Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60 - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-22, 21:46   #1141
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Czy to jest "legalne", że jestem w pracy w większość świąt i dni wolnych?
Byłam w pracy 15 sierpnia, byłam 1 i 11 listopada, byłam w wigilię i 1 dzień świąt, byłam 31 grudnia i 1 stycznia, byłam 14 lutego (ok, wiem, to nie jest wolne od pracy), byłam w 2 dni Wielkanocy, teraz majówka i co... 1 i 3 jestem w pracy
Rozumiem że jestem najnowsza, ale kurcze już mnie to wkurza.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Jest legalne, ale ogółem słabo, jeśli reszta nie przychodzi, tylko zawsze ty. Tak zwane frycowe


Ile można leżeć na macie do akupresury, jest jakiś limit? Póki co leżę po 10-15 minut, ale jeśli dłuższe leżenie jest lepsze, to będę próbować dłużej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-22, 21:48   #1142
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Czy ktoś ktu kupuje rzeczy z drugiej ręki np z lumpa i sprzedaje na Vinted? Znajoma mówi, ze druga wypłatę wyciąga, ale nie bardzo chce mi się wierzyć ...?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Druga wypłatę? Bez przesady

Szperanie w lumpach zabiera dużo czasu, zwłaszcza,żeby wyhaczyć coś naprawdę dobrego, co szybko się sprzeda. Do tego robienie ładnych zdjęć, wrzucanie tego.

I nie sprzedasz tego drogo, bo nikt ci nie kupi, zwłaszcza,że musisz dopłacić jako kupujący opłatę vinted+przesyłkę jeszcze.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88660779]Nie wiem jak niby. Może jak to są jakieś super markowe rzeczy, dziewczyna robi im świetne zdjęcia i jeszcze dodatkowo na początku płaciła za widoczność. Ja mam wystawione rzeczy z sieciowek nigdy nie noszone i rzadko mam chętnych, w dodatku sprzedaję je po max 5€. A nawet jak miałam lepsze wieczorowe sukienki, to upchnęlam je po jakichś 20% tego, co ja za nie dałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Mam takie samo spostrzeżenie.
Niektóre moje rzeczy wiszą już x miesięcy 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-22, 22:10   #1143
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Czy to jest "legalne", że jestem w pracy w większość świąt i dni wolnych?
Byłam w pracy 15 sierpnia, byłam 1 i 11 listopada, byłam w wigilię i 1 dzień świąt, byłam 31 grudnia i 1 stycznia, byłam 14 lutego (ok, wiem, to nie jest wolne od pracy), byłam w 2 dni Wielkanocy, teraz majówka i co... 1 i 3 jestem w pracy
Rozumiem że jestem najnowsza, ale kurcze już mnie to wkurza.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

A dostajesz za to dzień wolny, albo dodatek do pensji? Wigilia i 31 grudnia to też nie są dni wolne od pracy.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-22, 22:11   #1144
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
A dostajesz za to dzień wolny, albo dodatek do pensji? Wigilia i 31 grudnia to też nie są dni wolne od pracy.
Nie, nie dostaje, taka specyfika pracy, że pracujemy Świątek piątek i niedziela... I to już nawet nie o to chodzi, ale o fakt, że w 90 % to ja jestem w ten "Świątek"

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-22, 22:14   #1145
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Czy ktoś ktu kupuje rzeczy z drugiej ręki np z lumpa i sprzedaje na Vinted? Znajoma mówi, ze druga wypłatę wyciąga, ale nie bardzo chce mi się wierzyć ...?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może umie zrobić bardzo korzystne fotki, albo kupuje markowe rzeczy tanio i sprzedaje dużo drożej. Mi na vinted ciężko coś sprzedać, udaje się tylko za grosze.

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie, nie dostaje, taka specyfika pracy, że pracujemy Świątek piątek i niedziela... I to już nawet nie o to chodzi, ale o fakt, że w 90 % to ja jestem w ten "Świątek"

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

To nie dziwię się, że się wkurzasz.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-22, 22:20   #1146
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie, nie dostaje, taka specyfika pracy, że pracujemy Świątek piątek i niedziela... I to już nawet nie o to chodzi, ale o fakt, że w 90 % to ja jestem w ten "Świątek"

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
To jest akurat niezgodne z prawem.
Art. 151.
§1. Pracownikowi wykonującemu prace w niedziele i święta, w przypadkach, o których mowa w art. 1519a [ust. 3] <§3> oraz art. 15110 pkt 1-9 i 11, pracodawca jest obowiązany zapewnić inny dzień wolny od pracy:
-w zamian za prace w niedzielę - w okresie 6 dni kalendarzowych poprzedzających lub następujących po takiej niedzieli,
-w zamian za prace w święto - w ciągu okresu rozliczeniowego.
(...)
Jeżeli nie jest możliwe wykorzystanie w terminie wskazanym w § 1 pkt 2 dnia wolnego od pracy w zamian za prace w święto, pracownikowi przysługuje dodatek do wynagrodzenia w wysokości określonej w art. 1511 § 1 pkt 1, za każdą godzinę pracy w święto
.

Co do pracy w każde święto, to chyba nie ma regulacji. U mnie jest to załatwiane na zmiany, tzn deklaruje się wcześniej czy chce się mieć wolne w wigilię czy sylwestra, a potem w Wielkanoc lub zielone świątki. Obojętne czy się ma zero czy pięcioro dzieci i jaki staż.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2021-04-22 o 22:24
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-22, 23:08   #1147
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Jakie nosicie kolory rajstop/pończoch? Może głupie pytanie, ale ja zawsze noszę czarne całkiem kryjące albo cieliste w kolorze skóry. Ale jak kupuję to widzę, że jest często mnóstwo innych kolorów i zastanawiam się czy ktoś je nosi i do czego.
Jakie rajty pasują np do jasnej sukienki zimą albo wczesną wiosną? Albo do ciemnej spódnicy i jasnej góry?
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-22, 23:43   #1148
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

robiłam doładowanie przez doładuj heyah.pl i chyba walnęłam się w nr telefonu zawsze miałam od razu doładowane i potwierdzenie na mailu a teraz nic. jeśli trafiło na nr który ktoś ma to wiem kasa przepadła ktoś ma gratis doładowane. a co jeśli trafiło na nieistniejący nr? kasa przepadła czy po jakimś czasie zwrócą mi ja na konto? bo możliwe że na taki pusty nr trafiło, bo nie mam potwierdzenia że doładowanie powiodło się
EDIT: nieaktualne, weszłam na konto patrzę kasa nie pobrana, a ja zamiast poczekać za pierwszym razem tak jak napisali na to żeby mnie samo przekierowało na stronę z doładowaniem to kliknęłam przekieruj i przez to transakcja się nie powiodła

Edytowane przez stesia
Czas edycji: 2021-04-22 o 23:57
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 06:45   #1149
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Jakie nosicie kolory rajstop/pończoch? Może głupie pytanie, ale ja zawsze noszę czarne całkiem kryjące albo cieliste w kolorze skóry. Ale jak kupuję to widzę, że jest często mnóstwo innych kolorów i zastanawiam się czy ktoś je nosi i do czego.
Jakie rajty pasują np do jasnej sukienki zimą albo wczesną wiosną? Albo do ciemnej spódnicy i jasnej góry?
Noszę takie same, jak ty. Zdarza mi się też kupić też cienkie czarne, ale z wzorami. Do jasnej sukienki założyłabym cienkie cieliste, ale zimą bym zamarzła (na wiosnę już ok), więc podarowałabym sobie taki zestaw i założyłabym coś innego (chyba, że na zewnątrz byłabym tylko w momencie przejścia do auta, wtedy bym wytrzymała). Do ciemnej spódnicy i jasnej góry założyłabym cieliste lub czarne, wszystko zależałoby od materiałów, z których są bluzka i spódnica.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 06:50   #1150
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Jakie nosicie kolory rajstop/pończoch? Może głupie pytanie, ale ja zawsze noszę czarne całkiem kryjące albo cieliste w kolorze skóry. Ale jak kupuję to widzę, że jest często mnóstwo innych kolorów i zastanawiam się czy ktoś je nosi i do czego.
Jakie rajty pasują np do jasnej sukienki zimą albo wczesną wiosną? Albo do ciemnej spódnicy i jasnej góry?



Czarne pasują do praktycznie wszystkiego
Zimą to już całkiem, mam tylko czarne grube (i jedne granatowe).
Z cieńszych fajnie jest też mieć odcienie szarości, pasuje do kolorowych sukienek, a trochę rozjaśnia.




Za nastolęckich czasów miałam też mega czerwone rajstopy i były prześliczne, ale zakładałam je do czarnych sukienek i podobno wyglądałam jak bocian
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 07:30   #1151
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Czy ktoś ktu kupuje rzeczy z drugiej ręki np z lumpa i sprzedaje na Vinted? Znajoma mówi, ze druga wypłatę wyciąga, ale nie bardzo chce mi się wierzyć ...?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wg mnie to ściema. Na Vinted wcale nie tak łatwo coś sprzedać. Tzn, widzę, że niektóre laski dużo sprzedają, ale to są rzeczy nowe, z nowych kolekcji, jakaś Zara czy coś. Jakieś stare, niemodne ciuchy albo no name to raczej ciężko sprzedać. W lumpach perełki też nie zdarzają się w takich ilościach i już raczej też nie kosztują grosze. Do tego czas na latanie po tych lumpach, robienie ładny zdjęć. Mnóstwo czasu na to schodzi.


Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Czy to jest "legalne", że jestem w pracy w większość świąt i dni wolnych?
Byłam w pracy 15 sierpnia, byłam 1 i 11 listopada, byłam w wigilię i 1 dzień świąt, byłam 31 grudnia i 1 stycznia, byłam 14 lutego (ok, wiem, to nie jest wolne od pracy), byłam w 2 dni Wielkanocy, teraz majówka i co... 1 i 3 jestem w pracy
Rozumiem że jestem najnowsza, ale kurcze już mnie to wkurza.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Legalne jest, ale bardzo słabe.


Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Jakie nosicie kolory rajstop/pończoch? Może głupie pytanie, ale ja zawsze noszę czarne całkiem kryjące albo cieliste w kolorze skóry. Ale jak kupuję to widzę, że jest często mnóstwo innych kolorów i zastanawiam się czy ktoś je nosi i do czego.
Jakie rajty pasują np do jasnej sukienki zimą albo wczesną wiosną? Albo do ciemnej spódnicy i jasnej góry?

Ja w zimie noszę tylko czarne, niekoniecznie całkowicie kryjące. Zależy jaka jasna sukienka. Ja większość jasnych to mam takie typowo wiosenno-letnie. W zimie ich nie noszę, bo mi do nich nie pasują ciemne rajstopy i kozaki i ogólnie no widać, że to letnie i wg mnie głupio to wygląda w zimie Wiosną jak jest jeszcze chłodno to noszę cieliste. Do ciemnej spódnicy i jasnej góry bym założyła czarne.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-23, 07:34   #1152
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Jakie nosicie kolory rajstop/pończoch? Może głupie pytanie, ale ja zawsze noszę czarne całkiem kryjące albo cieliste w kolorze skóry. Ale jak kupuję to widzę, że jest często mnóstwo innych kolorów i zastanawiam się czy ktoś je nosi i do czego.
Jakie rajty pasują np do jasnej sukienki zimą albo wczesną wiosną? Albo do ciemnej spódnicy i jasnej góry?

Glownie czarne 40den, cienkich unikam. Nie sa trwale. Z kolorowych ubralabym granatowe lub inne ciemne.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 07:37   #1153
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Rajstopy noszę całą jesień i zimę czarne gładkie lub czarne z wzorkami cienkie 20 den. Cieliste zdarza mi się założyć wczesna wiosną gdy czarne już wyglądają słabo w pełnym słońcu, ale wciąż jest za chłodno na gołe nogi.

Aha i zawsze sobie zapisuje lub robię zdjęcie opakowania jeśli jakieś rajstopy okazały się być bardziej trwałe od innych Z wzorkami już znalazłam firmę, która robi mega mocne rajstopy i na pewno jesienią znów się zaopatrzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ateris
Czas edycji: 2021-04-23 o 07:45
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 07:47   #1154
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Możecie mi polecić jakiś bardzo mocno nawilżający krem do rąk?

Najlepiej z apteki, bo drogeryjne to już wszystkie przetestowałam.

Może być tłusty, bo to i tak na noc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Saito spa. Enriched hand cream. Najlepiej "natural". Niby jest bez zapachu ale przypomina mi zapach zasypki, bądź kremu dla niemowlat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 08:03   #1155
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Rajstopy noszę całą jesień i zimę czarne gładkie lub czarne z wzorkami cienkie 20 den. Cieliste zdarza mi się założyć wczesna wiosną gdy czarne już wyglądają słabo w pełnym słońcu, ale wciąż jest za chłodno na gołe nogi.

Aha i zawsze sobie zapisuje lub robię zdjęcie opakowania jeśli jakieś rajstopy okazały się być bardziej trwałe od innych Z wzorkami już znalazłam firmę, która robi mega mocne rajstopy i na pewno jesienią znów się zaopatrzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co to za firma ta od mega mocnych rajstop?
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 08:13   #1156
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
A co to za firma ta od mega mocnych rajstop?
Napisałam na priv żeby nie było, że coś reklamuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 08:17   #1157
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Jakie nosicie kolory rajstop/pończoch? Może głupie pytanie, ale ja zawsze noszę czarne całkiem kryjące albo cieliste w kolorze skóry. Ale jak kupuję to widzę, że jest często mnóstwo innych kolorów i zastanawiam się czy ktoś je nosi i do czego.
Jakie rajty pasują np do jasnej sukienki zimą albo wczesną wiosną? Albo do ciemnej spódnicy i jasnej góry?
ja rajstopy noszę szare melanżowe. Takie >=60 den. Ale ja nie nosze jasnych sukienek i spódnic.

ostatnio w pracy moja koleżanka, która ma rude włosy, miała szarą jeansową sukienkę do kolan, szare botki i pomarańczowe rajstopy. Fajnie to wg mnie wyglądało

Edytowane przez 4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Czas edycji: 2021-04-23 o 08:20
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 08:19   #1158
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-04-23 o 08:20
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 08:38   #1159
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Ja noszę głównie grafitowe, szare i czarne, ale nie unikam wzgórków, z tym, że wtedy ubranie mam gładkie.

Mam też jedne fioletowe i fajnie wyglądają do czarnej sukienki i fioletowego akcentu - np. apaszki.

Może podpowiecie gdzie szukać kominów na szyję, tzn. bardziej apaszka, ale zszyta jak komin?
Mam coś takiego z sinsay kupione lata temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-23, 08:39   #1160
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Mam od kilku lat podwyższone próby wątrobowe (tylko ASPAT, ALAT w normie). Robiłam kiedyś USG watroby, badanie na zapalenie wątroby typu C i w normie było. Moja lekarz rodzinna stwierdziła że widocznie taka moja uroda. Umówiłam się na wizytę do niej. O jakie badania mogę poprosić albo do kogo powinna mnie skierować w tej sprawie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 08:57   #1161
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Apdejt 2
Pan od bhp ze mną rozmawiał i wszelkimi sposobami starał się mnie odciągnąć od pomysłu złożenia zawiadomienia o wypadku w pracy oczywiście się nie ugięłam.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 08:57   #1162
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Apdejt 2
Pan od bhp ze mną rozmawiał i wszelkimi sposobami starał się mnie odciągnąć od pomysłu złożenia zawiadomienia o wypadku w pracy oczywiście się nie ugięłam.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Serio? Masakra... dobrze, że nie ustąpiłas. Chyba szukałabym innego miejsca pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 09:09   #1163
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Serio? Masakra... dobrze, że nie ustąpiłas. Chyba szukałabym innego miejsca pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cóż, przypomina to moje aktualne miejsce pracy. I właśnie ta rada jest najlepszym rozwiązaniem.
U mnie nie ma aż tylu wypadków, bo cwaniaki stwierdzają każdemu że wydarzyło się to 'z twojej winy' (tylko że nie ma pobić, raczej upadki i zwichnięcia).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 09:27   #1164
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Jakie nosicie kolory rajstop/pończoch? Może głupie pytanie, ale ja zawsze noszę czarne całkiem kryjące albo cieliste w kolorze skóry. Ale jak kupuję to widzę, że jest często mnóstwo innych kolorów i zastanawiam się czy ktoś je nosi i do czego.
Jakie rajty pasują np do jasnej sukienki zimą albo wczesną wiosną? Albo do ciemnej spódnicy i jasnej góry?
Zazwyczaj cieliste lub czarne jak nie chce mi się ogolić nóg zimą zazwyczaj czarne termiczne, w cieplejsze dni cienkie czarne z wzorami 3d.
Kiedyś miałam kilka par kolorowych rajstop, ale raczej takich stonowanych. Na pewno miałam chabrowe i ciemny turkus, kojarzą mi się też żółte. Ciemniejsze nosiłam do jeansowej i sztruksowej spódnicy, fajnie wyglądały też z ciemnymi sukienkami. Żółte pasowały do jeansowych szortów i białej koszulki, ale to raczej jak miałam nie więcej niż 25 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 10:13   #1165
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Mam od kilku lat podwyższone próby wątrobowe (tylko ASPAT, ALAT w normie). Robiłam kiedyś USG watroby, badanie na zapalenie wątroby typu C i w normie było. Moja lekarz rodzinna stwierdziła że widocznie taka moja uroda. Umówiłam się na wizytę do niej. O jakie badania mogę poprosić albo do kogo powinna mnie skierować w tej sprawie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o ile masz podwyższone? jeśli niewiele to niektórzy tak mają, skoro inne badania są ok to bym się nie przejmowała. możesz brać essentiale albo ostopest.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 10:13   #1166
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Wg mnie to ściema. Na Vinted wcale nie tak łatwo coś sprzedać. Tzn, widzę, że niektóre laski dużo sprzedają, ale to są rzeczy nowe, z nowych kolekcji, jakaś Zara czy coś. Jakieś stare, niemodne ciuchy albo no name to raczej ciężko sprzedać. W lumpach perełki też nie zdarzają się w takich ilościach i już raczej też nie kosztują grosze. Do tego czas na latanie po tych lumpach, robienie ładny zdjęć. Mnóstwo czasu na to schodzi.





Legalne jest, ale bardzo słabe.





Ja w zimie noszę tylko czarne, niekoniecznie całkowicie kryjące. Zależy jaka jasna sukienka. Ja większość jasnych to mam takie typowo wiosenno-letnie. W zimie ich nie noszę, bo mi do nich nie pasują ciemne rajstopy i kozaki i ogólnie no widać, że to letnie i wg mnie głupio to wygląda w zimie Wiosną jak jest jeszcze chłodno to noszę cieliste. Do ciemnej spódnicy i jasnej góry bym założyła czarne.

Ok. Już sobie wybiłam ten pomysł z głowy. Faktycznie dużo z tym pracy. A zarobek może być marny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 10:20   #1167
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Dzięki za odpowiedzi w sprawie rajstop. Kolorowe dla mnie odpadają, nie lubię za dużo kolorów w szafie, prędzej założę kolorową sukienkę niż kolorowe rajty.
Nad czarnymi zastanawiałam się czy to dziwnie nie wygląda jak mam np granatowa spódnicę, białą bluzkę i czarne kryjące rajstopy?
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 10:23   #1168
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Szukam czegoś na dorabianie z domu. Te ankiety to nic mi nie wpada. Nie mówię o drugiej wypłacie, ale dodatkowej kasie na luzie. Teraz mam przestój w pracy. Bo wszyscy chorują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Widziałam tego posta, ale nie miałam czasu odpisać.
A co lubisz/umiesz robić? Jakieś manualne sprawy wchodzą w grę?
Możesz np. pleść makramy, robić gadżety do sesji zdjęciowych, odnawiać meble, pleść coś z wikliny, robić gadżety ślubne, wypalać w drewnie.
Z tymi makramami fajny pomysł, bo z tych sznurków to można robić nie tylko typowe łapacze snów, ale widziałam też pomysły na Pintereście na bujaki/leżaki dla kotów, żyrandole, kwietniki, huśtawki, poduszki z elementami makram, huśtawki dla dzieci itp.
Załącznik 7746881Załącznik 7746882
Załącznik 7746883
Załącznik 7746884
Załącznik 7746885
Załącznik 7746886
Załącznik 7746887
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 10:51   #1169
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Czy po przekłuciu uszu można normalnie myć włosy? Jaka musi być minimalna odległość nowej dziurki od starej przy założeniu, że stara nie będzie używana? Chodzi o płatek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 10:54   #1170
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Mam od kilku lat podwyższone próby wątrobowe (tylko ASPAT, ALAT w normie). Robiłam kiedyś USG watroby, badanie na zapalenie wątroby typu C i w normie było. Moja lekarz rodzinna stwierdziła że widocznie taka moja uroda. Umówiłam się na wizytę do niej. O jakie badania mogę poprosić albo do kogo powinna mnie skierować w tej sprawie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mialas kiedys robione USG jamy brzusznej? Moze byc stluszczenie watroby
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-08 14:01:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.