Mamy majowe 2019 cz. 7 - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-19, 22:50   #2401
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
O matko kiedyś chyba właśnie wspominałaś że policjant i że któreś z dzieci chce iść w jego ślady...czy mi się pochrzanilo coś?
A wiesz jakoś niespecjalnie. Tzn córka czasem coś wspomina, ale bez spiny. Syn to ciągle na etapie "chcę być piłkarzem"

Aż ich chyba jutro przepytam z planów na przyszłość

Edytowane przez anuhaaaaaaaaaa
Czas edycji: 2019-06-19 o 22:52
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 22:52   #2402
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Ja wiem, że dla Was może wydawać się, że udajemy z Sq, że pozjadałyśmy wszystkie rozumy o wychowaniu dzieci Ale jak się siedzi trochę w dzieciowym temacie, poczyta mataje o badaniach, hafije o karmieniu, kilka książek Stein i innych o wychowaniu dziecka to naprawdę człowiek wie. Ja dodatkowo przeciez jestem nauczycielem więc na bieżąco z nowościami, staram się dużo czytać, z każdej strony ugryźć temat. Po prostu, ta wiedza w końcu się kumuluje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

O nieee już nie powiem, że się dzieciakowi ulało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beeeez przesady. Nie wiem jak inne dziewczyny, ale wcale nie wydaje mi się że "pozjadałyscie rozumy". Właśnie fajnie że piszecie.
Kasia, Ty masz kierunkowe wykształcenie to już super sprawa. Poza tym Twój hmmm "punkt widzenia" że tak się wyrażę, jest bardzo racjonalny i fajny jeżeli chodzi o wychowanie. Podoba mi się. ( Pamiętam kiedyś napisałaś coś bardzo mądrego w naszym wątku żon 2016 właśnie w temacie wychowania).
sQ to samo fajnie poczytać, bo ma doświadczenie, swoje przemyślenia i zagłębia tematy sama.
Podrzucacie dobre pomysły, blogi, czy jak teraz płyty, książki.
Ale nie wkurzajcie się na nas. Dla części z nas wszystko jest nowe, wszystkiego się uczymy, możemy się nad sobą poużalać, bo od tego też jest forum. Ale nie bierzcie do siebie, że same sobie coś "wyrzucamy" że robimy źle. Po prostu chcemy dążyć do lepszych wzorców? I robimy sobie takie "samobiczowanie" bo Ania, Frania, Henia, Krysia lulają, bujają, śpiewają "a ja nie- a to jest dobre, kurczę jestem beznadziejna". Bo napiszemy to o sobie raz w danej kwestii i będziemy się starać to naprawić.

Spokojnej nocy laski.

Ps, moje dziecko spało jak zabite gdzieś od 19 do 23 z minutami. Bez stękania i płaczków "bo bąk". Aktualnie pożarła jedna pierś i drzemie koło mamuni. Nie umiem jej przystawiać na leżąco więc czeka mnie "ruszenie" z poduszki."Żeby się nie obudziła z żeby się nie obudziła". Hehe


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez grejpfrutowa01
Czas edycji: 2019-06-19 o 22:53
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 22:54   #2403
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
A wiesz jakoś niespecjalnie. Tzn córka czasem coś wspomina, ale bez spiny. Syn to ciągle na etapie "chcę być piłkarzem"
Czyli coś mi się popierniczylo
Jezu lecę spać. Mała mi usnęła z godzinę temu dopiero, przygotowałam na noc butle, przejrzałam internety itd i się zrobiła prawie północ
Dobranoc dziewczęta! Żeby maluchy dały pospać!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 00:01   #2404
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
I jeszcze a propos starszej generacji i tych szpileczek to dziwie się, że nie chcą się dokształcać gdzie wiedza teraz stoo otworem w internecie. I zamiast doczytać np o tym jak powstaje mleko czy o kwestii dopajania to idą w zaparte.
Zgadzam się i muszę moją teściowa tu pochwalić że stara się zaktualizować wiedzę. Nawet ostatnio mojego tż przeprosiła za to że go przegrzewala, bo trzymała się uwczesnych zaleceń. Co nie znaczy że jeszcze czasem z czymś nie wyskoczy Z moją mamą już jest różnie, to jest taki typ co się bardzo sugeruje koleżankami, każdą rzecz konsultuje, ostatnio wspomniałam że położna mi maść poleciła to od razu od niej usłyszałam że ona się popyta. No i niestety jest przekonana że wychowuje sobie mała terrorystkę bo nie zostawiam jej do wyplakania...

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:57 ----------

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Mój był przyzwyczaja y do hałasu na drzemki i co. Działało. Kilka miesięcy a później przyszedł czas że moje mruganie go budziło...
Teraz czasem nie idzie to dobudzic... Ostatnio mam zadaszenie robili. Bele drewna do domu przymocowywali. Wiercili idealnie na ścianie jego pokoju. Hałas jak 150. Ani drgnal.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Moja też śpi przy różnych odgłosach, np remont u sąsiadów.

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 01:01 ---------- Poprzedni post napisano o 00:59 ----------

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Oczywiście że puszczaj mu bajki i piosenki po angielsku!! Polecam ci na YT little baby bum, mój Dominik z tego bardzo dużo się nauczył - cyferek, kolorów, kształtów... Ogólnie tematyka bardzo różna a u mnie dwujęzyczność to konieczność - cała moja rodzina to Polacy, cała rodzina tz to Hiszpanie. Nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko (dzieci!!) nie mogły się dogadać z babcią czy dziadkiem. Od urodzenia słyszą dwa języki. Teraz to mogę tylko zobaczyć efekty na Dominiku bo Agatka wiadomo, jeszcze maleństwo, ale maleństwo też słyszy do młodego zwracam się po polsku cały czas. Oprócz wspomnianego lbb, puszczam mu bajki po polsku, piosenki, książeczki - to samo. Czasem musze do niego po hiszpańsku coś powiedzieć, alw.od razu powtarzam to samo po polsku. Ja wiem że jego językiem dominującym będzie i tak hiszpański, bo tu mieszkamy, tu ma przedszkole itd, ale naprawdę duży nacisk kładę na jego polski. Dużo też daje to że u mnie co chwilę ktoś jest - mama, koleżanka, brat.. no i ja do Polski kiedy tylko się da. Angielski ma w przedszkolu, ładnie załapuje. Oprócz tego my z tz jeszcze się w większości po angielsku porozumiewamy
Dodam że do mnie zwraca się po polsku. Jak widzi tz to do niego po hiszpańsku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super że tak Ci to wyszło i się tym dzielisz, my na pewno spróbujemy z angielskim

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 00:42   #2405
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Ja lubię czytać tutaj posty osób bardziej ogarniętych w temacie ba, do wielu rad się dostosowalam i lepiej mi się żyje. Bujać to akurat nie bujam i nie widzę takiej potrzeby, ale nie wykluczam tego. Ja to raczej noszę, przytulam, ciągle mówię do małego. Śpi mi też dobrze i też czasem głupio pisać, bo wiem, jakie laski tu mają przeboje. Ale na pocieszenie powiem Wam, że już spał mi po 5-6 godzin po zaśnięciu na noc ale od 2 dni znowu się popsuł i śpi tak max 4 potem budzi się co godzinę do rana i aż mi słabo na samą myśl xD dla mnie w dalszym.ciagu macierzynstwo to nic super ale dziecko mam ogólnie bardzo mało problemowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.

Edytowane przez Lilly Greace
Czas edycji: 2019-06-20 o 00:44
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 03:21   #2406
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
Czyli nie jestem dziwna Jakie znaczenie ma śpiewanie? Napiszesz coś?
Ja tylko słyszę naokoło, że nauczyłam dziecko bujania, śpiewania, na rekach itd. i mam/będę mieć prze.rane, że dziecko już mną rzadzi itd. Nie pomaga tłumaczenie, że ona już się urodziła z taka potrzeba. Już w szpitalu musiałam bujać, tulić, śpiewać. Stwierdziłam, że się nie odzywam i robię swoje. Wiecznie ktoś z radami się znajdzie.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Mi polozna środowiskowa już na pierwszej wizycie powiedzieiala ze dziecko nas sobie ustawiło ;(

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 03:21 ---------- Poprzedni post napisano o 03:12 ----------

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Beeeez przesady. Nie wiem jak inne dziewczyny, ale wcale nie wydaje mi się że "pozjadałyscie rozumy". Właśnie fajnie że piszecie.
Kasia, Ty masz kierunkowe wykształcenie to już super sprawa. Poza tym Twój hmmm "punkt widzenia" że tak się wyrażę, jest bardzo racjonalny i fajny jeżeli chodzi o wychowanie. Podoba mi się. ( Pamiętam kiedyś napisałaś coś bardzo mądrego w naszym wątku żon 2016 właśnie w temacie wychowania).
sQ to samo fajnie poczytać, bo ma doświadczenie, swoje przemyślenia i zagłębia tematy sama.
Podrzucacie dobre pomysły, blogi, czy jak teraz płyty, książki.
Ale nie wkurzajcie się na nas. Dla części z nas wszystko jest nowe, wszystkiego się uczymy, możemy się nad sobą poużalać, bo od tego też jest forum. Ale nie bierzcie do siebie, że same sobie coś "wyrzucamy" że robimy źle. Po prostu chcemy dążyć do lepszych wzorców? I robimy sobie takie "samobiczowanie" bo Ania, Frania, Henia, Krysia lulają, bujają, śpiewają "a ja nie- a to jest dobre, kurczę jestem beznadziejna". Bo napiszemy to o sobie raz w danej kwestii i będziemy się starać to naprawić.

Spokojnej nocy laski.

Ps, moje dziecko spało jak zabite gdzieś od 19 do 23 z minutami. Bez stękania i płaczków "bo bąk". Aktualnie pożarła jedna pierś i drzemie koło mamuni. Nie umiem jej przystawiać na leżąco więc czeka mnie "ruszenie" z poduszki."Żeby się nie obudziła z żeby się nie obudziła". Hehe


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Otóż to!

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 04:10   #2407
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Też juz slyszalam ze nauczyliśmy na raczkach i spania na sobie.. i wiecie co tak myślę ze od tego jest ,"urlop macierzyński" zeby nosic lulac całować i tulic. Czasem zjem śniadanien o 13 czy umyje zeby pozno ale co mam innego do roboty. Poświęcam caly czas dla niej bo kto jak nie mama
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-20, 05:58   #2408
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Znowu u nas słaba noc :/ od 21.30 do 1.30 spal, zjadł, obudził się o 3, zjadł i nie dał rady zasnąć. Najpierw wisiał na cycku chyba z godzinę, potem tż go nosił , na koniec dostał mm i padł (ale zjadł go tylko 20 ml czyli nie był jakiś głodny). On ma chyba problemy brzuszkowe, często podkurcza nóżki, dużo pierdzenia itp. muszę chyba podskoczyć z nim do pediatry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 06:49   #2409
Monia858585
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 717
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Dzień dobry.

U nas noc całkiem fajna. Pobudka co 3h. Ostatnia o 7,ale tylko na przebranie pampka☺

Magda gratulacje !!!

Ja tam lubię jak dzielicie się swoją wiedzą na temat dziecka 😀 ja mojego syna też przytulałam baaardzo duzo, całowałam, mówiłam "kocham Cię" itp. Ale nie pamiętam jak to było z bujaniem 😀 ale z małą mam tak że jak ją noszę na rękach, tak na leżąco, to z automatu to bujanie przychodzi 😀 także synka pewnie też bujałam.

Moja lubi być noszono przodem do świata, tzn plecki do mojego brzucha. Czy to nie za wcześnie żeby ją tak nosić?
Monia858585 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 07:27   #2410
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Też juz slyszalam ze nauczyliśmy na raczkach i spania na sobie.. i wiecie co tak myślę ze od tego jest ,"urlop macierzyński" zeby nosic lulac całować i tulic. Czasem zjem śniadanien o 13 czy umyje zeby pozno ale co mam innego do roboty. Poświęcam caly czas dla niej bo kto jak nie mama
Heh, to prawda. Ja się wkurzam czasem że człowiek"taki uwiązany". Ale masz rację. Po coś to wolne jest.
I wiecie co. Nie wiem jak Wy, ale ja nie wyobrażam sobie, jak to kiedyś było, jak 3 m-ce i matki musiały do pracy wrócić.
Pamiętam jeszcze jak moja bratowa po pół roku szła do pracy. Też słabo. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 07:35   #2411
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Heh, to prawda. Ja się wkurzam czasem że człowiek"taki uwiązany". Ale masz rację. Po coś to wolne jest.
I wiecie co. Nie wiem jak Wy, ale ja nie wyobrażam sobie, jak to kiedyś było, jak 3 m-ce i matki musiały do pracy wrócić.
Pamiętam jeszcze jak moja bratowa po pół roku szła do pracy. Też słabo. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pewnie, jako jedyna na wątku, to sobie jak najbardziej wyobrażam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-20, 07:39   #2412
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Monia musiałabyś dobrze chwycić plus liczyć się z ewentualnym przebodzcowaniem bo w takiej pozycji dziecko nie ma szans się schować i nie patrzeć..

Lilly fajnie na dzień dwa ale wraca się już na zawsze... Ta organizacja, opieka, obiad na kolejny dzień... Ty masz pracę z domu to pewnie też inaczej ale kurde jest ciezko
No plus Twój Staś raczej malowymahajacy to też duuuuzo łatwiej to sobie wyobrazic. Gdzie ja bym Helke zaraz miała zostawiać. Musi przestać płakać muszę się nią nacieszyć.


Maz już od rana tak mnie wkurza że mam go ochotę wsadzić w pociąg i wysłać do domu

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 07:43   #2413
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja pewnie, jako jedyna na wątku, to sobie jak najbardziej wyobrażam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lilly, ale Ciebie chyba na siłę nie zmusza. Tzn masz wybór czy chcesz wcześniej do pracy wrócić, czy nie. A kiedyś tego wyboru nie było. Dzieciak kończył 3mieiace i czy chcesz czy nie ( no chyba że chcesz zostać bez pracy, to wiadomo że nie). musisz wrócić.

U nas noc taka sobie. Od 23.39 do 2.30 było lulanie i śpiewanie i karmienie. O 5.30 pobudka i ryk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 07:47   #2414
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Mój był przyzwyczaja y do hałasu na drzemki i co. Działało. Kilka miesięcy a później przyszedł czas że moje mruganie go budziło...
Teraz czasem nie idzie to dobudzic... Ostatnio mam zadaszenie robili. Bele drewna do domu przymocowywali. Wiercili idealnie na ścianie jego pokoju. Hałas jak 150. Ani drgnal.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Zaczynam walkę z ciemieniucha. Czym zmywałas oliwkę?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 07:48   #2415
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

No właśnie przez to, że kiedyś nie było wyboru to było to normalne jak teraz rok macierzyńskiego jak jest wybór to jest trudniej bo nawet jakby kobieta chciała iść do pracy to byłaby źle postrzegana. Ja akurat takich rozważań nie mam i nawet ograniczyłam moją pracę w domu. Na razie nie mam dalszej wizji swojej kariery, raczej pójdę na etat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 08:06   #2416
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Lilly, ale Ciebie chyba na siłę nie zmusza. Tzn masz wybór czy chcesz wcześniej do pracy wrócić, czy nie. A kiedyś tego wyboru nie było. Dzieciak kończył 3mieiace i czy chcesz czy nie ( no chyba że chcesz zostać bez pracy, to wiadomo że nie). musisz wrócić.

U nas noc taka sobie. Od 23.39 do 2.30 było lulanie i śpiewanie i karmienie. O 5.30 pobudka i ryk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mama na wychowqwczy poszła z każdym z nas i po 6latsch do pracy na lajcie wróciła
Teraz po roku też mało kto wraca. Choćby głupi urlop trzeba wybrać. Ja wracalam w 2018 to babki z HR powiedziały że mam zaległe dni z 2015 i choć to muszę wybrać zanim wrócę
Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Zaczynam walkę z ciemieniucha. Czym zmywałas oliwkę?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Ciepła woda myjka

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 08:20   #2417
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Moja mama na wychowqwczy poszła z każdym z nas i po 6latsch do pracy na lajcie wróciła
Teraz po roku też mało kto wraca. Choćby głupi urlop trzeba wybrać. Ja wracalam w 2018 to babki z HR powiedziały że mam zaległe dni z 2015 i choć to muszę wybrać zanim wrócę Ciepła woda myjka

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ooook... Czyli teraz wetrzec oliwke hipp, czapka, za jakiś czas kąpiel, umyć wodą i wyczesać?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 08:31   #2418
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
No właśnie przez to, że kiedyś nie było wyboru to było to normalne jak teraz rok macierzyńskiego jak jest wybór to jest trudniej bo nawet jakby kobieta chciała iść do pracy to byłaby źle postrzegana. Ja akurat takich rozważań nie mam i nawet ograniczyłam moją pracę w domu. Na razie nie mam dalszej wizji swojej kariery, raczej pójdę na etat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak wiem czy tak źle postrzegana? Mam kilka koleżanej które wróciły do pracy wcześniej bo chciały. Nikt ich z tego powodu źle nie postrzegał, nie piętnował itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 08:39   #2419
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Moja babcia mi opowiadała, że ona wróciła po 3msc do pracy. Jako że prace mogła dopasować do siebie to szła do pracy od 3-6, potem jak dzieci miały drzemkę 13-15 i wieczorem jak poszły spać na noc 18-21. Tak, zostawiała dwójkę w łóżeczkach i po prostu szła do pracy, nikogo nie było w domu. Wieczorem sąsiadka zaglądała tyle o ile. Nikt się nie przejmował śmiercią łóżeczkową, porwaniem, pożarem itd. Siedziały w domu same aż nie poszły do przedszkola! Masakra

Dzień dobeyv

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-20, 08:39   #2420
mysia1103
Raczkowanie
 
Avatar mysia1103
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Hej. My juz w polsce. Lot Alicja zniosła super , nie płakała dobrze ze jest taka malutka to na kolanach mi sie mieściła, a wiadomo ze w tych tanich samolotach to malo miejsca na nogi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 08:45   #2421
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Jak wiem czy tak źle postrzegana? Mam kilka koleżanej które wróciły do pracy wcześniej bo chciały. Nikt ich z tego powodu źle nie postrzegał, nie piętnował itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie wręcz odwrotnie, podziwiam takie zaradne kobiety

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Moja babcia mi opowiadała, że ona wróciła po 3msc do pracy. Jako że prace mogła dopasować do siebie to szła do pracy od 3-6, potem jak dzieci miały drzemkę 13-15 i wieczorem jak poszły spać na noc 18-21. Tak, zostawiała dwójkę w łóżeczkach i po prostu szła do pracy, nikogo nie było w domu. Wieczorem sąsiadka zaglądała tyle o ile. Nikt się nie przejmował śmiercią łóżeczkową, porwaniem, pożarem itd. Siedziały w domu same aż nie poszły do przedszkola! Masakra

Dzień dobeyv

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O szok

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 08:46   #2422
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Magda szokiem to jest dla mnie trochę.
Fakt, kiedyś kiedys, było chyba inaczej, dzieci mam wrażenie wychowywały sie trochę "samopas", rodzice byli bardziej zapracowani. Zwłaszcza jak mieszkało się na wsi i utrzymywało z pracy na roli ( jak u mojej babci).
sQ, ten rok to tak w przybliżeniu, bo właśnie zaległe urlopy, bieżące itp., itd.
Ja też na lajcie mogłabym wrócić do pracy po wychowawczym. Tylko nie wiem czy dzwignęlibyśmy życie i kredyt z jednej pensji tż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 08:46   #2423
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Dziewczyny, chcę wykąpać Kazika ale na 15 jedziemy do teściów. Jak myślicie o której najlepiej zrobić kąpiel?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 08:57   #2424
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Eceea, a długi u nich będziecie? Nie możecie kąpieli zrobić wieczorem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 09:03   #2425
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Magda, to co piszesz to szok!!!! :/ Natomiast co do wychowywania się dzieci kiedyś to ja fajnie wspominam moje dzieciństwo i uważam, że miałam fajniejsze niż będzie miało moje dziecko. Zrobię, co mogę, żeby było fajnie ale kiedyś to były czasy. Albo ja je tak wspominam, bo byłam dzieckiem i bylo super Całe dnie na podwórku, zawsze coś się działo. Co do komputera to pamiętam jakim świętem było dla mnie, jak mogłam pograc dwie godziny w the Sims 1 echhh, dużo bym dała żeby wrócić do dzieciństwa albo chociaż czasów nastoletnich! Mnie się dorosłość nie podoba. :d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 09:04   #2426
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Ale to zostawianie dzieci samopas w domu to było dość mocno zakorzenione. Kojarzycie tą bajkę "Jak Wojtek został strazakiem?" Wojtek siedzi sam w domu i patrzy przez okno. No ok, ma ok 10 lat spoko. Ale ratuje z pożaru Grzesia, który płacze w kołysce, czyli wszyscy dorośli byli w polu, a mały Grześ leżał w kołysce sam w domu. Lata 1950. Ale nikogo nie dziwiła taka bajka, że dzieciak był sam w domu. Weź wydaj teraz taką bajkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 09:05   #2427
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Dzień dobry ☺
Ale mam nadrabiania 😱
My dziś kończymy miesiąc i mamy 1 kg na plusie 🙂
56 już takie napięte, że matka chyba zacznie chować do pudła. Wczoraj cały dzień poza domem. Sporo godzin w aucie, a mały taki zadowolony. Choć nie dał nam spać od 1 w nocy, a rano kardiolog, potem ortopeda. Matka że starym nie przytomni, a on jak aniołek na wizycie, cieszył się do lekarza bardziej niż na widok cycka. Na szczęście wszystko z nim dobrze. Serduszko musimy tylko skontrolować za rok.
Dziś już dał nam pospać. Karmienie 2 i 6. Pierwszy raz poszliśmy wszyscy razem do Kościoła i maly spał jak zabity. Zresztą nadal śpi, a ja ogarnęłam mieszkanie. Teraz spróbuję nadrobić, a potem na obiad do mamy.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 09:09   #2428
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Eceea, a długi u nich będziecie? Nie możecie kąpieli zrobić wieczorem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juz mu główkę nasmarowałam oliwką i chce ciemieniuche wyczesać

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Magda, to co piszesz to szok!!!! :/ Natomiast co do wychowywania się dzieci kiedyś to ja fajnie wspominam moje dzieciństwo i uważam, że miałam fajniejsze niż będzie miało moje dziecko. Zrobię, co mogę, żeby było fajnie ale kiedyś to były czasy. Albo ja je tak wspominam, bo byłam dzieckiem i bylo super Całe dnie na podwórku, zawsze coś się działo. Co do komputera to pamiętam jakim świętem było dla mnie, jak mogłam pograc dwie godziny w the Sims 1 echhh, dużo bym dała żeby wrócić do dzieciństwa albo chociaż czasów nastoletnich! Mnie się dorosłość nie podoba. :d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo. Wspaniałe czasy były

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 09:09   #2429
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Dziewczyny, spotkała się któraś z ulewaniem zabarwionym lekko na czerwono, jakby z kropla krwi?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 09:10   #2430
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Ale to zostawianie dzieci samopas w domu to było dość mocno zakorzenione. Kojarzycie tą bajkę "Jak Wojtek został strazakiem?" Wojtek siedzi sam w domu i patrzy przez okno. No ok, ma ok 10 lat spoko. Ale ratuje z pożaru Grzesia, który płacze w kołysce, czyli wszyscy dorośli byli w polu, a mały Grześ leżał w kołysce sam w domu. Lata 1950. Ale nikogo nie dziwiła taka bajka, że dzieciak był sam w domu. Weź wydaj teraz taką bajkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz bajki równie głupie. Ktoś wrzucał kiedyś screeny z bajki o odciętej głowie. Serio!

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 09:53:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.