Mamy czerwcowe 2018- część V - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-06, 13:43   #541
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, pani doktor mnie osłuchała i mówi, że ładnie I czysto i ten ucisk to wina infekcji więc mam leżeć i odpoczywać dała mi coś tam ma przeziębienie.

Przy okazji pokazałam jej moje pomiary ciśnienia bo ostatnio 3x z rzędu to drugie miałam w granicach 91-93 to kazała zwiększyć dawkę leku o jedną tabletkę.

Zastanawia mnie no w przychodni zawsze mierzą ciśnienie takim ciśnieniomierzem z pompką i odkąd biorę leki mam 120/80 a w domu nigdy mi takie nie wychodzi. Moja gin mówiła, że te elektryczne zaklamuja wyniki... I weź bądź tu potem mądry...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mojemu mężowi ciśnieniomierz na nadgarstkek pokazuje zawsze nadciśnienie. Kupiliśmy nowy, dobry, polecany ciśnieniomierz i ma ciagle dobre ciśnienie. Ja za to na wizytach mam średnio 116-110/60pare, a w domu prawie zawsze 90pare/50pare. Zaraz sobie sprawdzę

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
A w dodatku prezerwatywa już założona na głowice czeka w gotowości
boskie zdjęcie mogli się lepiej postarać
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 13:44   #542
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
A do którego szpitala?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będę chyba w Polną celować. Tydzień tam posiedzialam i złego słowa powiedziec nie mogę
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 13:45   #543
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Będę chyba w Polną celować. Tydzień tam posiedzialam i złego słowa powiedziec nie mogę
To może się spotkamy, bo też tam planuje jechać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 13:45   #544
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Mam pytanie a propos Smyka. Bo generalnie uważam, ze w większości maja tam ceny z kosmosu, ale czasem trafi się jakaś fajna promocja. Dostałam bon na 50 zł przy zakupach za 100 zł. Kojarzycie co tam można teraz kupić z wyprawkowych rzeczy w miarę rozsądnych cenach?
Pieluszki muslinowe, bambusowe, okrycia kąpielowe?
Przypadkiem odkryłam, że nawet kosmetyki do makijażu można zamówić
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 13:46   #545
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

To może się spotkamy bo też tam planuje. A daleko masz?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 13:47   #546
pacia91
Wtajemniczenie
 
Avatar pacia91
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 340
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
Noooo, taka grafika też jest super! Mi się strasznie spodobał ten aniołek-zajączek bo planuje pokój małej w kolorach biały/szary z dodatkami w kolorze pundrowego różu.
Wiem, typowo, ale co ja zrobię że mi się takie podobają
No to widzę, że nasze małe będą mieć podobną kolorystykę w pokoju
Pokój jest na razie cały na biało pomalowany, na jedną ścianę planuję szarą tapetę w białe gwiazdki. Zamówiłam też próbki materiałów na rolety rzymskie w odcieniach różu żeby coś dobrać i generalnie większość rzeczy które mam upatrzone na alli są w odcieniach szarości i pudrowego różu
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
pacia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 13:50   #547
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
To może się spotkamy, bo też tam planuje jechać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok ja trochę przenoszę, Ty trochę wcześniej zaczniesz rodzic i widzimy się na miejscu

Mnie zdziwiło, że zaoferowali mi nawet wkładki higieniczne jak byłam z plamieniem. Miałam swoje oczywiście ale zapewniali, że jak zabraknie mam dać znać.

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
To może się spotkamy bo też tam planuje. A daleko masz?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok 50 km mam. A Ty?
Musze tylko zacząć rodzic poza godzinami szczytu
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-06, 13:53   #548
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
A skąd łóżeczko planujesz?

Mi powiedziano, że do 32 tyg ma czas. U mnie od połówkowego w 20tyg do ostatniengo badania w 25tyg jak zasłaniało wejście tak zasłania dalej. Jutro się dowiem czyjest jakaś zmiana.

Noooo, taka grafika też jest super! Mi się strasznie spodobał ten aniołek-zajączek bo planuje pokój małej w kolorach biały/szary z dodatkami w kolorze pundrowego różu.
Wiem, typowo, ale co ja zrobię że mi się takie podobają
Ja typowo zamierzam namalować synowi góry na łóżeczkiem w kolorach szarości i błękitu
No nic nie poradzę,że mi się to strasznie podoba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, pani doktor mnie osłuchała i mówi, że ładnie I czysto i ten ucisk to wina infekcji więc mam leżeć i odpoczywać dała mi coś tam ma przeziębienie.

Przy okazji pokazałam jej moje pomiary ciśnienia bo ostatnio 3x z rzędu to drugie miałam w granicach 91-93 to kazała zwiększyć dawkę leku o jedną tabletkę.

Zastanawia mnie no w przychodni zawsze mierzą ciśnienie takim ciśnieniomierzem z pompką i odkąd biorę leki mam 120/80 a w domu nigdy mi takie nie wychodzi. Moja gin mówiła, że te elektryczne zaklamuja wyniki... I weź bądź tu potem mądry...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak słyszałam, sprawdziło się wielokrotnie w poprzedniej pracy w ośrodku medycznym, a już te nadgarstkowe to można do śmietnika wyrzucić.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 13:57   #549
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, pani doktor mnie osłuchała i mówi, że ładnie I czysto i ten ucisk to wina infekcji więc mam leżeć i odpoczywać 😀 dała mi coś tam ma przeziębienie.

Przy okazji pokazałam jej moje pomiary ciśnienia bo ostatnio 3x z rzędu to drugie miałam w granicach 91-93 to kazała zwiększyć dawkę leku o jedną tabletkę.

Zastanawia mnie no w przychodni zawsze mierzą ciśnienie takim ciśnieniomierzem z pompką i odkąd biorę leki mam 120/80 a w domu nigdy mi takie nie wychodzi. Moja gin mówiła, że te elektryczne zaklamuja wyniki... I weź bądź tu potem mądry...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No leż i się kuruj. Zdrówka życzę! Co do ciśnienia to nie pomogę, ale wszyscy mówią, że te starego typu ciśnieniomierze są dokładniejsze niż te elektryczne.
Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
W smyku sobie upatrzyliśmy
A pokażesz jakie uwielbiam oglądać takie rzeczy.
Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
A w dodatku prezerwatywa już założona na głowice czeka w gotowości
Po poprzedniej pacjentce czeka na kolejną
Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Rosalyn dzięki za info o łożysku
Nie ma za co!
Eh, stresuje mnie to trochę, nie lubię nie mieć na coś wpływu...
Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
No to widzę, że nasze małe będą mieć podobną kolorystykę w pokoju
Pokój jest na razie cały na biało pomalowany, na jedną ścianę planuję szarą tapetę w białe gwiazdki. Zamówiłam też próbki materiałów na rolety rzymskie w odcieniach różu żeby coś dobrać i generalnie większość rzeczy które mam upatrzone na alli są w odcieniach szarości i pudrowego różu
Lilka i Emilka Mam nadzieję, że polubią te swoje pokoje.
U nas ściany mają być szare, białe meble i rolety, różowe dodatki w postaci obrazków, ramek, cotton balls, kocyk. Tak to sobie wymyśliłam.

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Ja typowo zamierzam namalować synowi góry na łóżeczkiem w kolorach szarości i błękitu
Co ten szary ma w sobie ze tak ładnie wygląda i z różem i z błękitem.
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:00   #550
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, pani doktor mnie osłuchała i mówi, że ładnie I czysto i ten ucisk to wina infekcji więc mam leżeć i odpoczywać dała mi coś tam ma przeziębienie.

Przy okazji pokazałam jej moje pomiary ciśnienia bo ostatnio 3x z rzędu to drugie miałam w granicach 91-93 to kazała zwiększyć dawkę leku o jedną tabletkę.

Zastanawia mnie no w przychodni zawsze mierzą ciśnienie takim ciśnieniomierzem z pompką i odkąd biorę leki mam 120/80 a w domu nigdy mi takie nie wychodzi. Moja gin mówiła, że te elektryczne zaklamuja wyniki... I weź bądź tu potem mądry...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie słyszałam że te ciśnieniomierze są różne...

Najważniejsze że wszystko ok z Tobą!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Lecimy do szkoły rodzenia. Dam potem znać co i jak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:02   #551
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Ja typowo zamierzam namalować synowi góry na łóżeczkiem w kolorach szarości i błękitu
No nic nie poradzę,że mi się to strasznie podoba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Też tak słyszałam, sprawdziło się wielokrotnie w poprzedniej pracy w ośrodku medycznym, a już te nadgarstkowe to można do śmietnika wyrzucić.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem zakochana w tych górach na ścianach
Musze Olkowi pokazać może będzie chciał u siebie.

Bo Dawid nie będzie miał swojego pokoju.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:04   #552
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Dzięki dziewczyny uspokoilam się więc dobrze że poszłam bo pewnie bym sobie wkrecala już jakiś stan przedzawałowy 😂

Ja nie mam jakoś w ogóle weny żeby Stacho miał swój kącik jakoś ładnie zrobiony, ciekawe czy mnie najdzie 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:11   #553
_annika_
Zadomowienie
 
Avatar _annika_
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 242
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Pokażcie jakieś inspiracje z tymi górami na ścianach bo nie umiem sobie wyobrazić??
_annika_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:14   #554
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Pokażcie jakieś inspiracje z tymi górami na ścianach bo nie umiem sobie wyobrazić??
https://www.google.pl/search?q=pokoj...iw=360&bih=560 mówisz masz
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:14   #555
Victoria910001
Raczkowanie
 
Avatar Victoria910001
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 236
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;8193212 1]Zdecydowalismy sie na jedo fyn.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Super, że wybór macie za sobą

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Tak w ogóle to chciałam o coś zapytać. Czy u was na IP też panuje taki brak prywatności? Wiem, że szpital to nie prywatny, ekskluzywny gabinet i pewnie wyjdę na księżniczkę, ale poczułam się wczoraj trochę upokorzona.

Przyjechalismy na IP, a tam pełno ludzi na krzesełkach siedziało. Recepcja metr dalej. Pani mówi do nas słucham. To ja mówię, że jestem w 28 tc, wystąpiły u mnie plamienia po stosunku i chciałabym to sprawdzić. Oczywiście pomijam fakt, że wszyscy ludzie siedzący słyszeli z czym przyszłam... Pani z recepcji gdyby wzrok mógł zabijać, to mój tz z pewnością by już nie żył... Recepcjonistka powiedziala do mojego tz: no i co teraz, co Pan narobil? Patrzyła na niego jakbyśmy co najmniej uprawiali jakiś seks grupowy albo coś... Po czym zadzwoniła na ginekologię i na cały głos, że oczywiście wszyscy pacjenci na krzesłach słyszeli, zadzwoniła na ginekologię i mówiła, 'że jest tu Pani, 28tc, plamienia po stosunku i czy mnie zbadają'.

Normalnie miałam łzy w oczach, a tz było tak przykro... Wszyscy ludzie się na nas patrzeli... Ciężko oczekiwać prywatności w szpitalu, ale można było to załatwić jakoś dyskretniej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Totalne przegięcie. Niestety u nas też tak wygląda, ale w poprzedniej ciąży byłam w dwóch szpitalach typowo ginekologiczno-położniczych i tak wchodziło się za drzwi, do osobnego pokoju i dopiero mówiło z czym się przyszło.

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Annika mnie sztuczna skóra w wózkach nie przekonuje.
Jestem wczytana dosyć mocno w grupę Bebetto i bardzo rzadko ktoś pisze tam o problemach z tą sztuczna skóra. Raczej pisza, ze po kilku latach nic sie z nia zlego nie dzieje. Ale wiadomo w praniu może popękac. Na torbach tez pękac może. W żadnym wózku nie chciałabym takiej skórki czy to Bebetto czy Baby Design czy cokolwiek innego
Ale to tylko wiedza z czytania grupy i domysłów

Zwykły materiał jak coś się stanie można zszyc. Skórki raczej nie a jak nawet to nie będzie to dobrze wyglądało chyba.

Z powyższych powodów odpadły u nas modele Bebetto ze skórka.
My mamy Bebetto Torino. Pod koniec czerwca stuknie mu dwa lata i złego słowa nie mogę powiedzieć. Zdecydowaliśmy się na niego, bo nam się podobał wizualnie, dobrze prowadził i bliska znajoma miała i bardzo polecała. Mieliśmy budżet 2500 zł, więc nie byliśmy bardzo ograniczeni, ale nam naprawdę pasował. Kupowaliśmy go w Świecie Dziecka w Krakowie i tam też go polecali. Wersja 2w1 kosztowała nas 1680 zł. Z tą skórą nic się nie dzieje, łatwo się czyści, biały stelaż ma pojedyńcze zarysowania, gorzej obity mamy w Joie.



Cytat:
Napisane przez baniutka Pokaż wiadomość
Ja też czekam na szafę. Może w marcu będzie. Taka w zabudowie w garderobie na 210cm idopiero wypłata i kompletowanie wyprawki, chociaż wiele rzeczy mam tylko muszę zebrać do kupy i poukładać. No i zamówienie na Gemini, łóżko dla starszego i wózek rok po roku. Ale to jakoś nie mam pośpiechu. Może być przed samym rozwiązaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaki wózek rok po roku planujesz?

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
A ja Gemini mam na miejscu więc sama sobie odbiorę. A najśmieszniejsze jest to że ceny w aptece internetowej są niższe niż stacjonarnie za te same produkty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też jest ta apteka stacjonarnie i też ceny wyższe.

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
To mój Młody co chwile zmienia pozycję czuje kiedy nóżki są na dole, a kiedy na dole. Jak byłam ostatnio w szpitalu to miałam 3 usg w ciągu tygodnia i na każdym bym w innej pozycji.


Pisalysxie o łożysku. Do kiedy ono ma czas się podnieść?
Mój też ciągle zmienia pozycję. Mi ginekolog mówiła coś, że po 30 tygodniu będzie można stwierdzić ostatecznie.

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Mam pytanie a propos Smyka. Bo generalnie uważam, ze w większości maja tam ceny z kosmosu, ale czasem trafi się jakaś fajna promocja. Dostałam bon na 50 zł przy zakupach za 100 zł. Kojarzycie co tam można teraz kupić z wyprawkowych rzeczy w miarę rozsądnych cenach?
Online są ręczniki z weluru w dobrej cenie, poduszki do karmienia z motherhood w dobrej cenie. To akurat wczoraj kupowałam.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Victoria910001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:16   #556
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Wypatrzyłam sobie wózek ale jest czarny. Mylicie, że nie będzie dobry na lato- tzn będzie się zbyt mocno nagrzewał?

Popytałam o wrażenia z porodu na Starynkiewicza w Warszawie. Wiem tylko tyle że poród ok. Po porodzie nikt nie pomaga ani sie nie interesuje.
No i nic tam nie ma- wanny, worków sako. Jeden prysznic na 3 sale. Piłka, drabinki i to wszystko.
Brak gazu itp. Chyba się jednak nie zdecyduję.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:22   #557
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;8194535 1]Wypatrzyłam sobie wózek ale jest czarny. Mylicie, że nie będzie dobry na lato- tzn będzie się zbyt mocno nagrzewał?

Popytałam o wrażenia z porodu na Starynkiewicza w Warszawie. Wiem tylko tyle że poród ok. Po porodzie nikt nie pomaga ani sie nie interesuje.
No i nic tam nie ma- wanny, worków sako. Jeden prysznic na 3 sale. Piłka, drabinki i to wszystko.
Brak gazu itp. Chyba się jednak nie zdecyduję.[/QUOTE]
Teraz czarne wózki są modne wiec pewnoe nie mogą być złe. Dużo firm ma takie. Może jakoś odbijaja promienie gdzie specjalnym materialom?

Fajne są te wózki Jedo. Na nie był wielki szał jak rodziłam Olka. Teraz wyglądają całkiem inaczej.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:28   #558
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Teraz czarne wózki są modne wiec pewnoe nie mogą być złe. Dużo firm ma takie. Może jakoś odbijaja promienie gdzie specjalnym materialom?

Fajne są te wózki Jedo. Na nie był wielki szał jak rodziłam Olka. Teraz wyglądają całkiem inaczej.
No właśnie ja bym chciała ciemny, czary, brąz, ewentualnie ciemnoszary.
Bardzo mi sie podoba amortyzacja. Tylko nie wiem jak to wyglada w tych trochę starszych modelach.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:28   #559
freddy296
Wtajemniczenie
 
Avatar freddy296
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 801
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;8194535 1]Wypatrzyłam sobie wózek ale jest czarny. Mylicie, że nie będzie dobry na lato- tzn będzie się zbyt mocno nagrzewał?

Popytałam o wrażenia z porodu na Starynkiewicza w Warszawie. Wiem tylko tyle że poród ok. Po porodzie nikt nie pomaga ani sie nie interesuje.
No i nic tam nie ma- wanny, worków sako. Jeden prysznic na 3 sale. Piłka, drabinki i to wszystko.
Brak gazu itp. Chyba się jednak nie zdecyduję.[/QUOTE]mnie ogólnie czarne wózki się nie podobają ale dużo ich widzę i latem i zimą. czarny na pewno przyciąga słońce ale czy zatrzymuje ciepło tylko na tapicerce to nie wiem. pewnie zależy od wozka i materialu

tez jeden szpital w moich okolicach stracił w oczach a szkoda bo tam byly dobre warunki jeśli chodzi o sale łazienki itd. ale z drugiej właśnie opieka na minus i ostatnio czytam ze lekarze zwlekaja bardzo z cesarka w razie komplikacji z porodem SN. wiec wybiorę inny. tam gdzie remont był ostatnio 10 lat temu ale opinie ma dużo lepsze zarówno opieka położnych jak i lekarzy.

w ogóle im bardziej czytam o porodach tym bardziej zaczynam się chyba bać mimo iż pierwszy poród wspominam dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ludzie najczęściej zdają sobie sprawę, że mają jedno życie gdy już je prawie przeżyli...

Edytowane przez freddy296
Czas edycji: 2018-03-06 o 14:29
freddy296 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:34   #560
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Jestem zakochana w tych górach na ścianach
Musze Olkowi pokazać może będzie chciał u siebie.

Bo Dawid nie będzie miał swojego pokoju.
My mamy za łóżkiem pastelową tapetę w trójkąty a nie chciałabym żebyśmy spali w dziecięcym pokoju,więc zdecydowałam że jej nie zerwę a tak jakby podzielę trochę przestrzeń dla Nas i Tadzia.

Mam nadzieję,że się uda. Mąż się napalił na malowanie, już tu wymyślą żeby bardziej zrobić te góry jak poziomice na mapie itd....(geodeta i chyba zboczenie zawodowe)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Pokażcie jakieś inspiracje z tymi górami na ścianach bo nie umiem sobie wyobrazić??
https://www.google.pl/search?q=gory+...iw=360&bih=560


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:34   #561
Agnessssa
Rozeznanie
 
Avatar Agnessssa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 901
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Jestem po drzemce aż mi lepiej

Młody śpi to szybko obiad zrobiłam. Wczoraj zostało troche kaszy jaglanej to dzisiaj na patelnie, do tego rozdrobiłam mielone, curry, pieprz sól i świeżą kolendrę. Na drugiej patelni warzywa na patelnie, doprawiłam, papryką słodką, pieprzem, solą i ziołami i tak mamy szybki obiad w 15 minut

Dla mnie wózki jedo są ładne, ale podobno tapicerka szału nie robi.


Ja osobiście jakbym miała inwestować w wózek to wyborem numer jeden byłby wózek Stokke Cruzi, Baby Jogger City Select lub Phil&Teds Sport. Wszystkie te wózki są nie do zdarcia

Jak byłam oglądać wózki w sklepach to osobiście mi najlepiej podpasował X Lander X move, ale cena 1900zł za nowy w kosmos, a używane po 1300-1500 :/
Wkurzyłam się i kupiłam używaną gondolę z 2017 roku i oddzielnie stelaż z 2014r w stanie idealnym bez rys za 450zł całość Spacerówkę mam joie litetrax 4 plus nówkę po synku, jestem z niej super zadowolona, chociaż cały czas korci mnie czy na lato jej nie sprzedać i zakupić używanego baby joggera
__________________
Żona od 4.10.2014r.
Adam 4.04.2016r.

Edytowane przez Agnessssa
Czas edycji: 2018-03-06 o 14:35
Agnessssa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:45   #562
tanzanka
Zadomowienie
 
Avatar tanzanka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 713
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Udało mi się Was nadrobić!

Lady dobrze, żeś uspokojona
Anka super szafa! Wielka!
Tez dostałam kod ze Smyka, może ręcznik kupię
Agnessa, ale z wózkami wybór popatrzę teraz na tego baby joggera, jak tak zachwalalasz. Chociaż dopiero w sobotę coś pomacam

Miałam dzisiaj taką odpytkę, że czuje się jak po egzaminie ale zaliczone i wsio!

Natus i pacia (chyba) ja nadal mam te bóle, przeniosły się w okolice mostka i żołądka. Zaczynam myśleć, że to Synuś + powiększająca się macica. Okropne jest to, że nie mam kiedy pójść do fizjo, nawet do szkoły rodzenia nie mamy kiedy(choć z tym będziemy mocno kombinować, bo b chcemy).
Witam się popołudniowo w trzecim trymestrze, 7dmym miesiącu szok!



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tanzanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:55   #563
pajeczyna
Zadomowienie
 
Avatar pajeczyna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 1 535
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Ja umyłam głowę i przeżyłam szok.
Po ścięciu włosy Zaczęły mi się mocniej kręcić

Najlepsze jest to,że mojej mamie jak była ze mną w ciąży też zaczęły i już nie przestały

Dobre ścięcie podkreśla skręt A jeszcze pianka na włosy i suszenie głową w dół i będziesz miała piękne fale. Mówi Ci to 100% prostowłosa, która przy mocnym wycieniowaniu i takim zabiegom chodziła w liceum z falowanymi włosami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
A ja Gemini mam na miejscu więc sama sobie odbiorę. A najśmieszniejsze jest to że ceny w aptece internetowej są niższe niż stacjonarnie za te same produkty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tam na Przymorzu? Pojechałam tam kiedyś po jakieś kosmetyki Biodermy, bo na stronce były tanie. Okazało się na miejscu, że różnica w cenie jest i to spora. A że byłam wtedy biedną studentką to się cofnęłam, złożyłam zamówienie internetowo i drałowałam jeszcze raz

W Gemini moich witamin nie ma, a w najtańszych aptekach internetowych różnica w cenie wynosi 10zł, czyli tyle ile przesyłka. Kupuję je w Rossmannie i obecnie jak jest promocja to są tańsze niż wszędzie w necie, więc kupiłam 2 opakowania

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, pani doktor mnie osłuchała i mówi, że ładnie I czysto i ten ucisk to wina infekcji więc mam leżeć i odpoczywać 😀 dała mi coś tam ma przeziębienie.

Przy okazji pokazałam jej moje pomiary ciśnienia bo ostatnio 3x z rzędu to drugie miałam w granicach 91-93 to kazała zwiększyć dawkę leku o jedną tabletkę.

Zastanawia mnie no w przychodni zawsze mierzą ciśnienie takim ciśnieniomierzem z pompką i odkąd biorę leki mam 120/80 a w domu nigdy mi takie nie wychodzi. Moja gin mówiła, że te elektryczne zaklamuja wyniki... I weź bądź tu potem mądry...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupcie ciśnieniomierz zegarowy i stetoskop i niech Ci mąż mierzy Na hipertensjologii mówili, że najlepsze to były rtęciowe, takie pionowe, ale z wiadomych przyczyn już są niedostępne, więc tylko pani profesor miała taki zabytek w gabinecie.

Ja dostałam nadgarstkowy o którym też słyszałam, że są najgorsze, ale przyznam, że się pozytywnie zaskoczyłam, bo mam stosunkowo powtarzalne wyniki i podobne do tych z gabinetu. Oczywiście w gabinecie możecie mieć trochę wyższe ciśnienie niż w domu, bo najczęściej nie jest badane po książkowych 10min odpoczynku. Plus dochodzi wyrzut adrenaliny spowodowany ekscytacją z wizyty i bach

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Ja typowo zamierzam namalować synowi góry na łóżeczkiem w kolorach szarości i błękitu
No nic nie poradzę,że mi się to strasznie podoba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Góry to klasyk ale ładny U nas jak w całym domu ściany zostają niemal białe, meble to tylko łóżeczko i regał na ubranka/kosmetyki. Więcej póki co nie chcę.


Annika - próbowałam dzisiaj nebulizacji na leżąco i mi tak w ogóle nie jest wygodnie, więc próba była tylko dla Ciebie i na szybko Przy ilości soli 5ml nic się nie wylewa. Wydaje mi się, że może efektywność jest nieco mniejsza, ale jakaś tam para na pewno powstaje. Nie kładłam się też na zupełnego plaskacza, tak raczej się wyleje. Wygląda na to, że w pozycji półleżącej nie powinno być problemu z inhalacjami.
pajeczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:58   #564
Tygrysek_861
Raczkowanie
 
Avatar Tygrysek_861
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 274
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
Ja mogę tylko napisać to co mi mówił koleś w sklepie od razu zaznaczam, że nie jest to moja opinia żebym tutaj zaraz nie została osądzona o sianie hejtu na Bebetto.

Z racji tego, że byłam zainteresowana Hollandem to pytałam o Bebetto w sklepie. To co mi sprzedawca powiedział to, że faktycznie dużo ludzi teraz pyta/kupuje Bebetto bo ładnie wyglądają i nie są drogie ale to dlatego, że są zrobione z tańszych materiałów niż np. Baby Design. Mówił też, że kilka razy miał sytuację, że rodzice wracali i kupowali dla drugiego dziecka kolejny wózek bo Bebetto nie dawało radę. Dużo osób narzeka na ramę, że nie jest wytrzymała. Były też reklamacje. Z Bebetto jedynie polecił model Tito ale to już inna półka cenowa niż np. Holland i lepsze materiały.

To jest opinia jednego sprzedawcy, inny może mieć dobrą opinie o tych wózkach. Tak samo z rodzicami, jednym się może sprawdzić, innym nie. Każdy ma też inne wymagania. Wiadomo, że ile ludzi tyle opinii

Mi się akurat w Bebetto ta skóra średnio podobała, wyglądała bardzo sztucznie, a już np. w Espiro Next wygląda fajnie. Nie wiem jak z trwałością.
Ja jeszcze nie oglądałam wózków na żywo, pewnie wybierzemy się do sklepów na początku maja- mam nadzieję że będzie cieplej i przyjemniej😉Jak na razie kieruję się wymiarami i ważna jest dla mnie kolorystyka-ma mi się podobać i być praktyczny. Baby Design ma dużą gondolę co jest dla mnie ważne i można wybrać ładny kolor o co znowu według mnie ciężej w wózkach Next Espiro.Fajnie by było gdyby łatwo się składał bo w tutku była to dla mnie katorga nigdy nie potrafiłam wyciągnąć gondoli

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Nie chce tu usprawiedliwiać chamskiego zachowania, ale czytałam ostatnio fajna książkę o realiach w polskiej służbie zdrowia i ona mocno wyjaśnia skąd takie podejście u personelu. Szczerze to ja im się kompletnie nie dziwie ze się zachowują jak się zachowują i nie mam kompletnie żadnych oczekiwań. Kiedy tylko mogę chodzę prywatnie, a jak już trzeba skorzystać ze szpitala to starań się ograniczać ta „przyjemność” do minimum.

A książka to Mali Bogowie - Paweł Reszka
Jesli chodzi o służbę zdrowia to wydaje mi się że wszystko zależy od tego na jakiego człowieka trafimy...ostatnio mam średnie odczucia co do satysfskcji z usług Luxmedu...
Tygrysek_861 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:59   #565
pajeczyna
Zadomowienie
 
Avatar pajeczyna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 1 535
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Moja mała była od 3 wizyt w położeniu główkowym, ale wczoraj czułam ewidentnie kopanie z prawej strony i lekkie smyranie z lewej, także chyba się ułożyła poprzecznie. No ale ja mam dopiero 24 tydzień, także jeszcze niech korzysta
pajeczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 15:06   #566
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Hejka
Planowalam byc ma bieżąco. Ale mam giga marudne dziecko z giga goraczka. Wczoraj byla karetka, bo miala ponad 41 stopni.
W poniedziałki jestem zwykle mega styrana i zwykle leżę. Wczoraj to była walka o zbicie temperatury. Nie mogliśmy juz podac paracetamolu ani ibuprofenu, bo bysmy przekroczyli dawke. I ta temperatura wraca do 40. Nerwowo juz nie wyrabiam. Brzuch mnie co chwile boli i sie napina. Nie moge zjesc na spokojnie, bo mala ciagle chce zebym cos z nia robila. Tz w pracy dzis. Bylam w przychodni, dali antybiotyk :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 15:10   #567
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
O jezzz, piękne super że to pokazałyście. Taki sposób malowania jest meeega!
[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;8194535 1]Wypatrzyłam sobie wózek ale jest czarny. Mylicie, że nie będzie dobry na lato- tzn będzie się zbyt mocno nagrzewał?
[/QUOTE]
Ja biorę czarną gondolę, bo w Valco nie ma wyboru. Mi się podoba ajak z nagrzewaniem będzie to zobaczymy, na razie ciężko stowerdzić.
Cytat:
Napisane przez pajeczyna Pokaż wiadomość
Tam na Przymorzu? Pojechałam tam kiedyś po jakieś kosmetyki Biodermy, bo na stronce były tanie. Okazało się na miejscu, że różnica w cenie jest i to spora. A że byłam wtedy biedną studentką to się cofnęłam, złożyłam zamówienie internetowo i drałowałam jeszcze raz

W Gemini moich witamin nie ma, a w najtańszych aptekach internetowych różnica w cenie wynosi 10zł, czyli tyle ile przesyłka. Kupuję je w Rossmannie i obecnie jak jest promocja to są tańsze niż wszędzie w necie, więc kupiłam 2 opakowania
Kidyś, owszem jeździłam na Przymorze, teraz mam bliżej, koło parku naukowo-technologocznego na Morenie.
Studiowałaś w Gdańsku?
Moje witaminy są średnio 16-20zł tańsze w Gemini on-line niż stacjonarnie gdziekolwiek

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość
Hejka
Planowalam byc ma bieżąco. Ale mam giga marudne dziecko z giga goraczka. Wczoraj byla karetka, bo miala ponad 41 stopni.
W poniedziałki jestem zwykle mega styrana i zwykle leżę. Wczoraj to była walka o zbicie temperatury. Nie mogliśmy juz podac paracetamolu ani ibuprofenu, bo bysmy przekroczyli dawke. I ta temperatura wraca do 40. Nerwowo juz nie wyrabiam. Brzuch mnie co chwile boli i sie napina. Nie moge zjesc na spokojnie, bo mala ciagle chce zebym cos z nia robila. Tz w pracy dzis. Bylam w przychodni, dali antybiotyk :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurde! Biedactwo! Zdrowia i siły dla Ciebie!
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 15:18   #568
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość
Hejka
Planowalam byc ma bieżąco. Ale mam giga marudne dziecko z giga goraczka. Wczoraj byla karetka, bo miala ponad 41 stopni.
W poniedziałki jestem zwykle mega styrana i zwykle leżę. Wczoraj to była walka o zbicie temperatury. Nie mogliśmy juz podac paracetamolu ani ibuprofenu, bo bysmy przekroczyli dawke. I ta temperatura wraca do 40. Nerwowo juz nie wyrabiam. Brzuch mnie co chwile boli i sie napina. Nie moge zjesc na spokojnie, bo mala ciagle chce zebym cos z nia robila. Tz w pracy dzis. Bylam w przychodni, dali antybiotyk :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Frik, dużo zdrówka i cierpliwości dla Was

Rozliczylam pity siostrze, rodzicom i sobie, bo w końcu doczekalam się dwóch ostatnich. W tym roku nie doplacam! Odebrałam je u rodziców, także moja steskniona mama dała mi wodę i merci, i leżałam na płasko, by mogła poczuć ruchy pierwszego wnuka. Za to o 5 lat młodsza siostra spoglądała na ruszający się brzuch z przerażeniem
Kupiłam już sobie glukoze, nie wiem czy pójdę na nią jutro czy w piątek, ale zdecydowałam się iść do tego punktu bliżej rodziców, to w razie co, któreś z nich po mnie wyjdzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 15:24   #569
baniutka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 818
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
To jeszcze większa chyba niż ja mam.
Mamy 1,7m szerokości i 2,65m wysokości.
My pojedziemy na dniach po łóżeczko aptekowe zakupy zrobie później.


.
No źle się wyrazilam. Głęboka 65, szeroka 210,wysoka160 i do tego komoda na 110 szeroką. Musi stolarz (brat) podejść pomierzyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baniutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 15:28   #570
pajeczyna
Zadomowienie
 
Avatar pajeczyna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 1 535
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
O jezzz, piękne super że to pokazałyście. Taki sposób malowania jest meeega!

Ja biorę czarną gondolę, bo w Valco nie ma wyboru. Mi się podoba ajak z nagrzewaniem będzie to zobaczymy, na razie ciężko stowerdzić.

Kidyś, owszem jeździłam na Przymorze, teraz mam bliżej, koło parku naukowo-technologocznego na Morenie.
Studiowałaś w Gdańsku?
Moje witaminy są średnio 16-20zł tańsze w Gemini on-line niż stacjonarnie gdziekolwiek

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------


O kurde! Biedactwo! Zdrowia i siły dla Ciebie!
Miedzy innymi, mieszkalam tam wiele lat Faktycznie, na Morenie tez bylam, ale to pozniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pajeczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-26 17:07:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.