki posilek plud cos slodkiego. Od jakiegos tygodnia staram sie tak dobrze dobierac te skladniki w diecie ale chyba nie do konca mi to jeszcze wychodzi.
A jeszcze wczesniej w mojej diecie zawsze bylo duzo zdrowych skladnikow ale i tez tych nie zdrowych, nie odmawialam sobie slodyczy czy tlusych potraw.
__________________
Wzrost: 168cm
Waga pocz±tkowa: 96kg (15.01.2014r.)
Cel I: 90kg
discorobaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 21:34   #3256
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Kolejne zmagania. raczej chyba U. ale zmieerzam na P.............
ruch:w sumie ok 1.5h chodzenia/spaceru.

* 7:45 po przebudzeniu
: woda niegazowana ciep³a z cytryna
8.30 Sniadanie:
owsianka na mleku z twarogiem, orzechami laskowymi, pestkami slonecznika, suszonymi owocami goji i calym kiwi.

owsianka (pó³ szklanki p³atków owsianych górskich), gar¶æ orzechów laskowych, suszonych jagód goji, lyzka otrab ¿ytnich eko, ³y¿eczka pestek s³onecznika, gruby plaster twarogu po³tlustego, szklanka mleka 2%, i wkrojone kiwi. ; zielona herbata.


12.oo II ¦niadanie: grahamka z avokado, tofu i warzywami

grahamka 70g wysmarowana avokado, z 4 grubymi plastrami togu (krojone z d³u¿szego boku kostki) z natk± pietruszki, salata i po po³owie papryki zielonej i czerwonej na zagrychê. ; kawa czarna.

16.15. Obiad (pó¼ny niestety): http://static.squarespace.com/static...PG?format=500w

poledwica wolowa z angusa z makaronem razowym i pomidorkami cherry


18.30 Przek±ska: jablko, 2 paski czekolady z migda³ami, kawa.

21. Kolacja:
2 duze kromki razowca, ³oso¶ wedzony 50g, serek wiejski, warzywa.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2014-01-15 o 21:40
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 21:35   #3257
Famijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje dzisiejsze U/P

I Owsianka na szklance mleka 2% (1 ³y¿ka ¿ytnich, 2 owsianych, 1 otr±b, ³y¿eczka siemienia, 2³y¿ki "Zdrowy b³onnik), 1/2banana, 1/2 kiwi, ³y¿eczka p³atków migda³owych, ³y¿eczka wiórków kokosowych

II kanapka szkolna z dwóch kromek ¿ytniego chlebaz mas³em, serkiem kozim i cukini± + 2 marchewki

III 4 ³y¿ki kuskusa (suchego), polêdwiczka wieprzowa na oliwie z oliwek podsma¿ana i duszona z cebulk±, oliwkami i pomidorami i z puszki + sa³atka z pomidorów ¶wie¿ych

IV pomaranæza

V kasza manna (25 g) na szklance mleka 2% ze startym jab³kiem, serkiem wiejskim lekkim (150g), pestkami dyni (1 ³y¿ka) i cynamonem

Edytowane przez Famijana
Czas edycji: 2014-01-15 o 21:37
Famijana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 22:12   #3258
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje dzisiejsze 'R'

¦niadanie: sa³atka z cieciorki, jajka, ogórka, pomidora, cebuli, z pietruszk±, olejem z pestek dyni i sumakiem i kuminem

II ¦niadanie: gruby plaster pieczeni z indyka, chleb razowy, sa³atka z buraków, mozarelli, orzechów w³oskich i pomarañczy z kremem balsamicznym i olejem z pestek dyni

Obiad: kotlety z indyka ze start± cukini± z grilla, sa³atka z miksu sa³at, pomidora, ogórka kiszonego, pieczarek, oliwek czarnych, skropione dressingiem z oliwy z oliwek z musztard± i kremem balsamicznym; bu³ka razowa (zapomnia³am ugotowaæ kaszê to zjad³am z bu³k±)

Kolacja: twaróg z jogurtem domowej roboty, ogórek, kie³ki rzodkiewki, posypane pra¿onym s. lnianym


Na jutro planujê:

¦niadanie: jajka na twardo z sosem musztardowo - jogurtowym, pieczywo razowe, pomidory koktajlowe, pestki dyni, cebulka i ogórek kiszony - wszystko posypane pra¿onym s. lnianym

II ¦niadanie: hummus skropiony olejem z orzechów laskowych, marchew, papryka, a'la podp³omyk z patelni z m±ki orkiszowej (jako sk³adnik olej kokosowy)

Obiad: grillowana szpinakowa polenta, kawa³ki kurczaka w marynacie z orzeszków ziemnych, sa³atka z czerwonej papryki, ogórka kiszonego i chilli z sosem limonkowym; duszona z czosnkiem cukinia

Kolacja: a'la sernik wytrawny - z cebul±, cukini±, papryk±, papryk± wêdzon±, fasol± czarn±

Nada siê? Widzê, ¿e mam tendencjê do twarogu na kolacjê - ale tak mi najwygodniej. Staram siê urozmaicaæ w ci±gu dnia. Czy powinnam siê postaraæ nie je¶æ go codziennie?
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!

Edytowane przez Ashira
Czas edycji: 2014-01-15 o 22:13
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-16, 08:18   #3259
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez discorobaczek Poka¿ wiadomo¶æ
Erena- æwiczê od wrzesnia ale do tej pory to bylo 1-2 razy w tyg ale kondycja troche mi sie poprawila. Zdrowo sie od¿ywiam od listopada ale i tak czesto zaliczalam wpadki, nie planowalam posilkow i na szybko cos jadlam, jakiegos fast fooda, albo pol dnia nie jadlam i wieczorem nadrabialam, jakis ciezki posilek plud cos slodkiego. Od jakiegos tygodnia staram sie tak dobrze dobierac te skladniki w diecie ale chyba nie do konca mi to jeszcze wychodzi.
A jeszcze wczesniej w mojej diecie zawsze bylo duzo zdrowych skladnikow ale i tez tych nie zdrowych, nie odmawialam sobie slodyczy czy tlusych potraw.
Dzieki za odp. Pytajac o odchudzanie wczesniej mialam glownie na mysli to, czy ograniczalas jakos istotnie jedzenie w sensie ilosciowym. O co mi chodzi - w tych jadlospisach, ktore teraz wrzucilas, jest po prostu za malo jedzenia. A Ty - przepraszam, ze walne z grubej rury - nie jestes chudziutka, watla kobietka, wiec sila rzeczy i zapotrzebowanie kaloryczne masz wieksze. Nawet na R. A z kolei jesli wczesniej jakos restrykcyjnie cielas, to odchudzanie na wielszej ilosci dobrego jakosciowo jedzenia bedzie wymagalo duzo cierpliwosci, bo takie glodowki bardzo spowalniaja metabolizm. Zadnych "bajerow" typu Dukan czy 1200 kcal nie robilas, mam nadzieje?
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 08:20   #3260
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Moje dzisiejsze 'R'

¦niadanie: sa³atka z cieciorki, jajka, ogórka, pomidora, cebuli, z pietruszk±, olejem z pestek dyni i sumakiem i kuminem

II ¦niadanie: gruby plaster pieczeni z indyka, chleb razowy, sa³atka z buraków, mozarelli, orzechów w³oskich i pomarañczy z kremem balsamicznym i olejem z pestek dyni

Obiad: kotlety z indyka ze start± cukini± z grilla, sa³atka z miksu sa³at, pomidora, ogórka kiszonego, pieczarek, oliwek czarnych, skropione dressingiem z oliwy z oliwek z musztard± i kremem balsamicznym; bu³ka razowa (zapomnia³am ugotowaæ kaszê to zjad³am z bu³k±)

Kolacja: twaróg z jogurtem domowej roboty, ogórek, kie³ki rzodkiewki, posypane pra¿onym s. lnianym


Na jutro planujê:

¦niadanie: jajka na twardo z sosem musztardowo - jogurtowym, pieczywo razowe, pomidory koktajlowe, pestki dyni, cebulka i ogórek kiszony - wszystko posypane pra¿onym s. lnianym

II ¦niadanie: hummus skropiony olejem z orzechów laskowych, marchew, papryka, a'la podp³omyk z patelni z m±ki orkiszowej (jako sk³adnik olej kokosowy)

Obiad: grillowana szpinakowa polenta, kawa³ki kurczaka w marynacie z orzeszków ziemnych, sa³atka z czerwonej papryki, ogórka kiszonego i chilli z sosem limonkowym; duszona z czosnkiem cukinia

Kolacja: a'la sernik wytrawny - z cebul±, cukini±, papryk±, papryk± wêdzon±, fasol± czarn±

Nada siê? Widzê, ¿e mam tendencjê do twarogu na kolacjê - ale tak mi najwygodniej. Staram siê urozmaicaæ w ci±gu dnia. Czy powinnam siê postaraæ nie je¶æ go codziennie?

Twaróg raz dziennie jest ok nie ma poza tym u Ciebie du¿o nabia³u wiêc spoko
Sama prawie co dzieñ na pó¼n± kolacje jem twaróg

No i zapomnia³am dopisaæ suuuper jad³ospisy, takie ró¿norodne, warto¶ciowe a przy tym smaczne i zdrowe.
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/

Edytowane przez teczowa dlolinka 21
Czas edycji: 2014-01-16 o 08:21
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-16, 08:20   #3261
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Moje dzisiejsze 'R'

¦niadanie: sa³atka z cieciorki, jajka, ogórka, pomidora, cebuli, z pietruszk±, olejem z pestek dyni i sumakiem i kuminem

II ¦niadanie: gruby plaster pieczeni z indyka, chleb razowy, sa³atka z buraków, mozarelli, orzechów w³oskich i pomarañczy z kremem balsamicznym i olejem z pestek dyni

Obiad: kotlety z indyka ze start± cukini± z grilla, sa³atka z miksu sa³at, pomidora, ogórka kiszonego, pieczarek, oliwek czarnych, skropione dressingiem z oliwy z oliwek z musztard± i kremem balsamicznym; bu³ka razowa (zapomnia³am ugotowaæ kaszê to zjad³am z bu³k±)

Kolacja: twaróg z jogurtem domowej roboty, ogórek, kie³ki rzodkiewki, posypane pra¿onym s. lnianym


Na jutro planujê:

¦niadanie: jajka na twardo z sosem musztardowo - jogurtowym, pieczywo razowe, pomidory koktajlowe, pestki dyni, cebulka i ogórek kiszony - wszystko posypane pra¿onym s. lnianym

II ¦niadanie: hummus skropiony olejem z orzechów laskowych, marchew, papryka, a'la podp³omyk z patelni z m±ki orkiszowej (jako sk³adnik olej kokosowy)

Obiad: grillowana szpinakowa polenta, kawa³ki kurczaka w marynacie z orzeszków ziemnych, sa³atka z czerwonej papryki, ogórka kiszonego i chilli z sosem limonkowym; duszona z czosnkiem cukinia

Kolacja: a'la sernik wytrawny - z cebul±, cukini±, papryk±, papryk± wêdzon±, fasol± czarn±

Nada siê? Widzê, ¿e mam tendencjê do twarogu na kolacjê - ale tak mi najwygodniej. Staram siê urozmaicaæ w ci±gu dnia. Czy powinnam siê postaraæ nie je¶æ go codziennie?
Podobaja mi sie Twoje zestawienia smakowe.
Co do twarogu - jesli raz dziennie i wlasnie na kolacje, to nie ma problemu. Fajnie byloby od czasu do czasu zjesc cos innego, ale nadal nie uwazam takiej kolacji za problem.
Jak robisz wytrawny sernik?
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-16, 08:29   #3262
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

patrzê wysyp jad³ospisów, super dorzucam swoj R zna dzi¶ i z wczoraj

¦RODA

7.30 - bu³ka ¿ytnia, plaster ¿ó³tego sera, po³owa avocado, 2 kie³baski z szynki, musztarda francuska

11.30 - 2 kotleciki z miêsa wo³owego w sosie porowym, kasza gryczana, buraczki, marchewka tarta, rzepa tarta

15 - pomarañcza

18.00 - 2 sznycelki ze schabu sma¿one, soczewica czerwona z chilli i pomidorami, makaron pe³noziarnisty (spora porcja, poszlam spac o 22 bez kolacji, podjad³am tylko od T¯-a jakie¶ ³akocie ale tu juz nie ma czym siê chwalic, you know )


CZWARTEK

7.30 - bu³ka ¿ytnia z szynk± i serem ¿ó³tym, po³owa avocado

11.30 - schab duszony w jab³ku i cebulce, makaron pe³noziarnisty

15 - jab³ko

18.00 - 2 sznycle ze schabu, ragout z soczewicy z pomidorami

19.30 - 21.30 zumba

22.00 - jajecznica z 2 jaj z pieczarkami
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-01-16 o 08:31
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-16, 09:32   #3263
discorobaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Dzieki za odp. Pytajac o odchudzanie wczesniej mialam glownie na mysli to, czy ograniczalas jakos istotnie jedzenie w sensie ilosciowym. O co mi chodzi - w tych jadlospisach, ktore teraz wrzucilas, jest po prostu za malo jedzenia. A Ty - przepraszam, ze walne z grubej rury - nie jestes chudziutka, watla kobietka, wiec sila rzeczy i zapotrzebowanie kaloryczne masz wieksze. Nawet na R. A z kolei jesli wczesniej jakos restrykcyjnie cielas, to odchudzanie na wielszej ilosci dobrego jakosciowo jedzenia bedzie wymagalo duzo cierpliwosci, bo takie glodowki bardzo spowalniaja metabolizm. Zadnych "bajerow" typu Dukan czy 1200 kcal nie robilas, mam nadzieje?

Nie ¿adnej konkretnej diety nie sosowa³am, poprostu chcia³am je¶æ zdrowo ale i tak jad³am to czego nie powinnam i czêsto du¿o jad³am wieczorami, jad³am du¿o s³odyczy, s³odzi³am herbate, kawe.

Teraz staram siê je¶æ jakie¶ 1500 kalorii ale nie wiem czy dobrze robie.
__________________
Wzrost: 168cm
Waga pocz±tkowa: 96kg (15.01.2014r.)
Cel I: 90kg
discorobaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-16, 09:48   #3264
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez discorobaczek Poka¿ wiadomo¶æ
Nie ¿adnej konkretnej diety nie sosowa³am, poprostu chcia³am je¶æ zdrowo ale i tak jad³am to czego nie powinnam i czêsto du¿o jad³am wieczorami, jad³am du¿o s³odyczy, s³odzi³am herbate, kawe.

Teraz staram siê je¶æ jakie¶ 1500 kalorii ale nie wiem czy dobrze robie.
Podbij troche - o jakies 300 kcal. Moze sie okazac, ze i wiecej bedzie ok, ale to tak na poczatek. Co do produktow - wypowiem sie jak zobacze nastepny jadlospis, bo nie lubie tak na sucho
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-16, 12:21   #3265
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Twaróg raz dziennie jest ok nie ma poza tym u Ciebie du¿o nabia³u wiêc spoko
Sama prawie co dzieñ na pó¼n± kolacje jem twaróg

No i zapomnia³am dopisaæ suuuper jad³ospisy, takie ró¿norodne, warto¶ciowe a przy tym smaczne i zdrowe.
Dziêkujê za ocenê i pochwa³ê bardzo siê cieszê, bo jeszcze nie zawsze mi wychodzi. Ale waga mi ruszy³a na szczê¶cie w koñcu i z 1 kg w dó³ cieszê siê jak g³upia

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Podobaja mi sie Twoje zestawienia smakowe.
Co do twarogu - jesli raz dziennie i wlasnie na kolacje, to nie ma problemu. Fajnie byloby od czasu do czasu zjesc cos innego, ale nadal nie uwazam takiej kolacji za problem.
Jak robisz wytrawny sernik?
Dziêkujê staram siê je¶æ bia³kowe kolacje, a na miêso czasem nie mam ochoty (bo ja w ogóle ma³o miêsna), ryby s± drogie a wêdzonej bez pieczywa zje¶æ nie umiem, no nie wchodzi mi

Sernik robiê bardzo prosto - miksujê twaróg w malakserze na g³adk± masê, wbijam jajko, warzywa siekam/trê na tarce, jak jest bardzo lu¼ne podsypujê otrêbami wlewam do formy ¿aroodpornej i piekê. Chocia¿ chyba wolê wersjê na zimno a'la terrina, czyli twaróg mieszam z jogurtem naturalnym i ¿elatyn± i z warzywami. Niby to samo co twaróg pognieciony z jogurtem, ale jednak w smaku i wygl±dzie co¶ innego i mam urozmaicenie. Najbardziej lubiê wersjê a'la pierogi ruskie - czyli po prostu z cebul± i pogniecionym ziemniakiem i zapiec

Teraz jestem na urlopie i jako¶ posz³o, ale we wtorek wracam do pracy i bojê siê, ¿e znów siê mogê trochê opu¶ciæ, bo wtedy nie chce mi siê robiæ tych wszystkich pysznych sa³atek. Nie mówi±c o tym, ¿e i tak chodzê do pracy z osobn± siatk± z pojemniczkami z jedzeniem i czujê siê jak niena¿arte stworzenie, które ci±gle je, gdy inni dopiero jeden posi³ek zjedli
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-16, 12:39   #3266
cukierkowa1
Raczkowanie
 
Avatar cukierkowa1
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dziêki dziewczyny za odpowiedzi

agaczini podobaj± mi siê Twoje jad³ospisy
cukierkowa1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-16, 17:09   #3267
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Ashira, to widzê ¿e podobnie robimy ten pikantny sernik. Mnie bardzo zasmakowa³ ze szpinakiem i odrzucaj±c± otoczenie ilo¶ci± czosnku. Ale to akurat nic dziwnego, bo ja nawet czekoladê mog³abym zagryzaæ szpinakiem z czochem
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-16, 18:17   #3268
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Ashira, to widzê ¿e podobnie robimy ten pikantny sernik. Mnie bardzo zasmakowa³ ze szpinakiem i odrzucaj±c± otoczenie ilo¶ci± czosnku. Ale to akurat nic dziwnego, bo ja nawet czekoladê mog³abym zagryzaæ szpinakiem z czochem

chyba muszê wypróbowaæ bo sernika na wytrawnie nigdy nie robi³am, fajny pomys³ na co¶ innego, czasem monotonia z¿era
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-16, 19:11   #3269
discorobaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Hej hej!
Mój dzisiejszy jad³ospis wygl±da³ trochê inaczej i by³ nastêpuj±cy:

Godz. 8:30- twaróg pó³t³usty(125g)+1/2jogurtu naturalnego+trochê papryki, cebulki, szczypiorku+ kromka chleba razowego ze ¶liwk±
Godz. 11:00- jab³ko, marchewka, mieszanka studencka (ok. 30g)
Godz. 13:30- zapiekanka, która sk³ada³a siê z: szpinak mro¿ony (1/2 opakowania, ok 200g+ ok. 100g sera feta+trochê rodzynek+ 1jajko+ 1/2 cebuli + kapka mleka + 1,5 plasterka sera ¿ó³tego+ szklanka ry¿u br±zowego+ przyprawy)
Potem æwiczy³am 2 godziny.
Godz. 17:30- pieczona ryba(ok 200gram) z przyprawami, koperkiem, trochê mase³ka+ pomidor+ szklanka kaszy kus kus
Godz. 20:30- serek naturalny+ banan

Nie za du¿o tego jedzenia tym razem? I czy ten banan na noc to dobry pomys³? Ale mam straszna ochotê na co¶ s³odkiego
__________________
Wzrost: 168cm
Waga pocz±tkowa: 96kg (15.01.2014r.)
Cel I: 90kg
discorobaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-16, 19:35   #3270
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez discorobaczek Poka¿ wiadomo¶æ
Hej hej!
Mój dzisiejszy jad³ospis wygl±da³ trochê inaczej i by³ nastêpuj±cy:

Godz. 8:30- twaróg pó³t³usty(125g)+1/2jogurtu naturalnego+trochê papryki, cebulki, szczypiorku+ kromka chleba razowego ze ¶liwk± Brakuje jakiego¶ ¼ród³a t³uszczu. Cokolwiek - orzechy, nasiona, oliwa, awokado...
Godz. 11:00- jab³ko, marchewka, mieszanka studencka (ok. 30g)
Godz. 13:30- zapiekanka, która sk³ada³a siê z: szpinak mro¿ony (1/2 opakowania, ok 200g+ ok. 100g sera feta+trochê rodzynek+ 1jajko+ 1/2 cebuli + kapka mleka + 1,5 plasterka sera ¿ó³tego+ szklanka ry¿u br±zowego+ przyprawy) fajnie, tylko bardzo "serowo", czyli wysokotluszczowo. szklanka ry¿u na sucho czy po ugotowaniu?
Potem æwiczy³am 2 godziny.
Godz. 17:30- pieczona ryba(ok 200gram) z przyprawami, koperkiem, trochê mase³ka+ pomidor+ szklanka kaszy kus kus kus kus to akurat nie jest najlepszy wybór je¶li chodzi o kasze. Jaglana czy gryczana te¿ siê szybko robi±, a s± zdrowsze
Godz. 20:30- serek naturalny+ banan

Nie za du¿o tego jedzenia tym razem? I czy ten banan na noc to dobry pomys³? Ale mam straszna ochotê na co¶ s³odkiego
Banan na noc ok. Nie, nie jest za du¿o Lepiej, bo mniej g³odówkowo, ale jest trochê podstawowych b³êdów.
1. Za du¿o nabia³u - praktycznie ca³e Twoje bia³ko z niego pochodzi. Spróbuj postawiæ na bardziej warto¶ciowe i ³atwiej przyswajalne bia³ko - miêso, ryby, jaja. Nabia³ raz dziennie (osobiæsie polecam twaróg).
2. Niekoniecznie podoba mi siê to jak gospodarujesz t³uszczami. Jest ich bardzo du¿o w zapiekance szpinakowej (ser, feta, jajo), a praktycznie brak w pozosta³ych posi³kach. Plus - posi³ki oko³otreningowe raczej powinny dostarczaæ bia³ka i wêgli, a nie t³uszczu.
3. Nie liczy³am, ale nie wiem czy nie przedobrzy³a¶ z bia³kiem. I to w dodatku tym z nabia³u. To dobrze, ¿e masz je praktycznie w ka¿dym posi³ku, ale niech pochodzi z ró¿nych ¼róde³ i bêdzie za ka¿dym razem w nieco mniejszej ilo¶ci na porcjê.
4. Co æwiczy³a¶, ¿e wysz³o a¿ dwie godziny? Radzi³abym skróciæ o po³owê, a za to æwiczyæ regularnie co drugi dzieñ - bêdzie efektywniej, nie przetrenujesz siê i nie zniechêcisz siê jutrzejszymi "zakwasami"
4. Co do chêci na s³odkie . Nie odbierz tego jako z³o¶liwo¶æ - czy jeste¶ w stanie kupiæ sobie tabliczkê czekolady i nie zje¶æ na raz, tylko wydzielaæ sobie po kostce? Je¶li tak, to kup, ale tak± 70 i wiêcej % kakao. Jak nie za bardzo - w³a¶nie owoce albo od czasu do czasu np. kakao s³odzone miodem albo innym w miarê zdrowym s³odzid³em.

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-01-16 o 19:36
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:05.