Jak oduczyć psa załatwiania się w domu i inne. Pilne!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-03, 22:47   #1
Ewaewa19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 2

Jak oduczyć psa załatwiania się w domu i inne. Pilne!!


Witam,
Niedawno wziełam do domu szczeniaka, od zawsze chciałam mieć psa jednak nigdy nie było takich możliwości.
Jest jeszcze dość mały, ok 4 miesiące no i często załatwia swoje potrzeby w domu. Wiem, że potrzeba czasu zanim się nauczy tylko jak go nauczyć? Czasami mam wrażenie, że jak chodzimy na spacery i tak się nie załatwia, bo jak chce z nim wyjść to np chwilę przed wyjściem się wysika albo po jakimś czasie jak wracamy. Kupiłam matę tylko nie mam pojęcia jak go uczyć na nią się załatwiać. Oczywiście probowałam go tam sadzać, ale niewiele to dało póki co.
Wiem, że powinno się wychodzić w miarę o regularnych porach jednak u mnie to nie jest zabardzo możliwe, ponieważ pracuję po 12 h, ale spokojnie pies nie jest sam w tym czasie. Mam opiekunkę do córki ( 6 l) to i z pieskiem jest, jednak nie będę od niej wymagać długich spacerów, ale pies jest sam tylko kilka godzin. Dodatkowo mam duże podwórko, ale narazie jest za zimno, żebym g tam puściła na te parę godzin, latem myślę, że by było ok.
Pracuję 3 dni w tygodniu więc w dni wolne mimo pogody staram się z nim jak najwięcej wychodzić. Mimo to nadal załatwia się w domu. Jak go nauczyć?
Proszę o jakieś rady, wcześniej nigdy nie miałam do czynienia ze zwierzętami. Zdaję sobie sprawę, że pies jest jak dziecko i ciężko pogodzić wychowywanie dziecka i psa z pracą, ale przecież nie jestem jedyna.
Jeszcze chciałam wspomnieć, że ogolnie dużo śpi, ale czytałam, że u szczeniakow to normalne. No i zauważyłam, że lubi gryźć, w sensie nie tak agresywnie raczej tylko chce się bawić, a wiadomo ostre zęby ma. Krzywdy nam nie zrobił tylko trochę to boli no i np czasem jak ubiorę jakieś skarpetki czy getry, ktore były na podłodze i np na nich lezał kilka dni wcześniej to rzuca mi się na nogi ( nie, ze szarpie czy coś) tylko tak łapie no i za stopy tak jakby chciał mi sciągnąć te skarpetki. Proszę sobie nie myśleć, że jestem błaganiarą po prostu czasem zdarzy mi się rzucić coś na fotel no i sobiee wziął do zabawy swoje zabawki też ma, ale zauważyłam, ze chyba niektore moje ubrania polubił wydaje mi się, że to po prostu jego zabawa no, ale wolę się upewnić. Podczas mojej nieobecności jeszcze nie zdarzyło się, żeby coś znisczył, a były i buty na wierzchu i dużo innych rzeczy.

Proszę o rady i z góry dziękuję
Ewaewa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-30, 20:36   #2
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Jak oduczyć psa załatwiania się w domu i inne. Pilne!!

Po pierwsze jak najczęściej wychodzić z nim na spacery. I wyrzucić matę, bo będzie sikał na dywany itp.

Zależy też jak te spacery wyglądają. Córka sąsiadki brała szczeniaka 'na siku' koło przystanku autobusowego, gdzie dzieciaki bawiły się z psem, a pies po powrocie do domu sikał, bo nie miał możliwości zrobić tego na dworze.

Ja mojego pierwszego psiaka brałam na dwór z dala od ludzi, żeby nikt go nie zaczepiał. Nauczył się bez problemu.
Drugiego wzięłam w sierpniu, więc było o wiele łatwiej, bo cały czas siedziałam na dworze.
Obecna sunia w pierwszym dniu zareagowała na słowo 'siku'- zrobiła od razu
Nimfa20Melman jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-24, 20:19   #3
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: Jak oduczyć psa załatwiania się w domu i inne. Pilne!!

Jestem ciekawa jak wam nauka idzie, trochę czasu minęło od twojego wpisu
Co do załatwiania potrzeb na dworzu, być z nim na spacerze jak najdłuzej i jak w końcu się załatwi wychwalić pod niebiosa dać smaczka. w domu pilnuj, gdy sie przymierza do robienia mówisz komendę na dwór i nagradzasz za kazdym razem, gdy się załatwi na zewn atrz. Mate lepiej wywal.
patbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-24 21:19:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:49.