Moje włosy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-04, 14:03   #1
Biola_Kala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13

Moje włosy...


Witam Przeczytałam parę wątków i pomyślałam, że może doradziłybyście mi w doborze fryzury dla mnie. Chciałabym wrócić do blondu jaki jest zamieszczony na fotce nr 1, ale nie wiem czy dam rade. Obecny mój kolor to machoniowy brąz z syoss'a. Głównie prosiłabym o radę jak się obciąć bo to mój problem numer 1. Włosy mam gęste, lekko za ramiona, ścieniowane do linii czubka nosa (już odrosły). Od spodu się kręcą, jednak te zewnętrzne raczej proste, przy końcach falują. Włosów nie suszę, wole jak mi schną same-nie mam w tedy szopy. Na trzeciej fotce najbardziej ukazany koloryt mojej skóry jeżeli macie inne propozycje koloru dla mnie. Liczę na waszą pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor byl.jpg (103,0 KB, 597 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor teraz.jpg (14,6 KB, 455 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cera.jpg (86,7 KB, 395 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez grzywki.jpg (150,8 KB, 371 załadowań)
Biola_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 15:00   #2
jagielonka1988
Raczkowanie
 
Avatar jagielonka1988
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 439
Dot.: Moje włosy...

Moim zdaniem na 1 zdjęciu jesteś nijaka nie pasuję Ci ten kolor, jasny blond tez nie, masz zimny typ urody i ten jasny bląd uwydatnia czerwień twojej skóry. moim zdaniem odpowiedni dla Ciebie kolor to ten z fotki nr 2! a fryzurka ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img13355.fryzury-srednie.194165.jpg (30,4 KB, 101 załadowań)
__________________
08.01.2011 jestem szczęśliwą żoną
wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=661203
jagielonka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 15:37   #3
Biola_Kala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13
Dot.: Moje włosy...

A wszyscy mówili, że w blondzie najlepiej ;P Poczytałam o zimie (nie wiedziałam, że nią jestem) i faktycznie, wiele się zgadza. Fryzurka bardzo mi się podoba. W sumie ostatnio miałam podobną, nieco dłuższą, ale włosy mi się kręciły przy końcach, więc po myciu wklepywałam piankę. Prostować nie lubię bo trochę więcej wilgoci i zaraz mam fale :/
Biola_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 16:20   #4
jagielonka1988
Raczkowanie
 
Avatar jagielonka1988
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 439
Dot.: Moje włosy...

wiesz co tak jest z włosami które się kręcą na końcach, że jeżeli masz je do ramion to jest możliwość, że końcówki będą się skręcały, dlatego zaleca się, aby włosy ( kręcące się przy końcach) sięgały z 3,4 cm nad ramionami. Nie wiem jaka jest dokładnie struktura twojego włosa, ale jeżeli się troszku kręcą to może podkreśl to? Jeśli pójdziesz do dobrego salonu fryzjerskiego, oni ostrzygą Cię tak, żeby włosy kręciły się na całej długości, nie tylko same końcówki. A! I zostaw grzywkę na bok! Nie dobrze Ci ze spiętymi włosami odsłaniającymi całe czoło

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

spróbuj może troszkę przed ramiona? wtedy jest możliwość, że nie będą się skręcały POWODZENIA
__________________
08.01.2011 jestem szczęśliwą żoną
wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=661203
jagielonka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 19:13   #5
Biola_Kala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13
Dot.: Moje włosy...

Rozumiem, chodzę ostatnio do salonu Matrix'a OSZIN. Za pierwszym razem zrobiły mi boba, po stylizacji ładnie pięknie, ale po pierwszym myciu koszmar. Końcówki mi się puszyły, włosy się kręciły, koszmar Dałam im drugą szansę i niby się udało ale na mokro zauważyłam, że krzywo Wciąż szukam odpowiedniej osoby. Poszukałam w necie i znalazłam pare fryzurek. Czy któraś z nich byłaby odpowiednia?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fryzurykrtkie2.jpg (84,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fryzury_krotkie_16.jpg (18,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2305.jpg (16,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg krotkie_z_dluga_grzywka.jpg (23,1 KB, 1 załadowań)
Biola_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 20:00   #6
jagielonka1988
Raczkowanie
 
Avatar jagielonka1988
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 439
Dot.: Moje włosy...

1 odpowiednia z długości, ale nie wiem jak reszta .. fryzurka mocno ścieniowana, nie wiem jak to Twoje włosy "odbiorą" , nie wiem czy właśnie nie będą się kręcić. A używasz jakiś kosmetyków aby włosy były proste? Pamietam swego czasu używałam sunsilk, tylko nie wiem czy to jeszcze produkują ( pamiętam, że był świetny!) Obecnie aby ogarnąć moje włosy używam pianki nivea diamond. Mogę Ci ja polecić, bo nie obciąża, nie skleja i trzyma włosy tak jak chcesz. Ja mam swoja fryzjerkę, po prostu jej dłonie są odzwierciedleniem moich myśli. Ale spróbuj z tą fryzurką 1 fajna, albo ta, którą ja Ci przesłałam

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

jak już będziesz miała takie włoski jak na drugiej fotce w 1 poście to ładnie ci będzie w kolorze chabrowym i pudrowym różu.
ps. reszta krótkich fryzurek odpada
__________________
08.01.2011 jestem szczęśliwą żoną
wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=661203
jagielonka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 21:20   #7
phoenix1991
Raczkowanie
 
Avatar phoenix1991
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 77
Dot.: Moje włosy...

Nie znam sie na fryzurach dla włosów puszących, falujących więc w tej kwestii sie nie wypowiem. Na pewno grzywka bardziej Ci pasuje niż jej brak, masz nieregularna linie włosów i nie dobrze to wygląda odsłonięte. Mi bardzo sie podobasz w kolorze z pierwszego zdjęcia- wyglądasz tak pięknie naturalnie Ale juz na trzecim zdjęciu blond wydaje sie taki sztuczny i nie pasuje do Twojej karnacji. Jeśli znasz dobrą fryzjerke która jest w stanie zrobić Ci taki kolor jak na pierwszym zdjęciu to ja bym sie nie zastanawiała

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

I czy jesteś pewna że jesteś zimą? Bo na czwartym zdjęciu masz taką ładną opaloną buzie jak lato raczej
phoenix1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 23:02   #8
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Moje włosy...

Na bank jesteś latem i to jasnym latem. Z zimą masz tyle wspólnego, że podobnie jak zima, masz zimny typ urody. Lato jest zimne.

Ciemne włosy, nawet w zimnych odcieniach nie są dla Ciebie.
Najlepsza jest gama zimnych lub przynajmniej neutralnych beżo-blondów.

Masz ładny owal, wiele fryzur będzie pasowało. Najlepsza byłaby jakaś, która z założenia jest lekko pokręcona. Tak, żebyś mogła ugnieść loki czymś do ich stylizacji, a nie męczyć się z puszeniem. Nie możesz wybierać fryzur, które ładnie wyglądają na prostych włosach. Chyba, że masz czas i ochotę walczyć z prostownicą.
GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 08:25   #9
Biola_Kala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13
Dot.: Moje włosy...

No więc teraz to już się pogubiłam. Aktualnie mam właśnie takie jak na drugiej fotce w pierwszym poście Włosy kręcą mi się tylko od spodu. Te na zewnątrz jedynie falują w dodatku przy końcach. Przy mocnym ścieniowaniu kręcą się jedynie poniżej linii brody, więc tu jagielonka ma rację.

Blond z trzeciego zdjęcia był już sprany. Farbowałam włosy na taki jak na 1 fotce. Zaś na czwartym mam podkład, poza tym było lato i buźka zdążyła mi się opalić.
Moja buźka jest czerwonawa, zwłaszcza na nosie i w okolicach co widać Piegi jasny brąz, oczy niebieskie z ciemną obwódką. Włosy naturalne są mysiego blondu, gdy byłam mała były jaśniutkie. Od 20 roku życia pojawiły się siwe włosy, teraz mam ich pełno, więc nie obejdzie się bez farbowania.
Wstawiam jeszcze jedną fotkę, najaktualniejszą dotyczącą kolorytu twarzy w rozpuszczonych włosach. Może teraz nie będzie podzielnych zdań
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0093.jpg (108,6 KB, 293 załadowań)
Biola_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 09:34   #10
defuckto
Raczkowanie
 
Avatar defuckto
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 149
Dot.: Moje włosy...

moim zdaniem ta rudość podkreśla różowy koloryt Twojej cery. Zimny blond (jak na foto nr 1) jest chyba najodpowiedniejszy dla Twojej urody co do fryzury to bob pasuje chyba wszystkim i Tobie też byłoby w nim dobrze. Ja noszę boba od dwóch lat i mam tendencję do wywijania się końcówek. Strasznie mnie to drażni, bo bez prostownicy ani rusz a wiadomo jak to niszczy włosy.
__________________

21.06.2011 - aparatka (góra)
11.10.2011 - dół

Zapuszczam i dbam o włosy

jaki piękny jest ten świat.. tylko czarne, białe..
defuckto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 09:50   #11
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Moje włosy...

Cytat:
Napisane przez Biola_Kala Pokaż wiadomość
No więc teraz to już się pogubiłam.
Odpowiedz na te pytania:
1. jaki masz kolor oczu (dokładnie, np. jeśli niebieskie to czy kolor jest wyrazisty, czy szaro-niebieski, czy białka są bardzo białe, obwódka źrenicy)
2. jaki jest Twój naturalny kolor włosów (refleksy w słońcu)
3. jaki kolor włosów miałaś jako dziecko
4. jaką masz oprawę oczu (czy Twoje brwi nie są przypadkiem rudawe?)
5. czy masz piegi i w jakim kolorze
6. jaką masz karnację (jasną, ciemniejszą, różowawą, beżową, żółtawą itp)
7. na jaki kolor się opalasz (łatwo, czy trudno)

Głównie chodzi o to, żeby przynajmniej określić czy jesteś zimnym czy ciepłym typem urody. Teraz wiemy, że jesteś jasna. Założyłyśmy też, że jesteś zimna, ale lepiej się upewnić.
Zastanów się czy nie masz przypadkiem ciepłych refleksów we włosach (naturalnych).
I tak jest to "zgaduj zgadula" i wszystko trzeba brać hipotetycznie.
Określanie typu urody na odległość na podstawie zdjęć, które często przekłamują, jest raczej miłą zabawą niż stuprocentowym werdyktem.

Owal masz ładny i tu nie ma problemu z doborem fryzury.
GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 10:20   #12
jagielonka1988
Raczkowanie
 
Avatar jagielonka1988
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 439
Dot.: Moje włosy...

kolor na ostatniej fotce wpada w czerwień i to jest na pewno nie korzystne dla ciebie. Ja osobiście upierałabym się przy średnim odcieniu brązu bez czerwonych refleksów jakie masz teraz. Z falowaniem włosów faktycznie masz problem:/ nie wiem czy zaradzisz tym fryzurą, może faktycznie wybierzesz fryzurę, która podkreśli ten skręt, niż męczyć się bo to jak walka z wiatrakami.
__________________
08.01.2011 jestem szczęśliwą żoną
wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=661203
jagielonka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 10:28   #13
jagielonka1988
Raczkowanie
 
Avatar jagielonka1988
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 439
Dot.: Moje włosy...

wybacz, że tak zmasakrowałam twoje zdjęcie ale się starałam wydaje mi się, że w takim kolorze było by ok chciałam dodac jeszcze róż na policzki ale mi nie wyszło.. powinnaś go używać żeby odświeżyć twarz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0093.jpg (128,2 KB, 140 załadowań)
__________________
08.01.2011 jestem szczęśliwą żoną
wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=661203
jagielonka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 12:06   #14
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)
 
Avatar BLOND_PRINCESSKA
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 211
Dot.: Moje włosy...

Mi się najbardziej podobasz na 1 zdjęciu
BLOND_PRINCESSKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 12:06   #15
Biola_Kala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13
Dot.: Moje włosy...

Cytat:
Napisane przez GretaKredka Pokaż wiadomość
Odpowiedz na te pytania:
1. jaki masz kolor oczu (dokładnie, np. jeśli niebieskie to czy kolor jest wyrazisty, czy szaro-niebieski, czy białka są bardzo białe, obwódka źrenicy)
2. jaki jest Twój naturalny kolor włosów (refleksy w słońcu)
3. jaki kolor włosów miałaś jako dziecko
4. jaką masz oprawę oczu (czy Twoje brwi nie są przypadkiem rudawe?)
5. czy masz piegi i w jakim kolorze
6. jaką masz karnację (jasną, ciemniejszą, różowawą, beżową, żółtawą itp)
7. na jaki kolor się opalasz (łatwo, czy trudno)

Głównie chodzi o to, żeby przynajmniej określić czy jesteś zimnym czy ciepłym typem urody. Teraz wiemy, że jesteś jasna. Założyłyśmy też, że jesteś zimna, ale lepiej się upewnić.
Zastanów się czy nie masz przypadkiem ciepłych refleksów we włosach (naturalnych).
I tak jest to "zgaduj zgadula" i wszystko trzeba brać hipotetycznie.
Określanie typu urody na odległość na podstawie zdjęć, które często przekłamują, jest raczej miłą zabawą niż stuprocentowym werdyktem.

Owal masz ładny i tu nie ma problemu z doborem fryzury.
1. Kolor i obwódka tak jak na pierwszej fotce + ten brąz (bez plam) z drugiej fotki. Białka powiedziałabym, że są bardziej żółte niż białe.

2. Już nie pamiętam jaki to dokładnie kolor, ale taki mysi blond W słońcu mi się rozjaśniały do blondu-miałam naturalne pasemka ale bez rudych refleksów. Mniej więcej jak na zdjęciu.

3. Do ok 4 lat bardzo jaśniutkie, prawie białe, później słomiane. Dopiero w podstawówce zaczęły mi ciemnieć.

4. Brwi od jasnego do ciemnego blondu, bez rudego odcienia.

5. Malutko tych piegów raczej żółto-brązowe.

6. Różowo-żółta? Policzki, nos, broda, okolice brwi różowe reszta żółta może nawet zielona ( w oczach mi się chyba już mieni)

7. Na twarzy ciężko mi się opalić. Od słońca dostaje wypieków i strasznie się świecę. Ostateczny kolor to złoty brąz. Twarz zawsze jest o wiele jaśniejsza od reszty ciała
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor oczu.jpg (9,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zrenica.jpg (23,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg analiza-kolorystyczna-1_9082_4.jpg (29,7 KB, 25 załadowań)
Biola_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 12:13   #16
jagielonka1988
Raczkowanie
 
Avatar jagielonka1988
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 439
Dot.: Moje włosy...

mała demonstracja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg happyhair1304593907593.jpg (12,7 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg happyhair1304593841796.jpg (12,9 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg happyhair1304593789109.jpg (14,8 KB, 31 załadowań)
__________________
08.01.2011 jestem szczęśliwą żoną
wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=661203
jagielonka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 12:27   #17
Biola_Kala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13
Dot.: Moje włosy...

Miałam takiego właśnie boba jak na drugiej fotce, ale moje włosy nie są niestety dla niego stworzone wywijają mi się w drugą stronę, absolutnie nie chcą do środka, zwłaszcza te z tyłu a z przodu wokół twarzy robiły się fale. Końce się puszyły i odstawały od reszty, koszmar. Musiałabym je prostować, ale brak czasu mi na to nie pozwala, poza tym już raz popaliłam sobie włosy i mam dystans (musiałam je ściąć w połowie długości). Wolałabym coś przy czym nie będę musiała stać przed lusterkiem godzinę czasu żeby było dobrze a żeby włosy same się układały. Może je zapuścić i zostawić prosta grzywkę, którą mogę prostować w razie potrzeby? Przeglądałam googl i spodobał mi się taki kolorek (może raczej balejaż?), z mahoniu zejdę u fryzjera, ale czy później zwykła farba rozjaśni mi na tyle mój mysi żeby odrosty nie były widoczne?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (43,9 KB, 71 załadowań)
Biola_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 13:09   #18
jagielonka1988
Raczkowanie
 
Avatar jagielonka1988
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 439
Dot.: Moje włosy...

o ten kolorek jest ładni ni to blond ni to brąz, właśnie myślałam, żeby ci zaproponować coś takiego.... Co do długości, fakt lepiej ci w dłuższych tak naturalnie rozwianych
__________________
08.01.2011 jestem szczęśliwą żoną
wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=661203
jagielonka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 14:05   #19
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Moje włosy...

najlepiej i do tego naprawde ładnie wyglądasz na 1 zdjeciu w tych długich blond włosach. Wszelkie rudości czy farby z czerwonym pigmentem to porażka-wyglądasz jak ktoś zupełnie inny i chyba nie muszę dodawać, że ten kolor Cię szpeci? ciemne kolory tj. ciemny brąz odpadają tak samo- giniesz w tym, przytłaczają Cie.
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 17:32   #20
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Moje włosy...

coś Ty zrobiła?

tak ślicznie było Ci w tym pierwszym blondzie, że zastanawiam się jaka diabelska siła podkusiła Cię by zmienić kolor?

był doskonały dla Ciebie, wyglądałaś delikatnie i tajemniczo. ten rudy w ogóle Ci nie pasuje, przytłacza Cię i jest zdecydowanie za czerwony.

pozbycie się rudych refleksów z włosów jest bardzo trudne, na Twoim miejscu wróciłabym do zimnego, beżowego blondu, a jeżeli boisz się o kondycję włosów, celuj w chłodne, orzechowe brązy.

powodzenia!
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 18:03   #21
ugs8765
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Moje włosy...

Najlepiej wyglądasz na pierwszym zdjęciu, nie zgodzę się, że wyglądasz "nijako". Na pierwszym zdjęciu wyglądasz delikatnie i świeżo. Wszelkie rudości, czerwienie etc w ogóle Tobie nie pasują.
ugs8765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 21:25   #22
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Moje włosy...

Tak, zdecydowanie pierwsza fotka z pierwszego postu jest najlepsza. Wyglądasz bardzo naturalnie i delikatnie.
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 22:34   #23
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Moje włosy...

Cytat:
Napisane przez Biola_Kala Pokaż wiadomość
1. Kolor i obwódka tak jak na pierwszej fotce + ten brąz (bez plam) z drugiej fotki. Białka powiedziałabym, że są bardziej żółte niż białe.

2. Już nie pamiętam jaki to dokładnie kolor, ale taki mysi blond W słońcu mi się rozjaśniały do blondu-miałam naturalne pasemka ale bez rudych refleksów. Mniej więcej jak na zdjęciu.

3. Do ok 4 lat bardzo jaśniutkie, prawie białe, później słomiane. Dopiero w podstawówce zaczęły mi ciemnieć.

4. Brwi od jasnego do ciemnego blondu, bez rudego odcienia.

5. Malutko tych piegów raczej żółto-brązowe.

6. Różowo-żółta? Policzki, nos, broda, okolice brwi różowe reszta żółta może nawet zielona ( w oczach mi się chyba już mieni)

7. Na twarzy ciężko mi się opalić. Od słońca dostaje wypieków i strasznie się świecę. Ostateczny kolor to złoty brąz. Twarz zawsze jest o wiele jaśniejsza od reszty ciała
Moja diagnoza brzmi - LIGHT SUMMER
Masz identyczny typ urody z moim. Dzięki temu, wiem, że to co Ci poradzę będzie na bank słuszne.
Odcień skóry - nie to róż, ni to żółty, ni to zielony...skądś to znam
Tyle, że ja mam oczy w kolorze zielonym z żółtymi słoneczkami.

Przeczytaj sobie wątek z linku niżej. Wszystkie moje posty dla Chate, mogę powtórzyć dla Ciebie. Wszystkie trzy jesteśmy jasnym latem.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=518394

Brązy gaszą naszą urodę. Zobacz jak Gwyneth Paltow wygląda w brązie.
Niezbyt co? Jasne lato ma przypisane do siebie blondy, i to one najładniej eksponują naszą urodę.
Blond z pierwszego zdjęcia jest zbyt złoty i ciepły. Na zdjęciu wyglądasz ładnie, ale obawiam się, że na co dzień się nie było Ci w tym blondzie do twarzy.

Zdecydowanie najlepiej wyglądasz na trzecim zdjęciu. Wiadomo, że jesteś bez makijażu, masz odrosty, i nieciekawą fryzurę, ale i tak widać że pasuje jak ulał.

Radzę farbę popielaty blond na wodzie 9%. Z tego nie wychodzi platyna, a ładny, jasny blond w beżowym, neutralnym odcieniu. Ja robię u fryzjera na Revlonie.

Jeszcze fryzurę trzeba obmyślić
Poszperam, jak coś znajdę, wrzucę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif right-colors-gwyneth-paltrow.gif (28,7 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wrong-colors-gwyneth-paltrow.jpg (9,9 KB, 72 załadowań)
GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 11:21   #24
Biola_Kala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13
Dot.: Moje włosy...

Na tej pierwszej fotce właśnie miałam taki popielaty blond, bo na taki farbowałam jakiś czas włosy. Zdjęcia robione w kościele więc oświetlenie nie te i kolory mogą być ciut zakłamane. Nie miały żółtego odcienia, były takie fajne jakby szare. Zmieniłam kolor bo miałam zniszczone włosy a ciężko było mi utrzymać blond, poza tym dziwnie się czułam na spacerze z dzieckiem bo sama tak wyglądałam. Łatwiej jest farbować włosy (w zaciszu domowym) na ciemniejszy kolor niż rozjaśniać więc poszłam na łatwiznę. Ale teraz mi to obojętne i mogę wrócić do tego koloru zwłaszcza, że mężowi podobałam się jako blondynka. Zawsze nią byłam Greta mam pytanko odnoście kolorów na górną część ciała jak i makijażu. Masz może przydatne linki dotyczące tego typu urody? Byłabym ogromnie wdzięczna. Każda informacja jest cenna

Cytat:
Jeszcze fryzurę trzeba obmyślić
Zgadzam się bo z tym mam największy problem, niestety
Biola_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 13:18   #25
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Moje włosy...

Wrzuć w google color analysis light summer i poszperaj.

Musisz nauczyć się odróżniać zimne kolory od ciepłych.

Korzystne są zimne pastele, czyli zgaszone błękity (zwłaszcza dla niebieskookich), odcienie szarości, zimny beż (tu trzeba uważać, bo w ciepłym nie wyglądamy dobrze), khaki, brudna oliwka, pastelowe róże, zgaszony żółty, biało-szary. Ja lubię ciemne kolory - szara śliwka, burgund, zimny kakaowy brąz (bez grama rudości, jakby sprany), grafit, zimny, ciemny beż.
Z mocnymi, zimnymi odcieniami (tymi dla zim) też można poeksperymentować. Ciemny ostry róż, mocny niebieski, śnieżno-biały też są ok, tylko w małych ilościach, np. top w takim kolorze ubrany pod kardigan, żakiet czy tunikę, wściekle różowy wisior dla ożywienia stroju, zwłaszcza latem. Tych zasad trzeba pilnować w górnej części garderoby. Jeśli chorujesz na kolor, który nie specjalnie jest dla ciebie, kup sobie spódnicę, spodnie, buty, albo parasol

W makijażu najważniejszy jest idealnie dobrany podkład. Ja akurat używam kryjącego Gosh X-Ceptional Wear nr 14 sand. Jestem zadowolona, kolor jest śliczny jasny, lekko różowawy. Nie jest stricte w moim odcieniu, ale pięknie się stapia i odświeża cerę. Nic a nic nie odcina się od szyi.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9320,x-ceptional-wear-make-up-stara-wersja.html&next=1

Dobrze kryje, i nie robi krzywdy mojej tłustej, problemowej skórze.

Mam taką metodę - na czoło, nos i brodę kładę matujący krem siarkowy barwa. Na resztę twarzy coś delikatnego, nawilżającego. Na to podkład. Zaczynam od policzków (mam najgorsze), potem delikatnie oklepuję resztę. Krem siarkowa moc lekko bieli i super matuje. Jeżeli nos i czoło nie potrzebują krycia, można oklepać je minimalnie. Piszę oklepać, bo to najlepsza metoda nakładania tego podkładu. Na to już nie nakładam pudru, nie ma potrzeby, a cerę mam mega tłustą.
Do tego delikatny brudny róż w zimnym odcieniu (przy czym jeśli róż nie jest kładziony na puder lepiej żeby był w kremie, bo na samym podkładzie wyjdą plamy), dobrze wytuszowane rzęsy, grafitowe brwi (henna lub delikatna kredka). Z cieniami ostrożnie, wszystko musi być delikatne, zwłaszcza na dzień. Mamy taki typ urody, że im mniej tym lepiej. Zrobię ciut mocniejszy makijaż i czuję się jak clown. Lubię cienie - śliwka, khaki, stare złoto, granat, grafit, błękit. Na co dzień ciemniejszym tuszem robię delikatne kreski na linii rzęs, dołem do połowy oka. Do tego celu używam zwykłej gąbki do cieni, profesjonalnym pędzelkiem nie potrafię.

Teraz muszę używać mocnych filtrów, ale to już inna historia. Oszpecają na maksa

Pytaj o co chcesz Tobie łatwo mogę doradzać.

Kolor włosów - zimne blondy, ale to już wiesz...

W brązowych włosach wyglądałam identycznie jak Ty, czyli nie bardzo....
GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 19:44   #26
Biola_Kala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13
Dot.: Moje włosy...

Greta dziękuję ślicznie Jak będę miała pytania oczywiście zapytam

Doradzi mi może ktoś jeszcze co zrobić z moimi niesfornymi włosami. Jakiej fryzury szukać bo jeżeli mam utrzymać jasny kolor to nie zapuszczę włosów, nawet jeśli to potrwa to wieki
Biola_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 23:50   #27
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Moje włosy...

Znalazłam coś takiego.

Nie wiem czy któraś się nada. Mnie najbardziej podoba się pierwsza.
Ty, przy wyborze, kieruj się rodzajem i kondycją włosów. Wybierz też taką, żebyś nie miała z nią roboty i kłopotu. Fajnie ścięty blondzik, umyty, wygnieciony środkiem do stylizacji i już. Nie wkop się w wyszukaną fryzurę, która wymaga mocnej stylizacji. Staraj się raczej podkreślać skręt niż go niwelować. Fale dodają Ci urody
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg falowane.jpg (41,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg falowane (1).jpg (38,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg falowane (2).jpg (32,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg falowane (3).jpg (26,7 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg falowane (4).jpg (27,8 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg falowane (5).jpg (31,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg falowane (6).jpg (29,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg falowane (7).jpg (27,6 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg falowane (8).jpg (27,4 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg falowane (9).jpg (22,7 KB, 1 załadowań)
GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 08:44   #28
Biola_Kala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13
Dot.: Moje włosy...

Gretka, dziękuję Ci bardzo 1,2 i 5 podobają mi się najbardziej ale raczej 1 Jeśli będą się kręciły to zapuszczę i pokombinuję z fryzurkami dla kręconych. Teraz muszę zmyć ten mahoń z głowy. Zakupiłam szampon przeciwłupieżowy bo wyczytałam, że szybciej zmywa kolor i być może niedługo wybiorę się do fryzjera na ścięcie a następnie pasemka lub inny mało drastyczny sposób na rozjaśnienie włosów. Jak coś zrobię wkleję zdjęcia
Biola_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 11:08   #29
Biola_Kala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13
Talking Dot.: Moje włosy...

Po dluuugiej nieobecności chwalę się moimi dokonaniami
Rozjaśniałam włosy we własnym domowym zaciszu profesjonalnymi rozjaśniaczami (żadne Joanny broń Cie Panie Boże) i myślę, że na dzień dzisiejszy jest dobrze. Mam jeszcze kilka pasemek w cieplejszej tonacji blondu, ale pracuję nad tym. Obcięłam włoski u fryzjera, po umyciu robię 3 dobierane warkoczyki i mam piękne fale Nie suszę, nie prostuję jedynie farbuję. Dziękuję Wam za pomoc
Niestety nie posiadam innego zdjęcia, ale myślę że to wystarczy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dcmi43.jpg (63,6 KB, 201 załadowań)
Biola_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 13:23   #30
metaxa
Zakorzenienie
 
Avatar metaxa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 907
Dot.: Moje włosy...

Cytat:
Napisane przez Biola_Kala Pokaż wiadomość
Po dluuugiej nieobecności chwalę się moimi dokonaniami
Rozjaśniałam włosy we własnym domowym zaciszu profesjonalnymi rozjaśniaczami (żadne Joanny broń Cie Panie Boże) i myślę, że na dzień dzisiejszy jest dobrze. Mam jeszcze kilka pasemek w cieplejszej tonacji blondu, ale pracuję nad tym. Obcięłam włoski u fryzjera, po umyciu robię 3 dobierane warkoczyki i mam piękne fale Nie suszę, nie prostuję jedynie farbuję. Dziękuję Wam za pomoc
Niestety nie posiadam innego zdjęcia, ale myślę że to wystarczy
mnie się bardzo podoba
__________________
życie jest piękne
metaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.