Jak przytyć? problemy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-16, 15:28   #1
Liliott
Przyczajenie
 
Avatar Liliott
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 21

Jak przytyć? problemy


Witam wszystkich, od zawsze byłam szczupłą osobą. Przy wzroście 1, 64 cm ważyłam 48 kg. Po jakimś czasie schudłam 3 kg chociaż nawet nie wiem czym to jest spowodowane. Czym bardziej się staram tym bardziej chudnę. Załamuje się tym, wskaźnik BMI wskazuje wygłodzenie. W domu wszyscy mają pretensje i zwracają na mnie uwagę, czasami bardzo boleśnie np. ostatnio mama powiedziała mi, że wstydzi się mnie wziąć do pracy. Aktualnie zamieszkuje z rodzicami. Często wieczorami niestety nie mogę zjeść kolacji z powodu ojca. Dosyć sporo się stresuje, jem bardzo mało posiłków ale też nie umiem na siłę. Dobijam się ich pretensjami. Za miesiąc idę na wesele, chciałabym założyć szpilki ale moje nogi wyglądają jak patyki. Nie wiem co zrobić, żeby przytyć, chcę dobrze się czuć, często mam też mdłości. :/ A rady rodziny typu: jedz, nie pomagają.
Liliott jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 14:35   #2
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Jak przytyć? problemy

Jak często masz mdłości to idź do lekarza.
I jak w przypadku odchudzania - licz kalorię. Oblicz ile potrzebujesz i dodawaj + 200.
Nie ma opcji, że nie jesz kolacji. Wymówki i wymówki...Co ma ojciec do tego? Drożdżówki nie możesz wsunąć i popić mlekiem?
Jesz mało, nie przytyjesz. Jak wyżej, skoro Ci źle w brzuszku - lekarz. Odpowiednie leki mogą to unormować, a i wzmogą apetyt.

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

I małe kroczki. Nagle nie przytyjesz, ale nabierzesz odpowiednich nawyków.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 18:27   #3
elisa777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak przytyć? problemy

Dzień dobry, ekspertem nie jestem, ale myślę ze Twoje kłopoty z jedzeniem mają głównie podłoże psychologiczne. Problemy które przechodzisz w swojej głowie generują stres odczuwany w ciele, stąd mdłości i zacisniety żołądek, a także szybsza perystaltyka jelit, przez którą szybciej trawisz i trudniej Ci przytyć. nie wiem na czym polegają Twoje problemy z tatą, jeśli chcesz opisz je tu lub w wiadomości prywatnej. Myślę że jeśli ustabilizujesz swoją sytuację w kwestii psychiki, zyskasz spokój i stabilizację, unormuje się również w pewnym stopniu Twój system trawienny. Nasz mózg i jelita bardzo dobrze ze sobą współpracują dlatego spróbuj pomyśleć i zatroszczyć się o to jak się czujesz a nie co powiedzą inni. I chociaż to trudne, przypomnij sobie ze nawet najdoskonalsze gwiazdy, aktorki, modelki itp spotkają się z krytyką, bo taki jest świat i ludzie, nie ma osoby idealnej. Osoby którym naprawdę na Tobie zależy nie będa glownie krytykować Twojego wyglądu a skupiać się na jego przyczynie i pomocy w usunięciu problemów w Twoim życiu. Takich osób Ci życzę a jednocześnie wiary w to że dasz rade również sama bo każdy wart jest szczęścia. Powodzenia
elisa777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-19 19:27:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.