kosmetyki dla alergicznego dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-16, 09:18   #1
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka

kosmetyki dla alergicznego dziecka


Syn mojej koleżanki ma atopowe zapalenie skóry. Poszukujemy dla niego kosmetyków, które zniwelują swędzenie, nie uczulą go i pomogą zlikwidowac plamy które ma całym ciele...

Nie mamy fachowej wiedzy na temat dziecięcych kosmetyków. Mały ma 5 miesięcy....

dzięki za pomoc
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 09:44   #2
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

Koleżanka z Niemiec wyleczyla z tego córkę dopiero w POlsce....olejkiem z wiesiołka kupowanym bez recepty w aptece...Tylko nie wiem czy 5 miesięczne dziecko może to zażywać..popytajcie pediatrę!!
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 10:26   #3
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

na razie dziecko jest karmione tylko piersia....od przyszłego miesiąca mają zostać wprowadzone przecierane jarzyny....
a czy tym olejkiem można smarowac skórę??
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 11:08   #4
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

wydaje mi się że mozna ja mojej córce smarowałam tylko ze ona była znacznie starsza...miała takie uczulenia w zgięciach łokci ,kolan, na pupie..i zeszło...ale 5-miesięczne maleństwo???....??
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 11:27   #5
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

Dużo informacji uzyskasz na forum eDziecko. Podaję Ci link, do forumowego poradnika AZS, może coś znajdziecie dla maleństwa.
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...036590&v=2&s=0

Pozdrawiam
Jola
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 11:27   #6
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

Dużo informacji uzyskasz na forum eDziecko. Podaję Ci link, do forumowego poradnika AZS, może coś znajdziecie dla maleństwa.
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...036590&v=2&s=0

Pozdrawiam
Jola
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 11:42   #7
Basiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 19
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

witaj !!

moja córka nie ma może atopowego zapalenia skóry ale jest alergikiem (pokarmy i alergeny zewnętrzne), w pewnym okresie ok 8 miesiąca wyskoczyły jej liszaje na obu rączkach do tego miała szorstkie policzki. Lekarz alergolog pediatra zalecił stosowanie kąpieli w płynie do kąpieli leczniczych o nazwie LINOLA (jest dostepny w aptekach, kosztuje ok 20-30 zł). Bardzo fajnie natłuszcza skórę i niweluje swędzenie. Ten płyn polecały również panie pieleęgniarki z "noworodków". Jest on napewno bezpieczny dla skóry dziecka.
Nastepnie do smarowania skóry stosuję krem LIPOBASA (też dostępny w aptece, tubki są w dwóch wielkościach mała tubeczka kosztuje 16 zł). Jest to bardzo bezpieczny krem bo stosuje się go do sporządzania kremów robionych przez farmaceutę. Ten krem świetnie nawilża skórę, niweluje swędzenie naprawdę polecam. Moja mała ma teraz 1,5 roku i ten krem stosuję do codziennej pielęgnacji.

pozdrawiam

Basiek
Basiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-16, 12:04   #8
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

Atopowe Zapalenie Skóry mam od urodzenia, przede wszystkim nalezy wyeliminowac niektóre pokarmy m.in mleko, owoce cytrusowe, czekolade, pomidory, kawe, tzw. "plamy" przy AZS powodują tez ubrania (zwłaszcza wełna)
Poza tym syn Twojej kolezanki jest malutki i tym bardziej kolezanka powinna sie wybrac prędko do dermatologa a nie zasięgac porad na forum, to jest choroba której nie nalezy lekcewazyc poniewaz w pozniejszym wieku moze doprowadzic m.in do astmy badz jeszcze innych gorszych chorob!!! Lekarz po obejrzeniu Małego i stwierdzeniu zaawansowania choroby powie jakich kremów, masci nalezy uzywac, bo nie wszystkie kosmetyki dla alergików nadaja sie tez dla osob z AZS!!!!! Kosmetyki przeznaczone dla "atopowców" sa bezwonne gdyz te "pachnace" dodatkowo moga podrażniac skóre.
Stosowanie kremów polecanych przez kolezanki, ciocie, znajome, babcie itp itd moga tylko nasilic objawy badz tylko na krotki czas zmniejszyc....
Nie mozna przez net polecic konkretnego kremu czy masci bo dla jednej osoby z AZS beda lepsze te z wieksza iloscią sterydów badz z mniejsza... tłuste badz półtłuste...
Niech kolezanka idzie do lekarza i tam zaczerpnie fachowej porady!!!!!!!!!!!!!!! PRZECIEZ CHODZI O JEJ DZIECKO!!!!
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 09:17   #9
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

była już u kilku lekarzy...niestety jak narazie każdy doradza te same maści, które nie pomagają...
koleżanka przestrzega diety, o której mówisz...
Maly na razie nie ma więcej plam, ale stare plamy nie schodzą i ciąglę powodują świąd...
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 09:21   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

przejrzyj forum z ekspertem "Kosmetyki dziecięce"
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=503
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 09:33   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

po pierwsze atopowe zapalenie skóry powinnien zdiagnozowac lekarz i to on powinnen wydac wszytskie zalecenia co do smarowania i przyszlego odzywiania małego ,przy tak małym dziecku nie wolno eksperymentowac na wlasna reke ,często lekarze polecaja masci robione na dla indywidualnego dziecka .
polecam wizyte u lekarza ,pozatym skrzetne notowanie kiedy pojawiają sie wypryski,egzemy itp pozwoli lekarzowi odpowiednio dobrac masci oraz pozwoli okreslic co w przyszloci moze powodowac pogorszenie stanu skóry.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 10:03   #12
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

Kobiety, nie próbujemy na własną rękę leczyć dziecka...Jest cały czas pod opieką pediatry i dermatologa, tylko na razie maści nie przynoszą ulgi, lekarze mówią, że z czasem to przejdzie, ale jak to wytłumaczyć 5 miesięcznemu dziecku???

Zastanawiałyśmy sie własnie nad jakimś płynem do kąpieli, który mógłby dodatkowo wspomóc leczenie...Nie leczymy same dziecka!!!
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 10:10   #13
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

Lepiej niech kolezanka powie lekarzowi ze po tych masciach, które przepisuje plamy Małemu nie schodza, ale nadal sie utrzymuja - a to nie jest normalny objaw po stosowaniu "smarowideł", przeciez one widocznie nie sa dla Niego!!. Stosowanie ich moze wlasnie powodowac utrzymywanie sie zaczerwnień, poza tym moze tez powodowac inne dolegliwosc gdyz kremy i mascie dla osob z AZS zawsze zawierają sterydy. Nie wiem co to za lekarz, ale w moim przypadku było tak ze kiedy powiedziałam swojemu ze nie ma efektu po tygodniowym stosowaniu masci (atopowe kremy i mascie maja szybkie działanie i juz po kilku posmarowaniach widac efekty) odrazu mi zmienił na inne, które mi pomagały. Czesto jest tak ze lekarze maja małe pojecie o tej chorobie i zbywają pacjentów (!!!) pierwszym kremem badz mascią które sa do tego przeznaczone...

Ps. Niech kolezanka nie da sie łatwo pozbyc, jesli lekarz bedzie upierac sie przy swoim lub bedzie opryskliwy, niech go zmieni na prawdziwego specjaliste. W ofercie kremów i masci "atopowych" napewno znajdzie sie cos dla Synka kolezanki.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 10:18   #14
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

Płyny do kąpieli moga dodatkowo podrazniac skóre tym bardziej tak małego dziecka z AZS.... Najlepiej myć go w zwykłej wodzie (jak byłam mała lekarz zalecał gotowaną) a następnie po delikatnym osuszeniu (nie mozna trzeć) wmasowac cienką wartwe oliwki - najlepiej bezzapachowej, badz jakiegos balsamu o lekkiej konsystencji, o bardzo delikatnym zapachu.


Malenka napisał(a):
> Zastanawiałyśmy sie własnie nad jakimś płynem do kąpieli, który mógłby dodatkowo wspomóc leczenie...
Z tego co wiem na rynku nie ma płynów do kapieli które wspomagałyby leczenie AZS
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 10:26   #15
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

możesz polecić jakąs bezzapachową oliwkę?? bo chyba zwykłe Bambino odpada...i jaki balsam będzie dobry??
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 10:38   #16
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

co do ogólnodostępnych kosmetyków, A-derma ma coś takiego w swojej ofercie (spójrz na KWC i esentię)
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 10:47   #17
Mysia-pysia
Raczkowanie
 
Avatar Mysia-pysia
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 158
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

Ja polecam płyn do kąpieli Balneum Hermal Plus, który jednocześnie nawilża i natłuszcza, wlewa się do wanienki kilka kropel i jest naprawde dobry, tzn. zdaje swój egzamin. A po kąpieli dostałam od alergologa (moja córeczka jest u tego lekarza pod kontrolą od 6-tego m-ca życia-a wszystko zaczęło się właśnie od skóry)maść cholesterolową z wit. A, którą robi się na zamówienie w aptece, tez bardzo dobra.
Mysia-pysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 10:54   #18
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

Trudno mi polecic cos konkretnego, bo kazdy atopowiec toleruje różne kosmetyki... Ja sama zanim "odkryłam" co jest dla mnie dobre kupowałam tone różnych kosmetyków, których uzyłam tylko raz... bo sie nie nadawały... Dla mnie oliwka Bambino jest okropna, natomiast dla matki mojej kolezanki, równiez chorującej na AZS (wspieramy sie duchowo ) jest extra.
Moze spróbujcie J&J... ale nic nie chce sugerowac... Najlepiej wybierac jednak kosmetyki o delikatnym zapachu a tym samym unikac tych o intensywnym....
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 10:54   #19
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

Trudno mi polecic cos konkretnego, bo kazdy atopowiec toleruje różne kosmetyki... Ja sama zanim "odkryłam" co jest dla mnie dobre kupowałam tone różnych kosmetyków, których uzyłam tylko raz... bo sie nie nadawały... Dla mnie oliwka Bambino jest okropna, natomiast dla matki mojej kolezanki, równiez chorującej na AZS (wspieramy sie duchowo ) jest extra.
Moze spróbujcie J&J... ale nic nie chce sugerowac... Najlepiej wybierac jednak kosmetyki o delikatnym zapachu a tym samym unikac tych o intensywnym....
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 10:58   #20
Mysia-pysia
Raczkowanie
 
Avatar Mysia-pysia
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 158
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

Ja tez radzę zarejestrować dziecko do alergologa (potrzebne jest skierowanie od pediatry, a alergolog sam ocenia ile jets potrzebnych wizyt), takie choroby jak alergia czyli atopowe (alergiczn) zapalenie skóry musi być pod kontrolą, bo nieleczone, bez profilaktyki może prowadzić do ciężkiej astmy. A może mały jest jeszcze no coś uczulony?? Z doświadczenia wiem że jest bardzo ciężko określić alergen u takiego malucha, ja musiałam wyeliminować prawie wszystko, nawet czerwone i pomarańczowe warzywa (karoten), ale tak dobrałam inne warzywa, przeróżne kasze, specjalne mleko 3 razy dziennie (zamiast mięsa i innego nabiału), że nic małej nie zabrakło i rozwija się bardzo dobrze (przez 2 lata była prawdziwą wegetarianką!). Teraz nie je tylko jajek. Pozdrawiam.
Mysia-pysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 11:44   #21
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

Fakt, alegrolog jest tu niezbędny. Podejście do tego samego problemu alegrologa i dermatologa może się różnić. Znam taki przypadek, kiedy to na leki przepisane przez dermatologa, alergolog zdecydowanie powiedział "nie"

Pozdrawiam
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 12:10   #22
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

dziękuję za pomoc, skrzętnie zapisałam Wasze uwagi i przekażę je matce dziecka
dziękuję
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 12:13   #23
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: kosmetyki dla alergicznego dziecka

A ja zycze matce Małego by trafiła z Nim do naprawde dobrego specjalisty - bo to połowa sukcesu
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 14:56   #24
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
DO MALENKIEJ

Napisałam do Ciebie maila, mam nadzieje ze doszedł bo ostatnio wiele maili nie chce...
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 08:52   #25
violka63
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: DO MALENKIEJ

Firma Vitamed, właściciel produktu Emofix, NIE OPŁACIŁA REKLAMY na tym forum.

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-07-08 o 09:42
violka63 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:17.